MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » SON DAKİKA » DHA SON DAKİKA HABERLERİ

SON DAKİKA HABERLERİ

DHA RSS Video Foto

 • Başkan Kafaoğlu: 2019 Balıkesir'in diriliş zamanı olacak

  BALIKESİR, (DHA)- BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Sındırgı, Bigadiç ve İvrindi'de düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İlçe Danışma Meclislerine katıldı. Burada konuşan Başkan Zekai Kafaoğlu, “Balıkesir’in kuruluşu var, kurtuluşu var 2019 yılında diriliş zamanı olacak” dedi.

  Başkan Zekai Kafaoğlu güne Bigadiç'ten başladı. Balıkesir AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ile birlikte Yeşilli Camii'nde sabah namazını kılan Başkan Zekai Kafaoğlu, ardından Bigadiç Belediyesini ziyaret ederek Başkan İsmail Avcu’dan belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bigadiç temaslarının ardından İl Başkanı Hasan Demiraslan, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ile beraber Sındırgı ilçesine geçen Zekai Kafaoğlu AK Parti Sındırgı İlçe Danışma Meclisine katıldı.

  "KIRGINLARI BIRAKIP KUCAKLAŞMALIYIZ"

  Kafaoğlu, Sındırgı Meclisi'nin ardından Bigadiç İlçe Danışma Meclisi'ne oradan da İvrindi İlçe Danışma Meclisi'ne katıldı. Başkan Kafaoğlu 3 ilçede gerçekleşen danışma meclislerinde ilçe başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve ilçe yöneticileri ile buluştu. Burada konuşan Başkan Kafaoğlu, “Teşkilatlar olmadan belediye başkanları, meclis üyeleri ve milletvekilleri olamaz. Çileyi çeken teşkilatlardır, özellikle belediye başkanlarımız teşkilatların değerini bilmesi lazım. Siyasi, ekonomik ve silahlı savaş var. Biz hala sen-ben kavgasıyla bu davaya zarar veremeyiz. 15 yıldan bu yana oylarımızı arttırmasaydık iktidarda durabilirmiydik. Bunda her birinizin emeği var. İçimizdeki kırgınlıkları bir kenara bırakarak kucaklaşma zamanı. Balıkesir’in artık kuruluşu var, kurtuluşu var şimdi hep beraber 2019’da diriliş zamanı diriliş” dedi.

  "SU İNDİRİMİ BAŞKA BELEDİYELERE ÖRNEK OLDU"

  Konuşmasının geri kalan bölümünde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Kafaoğlu şöyle devam etti:

  "Suda yapılan yüzde 25 ve yüzde 50’lik indirimler diğer illerde örnek gösterildi. Hatta Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin yüzde 10’luk zam talebi bu gerekçeyle gerçekleştirilemedi. Ayrıca, bu yıl için 100 adet aracın kiralanmasından vazgeçilerek buradan elde edilecek ek kaynağı yatırımlara yönlendirilecek. BTT araçlarındaki yüzde 33’lük komisyon indirimi ile toptancı hali esnafının kiraları yüzde 33 oranında düşürüldü. Bu sayede esnafın yüzü gülmeye başladı."

  (FOTOĞRAF) • Çocuklar dünyayı Eyüpsultan'da tanıdı

  İSTANBUL, (DHA) - EYÜPSULTAN Belediyesi Simurg Düğmeciler Bilgi Evi öğrencileri 'Puslu Dünya' etkinliğiyle dünya kültürlerini tanıdı. Danslarıyla geceye damga vuran çocuklar, gecenin sonunda Hint danslarını sahneye taşıdı.

  Simurg Bilgi Evleri’nde ders olarak gösterilen 'Dünyayı Tanıtalım' programından etkilenen ve dünya kültürlerine ilgi duyan Simurg’un öğrencileri, öğretmenlerinin de yardımlarıyla 'Puslu Dünya’ adını verdikleri bir etkinlik düzenledi. Simurglu çocukların Kızılderili dansı ile başlayan program, birçok ülkeyi gezmiş ve bunu bir yaşayış biçimi olarak benimsemiş olan gezgin Şükran Onuk'un konuşmaları ile devam etti.

  "İNSAN HER YERDE İNSAN, ÇOCUK HER YERDE ÇOCUK"

  Dünya kültürlerini ve farklı yaşayış biçimlerini anlatırken insanları asla dinine, ırkına veya yaşadığı bölgeye göre sınıflandırmamak gerektiğini çocuklara anlatan Şükran Onuk, "Çocuk her yerde çocuk, kadın her yerde kadın. Herkes gülümserken ve ağlarken aynı şekilde bakıyor. Türkiye'de doğan bir çocukla Japonya'da doğan bir çocuk aynı soruları soruyor.Bu yüzden insanları sadece insan olarak değerlendirmeliyiz. Kültürlerimizin farklılık göstermesi, birbirimizden farklı olduğumuz anlamına gelmez" diye konuştu.

  SİMURGLU ÇOCUKLARDAN DANS GÖSTERİSİ

  Renkli anların yaşandığı programda dansları ile geceye damga vuran çocuklar, gecenin sonunda Hint danslarını da sahneye taşıdı. Velilerin de yoğun katılım gösterdiği gecenin sonunda Simurglu çocuklar hem farkındalıkları ile hem de yetenekleri ile bütün alkışları topladı.

  (FOTOĞRAF) • BEDAŞ, bağlantı taleplerini internet üzerinden alacak

  İSTANBUL,(DHA)-BEDAŞ, elektrik tüketicilerinin bağlantı taleplerini zamanında karşılamak ve ihtiyaç duyulan yatırımlara standart getirmek amacıyla harekete geçti. Bu amaçla ‘Enerji Talep Değerlendirme Sistemi’ni yeniden yapılandıran şirket bağlantı taleplerini internet sayfası üzerinden alacak.

  İstanbul’un Avrupa Yakası’nda her yıl ortalama 175-200 bin arası bağlantı talebinde bulunan tüketici, yeni sistemle birlikte hem maliyetlerden hem de standarda uygun olmayan şebeke altyapısının yarattığı sıkıntılarından kurtulmuş olacak. Yeni sistemle talep sahiplerine çok daha hızlı dönüş yapılacak. BEDAŞ'tan yapılan açıklamayla tüketici bağlantı taleplerini www.bedas.com.tr'den alacağını duyurdu.

  ENERJİ TALEP DEĞERLENDİRME SİSTEMİ YENİDEN YAPILANDIRILDI

  İstanbul Avrupa Yakası’nda hizmet verdiği 5 milyonu aşkın abone ile elektrik dağıtımında sektörün lider şirketi olan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), abonelerinin yeni bağlantı talepleri sırasında ihtiyaç duydukları yatırımları da yerine getirecek. Yeni bağlantı süreçlerini doğru yönetebilmek amacıyla ‘Enerji Talep Değerlendirme Sistemi’ni yeniden yapılandıran BEDAŞ, bu yöndeki tüm talepleri dijital ortamda alacak.

  Yeni bağlantı taleplerini değerlendirmek, yatırım kararlarını belirlemek üzere özel bir ekip oluşturan BEDAŞ, talep sahiplerine daha hızlı dönüş yapacak. 2018 BEDAŞ kaynakları verimli kullanırken yatırımlara da  standart getirmiş olacak.

  “DAHA ŞEFFAF, DAHA HIZLI VE STANDART HİZMET SAĞLANACAK”

  İstanbul’un Avrupa Yakası’nın bir çok Avrupa ülkesinden daha fazla elektrik tükettiğini ve her yıl hızla büyüdüğünü dile getiren BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, “BEDAŞ olarak 5 milyonun üzerinde abanoye hizmet veriyoruz. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda her yıl ortalama 175-200 bin arası bağlantı talebi alıyoruz. Bu büyümeye paralel olarak enerji taleplerini zamanında karşılamak adına özelleştirme sonrası artan yatırım bütçesine bu taleplere yönelik maliyetleri de dahil ediyoruz. Amacımız enerji talebinde bulunan tüketicilerimizin dağıtım sistemine ne şartlarla ve ne zaman bağlanacağına dair yaşadıkları sıkıntıları gidermek, tüketiciye bağlantıya ilişkin yatırım maliyetlerini yansıtmamak. Biz BEDAŞ olarak talep sahiplerinin de istemesi durumunda gerekli tüm tesisleri kendimiz yapıyoruz. Böylece talep sahiplerine daha hızlı, şeffaf ve standarda uygun hizmet sağlanacak. 2018 yılı için 412 milyon TL olan toplam yatırım miktarımızı tüketiciden gelen bağlantı taleplerine göre artıracağız” diye konuştu.

  TÜKETİCİ DE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ BEDAŞ’TAN ÖĞRENEBİLECEK

  Yeni dönemde mevzuat gereği tüketici adına başvuru sürecini yürüten Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ve Elektrik Teknisyenleri Odası (ETO) yetkililerinin yaşadığı sıkıntılar da giderilmiş olacak. Bu uygulama ile tüketici elektrik dağıtım sistemine ne zaman bağlanacağını ve kendi yasal yükümlülüklerini doğrudan BEDAŞ’tan öğrenebilecek.

   

    • (Görüntülü Haber) Uğur Okulları'ndan Kocaeli'ne Nitelikli Eğitim Kampüsü

  Dinçer AKBİR / İZMİT (Kocaeli,(DHA) - UĞUR Okulları tarafından Kocaeli'nin Başiskele İlçes'inde açılacak olan bin 300 öğrenci kapasiteli Nitelikli Eğitim Kampüsü'nün tanıtımı yapıldı.


   

  İzmit'te bulunan bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısına Uğur Okulları Genel Müdür Yardımcıları Müzeyyen Bedel Yalçın, Nil Çiçek, Barış Sezgin, Başiskele Kampüsü Kurucuları Yücel Erdoğan ve Necip Katırağ, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Zeki Er ve okul müdürleri katıldı. Uğur Okulları Kurumsal İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Müzeyyen Bedel Yalçın yaptığı konuşmada, "BAU Global ailesinin desteği, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları'nın Başkanı Sayın Enver Yücel'in vizyonu ile her geçen gün yeni eğitim modellerini de benimseyerek ilerliyoruz. En büyük gücümüz de bu. Üniversitemiz, yurt dışındaki üniversitelerimiz, akademik eğitim birimlerimiz her zaman hem öğretmenlerimizi hem de öğrencilerimizi geliştiren bir eğitim modeli sunuyor" dedi.


   

  Kocaeli'de faaliyete girecek olan Başiskele Kampüsü hakkında bilgiler veren Uğur Okulları Başiskele Kampüsü kurucularından Yücel Erdoğan ise, "Yaklaşık 12 bin metrekare alan üzerinde, 12 bin 500 metrekare kapalı alana sahip bir okuluz. Fiziki şartlar olarak çok büyük sosyal ve sportif alanları var. Kapalı yüzme havuzu, spor salonu, konferans salonu, açık basketbol sahası, tenis kortu ve halı sahası ile Kocaeli'deki en nitelikli okuldur. Uğur'un 50’nci yılına yaraşır bir kampüs" diye konuştu.


   

  “NİTELİKLİ EĞİTİM KURUMLARINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”


   

  Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Zeki Er ise, "Kocaeli'nin nitelikli eğitim kurumlarının gözdesi olması bizi gururlandırıyor. Uğur Okulları'nın da Türkiye'deki eğitim tarihine baktığımız zaman kendisini ispatlamış bir kurumdur. Dershanecilik eğitimlerinden de bildiğimiz çok kapsamlı bir eğitim kurumudur. İlimizde hepimizin derdi eğitim yöneticisi olarak geleceğimizin umudu çocuklarımızın nitelikli olarak yetişmesidir. İlimizde nitelikli eğitim veren özel kurumlar olmasını, işbirliklerimizin birlikte yürütülmesi açısından biz çok önemsiyoruz. İnşallah açılıştan sonra da bu işbirliklerimiz devam edecek" dedi.


   

   “İYİ İNSAN OLMANIN DETAYLARINI ÖĞRETİYORUZ”


   

  Uğur Okulları Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nil Çiçek, "Uğur Okulları olarak bu yıl 50’nci yılımızı kutluyoruz. 50 yıllık akademik geçmişimiz dolayısıyla da Kocaeli Başiskele'de de bin 300 kontenjanlı çok büyük bir kampüs yatırımı yapıyoruz. Sanıyorum ki Kocaeli'nin en nitelikli alanlarına sahip kampüsünü yapıyor olacağız. Bu anlamda Genel Müdürlüğümüzün verdiği destek ile de Kocaeli'ye güzel bir eğitim ortamı kavuşturmuş durumdayız. Kampüsümüzde yüzme havuzu, spor salonu, konferans salonu, bin 300 kişilik kontenjanı ile fizik, kimya, biyoloji laboratuarlarıyla çok büyük bir tesis kazandırdık Kocaeli Başiskele'ye" diye konuştu.


   

  Uğur Okullarının eğitim felsefesini aktaran Çiçek, şöyle konuştu: "5 dil 2 beceri yaklaşımı üzerine eğitim felsefemizi oluşturmuş durumdayız. Birinci dilimiz, anadil. Okumayı çok seven, okuma becerileri yüksek, okuduğunu anlayan bireyler yetiştirmek istiyoruz. Bu yüzden Uğur Okulları olarak anadil üzerine çok fazla yatırım yapıyoruz. İkinci dilimiz, bilimin dili matematik. Matematiğin bilimin, sanatın, dilin hepsinin içerisinde olduğunu düşünerek çocuklarımıza bilimin dili matematiği iyi öğretmeye çalışıyoruz. Bu anlamda da matematiği sevdirerek öğretmek için eğitim felsefemizi bu doğrultuda oluşturuyoruz. Üçüncü dilimiz, yabancı dil. İngilizceyi iyi konuşan, kendisini artık 21'nci yüzyılda İngilizce olarak da iyi ifade eden bireyler yetiştirmek istiyoruz. Bu anlamda 5’inci sınıfımızı hazırlık şeklinde konumlandırdık. 5’inci sınıflarımızda 22 saatlik İngilizce eğitimimiz var. Aynı zamanda okul öncesi, ilkokul ve lise birimlerimizde de yoğun bir İngilizce ders programımız var. Dördüncü dilimiz artık 21'inci yüzyıl becerileri dolayısı ile erkenSTEM, STEM ve kodlama. Bu anlamda okullarımızda yaklaşık 100 metrekarelik STEM ve Robotik Laboratuarlarımız var. Bahçeşehir Üniversitemizin akademisyenleri ile birlikte müfredatlarımızı oluşturuyoruz. Bu anlamda Türkiye'de 4 yaş ve 10 yaş arasındaki STEM eğitimine de Uğur Okulları olarak rehberlik ve liderlik yapıyoruz. Beşinci dilimiz ise, davranış dili. Çocuklarımıza zarafet ve asalet dersi ile birlikte iyi insan olmanın detaylarını öğretmeye çalışıyoruz. Bütün dilleri iyi öğretmek çok kıymetli. Ancak en önemlisi iyi insanlar yetiştirebilmek diyoruz. Beş dilimizi destekleyecek şekilde sanat ve spor becerilerine yönelik olarak da ciddi yatırımlar yapıyoruz"


   

  “YURT DIŞI EĞİTİMDE BAU GLOBAL PASAPORTU”


   

  Ayrıca Uğur Okulları, öğrencilerin kişisel gelişim dosyalarında Cambridge YLE, KET, PET ve FCE sınav sertifikasyonlarına sahip olmalarını da hedefliyor. Mezunlarının yurt içi ve yurt dışı üniversitelerde, uluslararası merkezlerde uygulanan TOEFL, IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarında başarılı olmaları ve yetkin dil kullanım becerileriyle donanmaları amaçlanıyor.  Uğur Okulları bünyesinde bulunan; yurt dışı üniversite ve lise programları, yaz okulu, yurt dışı ve yurt içi geziler konusunda danışmanlık hizmeti sunan Uğur International ile öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlanıyor. Öğrenciler, İngilizce eğitimleri için İngiltere, Kanada, Washington D.C. gibi farklı ülke ve şehirlerde Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları çatısı altında yer alan kurumlarda ücretsiz yabancı dil öğrenimi görebilme imkanına sahip oluyor. Öğrenciler, BAU Global iletişim ağında yer alan 5 üniversite, 4 dil okulu ve 5 akademik merkez başta olmak üzere, dünyanın saygın üniversitelerinde öğrenim bursu ve sertifika programı olanaklarından faydalanabiliyor.


   

  Uğur Okulları Başiskele Kampüsü, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı öncesinde tam kapasite ile faaliyete başlayacak. • Uğur Okulları'ndan Kocaeli'ne Nitelikli Eğitim Kampüsü

  Dinçer AKBİR / İZMİT (Kocaeli,(DHA) - UĞUR Okulları tarafından Kocaeli'nin Başiskele İlçes'inde açılacak olan bin 300 öğrenci kapasiteli Nitelikli Eğitim Kampüsü'nün tanıtımı yapıldı.

  İzmit'te bulunan bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısına Uğur Okulları Genel Müdür Yardımcıları Müzeyyen Bedel Yalçın, Nil Çiçek, Barış Sezgin, Başiskele Kampüsü Kurucuları Yücel Erdoğan ve Necip Katırağ, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Zeki Er ve okul müdürleri katıldı. Uğur Okulları Kurumsal İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Müzeyyen Bedel Yalçın yaptığı konuşmada, "BAU Global ailesinin desteği, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları'nın Başkanı Sayın Enver Yücel'in vizyonu ile her geçen gün yeni eğitim modellerini de benimseyerek ilerliyoruz. En büyük gücümüz de bu. Üniversitemiz, yurt dışındaki üniversitelerimiz, akademik eğitim birimlerimiz her zaman hem öğretmenlerimizi hem de öğrencilerimizi geliştiren bir eğitim modeli sunuyor" dedi.

  Kocaeli'de faaliyete girecek olan Başiskele Kampüsü hakkında bilgiler veren Uğur Okulları Başiskele Kampüsü kurucularından Yücel Erdoğan ise, "Yaklaşık 12 bin metrekare alan üzerinde, 12 bin 500 metrekare kapalı alana sahip bir okuluz. Fiziki şartlar olarak çok büyük sosyal ve sportif alanları var. Kapalı yüzme havuzu, spor salonu, konferans salonu, açık basketbol sahası, tenis kortu ve halı sahası ile Kocaeli'deki en nitelikli okuldur. Uğur'un 50’nci yılına yaraşır bir kampüs" diye konuştu.

  “NİTELİKLİ EĞİTİM KURUMLARINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

  Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Zeki Er ise, "Kocaeli'nin nitelikli eğitim kurumlarının gözdesi olması bizi gururlandırıyor. Uğur Okulları'nın da Türkiye'deki eğitim tarihine baktığımız zaman kendisini ispatlamış bir kurumdur. Dershanecilik eğitimlerinden de bildiğimiz çok kapsamlı bir eğitim kurumudur. İlimizde hepimizin derdi eğitim yöneticisi olarak geleceğimizin umudu çocuklarımızın nitelikli olarak yetişmesidir. İlimizde nitelikli eğitim veren özel kurumlar olmasını, işbirliklerimizin birlikte yürütülmesi açısından biz çok önemsiyoruz. İnşallah açılıştan sonra da bu işbirliklerimiz devam edecek" dedi.

   “İYİ İNSAN OLMANIN DETAYLARINI ÖĞRETİYORUZ”

  Uğur Okulları Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nil Çiçek, "Uğur Okulları olarak bu yıl 50’nci yılımızı kutluyoruz. 50 yıllık akademik geçmişimiz dolayısıyla da Kocaeli Başiskele'de de bin 300 kontenjanlı çok büyük bir kampüs yatırımı yapıyoruz. Sanıyorum ki Kocaeli'nin en nitelikli alanlarına sahip kampüsünü yapıyor olacağız. Bu anlamda Genel Müdürlüğümüzün verdiği destek ile de Kocaeli'ye güzel bir eğitim ortamı kavuşturmuş durumdayız. Kampüsümüzde yüzme havuzu, spor salonu, konferans salonu, bin 300 kişilik kontenjanı ile fizik, kimya, biyoloji laboratuarlarıyla çok büyük bir tesis kazandırdık Kocaeli Başiskele'ye" diye konuştu.

  Uğur Okullarının eğitim felsefesini aktaran Çiçek, şöyle konuştu: "5 dil 2 beceri yaklaşımı üzerine eğitim felsefemizi oluşturmuş durumdayız. Birinci dilimiz, anadil. Okumayı çok seven, okuma becerileri yüksek, okuduğunu anlayan bireyler yetiştirmek istiyoruz. Bu yüzden Uğur Okulları olarak anadil üzerine çok fazla yatırım yapıyoruz. İkinci dilimiz, bilimin dili matematik. Matematiğin bilimin, sanatın, dilin hepsinin içerisinde olduğunu düşünerek çocuklarımıza bilimin dili matematiği iyi öğretmeye çalışıyoruz. Bu anlamda da matematiği sevdirerek öğretmek için eğitim felsefemizi bu doğrultuda oluşturuyoruz. Üçüncü dilimiz, yabancı dil. İngilizceyi iyi konuşan, kendisini artık 21'nci yüzyılda İngilizce olarak da iyi ifade eden bireyler yetiştirmek istiyoruz. Bu anlamda 5’inci sınıfımızı hazırlık şeklinde konumlandırdık. 5’inci sınıflarımızda 22 saatlik İngilizce eğitimimiz var. Aynı zamanda okul öncesi, ilkokul ve lise birimlerimizde de yoğun bir İngilizce ders programımız var. Dördüncü dilimiz artık 21'inci yüzyıl becerileri dolayısı ile erkenSTEM, STEM ve kodlama. Bu anlamda okullarımızda yaklaşık 100 metrekarelik STEM ve Robotik Laboratuarlarımız var. Bahçeşehir Üniversitemizin akademisyenleri ile birlikte müfredatlarımızı oluşturuyoruz. Bu anlamda Türkiye'de 4 yaş ve 10 yaş arasındaki STEM eğitimine de Uğur Okulları olarak rehberlik ve liderlik yapıyoruz. Beşinci dilimiz ise, davranış dili. Çocuklarımıza zarafet ve asalet dersi ile birlikte iyi insan olmanın detaylarını öğretmeye çalışıyoruz. Bütün dilleri iyi öğretmek çok kıymetli. Ancak en önemlisi iyi insanlar yetiştirebilmek diyoruz. Beş dilimizi destekleyecek şekilde sanat ve spor becerilerine yönelik olarak da ciddi yatırımlar yapıyoruz"

  “YURT DIŞI EĞİTİMDE BAU GLOBAL PASAPORTU”

  Ayrıca Uğur Okulları, öğrencilerin kişisel gelişim dosyalarında Cambridge YLE, KET, PET ve FCE sınav sertifikasyonlarına sahip olmalarını da hedefliyor. Mezunlarının yurt içi ve yurt dışı üniversitelerde, uluslararası merkezlerde uygulanan TOEFL, IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarında başarılı olmaları ve yetkin dil kullanım becerileriyle donanmaları amaçlanıyor.  Uğur Okulları bünyesinde bulunan; yurt dışı üniversite ve lise programları, yaz okulu, yurt dışı ve yurt içi geziler konusunda danışmanlık hizmeti sunan Uğur International ile öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlanıyor. Öğrenciler, İngilizce eğitimleri için İngiltere, Kanada, Washington D.C. gibi farklı ülke ve şehirlerde Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları çatısı altında yer alan kurumlarda ücretsiz yabancı dil öğrenimi görebilme imkanına sahip oluyor. Öğrenciler, BAU Global iletişim ağında yer alan 5 üniversite, 4 dil okulu ve 5 akademik merkez başta olmak üzere, dünyanın saygın üniversitelerinde öğrenim bursu ve sertifika programı olanaklarından faydalanabiliyor.

  Uğur Okulları Başiskele Kampüsü, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı öncesinde tam kapasite ile faaliyete başlayacak. • -  HASTANEDEKİ O İDDİALARA SUÇ DUYURUSU

  Haber: Serpil KIRKESER / İstanbul DHA
  CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Küçükçekmece'deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2017 yılında 5 ayda yaşları 18'in altında 39'u Suriyeli 115 çocuğun hamile olduğunun saptanmasına ve durumun polise bildirilmemesi iddialarına ilişkin suç duyurusunda bulundu.

  SORUŞTURMA BAŞLATILARAK DAVA AÇILMASI TALEP EDİLDİ 
  Ali Şeker, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe sundu. Ali Şeker, dilekçesinde Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve hastanenin sosyal hizmet uzmanı ile İstanbul Valiliği hakkında “Kamu görevinin terki veya yapılmaması", “Suçu bildirmeme" ve “Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçlarından  haklarında soruşturma başlatılarak dava açılması talep etti.  Ali Şeker dilekçesinde söz konusu olaya ilişkin haberlerin dün yayınladığını dilekçesinde hatırlatarak, “Haberde 'Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sadece 2017 yılında 5 ayda 115 çocuğun hamile olduğuna dair tutanak tutularak adli mercilere bildirimin yapılmadığı, bu durumu ortaya çıkararak savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına rağmen valiliğin 2 görevli hakkında işlem yapılmasına izin verilmediği aksine sorunu ortaya çıkaran kişilerin 2 kere görev yeri değişikliği yapılarak adeta cezalandırıldığı' bilgisi yer almıştır. Bu haber sonrasında ülkemizde haklı olarak büyük bir kamuoyu oluşmuş ve 2 bakanlık soruşturma açmıştır" ifadelerine yer verdi. 

  “18 YAŞ ALTI ÇOCUKTUR"
  Dilekçede şu ifadelere yer verildi:  Ülkemizde çocuğa karşı cinsel istismar şiddet ve kadın cinayetleri vakaları sürekli artarken, toplumsal bir sorun olarak engellenemezken yine sadece 2017 yılında 387 çocuğa cinsel istismar tespit edilmiş iken (sadece adli mercilere iletilendir) Valiliğin görevini ihmal eden memurlar hakkında işlem yapılmasına izin vermemesi “bu suçların siyasi zihniyet nedeniyle önlenmesinde etkin davranılmadığı ve görevlerin ihmal edildiği, görevlerin kötüye kullanıldığı ve izin verme hususunda görev gereğinin yerine getirilmediğini açıkça ortaya koymaktadır.  
  "Uluslararası sözleşmeye göre 18 yaş altı çocuktur" denilen dilekçede “Diğer yandan 5237 sayılı TCK'ya göre 15 yaşını tamamlamış olan çocukların gebelik durumunda 'tehdit, hile, cebir vs…' olup olmadığı adli makamlarca incelenmek zorundadır. Bu nedenle, 15 yaşı tamamlamış bile olsa yasa gereği incelemeyi yapmaya yetkili olan Cumhuriyet savcılıkları olacağından adli makamlara bildirilmemesi suçtur. Valiliğin izin vermemesi mevzuata aykırıdır ve bir siyasi iradenin devamlılığını gösterdiğinden bu iradeyi, eylemleri ve engelleri ortaya koyanlar hakkında suç duyurusunda bulunmak gerekmiştir. Kaldı ki milletin vekili olarak da görevimdir" ifadeleri yer aldı. • 400 engelli kursiyer karne sevincini erken yaşadı

  İSTANBUL,(DHA)- TÜRKİYE genelinde 18 milyona yakın öğrenci yarın karnelerini alacak. Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda 35 branşta kurs gören 400 engelli kursiyer ise sembolik karnelerini bugünden aldı.

  Yurt genelinde yarın yapılacak karne dağıtımı öncesi Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda kuaförlük, resim, el sanatları, pasta ve kek yapımı, mantar yetiştirme, ahşap atölyeleri gibi 35 branşta kurslara katılan 400 engelli kursiyer karne sevinci yaşadı.

  “BAĞCILAR’IN HUZURU BURADAN GEÇİYOR”

  Engelliler Sarayı’nda düzenlenen programda konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bağcılar’ın huzurunun buradan geçtiğine inanıyorum. Bağcılar ailesi ve yöneticileri olarak sizlere hizmet etmekten her zaman onur ve mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Karne alan gençlerimizi tebrik ediyorum. Tatilde burası yine açık. Her zaman her ihtiyacınızı karşılayacağınız bir mekan olarak hizmet edeceğiz" dedi.

  MÜZİKLİ VE YEMEKLİ ŞÖLEN DÜZENLENDİ

  Konuşmaların ardından öğrencilere başarı belgesi ile sembolik karneleri protokol tarafından verildi. Karnelerini alan öğrenciler sevinçlerini yakınlarıyla paylaştı. Programın sonunda karne alan öğrenciler için müzikli yemekli şölen düzenlendi. Karne dağıtım törenine İlçe Müftüsü Musa Uzun, engelliler, öğretmenleri ve yakınları katıldı.

  (FOTOĞRAFLI)

    • Ümraniyeli atletler şampiyonada ter döktü

  İSTANBUL, (DHA)- ÜMRANİYE Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Derneği bünyesinde kurulan Atletizm Spor Kulübü, Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen İstanbul Atletizm Salon Şampiyonası’nda derece aldı.

  Atletizm Federasyonu Kapalı Spor Salonu’ndaki şampiyonada Ümraniye Belediyesi Atletizm Kulübü atletlerinden, Alihan Yılgın 800 metrede İstanbul 4’üncüsü, Enes Yılgın ise İstanbul 5’incisi oldu. Bin 500 metre müsabakalarında da Alihan Yılgın İstanbul 3’üncü, Enes Yılgın da İstanbul 4’üncüsü oldu. Derece alan atletler 14 yaş grubunda ve U16 kategorisinde yarıştı. Sporcular, göstermiş oldukları başarı ve elde etmiş oldukları derecelerle gelecek dönemler için büyük umutlar vaat etti. U14 kategorisinde 800 ve bin 500 metre mesafelerinde Ümraniye Belediyesi Atletizm Kulübü sporcuları da İstanbul 1’inci ve 2’nci oldu.

  (FOTOĞRAFLI) • "Çocuğunun notlarını karnede öğrenen ailenin sorunu iletişimsizlik"

  İSTANBUL, (DHA)- ÇOCUĞUN karne notlarının aile için sürpriz olmaması gerektiğine dikkat çeken Doç. Dr. Aylin İlden Koçkar, "Eğer karne notları kötüyse ve anne ile babanın bundan haberi yoksa bu anne, baba ve çocuk arasında sağlıklı bir iletişim olmadığını gösterir" dedi.

  Yarından itibaren ilk ve ortaöğretim ile lise öğrencileri 2 haftalık yarıyıl tatiline çıkacak. Karne notlarının aile için sürpriz olmaması gerektiğine dikkat çeken Altınbaş Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aylin İlden Koçkar, "Sürpriz ise burada çocuk için önemli bir bilgi kazanıyoruz. Eğer karne notları kötüyse ve anne ile babanın bundan haberi yoksa o zaman anne, baba ve çocuk arasında sağlıklı bir iletişim olmadığını gösterir. Anne-baba ve çocuk notlarla ilgili bilgi sahibiyse o zaman kimseye bir sürpriz yok" diye konuştu.

  "NOT BİLGİSİ TELEFONLARA DAHİ GELİYOR"

  Ailenin çocuğunun notlarıyla ilgili sürekli takipte olması gerektiğini vurgulayan Doç. Dr. Aylin İlden Koçkar, "Cep telefonunuza bütün notların mesajları dahi geliyor. Dolayısıyla sürekli takipte olabilirsiniz. Hiçbir takibiniz ve bilginiz yoksa bu ciddi bir sıkıntı. Bu durumda anne ve babalık açısından bir ihmal olduğundan bahsedebiliriz. Karnede görülen hiçbir not anne ve baba için sürpriz değil günümüzde" dedi.

  "YÜZDE 20'Sİ DİKKAT EKSİKLİĞİ YAŞIYOR"

  Karne notlarının tek başına bir anlam ifade etmediğinin altını çizen Doç. Dr. Koçkar, çocuklarının yaşadığı öğrenme bozuklukları hakkında şunları söyledi:

  "Çocuğun ve ailenin beklentileri doğrultusunda gelmiş olan not iyidir. İyi not hiçbir şekilde 100 değildir. Her çocuğun bilişsel, dikkat ve sosyal- duygusal becerileri birbirinden farklıdır.Okul çağı çocuklarının yüzde 5 ila 20'sinde dikkat sorunları var. Öğrenme güçlükleriyle ilgili birtakım sıkıntılar olabilir. Bilişsel kapasitesi iyi olduğu halde, okuma, yazma veya aritmetik becerilerinde sorunlar olabilir. Bütün bunlar bilgi veriyor."

  Çocukta öğrenmeye dair bir aşk geliştirebilmenin önemine de değinen Koçkar, öğrenmeyi seven çocuğun başarıyı yakalayacağını belirtti.

  (FOTOĞRAF-VİDEO)

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

  -Doç. Dr. Aylin İlden Koçkar'ın detayları

  -Doç. Dr. Aylin İlden Koçkar röportajı

    • Fizyoterapist İpek Murat: Kanser, lenfödemi tetikliyor

  İSTANBUL, (DHA)- İNSAN bedeninde bulunan dolaşım sistemlerinden birinin lenf damarları ve düğümlerinden oluşan lenfatik dolaşım sistemi olduğunu söyleyen Medicana Bahçelievler Hastanesi Fizyoterapisti İpek Murat, bu sistemdeki bozukluklar nedeniyle proteinden zengin içeriğe sahip olan sıvının dokularda birikmesiyle oluşan klinik tabloya lenfödem adı verildiğini söyledi ve lenf ödem belirtileri ile oluşma nedenleri hakkında dikkat çeken uyarılarda bulundu.

  Lenfödemin belirtilerinin, etkilenen bölgelerde şişlik, çap artışı, ağırlık, sıkılık hissi, harekette kısıtlılık ve cilt üzerinde anormal değişimler olduğunu belirten Murat şöyle devam etti:

   "Bu semptomların yanı sıra ağrı ve enfeksiyona yatkınlık belirtileri ortaya çıkabilir. Hastalığın ilerleyen evresinde kozmetik deformiteler oluşarak kol ve bacak fonksiyonlarında kısıtlılıklara sebep olur. Genel semptomlar, aşırı egzersiz ve yorgunluk sonrası artış gösterir. Bu durum kişinin yaşam kalitesini ve sosyal yaşamını olumsuz yönde etkiler.

  NASIL ORTAYA ÇIKAR?

  Lenfatik sistem de ortaya çıkan patolojilerin en önemli nedeni vücudumuzda bulunan damar ve bez ağlarının dolaşımının bozulmasıdır. Lenfatik sistemin birincil görevi aşırı sıvının dokularda dolaşmasını sağlamak ve vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı olur.  

  LENFÖDEM HASTALIĞININ İKİ TİPİ BULUNUYOR

  Lenfödem hastalığının iki tipi vardır. İlki birincil (Primer) tip lenfödemdir. Lenfatik sistemdeki patoloji genetik kaynaklıdır. Herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir, ancak genellikle bebeklik, ergenlik veya erken yetişkinlik döneminde daha sık karşılaşılır. Primerlenfödem nadiren ortaya çıkar. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki her 6000 kişide yaklaşık 1 kişi de genetik kaynaklı lenfödeme maruz kalmıştır.

  İkincil (Sekonder) tip lenfödem ise lenfatik sistemin hasarlanması veya lenf akışının boşalması ile ilgili problemler varlığında görülür. Enfeksiyon, travma, kanser tedavisi veya hareketsizlik sonucu olabilir. Sekonder gelişen lenfödem  onkoloji hastalarının artmasıyla çok yaygın olarak karşımıza çıkar. Her meme kanseri olan 10 kadından yaklaşık ikisi, Vulval kanseri her 10 kadından beşi lenfödem hastası olabilir. Penil kanseri olan her 10 erkekten yaklaşık üç kişide lenfödeme rastlanır.

  HANGİ UZMANLARA BAŞVURULMALI?

  Lenfödem varlığından şüphe duyuluyorsa öncelikle bir onkoloji uzmanına başvurulmalıdır. Onkoloji, dermatoloji, estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi, iç hastalıkları ve fizik tedavi uzmanlarının multidisipliner tedavi yürütmeleri gerekir. Gerekli tanı ve muayenesi yapılan hasta lenfödem alanında eğitim almış fizyoterapistlere yönlendirilir.

  NASIL TEDAVİ EDİLİR?

  Lenfödem tedavisi iki aşamalı olarak uygulanır. İlk aşama hastanın fizik tedavi görmesidir. Fizik tedavisinin yetersiz kaldığı durumlarda cerrahi operasyon uygulanır. Lenfödem tedavisinde, tüm dünyada  lenf sistemini elle uyararak yapılan manuel lenf drenaj tekniği uygulanır. Tedavi, bu alanda düzenlenen eğitimlere katılmış ve bu alanda yetişmiş özel fizyoterapistlerce gerçekleştirilir. Manuel drenaj ( el ile boşaltma) , özel bandajlama teknikleri ve kişiye özel basınçlı giysiler ve cilt bakımı tedavinin en önemli aşamalarıdır. Tedavi programının etkinliğinin devam etmesi, hastanın kendisine öğretilen egzersizleri yapması, hijyen ve bakım kurallarını düzenli olarak uygulamasına bağlıdır."

  LENFÖDEM TEDAVİSİ GÖREN HASTALAR NELERE DİKKAT ETMELİ ?

  Fizyoterapisti İpek Murat lenfödem tedavisi gören hastaların dikkat etmesi gereken durumları ise şu başlıklarda sıraladı:  "Hijyene önem verilmeli (bölgenin temizliği ve nemlendirilmesi)",  "Cildi kurutan ürünlerden uzak durulmalı (sabun, deterjan )", "Güneş ışığına direk maruz kalınmamalı ve güneş ışığına çıkmadan yarım saat önce koruyucu krem kullanılmalı", "Enfeksiyona karşı dikkatli olunmalı", "Dar giysilerden kaçınılmalı", "Lenf ödem hastası ağır poşet taşımamalı","Dengeli beslenmeye özen göstermeli ve bol su tüketmeli", "Lenfödemin etkilediği bölgeden tıbbı girişimler yaptırılmamalı ( tansiyon ölçümü, kan aldırma, enjeksiyon v.b )", "Alkol ve sigara kullanmamalı", "Lenf ödemden etkilenen bölgenizde sorun tespit ettiğinizde doktorunuza ya da Fizyoterapistinize başvurunuz."

  (FOTOĞRAF)

    • Expo Turkey By Qatar Fuarı’nda Kanal İstanbul Fırsatları anlatıldı

  İSTANBUL, (DHA)-EMLAK Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, Kanal İstanbul, Avrasya Tüneli, Marmaray, Çanakkale Köprüsü, 3.Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osman Gazi Köprüsü gibi mega projelerin hayata geçirildiğine dikkat çekti ve "Expo Turkey By Qatar Fuarı’nın ilk gününde Katar’ın Emlak Konut ölçeğindeki şirketi ile Kanal İstanbul civarındaki 4,6 milyon metrekarelik arsalarımızda neler yapabileceğimizi konuştuk” dedi.

  Türkiye ve Katar arasındaki iş ortaklığına daha yüksek hacim kazandırma amacıyla 17-19 Ocak 2018 tarih aralığında Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen Expo Turkey By Qatar Fuarı’na katılan Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, Körfez ve Orta Doğu Bölgesi'nden birçok yatırımcıya Türkiye’deki yatırım imkanlarını anlattı.

  Son yıllarda Katar ile Türkiye arasındaki ilişkilerin ekonomik anlamda çok geliştiğini kaydeden Yetim şöyle konuştu:  “Katar kişi başına düşen milli gelir açısından dünyanın refah düzeyi en yüksek ülkesi olma niteliğinde. Bunun yanı sıra Türkiye, Katar’ın en çok yatırım yaptığı dördüncü ülke konumunda bulunuyor ve bu yakın ilişki her geçen gün daha da güçlenerek artıyor. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olarak biz de burada bu ilişkilere farklı boyutlara taşıyacak temaslarda bulunuyor ülkemizdeki gayrimenkul yatırım imkanlarını anlatıyoruz."

  "4.6 MİLYON METREKARE ARSANIN DEĞERLENDİRİLMESİ KONUŞULDU"

  "Bu çerçevede Emlak Konut olarak yaklaşık 10 milyarlık yatırım projesi ile burada bulunuyoruz" diyen Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim şöyle dedi:

  "Özellikle Kanal İstanbul projesi burada büyük bir heyecan oluşturmuş durumda. Bu ilgiyi burada yakinen görme imkanımız oldu. Katar’ın Emlak Konut ölçeğindeki şirketi ile öğleden önce görüşmeler yaptık. Projelerimizle yakından ilgililer. Kendilerini Türkiye’ye davet ettik. Bir çalışma grubu oluşturup birlikte neler yapabileceğimize bakmak istiyoruz. Kanal İstanbul civarındaki arsalarımızla ilgili bir bilgi paylaşımında bulunduk.  Kanal İstanbul güzergahı üstünde olan Arnavutköy-Dursunköy’de 3,6 milyon m2, Küçükçekmece’deki Bizim Mahalle projemizin ihale edilmemiş 450 bin metrekarelik  bölümü ile Başakşehir-Hoşdere’deki 340 bin metrekarelik alan ve son olarak Başakşehir-İkitelli-Ayazzma-Kayabaşı bölgesindeki 240 bin metrekarelik arsalarımız yer alıyor. Toplamda 4,6 milyon metrekareye tekabül eden bu arsalar üzerinde neler yapabileceğimizi görüşeceğiz. Bilindiği üzere Emlak Konut kendi arsaları üzerinde hasılat paylaşımı modeli ile çalışıyor. Bu şekilde nasıl projeler geliştirebiliriz karşılıklı görüşüp değerlendirmelerde bulunacağız.”

  "YABANCI YATIRIMLAR 10 MİLYAR DOLAR SEVİYESİNE ULAŞACAKTIR"

  Mütekabiliyet gerekmeksizin yabancı yatırımcının gayrimenkul yatırımı yapmasının önünü açan yasanın 2013’te hayata geçmesinin ardından Türkiye’de yabancı yatırımcılar için birçok düzenlemenin de ardı ardına hayata geçtiğini söyleyen Ertan Yetim şöyle devam etti:

   "2017 içerisinde örneğin 1 milyon dolarlık mülk satın alanlara oturma izni tanıyan bir düzenleme yapıldı. Bu kolaylığın yanı sıra büyük vergi avantajları da sunuluyor. Gayrimenkul fiyatlarında yüzde 18’e kadar önemli bir yeri teşkil eden KDV ile ilgili yapılan yeni düzenleme kapsamında yabacı ülke vatandaşları satın aldıkları ilk gayrimenkulde KDV’den muaflar. Bugün 4-5 milyar dolar seviyesinde olan yabancı yatırımcı payı bu tür yeni düzenlemelerle yakın vadede 10 milyar dolar seviyelerine ulaşacaktır. Bu nedenle Türkiye’deki gayrimenkul yatırımları daha da cazip birer yatırım unsuru olarak öne çıkıyor.

  "KÖRFEZ VE ORTA DOĞU ÜLKELERİ TÜRKİYE'Yİ HAYRANLIKLA İZLİYOR"

  Kanal İstanbul, Avrasya Tüneli, Marmaray, Çanakkale Köprüsü, 3.Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osman Gazi Köprüsü gibi mega projelerin ardı ardına hayat bulduğu Türkiye geleceğe emin adımlarla koşarken ülkemizdeki gayrimenkul projeleri yabancı yatırımcıların yakın ilgisi artarak devam ediyor. Diğer yandan ülke ekonomimizin performansının yabancı yatırımcılar tarafından hayranlık takip ediliyor. Özellikle 2017’nin üçüncü çeyreğindeki yüzde 11,1’lik büyüme oranı Türkiye’ye duyulan güveni daha da arttırmış durumda. Fuar süresince Körfez ve Orta Doğu ülkeleri yatırımcılarıyla yaptığımız görüşmelerde bu olumlu havayı müşahede ettik ve mütekabiliyet gerekmeksizin yabancı yatırımcıların gayrimenkul yatırımı yapmasının önünü açan yasalarımızı, devlet teşvikleriyle hazırlanan KDV indirimlerimizi ve yabancı yatırımcıya vatandaşlık yolunun açılması gibi hayata geçen devlet destekli düzenlemeleri de anlatma fırsatı bulduk"

    • "Sahte zayıflama ilaçlarında olması gerekenin 4 katı etken madde tespit edildi"

  Buse ÖZEL / Ömer HASAR - İSTANBUL, (DHA)- SAĞLIK Bakanlığı verilerine göre 2016 yılında internet üzerinden 1 milyondan fazla sahte ve kaçak ilaç satıldığı tespit edildi. Zayıflama ilaçları ve cinsel gücü arttırıcı hapların başı çektiği ilaçlar, böbrek ve karaciğer fonksiyonlarını bozmanın yanı sıra birçok insanın ölümüne de neden olabiliyor. Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği (PGED) Yönetim Kurulu Başkanı eczacı Armağan Ener, Sağlık Bakanlığı tarafından 5 mg kullanılmasına izin verilen bir etken maddenin sahte zayıflama ilaçları içinde 20 mg kullanıldığını ve bunun ölüme kadar götürebileceğini söyledi. 

  Armağan Ener, sahte ve kaçak ilaçların önüne geçilmesi için internetten ilaç satışının daha iyi denetlenmesi gerektiğini ve caydırıcı cezalar uygulanması gerektiğini belirtti.

  "CAYDIRICI CEZALAR UYGULANILMALI"

  2018 yılının 28-30 Eylül tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde, 'Uluslararası Geleceğin E- Hali En Büyük Eczacılık Buluşması' isimli bir kongre düzenleyerek bu konuya dikkat çekeceklerini söyleyen Ener, bu konuda  alınması gereken önlemleri ise şöyle anlattı: "Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz ve İlaç Kurumu'nun bu konunun üzerine daha ciddi giderek köklü çözümler getirmesi lazım. Ciddi yasaklamalar ve cezalar uygulanması gerekiyor çünkü sitelerden biri kapanırken diğeri açılıyor. Biz Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği olarak bu konuda da öncü olmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde bir çalıştay düzenleyerek devletin her kademesini, eczacılıkla ilgili sağlık sektörü içindeki tüm birimleri bu kongreye davet etmek istiyoruz. Bu satışı yapan sitelere şu anda kapatma cezası veriliyor. Belli miktarlarda da para cezası veriliyor ancak bunlar caydırıcı olmuyor."

  NORMALDE OLMASI GEREKENİN 4 KATI ETKEN MADDE BELİRLENDİ

  Eczacıların 5 yıl aldığı eğitimde insan anatomisinden fizyolojisine kadar bitkilerin üretimine ve ilaçlar içerisindeki tüketimine kadar her konuda eğitim gören kişi olduğunu belirten Ener, "Bu konuda halkın ilacı ve her türlü takviyeyi eczacı danışmanlığında, eczacıdan alması en doğal olay. Bu nedenle ilaç eczanelerden alınmalı" dedi. 

  Zayıflama ilaçlarının böbreklere ve karaciğerlere ciddi zararlar verdiğini, zaman zaman ölümlere varana kadar sonuçları olduğunu da belirten Ener sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye gelecek 10 yıl içerisinde dünya ilaç pazarında 10 ülke içerisinde yer almak istiyor. Bu oranın Türkiye'de ilaç endüstrisine katkı sağlaması isteniyor. 2016 yılında yasaklanan sahte ilaçların büyüklüğü ise 1 milyonun üzerinde. Bunun 626 bin kadarı zayıflama ilaçlarından oluşuyor, 300 bin küsuru de cinsel içerikli ilaçlardan oluşuyor. Zayıflama ürünlerinin içerisinde ise Sağlık Bakanlığı tarafından birkaç yıl önce sadece 5 mg'na izin verilen bir etken maddenin bu ilaçlar içerisinde 15-20 mg halinde bulunduğu yapılan analizlerde tespit edildi." 

  2017 YILINDA 724 İNTERNET SİTESİ KAPATILDI

  Ener ayrıca Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun (TİTCK) 2017 Eylül ayında yapılan denetimlerinde, ilaç gibi lanse edilerek piyasaya sürülen 73 sahte-kaçak ürün tespit edildiğini, ve TİTCK'in sahte ve kaçak ürünler ile mücadele kapsamında, 2017 yılında bunların satış veya tanıtımını yapan 724 internet sitesini kapattığını açıkladı.

  "DERMAKOZMETİK ÜRÜNLERİ UCUZA ALANLAR CİLTLERİNE ZARAR VERMİŞ OLUYOR"

  Dermakozmetik ürünlerin de internetten satın alınmasının tehlikeleri olduğunun altını çizen Ener, bunun da ciddi zararları olabileceğini belirtti ve sözlerini şöyle noktaladı: "Dermakozmetik ürünleri ilaç hassasiyeti ile hazırlanan ve cilt sağlığı için çok önemli olan ürünler. Genellikle hekim reçeteleri ile tüketicilerimize sunduğumuz ürünler, ancak bunların tüketimi arttıkça sahtelerinin yapılması konusunda art niyetli kişilerin iştahlarını da arttırıyor. Maalesef sahte ürünlerle insanlar biraz ucuza almak isterken ciltlerine de zarar vermiş oluyorlar."

  (FOTOĞRAFLI -GÖRÜNTÜLÜ)  • Şişli Belediyesi’nden yolsuzluk iddialarına yanıt geldi

  İSTANBUL, (DHA) – ŞİŞLİ Belediye Başkanı Hayri İnönü  bazı yayın organlarında çıkan yolsuzluk iddiaları ile ilgili  basın açıklaması yaptı.

  Şişli Belediye Başkanı İnönü tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şöyle denildi:

  “17.01.2018 tarihinde çeşitli yayın organlarında ve bazı internet sitelerinde yapılan haberlerde ayrıca sabit bir telefon hattından atılan SMS mesajlarında, Şişli Belediyesi ve şahsım hakkında tamamen asılsız ve iftiralarla dolu bilgiler yer almaktadır.

  Göreve başladığım 2014 yılından bu yana, Şişli’de eski hukuk dışı alışkanlıklarını devam ettirmek isteyen kişilere ve çıkar gruplarına karşı mücadele etmek zorunda oldum. Bir taraftan Şişli halkına eksiksiz belediye hizmeti götürürken bir taraftan da hakkımda yaratılmaya çalışılan olumsuz algı operasyonları ve komplolarla mücadele etmek durumunda kaldım. Ancak bu çabalar, hizmet etme motivasyonumuzu ve inancımızı azaltmak yerine daha da pekiştirmiştir. 

  Şişli Belediyesi’nin mülkiyetinde olan çok sayıda değerli kamu malının kanunsuz olarak, bedelsiz bir şekilde kamuoyu tarafından bilinen  kişi  veya kişilerin oluşturdukları yapılara peşkeş çekildiği herkesin malumudur. Söz konusu bu değerli gayrimenkulleri tekrar Şişli halkına kazandırmak için yürüttüğümüz hukuk mücadelesinde sona yaklaşılmış, bazı davalarda Şişli Belediyesi lehinde sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Tarafıma yapılan saldırıların en önemli gerekçelerinden biri de kuşkusuz budur. 

  Diğer taraftan önemle belirtmek isterim ki, şeffaf ve hesap verebilir bir belediyecilik anlaşıyı gereği belediyemizi denetime açık tuttuğumuz, incelenme ve denetlenme talebinin bizzat tarafımdan yapıldığı hem resmi belgelerde hem de İçişleri Bakanlığı kayıtlarında yer aldığı gibi, belediyemiz çalışanları tarafından da bilinmektedir.

  Dürüst ve şeffaf belediyecilik anlayışından rahatsız olanların, yerel seçimlerin yaklaştığı bir dönemde tarafıma karşı yürüttükleri bu olumsuz algı operasyonlarının zamanlaması manidardır.

  Her ne olursa olsun, kamu yararına belediyecilik anlayışımızdan vazgeçmeyeceğimiz gibi bu çıkar çevrelerine ve hukuk dışı yapılara teslim olmayacağımızdan,  amansız mücadelemizi bedeli ne olursa olsun sürdüreceğimizden ve bu haberleri yapanlar hakkında yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.”

  (FOTOĞRAF) • İki binden fazla çocuk aynı anda spor yaptı

  İSTANBUL,(DHA)- BİR yıldan kısa sürede 30 bine yakın kişi tarafından indirilen SWEATers APP, P&G Türkiye ve İstinyePark AVM ile birlikte düzenlediği “SWEATKids – P&G Olimpik Anneler” organizasyonunda 6 ay – 14 yaş arasında iki binden fazla çocuğun spor yapmasını sağladı.

  Melis Abacıoğlu Sezener ve Elif Boyner tarafından sporseverlerin birlikte spor yapabileceği partnerlerini, spor aktivitelerini, sağlıklı yeme-içme mekanlarını ve spor markalarını kolayca bulabilmeleri için yayınlanan SWEATers APP, İstanbulluları spor için bir araya getiriyor.

  SPOR İLE DOLU HAFTA SONU

  İstinyePark AVM ana etkinlik alanında gerçekleştirilen organizasyonda çocuklar sporla dolu bir hafta sonu geçirirken aileler de çocukları için uzman görüşleri aldı.

  Çocuklar için kurulan parkurlarda eğlenceli yarışmalar düzenlenirken, katılımcılar anne-çocuk egzersizleri, çocuk yogası, pedagog sohbetleri, dans, karate ve çocuk jimnastiği gibi etkinliklere katılma fırsatı buldular. Ayrıca çocuklar, her seans sonrasında düzenlenen kukla gösterisinde de eğlenceli dakikalar yaşadı.

   (FOTOĞRAF) • Psikolojik Danışman Barış Sezgin: Karne hayat değildir

  Merve DUNDAR - Özgür KUMANOVALI / İSTANBUL, (DHA)- SÖMESTR tatili yarın başlıyor. İlk dönemi geride bırakıp karnelerini alacak ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini 15 günlük tatil bekliyor. Bu süreci iyi değerlendirmek adına öğrenci ve velilere tavsiyelerde bulunan Uğur Okulları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik- AR-GE'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Sezgin "Karne hayat değil, bir değerlendirmedir. Çocuklar başarılı olduğu derslerden dolayı tebrik edilmeli, geliştirmesi gereken dersleri konusunda da belli bir planlamaya dahil edilmeli" dedi.

  Sözlerine velilere tavsiyeler vererek başlayan Sezgin, "Karne hayat değil, bir değerlendirmedir. Burada çocuğu cezalandırmak, karşılaştırmak ve çocuğa bu nedenle baskı uygulamak, tatilini zehir etmek hiç doğru değil. Bunlar çocuğun benliğine saldırıdır. Bu anlamda sakin bir şekilde çocuk başarılı olduğu derslerden dolayı tebrik edilmelidir. Eksik olduğu alanlar konusunda ise çocukla beraber planlama yapılmalıdır. Ancak bu şekilde çocuk planlamayı içselleştirir" diye konuştu.

  "TATİLLER ENTELEKTÜEL GELİŞİMLER İÇİN ÖNEMLİ FIRSATLARDIR"

  Tatilde çocukların dinlenip stres atmasının, kaliteli vakit geçirmesinin çok önemli olduğunu dile getiren Sezgin, "Tatiller entelektüel gelişimleri artırmak adına önemli fırsatlardır. Bu süreçte öğrenciler müzikal, tiyatro, spor etkinliklerinden faydalanabilirler. Bunun dışında özellikle sınavı olmayan öğrencilere ilk hafta ders çalışmalarını çok önermiyorum. İstedikleri gibi vakit geçirmeleri önemli. Tatilin öğrencilere sunduğu bir diğer avantaj da şu; aileler çocuklarıyla beraber tatili planlarlarsa çocuklarının organizasyon becerilerini geliştirmiş olacaklar" dedi.

  "İNTERNET KONUSUNDA SINIRLARINIZ OLSUN"

  Çalışan anne babaların bu süreçte izin alabilirlerse özellikle küçük yaş grupları açısından çok olumlu olacağını belirten Sezgin, "Tatilin son günlerine doğru okulun başlayacağını hatırlatmak, uyku ve yemek düzenini buna göre ayarlamak gerekiyor.Özellikle ergenlik dönemindeki çocuklarda internet bağımlılığı var. Bu durum tatillerde artabiliyor. Bu konuda ailelerin mutlaka çocuklarına sınır koyması gerektiğini düşünüyorum" ifadelerine bulundu.

  "DERS ÇALIŞMA SÜRENİZ TÜM GÜNE YAYILMASIN"

  Öğretmenlerin tatil boyunca öğrencileri sorumlu tutacakları derslerin belli bir dozda olması gerektiğini söyleyen Sezgin, "Hiç ders olmamasını veya çok ders olmasını önermiyoruz. Çocuklara elbette ödevler verilebilir bunda bir problem yok, ama önemli olan çocukların eksik olduğu konuların belirlenip bu konularla ilgili takviye yapılması. Çocuklar bunun için günleri bölme yöntemini kullanabilirler. Her gün sadece bir derse çalışıp bunun süresini de uzun tutmamak onları sıkmadan çalışmalarını sağlayacaktır" diye konuştu.

  Kurum olarak okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise düzeyindeki öğrencilerine kademeler özelinde tatil önerileri programı gönderdiklerini de ifade eden Sezgin, "Bunların içinde kültür sanat paketleri, hangi şehirde hangi spor aktivitesini yapabilecekleri,kitap, tiyatro, atölye ve etkinlik önerileri, İngilizce tekrar yapmaları için programlar ve eğlenerek yapabilecekleri belli proje ödevleri var" dedi.

  (FOTOĞRAF-VİDEO)

  Görüntü dökümü;

  - Uğur Okulları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik- AR-GE'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Sezgin'in açıklamaları

  -Öğrenci detayları

    • İstanbul'da  2017 yılında günde yaklaşık 4 bin trafik cezası kesildi

  İSTANBUL, (DHA)-GEÇTİĞİMİZ yıl trafik ihlali yapan İstanbullu sürücülere, toplam 1 milyon 475 bin 308 cezai işlem uygulanırken, günde yaklaşık 4 bin trafik cezası kesildi.

  Medya takip kurumu Ajans Press, trafik cezaları üzerine medya araştırması gerçekleştirdi. Ajans Press’in 2017 yılı içerisinde yaptığı incelemeye göre trafik cezalarıyla ilgili geçtiğimiz yıl 16 bin 235 haber çıkışı tespit edildi.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve medyadan elde edilen verilere göre, 1 Ocak-31 Aralık 2017 tarihleri arasında, polis sorumluluk bölge alanlarında kurallara uymayan sürücülere, 1 milyon 475 bin 308 trafik cezası kesildi. İstatistiklere göre geçtiğimiz yıl günde 4 bin 41 ceza kesildiği tespit edildi. Medyaya yansıyan başlıklarda ve uzman yorumlarında, güvenlik güçleri tarafından yapılan denetimlerin trafik kazalarını azalttığına dikkat çekildi.

  EN ÇOK CEZA 'PARK YASAĞI' İHLALİNE KESİLDİ

  Trafik cezalarına neden olan sebepler incelendiğinde, trafik ekipleri tarafından en çok ceza 400 bin 166 sürücüye kesilen "park yasağı" oldu. Park yasağını 145 bin 770 cezayla “hız kurallarına uymama”, 128 bin 130 cezayla “trafik işaret levhaları,cihazları ve yer işaretlerine uymama”, 53 bin 75 cezayla “cep telefonlarıyla konuşma”, 37 bin 292 cezayla “emniyet kemeri kullanmama”, 19 bin 151 cezayla “şerit ihlali”, 16 bin 910 cezayla “korsan taşımacılık”, 16 bin 498 cezayla “alkollü araç kullanma”, 14 bin 804 cezayla “kırmızı ışık ihlali”, 12 bin 884 cezayla “fazla yolcu taşıma” takip etti.

  “Motosiklette koruma başlığı ve gözlüğü bulundurmama” ya 12 bin 601 ceza kesilirken, 10 bin 519 cezayla “tonaj fazlası yük taşıma”, 763 cezayla da “yetkisiz tepe lambası, çakar  ve siren bulundurma” başlıklarındaki trafik cezaları  yer aldı.

  (FOTOĞRAF)

    • Kışın pürüzsüz bir cilt için Uz.Dr. Salman'dan öneriler

  İSTANBUL, (DHA)- KIŞ aylarında ciltde oluşan gerginlik, dökülme ve çatlaklar konusunda uyarılarda bulunan Memorial Hizmet Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nden Uz. Dr. Selma Salman "Cildin nem ihtiyacı kışın artacağından canlılığını, parlaklığını korumak için nemlendirici seçmeden önce dermatoloji uzmanına görünmek ve cilt analizi yaptırmak gerekir" dedi ve önerilerini sıraladı.

  Kış aylarında cildi nemlendirirken kullanılan ürünlerin krem, losyon formları yerine merhem, pomat gibi yoğunluğu daha fazla olanların tercih edilmesi gerektiğini söyleyen Uz. Dr. Salman, “Yüze kullanılacak nemlendirici seçilmeden önce dermatoloji uzmanı tarafından yapılan analizle cildin kuru, karma veya yağlı olup olmadığı belirlenmeli ve daha sonra seçim yapılmalıdır. Kullanılan ürünlerin nem çekme özelliği olan maddeler içermesi arzu edilmektedir. Özellikle havayı kurutan ısıtma araçları ciltte kurumaya neden olarak; gerginlik, pul pul dökülmelere el ve ayaklarda çatlaklara yol açmaktadır. Cilt kuruluğu konusunda önlem alınmadığı takdirde soğuğa en çok maruz kalan bölgelerde egzama oluşabilmektedir. Cildin nem ihtiyacı diğer mevsimlere nazaran kışın artacağı için nemlendirici olarak su bazlı ürünler yerine daha yoğun içerikli ürünler kullanmak gerekir” dedi.

  GÖZENEKLERİN TIKANMAMASINA ÖZEN GÖSTERİN

  Yüze uygulanacak yağ bazlı ürünlerin avokado, çuha çiçeği veya bademden elde edilen, gözenekleri tıkamayacak içeriğe sahip olmasına dikkat çeken Uz. Dr. Salman,  gözeneklerin tıkanmasına neden olan ürünler yüzde yağlanma ve sivilcelenmeye neden olabileceğini belirti ve şöyle konuştu: “Yüz derisinin çok kuru ve hassas olduğu durumlarda, yoğun peeling sağlayan ürünler, kil maskesi ve alkol oranı yüksek toniklerden uzak durulmalıdır. Yüzdeki yağ bariyerini yok eden bu tür ürünler soğuk havanın olumsuz etkilerine karşı cildi savunmasız bırakmaktadır. Bunların yerine cildi kurutmayan temizleme sütleri ve köpükler, alkol içermeyen tonikler ve nemlendirici maskeler tercih edilmelidir.”

  TEMİZLEME JELLERİ YERİNE SABUN KULLANIN

  Uz. Dr. Selma Salman, soğuk havanın etkilerinden korunmak için eldiven, pamuklu kalın çorap ve kaşkol gibi ürünler kullanmanın önemini vurguladı ve “Bu dönemde el hijyenini sağlamak için ıslak mendil, kolonya, el temizleme jelleri gibi cilt Ph dengesini bozabilen, kimyasal yükü yüksek ürünler yerine renksiz kalıp sabunlar kullanılmalıdır. Topuklardaki sertleşme ve çatlak oluşumu artarak sosyal yaşamı olumsuz etkileyebilmektedir. Nemlendirme sıklığını artırmakla birlikte, deriyi tahriş etmeden periyodik olarak topuklardaki ölü deriyi soymayı sağlayan dermatoloji uzmanının önerdiği ürünleri kullanmak fayda sağlamaktadır. Bu işlem ayak için kullanılan nemlendiricilerin daha hızlı ve derine etki etmesini kolaylaştırmaktadır” dedi.

  ODANIZI HAVALANDIRIN VE KAYNAR SUYLA YIKANMAYIN

  Kışın ısıtma araçlarının, ev ve ofis ortamında sıcak ve kuru bir havaya yol açtığına değinen ve durumun önüne geçmek için eve ve ofise nem sağlayıcı cihazlar almanın faydalı olabileceğine dikkat çeken Uz. Dr. Salman, kalorifer peteklerinin üzerine konulan suluklar, kaynatılan suyun oda içerisinde bir süre bekletilmesi veya odanın havalandırılması içerideki havanın kurumasının önüne geçmektedir.

  Kış aylarında çok sıcak banyodan kaçınmak ve banyoda geçirilen zamanı azaltmak, cilt sağlığı bakımından fayda sağlamaktadır. Vücudun yağ bariyerini bozan sıcak banyo nem kaybına yol açabilmektedir. Çok sıcak suyla yıkanmak yerine ılık suyla duş alınmalıdır” şeklinde konuştu.

  KIŞIN DA GÜNEŞ KORUYUCU KULLANIN

  Güneş ışınlarının ciltte yarattığı lekelenme, yaşlandırma ve cilt kanseri gibi olumsuz etkilerin yaz ayları kadar olmasa bile kışın da devam ettiğinin önemini vurgulayan Uz. Dr. Salman “Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş koruyucuların kullanılmasına kışın da devam edilmelidir” dedi.

  MEZOTERAPİ İLE PARILDAYAN BİR CİLDE SAHİP OLABİLİRSİNİZ

  Uz. Dr. Selma Salman kışın hasarlanan cildin bakımı için mezoterapi uygulamaları yapılabildiğini, ilaç ve bitki özü karışımlarının ihtiyaç duyulan bölgeye küçük hacimlerle enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen mezoterapi işlemiyle; hücre ve bağ dokusunun yenilenebileceğine değindi ve “Cildin tekrar nem kazanmasını ve sıkılaşmasını sağlayan işlem; güneş ışığı, sigara, hava kirliliği gibi cilt altındaki doku hasarına yol açan zararlı etkenlerden de korunma sağlanmaktadır” diye konuştu.

   KENDİ KANINIZLA GENÇLEŞİN

  İnsanın kendi kanıyla gençleşebileceğini anlatan Uz. Dr. Salman: “PRP (Platelet Rich Plazma) yani trombositten zengin plazma, kişiden alınan bir tüp kanın santrifüj edilerek bileşenlerine ayrıştırılması ile elde edilmektedir. PRP trombositten ve dolayısıyla trombosit içinde mevcut olan büyüme faktörlerinden zengin bir sıvıdır. Elde edilen sıvının tedavi edilecek bölgeye enjekte edilmesiyle cildin kaybettiği nem tekrar kazandırılarak ciltte aydınlanma sağlanmaktadır.  PRP ve mezoterapi ile kombine edilebilen ve kolajen üretimini artıran altın iğneli radyofrekans, dermapen gibi yöntemler de bu mevsimde hasar gören cildi onarmada yardımcı olmaktadır” dedi.

  (FOTOĞRAF)

   

   

    • Şanslı çiftler ücretsiz tüp bebek tedavisi kazandı

  İSTANBUL,(DHA)-  KAĞITHANE Belediyesi Kent Konseyi ve İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Hastane grubu işbirliğiyle gerçekleştirilen Tüp Bebek Semineri evlat sahibi olmak isteyen çiftlere umut oldu. Seminere katılarak bebek sahibi olmak isteyen kadınlar, seminer sonunda yapılan çekiliş sonucu ücretsiz ve yüzde 50 indirimli tüp bebek tedavisi olmaya hak kazandı.

  Kağıthane Belediyesi ve Medical Park’ Hastaneler Grubu’nun ortaklaşa düzenlediği “Tüp Bebek Semineri” Kağıthane Belediyesi Nikah Salonu’nda yapıldı. Kadın hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Banu Kumbak Aygün, Uzman Diyetisyen Olcay Barış ve Embriyolog Deniz Yıldırım tarafından kısırlık ve kısırlık tedavisinde son gelişmelerin anlatıldığı seminerde katılımcıların soruları da cevaplandırıldı. Seminer sonunda Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın eşi Fatma Kılıç tarafından yapılan kura neticesinde 5 kişi tüp bebek tedavisinde yüzde 50 indirim kazanırken, 2 kişiye ise ücretsiz tüp bebek tedavisi olma hakkına sahip oldu.

  “GEBELİK ORANLARIMIZ ARTIK YÜZDE 80’LERE DAYANDI”

  Kadın hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Banu Kumbak Aygün,”Yaklaşık 15 senedir tüp bebek tedavilerini uyguluyorum. Günümüzde teknolojik gelişmeler, laboratuvar yöntemlerindeki ilerlemeler sonucunda çok büyük katkılar elde ettik. 10 sene öncesine kadar yüzde 30’larda olan gebelik oranlarımız artık yüzde 80’lere dayandı. Bu gelişmelerle embriyo seçimlerini daha iyi bir şekilde yapabiliyoruz. Özellikle de hastalarımızda ileri yaş faktörü yoksa genellikle yüzde 80’ler bandında bir gebelik oranı elde edebiliyoruz” diye konuştu.

  Uzman Diyetisyen Olcay Barış da kadınlara, gebe kalmadan önce, gebe kaldıktan sonra ve gebelik döneminde nasıl beslenecekleri ile ilgili olarak tavsiyelerde  bulundu.

  “BEBEK SAHİBİ OLAN ÇİFTLERİ GÖRÜNCE ÇOK MUTLU OLUYORUZ”

  Bebek sahibi olan çiftleri görünce çok mutlu olduklarını ifade eden Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Tüp bebekle ilgili en önemli şeyin eğitim olduğunu düşüyoruz. Bu anlamda Aydın Üniversitesi hastane grubuyla birlikte bu çalışmayı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda da bunları yaptık. Bu proje neticesinde çocuk sahibi olan komşularımız hatta birden fazla çocuk sahibi olan komşularımız da var. Çok mutlu olduğumuz bir çalışma” dedi.

  (FOTOĞRAFLI/GÖRÜNTÜLÜ)

   

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

  ÇEKİLİŞ İÇİN İSİM YAZDIRMA DETAY

  SALON DETAY

  PROF. DR. BANU KUMBAK AYGÜN KONUŞMA

  İZLEYENLERDEN DETAY

  KAĞITHANE BELEDİYE BAŞKANI FAZLI KILIÇ RÖPORTAJ

    • (Görüntülü Haber) Karnesini getiren öğrenciler akvaryuma ücretsiz girecek

  İSTANBUL, (DHA)-İLKOKUL, ortaokul ve lise öğrencilerinin sömestr tatili yarın başlıyor. 15 gün boyunca dinlenecek, tatil yapacak öğrencilere ViaSea eğlence merkezi de bir karne hediyesi hazırladı. Kampanya kapsamında 19-26 Aralık tarihleri arasında karnesini getiren öğrenciler yanlarında bir yetişkin olması koşuluyla akvaryumu ücretsiz ziyaret edebilecek. 88 metre tünel uzunluğu ile İstanbul’un en uzun akvaryum tüneli olma özelliğine sahip ViaSea Akvaryum on binlerce deniz canlısını içinde barındırırken, ziyaretçiler akvaryumu gezerken vatozları sevme, balıkları besleme şansına da sahip olacak. Eğlence merkezinde akvaryumun yanı sıra game center, tema park, sinema, bowling gibi aktiveler de ziyaretçileri bekliyor. " 5 FONKSİYONLU EĞLENCE ADASI" Eğlence adasının 5 farklı fazdan oluştuğunu söyleyen ViaSea Sinema Müdürü Mehmet Can İpek, "Projemizde modern sinema salonlarımız, 75 oyuncaktan oluşan bir oyun merkezimiz, bowling salonumuz ve Türkiye'nin en hızlı roller coaster’ının olduğu bir tema parkımız var. Bunun dışında Türkiye'nin en uzun tüneline sahip bir akvaryumumuz var. Çocuklar buraya geldiklerinde sabahtan akşama kadar istedikleri her şekilde eğlenebilirler" dedi. • Karnesini getiren öğrenciler akvaryuma ücretsiz girecek

  İSTANBUL, (DHA)-İLKOKUL, ortaokul ve lise öğrencilerinin sömestr tatili yarın başlıyor. 15 gün boyunca dinlenecek, tatil yapacak öğrencilere ViaSea eğlence merkezi de bir karne hediyesi hazırladı. Kampanya kapsamında 19-26 Aralık tarihleri arasında karnesini getiren öğrenciler yanlarında bir yetişkin olması koşuluyla akvaryumu ücretsiz ziyaret edebilecek.

  88 metre tünel uzunluğu ile İstanbul’un en uzun akvaryum tüneli olma özelliğine sahip ViaSea Akvaryum on binlerce deniz canlısını içinde barındırırken, ziyaretçiler akvaryumu gezerken vatozları sevme, balıkları besleme şansına da sahip olacak. Eğlence merkezinde akvaryumun yanı sıra game center, tema park, sinema, bowling gibi aktiveler de ziyaretçileri bekliyor.

  " 5 FONKSİYONLU EĞLENCE ADASI"

  Eğlence adasının 5 farklı fazdan oluştuğunu söyleyen ViaSea Sinema Müdürü Mehmet Can İpek, "Projemizde modern sinema salonlarımız, 75 oyuncaktan oluşan bir oyun merkezimiz, bowling salonumuz ve Türkiye'nin en hızlı roller coaster’ının olduğu bir tema parkımız var. Bunun dışında Türkiye'nin en uzun tüneline sahip bir akvaryumumuz var. Çocuklar buraya geldiklerinde sabahtan akşama kadar istedikleri her şekilde eğlenebilirler" dedi.

  (FOTOĞRAF-VİDEO)

  Görüntü Dökümü:

  -Akvaryumdan detaylar

  - ViaSea Sinema Müdürü Mehmet Can İpek,açıklamaları 

  -Eğlence merkezinden detaylar