MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » SİYASET VE POLİTİKA » MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

Mynet politika Haberler

www.mynet.com/haber/

 • Başbakan'dan Barzani için flaş sözler!
  Başbakan Yıldırım, Irak-Suriye tezkeresi görüşmeleri öncesinde kritik açıklamalarda bulundu. Barzani'ye Kuzey Irak'taki referandumla ilgili olarak son kez mesaj veren Yıldırım, "Orada, bölgede yaşayan Kürtler, Türkmenler, Araplar kardeşlik içinde yaşıyorlar, birbirleriyle bir alıp veremedikleri yok. Niye onların huzurunu bozuyorsun, ayrımcılık yapıyorsun, vazgeç bu sevdadan.' Fakat laf anlamaz ama anlamıyorsa anlayacağı dilden de konuşmasını biliriz" dedi.

 • Topbaş'ın istifasını bilmişti! Bir iddia daha
  CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ın istifa ettiğini ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen talimatı beklediğini iddia ederek gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu iddia sonrasında Topbaş bir basın toplantısı düzenleyerek istifa ettiğini açıklamıştı. CHP'li Yarkadaş'tan bir bomba iddia daha geldi ve Topbaş'ın yerine başkan olmak isteyen iki ismi açıkladı.

 • Erdoğan İran'a gidiyor
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekim ayı programı yavaş yavaş belli olmaya başladı. Erdoğan, 4 Ekim Çarşamba günü İran'a gidecek. Amerika'da Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Türkiye'ye dönmüş önce MGK'ya ardından da Bakanlar Kurulu'na başkanlık etmişti.

 • Kadir Topbaş'ın yerine kim gelecek?
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKP Meclis Grubu’nun gönderdiği imar değişikliklerini iade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, görevinden istifa etti. Böylelikle Topbaş’ın görevinden istifa ettiğini dün duyuran CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş’ın iddiası doğru çıkmış oldu. Kadir Topbaş'ın istifası sonrasında gözler o koltuğa kimin geçeceğine çevrilirken, herkes 'Kadir Topbaş'ın yerine kim gelecek?' diye soruyor. İşte gündemdeki o yeni isim...

 • 'Irak bölünürse Musul ve Kerkük yolu gözükür'
  Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısından çıkan bildiriye ilişkin ilk yorum AKP'li milletvekili Şamil Tayyar'dan geldi. MGK bildirisini, Irak'ın bölünmesi halinde Türkiye'nin Kerkük ve Musul'a girebileceği şeklinde yorumlayan Tayyar, "MGK bildirisinin tercümesi; Irak bölünür ve sınır değişirse Ankara anlaşması gereğince Musul ve Kerkük yolu gözükür" yazdı.

 • 'O topraklar sadece Kürtlere ait değil'
  Kuzey Irak’ta bağımsızlık referandumu yapmakta direten Kürt yönetimine geçmişte Türkiye’nin yardım ettiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bunlar kadir kıymet bilmiyorlar” dedi. Erdoğan, “O topraklar sadece Kürtlere ait değil. Birilerinin orada sadece kendileri varmış gibi hareket etmeleri son derece yanlış. İşin tarihi boyutuna girersek işler değişir." ifadelerini kullandı.

 • HDP'den tezkere açıklaması! 'Kan, gözyaşı...'
  HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, yarın TBMM'de oylanacak Irak ve Suriye tezkeresine ilişkin açıklama yaptı. Serpil Kemalbay "Savaş tezkeresi ne Türkiye halklarına ne de bölge halklarına iyilik değildir. Tam tersine kan, gözyaşı, sömürü, cinsel taciz, kadınların savaşta kötü koşullara maruz kalması anlamına gelmektedir." dedi.

 • CHP'li vekilden Kadir Topbaş açıklaması
  CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Kadir Topbaş ABD'de bulunan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a istifa ettiği mesajını yolladı. Erdoğan bu bilgiyi aldıktan hemen sonra Kadir Topbaş'a 'İstifa etmesin, beklesin, geliyorum' talimatını verdi. Kadir Topbaş yakın çevresinde bulunan 3 arkadaşına 'Tayyip Bey benim beklememi istiyor. Biraz daha bekleyeceğim ama 5 Ekim'e kadar onlara süre veriyorum dedi" açıklamasını yaptı

 • Ayağının tozuyla kritik toplantıya geçti!
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyaretini tamamlayarak yurda dönüş yaptı. New York'ta yapılan BM zirvesine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Esenboğa Havalimanı'na indikten sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne hareket etti. Erdoğan, Kuzey Irak referandumu başlığıyla toplanan MGK'ya başkanlık yapıyor.

 • Başbakan'dan flaş Kadir Topbaş açıklaması
  Başbakan gündemdeki konulara dair açıklama yaptı. Yıldırım'ın gündeminde TEOG, referandum, Irak tezkeresi vardı. Yıldırım, Kadir Topbaş sorusuna, "Kadir Bey gün içinde açıklama yapacak" yanıtını verdi. Başbakan, referandum için Bizim için ulusal güvenlik meselesidir. Yanlış bir karar sonuçları olacak, bu sevdadan vazgeçin" diyerek Barzani'ye çağrı yaptı. Öte yandan sınır ötesi tezkeresi Meclis'e sunuldu, Yıldırım bu konuya da değindi

 • Ahmet Takan'dan MGK için dikkat çeken yazı!
  Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, Kuzey Irak referandumu için bugün toplanacak olan MGK hakkında gündem yaratacak ifadeler kullandı. 'Ne çıkar MGK'dan!..' başlığıyla kaleme aldığı yazısında, Kuzey Irak'ta iş yapan iş adamlarının yaşadıklarına değinen Takan, Şahin Şimşek adındaki Türk iş adamının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı mektuba da yer verdi. Takan, "Bu fotoğrafla birlikte, çapulcu başına yönelik alınacak "yaptırım" kararları gerçekte acaba ne olur?" diye de sordu.

 • MHP’de bir toplu istifa daha
  Balıkesir'in Savaştepe İlçesi MHP ilçe teşkilatında, aralarında eski ilçe başkanlarının ve 2 belediye meclis üyesinin de bulunduğu 69 üye, partilerinden istifa etti.

 • Yeni partide 'korsan' korkusu
  Meral Akşener liderliğinde kurulacak olan yeni partinin adının sızması durumunda aynı adla “korsan bir parti”nin kurulacağı yönündeki duyumlar nedeniyle çalışmalar büyük bir gizlilikle gerçekleştiriliyor. Partinin adının, “korsan parti”yi önlemek için kurulduğu gün açıklanacağı vurgulanıyor. Parti amblemi için de gizli çalışma yürütülüyor.

 • Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklamalar
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında, Kuzey Irak'ta 25 Eylül'de yapılacak referanduma ilişkin "Biz Irak'ın toprak bütünlüğünden yanayız. Irak ve Suriye parçalanmamalı. Kanlı olaylara neden olabilir. Barzani'yi sağduyuya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı. Türkiye'nin Suriye politikasına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kılıçdaroğlu, "Dengeleri iyi okuyarak politika geliştirmek lazım. Rusya'nın rolünü bilmeleri gerekirdi. Şimdi yakında Esad'a yalvaracaklar" dedi.

 • Flaş gelişme: CHP'li vekile FETÖ şoku!
  Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, eski CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar hakkında, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) övdüğü iddiasıyla soruşturma açıldı.

 • Gökçek ve Topbaş yerine yeni isimler
  AKP'li il başkanlarını değiştirmeye başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olay yaratacak yeni bir değişiklik için de çalışmalara başladığını öne süren Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, 'Gökçek ve Topbaş yerine yeni isimler' başlığıyla kaleme aldığı yeni yazısında çarpıcı ifadeler kullandı. Uğuroğlu, "Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin AKP'li Başkanlarını değiştirme kararı alan Erdoğan iki il için de yeni isimler arayışı başlattı" dedi.

 • MHP'de sular durulmuyor
  MHP Lüleburgaz ilçe teşkilatından 50 kişi üyelikten istifa etti. Teşkilatın eski ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu grup, kent merkezinde toplanarak Lüleburgaz Adliyesi'ne yürüdü. Grup, İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğüne istifa dilekçelerini teslim etti.

 • Gündem yaratacak Abdullah Gül iddiası!
  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanlarından Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, gündeme bomba gibi düşecek iddialarda bulundu. Gül'ün hazırlık içinde olduğunu yazan Ahmet Takan, "Abdullah Gül'ün kamuoyuna açık mesajlarının daha da sertleşeceğini ileri sürüyorlar. Gül'cülerin ihtiyatlı olanları(!) ise bayrak değişiminin Barzani referandumu sonrasında olabileceğine yönelik umut besliyorlar" ifadesini kullandı.

 • Başbakanlık’tan Kılıçdaroğlu maili
  Başbakanlık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Giresun'da halka hitap ettiği konuşmanın yazılı metnini basın mensuplarına mail olarak gönderdi. Daha sonra bir başka mail atılarak, "İlk mail bilgi işlemden kaynaklanan teknik bir aksaklık sonucu ‘Basın Bilgilendirme' grubuna gönderilmiştir." denildi.

 • Meral Akşener'e büyük ayıp! Oda vermediler
  Yeni parti kurma çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Meral Akşener, Ankara Dikmen’deki polisevinde kalmak istediğini ancak çeşitli gerekçeler gösterilerek geri çevrildiğini söyledi. Meral Akşener, "Ekim ayının 15'inde parti çalışmalarını tamamlayacağız, artık korku duvarını aştım. Artık bunun ucunda ölüm olsa hazırım" açıklamasını yapmıştı

 • Erdoğan'dan balistik füze açıklaması
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Küresel İş Forumu'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Balistik füzelerle ilgili atmamız gereken adımlar da var. Türkiye'yi korumak bizim görevimiz' dedi.

 • Saadet Partisi'nden hükümete TEOG eleştirisi
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından TEOG’un kaldırılmasına tepki gösterdi. Karamollaoğlu, “17 Milyon öğrencinin, 80 milyonluk ülkenin kaderi tek bir kişinin inisiyatifine bırakılamaz. Eğitim ciddi iştir. Televizyon programında değil, hükümet programında açıklanır" dedi.

 • Doğu Perinçek: Erdoğan ‘İslami Kemalist’ oldu
  Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. "Erdoğan İslami Kemalist oldu. Bizim savunduğumuz noktaya geldi" diyen Perinçek, bunu kendilerinin değil analiz kurumlarının söylediğini aktardı. Türkiye'yi elinden kaçırmak istemeyen ABD'nin önümüzdeki dönemde bir dizi suikaste imza atabileceğini de iddia eden Vatan Partisi lideri, Türkiye'nin 2018 yılında ekonomik olarak da sıkıştırılmaya başlayacağını söyledi.

 • AKP’li başkanın istifası için ‘başörtüsü’ iddiası
  Sakarya'nın Kaynarca İlçesi'nde, AKP Kadın Kolları Başkanı Hatice Kara görevinden istifa etti. Hatice Kara'nın facebook hesabından başı açık bir fotoğrafını paylaşması nedeniyle eleştiriler aldığı, bu nedenle istifa ettiği iddia edildi. Başkan Hatice Kara ise "Parti büyüklerimle konuşmadan bir açıklama yapmam doğru değil" dedi.

 • MHP'de sular durulmuyor! 70 istifa daha
  Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nde, aralarında görevden alınan MHP eski ilçe başkanı Birol Özsoy ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu 70 kişi MHP'den toplu olarak istifa etti. Açıklamayı MHP Genel Merkezi tarafından 2016 yılında görevden alınan eski başkan Birol Özsoy yaptı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşme
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü. Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'nin New York kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM binasında liderlerin ikili görüşmeleri için ayrılan bölümde, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile bir araya geldi.

 • AK Parti'de bir istifa daha...
  AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay, il binasında düzenlediği basın toplantısında istifa ettiğini açıkladı. Mürsel Akçay, görevlerin birer nöbet olduğunu ve günü geldiğinde bu nöbeti, bu bayrağı teslim etmenin gerekliliğine inandığını belirtti.

 • Yaşar Okuyan: Erdoğan'ı yedirtmem
  Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, "Tayyip Erdoğan PKK ve FETÖ ile mücadele ediyor" derken FETÖ ve PKK'nın güçlenmesinde AK Parti'nin sorumluluğunun olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, hem uluslararası hem de Türkiye'deki terörle mücadelesinde Vatan Partisi'nin çizgisine geldiğini iddia eden Okuyan, Batı güçlerinin Erdoğan'ı devirmek için harekete geçtiklerini savundu.

 • Bahçeli'den net 'Kürdistan' mesajı
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak'taki Kürt bölgesinde yapılacak referandumu eleştirerek, "Çevremizde kurulmak istenen ihanet şantiyesine, sınırlarımız dibinde temeli kazılan terör devletine Türk milletinin gazilik onuru, asırları aşıp gelen kahramanlık duygusu yine izin vermeyecektir. 25 Eylül referandumu yoluyla Kerkük'e vurulmak istenen pranga sökülüp atılacaktır" dedi.

 • MHP'de istifa üzerine istifa
  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bozdoğan İlçe Teşkilatında 70 kişi partisinden istifa etti. MHP Eski İlçe Başkanı Birol Özsoy, "Ayrılırken yanımıza fikirlerimizi ülkülerimizi hayallerimiz alıp da gidiyoruz ve MHP'den istifa ettiğimizi kamuoyuna duyuruyoruz. Biz Bozdoğan olarak Aydın'da startı veriyoruz” dedi.

 • Ensarioğlu: Kerkük Kürtlerde kalmalı
  AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Kuzey Irak'ta 25 Eylül'de yapılacak IKBY (Irak) referandumuna karşı gösterilen tepkileri eleştirdi. Ensarioğlu, “Bu konuda ABD’ye rest çeken (IKBY lideri Mesud) Barzani bizden mi korkacak? Aksine Kerkük’ün Kürt bölgesinde kalması bizim açımızdan çok daha iyidir" ifadelerini kullandı.

 • Akşener: Ucunda ölüm de olsa her şeye hazırım
  Yeni parti hazırlığındaki Meral Akşener, FOX TV ekranlarında yayınlanan programda gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Yeni partinin ilanının Ekim ayının 15'inde yapılacağını ifade eden Meral Akşener, geçtiğimiz yıl hakkında başlatılan çirkin kampanyaya da değinerek "Kadınlar beni anlayacaktır. Çok ağırdı. Artık korku duvarını aştım. Artık bunun ucunda ölüm olsa hazırım" diye konuştu. Akşener, son dönemde artan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik saldırılar hakkında da konuştu.

 • 'Ben de genel başkan olamadım'
  Yalova Üniversitesi'nin akademik yıl açılışında Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, "Edinburgh Üniversitesi´nde okudum. Orada hoca olamadım" dedi. Açılışa katılan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Hiç canınızı sıkmayın. Bak ben de genel başkan olamadım. Ben moralimi bozuyor muyum?" diyerek Tomar'a takıldı.

 • TEOG tartışmalarına Abdullah Gül’den yorum
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bir televizyon programındaki Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemine ilişkin “TEOG kaldırılmalı” açıklamalarının ardından açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sosyal medyadan yorum yaparak tartışmalara katıldı

 • MHP'de sular durulmuyor!
  MHP'de art arda istifalar gelmeye devam ediyor. Bugün de Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesi'nde MHP'den 40 kişi daha istifa etti. MHP'den istifa edenler Meral Akşener'in yeni kuracağı partiye giriyor.

 • MHP'de sular durulmuyor! Bahçeli'ye bir kötü haber daha
  MHP'de art arda istifalar gelmeye devam ediyor. Bugün de Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesi'nde MHP'den 40 kişi daha istifa etti. MHP'den istifa edenler Meral Akşener'in yeni kuracağı partiye giriyor.

 • Yıldırım: Gerekli karşılığı anında görürler
  Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Irak'taki referanduma değindi, "Gerek Suriye'de gerek Irak’ta birtakım hayaller peşinde olanlar, burada yapay devlet olmaya çalışanlar şunu iyi bilsinler; ulusal güvenliğimizi tehdit edecek, içeride ve dışarıda her türlü girişim gerekli karşılığı anında görecektir" diye konuştu.

 • CHP’nin ’fındık yürüyüşü' başladı
  CHP tarafından organize edilen ve 3 gün boyunca devam edecek olan 'Fındık İçin Yürüyoruz' yürüyüşü, Ordu'da yaklaşık 3 bin kişinin katılımı ile başladı. CHP Genel Başkanı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun fındık yürüyüşü ile ilgili yaptığı açıklamada, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşün son gününe ve Giresun'daki final mitingine katılacağını belirtti.

 • Koray Aydın'dan bomba Akşener iddiası!
  MHP'den istifa eden ve Meral Akşener ile yeni parti için birlikte hareket edeceğini açıklayan Koray Aydın, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Yeni partinin henüz kurulmadan yüzde 20'lik oy oranını aştığını belirten Aydın, 2019'daki başkanlık seçimlerinde Akşener'in 2. tura kalması durumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı geride bırakacağını öne sürdü.

 • AKP'li isimden TEOG'un kaldırılmasına tepki!
  AKP'li eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TEOG'un kaldırılmasına ilişkin açıklamasına tepki gösterdi. Habertürk gazetesinde “OKS, SBS, TEOG derken…” başlıklı bir yazı kaleme alan Dinçer, "OKS'den SBS'ye ve SBS'den TEOG'a geçerken yapılan değişiklikleri sistemik bir değişiklik değil, ikincil derecede (sınav sayısı ile uygulama şeklinde) düzenlemeler olarak görmek gerekir" ifadelerini kullandı.

 • Yıldırım'dan TEOG açıklaması
  Başbakan Binali Yıldırım, Şanlıurfa'da 2017-2018 eğitim-öğretim yılı açılış töreninde konuştu. Başbakan Yıldırım, öğrencilere "TEOG kalksın mı?" diye sordu. Öğrencilerden "TEOG Kalksın" yanıtı geldi. Yıldırım "TEOG, üniversite imtihanı gibi bir yarışa döndü. Stresinizi artırdı, uykularınızı kaçırdı. Biz sizin uykularınız kaçsın istemiyoruz ve bunun için gereken düzenlemeleri yapacağız" dedi.

 • HDP'li Bilgen için yeniden tutuklama kararı
  Geçtiğimiz günlerde tahliye edilen HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen' in aynı davadan yeniden tutuklanmasına karar verildi.

 • Barzani’ye AK Parti’den ‘püskevit’li yanıt
  AK Parti Ankara Milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani'ye "Biz coğrafyamızdaki bu kadar çok ve anlamsız sınırdan şikayet ederken, püskevit isteyen çocuk edasıyla 'Bizim niye devletimiz yok' diyerek yeni bir sınır çizmeye yeltenmek, hak değildir, insani değildir, imani hiç değildir" sözleriyle tepki gösterdi.

 • Başbakan'dan referanduma tepki
  Başbakan Binali Yıldırım, " Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin düzenlemeyi planladığı referandum, ülkemiz için bir ulusal güvenlik meselesidir." açıklamasını yaptı

 • TEOG'un kaderini belirleyen görüşme
  TEOG'un kaldırılması için sinyal veren Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Başbakan Yıldırım ile Beylerbeyi Sarayı'ndan görüştü. Erdoğan'ın canlı yayında yaptığı TEOG açıklamaları, TEOG kalkıyor mu?' sorusunu akıllara getirdi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG konusunda Başbakan Yıldırım'a bilgi sundu. Peki TEOG nedir, Erdoğan'ın kalkmasını istediği TEOG puanı nasıl hesaplanır? 2018 TEOG kalkacak mı? İşte TEOG'a dair tüm detaylar

 • Bahçeli'den referandum çıkışı
  MHP Lideri Devlet Bahçeli, Kuzey Irak'ta yapılması planlanan referandumla ilgili açıklama yaptı. "Barzani'ye bedel ödettirecek güçteyiz, Kerkük'ün güvenliği Ankara'nın güvenliğidir. Gerekirse güneşe ateş taşırız, gerekirse buzdan ateş yakarız, gerekirse cepheden cepheye kan naklederiz, yine de bekamıza el sürdürmeyiz." dedi

 • Soylu'nun o fotoğrafına sert tepki!
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesine saldıranlardan biriyle çekilen fotoğrafına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "O fotoğrafı çektiren kişinin siyasette, inançta , ahlakta, hayatta yeri yoktur" dedi.

 • MHP'de Meral Akşener depremi sürüyor!
  Meral Akşener'in yeni parti çalışmaları başladığı günden bu yana MHP'de istifa depremi hız kesmiyor. Hemen hemen her gün yüzlerce partilinin istifa haberleri ajanslara düşmeye devam ediyor. Bu defa Mersin'in Mut ilçesinde Akşener'in kuracağı partiye katılmak için aralarında eski ilçe başkanlarının da bulunduğu 150 kişilik bir grup, MHP'den istifa etti.

 • Kadir Topbaş’ın çılgın projesi iptal edildi!
  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, iki kıtayı Boğaz'ın altından yaya tüneliyle birleştirecekti. 2016 Nisan ayında, mecliste 2015 Yılı Faaliyet Raporu sunumu gerçekleştiren Topbaş, bu projeyi 'çılgın projem' olarak nitelendirmişti. Ancak projenin ihalesi iptal oldu. İptalin gerekçesi ise 'kamu kaynaklarının verimli kullanımını sağlamak' olarak gösterildi.

 • Arka koltukta tweet'ten telle boğma tehdidi
  Son günlerde yaptığı açıklamalar ile büyük tartışma yaratan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 'ölümle' tehdit edildi. Silahlı İnsansız Hava Aracı'nın (SİHA) terörle mücadele operasyonlarında sivilleri vurduğu iddiasıyla tartışmaların odak noktası haline gelen CHP'li Tanrıkulu, uçakta 'ölüm' tehdidi aldı. Uçaktaki yolculuğu esnasında Tanrıkulu'nun arkasındaki koltuğa oturan bir kişi Twitter hesabından kan donduran bir paylaşım yaptı.

NAMAZ VAKİTLERİ