MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » EKONOMİ HABERLERİ » KURUMSALHABERLER.COM ŞİRKET HABERLERİ

KURUMSALHABERLER.COM ŞİRKET HABERLERİ

Kurumsalhaberler.com

Kurumsalhaberler.com

 • Turkasset Varlık Yönetim HAYTAP işbirliği ile sahipsiz hayvanlara destek oldu
  Türkiye’de Varlık Yönetim Sektöründe birçok ilki gerçekleştirmiş olan Turkasset Varlık Yönetim, Sosyal Sorumluluk Kulübü aracılığıyla, Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP ile işbirliği yaparak, sahipsiz hayvanlara destek oluyor.

  4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde HAYTAP yetkililerini Genel müdürlük binasında misafir eden Turkasset, Federasyon faaliyetleri ile ilgili Turkasset ailesini bilgilendirirken, Haytap Shop ürünlerinin satışı konusunda da çalışanlarından tam destek alarak Federasyonun faaliyetlerine katkı sağladı. Etkinlikte ilerleyen dönemde Federasyon ile birlikte iş birliğine gidilerek desteğin devam edeceğinin de sinyalleri verildi.

  Turkasset, sosyal sorumluluk kulübü faaliyetleri kapsamında daha önce de Darülaceze ziyareti, Tohum Otizm Vakfı iş birliği, Lösev ziyareti ve hediye desteği, Kızılay kan bağışı gibi sosyal faaliyetlerde bulunmuştu. 2016 yılı içinde yapılan faaliyetlere ek olarak gelecek yıl için de güzel projeler ve işbirlikleri planlandığı hissediliyor.

  Haytap Hakkında
  HAYTAP, 9 Temmuz 2008 tarihinde Türkiye'nin farklı illerinde hayvan hakları konusunda faaliyet gösteren 5 sivil toplum örgütünün aynı federasyon altında birleşmesi ile kurulmuştur. HAYTAP, doğaya zarar verilmesi ve hayvanların haklarının ihlal edilmesi durumunda imkanları dahilinde kamuoyunu bilinçlendirmeye çalışan, ihlallerin önüne geçilmesi için hukuki yolları kullanan, eğitim çalışmalarına katılan, ilgili yasaların değişmesi ve daha iyi bir şekilde uygulanabilmesi için gerekli resmi görüşmeleri ve halkla ilişkiler çalışmalarını yürüten bir kuruluştur.

 • BAT, raporlama altyapısını METRIC uzmanlığı ile yeniledi
  41 ülkede 200’ün üzerinde markası bulunan dünyanın en büyük 2. tütün şirketi British American Tobacco (BAT), raporlama altyapısını METRIC danışmanlığında yeniledi. Proje ile BAT, SAP BusinessObjects iş zekası platformunun 3.1 versiyonundan 4.1 sürümünün 64 bit versiyonuna geçerek hem atıl rapor sayısını düşürdü hem de daha hızlı raporlama yapabilir duruma geldi.

  BAT, SAP’ın artık destek vermediği 3.1 versiyonunda yeterli olmayan görsellik sorununun önüne geçmek, raporlama performansını artırmak ve özellikle mobil üzerinden de çalışmalarını mümkün kılmak için METRIC ile bir çalışma başlattı. Yaklaşık 2,5 ay süren çalışmanın ardından BAT, raporlama süreçlerinde performans artışı yaşarken aynı zamanda sayısı 7 bini bulan rapor sayısını yeniden düzenleyerek yaklaşık 400’e kadar düşürdü. Yeni altyapı ile çalışanlar, stabil bir ortamda daha performanslı raporlama yapabilirken aynı zamanda düz liste şeklinde raporlar yerine 4.1’in üstün özelliklerinden biri olan görselliği öne çıkarılmış raporlar da hazırlayabiliyor.

  METRIC’in sunduğu çözümü Türkiye dışında Güney Afrika’da da kullandıklarını belirten BAT Uygulama Servisleri Yöneticisi Miray Sipahi, “Daha stabil, daha düzgün ve temiz yeni altyapımız ile sadece raporlama ile ilgili çalışmalarımızı saniyelere düşürmekle kalmadık, bu sayede iş süreçlerini daha da hızlandırarak daha doğru ve hızlı iş kararları da alıyoruz.” dedi.

  BAT Bölgesel İş Analisti Aslı Avcı ise değerlendirmesinde, “METRIC ile 2011 yılından bu yana birlikte çalışıyoruz. Daha önce pazarlama ve satış alanında METRIC işbirliği ile çeşitli çözümleri hayata geçirmiştik. SAP BusinessObjects iş zekası platformunda 3.1 versiyonundan 4.1 sürümüne geçerek daha verimli, esnek ve kesintisiz bir raporlama altyapısının yanı sıra kullanıcılara daha gelişmiş bir deneyim, görsel açıdan daha zengin içerik sunan, yeni nesil uygulamalarla uyumlu bir raporlama platformuna sahip olduk.” şeklinde konuştu.

  METRIC Çözüm Mimarı Mustafa Saka da yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dünyanın en büyük 2. tütün şirketi BAT’a altyapı konusunda danışmanlık hizmeti veriyor olmaktan gurur duyuyoruz. Binlerce kişiyi istihdam eden böylesi bir yapı içerisinde yoğun iş süreçleri doğal olarak hızlı ve güvenilir bir raporlama platformunu zorunlu kılıyor. Kurduğumuz raporlama altyapısı sayesinde BAT’ın daha iyi bir performans sunan güncel bir raporlama platformuna kavuşmuş olması bizim için de mutluluk verici bir tablodur.”

 • Mevsim geçişinde önemli durak: Sağlık sigortası
  Türkiye’nin online ve telefon üzerinden sigorta satış ve karşılaştırma hizmeti sunan en büyük platformu Sigortam.net, Ekim ayı boyunca sağlık sigortalarını kapsayan iki özel “aile boyu” kampanya açıkladı. İster özel sağlık sigortası isterseniz tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerine en uygun ve en pratik yoldan ulaşmayı sağlayan Sigortam.net, en iyi fiyat garantisi ve 7/24 hizmet veren Sigorta Destek Hattı’yla ailecek, bütçenize uygun, sağlıklı bir kış geçirmenizi sağlayacak.

  Sigortam.net Özel Sağlık Sigortası Kampanyası:
  Ekim ayı boyunca Sigortam.net üzerinden özel sağlık sigortası alan herkes anında yüzde 5 indirime sahip oluyor. Sigortam.net’ten özel sağlık sigortası yaptıranlar, Autoclub işbirliği çerçevesinde, daha steril bir ortam için ozonla çocuk koltuğu temizliği ve araç içi temizliği hizmetlerini 120 TL yerine yalnızca 29 TL’ye alabiliyor.

  Detaylı bilgi için: https://www.sigortam.net/sigortamnet-ekim-2016kampanyasi

  Sigortam.net Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kampanyası:
  Ekim ayı boyunca Sigortam.net’ten tamamlayıcı sağlık sigortası alan herkes, Autoclub işbirliğinden yararlanarak çocuğunuzu araç içi mikroplardan koruyacak ozonla çocuk koltuğu temizliği ve araç içi temizliğini 120 TL yerine yalnızca 29 TL’ye alabiliyor.

  Detaylı bilgi için: https://www.sigortam.net/sigortamnet-ekim-2016kampanyasi-1

 • WebzMind ile Content Marketing, Dijital PR ve SEO Çalışmalarını Birlikte Yapın
  WebzMind; şirketler tarafından marka hedeflerine uygun bir şekilde hazırlanan video, metin ve resim içeriklerini her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği popüler yayıncılarda, bloglar ve sosyal medya hesaplarında sponsorlu içerik yayını yaparak hedef kitlelerine ulaştırıyor.

  Dijital PR, içerik pazarlama (content marketing) ve SEO çalışmalarının birlikte yapılabileceği hizmetler sunan WebzMind’ın en önemli avantajlarından bir tanesi de her sitede farklı içeriklerin kullanılabiliyor olması. Reklamverenler duyurusunu yapmak istedikleri kampanyaları farklı sitelerde farklı içeriklerde yayınlayabiliyor. Bu sayede arama motoru optimizasyonu kriterlerine uygun çalışmalar da yapılabiliyor.

  Reklamverenlere 3.000'den fazla blog ve haber sitesiı ile çalışabilme olanağı sunan WebzMind’ın Network’ünde yer alan yayıncı sayısı her geçen gün artıyor.

  WebzMind kurucu ortağı Murat Buyurgan hizmetleri hakkında şunları söylüyor; “Markalarının internet reklamlarını kullanarak internet kullanıcısının dikkatini çekmesi her geçen gün zorlaşıyor. Sosyal medyada paylaşılan marka içerikleri basit mesajlar verdiğinde etkili olamıyor. Internet kullanıcılarının ilgisini çekmek için içerik pazarlaması çok daha doğru bir yöntem haline geldi. Bunun için ise kaliteli bir içeriğe, bu içeriğin yayınlanacağı doğru sitelere ihtiyaç var. WebzMind markaların ihtiyaç duyduğu doğru siteleri bir araya getiriyor. SEO internetin her döneminde markalar için önem taşıyordu, hala da taşıyor. WebzMind olarak çalışma yapacağımız siteleri seçerken en çok dikkat ettiğimiz kriterlerden biri de SEO kriterlerine uygun siteler olmaları. WebzMind ile çalışan markalar bu üçlünün yani; dijital PR, içerik pazarlaması ve SEO’nun birlikte kullanılarak yaptıkları kampanyalardan oldukça başarılı sonuçlar elde ediyorlar.”

  WebzMind ile çalışan markalar Dijital PR, içerik pazarlaması (Content Marketing) ve SEO hizmetlerini birarada alabiliyorlar. 3 yılı aşkın süredir faaliyette olan WebzMind’ın iş ortakları arasında dijital ajanslar, PR ajansları ve medya planlama ajansları da bulunuyor.

  WebzMind’ın sunduğu hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için https://webzmind.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • Uğur 2016 çekiliş talihlilerine Mercedes’leri teslim etti
  Uğur Soğutma A.Ş. ’nin her yıl gelenek haline getirdiği gelen otomobil çekiliş kampanyasının 2016 yılı talihlileri otomobillerini firmanın genel müdürlük binasında teslim aldı. Türkiye’nin ilk derin dondurucusu Uğur’un üretildiği Nazilli fabrikasında 14 Ekim 2016 yapılan teslim töreninde söz alan Finans Direktörü Mehmet Ali KURŞUN, her yıl daha iyisini ve daha fazlasını müşterilerine sunma amaçlarının kampanyalarına da yansıdığını belirterek konuşmasına başladı. Ayrıca geçmiş yıllarda düzenledikleri kampanyalarda şirketin dağıttığı ödüller arasında yazlık daire, spor araba, motosiklet, akıllı telefon ve tablet de yer aldığını da hatırlattı.

  Kampanya döneminde ise 4 adet 2016 model Mercedes A180 otomobilin hediye olarak verildiğini belirten KURŞUN, bu yılki çekiliş sonucunda şansın Türkiye’nin dört bir yöresine dağıldığı için ayrıca memnun olduklarını da iletti.

  Otomobilleri teslim almaya gelen talihliler olan Cansel Yavuz (Bursa), Emre Koçak (Eskişehir), Kadir Yıldız (Samsun) ve Mehmet Fikri Yıldırım’ı (Erzurum) tebrik eden yetkili, Uğur’u tercihlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederek araç anahtarlarını kendilerine teslim etti.

  Kampanya hakkında:
  “Türkiye Uğur İstiyor, Uğur Kazandırmaya Devam Ediyor” sloganıyla başlatılan çekiliş kampanyası Milli Piyango İdaresi’nin izniyle 30 Mart – 26 Eylül tarihleri arasında düzenlendi. Pazarlama bölümünden yapılan açıklamada 2016 yılında rekor katılımın olduğu ve 142.389 kupon için giriş yapıldığı belirtildi.

  30 Eylül 2016 günü şirketin genel müdürlük binasında, noter huzurunda, basına ve halka açık olarak gerçekleşen çekilişle 4 asil ve 4 yedek talihli belirlendi. Her şanslı katılımcının 1’er adet Mercedes-Benz A180 Prime 2016 model otomobilden kazandığı kampanyanın talihlileri 02/10/2016 tarihinde Posta Gazetesi ve Uğur Soğutma’nın ödüllü kurumsal web sitesinin http://www.ugur.com.tr/Mercedes-araba-cekilisi.aspx adresinde yayınlandı.

 • ARED Konya İl Toplantısı 13 Ekim’de gerçekleşti
  ARED’in dokuz yıldır düzenlediği İl Toplantıları’nın 49. durağı Konya oldu. 2016’nın beşinci ARED İl Toplantısı, eğitimci Oğuz Benlioğlu’nun “Müzakereci Liderlik” başlıklı semineri eşliğinde gerçekleştirildi.

  En son 2012’de ziyaret edilen Konya’ya uzun bir aradan sonra 13 Ekim’deki toplantıyla dönen ARED, bu vesileyle ARED Konya üyelerini ziyaret etme ve bölgenin sektöre dair izlenimlerini ve ARED’den beklentilerini ilk elden dinleme imkanı buldu. FESPA Eurasia, Fleksmedia, Folpa, Frimpeks, İstanbul Reklam, Promakim, Set Reklam, Süstaş ve Unifol sponsorluğuyla Konya Sanayi Odası’nda gerçekleşen toplantı, bölgedeki açıkhava reklamcılarından yoğun ilgi gördü.

  ARED, Konya Üyelerinin Misafiri Oldu
  Genç Aredliler Başkanı Mert Ünveren’in (Süstaş) evsahipliğinde düzenlenen kahvaltıyla başlayan üye ziyaretleri sırasıyla Süstaş Reklam Market Konya (Mert Ünveren), Şimşek Reklamcılık (Mehmet Şimşek), Kemal Kurt Tabela Reklam (Kemal Kurt), Kumru Tabela Reklam (Fethullah Kumru), Renk Reklam (Ali Usul) ve Promakim (Hüseyin Oğuz) şeklinde gerçekleştirildi.

  Toplantı öncesinde öğle yemeğinde Hüseyin Oğuz’un (Promakim) misafiri olan ARED Yönetim Kurulu daha sonra Konya Sanayi Odası’na geçerek Konya İl Toplantısı’na Şaban Beyler’in (İstanbul Reklam) moderatörlüğüyle başladı. ARED Konya İl Toplantısı ve Müzakereci Liderlik Semineri’ne İstanbul ve Konya’dan 28 açıkhava reklamcısı katıldı.

  Bölgeden FESPA Eurasia 2016’ya Tam Destek
  Açılış konuşmasında FESPA Eurasia 2016’ya iki aydan az süre kaldığının altını çizen ARED Başkanı Halil Eligür, Konya’nın daha önceki fuarlara gösterdiği ilgi için teşekkür etti ve bu sene de sektörün fuarı FESPA Eurasia’ya bölgenin tam destek vereceğine inandığını belirtti. Organizasyonun gerçekleştirilmesini mümkün kılan ARED Konya İl Temsilcisi Uğurhan Kurt’a ve tüm Kemal Kurt Tabela ekibine teşekkürlerini sunan Eligür, toplantı katılımcılarını 2. ARED Endüstriyel Reklam Ödülleri’ne katılarak projelerini öne çıkarmaya davet etti.

  FESPA Eurasia Satış Müdürü Betül Binici ise sunumunda fuarın 8-11 Aralık’ta CNR Expo’da gerçekleşeceğini misafirlere hatırlattı ve tüm ARED üyelerinin ARED-FESPA standına davetli olduklarını belirterek bölge açıkhava reklamcılarının fuarın hem misafiri hem de evsahibi olduğunu sözlerine ekledi.

  Müzakereci Liderlik Semineri
  Önceki 2016 ARED İl Toplantıları’nda “Mikro İfadeler ve Beden Dili” ve “Liderlik Becerileri” başlıklı seminerleriyle konuklarla buluşan eğitimci, danışman ve yazar Oğuz Benlioğlu’nun Konya için hazırladığı sunum “Müzakereci Liderlik Semineri” oldu.

  Tüm katılımcıların ilgisini çekecek içerikte ve tüm salonun aktif katılımını sağlayacak interaktif formatta gerçekleşen seminerin sonunda misafirlere katılım belgeleri takdim edildi. ARED Konya İl Toplantısı, yeni ARED Üyeleri; Fethullah Kumru (Kumru Tabela), Hüseyin Oğuz (Promakim), İlhami Seçkin (Pikolitre), Mehmet Ersöz (Diafo Reklam) ve Mehmet Şimşek’in (Şimşek Reklamcılık) ARED Üye Rozetleri’ni teslim almalarıyla sonlandı. ARED Yönetim Kurulu Üyeleri, seminer sonrasında, daveti üzerine ARED’in geçmiş dönem üyelerinden Tuncay Tabela ve Reklam Hizmetleri Ltd. Şti.’nden Tuncay Özkan’a misafir oldular ve Konya programını tamamladılar 2016’nın son İl Toplantısı 10 Kasım’da Bursa’da gerçekleşecek. FESPA Eurasia 2016 öncesi tüm meslektaşlarımızla Bursa’da buluşmayı ümit ediyoruz.

 • Türkiye’nin geleceğini onlar yazacak
  Ekim ayında başlayacak eğitimlerle çocuklar en güncel teknolojiyi kullanarak eğitim alacaklar. Eğitim kapsamında çocuklar kendi drone’larını uçuracak, robotlarını tasarlayacak, uygulama geliştirecek ve kodlama yaparak ülkemizin dijital devrimine katkıda bulunacaklar!

  Dijital çağın çocukları oyun oynayarak öğreniyor
  Teknolojiye meraklı 7-17 yaş arasındaki çocuklar için PlayLab Türkiye tarafından özel olarak tasarlanan eğitim programlarıyla çocuklar teknolojinin son trendlerini bizzat deneyimleyecekler. Bunlar arasında; web sitesi tasarlamak, kod yazmak, programlama ve uygulama geliştirmek ,dijital müzik ve film yapımı, drone tasarımı ve profesyonel uçuş deneyimi, 3D yazıcılarla kendi oyuncaklarını yapmak, bilgisayar oyunlarının tasarımı ve kodlaması, blog yazmak ve blogger olmak ve Mine Craft ile hayallerindeki dünyayı yaratmak gibi son dönemin en çok takip edilen gelişmeleri yer alıyor.

  “Dünya’nın en zenginleri küçük yaşta kodlama öğrenmeye başladılar”

  Dünya kodlama eğitimleri konusunda seferber oldu
  PlayLab Türkiye Kurucu Ortağı ve TBD (Türkiye Bilişim Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Karadağ, Gartner’ın raporuna göre 2025 yılında bir trilyon cihazın internete bağlanacağını ve bu bugünün çocuklarının dijital dönüşümü şekillendireceğini ifade ederek, özellikle gelişmiş ülkelerin ulusal ve uluslararası ölçekte çocuklara yönelik “kodlama hareketleri” başlattıklarına dikkat çekti. Karadağ; Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zuckerberg ve bilgisayar alanında daha birçok ismin küçük yaşta programlama öğrendiğine dikkat çekerken, Mark Zuckerberg’in 9 yaşında kod yazmayı öğrendiğini, Bill Gates’in ilk programını 13 yaşında yazdığını ve 15 yaşında BASIC dilinin yeni bir versiyonunu tasarlayıp yazdığına vurgu yaptı.

  Bilişim sektörü kendi bilişim elçilerini yetiştirecek
  Levent Karadağ, PlayLab Türkiye olarak geliştirdikleri eğitim programı ve hedefleri ile ilgili ise şu şekilde konuştu: “Günümüzde çocukların teknolojiye adaptasyonu oldukça hızlı oluyor.

  Geleceği çocuğunuzun oynadığı oyuncaklar belirlediği için bizler bu süreçte teknoloji bağımlısı bir nesil değil, teknolojiyle üreten bir nesil yetiştirmek istiyoruz. PlayLab Türkiye olarak dünyada kabul görmüş ve uygulanan en son eğitim teknolojilerini eğitim programımıza dahil ettik. STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) ve FeTeMM (Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) eğitim programlarının birarada verildiği programlarımıza daha çok bilişim sektörünün ilgi gösterdiğini gözlemliyoruz. Teknolojiyle hayatını kazanan anne-babalar, çocuklarını teknolojinin sunduğu imkanlarla eğitmek istiyorlar. Bu kapsamda hedefimiz daha fazla kurumsal şirkete ulaşmak ve yerel yönetimlerle iş birliği yaparak, eğitim programlarımızı yaygınlaştırmak” dedi.

  “Teknolojiyi sanat ve bilimle buluşturan programlar hazırladık “

  Geleceği ancak hayal edebilenler yazabilir
  PlayLab Türkiye Kurucu Ortağı Nurhan Demirel ise çocuklardaki teknoloji kullanım düzeyini ancak eğitimle yükseltebileceklerini belirterek: “Dünyadaki eğitim metodlarını incelediğimizde tek başına teknolojiye dayalı eğitim sisteminin eksik kaldığını gördük. Teknolojik enstrümanları kullanarak eğitim metodlarının yanı sıra, çocuklarımıza, günümüz eğitim sistemiyle, hayal kurmaları için pek fırsat sunmuyoruz. Hayal eden çocuklar ise bugün dünyanın önde gelen gelişmelerine yön veren insanlar olarak karşımıza çıkıyorlar. Bu gözlemlerden sonra, okulumuzda önceliği çocuklarımızın hayal kurmalarına fırsat vermek olarak belirledik. Eğitim programlarımızda çocuklara sanat, müzik ve fotoğraf gibi pek çok sanat dalı ile multidisipliner bir şekilde çalışabilecekleri bir program hazırladık. Düşündüğünü ifade edebilen, dijital teknolojileri kullanarak yeni ürünler ve gelişmeler ortaya koyabilen öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

  “Built with technology” yani teknoloji ile inşa et sloganı ile hayata geçirilen PlayLab Türkiye eğitimleri, teknolojiyi merkeze alarak, ülkemizin geleceğini teknolojiyle inşa etmeyi hedefliyor. Kısa ve uzun dönemli eğitim programlarıyla “herkes için ulaşılabilir teknoloji eğitimi” fırsatları sunmayı hedefleyen PlayLab eğitimlerine bireysel ya da kurumsal olarak katılım mümkün olabilecek. “dedi.

  Kutu… Kutu… Kutu…
  Nurhan Demirel: “Çocukların özellikle dil, tarih ve matematik derslerini kolaylıkla öğrenebilecekleri eğitim programları oluşturduk.”

  Teknoloji üreten bir toplum olmamız şart
  Demirel, ileri teknolojiye yönelik yeni bir dünya düzeni kurulduğuna dikkat çekerek; “Bu anlamda teknolojiyi tüketen değil, artık üreten konumunda olmamız gerekiyor. Bizler PlayLab için teknolojiyi sanat ve bilimle buluşturan programlar hazırladık. Çocukların özellikle dil, matematik ve tarih derslerini öğrenmelerini kolaylaştıracak, dijital çağın gerekliliklerine ve dünya standartlarına uygun, ilgi çekici bir eğitim programı kurguladık. Çocuklarımızın yanı sıra özellikle ailelerin bu programı çok seveceğine inanıyoruz. “ dedi.

  Eğitimler Ekim ayında başlıyor!
  Ekim ayı itibarı ile eğitimlere başlayacaklarını belirten Demirel: “Eğitimler, Üniversite Kampüsleri başta olmak üzere Avrupa ve Anadolu yakalarında bulunan atölyelerimizde gerçekleşecek.Eğitimlerle ilgili detaylı bilgiye PlayLab-tr.com adresinden ulaşılabilir. “ şeklinde bilgi verdi.

 • Uğur Soğutma, ISO 31000 risk yönetimi sertifikasını aldı
  Sertifikayla ve kapsamıyla ilgili açıklama yapan entegre yönetim sistemleri temsilcisi “Uğur Soğutma A. Ş. olarak 60 yılı aşkın iş tecrübemizle kalite olmadan bir markanın hayatta kalamayacağını çok iyi biliyoruz. Bu nedenle firmamızda kaliteyi sadece kontrol etmiyor tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımızın katkısıyla onu yönetiyoruz. Kaliteyi iş süreçlerimizin bir parçası olacak şekilde yapılandırıyor satın almadan üretime, sevkiyattan satış sonrası hizmetlere kadar prosedür ve standartlarımızı tüm birimlerimize entegre ediyoruz.” diye konuştu.

  Bu sertifikasyonun tarihçesine de kısaca değinen yetkili “ISO 31000 tüm dünyada 2009 yılından beri bağımsız denetim sonrasında hem kamu hem özel kuruluşlara verilebilen bir kalite sertifikası. Bu çalışma standardı tüm dünyada sistemli iş görmek isteyen ve karar mekanizmalarında kayıp ihtimallerini elimine etmek isteyen küçük büyük tüm organizasyonlara uygulanabiliyor.” dedi. Bu sertifika ile şirketin sahip olduğu toplam uluslararası kalite belgesinin 10’a yükseldiğini hatırlatan yetkili “Biz Uğur olarak sektörümüzde bu sertifikayı alan ilk kuruluş olmanın da haklı gururunu yaşıyor ve bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

  ISO 30001 Nedir?
  Kuruluşların gerek karar alma gerekse operasyonel işlemleri sırasında birçok açıdan risklerle karşılaşması mümkündür. İster kamu ister özel olsun ISO 31000 bu tür kurumsal yapıların genel idaresi, stratejisi ve planlaması, yönetimi, rapor verme süreçleri, politikaları, değerleri ve kültürü doğrultusunda risk yönetimi ile ilgili süreci bütünleştirmek amaçlı bir çerçeve geliştirmesini, uygulamasını ve sürekli olarak iyileştirmesine olanak sağlar. Getirdiği süreç ve uygulamalarla hem iç hem dış kaynaklı riskleri sistematik, şeffaf ve güvenilir bir şekilde, kapsam ve içerik dâhilinde yönetmek için prensipleri ve genel esasları sağlar.

 • Uğur Soğutma’nın reklamına bir ödül de Kristal Elma’dan
  Türkiye’nin reklam, tanıtım ve iletişim profesyonellerini her yıl bir araya getiren Kristal Elma Organizasyonu’nun 2016 yılı etkinliği 5-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı. Gün boyunca sergi, seminer ve etkinliklerin yer aldığı festivalde başarılı bulunan çalışmalar yapılan ödül töreninde sahiplerini buldu.

  17 si üst düzey yönetici olan 46 uluslararası konuşmacının görüş ve deneyimlerini paylaştığı oturumlarda toplam katılımcı sayısı 10.000 i geçti.

  Uğur Soğutma’nın da derin dondurucu kullanımının ekonomik faydalarını vurguladığı ‘Mevsiminde’ çalışması organizasyon jürisi tarafından Gümüş Elma ödülüne layık görüldü. Basın - bölgesel yarışma dalında, dayanıklı tüketim kategorisinde ikincilik ödülü olan gümüş elmayı Kaf aldı.

  Diğer tüm kategoriler ve ödül kazanan projeler ve ajanslar etkinliğin resmi sitesi http://www.kristalelmafestivali.com/icerik/yarisma/oduller/odul-kazananlar.aspx de yayınlandı.

  Kristal Elma nedir?
  Kristal Elma, reklam sektörünün bir araya geldiği Türkiye'nin en büyük ve dünyanın sayılı organizasyonlarından biridir. Her yıl 11.000'den fazla katılıma sahne olan Kristal Elma iletişim, reklam ve pazarlama profesyonellerinin fikir alışverişinde bulunabilecekleri en önemli platform olarak öne çıkıyor. Türkiye'nin alanında ilk ve en saygın iletişim ödüllerinin sahiplerini bulduğu Kristal Elma, seminerleri ve sektörün gelecek nesillerine yönelik oturumlarıyla yaratıcılığın zirvesi olmaya devam ediyor.

 • Doğan Sadece Doğan Değil
  Avni Özgürel'in bugünkü köşe yazısı;

  Medya dünyası içinde Doğan Grubu’nun işgal ettiği yer ve önemi anlatmam gerekmez herhalde. Grubun duruşu, yayın anlayışıyla mutabık olmasak da kamuoyu oluşturmadaki rolü de görmezden gelinemez...

  Radikal’e ara verip Yeni Ufuk Gazetesi’ni çıkarmamı önerdiğinde çekincelerimi dinleyen Aydın Bey ‘Grubun genel tavrına bakıp bir değerlendirme yapma. Ben dünya görüşü olarak seninle aynı düşüncedeyim.. Bu grup bir medya havuzu. Ve biliyorum ki Vuslat’ın, Ertuğrul’un, Yalçın’ın diğerlerinin içine sinmeyecek senin yapacağın gazete... O yüzden Yeni Ufuk’u idari bakımdan diğerlerinden ayrı olarak doğrudan grubun genel koordinatörü Birkan Erdal’la irtibatlandıracağım..’ demişti..

  El’hak haklı çıktı; içlerine sinmedi; direnenmenin alemi yoktu, iki ay bile dayanamadı Yeni Ufuk. Vuslat Hanım’ın promosyon olarak seccade, başörtüsü dağıtmayı düşünebileceğime ilişkin önerilerini dinlerken yaşadığım pişmanlığı anlatmak için kelimeler yetmez..

  Kişisel değerlendirmem bir yana itiraf etmek lazım ki kendi çizgisini her zaman korudu Doğan Grubu..

  Seçimin ülkeyi idare etmek için yeterli dayanak olmadığına; ‘Hakimiyet milletindir’ sözünün sadece levha olarak anlamlı olduğuna; hükümet etmenin ön ve son şartının iktidarı asker/ sivil bürokrasi, büyük sermaye ve bu iktidar ortaklarının duygu ve taleplerini yansıtan basın organıyla paylaşmaya rıza göstermek olduğuna; Türkiye’nin uluslararası ilişkiler alanında ittifak ilişkileri içinde mutlak uyumlu bir yol izlemesi gerektiğine vs.

  Eskilere gitmeyeyim; 28 Şubat’taki tavrı budur; 1 Mart teskeresi sonrası estirdiği ‘Amerika bizi kötü dövecek’ havasının gerisinde yatan budur; 27 Nisan’daki duruşu budur.. Gezi’de, 7 Şubat’ta, 17-25 Aralık’ta, 7 Kasım sonrasında ve dahi 15 Temmuz’daki tavrı budur....

  Görünen o ki; Hande Fırat’ın inisiyatif alıp cumhurbaşkanını CNN ekranına çıkarmasıdır bütün kurguyu bozan.. Darbecilerin hiçbir TV kanalına değil muhtemelen kendilerinden yana olacağından emin oldukları CNN’e saldırmasının arkasında yatan da budur. Neden ortada 16 Temmuz tarihli Hürriyet yok? Posta Gazetesi’ni Hürriyet kalıbına dökmek ne akıl? Altı aylık Yeni Birlik gece boyu darbe girişimini izleyip sabah 05.00’te baskıya girdiği halde, keza grubun gazetesi Posta darbe girişimi haberini ‘ atlamadığı’ halde imkanları neredeyse sınırsız Hürriyet’in eli ayağına dolaştıran sebep ne olabilir ki?

  Darbeciler CNN’i bastılar amenna.. Ama o gece tek bir darbecinin CNN dışında Doğan Medya Binası içinde bir yere girdiğini gösteren ne görüntü ne işaret yok.. Zaten DMC Binasını bilen Hürriyet’in binadaki yerinin de girişinin de ayrı olduğunu bilir.. Hürriyet’te o gece görevli arkadaşlar da ne yaşadıklarını bilirler elbet..

 • Benkactim.com'dan Şubat ayında Kars turu
  Kış ayları geldiğinde tatil amaçlı bir tura çıkmak ve farklı bir rotayı keşfetmek istiyorsanız, Kars harika bir seçim olabilir. Doğuda yer alan bu güzel şehre daha önce hiç gitmediyseniz görmenizi tavsiye ederiz. Mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biri olan Kars, özellikle kültür gezilerini sevenler için ideal bir adres olacaktır.

  Kristal gibi duran karın sezon boyunca yerden kalkmadığı Sarıkamış Kayak Merkezi'nin de bulunduğu Kars, hem tarihi hem de doğal güzellikleri bünyesinde barındıran bir şehir. Siz de bu güzellikleri keşfetmek niyetindeyseniz bu kışı Kars turu yapmada geçirmeyin.

  Kars’a gittiğinizde neler yapabilirsiniz?
  Kültür turizmini sevenlerin hayran kalacağı Kars’ta gezebileceğiniz yerler arasında Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Eski Vali konağı (Cenub-i Garbi Kafkas hükümeti parlamento binası), Deftedarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, ünlü şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı ev, Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Aleksander Nevsky Katedrali (Fethiye Cami), Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı ve Mazlumağa Hamam’ı yer alabilir.

  Saltuklu Sultanı Melik İzzeddin’in emri ile Veziri Firuz Akay tarafından 1153 yılında yaptırılmış olan Kars Kalesi, Timur’un Anadolu’yu işgali sırasında yıkılmış, Osmanlı döneminde Sultan III.Murat’ın isteği ile Lala Mustafa Paşa tarafından 1579 yılında yeniden yaptırılmıştır. Gezilebilecek yerlerden biri olan 12 Havariler Kilisesi, Kale İçi Mahallesi’nde yer alır. Şehirdeki Ermeni kiliselerinden birisi olup M.S. 932-937 yılları arasında, Bagratlı Krallığı döneminde Kral Abbas tarafından 12 havari adına yaptırılmıştır. Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Ortakapı Mahallesi’nde bulunur ve 19. yüzyılın ilk çeyreğinde inşa edilmiş olan Osmanlı Dönemi yapılarından biridir. 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı’nda Ordu Komutanı Gazi Ahmet Muhtar Paşa tarafından bir süre karargah binası olarak kullanılmış olup, 2001 yılında Kars Valiliği tarafından restore edilmiştir ve galeri olarak hizmet vermektedir.

  Kars'a sadece 48 kilometre uzaklıkta olan Ani Antik Kenti gezilmesi gereken yerlerden biri. Ani Antik kentini gezerken Zerdüştlerin Ateşgede’sinden Hristiyan mimarisinin süsleme örneklerine ve sekizgen minareli İslam eserlerine, bir sanat tarihi ziyafetine şahit olabilirsiniz. Ani Harabeleri’nde Selçuklu eserleri yer almakta. Oldukça fazla saldırılara maruz kalmış olması, yaşanan depremlerin etkisi harabe haline gelmesinde rol oynamış. Hem askeri hem de ticari bakımdan önemli bir yere sahip olmuş olması Tarihi İpek Yolu'nun buradan geçmesinden de kaynaklanıyor. Kars’a gitmişken Sarıkamış’da kayak yapmadan olmaz. Sarıkamış, 4 ay aralıksız olmak üzere 8 cm ile 120 cm kalınlığında karla kaplıdır. Çamlar arasında toplam 12 kilometreyi bulan 5 etaplı piste sahip 2500 rakımlı Cıbıltepe’nin kristal karla kaplı olması ise, onu kayakçılar açısından çok daha cazip hale getirmekte. Snowboard sporu bu kayak merkezlerinde kısmen yapılabiliyor. Sarıkamış Kayak Merkezi özellikle süper-C, Slalom, Büyük Slalom kayak türlerini yapmaya da oldukça elverişli.

  Birçok yöresel lezzete sahip Kars’a gittiğinizde hörre çorbası, evelik, Kars katmeri, umaç helvası, şirince tatlısı, kuymak haşıl ve boşbaş gibi farklı lezzetleri mutlaka tadın.

  Benkactim.com, rotanızı kar ve tarihi zenginliklerin kentine çevirmeniz için 24-26 Şubat 2017 tarihleri arasında harika bir Kars turu düzenliyor. Kars turuna katılmak ve tur programı, şartları hakkında daha detaylı bilgi almak için http://www.benkactim.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • Facebook’un fikir babası Divya Narendra Webrazzi Summit 2016’da
  Türkiye’nin en etkili internet, girişim ve teknoloji konferansı Webrazzi Summit her yıl yerli ve yabancı önemli firmaların üst düzey yöneticilerini ve internet sektöründe yer alan profesyonelleri bir araya getiren bir etkinlik. Bu seneki Webrazzi Summit etkinliği 19 Ekim 2016 tarihinde, İstanbul Wyndham Grand’te birbirinden değerli konuşmacıların katılımıyla gerçekleşecek.

  Girişimcilere ders olabilecek hikayesiyle, Arda Kutsal ile samimi bir söyleşi gerçekleştirecek olan Divya Narenda Webrazzi Summit 2016 için İstanbul’a gelecek. Narenda, 2004 yılında Harvard‘dan mezun olduktan sonra, Facebook ile davası hala devam ederken Credit Suisse ve Sowood Capital‘da analist olarak çalıştı. 2007 yılındaki finansal krizin başlangıcında, Sowood’un çöküşü öncesinde ortaya koyduğu işbirliği ve yatırım önerileri ile şu anda kurucusu olduğu SumZero’nun oluşmasında büyük bir etken oldu.

  Geçtiğimiz senelerde de birçok önemli isme ev sahipliği yapmış olan Webrazzi Summit, 2016 yılı etkinliğinde her zamanki gibi alanında uzman çok sayıda önemli isim bir araya gelecek. Önemli yabancı girişim ve yatırım şirketlerinin yöneticilerinin ve Türkiye’nin alanında önemli isimlerinin konuşmacılar arasında yer alacağı Webrazzi Summit 2016 için 13 yeni konuşmacı belirlendi.

  Türkiye’nin en etkili internet konferansı niteliğinde göz dolduran Webrazzi Summit’in en önemli parçalarından biri de Startup Lounge. Webrazzi Summit 2016; aynı zamanda ilk kez geçen yıl hayata geçirilen bir proje olan ve girişimciler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Startup Lounge adı altında girişimciler için özel bir alana da ev sahipliği yapacak. Girişimler için 1.000 Euro değerinde olan Startup Lounge paketi içinde yer alan imkan ve avantajlar hakkında detaylı bilgi Webrazzi web sitesinde yer alıyor.

  Türkiye’nin en önemli girişimcilik yarışması olan ve Webrazzi Summit 2016 bünyesinde düzenlenecek Webrazzi Arena ile ilgili tüm detaylara ve geçen yılın yarışma sonuçlarına http://summit.webrazzi.com/tr/arena adresinden ulaşabilirsiniz.

  Webrazzi Summit 2016’nın elmas sponsoru geçen sene de elmas sponsorlar arasında yer alan Turkcell oldu. Gittigidiyor, İninal, PayU ve TEB etkinliğin platin sponsoru olurken, Crenvo İK, Emarsys, Metrics34 altın sponsor, Bullseye, Enuygun, Insider, İyzico, Kariyer.net gümüş sponsor olarak yer alıyor. Etkinliği destekleyenler arasında ise WebzMind bulunuyor.

  Siz de yüzlerce yerli ve yabancı sektör profesyonelinin Türkiye ve dünyadaki girişim ve teknoloji ekosisteminin nabzını tutacağı bu günde, erken kayıt indirimi avantajıyla hemen biletinizi almak için http://summit.webrazzi.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz. Webrazzi Store üzerinden Webrazzi Summit 2016 biletlerine 9 taksite kadar ödeme imkanı ile sahip olabileceğinizi de belirtelim.

 • Mehmet Ali Yalçındağ Kimdir?
  Mehmet Ali Yalçındağ 1964 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1989 yılında, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan “American College in London” üniversitesinden mezun olup öğrenim hayatını tamamlayan başarılı iş adamı Yalçındağ, başarılarla dolu kariyerine adım atmak için Türkiye’ye geri dönmüştür.

  1990 yılında Doğan Holding’deki kariyerine Doğan Dış Ticaret’te üstlendiği görev ile başlayan Mehmet Ali Yalçındağ kısa sürede kariyer basamaklarını hızla tırmanmış ve Doğan Holding bünyesinde önemli görevler üstlenmiştir. Öyle ki Yalçındağ, Doğan Holding’de çalışmasının dokuzuncu yılında, yani 1999 yılında, “Doğan Yayın Holding İcra Kurulu Başkanı” görevine getirilmiştir.

  Başarılı kariyeri sadece Doğan Holding görevleriyle sınırlı kalmayan Mehmet Ali Yalçındağ, 2012 yılında Rusya kökenli arama motoru firması “Yandex”in Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. 2015 yılının Aralık ayında da Doğan Grubu’ndaki kariyerinde “Doğan Grubu CEO’”su olarak önemli bir görevi daha üstlenmiştir. Birbirinden başarılı firmalarda, birbirinden önemli görevler üstlenen ve hepsini başarıyla yöneten Mehmet Ali Yalçındağ’ın önemli yöneticilik ve üyelikleri bulunmaktadır.

  Türkiye’nin önde gelen iş insanlarının ve girişimcilerinin dahil olduğu bir sivil toplum kuruluşu olan TÜSİAD’ın üyesi ünlü iş adamı aynı zamanda, Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA) Türkiye Başkanı, Galatasaray Spor Kulübü Üyesi, Türkiye Reklam Konseyi Başkanı ve WEF Medya Yöneticileri Üyesi olarak çalışmalarına devam etmiştir.

 • Reed Türkiye, 5. Yılında yüzde 81 büyüdü
  REED Türkiye’nin beş yıllık başarısının konuşulduğu törende konuşan REED Global Yönetim Kurulu Başkanı James Reed; “Türkiye çok güçlü bir ülke. Bu ülkeye güveniyoruz ve yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi. Dünyanın önde gelen seçme ve yerleştirme uzmanı REED, Türkiye’deki beşinci yılını, Türkiye'de İngiliz Ticaret Odası'nın katkılarıyla Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu’nda düzenlenen özel bir resepsiyon ile kutladı. REED Global Limited Yönetim Kurulu Başkanı James Reed, REED Türkiye Genel Müdürü Asiye Yıldırım, İngiltere Başkonsolusu Judith Slater ve Bell Holding Yönetim Kurulu Başkanı Livio Manzini’nin katılımı ve İngiliz Ticaret Odası’nın katkılarıyla gerçekleşen resepsiyon, sektörün önde gelen isimleri ve basın mensuplarını bir araya getirdi.

  Pera House’un keyifli atmosferinde gerçekleşen toplantıda sektörün geçmişi ve geleceği masaya yatırıldı. Dünyadaki ve Türkiye’deki sektöre dair son gelişmeler değerlendirildi. Eylül ayı itibarıyla göreve başlayan İngiltere Başkonsolusu Judith Slater’in ev sahipliğinde gerçekleşen ve REED Türkiye Genel Müdürü Asiye Yıldırım’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda, REED Global Yönetim Kurulu Başkanı James Reed, Türkiye pazarı için olumlu mesajlar verdi.

  Toplantıda kısa bir konuşma yapan Başkonsolos Judith Slater, “İstanbul’da bulunuşumun henüz ikinci haftası ve herkes beni burada çok güzel karşıladı. Yeni İngiliz Konsolosu olarak burada görev yapmaktan mutluluk duyuyorum. Bir önceki görevim Singapur’daydı ve dünyanın birçok noktasında çalıştım diyebilirim. Türkiye’de ise ilk kez görev yapıyorum. Hem burada olmaktan hem de bu akşamki etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. REED gibi istihdam sektöründe lider bir şirketin etkinliğine şahit olmak gurur verici. REED, İngiltere’nin önde gelen ve tanınan bir insan kaynakları danışmanlık firmasıdır. Bu etkinliği desteklemeye hazır olmamızın bir diğer nedeni de Livio Manzini ve Bell Holding ile olan güçlü ortaklığın 5. yılı olması. Bu ortaklığı, İngiltere’nin en iyisi ile Türkiye’nin en iyi uzman know how’ının birleşmesi olarak tanımlayabilirim. REED Global CEO’su James Reed’in inanılmaz etkileyici bir özgeçmişi var. REED şirketinin başına geçmeden önce gazetecilik ve reklamcılık gibi deneyimleri de var. Şimdi de kendi şirketini geliştirerek yeni boyutlara taşıyor” dedi.

  Slater’ın ardından konuşma yapan REED Global Yönetim Kurulu Başkanı James Reed, sözlerine REED’in Londra’dan Türkiye’ye kadar uzanan hikâyesinden bahsederek başladı. James Reed, “REED, 1960 yılında babam Sir Alec Reed tarafından Londra’da kuruldu ve bugüne kadar bir aile şirketi olarak kalmayı başardı. Kurumumuzun değerleri aynı zamanda bizim ailemizin değerleridir. Bu değerler birlikte çalışırken adil, dürüst ve açık olmaktır. Başından beri kurum olarak aynı stratejileri izledik ve hızla büyüdük. Çünkü müşterilerimize en iyi hizmeti vermenin yolunun bu olduğunu düşündük. Kurum olarak organik bir büyümeyi iki şekilde elde edebilirsiniz: Birincisi hizmet kalitesi, ikincisi inovasyon.”

  Reed, “Kuruluşumuzdan 56 yıl sonra, aile şirketi olarak dünyanın en büyük işe alım kurumu haline geldik. Bugün Türkiye’deki ortaklarımızla büyümemizi sürdürüyoruz. Buraya yatırım yapmak ve büyümeyi seçmemizin nedenleri arasında Türkiye’nin çok dinamik, fırsatlarla dolu bir pazar olması yer alıyor. Türkiye ile ilgili çok pozitif ve iyimser bir yaklaşıma sahibim. Bu yaklaşımımın bir diğer önemli sebebi ise Livio Manzini ve aile şirketi Bell Holding ile burada edindiğimiz iyi ve güçlü ortaklık. Onlar da tıpkı bizim değerlerimizi paylaşıyorlar, bu da ne kadar iyi bir şekilde birlikte çalışabileceğimizi gösteriyor. Mayıs 2011’de Bell Holding ortaklığında REED Türkiye Özel İstihdam Şirketi olarak pazara giriş yaptık. Bugün dünya genelinde 13 ülkeye yayılan bilgi birikimiz ile uzman, orta kademe ve üst düzey seçme ve yerleştirme hizmetlerinde Türkiye’nin önde gelen firmalarına çözüm ortağı oluyoruz. Burada bulunmaktan çok mutluyuz.

  Alanımızda sevilen, güvenilen profesyonelliğine inanılan ve çok tercih edilen bir markayız. REED ailesi olarak dünya genelinde yılda 20 bin kişiyi işe yerleştiriyoruz. Her gün insanların hayatlarına ve organizasyonların yapılarına dokunuyoruz. Burada olmak bizi heyecanlandırıyor. Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok şirketi son beş yılda ailemize katmış olmak bizim için bir onur. Türkiye çok güçlü bir ülke. Bu ülkeye güveniyoruz ve yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

  Esnek çalışma işsizliğe çare olacak mı?
  Rakamlara bakıldığında yeni çıkan esnek çalışma kanunun hem sektöre hem de istihdam pazarına olumlu etkileri olacağına değinen Bell Holding Yönetim Kurulu Başkanı Livio Manzini; “Özel İstihdam Büroları Avrupa Konfederasyonu (Eurociett) verilerine göre, 2011 yılında 46 milyon kişi özel istihdam büroları aracılığıyla geçici olarak çalıştı. Türkiye’de onaylanan esnek çalışma diğer adıyla geçici istihdam kanunu pek çok farklı kesime yeni iş imkanları açacak. Esnek çalışma şimdiye kadar Avrupa’da birçok ülkenin işsizlik sorununa çare oldu. Kadın istihdamının işgücüne katılıma olumlu etkisi olduğu gibi, kadınlara iş hayatından kopmamaları için imkânlar tanıdı. Genç mezunların iş deneyimi edinmeleri için kariyerlerindeki ilk adımların atılmasına yardımcı oldu. Günümüzde yaşam tarzı olarak geçici işlerde çalışmak isteyen ya da kendi ilgi alanlarına, hobilerine daha fazla zaman ayırmak isteyenler kişiler de bu tarz bir iş modeline sıcak bakabiliyor. Kronikleşmiş kayıt dışı istihdam sorununa ciddi bir çözüm olacağına inandığımız esnek çalışma modeline yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

  “Yüzde 81 büyüdük”
  REED Türkiye Genel Müdürü Asiye Yıldırım ise REED Türkiye’nin son beş yılda yakaladığı büyüme hızına dikkat çekti: “Yapmış olduğumuz işin merkezine insanı koyarken yönetim anlayışımızda da aynı politikayı takip ediyoruz. Yalın bir organizasyona sahibiz. En önemli farkımız esnekliğimiz ve hızlı aksiyon kabiliyetimiz. 2011 yılından beri bütçesini tutturan hep çift haneli rakamlar ile büyüyen bir organizasyon olduk. 2016 yılı bütçemizi de ilk altı ayda yine çift haneli büyüme rakamları ile tamamlıyoruz. Geçen yıla göre yüzde 81 büyüdük. Önümüzdeki dönemde de sektörümüzde lider olmayı, başarılı anlaşmalar yapmaya devam etmeyi, insanların kariyerlerine olumlu değişikliklerle dokunmayı amaçlıyoruz. Sektör ve müşteri odaklı çalışma yaklaşımımızla, müşterilerimize hızlı ve kaliteli danışmanlık hizmeti deneyimi yaşatmayı arzu ediyoruz.”

  56 yıllık deneyim…
  1960 yılından bu yana işe alım ve danışmanlık hizmetleri sektöründe hizmet veren İngiltere merkezli REED, dünyada ilk defa uzmanlık istihdamı gerçekleştiren bir yapılanma olarak tanınıyor. Bugün; İngiltere, İrlanda, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Bulgaristan, Malta, Türkiye, Avustralya, Hong Kong, Singapur, Kore ve Malezya’da 30’un üzerinde uzmanlık alanıyla 13 farklı noktada faaliyet gösteren REED, Türkiye’de ise son beş yıldır doğru pozisyon ile doğru insanları eşleştirerek yerli ve uluslararası şirketlerin önemli iş ortaklarından biri olarak varlığını sürdürüyor. Hizmet sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Bell Holding ortaklığında Türkiye’de İstanbul, İzmir ve Ankara ofisleriyle çalışmalarını yürüten REED Türkiye; orta ve üst düzey personel seçme - yerleştirme, dönemsel eleman temini, işe alım süreci yönetimi, dış kaynak kullanımı ve bordrolama gibi istihdam pazarına yönelik birinci sınıf İK hizmeti sunuyor.

 • Yüzde 81 büyüyen Reed Türkiye, beşinci yılını kutladı
  Dünyanın önde gelen seçme ve yerleştirme uzmanı REED, Türkiye’deki beşinci yılını, Türkiye'de İngiliz Ticaret Odası'nın katkılarıyla Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu’nda düzenlenen özel bir resepsiyon ile kutladı. REED Global Limited Yönetim Kurulu Başkanı James Reed, REED Türkiye Genel Müdürü Asiye Yıldırım, İngiltere Başkonsolusu Judith Slater ve Bell Holding Yönetim Kurulu Başkanı Livio Manzini’nin katılımı ve İngiliz Ticaret Odası’nın katkılarıyla gerçekleşen resepsiyon, sektörün önde gelen isimleri ve basın mensuplarını bir araya getirdi.

  Pera House’un keyifli atmosferinde gerçekleşen toplantıda sektörün geçmişi ve geleceği masaya yatırıldı. Dünyadaki ve Türkiye’deki sektöre dair son gelişmeler değerlendirildi. Toplantı, REED Türkiye Genel Müdürü Asiye Yıldırım’ın açılış konuşması ile başladı. REED Türkiye’nin yıldönümü resepsiyonu için ülkemize gelen REED Global Yönetim Kurulu Başkanı James Reed, toplantıda yaptığı konuşmasında Türkiye pazarı için olumlu mesaj verdi. REED’in Türkiye pazarında olmasından mutlu olduklarını dile getiren James Reed, konuşmasına REED’in Londra’da başlayıp Türkiye’ye kadar uzanan hikâyesinden bahsederek başladı. James Reed, “REED, 1960 yılında babam Sir Alec Reed tarafından Londra’da kuruldu ve bugüne kadar bir aile şirketi olarak kalmayı başardı. Kurumumuzun değerleri aynı zamanda bizim ailemizin değerleridir. Bu değerler birlikte çalışırken adil, dürüst ve açık olmaktır. Başından beri kurum olarak aynı stratejileri izledik ve hızla büyüdük. Çünkü müşterilerimize en iyi hizmeti vermenin yolunun bu olduğunu düşündük. Kurum olarak organik bir büyümeyi iki şekilde elde edebilirsiniz: Birincisi hizmet kalitesi, ikincisi inovasyon”.

  Reed, “Kuruluşumuzdan 56 yıl sonra, aile şirketi olarak dünyanın en büyük işe alım kurumu haline geldik. Bugün Türkiye’deki ortaklarımızla büyümemizi sürdürüyoruz. Buraya yatırım yapmak ve büyümeyi seçmemizin nedenleri arasında Türkiye’nin çok dinamik, fırsatlarla dolu bir pazar olması yer alıyor. Türkiye ile ilgili çok pozitif ve iyimser bir yaklaşıma sahibim. Bu yaklaşımımın bir diğer önemli sebebi ise Livio Manzini ve aile şirketi Bell Holding ile burada edindiğimiz iyi ve güçlü ortaklık. Onlar da tıpkı bizim değerlerimizi paylaşıyorlar, bu da ne kadar iyi bir şekilde birlikte çalışabileceğimizi gösteriyor. Mayıs 2011’de Bell Holding ortaklığında REED Türkiye Özel İstihdam Şirketi olarak pazara giriş yaptık. Bugün dünya genelinde 13 ülkeye yayılan bilgi birikimiz ile uzman, orta kademe ve üst düzey seçme ve yerleştirme hizmetlerinde Türkiye’nin önde gelen firmalarına çözüm ortağı oluyoruz. Burada bulunmaktan çok mutluyuz. Alanımızda sevilen, güvenilen profesyonelliğine inanılan ve çok tercih edilen bir markayız. REED ailesi olarak dünya genelinde yılda 20 bin kişiyi işe yerleştiriyoruz. Türkiye’de ise senede ortalama 200 kişinin yeni kariyerine başlaması konusunda müşterilerimize danışmanlık veriyoruz. Her gün insanların hayatlarına ve organizasyonların yapılarına dokunuyoruz. Burada olmak bizi heyecanlandırıyor. Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok şirketi son beş yılda ailemize katmış olmak bizim için bir onur. Türkiye çok güçlü bir ülke. Bu nedenle yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

  Esnek çalışma işsizliğe çare olacak mı?
  Türkiye’nin Avrupa’daki ortalama yüzde 4.7 büyüme hızını yakalayan, en hızlı büyüyen ve gelişen ülkeler arasında sayıldığına, nüfusunun neredeyse yüzde 50’sinin 31 yaşını aşmadığına dikkat çekilen toplantıda, her yıl 730 bin yeni mezunun işgücüne katılmaya hazırlandığı bilgisi paylaşıldı. Rakamlara bakıldığında yeni çıkan esnek çalışma kanunun hem sektöre hem de istihdam pazarına olumlu etkileri olacağına değinen Bell Holding Yönetim Kurulu Başkanı Livio Manzini; “Özel İstihdam Büroları Avrupa Konfederasyonu (Eurociett) verilerine göre, 2011 yılında 46 milyon kişi özel istihdam büroları aracılığıyla geçici olarak çalıştı. Türkiye’de onaylanan esnek çalışma yahut geçici istihdam kanunu pek çok farklı kesime yeni iş imkanları açacak. Esnek çalışma şimdiye kadar Avrupa’da birçok ülkenin işsizlik sorununa çare oldu. Kadın istihdamının işgücüne katılıma olumlu etkisi olduğu gibi, kadınlara iş hayatından kopmamaları için imkânlar tanıdı. Genç mezunların iş deneyimi edinmeleri için kariyerlerindeki ilk adımların atılmasına yardımcı oldu. Günümüzde yaşam tarzı olarak geçici işlerde çalışmak isteyen ya da kendi ilgi alanlarına, hobilerine daha fazla zaman ayırmak isteyenler kişiler de bu tarz bir iş modeline sıcak bakabiliyor. Kronikleşmiş kayıt dışı istihdam sorununa ciddi bir çözüm olacağına inandığımız esnek çalışma modeline yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

  Bu model ile İngiltere’deki işsizlik sorununun önemli ölçüde önüne geçildiğine ve Türkiye’de de birçok değişikliğe yol açacağına değinen James Reed, “Son 25 yılda Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’nın yanı sıra, AB üye ülkelerinde de bu model uygulanıyor. En büyük pazarı ABD oluşturuyor. Çalışanların haklarını koruma düşüncesi ile hazırlanan ve her kesime özel fırsatlar sunan modelin İngiltere’deki başarısına bizzat şahidiz. Yeni yasa ile Türkiye’de geçici istihdam hizmetini sunulması hem bizim kurumumuzun gelişimi hem de Türkiye istihdam pazarı için önemli bir yenilik. İngiltere’de geçici istihdam hizmetini yaklaşık 50 yıldan uzun süredir sağlıyoruz. Bu hizmet, işsizler ya da çalışmaya ara veren insanların kariyerlerine yeniden başlamaları için çok önemli bir gelişim oldu. Geçici istihdam aynı zamanda Türkiye’de kadınların iş hayatına katılmalarına ve genç işsizlerin kariyerleri için bir fırsat olacak. İngiltere’de işsizlik çok düşük seviyede, çünkü esnek bir istihdam pazarı mevcut. Türkiye’de bugünkü başarımıza ulaşmamızda şirketimizin Genel Müdürü Asiye Yıldırım’ın ve güçlü ekibinin katkıları çok büyük. Bizim için ofisimizin nerede olduğu değil, işin içinde kimin olduğu çok önemli” dedi.

  “Yüzde 81 büyüdük”
  REED Türkiye Genel Müdürü Asiye Yıldırım ise REED Türkiye’nin son beş yılda yakaladığı büyüme hızına dikkat çekti. Sadece Türkiye değil Dubai, Mısır ve Irak gibi yakın coğrafyadaki şirketlere de hizmet verdiklerini anlatan Yıldırım, sektörde yaşanan değişimlere de değindi. “Yapmış olduğumuz işin merkezine insanı koyarken yönetim anlayışımızda da aynı politikayı takip ediyoruz. Yalın bir organizasyona sahibiz. En önemli farkımız esnekliğimiz ve hızlı aksiyon kabiliyetimiz. 2011 yılından beri bütçesini tutturan hep çift haneli rakamlar ile büyüyen bir organizasyon olduk. 2016 yılı bütçemizi de ilk altı ayda yine çift haneli büyüme rakamları ile tamamlıyoruz. Geçen yıla göre yüzde 81 büyüdük. Önümüzdeki dönemde de sektörümüzde lider olmayı, başarılı anlaşmalar yapmaya devam etmeyi, insanların kariyerlerine olumlu değişikliklerle dokunmayı amaçlıyoruz. Sektör ve müşteri odaklı çalışma yaklaşımımızla, müşterilerimize hızlı ve kaliteli danışmanlık hizmeti deneyimi yaşatmayı arzu ediyoruz.”

  56 yıllık deneyim…
  1960 yılından bu yana işe alım ve danışmanlık hizmetleri sektöründe hizmet veren İngiltere merkezli REED, dünyada ilk defa uzmanlık istihdamı gerçekleştiren bir yapılanma olarak tanınıyor. Bugün; İngiltere, İrlanda, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Bulgaristan, Malta, Türkiye, Avustralya, Hong Kong, Singapur, Kore ve Malezya’da 30’un üzerinde uzmanlık alanıyla 13 farklı noktada faaliyet gösteren REED, Türkiye’de ise son beş yıldır doğru pozisyon ile doğru insanları eşleştirerek yerli ve uluslararası şirketlerin önemli iş ortaklarından biri olarak varlığını sürdürüyor. Hizmet sektöründe 20 yıllı aşkın bir deneyime sahip olan Bell Holding ortaklığında Türkiye’de İstanbul, İzmir ve Ankara ofisleriyle çalışmalarını yürüten REED Türkiye; orta ve üst düzey personel seçme - yerleştirme, dönemsel eleman temini, işe alım süreci yönetimi, dış kaynak kullanımı ve bordrolama gibi istihdam pazarına yönelik birinci sınıf İK hizmeti sunuyor.

 • EAE Elektrik “Kaliteli Üretim’’ anlayışını sürekli olarak yeniliyor
  1973 yılında kurulan EAE Elektrik, Türkiye’de geniş bir bayi ve yetkili satıcı sayısına sahip başarılı bir şirket olarak faaliyet gösteriyor. Kurulduğu ilk günden bu yana hızla büyüyen EAE Şirketler Grubu bünyesinde yer alan şirket, EAE fabrikalarında son teknoloji ekipmanlarıyla yurt içi ve yurt dışı piyasaları için ‘’Busbar Enerji Dağıtım Sistemleri’’,‘’Kablo Taşıma Sistemleri’’,”Trolley Busbar Enerji Dağıtım Sistemleri” , “İç Tesisat Çözümleri” ve ”Askı Sistemleri” üretimi gerçekleştiriyor. Üretimlerini 6 adet fabrikasında sürdüren firmanın ürünlerinin kullanım alanları arasında; sanayi tesisleri, tekstil sektörü, iş merkezleri, otomotiv sektörü, alışveriş merkezleri, yüksek katlı binalar, fabrikalar ve ofisler yer alıyor.

  İlkeleri arasında müşteri odaklı olmaya öncelik veren firma, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarıyla satış öncesi ve sonrası tüm aşamalarda müşterilerine destek veriyor. Proje kapsamındaki busbar uygulama projelerinin son halini almasına yardımcı oluyor. Sağladığı bu hizmetler sayesinde ürünlerine ilişkin ihtisas bilgilerini ve uygulama deneyimini müşterilerinin projelerine yansıtıyor.

  Müşteri ihtiyaçlarını ortaya koymak ve karşılamak için bir şirketin en iyiyi sunma hedefinde olması, başarılı olmasını etkileyen önemli faktörlerden birisi. Müşteri memnuniyeti açısından ürün teslim sürelerinin kısa olmasına önem veren EAE, montaj sırasında verdiği süpervizyon hizmetiyle de dikkat çekiyor. Hem modern üretim teknolojisinin hem de Türkiye de konumlanmış olmasının avantajlarını müşterilerine siparişlerini en kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmasıyla yansıtan firma teslim sürelerinde oldukça hızlı.

  Kaliteli üretim anlayışını sürekli olarak yenilemekte ve geliştirmekte olan şirketin kurmuş olduğu müşteri odaklı ‘’Kalite Yönetim Sistemi’nin temel prensipleri arasında; ürün kalitesinin zamanın gereklerine göre sürekli yükseltilerek müşteri memnuniyetinin maksimum düzeyde sağlanması, çalışanlarının sürekli eğitilerek niteliklerinin arttırılması, tedarikçilerinin kalite düzeylerinin yükseltilmesi, kaynak ihtiyaçlarının tespit edilerek optimum kullanımının sağlanması yer alıyor.

  Çevreyi korumaya da önem veren ve çevre şartlarının iyileştirilmesini öncelikli görevi olarak gören EAE; busbar enerji dağıtım sistemleri, aydınlatma busbar sistemleri, döşeme altı kanal sistemleri, trolley busbar sistemleri, iç tesisat çözümleri, kablo kanalları ve askı sistemleri alanlarında faaliyet gösteriyor.

 • Sevgiyi anlatmanın en kolay yolu “Gümüş Kolyeler” Vaoov.com’da
  Zaman her an olduğu gibi hızla akıp gitse de, sevdiklerimizi her zaman kalbimizin bir köşesinde taşırız. Hayat kargaşasının içinde zaman zaman kaybolduğumuzu hissetsek dahi sevdiklerimize olan duygularımızdan asla vazgeçmeyiz. Fakat her yaşayan unsur da olduğu gibi zaman zaman “sevgiye” bakıp onu büyütmek gerekir. Bunun için ara sıra da olsa sevdiklerimize onları ne kadar sevdiğimiz hatırlatmak yerinde bir davranış olabilir. Bu gibi durumlarda evlilik yıl dönümleri, doğum günleri, sevgililer günü ya da anneler günü gibi özel günler herkes için büyük fırsatlardandır. Oysaki sevdiklerimizi ortada hiç sebep yokken de sevindirebiliriz. Örneğin bunun en güzel yolu onlara sürpriz gümüş kolye armağan etmek olabilir.

  Gümüş kolyeler hem ölümsüz armağanlardandır hem de maddi ve manevi değerleri büyüktür. Sizde sevdiğiniz için özel bir hediye arıyorsanız Vaoov.com da yeralan yüzlerce farklı takı modelini inceleyebilirsiniz. Örneğin 925 ayar gümüşle çalışılmış olan ve kalbinizden kopup sevgiliniz için söylenmiş “yaşamak seninle güzel” yazılı gümüş plaka kalpli kolyelere hiçbir bayan hayır diyemeyecektir. Üstelik de sevdiğiniz kişi bu zarif kolyeyi gördüğünde asla boynundan çıkarmayacak ve boynunda taşıdığı her an sizi hatırlayacaktır. Öte yandan yine sitede bulunan modeller arasında gümüş kalp sonsuzluk kolyesi de sevdiğiniz kadına “sonsuza dek aşk” mesajınızı verecek ve her zaman sevildiğini anlatacaktır. Unutmayın ki sadece bir gümüş kolye ile sevdiklerinize birçok sevgi mesajı verebilirsiniz.

  Yine aynı temaları taşıyan gümüş kalpli sonsuzluk serisi de sevgi temalı alternatifler arasındadır. Sevginizi anımsatmak istediğiniz sıradan günlerde dahi sevdiğinize sunabileceğiniz farklı modeller arasından siyah-beyaz taşlı çöp adam kolyesi de aşk ve bağlılık konusunda sevdiğiniz için gayet esprili ve etkili bir hediye olacaktır.

  Ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve incelemek için http://www.vaoov.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Hediyelik gümüş kolye tasarımlarına son derece uygun olan sevgi temalı ve oldukça ihtişamlı Vaoov serisine de bir göz atmanızı öneririz.

 • Yolların yeni korsanı “Buccaneer 250i” Mondial'de
  Zamana meydan okuyan tasarımıyla, ilk bakışta tüm dikkatleri üzerine çeken Yeni “Buccaneer 250i” kendi segmentindeki farkını ortaya koyacak. Her sürüşte kendini iyi hissetmeni sağlayacak efsane Buccaneer 250i; performansı, konforu ve şık tasarımı ile günden güne seni kendine bağlayacak. Otantik stile sahip Buccaneer 250i ile heyecan verici, rahat ve çevik yapısıyla emsalsiz yolculuklar yaşamaya hazır olun.

  Buccaneer 250i’nin cafe racer tarzı 248,9 cc, 4 zamanlı, SOHC ve V-Twin silindir motor yapısı ile hayat buluyor. Gücü ve mükemmel performansı bir arada kullanıcısına sunan Buccaneer 250i’nin her bir parçası en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlandı.

  Buccaneer 250i’nin güçlü süspansiyon yapısı, yolculukları yorucu kılan titreşimleri ortadan kaldırarak, sana konforu en üst seviyede yaşatacak. Siyah rengi ile asilliği, dizaynı ile şıklığı tek bir gövdede birleştiren Buccaneer 250i, yuvarlak hatlara sahip ön/arka far yapısı ve çarpıcı görünümü ile geçtiğin yerlerde iz bırakacaksın.

  Seni ve yaşam şeklini yansıtan, benzersiz bir motosiklet hayal eden sürücülerdensen Mondial Buccaneer 250i senin için en doğru model olacak. Buccaneer 250i’yi daha yakından incelemek için Mondial yetkili bayisine uğramakta acele ediniz.

  Detaylı bilgi: http://www.mondialmotor.com.tr/http:///

 • TURKASSET, Agent Camp Eğitim programıyla, Brandon Hall Excellence Awards 2016’da, 4 farklı mükemmeliyet ödülü kazandı
  Varlık Yönetim sektörünün en büyük kuruluşu TURKASSET, 2013 yılında kurduğu TURKASSET Akademi’nin Agent Camp işe alım eğitim programıyla, Brandon Hall Mükemmeliyet Ödülleri 2016’da, ödülleri topladı.

  Sektördeki tek kurumsal akademinin sahibi olan TURKASSET “En iyi Yetkinlik ve Beceri Gelişimi” , “En İyi Sertifikasyon Programı” , “ Stratejiyi Destekleyen En İyi Gelişim Programı” ve “En Yaratıcı Öğrenme ve Gelişim Programı” alanlarındaki uygulamaları ile Brandon Hall jürisi tarafından 3’ü Altın, 1’i Gümüş olmak üzere toplamda 4 Ödüle layık görüldü. Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Brandon Hall’da, aday şirketler, konusunda uzman ve bağımsız denetmenlerce, uygulamaların fonksiyonelliği, yenilikçiliği ve ölçümlenebilirliği gibi önemli hususlarda değerlendirildi. 77 alt kategoride şirketlerin değerlendirildiği organizasyona, 1000’den fazla firma başvuruda bulundu.

  Agent Camp, sektöre yeni kredi çözüm uzmanları kazandırmayı amaçlayan 2 haftalık bir eğitim ve gelişim programı olarak tasarlandı. Kamp, aynı zamanda iş hayatına atılan farklı eğitimler almış adaylara da yeni bir meslek yolu açtı ve özenle tasarlanan müfredatı, uygulamalı eğitimleriyle yüzlerce nitelikli çalışanı sektöre kazandırdı. Bu yıl 22.kez düzenlenen organizasyonda, ödül alan şirketler arasında Türk Telekom, Turkcell, Eczacıbaşı, Yapı Kredi Bankası, Boyner, Doğuş Oto ve Dominos gibi firmalar da bulunuyor. Varlık Yönetim Sektöründe ödül alan tek firma olan Turkasset Varlık Yönetimi A.Ş., “Gelişim, Ömür Boyu” sloganı ile, kurumsal eğitim ve gelişimde fark yaratmaya devam ediyor. 2014 yılında, Great Place to Work tarafından düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri Yarışması’nda, çalışanlarına verdiği değer doğrultusunda gerçekleştirilen uygulamalarla İş- Yaşam Dengesi Özel Ödülü'ne layık görülen ve 50-500 çalışan kategorisinde Türkiye’nin en iyi 10 işvereni arasında yer alan Turkasset Varlık Yönetim A.Ş., 2015 yılında da Türkiye'nin En İyi İşverenleri Listesi'ne girmeye hak kazanmıştı.

  Turkasset’in gerek müşterilerine gerek çalışanlarına yönelik öncü uygulamaları Harvard Business School’da MBA bölümünde vaka çalışması olarak kullanılmaktadır.

  Turkasset’in ödüllerini teslim alacağı “Brandon Hall Mükemmeliyet Ödülleri” töreni, 24-27 Ocak 2017’deABD’de düzenlenecek. TURKASSET Akademi’yle ilgili detaylı bilgi için http://www.turkassetakademi.com/ Gelişim Dünyası’nı ziyaret edebilirsiniz.

 • Para sayma makineleri Parasayar.com’da
  Bildiğiniz üzere günümüz teknoloji ve hız çağı. Bu durumda insanların vakitleri kısıtlı ve zamanları da oldukça değerli… Vaktin nakit olarak değerlendirildiği şu günlerde para sayma işlemleri de bir çırpıda gerçekleştirilmek zorunda. Hızlı ve kusursuz para sayımı işlemi için ticari işletmeler ya da kurumlarda para sayma makinesine ihtiyaç duyulmaktadır. Para sayma makinesi yüklü miktarlarda para destelerinin mevcut haznesine yerleştirilmesi sonucu paranın taranarak miktarını belirleyen makine olarak biliniyor. Kağıt para sayabilen makinelerin yanı sıra bozuk para sayabilen makineler de mevcut. Günümüzde üstün infrared teknolojilerine sahip olan oldukça fonksiyonel para sayma makineleri üretilebilmekte.

  İleri teknolojilerde üretilen para sayma makinelerinin bir üstün özelliğiyse sahte paraları gerçek paralardan ayırabilme özelliğine sahip olabilmeleri. Bu üstün özellik sayesinde üretilen para sayma makineleri kurum ve işletmeleri birçok dolandırıcının hilesinden kurtararak mağduriyetlerini önleyebilmektedir. Bu cihazlar sadece sahte parayı gerçeğinden ayırmakla kalmaz, yırtık, birleştirilmiş ve yarım banknotları da orijinal hallerinden ayrıştırabilmektedir. Kısacası işletmelerinize para sayma makinesi aldığınızda aynı zamanda sahte para makinesi de almış olacaksınız.

  İleri teknolojilerde ve özel tasarımlara sahip olan bu cihazlar sahip oldukları dijital ekranlar sayesinde ses – ışık tarayıcı sistemleri aracılığıyla sahte paralara karşı ikaz ve uyarı şeklinde reaksiyon göstermektedirler. Kağıt para sayma makinelerinde olduğu gibi madeni para sayma makineleri de bozuk paraları saniyeler içinde sayar ve sahte olanlarını ayırt eder. İleri teknolojilerde tasarlanan para sayma makinesinin marifetleri sadece bununla da sınırlı kalmıyor. Hafıza ve depolama özelliğine sahip olan para sayma makineleri aynı zamanda geçmiş hesaplamaları da hafızasında tutarak sizlere döküm halinde çıkarabilmektedir. Bu sayede geçmiş ödemeleriniz ya da muhasebe işlemlerinizle ilgili olarak para sayma makinelerinizi geçmişe dönük veri merkezi olarak da kullanabileceksiniz. Bünyesinde bulunan boyut algılayıcısı, UV sensörü, tarama ve kızıl ötesi ışık sensörünün yanı sıra metal şerit ve manyetik ölçerler bulunduran bu makineler sayesinde kötü niyetli insanların tacizlerinden korunabilirsiniz. Para sayma ve sahte para makineleri sayesinde vakitten kazanacağınız gibi insan gücü konusunda da tasarruf edeceksiniz. Dilerseniz sahte parayı gerçeğinden ayırt edebilen para sayma makinelerinden tercih edebileceğiniz gibi, dilerseniz UV ışınları ve farklı algılayıcıları sayesinde sahte parayı gerçeğinden ayırt edebilen para dedektörlerinden satın alabilirsiniz.

  Para sayma makineleri ve sahte para dedektörleri hakkında Parasayar.com adresinden bilgi alabilir, ilgilendiğiniz ürünü online olarak satın alabilirsiniz.

 • FESPA ve ARED yerel faaliyetlerle Avrasya bölgesine olan bağliliklarini gösteriyor
  FESPA; Türk ortağı ve FESPA Eurasia partneri ARED ile yerel baskı sektörüne destek vermeye devam ediyor. Yerel baskı topluluğunun geleceğine olan bağlılıklarını sürdüren FESPA ve ARED bölgesel faaliyetleriyle sektörün gelişimine teşvik ve destek sağlıyor.

  Yerel baskıcıların daha hızlı ve karlı büyümesine destek olan FESPA; sağlam yapılanmış, uluslararası yeniden yatırım programı ‘Amaç için Kazanç’tan faydalanıyor. Baskıcılara bilgi kaynakları ve yeni fırsatlara erişim sağlamaya odaklanan FESPA, bu firmaların merkezi ve ortaklık kaynaklı girişimler sayesinde karlı ve istikrarlı bir şekilde büyümelerine yardımcı oluyor.

  FESPA’nın bir fuar firmasından daha fazlası olduğunun altını çizen FESPA Grup Fuarlar Müdürü Michael Ryan ‘Amaç için Kazanç’ felsefeleriyle küresel baskı dünyasının kendilerine olan desteğine karşılık vermeyi amaçladıklarını dile getirdi. Ryan, Avrasya endüstrisiyle buluşma noktaları olan FESPA Eurasia Fuarı’nın yanı sıra ARED ortaklığıyla çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptıklarını; bu sayede Avrasya’daki endüstriyel reklamcılar ve baskıcılarla olan iletişimlerini yıl boyunca sürdürdüklerini açıkladı.

  FESPA’nın ‘Amaç için Kazanç’ programının desteğiyle ARED; eğitim, bilgi ve uygulama paylaşımı, network oluşturma ve sektörün büyümesi ile ilgili çeşitli faaliyetlere yatırım gerçekleştirdi. Bu faaliyetlerden biri olan ARED Endüstriyel Reklam Ödülü ile yerel açık hava reklamcılarının yaratıcılıkları ve yenilikçi yaklaşımları ödüllendiriliyor.

  Endüstriyel Reklam Ödülü etkinliğindeki başarısını sürdüren ARED, FESPA Eurasia 2016’da (8-11 Aralık 2016, CNR Expo, İstanbul) gerçekleşecek bu ödül törenine bir kez daha ev sahipliği yapacak. Bu yarışma kapsamında uzman bir jüri tarafından seçilecek olan finalistler FESPA Eurasia ziyaretçileri tarafından oylanacak. Oylama sonucu belirlenen birinci Hamburg’da gerçekleşecek olan FESPA 2017’deki (8-12 Mayıs) FESPA Awards’a katılarak uluslararası platformda yarışma imkanına sahip olacak.

  En temel hedeflerinden birinin, canlı, yaratıcı ve zengin bir baskı endüstrisi oluşturmak olduğunu söyleyen ARED Başkanı Halil Eligür faaliyetleri hakkında şunları belirtti; “FESPA’nın maddi ve manevi katkılarıyla gerçekleşen faaliyetlerimiz üyelerimizin sektördeki büyümesine destek oluyor. Bunun yanı sıra endüstriyel reklam camiasında farkındalık oluşturarak kariyerlerinin başındaki reklamcıları ve yeni üyeleri sektöre kazandırıyor.”

  Endüstriyel Reklam Ödülü ile hedeflerinin açık hava reklamcılığında yeni bir prestij seviyesi yaratmak olduğunu vurgulayan Eligür, geçen yılki ödül töreninin oldukça başarılı olduğunu ifade etti. Geçen yılki birincinin FESPA Digital 2016 Ödülleri’nde Türkiye’yi temsil etmesinden dolayı duydukları sevinci belirten Eligür bu yılki kazananın da gelecek yıl Hamburg’da düzenlenecek FESPA 2017’de aynı başarıya ulaşmasını dilediklerini ekledi.

  ARED bunun yanı sıra FESPA’nın ‘Amaç için Kazanç’ programının finanse ettiği ve sektörün gelecek jenerasyonunu desteklemek amacıyla düzenlenen Genç ARED Dayanışma Toplantılarına da ev sahipliği yapıyor. Yılda iki kez gerçekleşen bu toplantılarla ARED; genç reklamcı ve baskıcıların buluştukları etkili bir platform oluşturuyor. Bu toplantılar genç isimlerin sektörle ve akranlarıyla tanıştıkları, deneyim alışverişi yaptıkları aynı zamanda sektörle bağlantılı konularda yapılan eğitim seminerlerine katılabildikleri sosyal fırsatlar sunuyor.

  ARED’in Türkiye’deki faaliyetlerinin ‘Amaç için Kazanç’ felsefesinin canlı göstergesi olduğunu söyleyen Michael Ryan bu toplantılar hakkında şunları söyledi; “ARED’in Türkiye ve çevre bölgelerdeki çalışmaları ‘Amaç için Kazanç’ felsefesini ve bu felsefenin yerel baskı endüstrisine nasıl katkı sağladığını gösteriyor. Genç nesiller, baskı ve endüstriyel reklam alanlarında inanılmaz ölçüde yararlı olacak taze ve yaratıcı fikirlere sahip. Genç ARED Dayanışma Toplantıları bu nesillere endüstriyi daha da ileriye götürmeleri için gerekli bilgi ve desteği sunuyor. ”

  Genç ARED Dayanışma Toplantılarıyla sektörün geleceğine olan hassasiyetini bir kez daha ortaya koyan ARED, gelecek nesilleri sektöre kazandırma adına da çalışmalar yürütüyor. Bu bağlamda ARED 2014’te, ilk FESPA Eurasia fuarından elde edilen gelirle İzmir Mersinli Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde endüstriyel reklam programı açtı. Öğrencilere mesleki eğitim vererek, onlarla başarıya götüren bilgi ve araçları paylaşmayı hedefleyen programa son iki yılda 43 öğrenci katıldı.

  Bir diğer yerel faaliyet sektörün önde gelen firmalarını ve fuar katılımcılarını bir araya getiren, 25 Ağustos’ta gerçekleşen FESPA Eurasia Yaza Veda Yemeği oldu. FESPA ve ARED’in birlikte ev sahipliği yaptıkları bu etkinlik içlerinde; Fujifilm, Optimum Digital Planet, Pimms, Lidya Group, Nova Baskı, Unifol, Alfredo Modiano, Brother ve Promakim’in de bulunduğu 120 fuar katılımcısını harika bir kokteyl ve akşam yemeğinde bir araya getirdi. Davetliler yeni ARED faaliyetleri ve en son gelişmeler hakkında bilgi edinirken aynı zamanda yeni bağlantılar kurma ve bilgi paylaşımları yapma şansını da elde etti. Bu sosyal etkinliğin büyük bir başarı olduğunu dile getiren ARED Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Demirseren yoğun katılımdan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Demirseren şöyle devam etti; “FESPA Eurasia’ya sadece üç ay kala bu etkinlik bizlere katılımcılarla buluşma ve FESPA Eurasia 2016 hakkındaki güncel bilgileri paylaşma fırsatı tanıdı.”

  Daha detaylı bilgi için www.fespaeurasia.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretçiler ücretsiz giriş için FESPA Eurasia websitesinden, EURM603 kodunu kullanarak kayıt yaptırabilir.

 • DBE’den ücretsiz travma tarama testi uygulaması
  Doğal afetler, kazalar, bombalar ve saldırılar gibi olaylar sonucunda bireyler ağır travmatik deneyimler yaşayabiliyor. Hem fiziksel hem de duygusal açıdan yaşanan bu gibi travmatik süreçlerin üzerinden zaman geçmiş olsa da, bireylerin üzerindeki etkisi hâlâ devam edebiliyor. Travma Sonrası Stres Bozukluğunun psikolojik destek alınması ile ortadan kaldırılabileceğini belirten DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Kurucu Başkanı ve Uzman Klinik Psikolog Emre Konuk, “Tüm yaşananlar sonrası daha geniş kitleler üzerindeki etkiyi analiz edebilmek için Facebook üzerinde Travma Tarama Testi’nin yer aldığı bir uygulama hayata geçirdik. Sunduğumuz bu ücretsiz uygulama ile kullanıcılar testi uygulayarak kendilerinde travma sonrası stres bozukluğu belirtisi olup olmadığını öğrenebilecekler” dedi.

  Karşılaştığınız travmatik olaylardan etkilendiğinizi düşünüyor musunuz? Uyuyamıyor musunuz? Anlamlandıramadığınız fiziksel problemleriniz mi var? Sebebi, travma sonrası stres bozukluğu olabilir. Yaşanan travmatik olayların üzerinden zaman geçmiş olsa bile etkilerinin devam edebileceğini belirten DBE Davranış Bilimleri Kurucusu ve Uzman Klinik Psikolog Emre Konuk, “Eğer travmatik süreçleri yaşamış kişi olaylardan etkilenmişse, olayın hemen ardından bu travmatik etkiler uyku bozuklukları, çabuk irkilmeler, normalden daha fazla olarak travmayı çağrıştıracak tetikleyicilerden etkilenmek gibi belli şekillerde ortaya çıkabiliyor. Travmayı takip eden erken dönemde alınan psikolojik destek, kişilerin travmatik olaydan etkilenme düzeylerinin hafiflemesine yardımcı olur. Konu ile ilgili bireylere ulaşmak ve bu süreçte onlara destek olabilmek adına popüler sosyal ağ Facebook üzerinden ücretsiz Travma Tarama Testi sunan uygulamamızı hayata geçirdik. Bu teste verilecek cevaplar, travmatize olmuş kişilerin vermiş olduğu cevaplarla benzerlik gösteriyor. Bu sebeple, psikolojik destek almak için kişilere faydalı olacak. Ancak bu testin sonucu herhangi bir psikolojik tanı alındığını ya da psikolojik bir rahatsızlığın olduğu anlamına gelmiyor. Yalnızca travmatik olaylardan olumsuz yönde etkilenildiğini ve daha az etkilenen kişilerle karşılaştırıldığında, ileride Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB) geliştirme olasılığının daha fazla olduğunu gösteriyor” dedi.

  Travma sonrası yaşanan stres bozukluğu ile ilgili örnekler veren Konuk, “Travmatize olmuş kişinin izlediği filmde bombalar patlıyorsa ya da film şiddet içeriyorsa, kişi bu sahnelerden çabucak etkilenerek daha önce yaşadığı travma tetiklenebilir. Böyle bir durumda insan beyni, bu etkilenmeyi yaşanan travmatik olayla ilişkilendirir. İnsan zihni bunları insanı korumak için savunma mekanizması olarak kullanarak korkuyu, kaygıyı, endişeyi bastırma yoluna gider. Korku, kaygı ve endişe günlük hayatın akışı içinde bastırıldığı için fark edilmeyebilir ya da zihin o travmatik anıları işler ve artık rahatsız etmez hale gelir. Eğer zihin işliyor, bu görevi yerine getiriyor ve travmatik yaşantı artık rahatsız etmez hâle geliyorsa hiç mesele yoktur. Ancak asıl sorun zihnimizin bunu yapamadığı zamanlardır. Eğer kişinin zihni bunu yapamadıysa ve travmatik yaşantı üzerinden üç ay, altı ay geçmiş, depresif şikâyetler, isteksizlik halleri, kızgınlık ve öfke halleri, kaygı ya da sıkıntı gibi durumlar, psikosomatik rahatsızlıklar, karın ağrısı, migren, baş ağrıları, bel ağrıları gibi durumlar başlamış ise bu gibi durumlarda, travmatik olayın üzerinden zaman geçtiği için beyin bunları daha önce yaşanan travmatik olayla bağlayamaz ve ikisi arasında ilişki kuramaz hale gelir. Sürekli bu semptomlar yaşanıyorsa da “Hayatımızda travma var mı?” diye mutlaka bakmak gerekiyor. Travma Tarama Testimiz bu anlamda herkese faydalı olacaktır” dedi.

  DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, uzmanları ve uzmanlık konuları hakkında bilgi almak için: www.dbe.com.tr ve www.dbe-online.com.tr adreslerini ziyaret edilebilir. DBE Travma Tarama Testi’ne bilgisayar üzerinden https://apps.facebook.com/dbeptsd/, mobil telefon üzerinden http://www.dbe.com.tr/dbeptsd-m/ adresinden ulaşılabilir.

  DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nü sosyal medyadan izlemek için:
  https://www.linkedin.com/in/DavranisBilimleriEnstitusu
  http://www.facebook.com/DavranisBilimleriEnstitusu
  https://twitter.com/DBEdbe adreslerini takip edilebilir.

 • Chat’i ilişkiye dönüştürme rehberi
  Günümüzde sosyal ağlar üzerinden kurulan eğlenceli sohbetler arkadaşlıklara hatta gerçek hayata taşınarak ciddi birer ilişkiye dönüşebiliyor. Görüşme anı ise bu sohbetlerin sonucunda her iki tarafın da heyecanına heyecan katan an… İşte uzun zamandır beklediğiniz bu anı iyi değerlendirmeniz ve sosyal ağlarda tanıştığınız kişiyle ilişki başlatmanız için görüşme öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gerekenler…

  Sosyalleşmeye imkân bulamıyor musunuz? Ya da hayatınızın eş adayı henüz karşınıza çıkmadı mı? Artık sosyal ağlar ile kendinize en uygun partneri bulmanız an meselesi. Hem karakter özelliklerinize hem fiziksel tercihlerinize hem de hayata bakış açınıza uygun adaylarla tanışmanız umduğunuzdan da kolay.

  Peki, beklenen görüşme anı geldiğinde tanıştığımız kişi ile ilişki başlatmak için görüşme öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler neler? Her şey güzel, aman akış tersine dönmesin diyorsak ne gibi davranışlardan kaçınmamız gerekiyor? Avrupa’da ve dünyada yarattığı büyük başarı sonrası ülkemize de geçtiğimiz sonbaharda giriş yapan AdopteUnMec.com’un Türkiye versiyonu ErkekSepeti.com.tr, online ortamdaki sohbeti ilişkiye taşımanın altın kurallarını görüşme öncesi ve sonrası olarak şöyle listeliyor:

  Görüşme öncesi:
  Kendinizle barışık olun
  İlk önce kendinizi beğenin. Kendinizi beğenmeniz aynı zamanda kendinizle barışık olduğunuz anlamına gelir. Malum, artık elimizin altında birçok akıllı telefon ve teknolojik programlar mevcut. Her görüntünün biçiminden rengine kadar değişiklik yapabiliyoruz. Tıpkı sosyal ağlardaki şahsi sayfamızda paylaştığımız profil resmimizde olduğu gibi. Ancak dikkat! Eğer sohbet ettiğiniz kişi ile görüşmeyi planlıyorsanız paylaştığınız resim gerçeği yansıtsın ve asla yanıltıcı olmasın!

  Zorla ruh ikizi olmaya çalışmayın
  Diyelim ki birini çok beğendiniz, ancak sohbet esnasında zevklerinizin tamamen zıt olduğunu fark ettiniz. Böyle bir durumda o kişinin hayatında yer edinebilmek için kendinizden taviz vermeyin. Her zaman özgüvenli olun! Her insan, her kişilik birbirinden farklı fakat uyumlu nitelikler taşır. Siz de farklılaştığınız noktaları mutlaka belirtin. Benzemeyen zevkleriniz ortakmış gibi göstererek karşınızdaki kişi ile ruh ikizi olmak için kendinizi zorlamayın. Aksi takdirde er ya da geç gerçekler ortaya çıkacaktır.

  Dürüst olun
  Nasıl olsa beni görmüyor ve bilmiyor diye bir rahatlık mı içindesiniz? Bu nedenle bazı konularda abartılı hatta aslı olmayan şeyler mi söylediniz? Hemen orada durun! Karşınızdaki kişiye kendinizle ilgili yalanlar söylemeyin. Söylediğiniz bir yanıltıcı söz görüştüğünüz an itibarıyla ortaya çıkabilir ve bu durumdan rahatsız olabilirsiniz. Dolayısıyla doğal olun ve kafanızda senaryolar yazmak yerine kendinizi serbest bırakın.

  Görüşme sonrası:
  Aranızdaki ilişkinin adını koyarken aceleci davranmayın Görüştüğünüz ilk gün gelecekle özellikle de evlilik ile ilgili planlarınız varsa bunlardan bahsetmemekte fayda var. Aranızdaki iletişiminizin adını koymaya çalışmak, karşınızdaki kişiyi boğar.

  Soğukkanlı olun
  Gizemli insanlar her zaman çekicidir. Kendinizi gizemli kılmayı unutmayın. Soğukkanlı bir tutum sergileyin, fakat soğukkanlı olacağım diye de fazla egoist hareketlerde bulunmayın. Aradaki dengeyi iyi kurun.

  Paylaşımlarınızı artırın
  İlk görüşmenizin verdiği elektrikle daha sonraki programlarınız için karşınızdaki ufak tüyolar verin. Örneğin ortak yapılabilecek aktivitelerden bahsedin.

  Tüm bu özellikler beni yansıtıyor fakat hala hayatımda biri yok diyorsanız; tüm dünyada 12 milyondan fazla üyeye sahip olan ve aylık 1 milyonu aşkın aktif kullanıcısı olan ErkekSepeti.com.tr’yi ziyaretiniz sizin için faydalı olabilir.

 • Uğur Soğutma SAP projesini hayata geçiriyor
  1954’den bu yana soğutma sektöründe faaliyet gösteren Uğur Soğutma A.Ş. iş süreçlerini iyileştirmek, finansal ve operasyonel verilerini daha verimli yönetebilmek için 16 Haziran 2015 yılında danışman firma Detaysoft ile başlattığı SAP S/4 HANA 360 derece Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) dönüşüm projesini 1 Ekim 2016 günü canlı kullanıma alıyor.

  Türkiye’nin en büyük ilk 100 markası arasında olan Uğur, derin dondurucu sektöründe lider konumda yer alan, 140’tan fazla ülkeye ürünlerini ihraç eden ve 400’den fazla ürün çeşidine sahip, dünyanın önde gelen içecek, dondurulmuş gıda ve dondurma markalarına perakende çözümleri sunuyor. Yurtiçinde 850’nin üzerinde satış noktası, 240'a yakın yetkili servisi bulunuyor. Detaysoft danışmanlığında bir yılı aşkın süredir geçiş süreci geçiren Uğur Soğutma 1 Ekim 2016 günü canlı kullanıma başlıyor.

  SAP Proje Sorumlusunun yaptığı açıklamada “Kurumsal kaynak planlama süreçlerini iyileştirmek, etkin takip, analiz ve planlama fonksiyonlarının yürütmek, finansal ve operasyonel verilerini daha verimli yönetebilmek adına mevcut ERP programını değiştirmeye karar verdik.

  Daha kararlı iş fonksiyonları, süreç disiplini, ileri kurumsal yazılım teknolojisi, gerçekçi planlama ve tahminleme yeteneği, etkin üretim fonksiyonları ve kurumsal bilgi güvenliği konularında kazanımlar elde edebilmek için SAP’ye geçiş kararı aldık. Bu geçiş ile birlikte sipariş yönetimi, planlama, üretim, sevkiyat ve tedarik etkinliğinde ciddi bir ivme kazanacak, Kurumsal Kaynak Planlama sistemine entegre ettiği B2B, B2C, TYS, CRM, Satış Sonrası Hizmetler portalları ve kurumsal uygulamalarını da iyileştirmiş olacağız. Projemizde emeği geçen tüm çalışanlarımıza, Detaysoft firmasına ve destek ekiplerine teşekkür eder; Bu kazanımların müşterilerimize, çalışanlarımıza, tedarikçilerimize, paydaşlarımıza ve ülkemize Hayırlı ve “Uğurlu” olmasını temenni ederiz.” dedi.

 • 2016 Kurban Bayramı tatilinde Hertz Türkiye tam kapasite çalışıyor
  Türkiye’de son dönemde yaşanan olaylardan etkilenen araç kiralama sektörü Ağustos ayı ile birlikte hızla toparlandı. Yurt içindeki seyahat alışkanlıklarının artması, yabancı turist sayısındaki düşüşü ve 15 Temmuz olaylarının ardından turizm sektörünün uğradığı kayıpları büyük ölçüde kompanse ederken, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi araç kiralama sektörü atağa geçti.

  Turizm genelinde olduğu gibi araç kiralama sektöründe de yüksek sezon olarak nitelendirilen bu dönemde iç turizmdeki hareketlilik araç kiralamaya olan talebi de artırıyor. Kurban Bayramı için neredeyse tüm araçlarının dolduğunu belirten Hertz Türkiye Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu, “Bayram tatilleri sektörümüz için oldukça verimli dönemler. Büyük bir kitle Kurban Bayramı tatili öncesinde, tatil boyunca ulaşımlarını sağlayacak araçlarını şimdiden rezerve etmiş durumda. İç turizme olan ilginin artmasıyla birlikte bu bayram 30 bine yakın kiralık araç yollarda olacak. Araçların büyük bir kısmı “Uç ve Kirala” yöntemiyle havalimanlarından kiralanacak. Uçuş sonrası yapılan kiralamalar haricinde, şehir dışına araçla seyahat etmek isteyen kitleler de mevcut. Bu müşterilerimize ise şehir merkezlerindeki kiralama ofislerimizden hizmet veriyor olacağız. Bayram tatillerinde kısa süreli turistik amaçlı kiralamalar tavan yapıyor ve sektör yüzde 100 kapasite ile çalışıyor. Gelen talep arzın üstünde seyrediyor.” dedi. Tam kapasite çalışacağız

  15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ister istemez bir kayıp yaşandığını vurgulayan Hidayetoğlu, “Yurt dışından gelen turist sayısındaki düşüşe bağlı olarak araç kiralamadaki doluluk oranlarımız etkilendi. Ancak hem ülke hem de sektör olarak çok hızlı pozitife döndük. Kurban Bayramı ile birlikte doluluklar en üst seviyelere ulaşacak. Uzun bir bayram tatili olması ve yaz mevsiminin son günlerine denk gelmesi sebebiyle turizm sektöründe yılın en hareketli günleri yaşanacak. ” dedi.

  Yoğun talep sebebiyle Hertz Türkiye bayram süresince 4 günden başlayan sürelerle araç kiralama hizmeti sunuyor olacak. Nur Hidayetoğlu, “Hertz Türkiye olarak bizler, hizmet verdiğimiz tüm noktalarda her zaman yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile çalışarak, müşterilerimize mükemmel bir araç kiralama deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Bu bayramda da bizi tercih eden müşterilerimize en güvenilir ve en konforlu araç kiralama hizmetini vermek için çalışacağız.” dedi.

  Hertz Türkiye ve hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için www.hertz.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

 • Dr. Oetker Vitalis Roasted Müsli çeşitleri ile güne iyi bir başlangıç yapın
  Dr. Oetker, çok severek tüketilen müsli portföyüne, yepyeni bir seri ekledi: Roasted Müsli . Yeni seri 3 lezzetten oluşuyor:

  - Çikolatalı-Fındıklı Kavrulmuş Çıtır Müsli
  - Çilekli-Vanilya Aromalı Kavrulmuş Çıtır Müsli
  - Turna Yemişli (Cranberry)-Kabak Çekirdekli Kavrulmuş Çıtır Müsli

  Kavrulmuş Çıtır Müsli’ler hazırlanırken, tam tahıllı çıtır buğday ve yulaf ezmesi, bal ile tatlandırılmış özel bir karışım ile harmanlanıyor ve daha sonra gevrekleşip altın rengini alana kadar özenle fırınlanıyorlar. Çikolatalı-Fındıklı Kavrulmuş Çıtır Müsli içine çikolata parçaları ve kavrulmuş fındık, Çilekli-Vanilya Aromalı Kavrulmuş Çıtır Müsli içine çilek parçaları ve vanilya aroması, Turna Yemişli (Cranberry)-Kabak Çekirdekli Kavrulmuş Çıtır Müsli için de cranberry ve kabak çekirdeği içi eklenerek lezzetleri taçlandırılıyor.

  Dr. Oetker Vitalis Müsli sevenler, lezzet ve sağlığın uyumu olan, Dr. Oetker Vitalis Roasted Müsli çeşitlerinin benzersiz tatları ile güne keyifli ve enerjik başlangıçlar yapabilecekler... Dr. Oetker ürünleri, tarifleri hakkında bilgi almak veya hazırlama/pişirme ipuçlarına, püf noktalarına ulaşmak istiyorsanız, 0 800 / 415 98 04 no’lu Ücretsiz Danışma Hattı’nı arayabilir veya http://www.droetker.com.tr/tr-tr/index.htmlInternet adresine başvurabilirsiniz.


 • Uğur Soğutma Dünya devi olma yolunda ilerliyor
  1954 yılında Nazilli’de kurulan ve bugün Türkiye’nin en büyük soğutma şirketlerinden biri olan Uğur, sektördeki büyüme ve ilerlemesine tüm hızıyla devam ediyor. Dondurma makineleri imalatı ile başlayan serüveninde bugün 2.000’den fazla kişiye istihdam sağlamakla beraber alanında dünya devlerinden biri olmak üzere kurumsallaşma çalışmalarına devam ediyor.

  Coca Cola, Pepsi, Lipton, Carlsberg, Heineken, Nestle, Evian ve Unilever gibi dünya devi markalarla önemli iş ortaklıkları kuran Uğur, sadece imalat ve ihracatta değil, bilgi teknolojileri hizmet yönetimi ve tedarik zinciri güvenliği konularında da Türkiye’nin öncü şirketlerinden biri olmayı hedefliyor. Uğur Soğutma’nın daha güçlü olma hedefi doğrultusunda yaptığı çalışmalar, süreçlerinin kazandığı ISO belgeleriyle perçinleniyor.

  Geçtiğimiz günlerde sektörde ulaşılması zor olan bir başarıya imza atan Uğur aynı anda 3 farklı ISO belgesini kalite yelpazesine ekledi. İlgili departmanlar ve kalite yönetimi biriminin çalışmaları sonucunda yönetim sistemlerini ISO/IEC 20000-1 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi, TS ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği ve TS ISO 22301 Toplumsal Güvenlik – İş Sürekliliği Yönetim Sistemi olmak üzere 3 uluslararası sertifika ile taçlandırdı.

  Dünyada ticari soğutma makineleri dendiğinde akla gelen ilk markalar arasında yer alan Uğur, tükenmek bilmeyen enerjisi ve sürekli iyileştirmeye açık olan kalite anlayışı ile sektörün lider şirketlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 • Bayram sohbetlerini Saray tatlandırıyor
  Atıştırmalık lezzetleriyle 35 yıldır Türkiye’nin sevilen bisküvi ve çikolata markası Saray’ın Saray Bisküvi, Kurban Bayramı’nda hem ağızları hem de sohbetleri tatlandıracak ürünleriyle tüketicilerle buluşuyor. Paylaşmanın katlanarak arttığı Kurban Bayramı’nda Saray Bisküvi ürünleri tüm sevenlerin bir arada olduğu eşsiz sohbetlerin ortağı olacak. Nefis sütlü ve bitter seçenekli Madlen çikolataları ve içi krema, fındık dolgulu Cevher fındıklı sütlü çikolata ile bu bayram Saray, damakları tatlı bir yolculuğa davet ediyor.

  Birbirinden lezzetli ürünleri ile hem çocukların hem de büyüklerin gözdesi Saray Bisküvi’nin bayrama özel zarif kutuları ile dikkat çeken ürünlerinden Saray Madlen Sütlü ve Bitter Çikolata 280 gr, Saray Kare Madlen Sütlü ve Bitter Çikolata 250 gr ve Cevher Fındıklı Sütlü Çikolata 500 gr gibi bayramlık Saray lezzetleri; pek çok ulusal ve yerel zincir ile marketlerde yer alıyor.

  Saray Bisküvi ve ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için;
  www.saraybiskuvi.com.tr
  www.facebook.com/saraybiskuvi,
  www.twitter.com/Saray_Biskuvi
  www.instagram.com/saraybiskuvi adresleri ziyaret edilebilir.

 • Saray Bisküvi’den atıştırmalık ürünler pazarında bir ilk
  Saray Bisküvi, atıştırmalık yemeyi seven aynı zamanda da formlarına dikkat edenler için özel tasarlanan 100 kalorilik ürünler ile en lezzetli atıştırmalıklarını porsiyonladı. Saray’ın yeni “100 Kalori” ürünleri 6 ayrı ürün çeşidiyle 6’lı paketler halinde raflarda yerini aldı.

  Pratik ve lezzetli atıştırmalıklar hayatın vazgeçilmezi... Yemekten önce bastıran açlığı dindirmeyi; evde, işte, yolda ya da günün herhangi bir anında minicik tatlı - tuzlu bir şeyler atıştırmayı kim istemez ki?

  35 yıldır Türkiye’nin sevilen bisküvi markası Saray, atıştırmalık pazarında bir ilki daha gerçekleştirdi. Saray Bisküvi, atıştırmalık yemeyi seven aynı zamanda da ne kadar yediğine dikkat edenler için “Kalorisi adında, keyfi tadında” 100 kalorilik porsiyonlanmış çok özel bir ürün grubu tasarladı.

  Saray Bisküvi’nin tatlı ve tuzlu atıştırmalıklardan oluşan yeni “100 Kalori” ürün ailesinde; 6 farklı çeşit atıştırmalık bulunuyor. Her biri 100 kalori olarak porsiyonlanmış 6 adet üründen oluşan atıştırmalık paketlerinde; Saray’ın en çok sevilen hindistan cevizli, yer fıstıklı ve karamelli barları, çıtır gofreti, meyveli keki, baharatlı krakeri bulunuyor. Saray’ın yeni “100 Kalori” ürünlerini, atıştırmalık sevenler artık kalorisini bilerek istedikleri kadar tüketebilecek. Saray Bisküvi’nin yeni ve trans yağ içermeyen 100 kalorilik ürün grubu, tüm modern kanallarda ve zincir mağazalarda satışa sunuldu.

  Saray Bisküvi ve ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için;
  www.saraybiskuvi.com.tr
  www.facebook.com/saraybiskuvi,
  www.twitter.com/Saray_Biskuvi
  www.instagram.com/saraybiskuvi adresleri ziyaret edilebilir.

 • Uğur Soğutma kurumsal sitesi şimdi işaret dilinde
  Engelleri ortadan kaldırmak, toplumsal farkındalık oluşturmak ve en önemlisi işitme engellilerin en büyük sorunu olan iletişim için kullandıkları Türk İşaret Dili'nin (TİD) yaygınlaştırılması ve bu konudaki mağduriyetin asgari seviyeye indirilmesi amacı ile bu uygulamayı başlatan Uğur Soğutma, kurumsal web sitesini işaret dilinde tercümesini yayınlayarak sektörüne örnek olmuştur.

  Daha önceki aldığı sosyal sorumluluk çalışmalarıyla sıkça duyuran Uğur Soğutma kurumsal web sitesinin engelsiz web standartlarına yükseltilerek kullanıma sunmuştu şimdi ise web sitesinin metinlerinin işaret dilinde tercüme görüntüleri yayınladı. Türkiye’de çok az web sitede uygulanan bu uygulamada engelli bireylerin toplumda bilimsel ve sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmesi amacıyla hayata geçirdiği bu projeyi Uğur Soğutma kurumsal web sitesi www.ugur.com.tr ‘den ulaşıla bilinmektedir. Basında adını, yer aldığı sosyal sorumluluk çalışmalarıyla sıkça duyuran Uğur Soğutma daha önce İnsan Kaynakları ve Personel İdari İşler Departmanı çalışanları önceliğinde her departmandan en az bir çalışanının işaret dili eğitimi alarak işitme engelli çalışanlarının engellerini ortadan kaldırmış ve Türk Telekom ile gerçekleştirdiği “İletişimde Engelleri Kaldırıyoruz” (İEK) projesinde ile işitme ve konuşma engelli vatandaşların Uğur markalı ürünler ile ilgili talep ve geri bildirimlerini 7 gün 24 saat, 4448487 çağrı merkezi numarasından Müşteri Hizmetleri’ne iletmesini mümkün kılan projelerde yer almıştı.

  Daha fazla insana ulaşmak için her geçen gün yeni bir çalışma gerçekleştiren Uğur Soğutma Kurumsal İletişim Departmanı yetkilisi yaptığı açıklamada; “Engelsiz web standartlarında bulunan kurumsal web sitemize işaret dili tercümesini de ekleyerek bir üst erişim sınıfına yükselttiğimiz için çok mutluyuz. Devamlı gelişmeyi ve daha fazla tüketiciye ulaşmak için bir sonraki hedefimiz Uğur Şirketler Grubu’na bağlı tüm şirketlerin kurumsal web sitelerini işaret diline tercümelerini yayınlamak.” olduğunu belirten yetkili bu kapsamdaki sosyal sorumluk projelerinin devam edeceklerini belirterek sözlerine son verdi.

 • Okula dönüş, çocuğun travmatik olayları atlatmasında önemli
  Toplum hayatı, birçok öngörülemez durum içerdiği gibi aynı zamanda birçok rutini barındırıyor. Travmatik süreçlerin daha fazla etkilediği ve derin izler bıraktığı çocuklar için bu rutinlerin düzenli bir şekilde tekrar etmesi, onlara yetişkinlere olduğundan daha fazla güven veriyor. Peki, travmatik olaylardan çocukların daha fazla etkilenmesinin asıl sebebi ve çocuklar üzerindeki davranışsal etkileri nedir? Bu konuda çocukların yakın çevresindeki yetişkinlerin ilk halkası olan anne-babalar ile öğretmenlere ne gibi hayati görevler düşüyor? Okula başlamanın bu süreçte katkısı nedir? DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden Uzman Klinik Psikolog Ayşen Kayahan, çocukları etkileyen travmalar sonrasında normalleştirici sürece girebilmenin yollarını açıklıyor…

  Her türlü toplumsal travma; iyi, güvenli, yaşamaya değer bir dünyaya olan inancı zedeleyerek bizi karmaşa ile baş başa bırakır. Hepimiz için önceden kestiremediğimiz, kontrol edemediğimiz olayları anlamak ve kabul etmek zordur. Ancak böyle durumlar özellikle çocuklar için baş etmesi güç sorunlar ortaya çıkarabilir. Peki, travmatik olaylardan çocukların daha fazla etkilenmesinin asıl sebebi ve bunun çocuklar üzerindeki davranışsal etkileri nedir? Aileler, çocuklarını bu gibi travmatik olaylardan nasıl koruyabilirler? Okula başlamanın bu süreçte katkısı nedir? Öğretmenler öğrencilerinin bu gibi zor durumlarla başa çıkabilmesi için nasıl yardımcı olabilirler? DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden Uzman Klinik Psikolog Ayşen Kayahan; travmatik olaylardan en fazla çocukların etkilenmesinin sebebini, bu durumun çocuklar üzerindeki davranışsal etkilerini, bu süreci aile ve öğretmenler ile birlikte atlatmanın yollarını şöyle açıklıyor: “Çocuklar, travmatik olaylardan daha fazla etkilenen kişiler oluyor. Bunun asıl nedeni; onların gözünde yetişkinlerin felaketi önleyemiyor, etkisiz hale getiremiyor ve en önemlisi çaresiz kalıyor olmalarıdır. Bu his, çocuk nezdinde özellikle anne-babanın konumu açısından önemlidir. Zira onlar için anne-babalar, hem rolleri gereği hem yetişkin olmaları nedeniyle, çocuğun algılayışında sonsuz güce sahip ve her şeyi çocukları için en doğru biçimde yapan kişilerdir. Anne-babalarını çaresizlik içinde görmeleri çocukların travmalar ile baş etmelerini daha da zorlaştırır.” Yaşanan bir felaket ya da terör olayları karşısında çocuklarının tepkilerinin birbirlerinden farklılık gösterdiğini belirten Kayahan, “Bazen çocuklar, özellikle gençler yetişkinlerden tamamen koparak süreci aşmaya çalışabilir ve aşırı güvenli davranabilirler. Bunun tam tersi de olabilir: Özellikle küçük çocuklar çevrelerindeki yetişkinlere olağandan fazla bağımlı davranışlar gösterebilirler. Bazı durumlarda dikkat sorunları, ders ve okul başarısını olumsuz etkileyebilir” dedi.

  Travmanın çocuklarda yarattığı olumsuz etkiler aşikârken ailelerin böyle durumlarda ne yapması gerekiyor? Kayahan, “Çocukların yaşadıkları travmayı atlatmalarında anne-babalarının duruşu önemlidir. Ebeveynlerin bu durumun geçici olduğuna, değişeceğine inanmaları ve çocuklarına bunu hissettirmeleri, geleceğe dair umut taşımaları önemlidir. Anne-babanın çocuğun yanında olması ve sürecin geçici olduğunu hissettirmesi çocuğun kaygısıyla baş edebilmesinde hayati öneme sahiptir. Çocukların önceden var olan duygusal sorunları, yakın zamanda yaşanmış travmalar, aile ilişkilerinin zayıf, karmaşık ve destekten uzak olması; yaşanan süreçle baş etmelerine engel olacaktır. Bu gibi durumlarda gerekli düzenlemeler bir uzman yardımıyla yapılmalıdır. Ayrıca çocukların travmatik olaylar sonrasında en kısa sürede günlük yaşam rutinlerine dönmeleri gerekiyor. Çünkü günlük rutinin devam etmesi çocuğun kendisini ve ailesini güvende hissetmesini sağlıyor.” dedi.

  Okulun, rutinin en önemli parçası olduğunu, yaşanan tüm sıkıntılı süreçler sonrasında çocukların okullarına dönerek yaşıtlarıyla birlikte olmalarının ve öğretmenlerin desteğinin bu süreci aşmalarına yardımcı olacağını belirten Kayahan, “Travmatik olaylardan sonra tüm aile için okula dönüş, yeni bir başlangıç heyecanı oluşturur. Aile içinde herkese iyi gelen bir hareketlenme sağlar. Okula başlarken anne-babaların da çocukla birlikte aynı heyecanı yaşaması önemlidir. Bu durum çocuğun okula motivasyonunu artırır. Çocukla birlikte alışveriş yapılmalı ve okula gittiğinde özlediği öğretmenlerini, arkadaşlarını yeniden göreceği ona hatırlatılmalıdır. Çocuk aynı heyecanı aileden göremez ise okulun önemsiz olduğunu düşünebilir. Ayrıca karamsar, mutsuz, neşesiz tablonun devamının çocuk üzerinde olumlu etkisinin olmayacağı çok açıktır. Travmatik olaylardan sonra yaraların sarılmasında öğretmenlerin rolü de çok büyüktür. Öğretmenler hem süreklilikleri hem de kurdukları ilişki ile çocuklar için çok büyük psikolojik destektirler. Öğretmenler çocuklara, gelişimleri doğrultusunda eğitim verirken, yaşadıkları olumsuz olayların psikolojik etkilerinden kurtulmalarında onlara yardımcı olur. Öğretmenler çocuklara yaşadıklarının zor ancak geçici olduğunu ve her şeyin mutlaka yoluna gireceğini sıklıkla hatırlatmalıdırlar. Çocuklar, anne-babalarının tepkilerini gözlemledikleri gibi, öğretmenlerin tepkilerini de yakından takip ederler. Bu nedenle çocukların, öğretmenlerinin de, tıpkı ebeveynleri gibi, travmalar ya da zor durumlarla başa çıkabilecek güçte olduğunu görmeleri gerekir.”

  “Çocuklar anne-babalarına, öğretmenlerine bağımlılık gösterebilirler. Öğretmenlerinden ayrılma konusunda, bireysel olarak çalışmada zorlanabilirler, sessizleşebilirler. Bu tür durumlarda çocuklar mutlaka arkadaşlarıyla olmaya teşvik edilmeli ve öğretmenleriyle özel zaman geçirmelidirler. Bu şekilde çocuklara güven içinde oldukları hissettirilmelidir. Sıkıntılı durumlarda peşinen biliyor olduklarını varsaymadan, çocuklardan beklenen davranışların neler olduğu onlarla açıkça konuşulmalıdır. Çocukların ve gençlerin yaşadıkları güçlüklerle baş etmelerini kolaylaştırmak için travma ve tepkileri üzerinde konuşmalarını ve bu doğrultuda kendileri için anlamlı projeleri hedefleyerek çalışmalarını sağlamak yararlı olacaktır” dedi.

  DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, uzmanları ve uzmanlık konuları hakkında bilgi almak için:
  www.dbe.com.tr ve www.dbe-online.com.tr adreslerini ziyaret ediniz.
  DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nü sosyal medyadan izlemek için:
  https://www.linkedin.com/in/DavranisBilimleriEnstitusu
  http://www.facebook.com/DavranisBilimleriEnstitusu
  https://twitter.com/DBEdbe adresleri takip edilebilir.

 • Ahmet Çoban'ın geliştirdiği organik saç bakım ürünleri Garageorganics.com'da
  Garage Organics saç bakım ve cilt bakım ürünleri, aloe vera içeren doğal organik malzemeler kullanılarak üretilmekte. Dünyanın en prestijli organik ürün sertifikalarından biri olan ETKO ve COSMOS ORGANIC sahibi Garage Organics markası, Garage Hair Repair Studio’nun genel “natürel ve sağlıklı saç” vizyonunu tamamlarken ayrıca vücut bakımı için de en iyi bitkisel çözümleri sunuyor.

  Garage Organics Hair Repair Serisi, alışılagelmiş tüm markaların aksine saç bakımı sürecini, kesim, boyama gibi işlemlerin öncesinden başlatarak saçı tüm bu uygulamalara güçlendirerek hazırlıyor. Garage Organics Markası tamamen saçın gerçek ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış.

  2000 yılında 15 yaşında kuaförlüğe başlayan Ahmet Çoban için, 2015 yılı tüm profesyonel hayallerini hayata geçirmek adına yeniden yola çıktığı bir yıl oldu. Türkiye’nin “saç tamiri” sloganı ile yola çıkan ve yaptığı yenilikçi uygulamalarla ilk “2. dalga kuaför salonu” olarak tanımlanan Garage Hair Repair Studio Etiler’de kapılarını açtı.

  Ahmet Çoban’ın 3 yıla yakın bir süredir planladığı sağlıklı ve doğal saç bakım serisi Garage Organics, bir süredir devam eden Ar-Ge sonrasında, 2015 yılında hayata geçti. Bu sayede Ahmet Çoban Türkiye’nin ilk salon çıkışlı saç bakım markasına da imza attı. Garage Hair Repair Studio’un başarısı hızla tırmandı ve 2016 Ocak ayında Nişantaşı Garage Studio ile markanın büyüme dönemi başladı. Önceki dönemde 3 salonu ile ayda 5 bin civarında müşteriye kadar ulaşan Ahmet Çoban, Garage Studio markasıyla kuaför camiası için yeni bir adım atarak 20 dakikalık “kişisel danışmanlık” randevu sistemini de geliştirdi.

  Uzun yıllar edindiği deneyim ve popüler saç uygulamaları ile tanınırlığı Türkiye sınırlarını aşan Ahmet Çoban yeni merkezinin konseptini natürel, sağlıklı, kişiye özel saç bakım ve tasarım çözümleri üzerine kurgulamakta.

  Garage Organics Hair Repair Serisi (Garage Organics Hair Repair Shampoo organik şampuan, Garage Organics Hair Serum, Garage Organics Hair Balm) organik şampuan ve yapılan işlemler hakkında daha detaylı bilgi almak için https://garageorganics.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • Saray’ın yeni incecik çıtır rulo gofreti tutkuya dönüşüyor
  Birbirinden farklı tatlarıyla hem çocukların hem de yetişkinlerin tercihi Saray Bisküvi, atıştırmalık kategorisindeki efsane ürünü Eldenele’nin yeni Rulo Gofret’ini tüketicisi ile buluşturdu. Eldenele’nin klasikleşmiş lezzetleri arasına eklenen Rulo Gofret, paylaşıldıkça tatlanan anların vazgeçilmez tutkusu oluyor.

  Taptaze fındık ve kakaonun birleşiminden oluşan ve yoğun kremayı incecik çıtır rulo gofret yapraklarıyla buluşturan Eldenele Rulo Gofret, her an her yerde lezzetli ve hafif atıştırmalık arayanlara yeni bir alternatif sunuyor. Eldenele Rulo Gofret; çay ve kahvenin yanında, sıcak yaz günlerinde dondurmanın kenarında, çalışmaktan bunaldığınız zamanlarda, buz gibi meyve suyunun yanında, misafir sohbetlerinin en tatlı anında, tatlı ihtiyacını hafif tatlarla gidermek isteyenlere eşlik edecek.

  60 ve 270 gramlık ambalajıyla, çıtır rulo gofret yaprakları arasında enfes kakaolu ve taze fındıkların kullanıldığı yüzde 65 yoğun kremalı Eldenele Rulo Gofret’e Türkiye genelindeki seçkin zincir mağazalar ve süpermarketlerden ulaşılabiliyor.

  Saray Bisküvi ve ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için;
  www.saraybiskuvi.com.tr
  www.facebook.com/saraybiskuvi,
  www.twitter.com/Saray_Biskuvi
  www.instagram.com/saraybiskuvi adresleri ziyaret edilebilir.

 • ”Yüz Yüze”, çift ve aile terapisi mesleğine ışık tutuyor
  Kitap, yalnızca aile terapisini benimsemiş olan meslek üyelerine değil, diğer ruh sağlığı hizmeti veren tüm profesyonellere, kendilerini terapi dünyasına girmek için hazırlayan öğrencilere ve kendi sorunlarına çözümler arayan veya günümüz Türkiye’sinde aile kavramı üzerine düşünen her yaştan okuyucuya hitap ediyor. Ayrıca psikoterapinin olmazsa olmaz bir ihtiyaç olduğu gerçeğini, çift ve aile terapisi vakaları üzerinden anlatması ile de bir ilki gerçekleştiriyor.

  Türkiye’de “psikoloji” kavramı dilde sık kullanılır olsa da alanın uzmanları disiplinin gerçekte ihmal edildiğini anlatmak için zorlu parkurları geçmeye devam ediyorlar. Pegasus Yayınları ve Çift ve Aile Terapileri Derneği’nin (ÇATED) iş birliği ile Türkiye’de Çift ve Aile Terapisi Öykülerini örnek vaka çalışmaları ile ele alarak, psikoloji literatürünün gündemine önemli bir konuyu kazandıran ve mesleğin detaylarına ışık tutan “Yüz Yüze” kitabı hazırlandı. Kitabın hazırlanma sürecinde her ikisi de psikoterapist olan kitabın editörleri Yudum Akyıl ve Neval Güven, ÇATED üyesi terapistlerle görüşerek terapistlerin objektif bir dille hikâyeleri kaleme almalarına aracı oldu.

  Yüz Yüze’den bir ilk!
  “Yüz Yüze” adlı kitap; Türkiye’nin farklı şehirlerinde, birbirinden farklı yöntemlerle çalışan terapistlerin anlatımıyla, 10 farklı çift ve aile terapisi vakasını bir araya getiriyor. Bu hikâyeler, birbirinden çok uzak kültürel, toplumsal ve ekonomik yapıdaki ailelerde yaşanmış gerçek sorunlara getirilebilecek farklı yaklaşımları ve çözümleri örneklendiriyor. Akademik araştırmalardan beslenen ve bir rapor gerçekliğinden hareket eden kitap, vakalara dayanarak uygulamalar üretirken, aile içinde ya da çiftler arasındaki ruh sağlığını ilgilendiren sorunlarla nasıl başa çıkılabileceğine dair canlandırma sunuyor. Okuyucuyu, psikologları ve terapistleri yönlendirme amacı taşıyan kitap, psikoterapinin olmazsa olmaz bir ihtiyaç olduğu gerçeğini çift ve aile terapisi vakaları üzerinden kılavuz niteliğinde bir anlatımla açığa çıkarıyor.

  Kitabın bir ilki başararak benzerlerinden ayrıştığını belirten ÇATED Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Klinik Psikolog Emre Konuk “Çift ve aile terapistinin en sevdiği şey vaka sunumlarını içeren kitaplardır. Vaka kitaplarında, yalnızca bildiğimiz tekniklerin nasıl uygulandığını değil, aynı zamanda değişik yaklaşımların nasıl uygulandığını ve entegre edildiğini de görürüz. Ülkemizde tek tük de olsa değişik aile terapilerini anlatan kitaplar yayınlandı. Ancak vakaların derlendiği bir kitap yoktu. Bu kitap, bu boşluğu dolduracak bir içeriğe sahip” dedi.

  Farklı psikoterapi türlerini karşılaştırma imkânı sunuyor Kitapta yer alan her vakanın kendisine özgü bir öyküsü bulunuyor. Bu öyküler, çift ve aile olmak için yaşananları tümüyle yeniden düşünmeye imkân tanıyan bir zenginlik sunuyor. Kitapta vaka öykülerini vaka formülasyonları, terapi süreçlerinin anlatımı ve sonuçların tartışılması izliyor. Kitapta duygu odaklı çift terapisinden yapısalcı aile terapisine, psikobiyolojik yaklaşımdan psikanalitik çift terapisine, gelişimsel yaklaşımdan psikodramaya ve stratejik aile terapisine pek çok yaklaşım karşımıza çıkıyor. Bu özelliğiyle kitap, okuyucuya farklı psikoterapi türlerini karşılaştırma olanağı da veriyor.

  ÇATED hakkında bilgi almak için: www.cated.org adresi ziyaret edilebilir.

 • Tezcan Galvaniz’in iletişim danışmanı TimePR oldu
  Türkiye metal sektörünün köklü şirketlerinden Tezcan Galvaniz’in halkla ilişkiler ajansı TIME Public Relations (TimePR) oldu. TimePR, Tezcan Galvaniz’in iletişim çalışmalarını dünya standartlarında bir halkla ilişkiler anlayışını temsil eden TimePR üstlenecek.

  1983 yılında Manisa’da ilk üretimine başlayan Tezcan Galvaniz, 1999 yılında lojistik bakımdan daha avantajlı olan Kocaeli’ne taşındı. Günümüzde Galvanizli sac sektöründe sahip olduğu yüksek kapasiteli ve en son teknolojili hatlar ile faaliyet gösteren Tezcan Galvaniz, İSO 100 listesinde ilk 100’deki yerini yıllardır koruyor. Hızlı büyümesini sürdüren ve sürekli gelişim felsefesiyle hareket eden Tezcan Galvaniz, yapı sektöründeki lider duruşunun yanında beyaz eşya ve otomotiv sektöründe de güvenilir ve hızlı yapısıyla dikkat çekiyor. Tezcan Galvaniz’in yeni iletişim ajansı TIME Public Relations [TimePR] ise halkla ilişkiler ve iletişim danışmanlığı alanındaki en köklü şirketler arasında yer alıyor. 2007 yılından bu yana ulusal ve uluslararası birçok kurum ve marka ile ortak başarı öyküleri yazan, alanında uzman ve deneyimli danışmanlarıyla müşterilerinin stratejik iletişim ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreten TimePR, yenilikçi ve yaratıcı çalışma biçimiyle dikkat çekiyor. Temsil ettiği kurumlar için rekabet avantajı sağlayarak itibar yönetimini tüm süreçlere taşıyan TimePR, metal sektöründeki gelişmeleri ve Tezcan Galvaniz’in bu alandaki ilklerini ve diğer tüm yeni çalışmalarını daha geniş kitlelere ulaştıracak.

  Markaları dinleyen, öykülerini anlayan ve onları geniş kitlelere ulaştıran TimePR, bundan sonraki süreçteTezcan Galvaniz’in tüm iletişim ihtiyaçlarını deneyimli kadrosu ile yönetecek.

  Tezcan Galvaniz hakkında ayrıntılı bilgi için; www.tezcan.com
  TimePR hakkında ayrıntılı bilgi için; www.timepr.com

 • Kymco, “Yerim Seni İstanbul” ekibinin yanında
  Uğur Motorlu Araçlar’ın çatısı altında faaliyet gösteren Kymco, Türkiye’nin büyülü şehri İstanbul’un 230 farklı mekânını gezen “Sonradan Gurmeler Topluluğu’nun” yayınladığı Yerim Seni İstanbul adlı kitabın sponsorlarından biri oldu.

  “Büyülü şehrin en mütevazı ve en lezzetli duraklarını derledik! Haydi durmayın, çıkın sokaklara, İstanbul sizi bekliyor!” sloganıyla şehri karış karış gezen “Sonradan Gurmeler” 8 yıl önce başladıkları bu keşfi tamamlayarak İstanbul’un meşhur lezzet duraklarını “Yerim Seni İstanbul” adlı kitapta topladılar. İstanbul’un en geniş lezzet rehberi olan bu kitapta birbirinden lezzetli yemeklere, yemeklerin lezzet sırlarına, özel lezzetlerin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz.

  6 kişilik ekibin çalışmalarıyla hayat bulan “Yerim Seni İstanbul” kitabı, 2 kıta, 42 rota ve 230 mekanı ile lezzetleri keşfetmek için muhteşem bir kaynak oluşturuyor. 8 yıl boyunca İstanbul’u gezen “Sonradan Gurmeler Topluluğu” çıkardıkları bu kitapta, sponsorlarından biri olan Kymco’ya da yer vererek teşekkür ettiler. Tükenmeden alın, soğumadan yiyin! mottosu ile yemek yemeyi seven ve her daim en lezzetlisini arayanlar için raflardaki yerini alan “Yerim Seni İstanbul” kitabı, bir çok ünlü yazardan da tam not aldı.

  Bu lezzet dolu mekanlara İstanbul trafiğine takılmadan kolayca ulaştıran Kymco, yemek meraklılarına keşif için daha fazla zaman sağlıyor. Zamandan tasarruf eden yemek meraklılarına ise 230 adet lezzet durağının tadını çıkartmak kalıyor.

 • Uğur’un ödüllü reklamları Ads Of The World’de
  13. Kırmızı Ödülleri’nde 3 farklı kategoride ödül kazanan Uğur Soğutma’nın reklam çalışmaları dünyanın saygın sitesi AOTW‘de yayınlandı.

  Konuya ilişkin Pazarlama Bölümü’nden yapılan açıklamada “Türkiye’nin ilk A++ derin dondurucu üreticisi Uğur olarak müşterilerimize yaz tatlarının saklanarak kışın da sağlıkla tüketilebileceğinin iletişimini yapıyoruz. Bu ödüllü çalışmalarımızda ajansımız KAF ile lezzetleri korurken aynı zamanda bunun ekonomik katkısı üzerine bir çalışma yaptık.” dedi.

  Projenin kaynağı hakkında bilgi veren yetkili “Kışın en sağlıklı sebze ve meyveler yaz mevsiminde yetişen ve pazarda bolca satıldığı için hesaplı bir şekilde temin edilen ve derin dondurucuda saklananlar. Bizler ‘Yazın alın, kışın yiyin.’ konseptinden hareketle hem çarpıcı hem basit bir tasarımla bunu anlatmak istedik.” dedi. Derin dondurucu kullanıcıları ile yaptıkları çalışmalar neticesinde elde ettikleri iç görülere de değinen yetkili “Yemeği yapan anne derin dondurucu kullanarak hem ailenin sağlıklı beslenmesini sağlıyor hem de ev ekonomisine katkıda bulunuyor. Aynı zamanda evin hamarat hanımı rolünü sürdürürken daha doğal şartlarda yetişmiş sebze ve meyveleri aile üyelerine gönül rahatlığıyla sunuyor. Biliyor ki sofraya mevsiminde yetişmeyen, hormonlu değil sağlıklı ve lezzetli besinler sunuyor. Biz de bunu iletişim çalışmalarımızda anlatmaya gayret ediyoruz.“ şeklinde özetleyen yetkili “Yurtiçinde ödül kazanan bu çalışmaların yurt dışında da ses getirmesi bizleri çok mutlu etti. Anlatımın yalın oluşu çalışmanın evrensel bir mesaj içerdiğini de gösteriyor. Bu projede emeği geçen ajansımıza, pazarlama ve kurumsal iletişim bölümü proje ekibine teşekkür ederiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

  Ads Of The World (AOTW) nedir?
  Ads Of the World dünyanın birçok ülkesinden yaratıcı reklam ve tanıtım faaliyetlerini derleyen ve bunları resmi sitesi http://adsoftheworld.com/ ‘da yayınlayan Amerika merkezli bir organizasyondur. Başvuruların bağımsız bir kurul tarafından değerlendirildiği projede sitede yayınlanmaya layık görülen çalışmalar ciddi bir elemeden geçiyor.

 • 30.000 çeşit hırdavat malzemesi Metaş güvencesiyle Hirdavatburada.com'da
  Profesyonellerin ve amatörlerin hırdavat kategorisinde yer alan ürün ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan Hirdavatburada.com Türkiye'nin her bölgesine hırdavat malzemeleri satışı gerçekleştiriyor.

  Şarjlı matkap gibi elektrikli el aletleri, dijital ölçüm cihazları, bahçe aletleri, garaj ekipmanları, el aletleri, iş güvenlik ürünleri, yapıştırıcı ve kimyasallar, havalı el aletleri gibi farklı kategorilerde 30.000'den fazla ürünün satışını gerçekleştiren Hirdavatburada.com, Metaş Hırdavat bünyesinde faaliyet gösteriyor.

  1976 yılında kurulan Metaş Teknik Hırdavat, hırdavat sektöründe Kayseri ili başta olma üzere, çevre illere, ilçelere ve Resmi Kamu ve kuruluşlara hizmet veriyor.

  Metaş; her çeşit kesici takım, ölçü aletleri, el aletleri, elektrikli el aletleri, zımpara çeşitleri, torna aletleri, elmas kesici takımlar, helicoil yaylar, taşıyıcı ekipmanları, kalıp elemanları, iş güvenlik malzemeleri öncelikli olmak üzere her türlü fabrika malzemelerinin istek ve ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

  Müşterilerinin ihtiyaçlarına anında cevap vermek, üretim için kaliteli malzeme kullanmak, gereken her türlü desteği tüm personeliyle en uygun fiyat politikası uygulayarak sunmak, Metaş'ın öncelikleri arasında yer alıyor.

  Teknik hırdavat ve sanayi malzemelerini kapsayan 30.000 üzerinde çeşidiyle Organize Demirciler Sitesi Showroom’da hizmet vermekte olan Metaş'ın e hırdavat sektöründe de faaliyetleri hirdavatburada.com web sitesinde online hırdavat marketi olarak devam ediyor.

  Bosch, Black&Decker, 3M gibi dünya markalarının yer aldığı hırdavat marketinde 30.000'den fazla ürün seçeneği bulunuyor. Tüm ürünler için orjinal marka ve servis garantisi sunuluyor.

  100 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz nakliye fırsatı sunan Hirdavatburada.com müşterilerine kapıda nakit ve kredi kartı ödeme, peşin fiyatına kredi kartına taksit olanağı gibi ödeme seçenekleri sunmakta. Web sitesi, internetten online ödeme yapmak isteyenler için 256 Bit SSL son teknoloji güvenlik alt yapısı ile güvenli alışveriş olanağına sahip.

  Metaş Hırdavat güvencesiyle hizmet sunan online hırdavat marketine http://www.hirdavatburada.com/ adresinden ulaşabilir, 7/24 internetten ürün siparişi verebilirsiniz.

 • Provitanya.com internetten sporcu besinleri satıyor
  Spor yaparken sporcu besinlerine ihtiyaç duyanlar için Provitanya internetten sporcu besinleri satışı gerçekleştiriyor. Provitanya.com’da satılan tüm ürünler "T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı" onaylı olup, Türkiye yetkili distribütörlerden tedarik ediyor.

  Sporcu gıdalarının ve gıda takviyelerinin bulunduğu Provitanya’da çeşitli ürün grupları mevcut. Bu ürün grupları arasında protein tozu, amino asitler, kilo ve hacim (karbonhidrat), kreatin, performans, form ve diyet, sağlıklı yaşam ürün grupları bulunuyor. Ürün grupları arasında yer alan protein tozu, kişilerin ihtiyacı olan proteini karşılayan ve vücudun gelişiminde kas ve güç kazanımına yardımcı olan bir takviye.

  Protein tozunun birden çok çeşidi bulunuyor. Bunlardan bazıları: whey protein, kompleks protein, izole protein, soya proteini, et proteini, kazein protein (süt proteini). Ürün grupları arasında yer alan amino asitler de vücut için oldukça önemli. Kasların oluşumunda oldukça önemli olan aminoasitin yeterli miktarda vücuda alınması gerekiyor.

  Provitanya 2014 yılında eczane, spor salonları ve çeşitli spor kulüplerine toptan sporcu gıdaları satışı ile başladı. 2015 yılının Mart ayında e-ticaret ve perakende mağazasını açarak uzman kadrosu ile bilgi birikimlerini ve tecrübelerini, spor severlere orijinal ürün garantisini ön planda tutarak kaliteli ürünleri hesaplı fiyatlara ve uygun ödeme koşulları ile sunmayı hedefledi ve hedeflemeye de devam ediyor.

  Sporcu besinleri gibi hassas bir sektörde sağlıklı yaşam destek ürünleri ilkelerinden asla ödün vermeden sürekli kendini yenileyen ve farklılık yaratan bir firma olan Provitanya müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutuyor.

  Başarılı bir e-ticaret sitesi için uzman ekiplerle yola çıkan Provitanya; altyapı, sosyal medya, SEO gibi tüm detaylara özen gösteriyor. Provitanya.com adresinde yayında olan web sitesi, IdeaSoft e-ticaret yazılımı alt yapısı ile hazırlanmış. Sitenin SEO çalışmaları Netpoint Digital tarafından yapılıyor. Provitanya.com’un en çok önem verdiği konulardan birisi de veri gizliliği. Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunuyor. Satın aldığınız ürünleri öderken, havale ya da Eft ile %5 indirimden yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca 7 bankanın kredi kartları ile tek çekim (%5 indirim) ya da 2-6 taksit seçeneği ile ödeme yapabildiğiniz gibi kapıda nakit yada kredi kartı ile de ödeme yapabiliyorsunuz.

  Sitenin sunduğu ürünleri satın alırken birçok olanağa da sahipsiniz. İlk üyeliğinizde 500 Propara hediyesi ve yaptığınız her alışverişte sepet tutarınızın %3 kadar Propara hediye kazanabilirsiniz. Provitanya.com da tüm alışverişlerinizde ürün bazında dilediğiniz hediyeyi seçebiliyorsunuz. Dönemsel olarak birbirinden güzel birçok kampanya da sitede sunuluyor.

  Siz de sporcu gıdaları kullanıyorsanız ya da kullanmaya başlamak istiyorsanız http://www.provitanya.com/ adresinden aradığınız ürünlere ulaşabilirsiniz.

 • Blogelli.com'dan SEO Amaçlı Link İnşası Eğitimi
  Markalara ait video, metin ve resim içerikleri, her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği popüler yayıncılarda, bloglarda ve sosyal medya hesaplarında yayınlatıp hedef kitleye ulaşmalarını sağlayan bir network olan Blogelli, geçtiğimiz günlerde Ideasoft ile bir iş ortaklığına imza attı.

  Blogelli; akıllı e-ticaret yazılımları konusunda Türkiye'nin lider şirketlerinden olan Ideasoft'un başlattığı "E-ticaret çözüm merkezi" hizmetleri kapsmında Ideasoft müşterilerine hizmetler sunacak.

  Bu kapsamda Ideasoft müşterilerini bilinçlendirmek ve özellikle SEO konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamak için eğitimler düzenleyen Ideaakademi'nin geçtğimiz hafta gerçekleştirilen "SEO Amaçlı Link İnşaası" eğitimi, Blogelli yönetici ortağı Murat Buyurgan tarafından gerçekleştirildi.

  Yoğun ilginin olduğu eğitimin temel amacının e-ticaret sitelerinin Google aramalarında üst sıraya yükselebilmeleri için link inşası strtejilerini nasıl gerçekleştirmeleri gerektiğini anlatmak olduğunu belirten Murat Buyurgan, katılımcılarla etkileşimli bir sunum yaptıklarını söyledi. SEO çalışmalarının e-ticcaret sitelerinde çok büyük önem taşıdığına değinen Murat Buyurgan, backlink konusunun Google sıralamalarında çok büyük rol oynadığını ancak doğru yöntemlerle link inşası yapılması gerektiğini vurguladı.

  Halen 3.000'den fazla blog, haber sitesi, portal gibi farklı kategoride dijital yayıncıları networkünde bulunduran Blogelli Network, hem dijital PR hem de SEO çalışmaları için çözümler sunuyor.

  SEO ajansları ve SEO danışmanları ile iş ortaklığı yapan Blogelli, backlink çalışmalarını outsource etmek isteyen ajanslar ve firmalar ile çalışıyor.

  Blogelli Network hakkında detaylı bilgiye Blogelli.com'dan ulaşabilirsiniz.

 • Evlilik öncesi ve sonrası yaşanacak risk faktörlerine dikkat
  Evlilik kararının alınması ile başlayan süreç çoğu zaman mutlulukla devam etse de bazen sorunları da beraberinde getirebiliyor. Özellikle de genç evlilerin geldikleri aileyle ilgili yaşadıkları sorunlar çoğu zaman şaşırtıcı olabiliyor. Peki, evlilik hazırlıkları yapılırken yaşanan sıkıntılar nelerdir? Evliliğin, ailelerin güç savaşı haline gelmesi nasıl önlenebilir? Evlilikte karşılaşılabilecek risk faktörleri nelerdir? DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Kurucu Başkanı ve Uzman Klinik Psikolog Emre Konuk evlilik sürecini iyi yönetmenin yollarını açıklıyor…

  Evlenme kararı verildikten ve tarih belirlendikten hemen sonraki sürecin keyifli bir şekilde geçmesi gerekirken aksine çok yoğun ve insanı yoran bir süreç yaşanabiliyor. Eve alınacak halı, oturma düzeni, buzdolabı gibi bütün bunların kararının verilmesi söz konusu olduğunda, bazen evlenecek iki genç insan işin en başında sınır koyamadıklarından pasif kalabiliyorlar. Aileler ve özellikle de anneler; söz sahibi olmak, yakınlığı sağlayabilmek, kopuşun acısını dindirebilmek için sürece müdahale edebiliyorlar.

  Peki, evlilik hazırlıkları yapılırken yaşanan sıkıntılar nelerdir? Evliliğin ailelerin güç savaşı haline gelmesi nasıl önlenebilir? Evlilikte karşılaşılabilecek risk faktörleri nelerdir? DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Kurucu Başkanı ve Uzman Klinik Psikolog Emre Konuk, evlilik sürecini iyi yönetmenin yollarını şöyle açıklıyor: “Evlenme kararı aldıktan sonra, iki gencin evlilik sürecini nasıl yöneteceklerini belirlemesi gerekiyor. Alınması gereken ihtiyaçlardan maddi anlamda verilmesi gereken kararlara kadar birçok aşamanın evlenecek olan iki insan tarafından tek tek ele alınıp sürecin belirlenmesi gerekiyor. En başında bu detaylar partnerler tarafından belirlenir ve kararlar verilirse, hayat daha kolay ve sorunsuz geçiyor.”

  Evlilik öncesinde ve hatta sonrasında aile desteğinin önemli olduğunu vurgulayan Konuk, “Destek verirken ailelerin amacı, çocuklarından ayrılacakları için ayrılığın verdiği acıyı azaltmak ya da gücü kaybetmemek olmamalıdır. Bu bir araziyi paylaşamama kavgası gibidir, çünkü bir taraf yapmazsa karşı taraf yapacaktır. Ben bu yeni eve yerleşmezsem, öbürü yerleşecektir. Dolayısıyla çok keyifli olması gereken bir süreç çok sancılı ve stresli hâl alabiliyor. Gelişen sorunları çözmek için de her ailede bulunan akil insanlardan destek alınabilir. Bu kişiler sağduyuludurlar ve ilişkilerin toparlanmasına ve düzgün gitmesine katkıda bulunurlar” dedi.

  Evlilik öncesinde ve sonrasında karşılaşılabilecek risk faktörlerinin de doğru bir şekilde yönetilmesi gerektiğini belirten Konuk, bu riskleri şöyle sıralıyor:
  -Hor görme: Tartışmalarda aşağılama, küçük görme, iğneleme, küçümseme, alay etme anlamına gelen sözler, jest ve mimikler hor görmeye yol açıyor.
  -Eleştiri: Tartışmalarda kişiliğe yönelik suçlamalar olabiliyor.
  -Suçlama ve savunma: Tartışmalarda şikâyeti suçlamadan ayırmak gerekiyor. Suçlanan bir insanın kendini savunması doğaldır. Ama evlilik ilişkisinde kişinin karşı suçlamaya girmeden de olsa kendini savunması, ne yazık ki bir işe yaramıyor. Tersine, savundukça karşı taraf suçlamalarına devam ediyor. Çünkü aslında, kendimi savunduğumda karşımdakine, ‘problem bende değil sende’ demiş oluyorum. Doğal olarak bu oyun yukarıdaki sırayla oynanmıyor. Taraflar duruma göre birini bırakıp diğerini kullanabiliyor.
  -Duvar örme ve küsme: Tartışmanın bir noktasında taraflardan biri ilişkiden çekilebiliyor ve tepki vermemeye başlayabiliyor, yani etrafına bir duvar örebiliyor.
  -Taşma ve duygusal kopuş: Duvarını ören kişi hiçbir tepki vermez hale gelerek eşinden uzaklaşırken evliliğinden de uzaklaşıyor.
  -İlişkiyi Tamir: Kırıcı bir tartışmadan sonra ilişkiyi tamir etmek için çaba harcanmıyor veya bu konuda başarısız olunabiliyor. Emre Konuk “Uzak durulması gereken kadınlar ve erkekler” listesi ile diğer risk faktörlerini ise şöyle sıralıyor:
  -İlişkinin başında, eşlerden birinde alkol veya madde kötüye kullanımı varsa,
  -Eşin beğenilen, değer verilen en az birkaç özelliği yoksa,
  -Anne/baba, arkadaşlar karşıysa,
  -Eğitim/kültür farkı bir rahatsızlık olarak yaşanıyorsa,
  -İlişkinin ana motoru seks ise,
  -Eş evlilikteki sorunları anneye veya babaya bağlıyorsa,
  -“Evlenince düzelir” diye düşünülüyorsa,
  -Beraberlik/eş sıkıcı bulunuyorsa,
  -Durmadan “aslında ne demek istendiği” anlatılmak zorunda kalınıyorsa,
  -Taraflardan biri hami, koruyucu rolünde ise
  Bu kişilerin evlilik için yanlış tercih olabileceği düşünülmeli.

  DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, uzmanları ve uzmanlık konuları hakkında bilgi almak için:
  www.dbe.com.tr ve www.dbe-online.com.tr adreslerini ziyaret ediniz.

  DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nü sosyal medyadan izlemek için:
  https://www.linkedin.com/in/DavranisBilimleriEnstitusu
  http://www.facebook.com/DavranisBilimleriEnstitusu
  https://twitter.com/DBEdbe adreslerini takip edilebilir.

 • Evinde tadilat yapacaklar için pratik öneriler Dekoralist'te
  Türkiye'nin en kapsamlı dekorasyon blogu Dekoralist, okuyucularına faydalı bilgiler sunmaya devam ediyor. Evinin ve iş yerinin dekorasyonunu yapacak kişiler için faydalı ve pratik bilgiler sunan Dekoralist blogunda bu hafta el aletleri konusuna yer verilecek.

  El aletleri kategorisinde yer alan ürünler hakkında bilgiler, ürün tanıtımları, fiyat bilgileri gibi bilgilerin yer alacağı yazılarda hırdavat kategorisinde yer alan ürünler tanıtılacak.

  Bu kategoride ilk yazısını "Akülü Vidalama Aletleri ve Şarjlı Matkaplar Hakkında Merak Ettikleriniz" başlığında yayınlayan blog, şarjlı matkaplar hakkında detaylı bilgiler sunuyor.

  Ev ve ofis tadilat işlerinde sıklıkla kullanılan matkaplar hakkında bilgi veren Dekoralist; matkap, breyz, akülü alet kavramlarına da açıklık getiriyor. Salon dekorasyonu, banyo dekorasyonu, mutfak dekorasyonu, bahçe dekorasyonu gibi dekorasyon konusunda merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceğiniz web sitesine http://www.dekoralist.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 • Powernut ile güç sende diyenler Roadshow’da buluşuyor
  Lezzetli ve yenilikçi ürünleri ile 7’den 70’e herkesin gözdesi Saray Bisküvi, hem ürünleri hem de outdoor aktiviteleri ile tüketicisine yeni deneyimler yaşatıyor. Saray Bisküvi, çikolatalı ürünler kategorisinde benzersiz yapısı ve farklı tadıyla bir ilk olan Powernut ile 20-21 Ağustos’ta Kilyos’ta, 27-28 Ağustos Caddebostan’da ve 3-4 Eylül’de Bostancı Sahil Yolu’nda roadshow etkinlikleri düzenleyecek.

  Dünyada giderek popüler olan “World’s Strongest Man” yarışma konsepti ile gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında katılımcılar, program tadım ekibi tarafından Powernut yemeye davet edilecek. Nefis sütlü çikolata, kavrulmuş fıstık ve karşı konulmaz karamel lezzetini Saray Bisküvi’nin enfes kakaolu keki ile buluşturan Powernut ile enerji kazanan katılımcılar, Powernut t-shirtü giyerek yarışma alanına ilerleyecek. Yarışmacılar, özel beton gülleler, kütükler ve lastikler ile güç oyunları oynayacak. Platformdaki oyunları tamamlayan katılımcılara zafer podyumunda madalya takılacak.

  Etkinlik katılımcıları eğlenceli anlara şahit olurken, aynı zamanda oyunlar sırasında fotoğraf kareleri alınarak yarışma sonunda gif (hareketli resim formatı) olarak kendilerine hediye edilecek. Katılımcılar buradaki fotoğraflarıyla birlikte hazırlanan hareketli gif’i sosyal medyada paylaşabilecek. Etkinlik sonunda hediye olarak Powernut dağıtılacak.

  Çikolatalı ürünler kategorisinde sıra dışı bir deneyim sunan Saray Powernut’a ulusal ve yerel zincirler ile seçkin marketlerden ulaşılabiliyor. Saray Bisküvi ve ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için;
  www.saraybiskuvi.com.tr
  www.facebook.com/saraybiskuvi,
  www.twitter.com/Saray_Biskuvi
  www.instagram.com/saraybiskuvi adresleri ziyaret edilebilir.

 • Sigortam.net’ten önemli çağrı: Zorunlu trafik sigortasında fiyatlar düştü, alternatifleri gözden geçirme zamanı
  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in “zorunlu trafik sigortalarında primlerin daha etkin bir şekilde düşürülmesi için yeni bir mevzuat hazırlandığı, yasal düzenleme sonrasında primlerde düşüş eğiliminin başladığı, vatandaşların poliçelerini düzenlettirdikten sonra da piyasada mevcut daha düşük primlerden poliçe tanzim ettirmelerinin mümkün olduğu ve internet ortamından da kolay teklif alma olanağının bulunduğu” şeklinde yaptığı açıklamanın ardından, sigorta şirketleri zorunlu trafik sigortası fiyatlarını düşürmeye başladı.

  Türkiye’nin ilk sigorta karşılaştırma platformu Sigortam.net’in İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Tahsin Gürdoğan, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Son 1 yıldır araç sahipleri trafik sigortasındaki yüksek primlerden şikayet ediyor ve trafikte sigortasız ve güvencesiz dolaşan araç sayısı maalesef her geçen gün artıyordu. Bu yeni düzenleme ile birlikte fiyatların yanı sıra prim belirleme sıklığının da değiştiğini görüyoruz. Daha önce sigorta şirketleri tarafından ayda bir kez belirlenen zorunlu trafik sigortası tarifeleri yeni düzenleme ile günlük olarak değiştirilebilecek. Böylece şartlara daha hızlı uyum sağlanmış olacak. Bu durumda trafik sigortası almadan önce fiyat karşılaştırması yapmak çok zaruri hale gelmiş oldu.”

  Sigortam.net üzerinden online olarak ve telefonla sigorta satış ve karşılaştırma hizmetini bugüne dek 3 milyondan fazla müşteriye sunduklarını belirten Gürdoğan, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bugüne dek Sigortam.net olarak çalışmalarımızda zorunlu trafik sigortasının önemine dikkat çekmek üzere pek çok çağrıda bulunduk. Sayın Şimşek’in, açıklamalarında da tavsiye ettiği üzere, araç sahipleri poliçe vadesi geldiğinde rekabetçi ortamda belirlenen primleri araştırıp, internet üzerinden bizim de sunduğumuz karşılaştırma hizmetlerini takip ederek en uygun teklifi bulabilir. Zorunlu trafik sigortalarını bir an önce, bütçelerine en uygun şekilde satın alabilmeleri için tüm araç sahiplerini Sigortam.net üzerinden en büyük sigorta şirketlerinin teklifleri karşılaştırmaya davet ediyoruz. Sigortam.net müşterileri aldıkları karşılaştırma hizmeti sayesinde pek çok alternatif teklifi görme ve aralarından en uygun fiyatı seçme avantajından 2 dakika gibi kısa sürede faydalanabiliyorlar.”

  Sigortam.net ile 7 Gün 24 Saat Sigorta Desteği!
  Kurulduğu günden bu yana 3 milyondan fazla müşteriye Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin tekliflerini sunan Sigortam.net, poliçe satın alındıktan sonra da müşterilerini yalnız bırakmıyor, 444 24 00 numaralı sigorta destek hattı üzerinden müşterilerine poliçelerine dair tüm konularda ve hasar anında 7 gün 24 saat destek sağlıyor.

 • Soğutucunun uzmanı Uğur, lezzetin ustası Gülhan Şef ile buluştu
  Uğur Soğutma, kurumsal Youtube kanalında sebze, meyve ve gıdaların dondurucuda saklama metotları, saklama süreleri hakkında bilgi veriyor. Aynı zamanda lezzetli tariflerin de yer aldığı videolardan oluşan yeni projeye ekranların tanınan ismi, birçok yemek programının sunucusu ve gastronomi alanında pek çok yayında görüşlerine yer verilen Şef Gülhan Kara destek verdi.

  Yaz sebze ve meyvelerinden kırmızı ete, tavuktan balığa birçok gıdanın dondurucuya uygun hazırlanarak saklanma metotlarının anlatıldığı çalışmalar hakkında açıklama yapan Pazarlama Bölümü yetkilisi “Yaptığımız saha çalışmalarında tüketicilerin derin dondurucu kullanımı konusunda birçok farklı metoda başvurduğunu görüyoruz. Bunları pratik mutfak ipuçları ve saklama tavsiyeleri ile birleştirerek tüm kullanıcıların ulaşabileceği bir kaynak olsun istedik. Projenin en başından beri gerek içerik gerekse sunum konusunda sürekli destek veren Gülhan Kara ev sahipliği yapmayı da kabul etti. Kendisine ve tüm yapım ekibine katkılarından ötürü bir teşekkürü borç biliriz.” dedi.

  Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gülhan Kara “Pişirme kadar gıdaları saklama da Türk mutfak kültüründe önemli bir yer tutuyor. Zengin ülkemizde kurutma, reçel yapma ve turşu kurma gibi birçok kışa hazırlık metodu var. Hatta yöreden yöreye değişiklik gösterse bile vazgeçilmez tarhana gibi baş tacı lezzetlerimiz var. Bizler bu çalışmada sağlığı ve lezzetleri ilk günkü gibi korumaya yardımcı olan derin dondurucu kullanımını ön planda tuttuk. Denenmiş pratik saklama ipuçlarını her mevsim yapılabilecek yemek ve tatlı tarifleriyle taçlandırdık. Takipçilerimizin ve hayranlarımızın beğeneceğini umuyoruz.” diye konuştu.

  Kışa Hazırlık videolarına ve yemek tariflerine Uğur Soğutma’nın facebook sayfası, Youtube kanalı ile Uğur’lu Lezzetler’in web sayfası http://www.ugurlulezzetler.com/ ‘dan ve http://tv.ugur.com.tr/ sitesinden ulaşılabiliyor.

 • ZONTES motor Türkiye web sitesi açıldı
  Uğur Motorlu Araçlar A.Ş (UMA) bünyesine yeni katılan motosiklet markası ZONTES’in, Türkiye web sitesi açıldı. Kaliteden ödün vermeden her daim gelişen ve yenilenen UMA, 2016 yılının ikinci yarısında ZONTES markasını da bünyesine dahil ederek, Türkiye motosiklet sektörüne kazandırdığı birbirinden iddialı markaları ile adından söz ettiriyor.

  ZONTES, 2003 yılında TAYO firması tarafından kurulan, yüksek dayanıklılığa sahip malzemeler kullanılarak kaliteli üretim anlayışını benimseyen ve çevreye karşı duyarlı düşük emisyonlu modelleri ile motosiklet sektörüne hizmet veren bir firmadır. ZONTES markasının her bir parçası incelik ve dayanıklılık testine tabi tutularak geliştiren “S250” modeli de TAYO güvencesiyle üretildi. S250 ürünün tüm dış plastik gövdesini kırılmaz plastikle kaplayarak motosikletin dayanıklılığını üst seviyeye çıkartıldı. Ve gövdede vidasız birleştirme yapılarak eşsiz bir dizayn oluşturuldu. 249 cc motor hacmi, DELPHI enjeksiyon sitemi, yüksek performanslı yağ ve hava soğutmalı motor bloğu ile yüksek performans ve yakıt tasarrufu sağlar.

  ZONTES, Türkiye pazarında, uygun modelleri, yaygın yedek parça ve servis ağıyla, satış sonrası hizmet ve pazarlama faaliyetlerine destek vererek, global kalite anlayışını UMA güvencesiyle Türkiye yollarına taşıyor.

  ZONTES markasını daha yakından tanımak ve özgün bir tasarıma sahip “S250” modelini incelemek için http://www.zontes.com.tr/ web adresini ziyaret ediniz.

 • Sağlıklı atıştırmalık arayanlara Saray’dan yeni “Yulaflı Kremalı”
  35 yıldır Türkiye’nin sevilen bisküvi markası Saray, sağlığına özen gösterenleri doğal lifli yeni bisküvisi Yulaflı Kremalı ile buluşturuyor. İki yulaflı bisküvi arasında bulunan hafif sütlü enfes kremanın birleşimiyle ortaya çıkan Yulaflı Kremalı, atıştırmalık sevenler için raflarda yerini aldı.

  Sindirim sistemini düzenleyen bol lif kaynağı iki yulaflı bisküvi arasında bol sütlü kremasıyla çay molalarına lezzet katan Saray’ın yeni Yulaflı Kremalı Bisküvisi, öğün aralarının en sevilen tadı olacak. 90 gramlık ambalajıyla lezzetli olduğu kadar doyurucu olan Yulaflı Kremalı Bisküvi, hem lezzetli ve sağlıklı atıştırmalık isteyenlerin hem de içeriğindeki yulaf ve kepek desteği ile formunu korumak isteyenlerin menülerinde ilk sırayı alacak.

  Doğanın mucizevi sağlık kaynağı yulaf ile zenginleşen Saray Yulaflı Kremalı’ya, Türkiye genelindeki birçok ulusal ve yerel zincir ile seçkin marketlerden ulaşılabiliyor.

  Saray Bisküvi ve ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için;
  www.saraybiskuvi.com.tr
  www.facebook.com/saraybiskuvi,
  www.twitter.com/Saray_Biskuvi
  www.instagram.com/saraybiskuvi adresleri ziyaret edilebilir.

 • 2016 ARED Endüstriyel Reklam Ödülü için başvurular açıldı
  Bu yıl ikincisi düzenlenen ARED Endüstriyel Reklam Ödülü, en yenilikçi endüstriyel reklamı üreten ve uygulayan firmayı tespit etmek ve ödüllendirmek, endüstriyel reklam sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenmektedir.

  Daha önce üretilmemiş, farkındalık yaratmış, yaratıcı, estetik, katma değer ve maliyet avantajı sağlayan, yenilikçi bir malzemeyle üretilen vb. şartlarından bir ya da birkaçını taşıyan endüstriyel reklamlar, ARED Endüstriyel Reklam Ödülü yarışmasına katılabilecektir.

  ARED Endüstriyel Reklam Ödülü, başvurular sonrasında jüri tarafından yapılacak ön eleme sonucu belirlenecek 3 adet yenilikçi endüstriyel reklamın, FESPA Eurasia 2016 Fuarı süresince, fuar katılımcıları ve ziyaretçilerince oylanması sağlanacak ve en çok oy alan ürününe verilecektir.

  Ayrıntılar ve katılım formu için linke tıklayınız: http://www.ared.org.tr/2016-ared-endustriyel-reklam-odulu-icin-basvurular-acildi/8833

 • Kadınlara özel yeni bir e-ticaret girişimi: Miss Ageless
  Kadınlara özel gümüş takıların online satışa sunulduğu Miss Ageless web sitesi açıldı. Bir kadın girişimci olan Emine Çetin tarafından hayata geçirilen web sitesinde gümüş takı ve aksesuar satışı yapılıyor. Miss Ageless kısa süre içerisinde kadınlara özel bir moda sitesi haline dönüşmeyi hedefliyor.

  Kökeni 1950'li yıllara dayanan aile şirketleri sebebiyle ticaretin içerisinde bulunan Emine Çetin, aile şirketlerinde gözlemlediği ticari birikimi kendi hayali olan bir internet girişimine taşıma hayali ile yola çıkmış.

  Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı ile edindiği akademik bilgileri ailesinde edindiği ticari bilgilerle birleştiren Çetin, 2015 yılında fikir olarak başlayan internet girişimi hayalini, 2016 yılında kurduğu şirket ve oluşturduğu markası ile gerçeğe dönüştürmüş.

  Gümüş küpe, gümüş yüzük, gümüş kolye, gümüş bileklik, gümüş halhal, gümüş şahmeran, çanta aksesuarları gibi yüzlerce ürünün satışa sunulduğu web sitesi Missageless.com.tr adresinde yayınlanıyor.

  Doğru adımlar atan küçük girişimlerin hayallerin sınırlarını zorlayan büyüklüğe ulaşabildiğini gösteren bir çok başarı hikayesi olduğunu söyleyen Emin Çetin;

  "Miss Ageless benim bir hayalim. Kadınlara sosyal hayatta, iş hayatında ve özel günlerde ihtiyaç duydukları kıyafet, ayakkabı takı gibi her türlü ürünü bulabilecekleri bir site için yola çıktım. Şu anda takı ve aksesuarlar ile başladık. Zaman içerisinde ürün seçeneklerimizi geliştireceğiz. Miss Ageless zamanın ve mevsimin getirdiği modayı takip edecek. Bu hayali bir başarı hikayesine dönüştürecek doğru adımları atmak istiyorum." diyor.

  Kendi birikimleri ile yatırım almadan bir startup olarak yola çıkan Emine Çetin, Miss Ageless'da şu an üretim yapılmadığını belirtiyor. Satışa sunulacak ürünler, kaliteli üretim yapan takı üreticilerinden günün trendleri takip edilerek seçiliyor. Seçilen ürünlerin adları belirleniyor ve fotoğraf çekimleri yapılıyor. Üreticilerden alınınan gümüş takılar bu şekilde Miss Ageless markalı gümüş takı ve aksesuarlara dönüşüyor.

  Miss Ageless'da satışa sunulan ürünler, şriketin kurucusu Emine Çetin'in daha önce kendisinin deneyimlediği ve kalitelerine emin olduğu üreticilerden tedarik ediliyor. Ürünlerin kalitesi kadar işçiliğine de önem veriliyor.

  Miss Ageless, ürün kalitesine verdiği önemi web sitesinin hazırlanması ve yönetimine de veriyor. Başarılı bir e-ticaret sitesi için uzman ekiplerle yola çıkan Miss Ageless; altyapı, sosyal medya, SEO gibi tüm detaylara özen gösteriyor.

  Missageless.com.tr adresinde yayında olan web sitesi, IdeaSoft e-ticaret yazılımı alt yapısı ile hazırlanmış. E-ticaret yapacak startuplar için önemli unsurlardan biri olan e-ticaret yazılımı, hostingi ve bakımı oldukça uygun bir maaliyetle profesyonelce çözülmüş.

  Miss Ageless ekibi tarafından yönetilen sitenin SEO çalışmaları Netpoint Digital tarafından yapılıyor. 14.000'den fazla takipçisi olan Instagram hesabı ve tüm sosyal medya hesapları yine Miss Ageless ekibi tarafından yönetiliyor.

  Güvenli bir ödeme altyapısına sahip site, kredi kartına 5 taksit seçeneği sunuyor. Küpe, yüzük, kolye, bileklik, halhal, şahmeran, çanta aksesuarları gibi yüzlerce ürünün bulunduğu web sitesine http://www.missageless.com.tr/ adresinden erişilebiliyor.

 • Sigortam.net’in cepleri serinleten sağlık sigortası kampanyası Ağustos ayında da devam ediyor
  Sigortam.net’in Temmuz ayında başlayan ve özel sağlık sigortası poliçesi alan herkese, 150 TL’ye varan indirimler sunduğu kampanyası, Ağustos ayında da devam ediyor. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayarak özel sağlık sigortası poliçesi alanlara anında poliçe tutarı üzerinden yüzde 5 indirim sunan Sigortam.net, yaz sıcaklarında sağlığını ihmal etmeyenlerin yüzünü güldürüyor. İndirimden Sigortam.net üzerinden ilk kez özel sağlık sigortası poliçesi alan herkes faydalanabiliyor.

  Sigortam.net üzerinden hem özel sağlık sigortası hem de tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetlerine erişmek mümkün. İsteyenin online teklif, isteyenin Sigorta Destek Hattı aracılığıyla 7/24 sağlık sigortası konusunda danışmanlık da alabileceği Sigortam.net platformu, 20 sigorta şirketinin onlarca sağlık sigortası paketi arasında karşılaştırma yapabilme imkanı veriyor.

  31 Ağustos 2016’ya dek alınacak poliçeler için geçerli indirimden faydalanmak ve detaylı bilgi almak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı aramak ya da https://www.sigortam.net/sigortamnet-agustos-2016kampanyasi adresini ziyaret etmek yeterli.

  7 gün 24 saat sigorta desteği
  Kurulduğu günden bu yana 2,6 milyondan fazla müşteriye Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin tekliflerini sunan Sigortam.net, poliçe satın alındıktan sonra da müşterilerini yalnız bırakmıyor, 444 24 00 numaralı sigorta destek hattı üzerinden müşterilerine poliçelerine dair tüm konularda ve hasar anında 7 gün 24 saat destek sağlıyor.