MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » SAĞLIK HABERLERİ » MYNET.COM SAĞLIK HABERLERİ

MYNET.COM SAĞLIK HABERLERİ

Mynet saglik Haberler

www.mynet.com/haber/

 • Karatay Ramazan tavsiyelerinde bulundu!
  Prof. Dr. Canan Karatay, Ramazan ayında oruç tutacaklar için çok önemli hayati uyarılarda bulundu. Karatay, aç kalınarak, sahura kalkmadan oruç tutmanın son derece sakıncalı olduğunu belirterek, "Kişiler bu dönemde kilo verseler bile -ki genellikle ramazanda bazı kişiler kilo vermek amacıyla oruç tutmaktadır, bu doğru değildir ve son derece sakıncalıdır" dedi.

 • Yaza girmeden cildinizi altın iğne yöntemiyle tazeleyin
  Teknolojinin sunduğu yeniliklerden biri olarak özellikle yaz aylarında kullanılabilmesiyle önerilen altın iğne, ince kırışıklıkları azaltıp, akne ve yara izleri gibi sorunları çözerken gözenekleri küçültüp, cildi sıkılaştırıyor.

 • Ramazan ayında tiroid ilacı nasıl kullanılmalı?
  Tiroid hormonu kullanan hastaların oruç tutmasında bir engel yoktur ancak ilaçların kullanımına dikkat etmeleri gerekmekte.

 • Ramazan’ı sağlıklı geçirmek için 10 uyarı
  Ramazan’da uzun saatler süren açlığın ardından iftar sofrasında karnımızı hızla tıka basa doyuruyor, ideal porsiyon miktarını da fazlasıyla aşıyoruz. Pide, tatlı, pilav gibi glisemik indeksi yüksek olan, yani kan şekerini hızla yükseltip hızla düşüren besinlerin tüketimini artırıyoruz. Tüm bunların sonucunda da reflüden mide bulantısına, hazımsızlıktan baş ağrılarına, yorgunluktan konsantrasyon kaybına, baş dönmesinden uykuya meyile dek birçok problemle karşılaşıyoruz.

 • Doktor bile şok oldu
  Karabük'te idrar yaparken yanma şikayeti ile Karabük Özel Medikar Hastanesi'ne müracaat eden yaşlı adamın mesanesinden, 10 santim boyutunda ve yaklaşık 220 gram ağırlığında prostat dokusu çıkarıldı. Doktor, "Zor idrar yapma şikayeti ile geldi, 220 gram ağırlığında mesane taşı çıktı. 25 yıllık meslek hayatımda ilk kez rastladım" dedi. Hasta Osman Onaran ise kendisini bu sıkıntıdan kurtaran Üroloji Uzmanı Emin Coşkun’a ve ekibine teşekkür etti.

 • 2020 yılında Türkiye'de 4 milyon kişi idrar kaçırma sorunu ile karşılaşacak
  Dünya nüfusu her yıl daha fazla yaşlanırken, 400 milyona yakın kişi Üriner İnkontinans, yani Uluslararası Kontinans Birliği'nin tanımına göre, "İstemsiz idrar kaçırma" durumu ile yüzleşmekte. Türkiye'de ise 40 yaş ve üzeri her 4 kadından 1'i idrar kaçırma sorunu yaşarken, 50 yaş ve üzeri her 10 erkekten 1'i ise idrar kaçırma sorunu yaşıyor.

 • Dikkat! Eve girer girmez bunu yapın
  Havaların bir açıp bir kapadığı, gün içerisinde ısı değişikliklerinin fazlasıyla kendini gösterdiği bahar ayları bir yandan soğuk algınlığına bir yandan da alerjiye davetiye çıkarıyor. Üstelik sadece bahar ayları değil mevsim geçişlerinde de etkisini gösteren hastalıklar çoğu kez birbiriyle karıştırılabildiğinden tedavisinde de gecikme yaşanabiliyor ya da gereksiz yere antibiyotik kullanarak vücuda fayda yerine zarar verilebiliyor!

 • Alerji mi, soğuk algınlığı mı?
  Havaların bir açıp bir kapadığı, gün içerisinde ısı değişikliklerinin fazlasıyla kendini gösterdiği bahar ayları bir yandan soğuk algınlığına bir yandan da alerjiye davetiye çıkarıyor. Üstelik sadece bahar ayları değil mevsim geçişlerinde de etkisini gösteren hastalıklar çoğu kez birbiriyle karıştırılabildiğinden tedavisinde de gecikme yaşanabiliyor ya da gereksiz yere antibiyotik kullanarak vücuda fayda yerine zarar verilebiliyor!

 • Kadın-erkek obezitesinde 6 ince fark
  “Yaşam sevinci neymiş yeni anladım!”… “Kendimi artık güzel ve mutlu hissediyorum!”… Gerek kadın gerekse erkek, yıllarca aşırı kilolarından çok çekmiş hastalar, obezite ameliyatı ile kendilerini yeniden doğmuş gibi hissediyorlar şüphesiz. Hem estetik görüntülerinin normal ‘tek’ bir insan görünümüne kavuşmasıyla mutlu oluyorlar hem de sağlık açısından önemli riskleri büyük ölçüde azaltıyorlar.

 • Ramazan’ı 8 adımda sağlıklı karşılayın
  Pek çok evde Ramazan hazırlıkları yapılıyor; kimileri iftar ve sahurda kolaylık olsun diye sarmalar sarıp, börekler açıp dondurucuya koyuyor, kimileri kıştan yıpranan, mevsim geçişiyle dengesi bozulan vücudunu yaklaşık 17 saat sürecek oruç sürecine hazırlamaya çalışıyor.

 • Acıbadem International Medical Center hizmete girdi
  Uluslararası alanda da hızlı büyüme grafiğiyle dikkat çeken Acıbadem Sağlık Grubu, şimdi de Amsterdam’da yepyeni bir tıp merkezini hizmete sundu. Mayıs ayı itibariyle misafirlerine kapılarını açan Acıbadem International Medical Center, Hollanda’yı Acıbadem markası ve kalitesiyle tanıştırıyor.

 • Bu hastalık kilo vermenizi engelliyor!
  Hipotiroidi çok farklı şikayetlere neden olabilir ancak bu sübjektif yakınmalar başka hastalıklarda da görülebilir. Hastaların anamnezleri alınırken dikkatle sorgulanmalı, bu yakınmaların gerçekten hipotiroidiye bağlı olup olmadığı anlaşılmaya çalışılmalıdır.

 • Ramazanda bu hastalık yüzde 30 artıyor
  Ramazan ayında hazımsızlık, karın şişkinliği, mide kanaması ve mide delinmelerinin arttığı belirlenmiştir. Oruç tutma süresinin uzadığı yaz aylarında mide delinmelerinin daha fazla görüldüğü saptanmıştır. Brunei Sultanlığındaki bir çalışmada Ramazan ayında mide endoskopisi veya gastroskopi yapılan hastaların Ramazan öncesi döneme göre yüzde 30 oranında arttığı belirlemiştir.

 • Ünlü baklavacıdan Canan Karatay'a sert tepki
  Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde ünlü baklavacı Nadir Güllü, Prof. Dr. Canan Karatay'ın "Baklava yemeyin" sözlerine tepki göstererek, "Bilinçli konuşsunlar. her ağıza gelen konuşulmaz. Bakın bu işten 6 milyon kişi ekmek yiyor. 25 bin esnaf var. Bakın bunu üreten köylü de ekmek yiyecek. Bunlar binlerce aileden toplanıyor. Yeter ki sağlıklı olsun. Benim Canan Hoca’ya da herkese saygım var." dedi.

 • 'Güzellik uykusu'nun bilimsel açıklaması
  Araştırmacılar 'güzellik uykusu' kavramının bilimsel temelleri olduğunu ifade ediyor. Bilim insanlarına göre uykusunu alamayanlar 'çekici ve sağlıklı görünmüyor' ve 'sosyalleşmiyor'. Uyku düzeni ile bireylere etkisini araştıran bilim insanları 'güzellik uykusu' kavramının bilimsel açıklaması olabileceğini söylüyor. Araştırmacılara göre, daha az uyuyanlar 'daha az çekici görünüyor' .

 • Botoks işlemiyle ilgili bilmedikleriniz
  Küçükken büyük göstermeye çalıştığımız yaşımızı zaman geçtikçe küçük göstermeye çalışırız. Ama bir şey söylediğimiz yaşı inkar eder bazen… Elbette yüzümüze yerleşen kırışıklıklardır bunlar. Gençliğinizde her mimiğinizde oluşan, sonra aynı hızla sizi terk eden bu kırışıklıklar zaman içerisinde yavaş yavaş yerleşirler yüzünüze. Artık botoks ile yüzümüze yerleşen kırışıklıklardan kurtulabiliriz.

 • Kalbindeki 'bomba'dan böyle kurtuldu
  70 yaşındaki Doğan Yükseker’in kalbine yerleşmiş iri ceviz büyüklüğündeki tümör, yıllarca ona bir rahatsızlık vermemişti. Ancak, bu sinsi kalp tümörünün hayati risk oluşturması an meselesiydi. Yükseker, kalbinde adeta patlamaya hazır bir bombadan, tesadüfen yaptırdığı check-up sayesinde kurtuldu.

 • Meme ile karın estetiği aynı anda yaptırılabilir mi?
  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’e aynı ameliyatta birden fazla estetik operasyon bir arada yapılabiliyor mu diye sorduk. “Birçok hastamızın estetik cerrahi ile ilgili en merak ettikleri konuların başında geliyor bu soru. Kombine estetik operasyon dediğimiz yöntem ile hastaların birden fazla estetik sorunu aynı operasyon sırasında kombine bir şekilde tedavi edilebiliyor.”

 • “Vajinismus, sıkıntılı bir tedavi değil”
  Dr. Murat Ulusoy, son yıllarda sıkça rastlanan cinsel problemlerden biri olan ve birçok kadının hayatını olumsuz etkileyen vajinismus hastalığı ile ilgili “Hastalığın tedavisinde uygun olmayan yaklaşımlar ve eklektik (seçmeci) olmayan tedavi yöntemleri nedeniyle terapiste giden hastaların bir kısmı sonuca ulaşamıyor” dedi.

 • Sağlık, spor, şenlik: 3’ü 1 arada bir gün…
  Günümüzün yoğun koşuşturma temposunda kimi zaman ‘geleceğe’ odaklanarak ‘günü’ yaşamayı kaçırıyor, dahası en büyük hazinemiz olan sağlığımızı ihmal ediyoruz. Oysa yanlış yapıyoruz! İşte, Acıbadem Fulya Hastanesi hem sağlığın ‘her şeyin başı’ olduğunu bir kez daha hatırlatmak hem de şenlik havasında sağlık dolu bir gün yaşatmak için geleneksel hale getirdiği ‘Sağlıklı Yaşam Şenliği’ etkinliğinin bu yıl 4’üncüsünü gerçekleştirdi.

 • Kanser yapan bir faktör daha var!
  Kanserle ilgili bilgiler arttıkça yaşamımızdaki, sağlığa uygun olmayan ve vücut dengesini bozan unsurların kanserle olan ilişkisi de gün yüzüne çıkıyor. Sigara, obezite, mesleksel faktörler ve bazı gıdalar kanserden sorumlu tutulan suçluların başında geliyor. Ancak üzerinde çok fazla durulmasa da özellikle son yıllarda konuşulmaya başlayan bir başka faktör daha var, uyku süresi ve kalitesi...

 • Yaşlılık hidrosefalisi nedir?
  Çoğumuz unutkanlığı, yaşlılık sürecinin normal bir getirisi olarak kabul ederiz. Ancak her zaman öyle değil. Unutkanlığın aynı zamanda beyin omurilik sıvısının emilimi ile ilgili bir dengesizlikten kaynaklanan yaşlılık hidrosefalisinin de bir belirtisi olabileceğini söyleyen Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahı Doç. Dr. Gökalp Silav, hem zihinsel hem fiziksel kayıplara yol açan rahatsızlığa karşı uyardı.

 • Hangi etkenler hipertansiyona yol açıyor?
  Ülkemizde her 3 kişiden birinde görülen hipertansiyon, bir diğer deyişle kan basıncının 120/80 mmHg’nin üzerinde olması, son yıllarda gerek obezitenin gerekse hareketsiz bir yaşam ile stres etkenlerinin artması nedeniyle artık gençlerde de hızla yaygınlaşıyor, hatta 10 yaşındaki çocuklarda bile görülüyor.

 • Emziren annelere 5 altın öneri
  Lohusalık, yeni annenin yaşadığı en zor zamanlardan biri. Emzirme Danışmanı Nihan Tüzel, bu zor dönemi anneler için kolaylaştıracak 5 altın öneride bulundu.

 • Dikkat! Bu kişilerin oruç tutması çok riskli
  Ramazan ayına kısa bir süre kala Prof. Dr. Korhan Taviloğlu, oruç tutmanın riskli olduğu durumları yazdı.

 • Astım ve KOAH arasındaki temel farklar


 • Geleneksel Acıbadem Fulya Sağlıklı Yaşam Şenliği 13 Mayıs’ta Ortaköy’de
  Acıbadem Fulya Hastanesi’nin artık geleneksel hale gelen ve bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Sağlıklı Yaşam Şenliği yine Ortaköy Meydanı’nda! Sağlık söyleşilerinden yogaya; bando ve dans gösterilerinden pilatese kadar dopdolu bir gün sizleri bekliyor! Sabah 10.00’da başlayacak şenlik, saat 19.00’a kadar birbirinden eğlenceli etkinliklerle devam edecek.

 • Semizotu ile hangi lezzetleri yaratabiliriz?
  Baharla birlikte gelen sağlık, semizotu. Kendine has ekşimsi, tuzlumsu bir bitki olan bu ilkbahar sebzesinin kökeni Orta Asya’ya dayanmakla birlikte, Avrupa’da ve Asya’da da yaygın olarak tüketiliyor. Ülkemizde sağlıklı beslenme bilinciyle son yıllarda sofralarımızda daha fazla yer bulan, sıcağından soğuğuna farklı lezzetlerde karşımıza çıkan semizotu tam bir şifa deposu.

 • Somon balığı spermleri gençlik iksiri olarak kullanılıyor
  Zamanla ve çevresel faktörlerin etkisiyle kaçınılmaz olarak cilt kalitesi bozulmaktadır. Kollajen ve elastik lifler parçalanır ve vücudun kendi hyalüronik asit miktarı ve işlevi değişir.

 • Burun estetiğinin başarılı olması için...
  Burun estetiği ameliyatı olmaya karar verdiğiniz doktorunuz öncelikli olarak burnun yapısı ve fonksiyonu hakkında yeterli bilgiye sahibi olmalıdır. Burun ile ilgili tüm hastalıklar hakkında bilgi birikimi olmalı, bunların tedavilerini bilmeli ve uygulayabilmelidir. Kısacası cerrahınızın alanında uzman ve tecrübeli biri olması burun estetiğinizin başarısında en önemli rolü oynar.

 • Aman dikkat stres şişmanlatıyor
  Günümüz yaşam koşullarının getirdiği stres sadece ruh halinizi değil aynı zamanda kilo dengenizi de bozuyor. Uzman Diyetisyen Işın Sayın bu konuya dikkat çekip çözüm önerilerini şu şekilde sıralıyor:

 • Bulaşık makinesini boşaltırken dikkat!
  Acıbadem Fulya Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yunus Aydın bel ve boyun sağlığını korumak için ev işleri yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı, önemli önerilerde bulundu.

 • Acıbadem Kalp Günleri, çocuk kardiyolojisi ve kalp cerrahisi uzmanlarını bir araya getirdi
  Acıbadem Üniversitesi Çocuk Kalp Cerrahisi ve Çocuk Kardiyolojisi Bilim Dalları’nın işbirliğiyle 4-5 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen “Acıbadem Heart Days” uluslararası sempozyumu hem yeni doğan bebeklerde kritik doğumsal kalp hastalıklarının teşhis ve tedavisinde en yeni gelişmeleri hem de ülkemizin bu alanda gösterdiği başarıları gündeme taşıdı.

 • Güne kahveyle başlayanlar dikkat!
  Kahvaltı yapmaktan hoşlanmıyorsunuz belki de vakit sorunu yaşıyorsunuz. Tek çözüm sabahları kahve ile güne başlamaksa bu haber tam da size göre…

 • Tiroit nodülünde buna dikkat
  Tiroid nodüllerinin değerlendirilmesinin amacı bu nodülün iyi huylu/kötü huylu ayırımının yapılmasıdır. Tiroid ultrasonografisi ve iğne biyopsisi bu ayırımı yapmak için kullanılan “altın standart” bir incelemedir. İğne biyopsisi; nodülün içine enjektör iğnesi ile girilerek hücre çekilmesi ve mikroskop altında incelenmesidir.

 • Yürüyüş yaparken nelere dikkat etmeliyiz?
  Gelişen teknolojiyle birlikte artan hareketsiz yaşam şekli çağımızın en önemli sorunlarından biri. Öyle ki hareketsiz yaşantının tetiklediği hastalıklar nedeniyle yılda yaklaşık 5 milyon kişi hayatını kaybediyor. Bu yüzden uzmanlar her fırsatta sağlıklı bir yaşam için spor yapılması gerektiğine dikkat çekiyor.

 • Talasemi geni mutlaka bebeğe geçer mi?
  Genetik bilimindeki gelişmelerle birlikle kalıtımsal hastalıkların tedavisinde de olumlu sonuçlar alınmaya devam ediyor. Ebeveynlerinden çocuklarına genler aracılığı geçen kalıtımsal hastalıklardan biri olan talasemide (Akdeniz Anemisi) de aynı doğrultuda umut verici ilerlemeler yaşanıyor.

 • Evliliğin ilk gecesindeki cinsel sorunlar
  Evlendikleri tarihten itibaren hiçbir cinsel birliktelik yaşayamamış ve bu sorunu yıllardır süren bir çok çift bulunmaktadır. Cinsel birlikteliğin gerçekleşmeme sebebi erkekten kaynaklanan veya kadından kaynaklanan sebeplerle olabilirken bazen de her iki kişide de sorun olabilmektedir.

 • Oruç ile gelişen vücut değişiklileri
  Yaklaşmakta olan, Ramazan ayında oruçla birlikte vücutta fiziksel ve ruhsal olarak ciddi değişimler meydana gelmekte. Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 25’ini oluşturan 1.6 milyar civarında Müslüman bu ayda oruç tutmakta. Oruç ile sindirim sistemi açısından en büyük değişiklik düzenli üç öğün yemek ve ara öğünler yerine, iftar ve sahur ile birlikte sadece iki öğün yemek yenilmesi ve buna paralel olarak alınan gıdalar ve sıvılardan vücuda giren su miktarının azalmasıdır.

 • Bu belirtilere iki kere dikkat!
  Günümüzde kadınların kapısını en sık çalan üçüncü kanser türü yumurtalık kanseri. Dünyada ve ülkemizde her 100 bin kadından 14’ünde görülüyor. Aslında erken evrede belirti verse de, bu sinsi hastalığın belirtileri de sinsi. Zira; bel ağrısı, karın ağrısı, şişkinlik gibi şikayetler başka hastalıklarla karıştırılabildiğinden hastaların üçte ikisi doğru adrese ancak ileri dönemde başvuruyor!

 • Türkiye’de Tüp Bebek
  Çocuk hasretinin dindirilmesi dört gözle beklenen bir özlem olduğunu vurgulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum/Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Gurur Polat, ülkemizdeki tüp bebek tedavisi çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

 • Düğün öncesi hazırlıklara bir yenisi daha eklendi
  Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte düğün sezonu açılırken, hayatlarını birleştirme kararı alan çiftler artık sadece gelinlik ve damatlık seçmiyor. Düğün hazırlıkları arasına estetik operasyonlar da girdi.

 • Kilo verememenizin nedeni bu alışkanlıklarınız olabilir
  Yaza kısa bir süre kala ince ve fit bir görünüme kavuşabilmek için bir kez daha kolları sıvamaya karar verdiniz. Ancak bugüne dek yaptığınız diyetlerin hiçbirini başarıyla tamamlayamamış olmanın da endişesini yaşamıyor değilsiniz! Moralinizi bozmayın; yeter ki kilo verememenizin altında yatan çok önemli sebeplerden biri olan ‘hatalı alışkanlıklarınız’ın farkına varın ve diyet bozan bu hatalarınızdan uzak durun!

 • Çocuk kalbine kendini adamış insanlar İstanbul'a geliyor
  Dünyaya gözlerini yeni açmış bir bebek düşünün… Sağlıklı bir şekilde annesiyle hastaneden uğurlanıyor, ancak evde annesinin kucağında henüz beş günlükken, meme emerken hayatını kaybediyor… Nedeni, kalp hastalığı ile dünyaya geldiğinin anlaşılamamış olması! ABD’de yaşanan bu acı gerçek, dünyaya her yıl doğumsal kalp hastası olarak gelen bir milyon bebekten birçoğunun kaderi ne yazık ki…

 • Annelik modelinizi nasıl anlayabilirsiniz?
  Çocuğunuzla iletişiminiz nasıl? Anlayabileceği her konuda çocuğunuzun fikrini alıp, onun da görüşüne değer verdiğinizi hissettiriyor musunuz? Yoksa daha çok “çünkü ben öyle istiyorum, ben senin annenim”, “bunu yapmak zorundasın” türünden cümleler mi kullanıyorsunuz? Ya da çocuğunuzu hayal kırıklığına uğratmak istemediğiniz için her istediğine izin veriyor, onun ruh haline göre asla yapmaması gereken bir şeyi bile yapmasına ses çıkarmıyor musunuz?

 • Türk profesör bir ilki başardı
  Şah damarı kanseri olan ve tedavisi mümkün değil denilen Mustafa Kemal Özyakan geliştirilen özel bir teknikle tümörden kurtuldu. Türk profesör Yusuf Kalkonun geliştirdiği teknik şah damarı tümörü hastaları için umut oldu. Tümörler yüz sinirleri ve ses tellerine yakın bölgede olduğundan ameliyatla tedavileri pek mümkün olmuyordu ancak Profesör Kalkonun bunu başardı...

 • Diyabet cerrahisi ile tanışın
  Diyabet yani şeker hastalığının neden olduğu komplikasyonlar nedeni ile dünyada her 10 saniyede bir kişi hayatını kaybediyor. Ayrıca şeker hastalarının yaşamları boyunca sağlıkları için yaptıkları harcamalar diyabet olmayanlara kıyasla 2-3 kat daha fazla. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, şeker hastalığının en yaygın şeklinin aşırı vücut yağından kaynaklandığını ve diyabet cerrahisi ile kalıcı olarak tedavi edilebildiğini belirtiyor.

 • Masseter Botoksu ile V şeklinde yüze sahip olabilirsiniz
  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu:”Kadın yüz güzelliğinin önemli unsurlarından biri de alt yüz bölgesinde yerleşmiş çene kontürünün keskin ve V şeklinde olmasıdır. Erkek yüzünde çene hattı kare şeklinde ve kaslıyken kadınlarda üçgen ya da v şeklinde çene hattı daha çekici bulunur. Bu oranı belirleyen gizli etken aslında bir çiğneme kası olan masseter kasının kitlesidir “ diyerek uygulamanın detaylarını anlatt

 • Erkekler kadınlara oranla daha şanssız!
  Kalp-damar rahatsızlıkları, diyabet ve uyku bozukluklarına bağlı psikolojik sorunlara yol açan uyku apnesinden mustarip hastalar, robotik dil kökü cerrahisiyle; daha az ağrı, daha az kanama ile herhangi bir dış kesi izi olmadan sağlıklarına kavuşup çok daha kaliteli bir yaşama adım atıyorlar.

 • Tıraşsız saç ekimi tekniği: DHI
  Saç dökülmesi ve kellik her insanın en fazla kaygı duyduğu ve kurtulmak istediği estetik sorunlardan birisidir. Birçok kişi saç ekimi yaptırmayı düşünür fakat saç ekim işlemi yaptıran kişilerin tıraşlı kafalarını görünce yaptırmaktan vazgeçer. Sizler için tıraşsız saç ekimi yapılması mümkün mü sorusunu Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi uzmanlarına sorduk.

NAMAZ VAKİTLERİ