MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » YEREL HABERLER » AĞRI HAMUR HABERLERİ

AĞRI HAMUR HABERLERİ

Haberler.Com

 • Kocasinan'da Minik Aşçılar Yetişiyor
  Kocasinan Akademi tarafından çocuklara yönelik farklı branşlarda açılan kurslar devam ediyor.

 • "Doğal Yaşam Sizi Bekliyor"
  İzmir Büyükşehir Belediyesinin yatırımı ile gerçekleştirilen Bademler Tarımsal ve Kalkınma Kooperatifi tarafından işletilen 'Doğal Yaşam Köyü' kentlileri kırsal yaşamla buluşturmaya devam ediyor.

 • Yörüklerin Elektriği Güneş Enerjisinden
  Mersin'de Toros Dağları'nın eteklerinde hayvanlarını otlatabilmek için göçebe hayat süren ve son yıllara kadar çadırlarını tüplü lambalarla ve el fenerleriyle aydınlatan Yörükler, elektrik ihtiyaçlarını, kendilerine dağıtılan güneş enerjisi panelleri sayesinde gideriyor.

 • Tıp Eğitimini Bırakıp Hamurun Kitabını Yazdı
  Fırıncılık yapan ailesinin, 'fırıncı olmasın, okusun, doktor olsun' diyerek Rusya'ya gönderdiği ancak tıp eğitimini yarıda bırakarak dede mesleğine dönen Hakan Doğan, ekmek yapımıyla ilgili 20 yıllık birikimini 3 kitapta topladı.

 • Tıp Eğitimini Bırakıp Hamurun Kitabını Yazdı
  Fırıncılık yapan ailesinin, 'fırıncı olmasın, okusun, doktor olsun' diyerek Rusya'ya gönderdiği ancak tıp eğitimini yarıda bırakarak dede mesleğine dönen Hakan Doğan, ekmek yapımıyla ilgili 20 yıllık birikimini 3 kitapta topladı.

 • Sıcak Havalarda Gıda Zehirlenmesine Dikkat
  Yükselen sıcaklıkların ve nemin vatandaşların yemek yeme alışkanlıklarında da değişikliğe neden olduğunu belirten Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bilge Koç, dolapta saklanmayan ve açıkta kalan tüm yiyeceklerin gıda zehirlenmesine yol açacağını söyledi.

 • Trabzon Balıklı Pide, İlgi Odağı Oldu Hd
  Balıklı pide, ilgi odağı olduTRABZON'un Beşikdüzü ilçesinde hamur ustası Cavit Ercis, Karadeniz'in vazgeçilmez iki meşhur lezzeti balık ve pide bir araya getirdi, 'balıklı pide' yaptı.

 • Balıklı Pide Beğenildi
  TRABZON'un Beşikdüzü ilçesinde hamur ustası Cavit Ercis, Karadeniz'in vazgeçilmez iki meşhur lezzeti balık ve pide bir araya getirdi, 'balıklı pide' yaptı.

 • Elektrik Direğinin Altındaki Artezyen Kuyuları Mazotla ...
  Türkiye’nin en önemli tarımsal üretim merkezlerinin başında gelen Aydın’da çiftçiler devletin milyonlarca liralık yatırımına rağmen sulamada elektrik enerjisini kullanamıyor.

 • İnsülin Direnci En Çok Ofis Çalışanlarını Tehdit Ediyor
  Günümüzde ofis çalışanlarının sayısı belirgin olarak artmıştır, beslenme düzenindeki değişikliklerle beraber bu grup insanlarda obezite ve bunun sonucu olarak da insülin direnci giderek artmaktadır.

 • Türk Börek Kültürünün En Önemli Temsilcisi Türk Lezzet ...
  1959 yılında sokak poğaçasının en önemli mucitlerinden İbrahim Hakkı Bey tarafından İstanbul'da kurulan Tarihi Çinili Fırın Börekçisi, yenilenen menüsü ile Türk Lezzet Müzesi'nde hizmet vermeye başladı.

 • Mahmut Ustanın Gençlik Sırrı Çalışmak
  Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde yaşayan 82 yaşındaki Mahmut Ovalı, ilerleyen yaşına rağmen ahşap ürünler yaparak çalışma azmiyle gençlere örnek oluyor.

 • Mahmut Ustanın Gençlik Sırrı Çalışmak
  Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde yaşayan 82 yaşındaki Mahmut Ovalı, ilerleyen yaşına rağmen ahşap ürünler yaparak çalışma azmiyle gençlere örnek oluyor.

 • KHK ile Meslekten İhraç Edilen Vali Yardımcıları ...
  Son OHAL KHK'sı yayımlandı. İhraç edilenler arasında 4 Vali Yardımcısı ve 4 Kaymakamın ismi var.

 • Afyonkarahisar'da Haşhaş Hasadı Erken Başladı
  Afyonkarahisar'da haşhaş hasadı erken başladıAFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde haşhaş hasadı sağanak yağışların sık sık olması dolayısıyla erken başladı.

 • Ofis Çalışanlarına 7 Sağlıklı Beslenme Önerisi
  Çalışma hayatında günün önemli bir bölümü ofislerde geçiyor. Beslenme ihtiyacının önemli bir bölümünün de ofislerde, çalışma alanına yakın yerlerde karşılandığını belirten Sağlıklı Yaşam Yöneticisi Diyetisyen Sibel Mumcu, “Günlük koşuşturmalar arasında özellikle ofis çalışanları çoğu zaman yemek yemek için fırsat bulamıyor, bilerek atlıyor veya unutuyor” açıklamasında bulunarak çalışma hayatında güçlü bir fiziksel ve zihinsel performans için beslenmenin çok önemli olduğunu vurguladı.

 • Mantar Kurabiye Tarifi
  Mantar kurabiye tarifi ile ağızda dağılan bir kurabiye tarifine ne dersiniz? Görünümü ile kalpleri fetheden bir lezzet olan mantar kurabiye tarifi kısa sürede çay saatlerinizi süsleyecek bir tada dönüşecek. Pratik tarifi ve zamandan tasarruf ettiren yapımı sayesinde tüm ev hanımlarını mutlu edecek bu özel lezzeti hazırlamak ise yalnızca dakikalarınızı alacak. Çok sevilen tatlardan birisi olan mantar kurabiye tarifi nasıl yapılır, yapımı için gerekli malzemeler neler sizler için hazırladığımız yazıya göz atabilirsiniz.

 • İnsülin Direnci En Çok Ofis Çalışanlarını Tehdit Ediyor"
  İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Memduh Caymaz, modern çağın hastalığı olarak bilinen insülin direncinin, çalışma hayatında özellikle ofis çalışanlarını olumsuz etkilediğini belirtti ve alınması gereken önlemleri sıraladı.

 • En Pratik Ekmeğin Formülü Inventis Esmer Rustik'te!
  Inventis Esmer Rustik mayalı ekmek karışımı, formülünde bulunan lezzet verici maya ekstratları sayesinde, kullanıldığı ekmeklerde yoğun ve hoş bir aroma oluşmasını sağlıyor.

 • Prof. Dr. Pekcan: Tavuk Eti Kilo Vermeye Yardımcı ...
  DİYET yapılırken tavuk etinin tercih edilmesinin sağlıklı beslenmede olumlu bir davranış olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Gülden Pekcan, tavuk etinin kilo vermeye yardımcı olduğunu söyledi.