MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » SİYASET VE POLİTİKA » MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

Mynet Politika Haberler

 • Türkiye'de OHAL sona erdi
  FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişiminin ardından, 21 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen ve 3 ay aralıklarla 7 kez uzatılan Olağanüstü Hal, saat 01.00 itibariyle sona erdi

 • KILIÇDAROĞLU, TREN FACİASINDA ÖLENLERİN UZUNKÖPRÜ'DEKİ AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ
  Kılıçdaroğlu, tren faciasında ölenlerin yakınlarını ve yaralananları ziyaret etti (5)   UZUNKÖPRÜ'DEKİ AİLELERİ ZİYARET ETTİ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'ın ardından faciaya neden olan trenin kalkış noktası olan Edirne'nin Uzunköprü ilçesine geçti.

 • Kılıçdaroğlu, tren faciasında ölenlerin yakınlarını ve yaralananları ziyaret etti (5)
  UZUNKÖPRÜ'DEKİ AİLELERİ ZİYARET ETTİ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'ın ardından faciaya neden olan trenin kalkış noktası olan Edirne'nin Uzunköprü ilçesine geçti.

 • Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı istifa etti
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Ekrem Kerem Oktay görevinden istifa etti

 • TBMM Başkanı Yıldırım Erzincan'da
  TBMM Başkanı Binali Yıldırım, memleketinde yapılan bazı çalışmaları yerinde inceledi

 • CHP'den "dizayn edilen parti olmayız" açıklaması
  Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan: - "CHP hiçbir zaman dışarıdan dizayn edilecek bir parti olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır" - "Genel Başkanımız ilk günden itibaren 15 Temmuz darbe girişimine kararlı bir karşı duruş göstermiştir ve onun talimatıyla CHP'li milletvekilleri TBMM'ye gidip bombaların altına başını sokmuştur"

 • Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Ekrem Kerem Oktay istifa etti
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Ekrem Kerem Oktay görevinden istifa etti. Oktay istifasını, "Bugün Türkiye'nin rejimi değişmiştir. Cumhuriyeti korumak, demokrasiyi güçlendirmek için CHP de değişmeli" sözleriyle duyurdu.

 • Anayasa Mahkemesinden üç siyasi parti için karar
  Anayasa Mahkemesi, Engelsiz Yaşam Partisi ve Yenilikçi Türkiye Partisi'ni dağılmış sayarak hukuki varlığının sona erdirilmesine hükmetti - Yüksek Mahkeme, Hak ve Huzur Partisi'nin dağılmış sayılarak hukuki varlığının sona erdirilmesi talebini ise reddetti

 • TBMM Başkanı Yıldırım, memleketi Erzincan'da
   TÜRKİYE Büyük Millet Meclis Başkanı Binali Yıldırım, göreve başlamasının ardından ilk resmi ziyaretini memleketi Erzincan'a yaptı.

 • Kemal Kılıçdaroğlu'na bir darbe de kendi vekillerinden!
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı karikatür paylaşımının ardından tüm milletvekillerine talimat vermişti ancak 143 vekilden 72'si paylaşımda bulundu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve 72 CHP'li vekil için suç duyurusunda bulundu.

 • "TBMM hak ve özgürlüklerin daha da arttırılmasına gayret edecek"
  TBMM Başkanı Binali Yıldırım: - "TBMM yeni dönemde yapacağı çalışmalarla yürütmenin elini rahatlatacak yasal düzenlemelerin yanı sıra demokrasimizin daha da geliştirilmesi, hak ve özgürlüklerin daha da arttırılması yönünde gayret edecek" - "Meclisimiz hala çalışmaya devam ediyor. Önünde iki kanun teklifi var. Bildiğiniz gibi olağanüstü hal sona erdi. Olağanüstü hal sona erince gerek FETÖ'yle gerekse terörle mücadele konusunda bir boşluk oluşmaması için bazı düzenlemeler yapılıyor"

 • Mahir Ünal: Son derece ahlaksız ve seviyesiz bir durum olarak görüyoruz 
  Harun UYANIK / İstanbul DHA   - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan açıklamalarda bulundu.  Mahir Ünal, "Türkiye uzunca bir zamandır hayal ettiği yeni yönetim modeline geçti.

 • İYİ Parti'de deprem!
  Edirne’nin Keşan ilçesinde İYİ Parti İlçe Yönetiminden peş peşe istifalar yaşandı. 24 Haziran’da gerçekleştirilen milletvekili ve genel seçimin ardından, İYİ Parti’de milletvekili aday adayı olan Gürsel Şimşek de düzenlediği basın toplantısı ile tüm kamuoyuna partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.

 • CHP ilçe başkanının 15 Temmuz paylaşımlarıyla ilgili soruşturma
  CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz'ın 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili paylaşımlarıyla ilgili olarak Ak Parti Gebze İlçe Başkanlığı suç duyurusunda bulundu.

 • TBMM Başkanı Yıldırım, memleketi Erzincan'da
   TÜRKİYE Büyük Millet Meclis Başkanı Binali Yıldırım, göreve başlamasının ardından ilk resmi ziyaretini memleketi Erzincan'a yaptı.

 • Kılıçdaroğlu, tren faciasında ölenlerin yakınlarını ve yaralananları ziyaret etti (4)
  KILIÇDAROĞLU: O KARARLARI HAKİMİN SURATINA ÇARPACAĞIM CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Man Adası' iddiaları nedeniyle aleyhine açtığı 1,5 milyon liralık manevi tazminat davasında mahkemenin davacılara 359 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 • CHP'li Tekin'den "hayvan haklarına" ilişkin kanun teklifi
  CHP'li Tekin'den "hayvan haklarına" ilişkin kanun teklifi

 • Kılıçdaroğlu, tren faciasında ölenlerin yakınlarını ve yaralananları ziyaret etti (4)
  KILIÇDAROĞLU: O KARARLARI HAKİMİN SURATINA ÇARPACAĞIM CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Man Adası' iddiaları nedeniyle aleyhine açtığı 1,5 milyon liralık manevi tazminat davasında mahkemenin davacılara 359 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 • Son dakika! Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu ve 72 CHP'li milletvekili hakkında suç duyurusu
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sonra 'Tayyipler Alemi' adlı karikatürü sosyal medya hesaplarından paylaşan 72 CHP'li milletvekili için suç duyurusunda bulundu.

 • HDP Diyarbakır İl Başkanı Camcı: Vekillerimizle gurur duyuyoruz
  HDP Diyarbakır İl Başkanı Şerif Camcı, milletvekilleri Musa Farisoğulları ve Remziye Tosun hakkında, Eren Bülbül'ü şehit eden terör örgütü PKK'lı terörist Mehmet Yakışır'ın Diyarbakır'daki cenazesine katıldıkları gerekçesiyle başlatılan soruşturmaya tepki gösterdi.

 • Kılıçdaroğlu, tren faciasında ölenlerin yakınlarını ve yaralananları ziyaret etti (3)
  ÖZTRAK, TREN KAZASI İNCELEME RAPORUNU AÇIKLADI  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Çorlu'da meydana gelen tren kazasına ilişkin hazırladıkları raporu açıkladı.

 • CHP'li Özel: Bedelli askerlik Meclis'ten geçmeli
  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bedelli askerlik düzenlemesine ilişkin, "Söz verdiler ve bu sözün tutulması gerekiyor.

 • Kılıçdaroğlu, tren faciasında ölenlerin yakınlarını ve yaralananları ziyaret etti (2)
  KILIÇDAROĞLU: ARAŞTIRMA KOMİSYONUNUN KURULMASI LAZIM CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 24 kişinin öldüğü, 341 kişinin de yaralandığı tren faciasında, olay yerine traktörleriyle ilk olarak giden ve kazazedelerin yardımına koşan kırsal Sarılar Mahallesi'ni ziyaret etti.

 • Büyük Birlik Parti (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'den bedelli itirazı: 15 bin TL rakamı adil değil!
  Cumhur İttifakı'nda yer alan partilerden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 15 bin liralık bedelli askerlik şartına tepki gösterdi ve “Biz, herkes için 15 bin TL rakamını adil bulmuyoruz. Burada gelire göre bir düzenlemenin yapılmasını istiyoruz. Herkesin kendi bütçesine, gelirine göre altından kalkabileceği bir rakamın belirlenmesi lazım” diye konuştu.

 • CHP Grup Başkanvekili Özel:
  "İktidar partisi OHAL'in kaldırılması sözünü yerine getirir gibi gözüküyor. OHAL'in ismi kalkıyor ancak AK Parti, OHAL'in cismini Türkiye'nin gündeminde tutacak bir formül buldu" - "3 ayda bir uzattıkları OHAL'i 3 yıl daha uzatacaklar. OHAL'in adı kalkacak, kendi kalacak"

 • CHP'den "28 gün askerlik yapma şartı kaldırılsın" teklifi
  CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım: - "Bedelli askerlikten yararlanmak için 28 gün askerlik yapma şartı kaldırılsın. Ayrıca profesyonel askerliğe geçilsin"

 • HDP Diyarbakır İl Başkanı Camcı: Vekillerimizle gurur duyuyoruz
  HDP Diyarbakır İl Başkanı Şerif Camcı, milletvekilleri Musa Farisoğulları ve Remziye Tosun hakkında, Eren Bülbül'ü şehit eden terör örgütü PKK'lı terörist Mehmet Yakışır'ın Diyarbakır'daki cenazesine katıldıkları gerekçesiyle başlatılan soruşturmaya tepki gösterdi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz:
  "Yerel seçim öncesi kurultayın yapılmasının bir yarar sağlayacağını düşünmüyorum. Ama hataların, eksiklerin, hata yapanların mutlaka özeleştiri yapması gerekiyor aksi halde bir şey düzelmez" - "Önümüzdeki süreçte İdlip'in buradaki Nusracılara dönük bir saldırıya uğraması ve Türkiye eğer Nusracıların yanında yer alırsa 'terör örgütünü destekliyor' şeklinde takdim edilmesi, Türkiye'nin elinin zayıflatılması ve Suriye konteksinden önemli ölçüde uzaklaştırılması planlanıyor"

 • Bedelli askerlik düzenlemesi
  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: - "Herkes için 15 bin TL rakamını adil bulmuyoruz. Burada gelire göre bir düzenlemenin yapılmasını istiyoruz. Herkesin kendi bütçesine, gelirine göre altından kalkabileceği bir rakamın belirlenmesi lazım" - "Yaş 25, gün 28, bedel 15. Bu kadar tik tak şeklinde olmaması lazımdır. Yaşa ve güne bir itirazımız yok. Mutlaka bir askeri elbiseyi giyip temel eğitimi almaları gerekiyor" - "Türkiye'de hala sözde milletvekillerin, Eren Bülbül'ü şehit eden teröristin cenazesine katılmak kadar bir hadsizliği, pervasızlığı, teröre desteği yapabiliyorsa elbette ki Türkiye'nin terörle mücadelesi sürecektir"

 • Bedelli askerlik düzenlemesi
  AK Parti Grup Başkanvekili Muş: - "Teklifte, 28 günlük temel askerlik eğitimi talep edilmektedir. Şu an bununla alakalı herhangi farklı bir düzenleme olmayacaktır." - "Bedelli askerlikte yararlanmak isteyen kamu ve özel sektör çalışanları, ücretsiz izinli sayılacaklardır. Yani iş akitleri feshedilmeyecek"

 • CHP'den "OHAL" raporu
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 20 Temmuz 2016'da ilan edilen olağanüstü halin etkilerini ve sonuçlarını ele alan bir rapor hazırladı

 • Bedelli düzenlemenin de bulunduğu torba teklif Meclis'te (3)
  Bedelli askerlikten yararlanmak isteyip 31 Aralık 1993 tarihi de dahil, bu tarihten önce doğanlar, 15 bin Türk lirası ödemeleri ve 28 gün temel askerlik eğitimi almaları şartıyla askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak - Yurt dışında yaşayıp, bedelli askerlikten yararlanmak isteyenler ise 2 bin avroyu ödeyip, Milli Savunma Bakanlığınca verilecek uzaktan eğitimi almaları halinde muvazzaf askerlik hizmetini yerine getirmiş olacak - Tabip ve diş hekimi emeklilerine, emekli aylıklarına ilaveten ek ödeme yapılacak

 • Bedelli düzenlemesinin de bulunduğu "torba teklif" Meclis'te (2)
  Fakülte veya yüksekokullardan pilot olarak mezun olanlar ile ticari pilot lisansı veya havayolu nakliye pilotu lisansı bulunanlar öncelikli olmak üzere en az dört yıl süreli mühendislik eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olan kadın veya erkeklerden muvazzaf subay olmak için başvuranlardan gerekli şartları taşıyanlar, muvazzaf subaylığa nasbedilerek pilotaj eğitimine başlatılacaklar - 2020 yılı sonuna kadar harp okullarının 2, 3 ve 4. sınıflarına üniversitelerin ilgili bölümlerinden öğrenci alınabilecek - İnsan sağlığı hizmetlerinde çalışan sağlık mesleği mensupları için 60 gün fiili hizmet süresi zammı uygulanması getiriliyor

 • Bedelli düzenlemesinin de bulunduğu "torba teklif" Meclis'te (1)
  Teklifle, uluslararası sektör dinamiklerine uyum sağlanacak ve yasa dışı alanlarda oynanan bahisler yasal zemine çekilecek - Bu amaçla, ikramiye oranının brüt üst sınırı yüzde 59'dan yüzde 83'e çıkarılacak. Böylece, hem yasa dışı bahisle ticari açıdan etkin mücadele edilecek hem de söz konusu alandan elde edilen kamu geliri kaybı önlenmiş olacak - Sağlık turizminden döviz geliri sağlamak, kamu ve özel sektörün sağlık turizmine yönelik faaliyetlerini desteklemek ve koordine etmek amacıyla şirket kurulacak

 • Kılıçdaroğlu, tren faciasında ölenlerin yakınlarını ve yaralananları ziyaret etti
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 24 kişinin öldüğü tren kazasında yaralanan ve Çorlu Devlet Hastanesi'nde tedavileri süren yaralılar ile yakınlarını kaybeden aileleri ziyaret etti.

 • CHP'de kurultay baskısı artıyor
  "Değişim ve Umut Kurultayı" adı altında olağanüstü kurultay talebiyle imza toplayan CHP'li delegelerin 466 imzaya ulaştığı belirtilirken, genel merkez bu sayının 120 civarında olduğunu savunuyor - Parti içinde "değişim" isteyen Yaşar Tüzün, Gaye Usluer, Erdal Aksünger, Necati Yılmaz gibi isimlere dün de İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile Barış Yarkadaş katılırken, bugün de İlhan Cihaner ile Selin Sayek Böke olağanüstü kurultay çağrısı yaptı - Değişim isteyenlerin sayısının çoğalması, "Genel Merkez yönetimi üzerinde olağanüstü kurultay toplama baskısını giderek artırdığı" yorumlarına neden oluyor - Bilecik Milletvekili Tüzün: - "Dün akşam itibarıyla 466 delegemiz imza verdi. Olağanüstü kurultay için 625 imza gerekiyor ancak biz bu sayıyı fazlasıyla aşacağımız için rakamlara takılmıyoruz" - Delegelerin pazartesi günü noter kanalıyla başlattığı imza sürecini ise 15 gün içerisinde 625'e ulaştırıp parti genel merkezine sunması gerekiyor

 • Kılıçdaroğlu'na "Cumhurbaşkanına hakaret"ten soruşturma
  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanına hakaret içeren karikatürü Twitter hesabından paylaşan Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlattı

 • Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanına hakaret içeren karikatürü Twitter hesabından paylaşan Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlattı.
  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanına hakaret içeren karikatürü Twitter hesabından paylaşan Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlattı.

 • CHP'li Aksünger: Halk ile CHP arasında güven problemi var
  CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger, parti içerisinde süren olağanüstü kurultay tartışmalarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Ülkeyi yönetecek insanların, aşağıdan getirilmesini sağlayacak bir liyakat düzeninin acil olarak ve ciddiyetle kurulması gerekiyor.

 • HDP'den bedelli askerlik açıklaması
  HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen: - "Bedelli askerlikle ilgili de farklı değerlendirmeler, tartışmalarda ortaklaşma imkanı bulabiliriz ama böyle hangi kalıpta, formatta sunulacağına bile karar verilmeden, 'hangisi olursa olsun' mantığıyla ne OHAL ile ilgi düzenlemeler ne de bedelli askerlik tartışması tüketilemez"

 • AK Parti Grup Başkanvekili Muş, bedelli askerlik düzenlemesinin de bulunduğu "torba kanun" teklifini Meclis Başkanlığına sunduklarını bildirdi
  AK Parti Grup Başkanvekili Muş, bedelli askerlik düzenlemesinin de bulunduğu "torba kanun" teklifini Meclis Başkanlığına sunduklarını bildirdi

 • CHP'de olağanüstü kurultayla ilgili flaş iddia: Kılıçdaroğlu aday olmayacak
  CHP'de 'olağanüstü kurultay' için imzalar toplanmaya devam ederken, imza sayısının iki günde 466'ya ulaştığı belirtildi. Genel Başkanlık tartışmalarının iyiden iyiye alevlendiği belirtilen CHP'de 625 imza sayısına ulaşılırsa Kılıçdaroğlu'nun aday olmayacağı ve Muharrem İnce'nin tek aday olarak kurultaya gideceği iddia edildi. Öte yandan CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ve İlhan Cihaner'in çağrısıyla oluşturulan 'Gelecek için Biz' ekibi de olağanüstü kurultay çağrısı yaptı.

 • Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'da
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki tren kazasında ölenlerin yakınları ve hastanedeki yaralılara gerçekleştireceği ziyaret nedeniyle bu akşam Tekirdağ'a geldi.

 • CHP'de imza muamması! Olağanüstü kurultay için kaç imza toplandı?
  CHP’de seçimli kurultay isteyen muhaliflerin verdiği imza sayısı ikinci gün itibarıyla 452 olarak açıklandı. Genel Merkez ise İnce taraftarlarının yeterli imzayı bulamayacağı konusunda ısrarlı.

 • Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'da
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki tren kazasında ölenlerin yakınları ve hastanedeki yaralılara gerçekleştireceği ziyaret nedeniyle bu akşam Tekirdağ'a geldi.

 • AK Partili Karacan: CHP'de yemeğin bedelini kim ödeyecekse onun kararını alacaklar
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, CHP'de yaşanan kurultay gündeminin parti içi iç mesele olduğunu belirterek, "Yemeğin bedelini kim ödeyecekse onun kararını alacaklardır" dedi.

 • AK Partili Karacan: CHP'de yemeğin bedelini kim ödeyecekse onun kararını alacaklar
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, CHP'de yaşanan kurultay gündeminin parti içi iç mesele olduğunu belirterek, "Yemeğin bedelini kim ödeyecekse onun kararını alacaklardır" dedi.

 • İnce'den gençlere "maratona hazırlanın" mesajı
  CHP'li muhaliflerin "Değişim ve Umut Kurultayı" adı altında olağanüstü kurultay talebiyle imza toplama çalışmaları sürerken Muharrem İnce gençlere "maratona hazırlanın" mesajı verdi - Muharrem İnce: - "Bugün geldiğimiz noktada şunu çok net söyleyebiliriz; gelecek mutlu ve umutlu günlerin aşısını bu topraklara birlikte yaptık ve ne mutlu bize ki bu aşı tuttu arkadaşlar. Şimdi bir çiçeği, bir meyveyi büyütür gibi yine emek emek daha uzun soluklu bir maratona birlikte hazırlanma zamanı" - "Önünüze sağlıklı seçim sonuçlarıyla çıkmayı çok istedim ancak benim de elimde olmayan nedenlerle yapamadım. Bu konuda sergilediğiniz destek kadar, yaptığınız eleştirilerin de başımın üstünde yeri var"

 • TBMM Genel Kurulu
  Genel Kurul, 23 Temmuz Pazartesi gününe kadar çalışmalarına ara verdi

 • CHP'den "Karar Gazetesi" düzeltmesi
  CHP Grubu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugünkü grup konuşmasında, eski milletvekili Eren Erdem'in çalıştığı "Karşı Gazetesi" nin adını, sehven "Karar Gazetesi" olarak açıkladığını bildirdi