MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » SAĞLIK HABERLERİ » MEDİHABER.NET MEDİKAL VE SAĞLIK HABERLERİ

MEDİHABER.NET MEDİKAL VE SAĞLIK HABERLERİ

Medihaber

 • Süt izninde sağlıkçılara kötü haber
  Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce 81 ilin Sağlık Müdürlüğü’ne gönderilen tebliğle süt izni yapan annelerin ek ödemelerinin kesilmesi istendi. Uzman doktordan sağlık teknisyenine kadar on binlerce memuru şoke eden uygulamayla bebeğini emzirenler aylık 20 TL ile 200 TL daha az para alacak. Sendikalar doğum yapan memurun cezalandırıldığını belirterek, Sağlık Bakanlığı’na itirazda bulundu. KADIN MEMURLARI … Okumaya devam et Süt izninde sağlıkçılara kötü haber

 • DANIŞTAY’DAN AİLE HEKİMLERİ İÇİN EMSAL KARAR!
  Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), Danıştay’ın Dr. Gökay Çetin hakkında verdiği yürütmeyi durdurma kararını memnuniyetle karşıladığını bildirdi. “Aile hekimleri kişisel kaprislere ve keyfi kararlara kurban edilemeyecektir” ifadesini kullanan ve AHEF Hukuk Komisyonu Sorumlusu Dr. Fevzi Turgut, şunları söyledi: “Danıştay 5. Dairesi’nin kararıyla Anayasanın 129. Maddesiyle güvence altına alınan savunma hakkı bir kez daha gündeme getirilmiştir. … Okumaya devam et DANIŞTAY’DAN AİLE HEKİMLERİ İÇİN EMSAL KARAR!

 • Başbakan Özür Dilemelidir
  Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi; Başbakan Binali YILDIRIM’ın acil servisler hakkındaki söylemlerini protesto etmek için 25 Devlet Hastanesi Acil Servisi önünde kitlesel basın açıklaması yaptı. Şube Başkanı Kemal KAZAK yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. Değerli Basın Mensupları; Başbakan Binali YILDIRIM, birkaç gün önce Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı konuşmada “Dün bir arkadaşımız söyledi, çok ilgimi … Okumaya devam et Başbakan Özür Dilemelidir

 • Lisans Tamamlama Kontenjanları Açıklandı
  Sendikamızın kazanımlarından olan sağlık çalışanlarına yönelik elde edilen lisans tamamlama konusunda kontenjanlar açıklandı. Geçtiğimiz günlerde sendikamızın ısrarlı takip ve girişimleri sonucu lisans tamamlama takvimini açıklayan YÖK, şimdi de 2016 yılı kontenjanlarını açıkladı. Açıklanan kontenjanlara göre 2016 yılında 39 bin 640 sağlık çalışanı, lisans tamamlama programlarına kabul edilecek. Lisans Tamamlama Kontenjanlarına ulaşmak için tıklayınız.

 • Özdemir: “Millet İradesini Hiç Bir Güç Hiçe Sayamaz”
  “Millete ve iradesine sahip çıkmak için alanlardayız” Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Ekrem Özdemir, darbe girişimi hakkında yaptığı açıklamada, “Millet iradesini hiç bir güç hiçe sayamaz. Geleceğimiz için, çocuklarımız için, şerefimiz icin, namusumuz için darbeye karşı meydanlarda olmaya davet ediyoruz” dedi. Özdemir şu açıklamayı yaptı: “Milli iradeye karşı yapılan hain darbe girişimi, milletimizin feraseti, devletimizin, … Okumaya devam et Özdemir: “Millet İradesini Hiç Bir Güç Hiçe Sayamaz”

NAMAZ VAKİTLERİ