MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » TÜRKİYE HABERLERİ » MYNET.COM GÜNCEL HABERLER

MYNET.COM GÜNCEL HABERLER

Mynet Güncel Haberler

 • Konya'da trafik kazası: 1 ölü, 4 yaralı
  Konya'da trafik kazası: 1 ölü, 4 yaralı

 • Manisalılar 15 Temmuz'da meydanları doldurdu
  MANİSA'da, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde düzenlenen etkinlikler kapsamında Manisalılar ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla yürüdü, şehitler için dua etti.

 • Adapazarı'nda meydan kırmızı beyaza büründü
  15 TEMMUZ hain darbe girişiminin 2'nci yıl dönümünde Adapazarı'nda, binlerce kişinin ellerinde Türk bayraklarıyla toplandığı Demokrasi Meydanı, kırmızı beyaza büründü.

 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen anma programına çok sayıda vatandaş katıldı

 • İBB VE BAYRAMPAŞA ÇEVİK KUVET ÖNÜNDE 15 TEMMUZ NÖBETİ
  Haber-Kamera: Soner HASIRCIOĞLU / İSTANBUL DHA  "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri kapsamında Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı binası ve Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü önünde vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla toplandı.  Görüntü dökümü: --------------- -Bayrampaşa Çevik Kuvvet önünden görüntüler -İBB önünden görüntüler -Genel ve detaylar 

 • 15 Temmuz şehidi gazeteci Batı Trakya'daki köyünde anıldı
  15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbeci askerler tarafından göğsünden vurularak şehit edilen Mustafa Cambaz, memleketi Batı Trakya'daki Menetler köyünde anıldı

 • "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"
  Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de "15 temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında yürüyüş yapıldı, meydanlarda etkinlik düzenlendi

 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  Aydın, Manisa ve Uşak'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla etkinlikler düzenlendi - Uşak'ta KYK yurdunda kalan öğrenciler, odalarının ışıklarının bazılarını açık bırakarak "15 Temmuz", "Milli İrade", "Unutmadık" ve "R.T. Erdoğan" yazdı

 • Gaziantep'te 15 Temmuz coşkuyla kutlandı
  GAZİANTEP’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 • Marmaris'te Demokrasi ve Milli Birlik Meşalesi (2)
  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KONUŞMASI DEV EKRANDAN İZLENDİ Marmaris'te meydanda toplanan vatandaşlar, kurulan dev ekranlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması'nın gerçekleştirildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yaptığı konuşmayı izledi.

 • Libya'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği
  Türkiye'nin Trablus Büyükelçisi Ahmet Aydın Doğan: - "Başarısız darbe girişimini anma ekinliği düzenlenmesindeki amaç, demokrasi şehitlerini ve halkımızın demokrasi, hürriyet ve adalet mücadelesini hatırda tutmaktır"

 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  Karaman ve Afyonkarahisar'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla etkinlikler düzenlendi

 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması
  Başkentte 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması ve Şehitleri Anma Programı düzenlendi - Ellerinde Türk bayraklarıyla 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'nı dolduran vatandaşlar şehitleri andı

 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  AK Parti Grup Başkanvekilli Özlem Zengin: - "Türkiye'nin bu demokrasi mücadelesinde yükselen bu çıtada Sayın Cumhurbaşkanı'mızı yad etmemek mümkün değil. Onun liderliği Türkiye'de demokrasi algısını değiştirdi. Daha evvel yapamadığımızı, durduramadığımız haince o darbeleri ilk defa onun geliştirdiği demokrasi algısıyla durdurabildik, geliştirebildik" - "Şunu hiç unutmamız lazım, Türkiye'de ve dünyada ilk defa bir darbe çıplak ellerle durduruldu. Muazzam bir şeydir bu"

 • Kahramankazan'da meşale ve bayraklarla yürüdüler
   ONBEŞ Temmuz darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nın bulunduğu Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi.

 • Niğde'de, halk demokrasi nöbeti için meydana akın etti
  NİĞDE’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında vatandaşlar, FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin bastırılmasının 2'nci yılında demokrasi nöbeti tutmak için Ömer Halisdemir Meydanı’na akın etti.

 • İzmir’de şehitler için anma etkinliği düzenlendi - Ek fotoğraflar
     

 • TBMM BAŞKANI YILDIRIM: DARBECİLERİN BAŞINDAN HESAP SORACAĞIZ
  TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili, "Emin olun hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmayacak.

 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  Kocaeli'de, 81 ilden 251 hafız, platform üzerinde bir araya gelerek dev Türkiye haritası içerisinde Türk bayrağı motifi oluşturdu - Kocaeli Valisi Aksoy: - "15 Temmuz'da belirli kesimler, egemenliğin önüne belirli bir kayıt ve şart koyma adına hareket ettiler ancak buna Türk milleti izin vermedi. Alanları doldurdu, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıktı"

 • İSTANBUL'DA SALA OKUNDU(HAVADAN GÖRÜNTÜLERLE)
  Haber-Kamera: Ertan KILIÇ-Ersan SAN-Ali Kerem BENGİ-Cemil ÖZDEMİR/ İSTANBUL DHA  "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anması kapsamında camilerden sala okundu.  Görüntü dökümü: -------------------- -Ataşehir Mimar Sinan Cami'nden görüntü -Taksim  -Sultanahmet Camii (DRONE) -Taksim Meydanı

 • DHA YURT BÜLTENİ 19
  251 HAFIZ TÜRKİYE'Yİ OLUŞTURDU   İZMİT'te hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde binlerce kişi Milli İrade Meydanı'nda toplandı.

 • 90 bin camide sela verildi
  FETÖ'nün darbe girişimi sırasında millete ihanete karşı birlik ruhu aşılamak ve manevi bir güç sağlamak için verilen selalar, bu gece Türkiye genelindeki 90 bin camide yeniden okundu

 • Lübnan'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği
  Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl: - "Başarısız darbe girişimi, şimdiki ve gelecek nesillere ibret olacak, demokrasi mefhumunun ve halkın vatanına olan bağlılığının ifadesi olarak kalacak"

 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Çanakkale, Kütahya, Yalova ve Bilecik'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla etkinlikler düzenlendi

 • Ebru Özkan Türkiye’ye döndü
  Ebru Özkan Türkiye’ye döndü

 • KKTC'de 15 Temmuz şehitleri anıldı
  KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre: - "15 Temmuz darbesini yapmaya kalkışanlar emperyalistlerin, Türk milletine düşman olanların, İslamiyet'e düşman olanların yaptıkları bir oyundu" - Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay: - "Devletin resmi üniformasını giymiş hainler, bu ihanete karşı göğüs geren, kahramanca direnen sivil vatandaşların üzerine ateş açtı" - Uluslararası Rabia Platformu Başkanı Cihangir İşbilir: - "Türk milleti sadece istikbalimize, istiklalimize, bağımsızlığımıza, birliğimize, bütünlüğümüze saldıran, kasteden bu hain darbe girişimini önlemekle kalmadı, Doğu Akdeniz merkezli bölgeyi dizayn etme çabalarına da 'dur' dedi"

 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te 15 Temmuz şehitleri için mevlit okundu

 • İSTANBUL TAKSİM MEYDANI'NDA 15 TEMMUZ NÖBETİ
  Haber-Kamera: Ertan KILIÇ-Cemil ÖZDEMİR / İstanbul DHA Beyoğlu Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anması kapsamında Taksim Gezi Parkı'nın yanına kurulan etkinlik alanı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

 • Mevlana Meydanı'nda "15 Temmuz" etkinliği
  FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılında, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında binlerce kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla Mevlana Meydanı'na akın etti - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun: - "Bin yıl önce Haçlıların yaptığı gibi bugün de plan Haçlıların torunları tarafından yapılmıştı. Her şey kendilerince ince ince hesaplanmıştı. Ancak bir şeyi atladılar, her şeyden önce bütün hesapların üzerinde bir hesap vardı ve bir olan Allah vardı. Allah’ın da bir hesabı vardı. Bir lider, bir Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan ve ona inanmış bir millet vardı"

 • Sinop'ta 'Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü'
   SİNOP'ta, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2'nci yılında '15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü' nedeniyle yürüyüş düzenlendi.

 • Diyarbakır, Tunceli ve Elazığ'da 15 Temmuz anma programlarına binler katıldı
  DİYARBAKIR, Tunceli ve Elazığ'da valiliklerce düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliklerine binlerce kişi katıldı.

 • 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü
  Tüm yurtta olduğu gibi İstanbul'daki camilerden de selalar okundu

 • AA, Pensilvanya'daki FETÖ kampını havadan görüntüledi
  Anadolu Ajansı, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yılında FETÖ elebaşı Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'daki örgütün kampını havadan görüntüleyerek canlı yayın yaptı - FETÖ Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi ve Türk Amerikan Birliği Komitesi tarafından organize edilen gösteride, vatandaşlar Türk bayrakları açtı, FETÖ karşıtı sloganlar attı - FETÖ kampı önünde gösteriler devam ederken, TASC tarafından organize edilen arka bölümlerinde pankartlar taşıyan 3 uçak, kampın bulunduğu kasaba üzerinde 3 saat boyunca uçarak, kasaba halkını FETÖ hakkında bilgilendirdi - Kampın önünde Türk toplumun protesto civarında yoğun güvenlik önlemleri dikkati çekerken göstericilerin ve basın mensuplarının polis tarafından uzaklaştırılması tepki çekti

 • Son dakika! 11 ve 12 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri yayımlandı
  Resmi Gazete'de 11 ve 12 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri yayımlandı.

 • 251 hafız Türkiye'yi oluşturdu
  İZMİT'te hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde binlerce kişi Milli İrade Meydanı'nda toplandı.

 • Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığına bağlı Devlet Arşivleri Başkanlığı kuruldu.
  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığına bağlı Devlet Arşivleri Başkanlığı kuruldu.

 • Darbe girişimi gecesi darbedilen imam ile müezzin birlikte sela okudu
  İzmir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi sela okuduğu için darbedilen müezzin Mehmet Kuzgun ve imam Ekrem Kara, darbe girişiminin ikinci yılında birlikte sela okudu - İmam Ekrem Kara: - "15 Temmuz gecesi milletin birliğini ve bekasını tesis etmek için ezan ve sela okumuştuk. Bugünkü ezan ve selaları ise o gece birlik ve beraberliği için canını seve seve feda eden kardeşlerimiz ve gazilerimiz için okuyoruz" - Müezzin Mehmet Kuzgun: - "Bu akşam hocamla beraber sela verdik. Tekrar 15 Temmuz'u hatırladım. Allah bize bir daha devletimize ve milletimize 15 Temmuz'daki gibi acı göstermesin"

 • Mersin '15 Temmuz'da tek yürek oldu
  MERSİN'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen 'Gençlik Yürüyüşü' ile 'Demokrasi Mitingi'ne katılan binlerce kişi tek yürek olup, 'Millet iradesine darbe vurulamaz' mesajı verdi.

 • DHA YURT BÜLTENİ 18
  Ömer Halisdemir'in babası: Bize bu kadar ömerler verdiği için yüce rabbime şükrediyorum ŞEHİT Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve kardeşi Soner Halisdemir, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Kocaeli'in Gebze ilçesinde halkla bir araya geldi.

 • ABONELERİMİZİN DİKKATİNE: (CANLI YAYIN)
  ABONELERİMİZİN DİKKATİNE: (CANLI YAYIN) Sultanahmet Camii'nde sala okunuyor.

 • 15 Temmuz'un 2. yıl dönümü: 81 ilde aynı anda sela okundu
  15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıldönümünde Türkiye'deki 90 bin camide eş zamanlı olarak sela okundu.

 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı tarafından Atatürk Meydanı'nda fotoğraf sergisi açıldı

 • Ordu'da '15 Temmuz Nöbeti'
  ORDU'da 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 'Milli Birlik Yürüyüşü' düzenlendi.

 • Antalya'da 'Milli Birlik Yürüyüşü' (2)
  GELİNLİK VE DAMATLIKLA YÜRÜYÜŞE KATILDILAR Manavgat ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyüş düzenlendi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Anma Programı'nda konuştu(Geniş Haber)
   "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu Yakası girişinde başladı.

 • Elazığ'da "15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu" açıldı
  Elazığ Belediyesi tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına yaptırılan spor salonu düzenlenen törenle hizmete açıldı - Vali Çetin Oktay Kaldırım: "Hiçbir millete Malazgirt, Çanakkale, Kurtuluş Savaşı ve nihayetinde 15 Temmuz gibi şanlı bir zafer nasip olmamıştır"

 • Samsun'da vatandaşlar '15 Temmuz' için toplandı
  SAMSUN'da, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi.

 • Şehit Halisdemir'in babası: Bize bu kadar Ömerler verdiği için yüce rabbime şükrediyorum
  ŞEHİT Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile kardeşi Soner Halisdemir, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Kocaeli'in Gebze ilçesinde halkla bir araya geldi.

 • İzmir’de şehitler için anma etkinliği düzenlendi
  15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla İzmir’de şehitler adına anma etkinlikleri düzenlendi.  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, şehitleri anmak isteyen İzmirliler, Konak Meydanı’nda buluştu.

 • Dera'dan zorunlu tahliyeler başladı
  Suriye'nin Dera ilinden zorunlu tahliye edilen 700 kişiyi taşıyan ilk tahliye konvoyu Hama’ya ulaştı