MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » SİYASET VE POLİTİKA » MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

MYNET.COM POLİTİKA HABERLERİ

Mynet politika Haberler

www.mynet.com/haber/

 • AK Parti MKYK pazartesi günü toplanacak
  AK Parti MKYK, 29 Mayıs Pazartesi saat 14.00'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda AK Parti MYK'sı da belirlenecek. Öte yandan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bila, canlı yayında gündem yaratacak bir kulis bilgisini aktardı. Gülen cemaatine yönelik olarak başlatılan soruşturmaların 'siyasi kanada uzanmadığı' yönündeki eleştirilerle ilgili olarak konuşan Bila, bu kişilerin AK Parti'den ayıklanacağını öne sürdü.

 • MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşuyor
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirilen "Ülkücü Şehitleri Anma Günü" programında konuşuyor.

 • Erdoğan: İmam hatiplere zorla kaydettirilme haberleri yalan
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki gençlik buluşmasında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öğrenciler zorla imam hatiplere kaydettiriliyor" iddialarını yalanlayarak "Öğrencilerin zorla imam hatiplere kaydettirildiği haberleri yalandır, yanlıştır, çarpıtmadır. Bunları köpürtenler kendileri faşist olduğu için herkesi öyle zannediyorlar. Bizim zorlamayla, baskıyla, toplum mühendisliği ile asla işimiz olmamıştır" dedi. Erdoğan, talimat verdiğini, arena isimlerinin silineceğini söyledi.

 • Fikri Sağlar'ın cezası belli oldu
  CHP Disiplin Kurulu Fikri Sağlar'a kınama cezası verdi. CHP Mersin milletvekili Fikri Sağlar ihraç talebiyle disipline sevk edildi.. Fikri Sağlar, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, "Parti Meclisi'nde (PM) herhangi bir karar alınmasına izin vermiyor. 6-7 saat tartışıyoruz ancak o, kulağına kim ne fısıldıyorsa kararını ona göre veriyor" diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmişti.

 • Bakanlar Erdoğan göndermesin diye...
  Gazeteci Deniz Zeyrek, kabine değişikliği iddialarına ilişkin, "Değişikliğe Ankara dışında yakalanmamak için programlarını iptal eden bakanlar da var, şimdiden Cumhurbaşkanı'nı (Recep Tayyip Erdoğan) ikna edip görevde kalabilmelerini sağlayacak projelere yoğunlaşan bakanlar da... Bir süredir siyaset gazeteciliğinin girdabından uzak durmaya çalışan bendenize bile birkaç tane 'Yerinde kalacak, yeri değişecek ve yeni gelecek bakanlar' listesi ulaştı" ifadelerini kullandı.

 • Balbay: Sorgusuz sualsiz beslerseniz, bugün FETÖ, yarın SÜTO gelir
  CHP Milletvekilleri Mustafa Balbay ve Gaye Usluer, Meclis Aladağ Yurt Yangınını Araştırma Komisyonu'nun olayın ayrıntılı şekilde ortaya çıkmasını engellemek için çalışmalarını bitirdiğini savunarak "Bugün FETÖ'nün yerine SÜTO'yu yaratmaya çalıyorsunuz belkide, yapmayın. SÜTO'da başka bir tarihte başınıza bela bir paralel olarak karşınıza çıkacak, yapmayın. Böylesine sorgusuz sualsiz böyle bir tarikatı beslerseniz FETÖ gider SÜTO gelir. Süleymancı Terör Örgütü gelir." dediler.

 • CHP, AK Parti kongresi için Yargıtay'a itirazda bulunacak
  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti genel başkanı seçilmesi ve Başbakan Binali Yıldırım'ın Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi olmasına rağmen AK Parti grup başkanlığı görevini yürütmesiyle ilgili Yargıtay'a başvuracaklarını açıkladı.

 • Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘Kavurmacı’ iddiası
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Vatan Partisi Genel Merkezi'ni ziyaretin ardından Genel Başkan Doğu Perinçek'le görüşmelerine ilişkin açıklama yaptı. CHP Lideri açıklamasında İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliyesini eleştirerek, "Serbest bırakılması, tamamen siyasi otoritenin beklentileri ve talimatlarıyla gerçekleşmiştir" dedi.

 • Bahçeli ile Erdoğan arasında yüksek gerilim
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter'dan son dakika yaptığı açıklamada "Anlaşılan odur ki, Sayın Cumhurbaşkanı hiç beklemediğim, arzu ve tahmin etmediğim ölçüde grup konuşmamdaki bu sözlerden rahatsız olmuştur. Bu rahatsızlık Sayın Cumhurbaşkanı’nın kendi takdiri, kendi bileceği bir husustur. İnandığımızı söylemek ilkeli siyasetimizin gereğidir. Sayın Erdoğan’ın, 24 Mayıs 2017’de Brüksel’e seyahati öncesinde üzücü ve üslup açısından sorunlu açıklamaları cevapsız kalmayacaktır" dedi.

 • Burhan Kuzu: Kahpe yayın organı
  AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Fethullah Gülen'e yemekte çekilmiş fotoğrafını yayımlayan medya organlarına ateş püskürdü. Burhan Kuzu, "Odatv denen kahpe yayın organı,20 yıl önceye ait fotoğrafı yayınlayarak aklı sıra basıncılık yaptığını zannediyor. Adı basın özgürlüğü????! Yeni Çağ Gazetesi ve Oda Tv denen uyduruk yayın organları, 20 yıl önceye giderek, ortalığı bulandırıp Fetö'ye açıkça destek oluyorlar" dedi.

 • 'İşler Erdoğan'ın istediği gibi gitmiyor'
  Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında, "Erdoğan, 'İsterse babamın oğlu olsun, kimin yanlışı varsa karşısında yer alırım' demişti. Erdoğan, FETÖ’yle mücadeleyi bir beka sorunu olarak görüyor ama işler istediği gibi gitmiyor. Özellikle de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliye edilmesi FETÖ’yle mücadeleye olan inancı sarstı. Bir kırılma noktası oldu" dedi.

 • Bakan'a zor soru: Ömer Faruk Kavurmacı şimdi nerede?
  Son günlerde 'Yurt dışına mı kaçtı, Türkiye'de mi?' sorularıyla gündemde olan Ömer Faruk Kavurmacı hakkında CHP'li milletvekilinden de açıklamalar geldi. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş TBMM Genel Kurulu'nda, Kavurmacı ile ilgili çok ciddi bir iddiayı gündeme getirerek Bekir Bozdağ'a, Ömer Faruk Kavurmacı'nın nerede olduğunu sordu.

 • Kahraman, yeni meclis binası istedi
  TBMM Başkanı İsmail Kahraman, milletvekillerine vereceği iftar programı için gönderdiği davetiyenin ekinde, meclis kampüsünde başlatılan inşaat ve tadilata ilişkin bilgiler verip bir de meclis için yeni bina istedi. TBMM tarafından hazırlanan iftar davetinde, "57 yıllık binamız, ihtiyaçları karşılayamamaktadır. Muhakkak ki Gazi Meclisimiz devletimiz ve misyonumuzla mütenasip güzel bir binaya kavuşmalıdır" denildi.

 • Erdoğan AK Parti MYK için tarih verdi
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın gerçekleştirilecek NATO Zirvesi'ne katılmak üzere Brüksel'e doğru yola çıktı. Erdoğan, Brüksel yolculuğu öncesi, havalimanında gündeme ilişkin kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Brüksel seyahati sonrası AK Parti MYK'nın belli olacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel seyahati öncesi gazetecilerin sorularına da yanıt verdi. Erdoğan, AK Parti MYK için tarih verdi.

 • AK Parti'ye transfer iddialarına yanıt
  AK Parti'nin bazı önemli isimlerini transfer edeceğiyle ilgili iddialara yanıt veren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "AK Parti'nin bu teşebbüsü beni memnun etti. Bu bir diyaloğun kurulması manasına gelir. Arkadaşlarımızın söylemlerinden belki faydalanırlar. Bizden kimseyi alıp götürebileceklerine ihtimal vermiyorum" dedi. OHAL'in olağan hale gelmesini de eleştiren Karamollaoğlu, SP Kayseri Eski İl Başkanının gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

 • AK Parti Grup Başkanı Binali Yıldırım oldu
  AK Parti grubunda seçim yapıldı. Binali Yıldırım AK Parti Grup Başkanı seçildi. AK Parti’nin grup başkanı, bugün Mecliste gerçekleştirilen kapalı grup toplantısıyla belli oldu. 21 Mayıs’taki 3. Olağanüstü Büyük Kongre ile AK Parti’de bayrak değişimi yaşandı. Başbakan Yıldırım, genel başkanlık koltuğunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bıraktı. Böylece Yıldırım, siyasi hayatına hem AK Parti Genel Başkan Vekili hem de Grup Başkanı olarak devam edecek.

 • Erdoğan duyurdu: 2 ilçe il olacak
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Üniversitesi'nde düzenlenen TOBB'un 73'üncü Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan, Cizre ve Yüksekova'nın il olacağını duyurdu; "Şırnak Cizre'ye dönüşecek, Hakkari de Yüksekova'ya dönüşecek. Şırnak'ı, Hakkari'yi nasıl şehir yapmışlar diye şaşarsınız. Bir kalkınma hamlesi yapacaksanız" dedi. Erdoğan ayrıca, TOBB'a da çağrıda bulunarak "Gelin şu yerli yüzde 100 üretimi olan otomobilimizi Türkiye Odalar ve Borsalar camiası içerisinden çıkartalım" dedi.

 • Deniz Baykal'dan başkanlık açıklaması
  CHP Antalya Milletvekili ve Eski Genel Başkanı Deniz Baykal, kendisine yöneltilen "Keşkeleriniz var mı?” sorusu üzerine, geçmişte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçilme hakkına yönelik tercihi konusunda "Net bir şekilde pişman değilim” dedi. Baykal, ayrıca 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP Genel Başkanı'na seslenerek, "Aday olacaksan ol. Olmayacaksan, buradan birisini seçelim” dedi.

 • Kılıçdaroğlu'ndan kızdıracak açıklama
  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 73. Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Takdim Töreni'nde, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu açıklamasında, "Üreten ülke güçlüdür. Üretmeyi bize öğreten Atatürk'tür. Bir toplu iğne bile üretemeyen Osmanlı battı" ifadesini kullandı.

 • Yıldırım'dan terör çıkışı: Genç işsizlik...
  Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 73. Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Takdim Töreni'nde önemli değerlendirmelerde bulundu. "Terörün arkasında genç işsizliğin çok olması yatıyor" diyen Başbakan Yıldırım, sözlerinin devamında, "Türkiye zor bir coğrafyada. Bu coğrafyada dik duracağız. Bölgedeki insanların geleceği için Türkiye güçlü olması lazım. Kendi kendine yeterli olması lazım" dedi.

 • Erdoğan ateş püskürdü: Sökün
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da düzenlenen 8. Uluslararası Türk Dili Kurultayı'nda önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, konuşmasında yabancı kelimelerin isim olarak kullanıldığı mekanlara sert bir dille tepki göstererek, "Bir özentidir gidiyor. Kendi dilimizin zenginlikleri varken bu özentilerle adeta, biraz ağır olacak ama hayvanların yarıştırıldığı malum Avrupa'daki arenaları kalkıp spor salonlarında isim olarak kullanmak pek de kibar değil, şık değil" dedi.

 • HDP'nin yeni lideri Kemalbay ilk kez kürsüde
  Figen Yüksekdağ'ın vekilliğinin düşürülmesinin ardından Halkların Demokratik Partisi Eş Başkanı olarak seçilen Serpil Kemalbay ilk kez grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Olağanüstü Hal açıklamalarına değinen Kemalbay "Erdoğan döndünüz, dolaştınız aynı yere geldiniz. Çevik Bir neredeyse, Mehmet Ağar neredeyse oraya geldi. Kongreden ezel ebed, müebbet bir OHAL çıktı" ifadesini kullandı.

 • Kılıçdaroğlu: Sen kim oluyorsun Vali Bey?
  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs kutlamalarının iptaliyle ilgili gazetelere ilan veren Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakkında soruşturma açılmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Belediye Başkanı'na soruşturma açılınca geri adım atacağımızı düşünüyorlar. Sen kim oluyorsun da Vali Bey bizim geri adım atacağımızı düşünüyorsun. 19 Mayıs'ı kutlamak ne zamandan beri suç olmaya başladı?" diye sordu

 • Tansu Çiller hakkında zorla getirilme kararı
  Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, 28 Şubat davasında "mağdur-tanık" sıfatıyla yer alan, dönemin DYP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller'in 18 Temmuz'daki duruşmaya zorla getirilerek dinlenmesine karar verdi. Yaklaşık 5 yıldır devam etmekte olan davanın 88. celsesi bugün görüldü. Tanıklık yapması için defalarca müzekkere yazılan ve gelmediği taktirde zorla getirilmesi kararlaştırılan dönemin Başbakan Yardımcısı Çiller yurt dışında olduğu gerekçesiyle yine duruşmaya katılmadı.

 • Erdoğan'dan kritik Çapa açıklaması!
  AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki mezuniyet töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı son dakika açıklamasına göre Çapa artık poliklinik hizmeti verecek. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hasdal'a taşınacak. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere'nin Manchester şehrinde meydana gelen terör saldırısını da şiddetle kınadı.

 • Erdoğan'ın dikkatini böyle çekti! 20 yaşında
  AK Parti MKYK'ye giren 20 yaşındaki Rümeysa Kadak bir törendeki performansıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dikkatini çekmiş. Merdiyen Derneği'nin 'münazara' ekibinden olan Kadak, üniversitede öğrenci konseyinde başkan yardımcılığı yapıyor. MKYK'ya giren 20'li yaşlardaki diğer isim ise Yasemin Atasever. Atasever keman çalıyor, takı tasarlıyor, üniversitede bölüm birincisi.

 • Bahçeli: Kavurmacılar aklanıyorsa...
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın FETÖ'den tutuklu damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın sağlık sorunları ile tahliye edilmesine bir kez daha tepki göstererek, "FETÖ artık tümden yok edilmeli, kaynağı kurutulmalıdır. Sırtını sağlama hatırlı isimlerin korunmasına hiç gerek yoktur. Şunun damadı diye gözlerinin yaşına bakmamak lazım. Kavurmacılar aklanıyor, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa kesinlikle çözülmesi gereken bir sorun vardır" dedi.

 • Erdoğan hangi bakanları değiştirecek?
  Abdulkadir Selvi, kabine değişikliğine ilişkin çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Selvi, "Hükümette ise 7-8 bakanın değişeceği söyleniyor. İsimler dolaşmıyor değil. Ama Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kafasındaki kabine listesini kimse bilmiyor. Erdoğan kabine değişikliğinde elini daha öncekilere göre daha sıkı tutuyor. Bu demektir ki önemli değişiklikler var" ifadelerini kullandı. Öte yandan dışişleri, milli savunma, gıda ve tarım, ekonomi, çevre, orman-su işleri bakanlarının değişeceği iddialar arasında.

 • CHP'li Engin: Atatürk'ü paralardan silmek için bahane arıyorlar
  CHP İstanbul milletvekili Didem Engin, '15 Temmuz şehitleri ve gazileri anısına' bastırılıp dolaşıma sokulan 70 milyon adet madeni 1 TL üzerinde Atatürk'ün profil rölyefine yer verilmemesini yazılı soru önergesi ve bilgi edinme başvurusu ile gündeme taşıdı.

 • Özel: AKP kongresinde kanuna aykırılık yapılmıştır
  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanlığı Seçim Kanunu'nda cumhurbaşkanının partisiyle aidiyetinin kesilmesi maddesinin olduğunu belirterek “Dün AKP kongresinde yürürlükte olan bir kanunun hükümlerine açık bir şekilde aykırılık yapılmıştır. CHP olarak buna itirazlarımız olacak" dedi.

 • 'Çözüm süreci yeniden başlama yolunda'
  HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, “Büyük hayal kırıklıklarım var: Yitip giden canlara engel olamamak. Çatışmasız bir dönem yakalamışken, bunu iyi kötü iki buçuk yıl gibi bir zamana yayabilmişken, muhafaza edememiş olmak, başta kendimi sorumlu tutarak en büyük üzüntümdür” sözleriyle siyaseti bırakacağını duyurdu. Önder, çözüm sürecinin yeniden başlama yolunda olduğunu da söyledi: "Mevcut durum, devlet açısından sürdürülebilir değil. Kürtler açısından da kabul edilebilir değil."

 • Kongrenin ardından Erdoğan'ın takvimi
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin olağanüstü kongresinde 1414 oyla genel başkan seçildi. Erdoğan, 1370 delegenin imzasıyla tek aday olarak girdiği kongrede 998 günün ardından yeniden AK Parti’nin genel başkanı oldu. Peki Erdoğan'ın öncelikle yapacakları ve stratejisi ne olacak? İşte AK Parti'yi yakından takip eden iki köşe yazarından Erdoğan'ın yol haritası ve takvimine ilişkin kritik detaylar...

 • Genel başkan vekilliği kabul edildi
  Ankara'da AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi düzenlendi. Kongrede partinin tüzüğüyle ilgili büyük bir değişiklik yaşandı. Kongrede tüzük değişikliğine gidildi ve Genel başkan vekilliği de yapılan değişiklik sonrası kongrede kabul edildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, CNN Türk kongre özel yayınında 'Genel Başkan Vekilliği Binali Yıldırım için getirildi. Yıldırım'dan sonra bu makam kaldırabilir' dedi.

 • AK Parti MKYK'da 19 isim gitti
  AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi Ankara'da düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden Genel Başkan seçildi. Kongrede Divan, MKYK aday listesini açıkladı. MKYK listesinde eski 19 isim gitti, yeni 19 isim geldi. Parti sözcüsü ve İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ile Ar-Ge'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar'ın liste dışı kaldı. FETÖ'den tutuklu Tümgeneral Mehmet Dişli'nin ağabeyi Şaban Dişli de liste dışı kalan isimlerden.

 • MHP kongresinde tek aday
  Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) İstanbul 12. Olağan Kongresi, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşiyor. İl Başkanı M. Bülent Karataş'ın tek aday olduğu kongrede Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin mesajını coşkuyla alkışlayan delegeler, ‘Hareketin lideri Devlet Bahçeli' sloganları attı. MHP İstanbul 12. Olağan Kongresi, Haliç Kongre Merkezi'nde bugün gerçekleştiriliyor.

 • Erdoğan, AK Parti Kongresi'nde konuştu
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Başkan olacağı AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi, Ankara Arena Spor Salonu'nda yapıldı. Erdoğan kongrede yaptığı konuşmada, "Bundan yaklaşık 3 yıl önce yine bu salonda sizlere her bitiş yeni bir başlangıçtır diyerek ayrılmıştık. Bu sadece hukuki bir ayrılıktı" dedi. OHAL'e değinen Erdoğan, "Olağanüstü hali, ülkemizin huzuru için uzatıyoruz. Bu ülke huzura, refaha kavuşana kadar kalkmayacak" ifadelerini kullandı.

 • Kongreye katılmayan Gül'den mesaj var
  AK Parti'nin bugün yapılan 3. Olağanüstü Kongresi'ne katılmayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir mesaj yolladı. Gül mesajında, "14 Ağustos 2001'de o günkü arkadaşlarımızla birlikte kurduğumuz AK Parti, 16 yıllık zaman sürecinde ülkemizde pek çok tabuları yıkmış, kronik sorunlara çözüm üretmiş, siyasi, ekonomik ve sosyal konularda çoklu reformlarla halkımıza çok büyük hizmetler yapmıştır" dedi.

 • AK Parti'de İkinci Erdoğan dönemi!
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Başkan olacağı AK Parti 3. Olağanüstü Kongre Ankara Arena Spor Salonu'nda yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1414 oyla yeninden AK Parti Genel Başkanı seçildi. Kongrede yeni MKYK da belli oldu. Kongre öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Binali Yıldırım, kongre salonuna giriş yapmadan evvel dışarıda kendilerini bekleyen halka hitap etti. İşte tarihi kongreden tüm detaylar...

 • Yıldırım: Erdoğan'a devretmekten duyuyorum
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Başkan olacağı AK Parti 3. Olağanüstü Kongre Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılıyor. Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında "Bugün günlerden vuslat rabbime hamdolsun. İşte özlenen beklenen an geldi. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan bugün yeniden aramızda. Ne mutlu bizlere, hep başımızda olan liderle yol arkadaşlığı yaptık. Kutlu yürüyüşün lideri Erdoğan'ın yol arkadaşlarıyız" dedi.

 • Abdullah Gül AK Parti Kongresi'ne katılmayacak
  Cumhurbaşkanlığı görevinden sonra AK Parti'nin hiçbir programına katılmayan Gül, yarın da Kongre'ye katılmayacak. Cumhurbaşkanlığı görevini bıraktıktan sonra siyasi programlara katılmama kararı alan 11. Cumhurbaşkanı Gül, bu geleneği Ak Parti kongresi için de bozmadı. Öte yandan AK Parti'de, 21 Mayıs'ta Ankara Spor Salonu'nda yapılacak 3. Olağanüstü Büyük Kongre için hazırlıklar tamamlandı.

 • Cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Açıkladı...
  Kırşehir teşkilatı ziyareti esnasında açıklamalarda bulunan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 2019'da yapılacak seçimde kendisinin cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı yönündeki sorulara son noktayı koydu. Baykal, "Herkes aday olabilsin. Hiç bir sınır getirilmesin. 20-30 tane aday çıksın. Bu adaylara süre verin 3 ay 5 ay, ülkeyi gezerek kendisini tanıtsın" diye konuştu.

 • Erdoğan'dan Beştepe'de kritik mesajlar
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Beştepe’de gençleri kabul etti. Erdoğan, Beştepe'de gençlere yaptığı konuşmada "Bu pazar günü yapacağımız partimizin büyük kongresinden itibaren kendi inisiyatif alanımızda gençlere hak ettikleri yerleri vermeye kararlıyız. Bu düzenlemeleri gençlerimize ihsan değil haklarının gecikmiş teslimi olarak görüyoruz. " dedi.

 • AK Parti'de o isimlere davetiye gitmedi!
  100 bin kişinin katılması beklenen AK Parti Kongresi için 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e özel kuryeyle davetiye gönderildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Partiye sırtını dönen kimse iflah olmadı” sözleriyle eleştirdiği bazı eski partililer ise çağrılmadı. Delege olarak kongre salonunda yerini alacak olan mevcut milletvekilleri ise Genel Merkez'de kendileri adına hazırlanan kartları ile salona girecekler.

 • AK Parti'den flaş Binali Yıldırım kararı!
  AKP, 21 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongre öncesi tüzük değişikliği için toplandı. Toplantı öncesi soruları yanıtlayan Hayati Yazıcı, tüzük değişikliği ile genel başkan vekilliği ihdas edileceğini söyledi. Böylece Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın genel başkan seçilmesiyle beraber, Başbakan Binali Yıldırım da "Genel Başkan Vekili" olacak. Öte yandan kongrede tek aday olarak yer alacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, üç yıl sonra genel başkan olarak partisine dönecek.

 • Erdoğan: Nokta koyarsak olmaz
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beyaz Saray'da Başkan Donald Trump ile bir araya geldi. Erdoğan, iki ülke ilişkileri konusunda "Nokta mı, virgül mü koyuldu, nasıl değerlendiriyorsunuz, hangi aşamaya gelindi” sorusuna karşılık olarak, “Nokta koyarsak olmaz" şeklinde yanıt verdi. Erdoğan, Amerika ziyaretinden önce, "Şimdi de biz en üst düzeyde sayın Trump'la bu görüşmeleri yapalım istiyoruz. Bizim yapacağımız görüşme virgül mesafesinde değil, nokta mesafesinde olacaktır" demişti.

 • Kılıçdaroğlu'ndan sert 'adalet' mesajı!
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesi çalışanlarına yönelik tutuklama kararlarına ilişkin, "Gazetecilik mesleğini onuruyla yapmak AKP iktidarında en büyük suç sayılıyor. FETTÖ'yle mücadele eden gazetecileri hapse atıyorlar. AKP, eski ortağı FETÖ ile değil, muhaliflerle mücadele ediyor" dedi. Açlık grevinde olan Gülmen ve Özakça hakkında da Twitter'dan açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Gücü olan hapishaneden kurtulurken, gücü olmayan ölüme mahkum ediliyor" ifadesini kullandı.

 • Erdoğan bu sloganı istemedi
  AK Parti'nin 3. Olağanüstü Kongresi için hazırlanan "Efsane geri dönüyor" sloganına Cumhurbaşkanı Erdoğan sıcak bakmadı. Söz konusu sloganın AK Parti kongresi için hazırlanan 6 slogan arasında yer almayacağı öğrenildi. Nedenini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş açıkladı. Ataş, "O tür şeylere sayın Cumhurbaşkanımız sıcak bakmıyor. Biz Cumhurbaşkanımız ve partimizin benimsediği sloganları değerlendireceğiz" dedi.

 • Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Ezikler!
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yine bu dönemde ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Devleti toprak kaybına uğradı. Amerika ve İngiliz belgelerine göre bize ait olan adalar şu an Yunanistan’ın işgalinde. Ses çıkaramıyorlar. Çipras’a gidiyor, ‘Bizim adalar ne oldu?’ diye soramıyor bile. Fırça yiyecek çünkü. Fırça yiyeceksen oraya neden gidiyorsun? Seslerini çıkaramıyorlar, ezikler çünkü" dedi.

 • 'OHAL Komisyonu'nun üyeleri belli oldu'
  Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında konuştu. Başbakan Yıldırım, OHAL Komisyonu üyelerinin belli olduğunu söyledi. Almanya ile yaşanan gerginlik konusunda da açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım, "Almanya artık bir şeye karar vermek durumundadır. İlişkileri geliştirmek istiyorsa, o zaman yönünü bölücülere, FETÖ'cülere değil, Türkiye'ye dönmek zorundadır" dedi. Başbakan Yıldırım, Atatürk'e hakaret tartışmaları hakkında ise 'Toplumsal kaos oluşturma çabası' ifadesini kullandı.

 • Bahçeli o dedikoduya ateş püskürdü
  MHP Lideri Devlet Bahçeli, Mustafa Kemal Atatürk'ün kızıyla ilişki yaşadığı ve annesi Zübeyde Hanım'ın genelevde çalıştığı yönündeki dedikodulara ateş püskürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine ilişkin de konuşan Bahçeli, "Trump'la yapacağı görüşme kritik önemdedir. Erdoğan, ABD'ye gitmekle isabetli bir karar almıştır. Buradan güçlü bir şekilde diyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı'nın ardında Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin kudreti vardır" dedi.

NAMAZ VAKİTLERİ