MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » YEREL HABERLER » AFYON BASMAKÇI HABERLERİ

AFYON BASMAKÇI HABERLERİ

Haberler.Com

Haberler.Com

 • Afyonkarahisar'da Okuma Yazma Bilenlerin Oranı Yüzde ...
  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı Manisa Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’da okuma yazma bilenlerin oranının yüzde 97 olduğu belirtildi.

 • Başkan Acar: "İyi Parti 21 Ay Önce Dinar'dan Yola ...
  Geçtiğimiz günlerde İYİ Partiye geçen Afyonkarahisar Dinar İlçe Belediye Başkanı Saffet Acar, İYİ Parti’nin 21 ay önce Dinar’dan yola çıktığını hatırlattı.

 • Dinar'da Ağaçlandırma Çalışmaları
  Dinar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, Dinar, Başmakçı, Dazkırı ve Evciler ilçelerinde 2 yılda 2 milyon sedir fidanı dikildi.

 • Dinar'da Okul Sporu Maçları
  Dinar ilçesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Dinar, Dazkırı, Başmakçı, Evciler, Kızılören ve Sandıklı okul takımlarının katılımıyla okul sporları maçlarına başlandığı bildirildi.

 • Akyol, Kaymakamın Yönlendirmesiyle Fetö Toplantısına ...
  Eski Yargıtay üyesi Günal Akyol, 1995 yılında Afyonkarahisar Kaymakamı Veysel Beyru’nun, 'İbrahim Demirtaş seni yemeğe davet ediyor' demesi üzerine Afyonkarahisar merkezdeki bir eve gittiğini ve bu şekilde FETÖ’nün tanışma toplantısına katıldığını söyledi.

 • Cumhurbaşkanı'na Hakarete Tepki
  AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir parti yetkilisi tarafından hakaret içerikli sözleri dolayısıyla tepki gösterdi.

 • Başmakçı Yangın Ekip Binası
  Dinar Orman İşletme Müdürlüğü Başmakçı Orman İşletme Şefliği sınırlarında yapımı süren Başmakçı Yangın Ekip Binasının yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 • Afyonkarahisar'da 30 Köyün Enerji Alt Yapısı Yenilendi
  Afyonkarahisar ve 4 ilin elektrik dağıtım hizmetini üstlenen Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), sürdürülebilir ve kesintisiz enerji için yapılan şebeke iyileştirme çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar ve ilçelerine bağlı toplam 30 köyün devam eden enerji altyapısı...

 • Kuzey Irak'a Yumurta İhracatı
  Afyonkarahisar Başmakçı 2 Nolu Tavukçuluk Kooperatifi Başkanı Nevzat Tezcan, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) yaptığı referanduma karşın alınacak tedbirler arasında yer alması düşünülen ekonomik ambargo uygulanmasının yumurta ihracatını etkilemeyeceğini ifade etti.

 • Niğde'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı
  NİĞDE'de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

 • Kontrolden Çıkan Otomobil Takla Attı: 1 Ölü, 2 Yaralı
  Niğde’de kontrolden çıkan bir otomobilin takla atması sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

 • Yumurtada Her Türlü Denetime Açığız"
  Afyonkarahisar'ın Başmakçı ilçesinde ki yumurta üreticileri, Türkiye'deki yumurtalara da fipronil bulaştığı yönündeki iddialara tepki göstererek, her türlü denetime açık olduklarını söyledi.

 • Yumurtada Her Türlü Denetime Açığız"
  Türkiye'nin yumurta borsası olarak bilinen Afyonkarahisar'ın Başmakçı ilçesinde üreticiler, AB Komisyonu Sözcüsü Anca Paduraru'nun, fipronil maddesi bulunan zehirli yumurtalara Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 40 ülkede daha rastlandığı iddiasına tepki gösterdi.

 • Okulların Açılması ile Yumurta Fiyatlarının Artması ...
  Okulların açılması ile yumurta fiyatlarının artması bekleniyor Kumartaşlı Yumurta Genel Müdürü Yasin Erdem: 'Yumurta fiyatlarımız kışın yüksek olur ve beklentimizde yükselme yönünde' 'Yumurta fiyatlarının okul dönemi ve kış aylarında 12-13 TL'lere yükselme eğilimi var' 'Katar'ın yumurta...

 • Okulların Açılması ile Yumurta Fiyatlarının Artması ...
  Türkiye yumurta piyasasında önemli bir yere sahip olan ve sektörde fiyatların belirlenmesinde önemli bir söz hakkı olan Afyonkarahisar’daki yumurta üreticileri, okulların açılması ve kış aylarının yaklaşması ile yumurta fiyatlarının yüzde 20’nin üzerinde artabileceği sinyalini verdi.

 • Milletvekili Parsak'tan Başmakçı İlçesine Ziyaret
  MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, İl Başkanı Mehmet Karagöz ile birlikte Başmakçı ilçesini ziyaret etti.

 • Afyonkarahisar'dan Kısa Kısa
  Dinar Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hakan Uyan, 'Dinar'da girişimci gençlerin önünü açmak ve onları ticarete kazandırmak adına çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor.

 • Jandarma Köye Yaptığı Baskında 574 Kök Hint Keneviri ...
  Afyonkarahisar’ın Başmakçı ilçesinde jandarma 3 ayrı adrese yaptığı baskında uyuşturucu yapımında kullanılan 574 kök Hint keneviri bitkisi ele geçirdi.

 • Avrupa'daki Yumurta Krizi, Ihracatçıların Beklentisini ...
  Avrupa'nın bazı ülkelerinde üretilen yumurtalarda 'fipronil' maddesinin bulunduğu iddialarıyla başlayan kriz, Afyonkarahisar'ın yumurta borsası ile ünlü ilçesi Başmakçı'da ihracat beklentisini artırdı.

 • Avrupa'daki Yumurta Krizi, İhracatçıların Beklentisini ...
  Avrupa'nın bazı ülkelerinde üretilen yumurtalarda 'fipronil' maddesinin bulunduğu iddialarıyla başlayan kriz, Afyonkarahisar'ın yumurta borsası ile ünlü ilçesi Başmakçı'da ihracat beklentisini artırdı.