MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » YEREL HABERLER » GÜMÜŞHANE KÜRTÜN HABERLERİ

GÜMÜŞHANE KÜRTÜN HABERLERİ

Haberler.Com

Haberler.Com

 • Kadırga Otçular Yayla Şenliği
  Gümüşhane-Trabzon sınırındaki bin 800 rakımlı Kadırga Yaylası'nda, 'Kadırga Otçular Yayla Şenliği' düzenlendi.

 • Yeni Zigana Tünelinin Yüzde 25'i Bitti
  Gümüşhane’de 2017 yılı 3.dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Okay Memiş’in başkanlığında gerçekleştirildi.

 • Şehit Öğretmen Son Yolculuğuna Uğurlandı
  Görev yaptığı Şanlıurfa'dan memleketi Gümüşhane'ye dönerken Tunceli'nin Pülümür ilçesinde terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilerek aracı yakılan ve şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz, olaydan bir ay sonra memleketinde son yolculuğuna uğurlandı.

 • Şehit Öğretmen Son Yolculuğuna Uğurlandı
  Görev yaptığı Şanlıurfa’dan memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli’nin Pülümür ilçesinde terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilerek aracı yakılan ve şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz, olaydan bir ay sonra memleketinde son yolculuğuna uğurlandı.

 • Gümüşhane'de Son 10 Günde 6 Kişi Doğada Kayboldu
  Gümüşhane İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mesut Bayrak, il genelinde son 10 günde 4 kayıp vakasında 6 kişinin kaybolduğunu ve bunların 4’ünün bulunduğunu söyledi.

 • Yeni Khk ile Gümüşhane'de 12 İhraç, 2 İade
  Olağanüstü Hal kapsamında yayımlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Gümüşhane’de ilk belirlemelere göre emniyet görevlileri hariç 12 kamu görevlisi ihraç edildi, 2 kamu görevlisi görevine iade edildi.

 • Bakan Arslan: "Modern İpek Demir Yolu'nun Tamamlayıcısı ...
  Bakan Arslan: 'Modern İpek Demir Yolu'nun tamamlayıcısı olacak' Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: 'Samsun, Amasya, Çorum, Kırıkkale ve Ankara Hızlı Tren Projesi, modern İpek Demir Yolu'nun tamamlayıcısı olacak' Samsun'da 220 milyon TL'lik yatırım olan 4 adet kavşak...

 • Bakan Arslan: "Modern İpek Demir Yolu'nun Tamamlayıcısı ...
  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Samsun, Amasya, Çorum, Kırıkkale ve Ankara Hızlı Tren Projesi’nin modern İpek Demir Yolu’nun tamamlayıcısı olan bir proje olduğunu söyledi.

 • Yaylada Kaybolan 3 Kadın Bulundu
  Gümüşhane'de yoğun sis nedeniyle arazide yolunu kaybeden 3 kadın, 8 saat süren çalışmanın ardından bulundu.

 • Gümüşhane'de Kadınlar Yaylada Kayboldu
  Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde yoğun sis nedeniyle yayla yolunda kaybolan kadınlar sabaha kadar süren arama çalışması sonucunda bulundu.

 • 700 Yıllık Yaylada 100 Yıldır Lokanta İşletiyorlar
  700 yıllık yaylada 100 yıldır lokanta işletiyorlarGÜMÜŞHANE - Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Özkürtün Beldesi sınırları içerisinde kalan ve başta Kadırga olmak üzere çok sayıda yaylanın merkezi noktası olan 700 yıllık tarihi geçmişe sahip Erikbeli yaylasında Güner ailesi 100 yıldır lokanta işletiyor.

 • 700 Yıllık Yaylada 100 Yıldır Lokanta İşletiyorlar
  Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi Özkürtün Beldesi sınırları içerisinde kalan ve başta Kadırga olmak üzere çok sayıda yaylanın merkezi noktası olan 700 yıllık tarihi geçmişe sahip Erikbeli yaylasında Güner ailesi 100 yıldır lokanta işletiyor.

 • Tirebolu Bezinin Renkleri Doğadan Elde Edilecek
  Giresun'da uygulanan, 'İlmek İlmek Genç Eller' projesi kapsamında, Tirebolu bezinin renklendirilmesinde kullanılacak kök boyaları elde etmek için bilim adamları doğadan çeşitli bitkiler topladı.

 • Günün Özeti
  Günün önemli gelişmelerini sizler için derledik.

 • Bu Caminin Ne Kubbesi Ne Çatısı Var
  Bu caminin ne kubbesi ne çatısı var 556 yıllık tarihi Kadırga açık hava camisinde binlerce kişi aynı anda yaylada çimen üzerinde namaz kılıyor Türkiye ve dünyanın dört bir yanından insanlar camiye akın ediyor Camide ilk olarak Fatih Sultan Mehmet'in Cuma namazı kıldırdığı rivayet ediliyor...

 • Bu Caminin Ne Kubbesi Ne Çatısı Var
  Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Özkürtün beldesine bağlı Kadırga Yaylasında Fatih Sultan Mehmet Han'ın Cuma namazı kıldırdığı çatısı olmayan açık hava camisinde 556 yıldır insanlar çimen üzerinde namaz kılıyor.

 • Ne Kubbesi, Ne Çatısı Var! Bu Camide İnsanlar 556 ...
  Gümüşhane'de Fatih Sultan Mehmet Han'ın Cuma namazı kıldırdığı çatısı olmayan açık hava camisinde, 556 yıldır insanlar çimen üzerinde namaz kılıyor, camiyi her yıl binlerce insan ziyaret ediyor.

 • Doğu Karadeniz Yaylalarını Pedal Çevirerek Gezdiler
  Doğu Karadeniz yaylalarını pedal çevirerek gezdilerGİRESUN - Maceracı iki bisiklet tutkunu 150 kilometrelik mesafeyi kat ederek 2 bin 409 rakımlı Kop dağı ve 2 bin 330 rakımlı Soğanlı dağlarına bisikletle tırmandı.

 • Doğu Karadeniz Yaylalarını Pedal Çevirerek Gezdiler
  Maceracı iki bisiklet tutkunu 150 kilometrelik mesafeyi kat ederek 2 bin 409 rakımlı Kop dağı ve 2 bin 330 rakımlı Soğanlı dağlarına bisikletle tırmandı.

 • Gümüşhane Gündüz Yanıyor, Gece Üşüyor
  Son yıllarda küresel ısınmanın da etkisiyle mevsimlerin değişmeye başladığı Gümüşhane’de Haziran ayının son günlerinde gündüzleri 30 dereceyi aşan hava sıcaklığı, geceleri 12 dereceye kadar düşüyor.

NAMAZ VAKİTLERİ