MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » MEDYAJANS GÜNDEM

Haberler

Kut'ül Amare nedir? Kut'ül Amare dizisi ne zaman?

TRT1 ekranları yepyeni bir dönem dizisini seyircisiyle buluşturdu. Irak coğrafyasında İngilizlere karşı verilen destansı mücadeleleri ve kahramanlıkları konu alan Mehmetçik Kut'ül Amare 18 Ocak Perşembe ekrana geldi. Peki, Mehmetçik Kut'ül Amare dizisi oyuncuları kimlerdir?

Devamını oku...

Kanal İstanbul nedir? Güzergahı neresidir?

Türkiye’nin 2023 hedefi yolundaki dev projelerden biri olan Kanalİstanbul'un güzergahı resmen belli oldu. 

Devamını oku...

Maliye Bakanlığı e-Bordro sorgulama

Maliye Bakanlığı’nın e-bordro uygulaması ile kamu çalışanlarının maaş bordrolarını internetten de görebilmesi mümkün. Kamu çalışanlarının yoğun olarak kullandığı e-bordro uygulaması ile güncel maaş bordrosu alabilirsiniz.

Devamını oku...

Canan Kaftancıoğlu kimdir? Ne demiştir?

CHP İl Başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu, geçmişte yaptığı paylaşımları, FETÖ'ye yönelik açıklamaları ve PKK ile ilgili yaptığı değerlendirmeleriyle tartışmaya neden oldu. Peki kimdir CHP'nin yeni İstanbul il başkanı. 

Devamını oku...

Özel Harekat Dairesi neden kaldırıldı?

Daha önceden adı "Özel Harekat Başkanlığı" olarak değiştirilen ve seviyesi akademi düzeyine yükseltilen "Özel Harekat Daire Başkanlığı" Bakanlar Kurulu kararı ile tamamen kaldırıldı.

Devamını oku...

Askerlik yeri sorgulama

18 Şubat askerlik yerleri 12 Ocak yani bugünden itibaren e-Devlet üzerinden erişime açılacak. Bu nedenle askerlik yerleri açıklandı mı sorusu birçok kişinin gündeminden düşmüyor. Askere gidecek olanların askerlik yerlerini öğrenebilmeleri için e-Devlet şifreleri olması gerekmektedir. Çünkü 98/1 askerlik yerleri sorgulama işlemi, yedek subay, kısa dönem ve uzun dönem er adayları tarafından e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek.  

Devamını oku...

Yeni KHK Resmi Gazete'de Yayımlandı

Olağanüstü hâl kapsamında yeni bir kanun hükümünde kararname yayınlandı. 697 sayılı KHK ile daha önce kamu kurumlarından ihraç edilen 1.823 kişi görevine iade edilirken 262 kişi kamudan ihraç edildi. 

Devamını oku...