MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » SİYASET VE POLİTİKA » MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

Mynet Politika Haberler

 • CHP'de imza polemiği! Bülent Tezcan'ın açıklamalarına tepki
  CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, telefonla bağlandığı canlı yayında imza sayısına ilişkin açıklamada bulundu.Tezcan, "İmza toplanırsa gereken neyse yapılır. Paylaşılan rakamların gerçekle ilgisi yok. Bugün açıklanan rakam gerçek bir rakam değildi" dedi. Tezcan'ın bu açıklamalarına tepki geldi.

 • Terörle mücadelede yeni düzenleme komisyonda
  Teklifin ilk 13 maddesi, müzakerelerin ardından kabul edildi. Görüşmelere TBMM Adalet Komisyonunda yarın devam edilecek - AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan: "Devletin içerisine girmiş bir yapının, derin ve paralel yapıların Türkiye'de hukuk düzenini, devlet otoritesini ne kadar sarstığı, ulusal barışımızı ve birliğimizi tehdit ettiği ortadadır"

 • Mısır'ın uzlaşı teklifinin detayları belli oldu
  Mısır tarafından sunulan ve en geç 5 hafta içinde ulusal birlik hükümeti kurulmasını da öngören Filistin uzlaşı teklifi, 4 aşama ve 10 maddeden oluşuyor

 • Erdal Aksünger'den CHP kurultayı için flaş sözler: İmza verenlere ciddi baskı var
  Bir dönem CHP Bilgi ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten CHP PM üyesi Erdal Aksünger ''Biz iktidardan demokrasi ve hukuk bekliyoruz. Bu koltuk koruma konusu zarar veriyor.'' dedi. ''İmza verene de vermeyene de baskı olmamalı'' diyen Aksünger, 'biz gelirsek şöyle yaparız' baskısı da olmaması gerektiğini vurguladı. Başka adayların da çıkabileceğini aktaran Aksünger, ''Muharrem İnce hepsinden bir adım önde'' dedi.

 • Terörle mücadelede yeni düzenleme komisyonda
  TBMM Adalet Komisyonu'nda AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında başörtüsü tartışması yaşandı - AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Başörtüsü özgürlüklerinin verilmesinde hiçbir dahli olmayan bir partinin bu konuda demokrasiye dair ahkam kesmesini hakikaten anlamakta zorlanıyorum" - CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: - "Siz, (bunu Türkiye'ye siz yaşattınız) diyorsunuz. Türkiye'ye bunu Türkiye üzerinde oyun oynayan, tezgah kuranlar yaşattı"

 • "Bu saatten sonra kimse bir şey olmamış gibi davranamaz"
  "Gelecek İçin Biz Platformu"nda yer alan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker: - "Seçimli kurultay için yeterli imza bulunacak gibi. Bu saatten sonra kimse, bir şey olmamış gibi davranamaz"

 • Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44. yıl dönümü
  TBMM Başkanı Binali Yıldırım: - "Bugün, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan kardeşlerimiz gibi bizim için de şeref ve mutluluk günüdür" -"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin uluslararası anlaşmalardan kaynaklı haklarını güvence altına alacak şekilde yürütülen çözüm çalışmaları devletimiz tarafından her zaman desteklenmiştir."

 • Tuncay Özkan: Kurultay ile ilgili yeterli sayı bulunduğunda gereğini yerine getiririz (Geniş haber) 
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, kurultay tartışmalarına ilişkin, "İl ve ilçe başkanlarımıza soruyoruz; onlardan gelen bize ulaşan verileri değerlendirdiğimizde arkadaşlarımızın 438 kadar imza toplayabildiklerini görüyoruz.

 • Vatan Partisi: Bedelli askerlikle 'Mehmetçik' kavramını yok ediyorsunuz
  VATAN Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, bedelli askerlik düzenlemesiyle ilgili olarak, "Türk ordusunun gelenekleriyle oynamaktan vazgeçin.

 • CHP'de kurultay çağrısına bir imza da Silivri Cezaevi'ndeki Eren Erdem'den
  CHP'de kurultay çağrısına bir imza da Silivri Cezaevi'nden geldi. Cezaevinden bir not gönderen Eren Erdem, "Benim başım kel mi? Silivri'de kumpasla tutulurken değişim ve umudun anlamını çok daha iyi anladım. Değişim ve umut talebiyle benim imzamı da ekleyin. Umudu birlikte büyütmek için en kısa zamanda buluşmak üzere..." dedi.

 • CHP'den "gereği yapılır" açıklaması
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan: - "(Olağanüstü kurultay) Yeterli imza varsa, genel merkezimiz bunları teslim almaya ve gereğini yapmaya hazırdır" - "İl ve ilçe başkanlarımızdan gelen verileri değerlendirdiğimizde arkadaşlarımızın 438 kadar imza toplayabildiklerini görüyoruz. Maksimum olarak 470 rakamına ulaşabileceklerini düşünüyoruz" - "6 ay önce bir güven oylamasından çıktık. Orada yetki almış bir kuruluz. Bununla ilgili bir güven oylaması ihtiyacı içerisinde değiliz"

 • CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel:
  "Mahir Ünal, sen siyasetin çöplüğünden geri dönüşümle gelmiş bir siyasisin. Sen siyasetin çöplüğünü bilirsin" - "(Bedelli askerlikteki 28 günlük eğitim) Bunun enine boyuna tüm gerekçeleriyle dinlenmesi lazım. Bu taleplere kulakları tıkamak doğru bir yaklaşım değil"

 • Vatan Partisi: Bedelli askerlikle 'Mehmetçik' kavramını yok ediyorsunuz
  VATAN Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, bedelli askerlik düzenlemesiyle ilgili olarak, "Türk ordusunun gelenekleriyle oynamaktan vazgeçin.

 • Dışişleri Bakanlığı: Kudüs’ün başkent ilan edilmesi uluslararası toplum bakımından yok hükmünde
  DIŞİŞLERİ Bakanlığı tarafından İsrail Parlamentosu’nda bugün Kudüs’ün başkent olarak ilan edilmesine ilişkin yapılan açıklamada, "İsrail Parlamentosu’nda bugün kabul edilen Yahudi Ulus Devleti yasası evrensel hukuk ilkelerini ayaklar altına almakta ve İsrail vatandaşı Filistinlilerin  haklarını hiçe saymaktadır.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Özkan: "(Olağanüstü kurultay) Yeterli imza varsa, genel merkezimiz bunları teslim almaya ve gereğini yapmaya hazırdır."
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Özkan: "(Olağanüstü kurultay) Yeterli imza varsa, genel merkezimiz bunları teslim almaya ve gereğini yapmaya hazırdır."

 • "Gelecek İçin Biz" Platformunda farklı ses
  Daha önce "Gelecek İçin Biz" Platformunda yer alan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, olağanüstü kurultay konusunda platform ile ayrıştığını bildirdi - Sarıbal: "Partinin önceliği acil kongre değil"

 • Devlet eski Bakanı Fikret Ünlü'den üzücü haber
  MERHUM başbakanlardan Bülent Ecevit tarafından kurulan 56 ve 57'nci hükümetlerde Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Fikret Ünlü'nün (75), kanser tedavisi görmeye başladığı öğrenildi.

 • CHP yönetiminden kurultay imzacılarına ilk yanıt!
  CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, kurultay için noter kanalıyla 3 günde imza veren delege sayısını ise 526 olarak açıkladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "CHP'de sayıları yarıştıracak halimiz yok. Kurultay büyük vicdanımız. Delegeler "kurultay topla" derse toplanır" dedi. Özkan, imzalarda son rakamın 438 olduğunu söyledi. Özkan, 'Ben şahsen kongreye ulaşılabilecek rakamı bulacaklarını düşünmüyorum' dedi.

 • CHP'li Selin Sayek Böke genel başkan adayı olacak mı? Açıklama geldi
  CHP'de olağanüstü kurultay için imza süreci devam ederken genel başkan adaylığı için Muharrem İnce'nin dışında Selin Sayek Böke'nin de aday olacağı iddia edildi. Söz konusu iddialarla ilgili Böke'den ilk açıklama geldi.

 • GRAFİKLİ-Bedelli askerlik ve sağlık çalışanlarına yıpranma payı
  Bedelli askerlik, sağlık çalışanlarına yıpranma payı, tabip ve diş hekimi emeklilerine ek ödeme, sağlık turizmine yönelik düzenlemeler içeren "torba teklif"in görüşmelerine pazartesi günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda başlanacak

 • CHPli Tüzün: Olağanüstü kurultay için 526 imza toplandı
  CHP'li Yaşar Tüzün, Olağanüstü Kurultay için 526 imza toplandığını bildirdi.

 • CHP Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi Güngör'den kurultay çağrısı
  Mustafa Güngör: - "Elimizdekileri de kaybetmemek için derhal değişiklik yapmak zorundayız. Güçlü bir kadroya görevi teslim etmek zorundayız"

 • Terörle mücadelede yeni düzenleme komisyonda
  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: - "OHAL'i bitirmek demek, adını değiştirmek değildir. Önümüzdeki kanun teklifi, OHAL'in ismini kaldırır cismini bırakır" - AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Milletimizin önüne çıkıp anlattığımız her şeyde samimiyiz. Bugüne kadar kapının önünde farklı arkasında farklı konuşmadık" - MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk: - "Türk coğrafyası öteden beri terör coğrafyası haline getirilmeye çalışıldı ama biz buna izin vermedik ve vermeyeceğiz" - İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı: - "Türkiye, darbelerle imtihan olmuş bir ülkedir. 15 Temmuz'a karşı halkın ve siyasetin aldığı tavır da artık Türkiye'de hiçbir suretle darbe yapılamayacağının en önemli delilidir"

 • CHP'de olağanüstü kurultayın ayak sesleri
  "Değişim ve Umut Kurultayı" adı altında olağanüstü kurultay talebiyle imza toplayan CHP'li delegelerin 526 imzaya ulaştığı ifade edilirken genel merkez bu sayının 400 civarında olduğuna belirtiyor - Parti içinde "değişim" isteyen Yaşar Tüzün, Gaye Usluer, Erdal Aksünger, Necati Yılmaz gibi isimlere dün de İzmir Milletvekilleri Selin Sayek Böke, Mehmet Ali Çelebi'yle eski milletvekilleri Barış Yarkadaş ve İlhan Cihaner de eklendi - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanlarından Ekrem Kerem Oktay değişim talebinde bulunarak görevinden, diğer bir başdanışman Ali Arif Özzeybek ise gelinen noktadan Kılıçdaroğlu'nu sorumlu tutarak hem görevinden hem de CHP üyeliğinden istifa etti - CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan: - "Arkadaşlarımızın elindeki imza sayısının 400'ü biraz geçtiğini illerden gelen bilgilerden görüyoruz. Ellerinde yeterli imza varsa, yasal prosedür belli, genel merkeze getirip verecekler. Bunu böyle medya şovuna, yarışa dönüştürüp partinin imajını zedelemenin anlamı yok. Bununla bir şey elde edilemez"

 • AK Parti'den son dakika bedelli askerlik açıklaması! 28 gün şartı kalkacak mı?
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'dan bedelli askerlik düzenlemesiyle ilgili olarak son dakika açıklama geldi. Yazıcı, 28 gün şartı ile ilgili olarak, 'Görüşülür bu. Farklı yöntemler geliştirilebilir' ifadelerini kullandı.

 • Terörle mücadelede yeni düzenleme komisyonda
  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: - "Terörle mücadele yeni dönemde de hukukun sınırları içerisinde devam edecektir. Teklifte öngörülen düzenlemeleri hükümet olarak olumlu bulduğumuzu beyan ediyoruz" - "AK Parti'nin OHAL ilanı keyfe keder tercih değildi, bir zaruretti. Devleti saran kanserli hücreleri temizlemek için düşünülmüş bir çare idi" - "Son 40 yıldır devletin sinir uçlarına kadar nüfuz eden bir casusluk organizasyonu ve terör örgütünü bünyemizden temizlemek başka türlü mümkün olamazdı"

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba:
  "Açlık sınırı altında yaşayan milyonlarca işçinin ne kadar ücret alacağı düzenleme ile Cumhurbaşkanlığına bağlanmıştır. Bir türlü düşmeyen enflasyon oranları ve hayat pahalılığı göz önüne alınırsa, Cumhurbaşkanının işçilere hiç bir şekilde cömertçe davranmayacağı gayet açıktır"

 • CHP'de olağanüstü kurultay çağrısı
  CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün: - "Toplam imza sayısı 526 olmuştur. Fazlası vardır, eksiği yoktur" - "Bu akşam ya da en geç yarın yeter sayıda imza toplanacaktır"

 • OHAL kalktı; Aytuğ Atıcı 2 yıldır uzattığı sakallarını kestirdi
  CHP eski Milletvekili Aytuğ Atıcı, OHAL'i protesto için 2 yıldır uzattığı sakallarını, OHAL'in kaldırılması nedeniyle Meclis berberinde kestirdi.  CHP'nin 24, 25 ve 26'ncı dönem Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, OHAL'i protesto etmek amacıyla 2 yıldır uzattığı sakallarını kestirmek için CHP Grup başkanvekili Özgür Özel ve bazı CHP milletvekilleriyle birlikte TBMM berberine geldi.

 • CHP'den Çorlu'daki tren kazasına araştırma önerisi
  CHP Grup Başkanvekilleri, 8 Temmuz'da Çorlu'da 24 vatandaşın hayatını kaybettiği, 318 vatandaşın ise yaralandığı tren kazasının araştırılmasını istedi

 • CHP’li Aytuğ Atıcı OHAL’e tepki olarak uzattığı sakalını kestirdi (2)
  OHAL’i 2 yıldır sakallarını uzatarak protesto eden CHP’li Aytuğ Atıcı, OHAL'in kalkmasıyla birlikte sakallarını TBMM berberinde kestirdi.

 • CHP'de toplanan imza sayısı 526! Muhalifler yeterli imza için gün verdi
  CHP'de olağanüstü kurultay için imza toplayan muhaliflerden son duruma ilişkin açıklama geldi. CHP PM Üyesi Gaye Usluer, noter tasdikli imza sayısının dün 17:00 itibariyle 526 olduğunu söyledi. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise, 'Hafta sonuna kadar yeteri kadar sayı toplanacaktır' ifadelerini kullandı. Açıklama sırasında 5 delegenin daha imza verdiği ve imza sayısının 526'ya ulaştığı belirtildi. Yeterli sayıya ulaşılabilmesi için 108 delegenin daha imzası gerekiyor.

 • Terörle mücadelede yeni düzenleme komisyonda
  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Türkiye'nin bir daha asla FETÖ gibi bir terör örgütüyle yüz yüze gelmemesi, mevcut terör örgütünün tamamen ülkeden kazınması ve muhtemel başka terör örgütlerinin uygulayacakları eylemler ve planlarla ilgili olarak hukuki düzenlemelerin bir geçiş dönemi süreci içerisinde olması gerektiğine inandığımız için böyle bir düzenlemeye ihtiyaç duyduk" - "OHAL içerisinde temel anlamda darbeyle alakalı, bunu yapan FETÖ'nün önlenmesiyle ilgili çok fazla girişim olmakla beraber Türkiye'nin bir geçiş sürecine ihtiyacı olduğu kanaatindeyiz"

 • OHAL bitti, sakal gitti
  OHAL'in ilanını sakal bırakarak 2 yıl boyunca protesto eden eski CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı, sürecin sona ermesi üzerine Mecliste sakallarını kestirdi

 • "28 gün askeri değil, teorik eğitim verilecek"
  AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı: - "Bu bedellinin öncekilerden farkı, 28 gün askerlik eğitimi olması. Bu eğitimi de askeri eğitim olarak değil, daha çok teorik eğitim olarak görmek gerekir" - "Askeriyeyi, askerlikten uzak bir şekilde sadece para verilerek geçilen bir aşama olarak görmüyoruz. 28 günlük eğitim sürecinde; askeriye, toplumsal hayat, Türkiye'nin jeopolitiği, tarihi ve geleceği konusunda yetkin hocalar dersler verecek" - "OHAL bittikten sonra bir süre daha, bu mücadeleyi sürdürenlerin elinde, toplumun selameti ve barışı bakımından imkanların olması gerekiyor"

 • "Cumhur ittifakı" komisyonlarda da devam etti
  Seçime "Cumhur İttifakı" oluşturarak giren AK Parti ve MHP'nin ittifakı ihtisas komisyonlarında da sürdü. Komisyonların 8'inin Başkanlık Divanında MHP'li üyeler de yer aldı - Geçen Dönem Başbakan Yardımcısı olan Bekir Bozdağ ve Hakan Çavuşoğlu ile bakanlar Numan Kurtulmuş, Jülide Sarıeroğlu ve İsmet Yılmaz, bu dönemde komisyon başkanı olarak görev yapacak

 • CHP'de 'kurultay' hareketliliği! Mustafa Sarıgül detayı
  CHP’de Mustafa Sarıgül yeniden harekete geçti. Türkiye Değişim Hareketi (TDH) ile iki kez çıkış yaparak başarısız olan Mustafa Sarıgül bir kez daha şansını denemek istiyor. Sabah yazarı Mahmut Övür'ün yazısı...

 • Erdoğan, Yalova'nın kurtuluş yıl dönümünü kutladı
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova'nın kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla Vali Tuğba Yılmaz ile Belediye Başkanı Vefa Salman'a tebrik telgrafı gönderdi

 • CHP’li Aytuğ Atıcı OHAL’e tepki olarak uzattığı sakalını kestirdi (1)
  OHAL’i 2 yıldır sakallarını uzatarak protesto eden CHP’li Aytuğ Atıcı, OHAL'in kalkmasıyla birlikte sakallarını TBMM berberinde kestirdi.

 • CHP'li Aytuğ Atıcı OHAL bitince sakallarını kesti
  OHAL'e tepki olarak sakal bırakan eski CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, 2 yıl sonra, OHAL'in kalkacağı 19 Temmuz'da sakalını kesti.

 • CHP’li Aytuğ Atıcı OHAL’e tepki olarak uzattığı sakalını kestirdi (1)
  OHAL’i 2 yıldır sakallarını uzatarak protesto eden CHP’li Aytuğ Atıcı, OHAL'in kalkmasıyla birlikte sakallarını TBMM berberinde kestirdi.

 • CHP'de kurultay için yeterli imza toplanacak mı? Deniz Baykal kimi destekliyor? Flaş iddia
  CHP'de olağanüstü kurultay sesleri iyiden iyiye yükseliyor. Muhalifler, kurultay için toplanan imza sayısının 500'e yaklaştığını iddia ederken, parti içinde herkes eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın tavrını merak ediyordu. Baykal'ın yakın çevresine "Kurultay çağrısı yapmak partiye zarar verir, partiyi geriye götürür" dediği öğrenildi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'nin ardından Afrika'ya gidiyor
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya ekonomisinde yüzde 25 pay sahibi olan BRICS ülkeleri Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’nın gerçekleştireceği BRICS Liderler Toplantısı’nın özel davetlisi olarak kara kıtaya gidiyor.

 • Türkiye'de OHAL sona erdi
  FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişiminin ardından, 21 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen ve 3 ay aralıklarla 7 kez uzatılan Olağanüstü Hal, saat 01.00 itibariyle sona erdi

 • KILIÇDAROĞLU, TREN FACİASINDA ÖLENLERİN UZUNKÖPRÜ'DEKİ AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ
  Kılıçdaroğlu, tren faciasında ölenlerin yakınlarını ve yaralananları ziyaret etti (5)   UZUNKÖPRÜ'DEKİ AİLELERİ ZİYARET ETTİ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'ın ardından faciaya neden olan trenin kalkış noktası olan Edirne'nin Uzunköprü ilçesine geçti.

 • Kılıçdaroğlu, tren faciasında ölenlerin yakınlarını ve yaralananları ziyaret etti (5)
  UZUNKÖPRÜ'DEKİ AİLELERİ ZİYARET ETTİ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'ın ardından faciaya neden olan trenin kalkış noktası olan Edirne'nin Uzunköprü ilçesine geçti.

 • Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı istifa etti
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Ekrem Kerem Oktay görevinden istifa etti

 • TBMM Başkanı Yıldırım Erzincan'da
  TBMM Başkanı Binali Yıldırım, memleketinde yapılan bazı çalışmaları yerinde inceledi

 • CHP'den "dizayn edilen parti olmayız" açıklaması
  Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan: - "CHP hiçbir zaman dışarıdan dizayn edilecek bir parti olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır" - "Genel Başkanımız ilk günden itibaren 15 Temmuz darbe girişimine kararlı bir karşı duruş göstermiştir ve onun talimatıyla CHP'li milletvekilleri TBMM'ye gidip bombaların altına başını sokmuştur"

 • Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Ekrem Kerem Oktay istifa etti
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Ekrem Kerem Oktay görevinden istifa etti. Oktay istifasını, "Bugün Türkiye'nin rejimi değişmiştir. Cumhuriyeti korumak, demokrasiyi güçlendirmek için CHP de değişmeli" sözleriyle duyurdu.