MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » SİYASET VE POLİTİKA » RADİKAL GAZETESİ POLİTİKA HABERLERİ

RADİKAL GAZETESİ POLİTİKA HABERLERİ

Radikal-Rss (RadikalKategori_Politika)

Radikal-Rss (RadikalKategori_Politika)

 • Bakan Bozkır'dan çok önemli pasaport açıklaması
  AB Bakanı Bozkır, "Vizeler iki ay içinde ya kalkacak ya da kalmayacak" dedi. Bozkır ayrıca parmak izli pasaportlara geçiş yapacak olan pasaport sahibi vatandaşların tekrar harç yatırmayacaklarını söyledi.

 • Değişmeyen umut
  Halkıma görüşlerimi ulaştırma ortamı olan Radikal gazetesi çalışanlarına, yöneticilerine ve sahibine minnettarım.

 • Voltaire'i hatırlayarak...
  Radikal, ülkemizdeki düşünce özgürlüğü sınırlarının AB standartlarına uygun olmasını hedeflemişti. O yoldaki katkıları unutulmayacak.

 • Veda...
  Radikal, demokrat bir gazete yapma çabasıydı. Belli bir tiryakilik ile, meraklı bir okur kitlesi de yarattı...

 • Hoşçakalın...
  Türkiye'de demokrasinin serencamı ile Radikal'in yaşamı birbirine paraleldir.

 • Radikal'e veda
  Kim ne derse desin, Radikal hem kağıda basılırken hem de dijital bir marka olarak bir başarı hikayesidir.

 • Elveda Radikal, elveda "asabi şehirli"
  O bir dönemdi. Artık o dönem yok. Gazeteciliği gazeteci gibi yapmaya o dönem ne kadar yakın olduğumuzu şimdi geriye bakınca anlıyorum.

 • CHP'den dokunulmazlık açıklaması: '3 ayrı teklif sunduk'
  Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik fezlekelerle ilgili AK Parti ile görüşen CHP heyetinden Grup Başkanvekili Engin Altay, "Üç teklif sunduk, hangisini arzu ederlerse açığız" dedi.

 • Devlet Bahçeli'nin son rakibi: Ümit Özdağ
  MHP milletvekili Ümit Özdağ, BMM'de düzenlediği basın toplantısında MHP Genel Başkanlığa aday olacağını açıkladı. Özdağ kısa bir süre önce Devlet Bahçeli'ye olağanüstü kurultayı toplama çağrısı yapıp Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmişti

 • AK Partili Özdağ'dan, Rıza Zarraf yorumu
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Rıza Zarraf'ın ABD'de tutuklanmasıyla ilgili soruya, "Suçlu olanlar cezasını çeksin. Ben o konuya vakıf değilim. Hukuk herkese dokunur. Hukuk 'Ahmet, Mehmet' demez, 'Hasan, Hüseyin' demez" yanıtını verdi

 • Sınır tanımayan terörle sınır aşan mücadele
  Sınır tanımayan terörizmle mücadelede ulus devletlerin tek tek mücadelesi, her ne kadar işbirliği yapsalar da yetersiz kalmakta...

 • Brüksel'de terör ve Türkiye'nin Suriye politikası
  Türkiye'nin Suriye sorunu ile ilgili olarak karşılaştığı tüm sorunların çözümü için akılcı politikalar izlemesi ve sonucu Brüksel'de değil bölgede araması gerekirdi.

 • MHP lideri Bahçeli'den AVM mesajı: İnadına alışveriş merkezine gelin
  Alışveriş merkezini gezerek vatandaşlarla bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ben Ankara halkına söylüyorum, inadına alışveriş merkezlerine geliniz. Sokaklarda geziniz. Parklarda oturunuz ve Cenab-ı Allah sizleri korur merak etmeyiniz." dedi.

 • CHP liderinden Profesör Arı'ya sert sözler: Gerizekalı desem onun da bir düzeyi var
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sebahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı'ya çok sert tepki gösterdi. Kılıdaroğlu, "Bizde şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor. Ben açıkçası korkuyorum, ben her zaman cahil halkın ferasetine güveniyorum" diyen Sebahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı için; "Bunu diyen bir profesör. Hani gerizekâlı desem onun da bir düzeyi var" diyerek tepkisini dile getirdi.

 • CHP'de Aylin Nazlıaka sürprizi: Geldi en öne oturdu!
  CHP'den ihraç edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Meclis'te Grup toplantı salonuna giderek en ön sıraya oturup CHP liderine dinledi.

 • CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Brüksel saldırısı açıklaması
  CHP lideri Kılıçdaroğlu, Brüksel saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada "Patlayan bombalar insanlığa karşı yapılmış suçtur" dedi.

 • HDP: Brüksel'de gerçekleşen insanlık düşmanı terör saldırılarını kınıyoruz
  HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Brüksel'deki terör saldırıları ile ilgili olarak yazılı açıklama yaptı.

 • Bahçeli: Fırsat karşımızda, öncelik HDP'lileri dokunulmazlığı olmalı
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin "AKP'nin 506 fezlekeyi görüşerek bir kereliğine dokunulmazlığı kaldıralım teklifi, CHP'nin ise kürsü haricinde tüm dokunulmazlıkları kaldıralım ifadesi HDP'ye uzatılmış zeytin dalıdır ve bu millet affetmeyecektir. İşte fırsat karşımızdadır. TBMM'nin önceliği HDP'lilerin dokunulmazlığını kaldırmak olmalıdır" dedi.

 • Davutoğlu: Kamuda çalışan taşeron işçileri kadroya alıyoruz
  Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamuda çalışan tüm taşeron işçilere de kadro verileceğini söyledi.

 • Davutoğlu ve Bozkır'dan Brüksel sonrası açıklama
  Başbakan Davutoğlu Brüksel saldırılarının ardından yaptığı açıklamada, "Bu milletin istiklal ve istikbalina asla halel getirtmeyeceğimize söz veriyorum" dedi. Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır ise, "Terör dünyayı sarmış durumda. Burada büyük ihtimalle DAEŞ terör örgütünün saldırısı olarak düşünülebilir" dedi.

 • Miami'den tsunami, Brüksel'de bombalar...
  Brüksel'de terörist saldırıların gerçekleştirildiği noktalar ise, sadece Brüksel'in ve Belçika'nın değil Avrupa Birliği'nin yüreğinden vurulması anlamına gelir.

 • United States of America v. Rıza Sarraf
  Rıza Sarraf'ı tutuklatan Amerikalı savcı Bharara, Türkiye'den kendisine atılan Twitter mesajları karşısında sarsıntı geçirebilir!

 • PKK ve IŞİD saldırısı altında Türkiye
  Bu örgütler, birbirleriyle çatışma içindeler, ama, aralarında önemli benzerlikler ve ortak noktalar var. Neyle karşı karşı olduğumuzu anlamak için, bu ortak noktaları görmeliyiz.

 • Hükümetten derbi açıklaması: Çok zor bir karardı
  Bakanlar Kurulu toplantısı devam ederken basının karşısına geçen Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, derbinin ertelenme gerekçesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 • Demirtaş'tan 'Dolmabahçe'ye bağlıyız' açıklaması
  Diyarbakır'da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Savaş, çatışma, ölüm alışmamız gereken normal bir durum değildir. Normal olan bütün barışçıl yollarda ve yöntemlerde ısrar etmektir. Müzakere dediğimiz şey, çözümleri masaya koymaktır. Yenmek ve yenilmek, öfke ve kin üzerine müzakere masası kurulamaz" dedi.

 • CHP'li Ağbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini TBMM gündemine taşıdı
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TRT ekranlarından yaptığı konuşmada 'çözüm sürecinde valilere bazı tavsiyelerde bulunduklarını, bu doğrultuda güvenlik güçlerine valilerin baskı yaptığını, terör örgütleri tarafından iyi niyetin istismar edilerek ülkeye ciddi manada silah girişi olduğunu ve ülke sınırlarının çok uzun olduğundan silah girişine müsait olduğu' gibi ifadelerini Başbakan Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM gündemine taşıdı.

 • Sırrı Süreyya Önder: Çatışmasızlığın sağlanması bir haftada mümkün
  HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder Diyarbakır'daki Nevruz alanında konuştu: Evladının yolunu gözleyen Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Arap, Ermeni bütün annelere burada taahhüt ediyorum ki çağrımıza cevap verilirse 1 hafta içerisinde barışı sağlarız. 8. gün olursa beni Diyarbakır Meydanı'ndan çarmıha gerin

 • Erdoğan'dan Nevruz bayramı açıklaması
  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul'da "5 bin köye, 5 bin orman eylem planı" etkinliğinde konuştu.

 • Tarık Ziya Ekinci'den Bayık'a: Evladım senin gücün Erdoğan'ı devirmeye yetmez!
  CHP ve TİP'de başladığı siyasi hayatını farklı adreslerde devam ettiren önemli Kürt siyasetçi Tarık Ziya Ekinci, PKK'yı 'tek taraflı silah bırakmaya' davet etti.

 • Van DBP il eş başkanları tutuklandı
  Van'da 4 gün önce gözaltına alınan 26 kişi arasında bulunan DBP İl Eş Başkanları Caziye Duman ve Ökkeş Kava, 'Terör örgütüne üye olmak' suçundan tutuklanırken, 12 kişinin ifade işlemlerinin halen sürdüğü belirtildi. 12 kişi ise emniyetteki sorgularının ardından serbest bırakıldı.

 • PKK'dan, HDP'den müzakere teklifi...
  Bombalı saldırıları savunuyor musunuz? Devam edecek misiniz? Bu sorulara net bir cevap verilmeden, yapılan çağrıların anlamlı bir sonuç yaratmasını beklemek bana pek gerçekçi görünmüyor.

 • Erdoğan: Bürokratik darbe girişimine maruz kaldık
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dershane meselesine el attıkları için bürokratik bir darbe teşebbüsüne maruz kaldıklarını belirterek, "Eğitimi öğrenci formatlama olarak gören zihniyetlere karşı mücadelemiz zorlu geçti. Gençlerimiz ana sınıfından üniversite eğitiminin sonuna kadar 17-18 yıllık bir süreçten geçiyor. Önümüzdeki dönem farklı bir dönem olacak" dedi ve ekledi: "Bu zor zamanlarda bizimle birlikte olan dostlarımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Aynı şekilde bize çekilen silahları ve onları destekleyenleri de unutmayacağız."

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu'nu kabul edecek
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu akşam İstanbul'da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kabul edecek.

 • HDP'li Baluken: O el havada kalmaz
  HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, tüm Ortadoğu'nun gözünün açılacak yeni bir barış sayfasında olduğunu belirterek, "Eğer böyle bir adım atılırsa, Türkiye bu yanlış anlayışından vazgeçip Kürtler'le yeni bir sayfanın arayışına girerse, o el havada kalmaz. Sen sokakları kapatacağına İmralı'nın yolunu aç bir haftada çözüm gelişir" dedi.

 • İdris Baluken'den 'bir haftada çözüm' açıklaması
  HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, tüm Ortadoğu'nun gözünün açılacak yeni bir barış sayfasında olduğunu belirterek, "Eğer böyle bir adım atılırsa, Türkiye bu yanlış anlayışından vazgeçip Kürtler'le yeni bir sayfanın arayışına girerse, o el havada kalmaz. Sen sokakları kapatacağına İmralı'nın yolunu aç bir haftada çözüm gelişir" dedi.

 • HDP'li Tan: Kardeşlerin birbirini öldürmesini engellemektir en önemli görevimiz
  Elazığ'da HDP ve EMEP tarafından yapılan Nevruz kutlamasında konuşan Altan Tan, "Biz bütün bir Ortadoğu'da, önce Türkiye'de bir ortak yaşamı demokratik bir Türkiye Cumhuriyeti'ni barışçıl yollarla, şiddeti terk ederek, silahları susturarak korumak zorundayız. Allah hepimize yardım etsin, Allah bu ateşi söndürsün" dedi.

 • PKK frene mi bastı?
  PKK, bir Kürt kitlesinin doğrudan ve dolaylı desteğini alabiliyor. Eğer bu tür eylemler sürerse, bu destek hızla eriyebilir.

 • Terör politikası ve söylemiyle nereye?
  Bugün yürüttükleri politikalardan vazgeçerek varacakları en kötü yer; ısrar ederlerse Türkiye'yi  taşıyacakları en iyi yere göre cennettir.

 • CHP Lideri: Teröre dur demek ortak görevimizdir
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Böyle bir vicdansızlığı asla kabul edemeyiz, etmiyoruz da zaten. Terör kimden gelirse gelsin, nereden gelirse gelsin lanet okumak hepimizin ortak görevidir. Teröre karşı durmak hepimizin ortak görevidir" dedi.

 • Başbakan, İçişleri Bakanı Ala ile görüştü
  Başbakan Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Ala ile telefonda görüştü.

 • Davutoğlu: Saldırının kurbanları arasında birçok ülke vatandaşı var
  Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan Taksim saldırısı açıklaması: Soruşturma sürüyor, olay en kısa zamanda aydınlatılacak.  Bu acı olay tavrımızın doğru olduğunu bir kez daha gösterdi

 • HDP Sözcüsü Bilgen: Çözüm için risk ve sorumluluk almaya hazırız
  HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Beyoğlu'ndaki terör saldırısını değerlendirdi. Bilgen, "Bütün sorunların konuşularak çözülmesi konusunda her türlü riski ve sorumluluğu almaya varız" dedi. Bilgen, artık insan yaşamını tehdit eden bir durumun olduğunu söyledi.

 • Bahçeli'den Taksim açıklaması: Hevesler boşunadır, çünkü hainler başaramayacak
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Her ne olursa olsun, kim neyi dayatırsa dayatsın Türk milleti topyekün ayağa kalkarak terörü yenecek, terörizmin üstesinden gelecek kudret ve kuvvete sahiptir. Hevesler boşunadır, çünkü hainler başaramayacak, milli birlik ve kardeşliğimizi bozamayacaklardır" dedi.

 • Türkiye AB'den istediğini aldı mı?
  Merkel, artık diğer AB liderlerine "İşte göçü durduracak adımı attım, Türkiye'de kalacaklar" diyebilir. Merkel istediğini almış... Peki, Davutoğlu ya da Türkiye istediklerini alabilmiş midir?

 • Ankara, İstanbul ve 'terörün sıradanlaşması' tehlikesi...
  Terörizmin sıradanlaştığı bir ülke, ne turizm hesapları yapabilir, ne iş hayatı normal seyrinde devam edebilir, ne günlük hayatın düzeni kalır. Ülkenin başka yerlerinde süregelen şiddete dair duyarlılık ve dolayısıyla ülkenin insanları arasındaki 'ortak zemin' kaybolur.

 • Selahattin Demirtaş vasiyetini açıkladı
  Vasiyetini açıklayan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Biz içeride olursak, dışarıyı cezaevi haline getirtmelerine izin vermeyin.

 • Türkiye-AB anlaşması tamam
  Brüksel'deki Türkiye-AB Zirvesi'nde anlaşma sağlandı. Buna göre, Avrupa'ya giden Suriyeli mülteciler pazar gününden itibaren Türkiye'ye iade edilecek. Türkiye'nin AB üyelik müzakerelerinde 33 nolu başlık haziranda müzakereye açılacak.

 • AK Parti'den HDP sürprizi
  Dokunulmazlıklar konusunda muhalefet partileriyle görüşen AK Parti heyeti, sürpriz bir şekilde HDP heyeti ile de görüştü.

 • CHP'li Hazinedar: Üçüncü köprüye karşı gelmek mümkün mü?
  Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, üçüncü köprü inşaatına yaptığı ziyarete yönelik eleştirilere yanıt verdi: CHP, köprüye, havalimanına karşı değil. Bu, çok yanlış bir dezenformasyonun sonucu oluşan bir yorum. Birinci ve ikinci köprülerde her gün yaşadığımız trafiği gördükten sonra üçüncü köprüye karşı gelmek mümkün mü? 

 • Yunanistan'dan Türkiye'ye 'hastalıklı' yanıtı!
  Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Konstantinos Koutras: Türkiye Cumhuriyeti takıntılarını bırakmalı ve tarihî geçmişiyle barışmalıdır. Bu zor görevde Yunanistan yanında olacaktır.

loading...

NAMAZ VAKİTLERİ