MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » SON DAKİKA » NTV SON DAKİKA HABERLERİ

SON DAKİKA HABERLERİ

ntv.com.tr

 • Cemal Kaşıkçı "boğularak öldürüldü" iddiası
  Amerikan CNN televizyonuna konuşan Suudi Arabistan Kraliyet Divanı'na yakın bir kaynak, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın boğularak hayatını kaybettiğini söyledi.

 • İstanbul'da "sağlığa zararlı" 15 bin oyuncak ele geçirildi
  Gümrük Muhafaza ekiplerince, İpsala-Kocaeli-İstanbul hattında gerçekleştirilen operasyonda, sağlığa zararlı maddeler içeren yaklaşık 15 bin oyuncak ile 6 bin 250 saat ele geçirildi.

 • ''Cemal'in katillerinin cezasını çekmesini istiyoruz''
  Türk Arap Medya Derneği (TAM) Başkanı Turan Kışlakçı, "Cemal için adalet istiyoruz. Cemal'in katillerinin bunun cezasını çekmesini istiyoruz. Ancak sadece 18 adamın değil, bunlara emir veren iradenin de cezalandırılmasını istiyoruz'' dedi.

 • Suudi Arabistan'dan Cemal Kaşıkçı açıklaması
  Suudi Arabistan'ın Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın planlı bir cinayet sonucu öldüğü değil, "yaşanan arbede sonucu vefat ettiği" ifadesi dikkati çekti.

 • ''Bu ülkede etnik ayrımcılık yapan karşısında önce bizi bulur''
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, Diyarbakır'ı istismar etmek için değil imar etmek, geliştirmek, yükseltmek, huzura ve refaha kavuşturmak için çalışıyoruz. Bu ülkede etnik ayrımcılık yapan karşısında önce bizi bulur'' dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şöhretler karması maçında başlama vuruşu
  <a href="https://www.ntv.com.tr/turkiye/cumhurbaskani-erdogan-bu-ulkede-etnik-ayrimcilik-yapan-karsisinda-once-bizi-bulu%2c8WrIVlZbkkai6x7Vuiq4Sw" target="_blank">Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da </a>Gençlik Festivali'ne katıldı. Erdoğan, Diyarbakır Stadyumu'ndaki Şöhretler karması maçının başlama vuruşunu yaptı. 'Ziraat Bankası Diyarbakır Gençlik Festivali' kapsamında gerekleşen 'Şöhretler Karması' maçında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile eski futbolcular Semih Şentürk, Tuncay Şanlı, Yattara gibi isimler var. Ayrıntıları, canlı yayında NTV ekibinden Nizamettin Kaplan aktardı.

 • Ticaret Bakanlığı'ndan ''taahhütlü abonelik reklamları'' uyarısı
  Ticaret Bakanlığı'nca, tüketicilerin, telefon hatları üzerinden gerçekleştirilen internet aboneliği kampanyası tanıtımlarıyla karşılaşmaları durumunda, tekliflere "hemen onaylıyorum" şeklinde cevap vermemeleri ve devam eden aboneliklerinin taahhüt sürelerini takip etmeleri uyarısında bulunuldu.

 • Brezilya'dan WhatsApp hamlesi
  Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Brezilya'da devlet başkanı seçimine ilişkin yanlış bilgilendirme içeren mesaj yollanmasını önlemek için bazı firmalara ihtarnameler gönderdi.

 • İstanbul'da yarın bu yollar kapalı (İstanbul'u koşuyorum etkinliği)
  "İstanbul'u Koşuyorum" etkinliği nedeniyle yarın 07.00 ile 11.00 saatleri arasında alınan emniyet tedbirleri kapsamında bazı yolar trafiğe kapatılacak.

 • AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Türkiye bu işin arkasını bırakmayacak
  AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin, Türkiye, bu anlamda bu ortaya konulan çirkin, ürkütücü, korkunç, insanlık dışı, uluslararası hukuka aykırı bu işin arkasını bırakmayacak" dedi.

 • Hollanda Başbakanı Mark Rutte: Gerçeklerin ortaya çıkması lazım
  Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülmesine ilişkin, "Gerçeklerin ortaya çıkması lazım" dedi.

 • Siirt'te terör saldırısı: Bir özel harekat polisi yaralı
  Siirt'in Pervari ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda bir polis hafif yaralandı.

 • UNESCO'dan Kaşıkçı'nın öldürülmesine kınama
  Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) Genel Sekreteri Audrey Azoulay, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesini "en ağır şekilde" kınadı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yeni bir hikaye yazacağız
  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Her ne pahasına olursa olsun orta gelir tuzağından kurtularak, yeni bir ruh ve atılımla, yeni bir hikaye yazacağız" dedi.

 • Rus Büyükelçi Karlov'un katilinin, suikast alışverişi görüntüleri ortaya çıktı
  <a href="https://www.ntv.com.tr/turkiye/karlov-cinayeti-sorusturmasinda-bir-tutuklama-daha,D245PEXqZUajey6_V9N-Vw" target="_blank">Rusya'nın Ankara Büyükelçısi Andrey Karlov'u</a> öldüren polis memuru Mevlüt Altıntaş'ın suikastten önce, şarjör alırken çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı. İki şarjör alan Altıntaş, 350 lira ödeyerek dükkandan çıkıyor. Altıntaş'ın suikaste 4 yedek şarjörle birlikte toplam 75 mermi ile gittiği tespit edilmişti. Büyükelçi Karlov 19 Aralık 2016'da katıldığı sergide Altıntaş tarafından vurularak öldürülmüştü.

 • Ömer Çelik'ten Kaşıkçı açıklaması
  AK Parti Sözcüsü Çelik, Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin, "Türkiye ne olmuşsa onu açığa çıkartacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Biz müstakil soruşturmamızı da yürütüyoruz" dedi.

 • Fotoğrafın ustası Ara Güler son yolculuğuna uğurlanıyor
  Fotoğrafın ustası Ara Güler İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı. 90 yaşında hayata veda eden Güler için önce Galatasaray Meydanı'nda daha sonra ise Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi'nde tören düzenlendi. Güler'in cenazesi, buradaki tören sonrasında Şişli Ermeni Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 • Kılıçdaroğlu: Demokrasiden yana olan partilerle hareket edeceğiz
  İngiltere'de temaslarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde ittifak çalışmalarını değerlendirdi. Seçim ittifakına yönelik mesaj veren CHP lideri, "yerel seçimlerde demokrasiden yana olan partilerle birlikte hareket edeceğiz" dedi.

 • İbrahim Kalın: Ara Güler'in hüznünde bir asalet vardı
  90 yaşında hayata veda eden fotoğrafın ustası Ara Güler için önce Galatasaray Meydanı'nda daha sonra ise Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi'nde tören düzenlendi. Güler'in cenazesi, buradaki tören sonrasında Şişli Ermeni Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, NTV canlı yayınında Ara Güler'i anlattı.

 • Memurun fazla mesai ücreti 2,13 liraya çıkacak
  Devlet memurlarının saat başına fazla mesai ücretleri, yeni yılda 16 kuruş artarak 2 lira 13 kuruşa yükselecek.

 • AP Başkanı Tajani'den Cemal Kaşıkçı açıklaması
  Avrupa Parlamentosu (AP), Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin "acilen" uluslararası bir soruşturma başlatılmasını istedi.

 • Kayseri'de trafikte zorla cam silenlere gasptan işlem yapılacak
  Kayseri'de artık trafikteki araçlardan para isteyen ve bu konuda zorluk çıkaranlar hakkında gasp suçundan işlem yapılacağı bildirildi. Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, trafikte duran araçların camını istenmediği halde silen veya silmeye yeltenerek sürücülerden zorla para isteyenlerin artık gasp suçundan nöbetçi mahkemelere sevk edileceklerini açıkladı.

 • Merkür'e gidecek uzay aracı yörüngeye gönderildi
  Güneş sisteminin en küçük gezegeni Merkür'de araştırma yapacak Avrupa ve Japonya'nın ortak misyonu "BepiColombo"yu taşıyan roket yörüngeye fırlatıldı.

 • Ömer Çelik: Ara Güler susarak konuşan biriydi, tarihi zapt etti
  90 yaşında hayata veda eden fotoğrafın ustası Ara Güler için önce Galatasaray Meydanı'nda daha sonra ise Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi'nde tören düzenlendi. Güler'in cenazesi, buradaki tören sonrasında Şişli Ermeni Mezarlığı'nda toprağa verildi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, NTV canlı yayınında Gülay Afşar'ın sorularını yanıtladı.

 • Ferit Şahenk: Ara Güler'e herkes severek ve isteyerek fotoğraf verirdi
  <p>90 yaşında vefat eden duayen foto muhabiri Ara Güler, bugün son yolculuğuna uğurlandı. <a href="https://www.ntv.com.tr/sanat/ferit-sahenkten-ara-guler-icin-taziye-mesaji,YgFsizg9Skq_1ksea864jA" target="_blank">Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk</a>, NTV canlı yayınında Yağız Şenkal'ın sorularını yanıtladı ve Ara Güler'i anlattı.</p>

 • Üç Horan Kilisesi'nin Ara Güler için önemi neydi?
  90 yaşında vefat eden duayen foto muhabiri Ara Güler, bugün son yolculuğuna uğurlandı. İlk yazılarının ve fotoğraflarının yayınlandığı Jamanak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ara Koçunyan, cenaze töreninin düzenleneceği Beyoğlu Üç Horan Kilisesi'inde NTV ekibinden Deniz Tüysüz'ün sorularını yanıtladı.

 • Avril Lavigne'den hastalık itirafı
  Hasta olduğu dönemde rol yaptığını açıklayan Avril Lavigne, “Bunu yapmamalıydım” itirafında bulundu.

 • Salih Kalyon Ara Güler'in tiyatro sevgisini anlattı
  90 yaşında vefat eden duayen foto muhabiri Ara Güler, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Oyuncu Salih Kalyon NTV canlı yayınında onun tiyatro merakını anlattı.

 • STAR Rafineri, Türkiye'nin ilk özel endüstri bölgesi ilan edildi
  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "İzmir-Aliağa'da açılan Star Rafinerisi, Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye'nin ilk özel endüstri bölgesi ilan edildi'' denildi.

 • Dursun Özbek, Ara Güler'le tanışmasını anlattı
  Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Dursun Özbek, büyük usta Ara Güler'le tanışma hikayesini anlattı.

 • Coşkun Aral: Ara Güler bir düş gezgini aslında
  Coşkun Aral son yolculuğuna uğurlanan Ara Güler'i anlattı.

 • Ara Güler Müzesi nasıl ortaya çıktı? (Doğuş Holding CEO'su Hüsnü Akhan anlattı)
  Büyük usta Ara Güler'in en büyük hayallerinden biri hayattayken Ara Güler Müzesi'nin kurulmasıydı. Doğuş Holding CEO'su Hüsnü Akhan müzenin ortaya çıkış hikayesini anlattı.

 • Hazal Kaya: Aşk-ı Memnu'da oynarken okulda uyuyordum
  Hazal Kaya, mezunu olduğu İtalyan Lisesi’nde düzenlenen etkinlik kapsamında öğrencilerle buluştu. Soruları yanıtlayan ünlü oyuncu, samimi açıklamalar yaptı.

 • Van'da fuhuş operasyonu: 13 kişi tutuklandı
  Van'da düzenlenen fuhuş operasyonda gözaltına alınan 14 kişiden 13'ü tutuklandı.

 • Atatürk Havalimanı'nda uyuşturucu operasyonu
  İstanbul Atatürk Havalimanı'nda, valizinde 9 kilo 548 gram eroin ile 2 ecstasy hap bulunan Belçika uyruklu erkek yolcu tutuklandı.

 • Gigi Hadid'e Instagram paylaşımı yüzünden dava
  Gigi Hadid, Instagram’da birlikte bir fotoğrafını paylaştığı paparazinin, görüntüsünü izinsiz kullandığı gerekçesiyle kendisine dava açmasına isyan etti.

 • Nebil Özgentürk: Ara Güler Türkiye'dir
  90 yaşında hayata veda eden fotoğrafın ustası Ara Güler için önce Galatasaray Meydanı'nda daha sonra ise Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi'nde tören düzenlendi. Güler'in cenazesi, buradaki tören sonrasında Şişli Ermeni Mezarlığı'nda toprağa verildi. Gazeteci ve Belgesel Yapımcısı Nebil Özgentürk, NTV canlı yayınında Ara Güler hakkında konuştu.

 • Prens Harry ve Meghan Markle kraliyet protokollerini yerle bir etti
  İngiltere’de tahtın 6’ncı sıradaki vârisi Prens Harry ve eşi Sussex Düşesi Meghan Markle Avustralya gezisine devam ediyor. Çift, gezide kraliyet protokollerini yerle bir etti.

 • Adana'da uyuşturucu operasyonu: 22 gözaltı
  Adana'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 22 kişi gözaltına alındı.

 • Karlie Kloss ile Joshua Kushner evlendi (Ivanka Trump ile elti oldu)
  Eski Victoria Secret’s modeli Karlie Kloss, yaklaşık sekiz yıldır birlikte olduğu Joshua Kushner ile sade bir törenle evlendi.

 • Koalisyon jetleri, Deyrizor'da camiyi vurdu
  ABD öncülüğündeki koalisyon jetleri, Suriye'nin Deyrizor kentinde Cuma namazı sırasında camiyi vurdu. Olayda ölen ve yaralananların olduğu belirtildi.

 • Giorgio Armani: Bağımsız kalacağız
  Ünlü İtalyan moda devi Versace'nin, 1,83 milyar avro karşılığında Amerikan Michael Kors satılması sonrası gözlerin çevrildiği İtalyan moda devi Armani'nin kurucusu ve tasarımcısı Giorgio Armani markasının bağımsız kalmayı sürdüreceğini söyledi.

 • Avengers oyuncularının değişimi
  Sinema sektöründe özellikle son 10 yıla damga vuran ve gişenin tartışmasız lideri olan Marvel, başarısını Avengers karakterlerine borçlu. Bu süreç içinde süper kahramanlar hem yaşları hem de rolleri gereği değişimlere uğradı. İşte gişenin lideri kahramanların yıllar içindeki değişimi.

 • Tüm zamanların en iyi Cadılar Bayramı filmleri ve dizileri
  Her yıl farklı kostümler giyerek ve çeşitli etkinliklerle 21 Ekim'de dünya çapında kutlanan Cadılar Bayramı'na (Halloween) az kaldı. Son yıllarda Türkiye'de de kutlanan ve bu yıl çarşamba günene denk gelen Cadılar Bayramı öncesi IMDb, sinema ve televizyon izleyicileri için bir liste hazırladı. İşte tüm zamanların en iyi Cadılar Baydamı-korku temalı filmleri ve dizileri

 • Sinemada haftanın filmleri (19 Ekim 2018)
  Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 9 film vizyona girdi. (Ceren Ala filmleri değerlendirdi. / Ceren.ala@ntv.com.tr)

 • Ara Güler son röportajını NTV'ye verdi
  <a href="https://www.ntv.com.tr/video/sanat/yagiz-senkal-ara-guler-sadece-sanatci-degil-ayni-zamanda-bir-dusunce-adamiydi,jlAkC_LkyEGc7Tr4laAbCA" target="_blank">Ara Güler son röportajını 2 Ekim'de daha 16 gün önce NTV muhabiri Yağız Şenkal'a</a> verdi. Yakında NTV'de yayımlanacak olan belgeselde dostları, arkadaşları ve Ara Güler'in sanatını yakından takip eden isimler de yer alıyor. İşte o belgeselden kısa bir bölüm... (Kamera: Hüseyin Eroğlu, NTV Haber)

 • Ara Güler'in objektifinden siyasiler (Ecevit 1977, Erdoğan 2015)
  90 yaşında hayatını kaybeden Ara Güler 1970'li yıllarda dönemin eski başbakanlardan Bülent Ecevit'i, 2015 yılında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özel olarak fotoğraflarını çekmişti. İşte Güler'in objektifinden Erdoğan, Ecevit ve diğer siyasilerin fotoğrafları...

 • Ara Güler'in objektifinden İstanbul fotoğrafları
  Fotoğrafın ustası Ara Güler tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında hayata veda etti. Ustanın ardından geriye her biri ayrı bir hikayeyi anlatan fotoğraflar kaldı. İşte Güler'in objektifinden bazı İstanbul fotoğrafları...

 • Ara Güler'e 90. yaş armağanı
  Doğuş Grubu'nun işbirliği ile İstanbul'da Ara Güler Müzesi açıldı.

 • Moldova ve Ukrayna'ya vizesiz seyahat başladı (Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler - 2018 güncel liste)
  Yaklaşan Kurban Bayramı tatili için henüz tatil planı yapmadınız mı? Dünyada birçok ülkede vize uygulaması varken 89 ülke Türk vatandaşlarından 30 ila 90 gün arası turistik gezi için vize istemiyor. Bu ülkelerin yanı sıra 15 ülke sınır kapısından, 9 ülke de online vize ile Türk vatandaşlarına kolaylıkla turistik vize veriyor. İşte bayram tatilinizde gidebileceğiniz birbirinden ilginç kültürel özellik ve doğal güzelliklere sahip 113 vizesiz ülke... (Yazı: Serdar UZUN - serdar.uzun@ntv.com.tr)