MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » EKONOMİ HABERLERİ » KURUMSALHABERLER.COM ŞİRKET HABERLERİ

KURUMSALHABERLER.COM ŞİRKET HABERLERİ

Kurumsalhaberler.com

Kurumsalhaberler.com

 • Braille alfabesi ile yazılan ilk tatlı tarif kitapçığı
  TÜRGÖK (Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı) ve Dr. Oetker işbirliği ile yine bir ilke imza atıldı ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında görme özürlüler için tatlı tarifleri kitapçığı tasarlandı ve Braille alfabesi kullanılarak basıldı.

  Basılı kitapçığın yanı sıra bu alfabeyi bilmeyen kişiler için aynı tariflerin cd’lere ses kayıtları da yapıldı. Bu kitapçık ve cd’ler görmeyen bireylerin adreslerine ücretsiz olarak postalanacak. Bu sayede görmeyenlerin isterlerse okuyarak isterlerse de dinleyerek çeşit çeşit tatlıları kendi kendilerine hazırlayabilmeleri amaçlandı.

  Braille alfabesiyle yazılmış olan Tatlı kitapçığı ve cd’lerin tanıtımı, 25 Mart Cumartesi günü, Dr. Oetker’in Deneme Mutfağında gerçekleştirildi. Görmeyen bireylerinin ve TÜRGÖK gönüllülerinin katılımıyla birbirinden lezzetli tatlılar “Tatlı Atölyesi”nde hazırlandı. Katılımcılar kitapçığa, cd’lere ve lezzetli tatlılara kavuşmanın sevincini yaşadılar.

 • Tüm av malzemeleri online av marketi Avburada.com’da
  Av malzemelerinin e-ticaretteki online girişimi avburada.com kara avı, balık avı, atıcılık malzemelerinden aksesuarlara kadar birçok ürünün satın alınabileceği bir e-ticaret sitesi.

  İnternetten alışverişin yaygınlaşmasıyla e-ticarette de sektörel bir gelişme yaşanıyor. Elektronikten giyime, kozmetikten beyaz eşyaya kadar geniş bir yelpazede yapılan alışverişler arasında yer alan av malzemesi tedariği de avburada.com sanal mağazası ile hızlı bir şekilde sağlanabiliyor.

  Dünya’nın önde gelen markalarına ait av malzemelerinin yanı sıra, outdoor giyim ürünlerini de e-ticaret sitesi avburada.com’a taşıyan Altıntaş Av Marketi, doğa sporlarına ait birçok ekipmanı eksiksiz olarak satışa sunuyor. Sualtı grubu, kamp malzemeleri, balık av malzemeleri, havalı nişan tabanca ve tüfek ürünleri, yivsiz tüfek ve aksesuarlar, giyim ve ayakkabı ürünlerine ek olarak tüm aksesuar çeşitlerini koşulsuz iade ve değişik imkanlarıyla online av marketi avburada.com sayesinde adrese teslim ediliyor.

  2007 yılında Ankara’da av malzemelerinin perakende satış mağazası olarak yaklaşık 20 bin ürün çeşidini tek çatı altında toplayan Altıntaş Av Marketi, kaliteli av malzemelerini geniş kitlelere ulaştırabilmek adına avburada.com e-ticaret girişimiyle bu hedefine ulaştı. 9 ana kategori altında ürün çeşitliliğini sınıflandıran avburada.com’da kara avı için gerekli tüm ekipman ve aksesuarlar, balık avı kamışları ve motorlarının yanında balık ağı, iğne ve zokalar, atıcılık ile ilgili ekipmanlar ve airsoft silahlar, havalı silahlar ve aksesuarları, bot, ayakkabı, tulum gibi daha birçok outdoor stili giyim ürünleri, tekne ve botlar, dalış ve kamp malzemelerinin yanında bir avcının ihtiyacı olabilecek tüm aksesuarlar temin edilebiliyor.

  Avburada.com e-ticaret sitesi üzerinden alışveriş yapan site kullanıcıları, 256Bit SSL sertifikası ile güvenli bir alışveriş yapabiliyor ve alışverişlerinde koşulsuz iade ve değişim imkanının yanında, 250 TL üzeri alışverişlerinde ücretsiz kargo fırsatından da yararlanabiliyor.

  Türkiye’nin online av marketi avburada.com internet sitesinden av malzemeleri satın almak için online kredi kartı ile ya da banka havalesi yoluyla ödeme yapılabiliyor.

 • Ared Endüstriyel Reklamcılık Sektör Buluşması Ankara’da gerçekleşti
  ARED Endüstriyel Reklamcılık Sektör Buluşması 16 Mart 2017 tarihinde Ankara Ticaret Odası’nda gerçekleşti. ARED Endüstriyel Reklamcı Ulusal Meslek Standartları Tanıtım Toplantısı ile ARED Ankara Ustalara Saygı Töreni olmak üzere iki bölümde gerçekleşen toplantıya Türkiye genelinden sektör temsilcileri, tabela ustaları ve usta yakınlarıyla beraber yaklaşık 150 kişi katıldı.

  ARED Ankara Üyelerinden Şahin Acar’ın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan ARED Başkanı Halil Eligür, konuşmasına toplantı organizasyonunda emeği geçenler ile sponsorluklarıyla katkı sağlayanlara teşekkür ederek başladı. ARED Açıkhava Reklamcıları Derneği ve faaliyetleri ile endüstriyel reklamcılık sektörü hakkında katılımcıları bilgilendiren Halil Eligür, multidisipliner bir yapıya sahip olan endüstriyel reklamcılık sektörünün kapsadığı alanlar ve ürünler hakkında bilgiler aktardı. ARED’in üyesi olduğu Avrupa derneklerinin de sektörel standartlar konusunda çok ileride olmadıklarını, ARED’in MYK ile yaptığı protokolün sektörümüz adına önemli bir adım olduğunun altını çizen Halil Eligür, ARED’in 14-15 Nisan’da Ankara’da gerçekleştireceği endüstriyel reklamcı ulusal meslek standardı çalıştayına katkı sunabilecek sektör temsilcilerine çalıştaya katılma çağrısında bulundu.

  MEB Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur Çetin’den Mesleki Yeterlilik Sunumu
  Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nü temsilen toplantıya katılan Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur Çetin de yaptığı sunum ile sektör temsilcilerini mesleki ve teknik eğitim hakkında bilgilendirdi ve ARED’in MYK ile yaptığı girişimin öneminin altını çizdi.

  Çetin sunumunda, ARED’in Mesleki Yeterlilik Kurumu işbirliği ile hazırlayacağı üç mesleğin ulusal standartlarının 4 ve üzeri olması halinde MEB’in bu meslekler için modüller hazırlamak durumunda olduğunu ve bu sayede ARED’in açtığı teknik öğretim programlarının dal ya da alana dönüşerek diğer meslek liselerinde de yaygınlaşacağını belirtti. Ekonominin temel taşı olan esnaf ve sanatkarların çırak ihtiyacının karşılanması, öğrencilerin ahilik kültüründen gelen usta çırak ilişkisiyle iş başı eğitimi ile usta olarak yetiştirilmesi amacıyla çıraklık eğitiminin 6764 sayılı Kanun gereğince zorunlu eğitim kapsamına alındığını hatırlatan Şennur Çetin, sektörün arzuladığı nitelikli iş gücünü yetiştirmek ve sektörün mali yükünü azaltmak amacıyla, işveren tarafından çıraklara ve meslek lisesi öğrencilerine ödenen beceri eğitimi ve staj ücretlerinin 3’te 2’si yani, 420 TL’nin 280 TL’sinin devlet tarafından karşılandığını açıkladı.

  Öğrencilerin geçmişte 12. sınıfta yapılan iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sigortalarının yeni kanun ile öğrencilerin güven içinde eğitimlerine devam etmesi ve oluşacak herhangi bir olumsuz durumda mağdur edilmemesi amacıyla 10. sınıftan itibaren başlatıldığının müjdesini veren Çetin, 3795 sayılı Kanun’da değişiklik yapılarak bütün mesleki ve teknik eğitim mezunlarına teknisyen unvanı verilmesi sağlandığını ve böylece mezunların istihdam edilebilirliklerinin artırılması ve mesleki ve teknik eğitimin cazip hale getirilmesinin hedeflendiğini belirtti.

  Şennur Çetin ayrıca mesleki ve teknik ortaöğretimden mezun olanların meslek yüksekokullarına sınavsız geçiş uygulamasının kaldırıldığını, bu uygulamanın yerine üniversiteye geçiş sınav sonucuna göre alanında eğitim yapmak isteyen mezunlara meslek yüksekokullarına geçişte ek puan verileceğini, mesleki ve teknik eğitimi geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla kamu/özel kurum ve kuruluşları ile geliştirilen iş birlikleri kapsamında ARED’in de dahil olduğu 89 kurum ve kuruluşla 75 protokol yürütüldüğünü açıkladı. Bu iş birliği protokolleri kapsamında, öğrencilere eğitimler verildiğini, öğretmenlere hizmet içi eğitimler düzenlendiğini, eğitim binalarının onarım ve bakımlarının yapıldığını, atölye ve laboratuvarlar kurulduğunu, öğrencilere staj ve istihdam imkanları sunulduğunu belirten Şennur Çetin ayrıca öğrencilere burslar verildiğini sözlerine ekledi.

  Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan Konuşmasında Eğitim-İstihdam Uyumunun Önemine İşaret Etti
  MYK Başkanı Adem Ceylan sözlerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bir kurumu olan Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun ana hedefinin eğitim-istihdam uyumunu sağlayarak nitelikli insan kaynağının oluşmasına öncülük etmek olduğunun altını çizerek başladı. Kamu, işçi, işveren kuruluşlarının MYK yönetiminde aktif olarak yer aldığını ve kurumun tüm faaliyetlerini bu kesimlerin ortak katılım ve kararlarıyla gerçekleştirdiğini belirten Adem Ceylan, MYK’nın temel görevinin Avrupa Birliği ile uyumlu temel yeterlilik sistemini kurmak ve işletmek olduğunu belirtti.

  Ulusal yeterlilik sistemini: “ulusal meslek standartlarının ve yeterliliklerinin hazırlanması ve uygulanması için gerekli yetkilendirme, denetim, sınav ve belgelendirmeyi kapsayan kural ve faaliyetlerin bütünü” olarak tanımlayan Adem Ceylan, MYK’nın Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi’yle uyumlu Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi’ni oluşturmakla görevli olduğunu söyledi. Ulusal meslek standartları ve ulusal yeterliliklerin; MYK tarafından yetkilendirilen, sektörünü temsil gücüne sahip ve yetkinliği olan kuruluşlarca hazırlandığını belirten Ceylan, MYK’nın endüstriyel reklamcılık sektöründeki üç mesleğin standartlarının hazırlanması görevinin imzalanan protokol ile ARED’e verildiğini belirtti. Adem Ceylan, ARED’den standart çalışmasının ardından yeterlilik çalışmasını de beklediklerini belirterek sözlerini tamamladı.

  Açılış konuşmalarının ardından Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur Çetin, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan ve Ankara Balgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hayrettin Karaziyan’a, ARED faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve endüstriyel reklamcılık sektörünün gelişimine verdikleri destekler için teşekkür plaketleri takdim edildi. Şennur Çetin ve Adem Ceylan’ın plaketlerini ARED Başkanı Halil Eligür, Hayrettin Karaziyan’ın plaketini ARED 5. ve 6. Dönem Başkanı Birol Fedai takdim etti.

  ARED Endüstriyel Reklamcı Ulusal Meslek Standardı Tanıtım Toplantısı ile ARED Ankara Ustalara Saygı Töreni organizasyonu çalışmaları, Ankara’daki ARED Yönetim Kurulu Üyeleri Aynur Çakır ve Ali Tekin Çelik, ARED Ankara İl Temsilcisi Erol Gökmen, ARED Ankara Üyeleri Abdullah Ursavaş ve Şahin Acar ile ARED 5. ve 6. Dönem Başkanı Birol Fedai’nin destekleri ve Apostrof İletişim ve Reklam Hizmetleri, Ankara Ticaret Odası, CMYK Reklam, FESPA Eurasia, Folpa Reklam, Frimpeks, İstanbul Reklam, Omedya, Set Reklam Makineleri, Ströer Kentvizyon ve Unifol firmalarının sponsorluklarıyla hayata geçirildi.

  ARED Ustalara Saygı Töreni Geleneği Ankara’da da Devam Etti
  ARED’in açıkhava reklamcılığı mesleğine sahip çıkmak ve sektörde iz bırakmış ustaları tarihe taşıyarak mesleki geçmişimizi korumak amacıyla 2011 yılında başlattığı Ustalara Saygı Töreni, 16 Mart’ta Ankara Ticaret Odası’nda yapılan ARED Endüstriyel Reklamcı Ulusal Meslek Standardı Tanıtım Toplantısı’nın ikinci bölümünde gerçekleşti.

  İlk adımı, 2011’de İzmir’de gerçekleşen “Sektörde İz Bırakan Ustalara Saygı Gecesi” ile atılan “Açıkhavada Dünden Bugüne Ustalarımız” projesinde, dört yıl süresince Dernek merkezinde toplanan ustaların özgeçmişleri ile fotoğrafları bir kitap haline getirildi. “Açıkhavada Dünden Bugüne Ustalarımız” adıyla yayınlanan kitabın lansmanı 11.12.2015 tarihinde FESPA Eurasia 2015 Fuarı’nda yapıldı. “Açıkhavada Dünden Bugüne Ustalarımız” kitabında dönemin görselleriyle bir araya gelen toplam 128 tabela ustasının anı, anektod, öğüt ve yorumları, açıkhava reklamcılığının kronolojik gelişimini ortaya koyan ve sektörün Cumhuriyet Tarihi ile beraber geçirdiği dönüşüme tanıklık etme özelliği taşıyan önemli birer sektörel kaynak haline getirildiler. Bu kitapta Ankara’dan da 14 tabela ustası yer almıştı.

  Açıkhavada Dünden Bugüne Ustalarımız kitabında yer alan ve kitabın baskısından sonra da ulaşılan tabela ustalarına onur plaketlerini takdim etmek üzere düzenlenen ARED Ankara Ustalara Saygı Töreni, ARED Ankara İl Temsilcisi ve aynı zamanda kitapta da yer alan ustalardan biri olan Erol Gökmen’in açılış konuşması ile başladı. Yine kitapta yer alan ustalardan Ertürk Dölek, “Bir Ustamız” bölümünde söz alarak tüm ustalar adına bu proje için ARED’e teşekkür etti. Ankara Reklamcılar, Tabelacılar Odası Başkanı Haydar Yalçın da programa açılış konuşması ile dahil oldu.

  ARED Ankara Üyesi Şahin Acar’ın moderatörlüğünde gerçekleşen ARED Ankara Ustalara Saygı Töreni’nde ARED Yönetim Kurulu üyeleri: K.Halil Eligür, İbrahim Demirseren, Aynur Çakır, Levent Olcayto, Ahmet Özdemirel, Ali Tekin Çelik, Mert Çiçek, Murat Erdoğan ve Selçuk Aygüler, ARED 5. ve 6. Dönem Başkanı Birol Fedai, ARED Ankara İl Temsilcisi Erol Gökmen, Genç Aredliler Başkanı Alihan Aydın ve ARED Ankara Üyesi Abdullah Ursavaş, yaklaşık 50 tabela ustasına onur plaketlerini takdim ettiler.

  ARED Ankara Ustalara Saygı Töreni’nde plaketleri takdim edilen ustaların listesi şöyle:
  Ahmet Akar
  Ahmet Karaman
  Arif Taylan
  Bekir Akdoğan
  Beyhan Avcı
  Burhan Avcı
  Cafer Erdem
  Cafer Parlak (Saygıyla Anıyoruz)
  Cavit Ceylan (Saygıyla Anıyoruz)
  Ekrem Dernek
  Ekrem Topalahmetoğlu
  Enver Karabay
  Erbakan Başaran (Saygıyla Anıyoruz)
  Erdal Tekindor
  Erol Gökmen
  Ertürk Dölek
  Fazlı Çevik
  Haydar Tansel
  Haydar Yalçın
  Hüseyin Karataş
  Hüseyin Tüysüz
  İsmail Göynük
  İzzet Halkman (Saygıyla Anıyoruz)
  Kamil Kaderoğlu
  Muharrem Kölay
  Mustafa Akça
  Mustafa Özen
  Namık Kemal Özçelik
  Nesim Meşurhan (Saygıyla Anıyoruz)
  Orhan Çekinmez
  Orhan Seyri
  Osman Aydın
  Ömer Morova
  Ömer Mutlutürk (Saygıyla Anıyoruz)
  Özcan Aslangül
  Ramazan Cengiz
  Rasim Uçar
  Recep Bulut
  Recep Kaçar
  Recep Mintaş
  Sefer Sarı
  Şahin Acar
  Taner Ahmet Saraç
  Turgut Akdoğan
  Veli Çilek
  Veysel Binyıldız
  Yunus Bedir
  Yusuf Sayın

  Bilgi, belge ve fotoğraflarına yeni ulaşılan Ankaralı ustalar, ARED web sitesinde “Ustalara Saygı” bölümünde yayınlanmaya başladı. Türkiye’de başka bir örneği olmayan “Açıkhavada Dünden Bugüne Ustalarımız” projesi yeni eklenen ustaların özgeçmişleri ve fotoğraflarıyla ikinci baskısına hazırlanacak.

 • Sektör devleri 23 Nisan'da buluşuyor
  Türkiye Sektörler Liginde yer alan sektör devleri, Beyaz Ay Derneğinde bulunan 180 engelli çocuğun hayata katılması ve rehabilitasyon amacıyla yapılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında buluşacaklar. 23 Nisan Çocuk Bayramında açılışı yapılacak organizasyona sektörlerin önde gelen dernekleri, şirketleri ve yöneticileri yer alacak.

  Türkiye Sektörler Ligi 2017 açılış maçı engelli çocuklarımızın oluşturduğu takımlarla başlayacak. Açılış maçlarının başlama vuruşunu Dernek başkanlarımız gerçekleştirecek. Organizasyonuna davet edilen şirketler sosyal sorumluluk kapsamında engelli çocuklarımıza Saray Çiftliği Online hediye paketleriyle katkıda bulunarak, bu özel günde çocukların mutlu olmasına vesile olacaklar. Türkiye Sektörler Ligi’ nin sosyal sorumluluk kapsamında düzenlediği organizasyon 23 Nisan, 30 Nisan, 07 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Ana sponsorluğunu Saray Çiftliği Online alışveriş mağazasının üstlendiği organizasyonda açılış günü sucuk partisi de düzenlenecek.

 • Mapfre Sigorta, mühendislik sigortalarında sektörde 1 numara
  Türk inşaat sektörünün öncü firmalarının yanı sıra Türkiye’nin en önemli şirketlerinin de çözüm ortağı olan Mapfre Sigorta, Makine Kırılması ve Elektronik Cihaz Sigorta branşlarında büyük hacimli üretimlere sahip olan leasing firmalarıyla yaptığı yeni anlaşmalarla, yıllardır İnşaat Tüm Riskler sigortalarında elde ettiği sektör birinciliğini, Mühendislik Sigortaları branşına da taşıdı. MAPFRE Sigorta, üretim gücünü attırarak 2016 yılı içerisinde leasing kanalıyla yaptığı toplam Mühendislik Sigortaları üretim hacmini 21 milyon 500 bin TL’ye ulaştırdı. Mapfre Sigorta, Makine Kırılması Sigortası branşında da sektörde kar eden tek şirket oldu.

  Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ercan Eryaşar yaptığı açıklamada, “Büyümek önemlidir, karlı büyümek daha da önemli prensibinden yola çıkarak sigorta altına alma yeteneklerimizi sıkı portföy takibi ile geliştirmeye devam ediyoruz. Her yıl istikrarlı bir şekilde koruduğumuz karlılığımız da, bunun en önemli göstergesi. En büyük hedefimiz ise önümüzdeki yıllarda da aynı başarıyı devam ettirerek sektörde Mapfre Sigorta ismini birinciliklerle taçlandırmak.”dedi. “Hiçbir başarı tesadüf değildir” diyen Eryaşar, başarılarının; kuruldukları günden bugüne bilgi birikimleri, tecrübeleri, değerleri ve emekleri ile Mapfre’ye hizmet veren tüm Mapfre ailesinin ortak başarısı olduğunu sözlerine ekledi.

 • Çocuğunuz baharın keyfini Plasmacar ile yaşasın
  Soğuk kış günlerinin ardından, özlemle beklediğimiz bahara aylarının içine girmiş bulunuyoruz. Bahar aylarının en güzel yanlarından biri de, havaların ısınması sayesinde doğada daha fazla zaman geçirmeye imkan bulabilmemiz. Bu durum en çok da çocukları sevindiriyor. Dışarıda oynamayı, bahçelerde, parklarda özgürce koşturmayı ve arkadaşları ile zaman geçirmeyi seven çocuklar bu sayede biriken enerjilerini de dışarı vurarak rahatlıyor ve eğleniyor.

  Çocuğunuzun baharın keyfini çıkarabilmesi için, size adeta büyülü olarak tabir edilen farklı bir oyuncaktan bahsedelim. Belki çoktan ismini duydunuz hatta satın bile aldınız, belki de henüz bu oyuncak hakkında bir fikir sahibi değilsiniz. Her koşulda hem çocuğunuzun hem de yanlış okumadınız, sizin vazgeçemeyeceği bu aracın adı; Plasmacar. Çocuğum ve ben bu aracı nasıl kullanabilirim diyorsanız hemen belirtelim; Orjinal Plasmacar, boyutları her ne kadar küçük gibi görünse de, 110 kiloya kadar sürücü taşıyabilme özelliğine sahip. Yaş aralığı 3 yaş ve üzeri olarak tasarlanmış bu araç her türlü güvenlik testinden başarıyla geçtiği için endişe etmenize de gerek yok. Ayrıca uluslararası güvenlik standartlarının hepsine sahiptir. Tek dikkat etmeniz gereken alacağınız Plasmacar’ın orijinal olması.

  Hem çocuğunuzun hem de sizin sürmekten vazgeçemeyeceği bu eşsiz araç sadece sürücünün enerjisi ile çalışıyor. Doğanın kanunlarından süredurum, merkezkaç, yer çekimi ve sürtünme kuvvetinin senteziyle hazırlanmış olan Plasmacar için ne pil, ne şarj aleti, ne de pedal gerekmiyor. Aracı sürmek oldukça kolay olduğu için 3 yaş ve üzeri ve 110 kiloya kadar olan sürücüler araca binip, direksiyona yön vererek bu aracı sürebilir. Harcayacağınız enerji oranında araca hız verebilirsiniz. Aracı sürerken duyacağınız tek sesin de, araç hareket ederken zemin üzerinde sadece tekerleklerinin çıkaracağı ses olacağını söyleyelim.

  Bahar ayları içinde olduğumuz ve yaz aylarına da az zaman kaldığı şu günlerde çocuğunuzla doğada daha çok zaman geçireceksiniz. Birlikte eğlenmek, eğlenirken de egzersiz yapmak için siz de bir Plasmacar alın. Özel bir günü olan ve bu gün için gün saydığı doğum gününde, çocuğunuza alacağınız bu keyifli oyuncak ile onu mutlu edebilir, karne alacağı gün hoşuna gidecek renkte bir Plasmacar’ı çocuğunuza sürpriz olarak sunabilirsiniz. Ya da özel bir gün olsun ya da olmasın, bu büyülü oyuncak ile hiç beklemediği bir anda onu sevindirebilir ve onun mutluğuna ortak olabilirsiniz.

  Orijinal ürün garantisi ile satın alabileceğiniz Plasmacar için http://www.ar-ta.net web sitesi ziyaret edebileceğiniz en güvenilir e-ticaret sitelerinden biridir. Farklı renklerde satışa sunulan bu ürünü sitede yer alan oyuncak kategorisinin bahçe oyuncakları kısmında inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. 2008 yılından beri Türk anneleriyle, Hollywood annelerinin en gözde bebek ve çocuk markalarını buluşturan Arta International’da alışveriş yapmak oldukça zevkli. Giyimden beslenmeye, dekordan, el işi ve sanat ürünlerine kadar çocuklarınız için her şey Arta International ayrıcalığı ile sizleri bekliyor.

 • En Uygun Alan Tarama Cihazı Dehadedektor.com.tr'de
  Doğadaki değerli madenleri, yer altında gizli kalmış mağara ve su kaynağı gibi doğal oluşumları, toprak altındaki tünel ve boşlukları tespit etmeye yarayan alan tarama cihazları, gelişen teknoloji ile birlikte özellikleri ve fonksiyonları bakımından çeşitliliğe sahiptir. Durum böyle olunca aynı anda birkaç cihazı incelemek ve cihazların teknik özelliklerine bakarak tercih yapmak durumunda kalınmaktadır.

  Derinlik ve alan mesafesi, bulabildiği maden sayısı, yer altındaki boşluk ve tünel tespiti gibi özelliklerine bakıldığında geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan alan tarama dedektörlerini dehadedektor.com.tr sitesinde incelemek mümkün. Her ihtiyaca göre uygun fiyatlarda dedektör çeşitleri bulunan Deha Dedektör’de aynı anda birçok cihaz teknik özellikleriyle birlikte incelenebiliyor ve böylece kullanıcılar en doğru seçimi yapabiliyor. Kısa mesafeli ya da uzun mesafeli, yüzeye yakın ya da derinlerde maden ve farklı hedeflerinize ulaşabileceğiniz alan tarama dedektörünü dehadedektor.com.tr’den hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

  En iyi dedektörler Deha Dedektör’de
  E-ticarete olan ilginin artmasıyla bu alanda görülen sektörel gelişme alan tarama cihazlarına olan ilgi nedeniyle olumlu yönde etkilendi ve birçok markaya ait dedektör ve dedektör aksesuarı dehadedektor.com.tr internet sitesinde bulunabiliyor. Bu konuda ünlü alan tarama cihaz markalarını internet sitesine taşıyan dehadedektor.com.tr, en iyi altın dedektörünü arayan kişiler için en uygun yol. İster hobi amaçlı, ister profesyonel yeraltı taramalarında olsun en iyi sistemle hazırlanmış marka dedektörler bu sitede yer alıyor.

  Deha Dedektör’ün web sitesinde yer alan “Hızlı Arama” özelliğini kullanarak, piyasada bulamadığınız cihazı kolayca bulabilirsiniz. Dilerseniz siteden, sponsorlu ve özel indirimli ürünler arasından tercih yapabilir, cihazınızı hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Alışverişinizde banka havalesi veya EFT, online kredi kartı ile peşin ya da taksitli olarak ödeme yapabilirsiniz. Satın aldığınız ürünü adresinizde teslim alabilirsiniz.

  Değerli maden taraması yapabileceğiniz dedektörü Deha Dedektör’de bulabilirsiniz. Sitedeki ürünleri, teknik özellikleri ile birlikte inceleyebilir, böylece hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

 • "Lombard Wharf Londra" Proje Lansmanı 25-26 Mart Tarihlerinde İstanbul'da Yapılacak
  Londra merkezli OXO Investments emlak danışmanlık şirketi, 2016'da İngiltere’nin en iyi inşaat şirketi seçilen Barratt London ile birlikte Lombard Wharf proje lansmanını 25-26 Mart tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirecek.

  Londra Battersea'de, Chelsea Harbour karşısında, Thames Nehri'ne sıfır konumda yer alan çağdaş ve şık yeni bir proje olan Lombard Wharf projesi hakkında bilgi almak isteyenler 25-26 Mart tarihlerinde Raffles Istanbul, Zorlu Center'de saat 12:00 ile 20:00 arasinda yatırımcılara yapılacak sunumlara katılabilecek, birebir görüşmeler yapabilecekler. Arzu edenlere oturum başvuruları, mortgage ve eğitim konularında bilgi verilecektir.

  Ünlü mimar Patel Taylor tarafından tasarlanan Lombard Wharf'taki dairelerin tamamı teraslı ve panoramik nehir manzaralı. Balkonlar ve kule, gözle görülür bir yanılsama yaratarak iki derecelik bir bükülme ile yükselmektedir. İkonik mimarisi ile Lombard Wharf, 134 adet daireden oluşuyor. Lombard Wharf; bir, iki ve üç yatak odalı daireler ile etkileyici Thames nehri, Chelsea Harbour ve Londra manzarası sunmakta. Ulaşım için Clapham Junction istasyonu’na kısa bir yürüyüş mesafesinde olan proje, Londra geneline ve İngiltere'nin güneyine mükemmel ulaşım bağlantılarına sahip.

  İnşaat ruhsatı alınmış Diamond Jubilee yaya köprüsü, tamamlandığında, nehrin karşı tarafı Chelsea Wharf’ı Battersea'ye bağlayacak ve Chelsea ve King's Road'a bağlantı oluşturacak bir proje. Bittiğinde, Chelsea Imperial Wharf İstasyonuna yaklaşık 5 dakika içinde ulaşılabilecek. Diamond Jübilee Yaya Köprüsü, yılda tahmini 1.2 milyon yaya ve bisikletliye ev sahipliği yapacak şekilde tasarlanmış olup, bu yüzyılda Londra'daki Thames nehrindeki ilk yaya ve bisiklet köprüsü olacak.

  Lombard Wharf'a yakın olan Battersea Park, pek çok kişi tarafından gölü, subtropikal bahçeleri, hayvanat bahçesi, tenis kortları ve yürüyüş yapanlar, bisiklete binenler, koşuya çıkanlar vb. için bir çok parkuru ile Londra'daki tüm parklar içinde en ilginci olarak görülüyor. Londra da 2. Bölge'de yer alan Battersea, Thames nehri kenarındaki konumu ile bir çok yatırımcının ilgisini çekiyor. Proje lansmanına katılmak isteyenler 0533 738 39 58 numaralı telefondan LCV yaptırabiliyor. Avukat Ayla Toprak Zengin iletişim detayı: 00447879405584 Whatsapp / ayla@oxoinvestment.com.

  Detay bilgi için https://www.oxoinvestment.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • Sigortam.net’in “İnsana Saygı”sı bir kez daha ödüllendirildi
  Kariyer.net tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen İnsana Saygı Ödülü’nü alan firmalardan biri de Sigortam.net oldu. İnsana Saygı Ödülleri, aday başvurularını yüzde yüz olarak yanıtlayan, en çok istihdam sağlayan, en çok başvuru alan, adaya özel başvuru cevaplama oranı ve geri dönüş süresi en yüksek olan firmalara veriliyor.

  Bu yıl da İnsana Saygı Ödülü’nü kazanan Sigortam.net, son yıllarda yakaladığı hızlı büyüme ivmesini insana ve insan kaynağına sürekli yatırım yaparak sürdürmeyi hedefliyor. Bu kapsamda Sigortam.net, “İnsana Saygı Ödülleri”nin konularından biri olan “başvuru yapan adaylara yaklaşım” ile de fark yaratarak sadece çalışanlarına değil adaylarına da önem verdiğini gösteriyor.

  Sigortam.net, Türkiye’deki online ve telefon üzerinden sigorta satışı ve teklif karşılaştırma hizmeti sunan ilk şirket olma özelliğine sahiptir. 16 yıldır yaptığı teknolojik alt yapı yatırımlarının gücü ve 500’e yakın çalışanı 15 milyondan fazla kişiye sigorta ürünlerini karşılaştırma hizmeti sunmuş ve 3,5 milyon müşterisine sigorta teklifi vermiştir. Sigortam.net, sigorta sektörünün en büyük 20 şirketli ile yaptığı işbirliği sayesinde müşterilerine kasko, trafik ve sağlık sigortası branşlarında sigorta ürünlerini karşılaştırma imkanı sunarak yüzde 50’ye varan fiyat avantajı ile poliçelerini satın alma imkanı sağlamaktadır.

 • Webrazzi Dijital 8 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek
  8 Mart Çarşamba günü düzenlenecek Webrazzi Dijital 2017’de pazarlamanın dijital hali, ajans dünyasından son haberler, ilgi çekici kampanyalar, online reklamcılık pazarı, sosyal medyanın son trendleri gibi önemli konular ele alınacak. Konferansta sektörün önemli temsilcileri konuşmacı olarak yer alacak.

  8 Mart Çarşamba günü Point Hotel’de düzenlenecek Webrazzi Dijital 2017 konferansında, dijital sektörde yer alan ya da almak isteyenler için dijital sektör ve Türkiye'nin en önemli şirketlerinin pazarlama departmanları bir araya gelecek. Gün boyu sürecek konferansta katılımcılar, bilgi verici sunumları izleyebilecek, yoğun bir şekilde networking yapabilecek ve molalarda standları gezebilecek.

  Webrazzi Dijital 2017’de 4129 Grey CEO’su Alemşah Öztürk, Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Özkaya Matraş, IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mahmut Kurşun, Pisano Kurucu Ortağı Emir Bostan, A6Social Kurucu Ortağı Hasan Toprakkaya, Viralking Kurucu Ortağı Kemal Apaydın, Segmentify Kurucu Ortağı Murat Soysal, IAB Türkiye Başkan Yardımcısı Neslihan Olcay, SOR’UN Kurucu Ortağı Oğuzhan Başeğmez ve Ipsos Türkiye İş Analitiği Mühendisi Selçuk Akbaş, Ofpof Kurucusu Atilla Yurtseven, Türkiye İş Bankası Bireysel Bankacılık Pazarlama Müdürü Burak Sezercan, Unilever’de Marka Yöneticisi Cansu İncekara, Denebunu kurucusu Duygu Akbudak, Accenture Digital Yönetici Ortağı ve Lideri Erdal Güner, Mediakraft Türkiye Yönetici Ortağı Ersan Özer, Onedio Kurucu Ortağı Kaan Kayabalı, YouTube kanallarıyla yüz binlerce takipçiye ulaşan İdil Tatari ve Merve Özkaynak, Sinemia kurucusu Rıfat Oğuz, Mynet Genel Müdürü Sabire Ercan ve Türkiye İş Bankası Kartlı Ödeme Sistemleri Müdürü Serkan Uğraş Kaygalak Webrazzi Dijital’de yer alacak konuşmacılar olarak belirlendi.

  Webrazzi Dijital 2017’nin sponsorları arasında Türkiye İş Bankası, Crenvo İK, Bloomberg Businessweek, Fintechtime, Harvard Business Review gibi kuruluşlar yer alıyor. Netpoint Digital ise dijital PR ve SEO konusundaki uzmanlıklarıyla Webrazzi Dijital 2017’nin destekçileri arasında yer alıyor.

  Webrazzi’nin 2017 yılı boyunca gerçekleşecek tüm konferanslarına Webrazzi VIP ile katılabilir, indirimli fiyat avantajından yararlanabilirsiniz. Webrazzi Dijital 2017’den sonra, yıl boyunca gerçekleşecek konferans takvimi ve içerikleri şu şekilde olacak:

  Webrazzi Mobil 2017: 12 Nisan Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi Mobil’de, uygulamalar, ödeme çözümleri, yayıncılık, pazarlama faaliyetleri ve genel olarak mobil dönüşümle ilgili her şey konuşulacak.

  Webrazzi İnovasyon 2017: 10 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi İnovasyon, 'Augmented Reality' yani Artırılmış Gerçeklik, 'Virtual Reality' yani Sanal Gerçeklik, 'Artificial Intelligence' yani Yapay Zeka, 'Internet of Things' yani Nesnelerin İnterneti, 'Drone' yani insansız hava araçları, Blockchain, akıllı otomobiller, büyük veri, gelişen teknolojiden nasibini alan tıp dünyası, akıllı şehirler.

  Webrazzi Summit 2017: 18 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek olan Türkiye ve yakın coğrafyanın en etkili internet konferansı olan Webrazzi Summit, bu sene de internet-teknoloji dünyasında gündem belirleyecek.

  Webrazzi Developer 2017: 15 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi Developer’da, web ve mobil platformlarda yazılım, yazılım metodolojileri, programlama dilleri ve kütüphaneler, bulut çözümleri ve yazılım testi gibi yazılıma dair her şey.

  Webrazzi Fintech 2017: 6 Aralık Çarşamba günü gerçekleşecek olan Webrazzi Fintech’de öne çıkan Fintech uygulamaları, sektördeki son trendler, Türkiye'deki kanunsal kısıt ve detayları, Fintech yatırımları ve Fintech'e dair neredeyse her şey sektör liderleriyle birlikte ele alınacak.

 • Netpoint Digital, Webrazzi Dijital’17 etkinliğine destek veriyor
  Türkiye’nin önde gelen markalarına dijital pazarlama hizmetleri sunan Netpoint Digital, internet alanındaki uluslararası gelişmeleri inceleyerek analiz eden teknoloji blogu Webrazzi’nin düzenlediği Webrazzi Dijital’17 konferansının destekçileri arasında yer alıyor. 8 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek Webrazzi Dijital’17 etkinliğinde online reklamcılık, sosyal medyanın son trendleri gibi önemli konular ele alınacak.

  Profesyonel içerik üretimi, dijital mecra kullanımı ve kullanıcı deneyimi konusunda 18 yıldır hizmet veren Netpoint Digital, markalara içerik pazarlaması ve SEO çalışmaları ile ilgili projeler üretiyor. Netpoint Digital bu anlamda dijital sektör ve Türkiye’nin en önemli şirketlerinin pazarlama departmanlarını buluşturan Webrazzi Dijital’17 ye destek veriyor.

  Netpoint Digital’in sponsor olduğu Webrazzi Dijital’17, 8 Mart Çarşamba günü katılımcılarını pazarlamanın dijital hali, ajans dünyasından son haberler, ilgi çekici kampanyalar, online reklamcılık pazarı, sosyal medyanın son trendleri gibi konularda aydınlatacak. Konukları arasında sektörün önemli temsilcileri de bu konferansta konuşmacı olarak yer alacak, dijital sektör ve Türkiye'nin en önemli şirketlerinin pazarlama departmanları bir araya gelecek.

  Netpoint Digital, 18 yıldır Türkiye’nin önemli markaları için content marketing (içerik pazarlaması), SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve user experience (kullanıcı deneyimi) odaklı sunduğu hizmetleri ile biliniyor.

  Netpoint, Webrazzi’nin yıl boyunca düzenleyeceği etkinliklerin destekçileri arasında yer almaya devam edecek.

 • Mis gibi ekmek kokuları evinizi saracak
  Dr. Oetker Ayçekirdekli, Osmanlı, Köy Ekmeği ve Çok Tahıllı Ekmek Karışımları paketlerinde un karışımı, her çeşide özel tahıl karışımı ve instant maya bulunuyor. Hazırlaması son derece kolay olan Dr. Oetker Ekmek Karışımları sadece su eklenerek hazırlanıyor. Arzuya göre fırında veya ekmek makinasında pişirilebiliyor.

  Dr. Oetker Ekmek Karışımları’nın hazırlık aşamaları, her zaman olduğu gibi ürün paketinin üzerinde fotoğraflar ile desteklenerek anlatılmakta. Bunun yanı sıra Dr. Oetker Deneme Mutfağı tarafından hazırlanmış olan ürün videosunu, paketin üzerindeki QR kodu akıllı telefonunuza okutarak veya Dr. Oetker Türkiye Youtube kanalını ziyaret ederek izleyebilirsiniz

  Dr. Oetker ürünleri, tarifleri hakkında bilgi almak isteyenler veya hazırlama/pişirme ipuçlarına, püf noktalarına ulaşmak isteyenler 0 800 / 415 98 04 no’lu Ücretsiz Danışma Hattı’nı arayabilir veya www.droetker.com.tr internet adresine başvurabilirler.

 • Mapfre Sigorta trafik sigortası hizmeti ile bir yeniliğe daha imza atıyor
  Ülkemizde sigortacılık sektörünün güçlü ve güvenilir ismi Mapfre Sigorta, hizmet ağını genişletmek üzere yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek trafik sigortası online teklif hizmetini sunmaya başladı. Mapfre'nin çok yönlü ve başarılı trafik sigortası ürünü, kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanıyor.

  Sektörde uzun yıllara dayanan tecrübesi ile önde gelen sigortacılık kuruluşlarından biri olan Mapfre Sigorta, 1948 yılında kurulup 1975’te Çukurova Holding bünyesine dâhil olan T. Genel Sigorta’nın bugüne uzanan devamı niteliğinde. Mapfre’nin 2007 yılında T. Genel Sigorta hisselerinin %80’ini satın alması sonucu, Mapfre Genel Sigorta olarak yoluna devam etti. 2007 yılından sonraki süreçte büyük bir dönüşüm süreci geçirerek, sigortacılık sektörünün büyükleri arasında yerini aldı. 2007 yılında 11. sırada bulunan prim üretme düzeyi, 2016 yılında 4. sıraya yükseldi. Geldiği aşamada konumunun hakkını vermek üzere yeni bir atılım dönemini başlatan Mapfre Genel Sigorta kimliğini de revize ederek Mapfre Sigorta adını aldı. Güçlenen yapısı, sadeleşen ismi ve saygın kimliği ile Mapfre Sigorta, bugün de hedef kitlesini genişletmeye devam ediyor.

  Mapfre Sigorta Teklifleri
  Mapfre Sigorta'nın sigortacılık sektöründe önemli hizmet alanlarından birisini de trafik sigortası teşkil ediyor. Hizmet yelpazesini, büyüyen hacmi ile birlikte gitgide genişleten Mapfre Sigorta, sigorta kullanıcılarına sunduğu ürünleri çeşitlendirirken yeniliklere imza atıyor. Mapfre Sigorta’nın geliştirdiği yeni trafik sigortası teklifi, kullanıcılar tarafından ilgi ile karşılanırken, alınan olumlu tepkiler ve beğeniler, kurumu bir kez daha güçlendiriyor. Gerek online sigorta teklifi alma özelliği, gerekse prim hesaplama biçimi ile trafik sigortası açısından özgün, yenilikçi ve farklı bir model sunan Mapfre Sigorta, kullanıcıların artan ve çeşitlenen ihtiyaçlarına cevap veriyor. Kısa sürede gördüğü ilgi ve kazandığı popülerlik, Mapfre Sigorta’nın trafik sigortası teklif yeniliğinin başarısını ortaya koyuyor. Kurumun etkin prim hesaplama hizmeti sayesinde, trafik sigortası için en hızlı şekilde ve kolayca teklif almak mümkün olabiliyor. Mapfre Sigorta web sayfasından online olarak da gerçekleştirilebilen trafik sigortası prim hesaplama işlemi, kullanıcı açısından süreci çok avantajlı hale getiriyor.

  “Güven her dilde aynıdır.” sloganı ile çalışmalarına devam eden, güvenliğin tüm dünyada insan hayatındaki yerini ve önemini çok iyi bilen Mapfre Sigorta, trafikte de kullanıcılarına en iyisini sunmanın gururunu yaşıyor. Şehir yaşamının ve günlük hayatın vazgeçilmez bir boyutunu oluşturan trafik, insan hayatını doğrudan ilgilendiriyor. Bu bağlamda, oluşabilecek riskler hususunda sürücünün kendisini yalnız hissetmemesi, iyi bir sigorta hizmeti aldığını bilmesi güven duygusunu yükseltiyor. Yaşanan güven, hem sürüş keyfine hem genel trafik deneyimi ve kalitesine yansıyor. Mapfre Sigorta, sektördeki sorumluluğunun bilinci ile başlattığı trafik sigortası hizmeti ile tüm sürücüler ve yolcular için, daha modern, konforlu ve güvenli bir trafik deneyimi oluşturmayı hedefliyor. Siz de Mapfre’nin alanındaki büyük bilgi birikiminden yararlanarak, trafik sigorta teklifini değerlendirebilir, daha güvenli bir yaşama adım atabilirsiniz.

 • Mapfre Sigorta TrafiX hizmeti ile trafik sigortası kapsamını genişletiyor
  Tüm sigorta branşlarında hizmet kalitesini her zaman bir üst noktaya taşıyan Mapfre Sigorta, TrafiX hizmeti ile bu geleneğini trafik sigortası konusunda da sürdürmeye devam ediyor.

  Dünya çapında güvenilir bir sigorta şirketi olma vizyonuyla 1933 yılında, İspanya'da kurumsal yolculuğuna başlayan Mapfre, bugün İspanya'nın en büyük sigorta şirketi sayılıyor ve 40'ın üzerinde ülkede sigortacılık, finans, asistans ve reasürans hizmetleri sunuyor. Konut, eşya, seyahat, sağlık, araç gibi farklı alanlarda müşterilerinin can ve mal güvenliğini garanti altına alan Mapfre Sigorta, standart hizmetlere getirdiği yeniliklerle büyümeye devam ediyor.

  Zorunlu Trafik Sigortası
  Trafiğe çıkan tüm araçlar için mecburi olan trafik sigortası, bu nedenle zorunlu trafik sigortası ismiyle de biliniyor ve herhangi bir kaza durumunda yalnızca karşı tarafın canına ve malına gelebilecek olan zararları kapsıyor. Genellikle kasko ile karıştırılan trafik sigortası, poliçe sahibini ve aracını güvence altına almıyor. Kazalardan kaynaklı onarım, ameliyat ve benzeri işlemler gerektiğinde bu gerçeği öğrenen sürücüler ise giderilmesi zor mağduriyetler yaşayabiliyor. Bu nedenlerden dolayı zorunlu trafik sigortasının yetersiz olduğunu düşünenler, trafik sigortasına ek olarak farklı türdeki sigorta alternatiflerini de değerlendirebilirler.

  TrafiX - Maksimum Trafik Sigortası
  Zorunlu trafik sigortasından çok daha fazlasını bekleyenler için özel olarak geliştirilen TrafiX Maksimum Trafik Sigortası, Mapfre'nin yenilikçi ve öncü hizmetleri arasında yer alıyor. Standart trafik sigortasının poliçe kapsamında sunduğu tüm teminatlarla beraber birçok cazip seçeneği de içinde barındıran TrafiX Sigorta, talep üzerine diğer ek hizmetleri de kapsayabiliyor. Kaza sonucu meydana gelen zararların toplam tutarı teminatı aşsa dahi belirli limitler dahilinde bu zararları karşılamayı taahhüt eden TrafiX Maksimum Sigorta, ayrıca isteğe bağlı koltuk ferdi kaza sigortası, çekici, araç kurtarma, nakil gibi birbirinden farklı hizmeti tek bir sigorta üzerinden almanızı sağlayabiliyor. Ek olarak tüm bu hizmetlere uygun trafik sigortası fiyatları üzerinden ulaşmanıza imkan tanıyor.

  TrafiX dahil sigorta ile ilgili her konuda Mapfre Sigorta'ya danışabilir; online sigorta teklifi alabilir ya da trafik sigortası sorgulama, sigorta prim hesaplama gibi konularda her zaman destek talep edebilirsiniz.

 • Sigortam.net'in Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aytuğ Sevim oldu
  Türkiye'de sigorta denince ilk akla gelen şirketlerden biri olan Sigortam.net'te bireysel satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine Aytuğ Sevim atandı.

  Kabataş Erkek Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Aytuğ Sevim, iş hayatına Citibank'ta başladı. Daha sonraları HSBC ve Koçbank'ta görev alan Aytuğ Sevim, Koçbank ve Yapı Kredi birleşmesi sonrası kariyerine Yapı Kredi Bankası'nda devam etti. Sırasıyla Çağrı Merkezi Müdürü, Kitle Müşteri Bölüm Müdürü, Gebze Operasyon Müdürü, Planlama Gelişim ve Outsource Hizmetler Müdürü görevlerini üstlenen Sevim, son olarak Yapı Kredi Bankası Şube ve Portföy Hizmetleri Müdürü olarak görev yapıyordu.

 • Masa tenisi malzemeleri Hazerspor.com’da
  Günümüzde internetin hayatın her alanında yer almasıyla e-ticarette birçok sektör kendine yer bulmaya başladı. Elektronikten ev tekstiline, kozmetikten giyime önemli sektörlerde alışveriş kolaylığı sağlayan e-ticaret siteleri detaylı ürün bilgilerinin yer alması ve ödeme kolaylıklarıyla birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Online alışveriş, kullanıcıların zamandan tasarruf ederek, birkaç tuşla hızlı satın alma kolaylığı da sağlıyor.

  E-ticaret sektöründeki ihtiyaca yönelik gelişmeyle birlikte spor malzemeleri de online olarak hızlı bir şekilde satın alınabiliyor. Spor malzemeleri ve sporcu giyimi konusunda hizmet veren Hazerspor.com, geniş masa tenisi aksesuarı seçenekleriyle e-ticaret sektöründe yerini alıyor.

  Hazerspor.com’daki ürün çeşitliliği
  Masa tenisi tekstil ürünleri, ayakkabılar, raketler, raket ekipmanları, masa ve aksesuarları, sporcular için çanta ve raket kılıfları, raket yapıştırıcı, top ve aksesuarlar, lastik gibi geniş ürün yelpazesi bulunan Hazerspor.com, masa tenisi oyuncularının ihtiyaçları olan ürünleri bir arada bulabilecekleri bir online alışveriş sitesi. Dünyaca ünlü kaliteli markalara ait spor aksesuarlarını online olarak satın alma kolaylığı sağlayan Hazer Spor, ödeme ve teslimat kolaylıkları da sağlıyor.

  Gizlilik ve güvenlik
  Hazerspor.com internet sitesinden banka havalesi, EFT ve online kredi kartı ile ödeme imkanı bulunuyor. Ayrıca kullanıcılar kredi kartına taksit imkanından da yararlanabiliyor. Bu işlem sırasında tüm kredi kartı bilgileri 256bit SSL Sertifikası ile korunuyor. Alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön panda tutan site, bilgileri hiçbir şekilde sisteminde saklamıyor.

  46 yıldan bu yana kaliteli masa tenisi malzemeleri üreten Cornilleau markasının Türkiye distribütörü olan Hazer Spor, internet sitesinden alışveriş yapan müşterilerine, web site üzerinden kargo takibi yapma ve hızlı gönderi imkanı da sunuyor.

  Masa tenisi raketi ve topu, masa ve aksesuarları, tahtalar, lastikler, tekstil ürünleri, çanta ve raket kılıfı, hazır raket, raket hazırlama malzemeleri ve hediyelik masa tenisi eşyalarının online alışveriş sitesi Hazerspor.com’da detaylı ürün araması yapabilmek için basit bir kullanıcı paneli tasarlanmış. Alışveriş yapma isteyenler, dilediklerinde markalar sayfasına tıklayarak, marka bazlı ürün araması yapabiliyor ve aradıkları ürünü hızlı ve kolay bir şekilde bulabiliyor.

 • Kadın aksesuarlarının online adresi: Miss She
  Kadınlar hem güzelliklerine hem de şıklıklarına oldukça düşkündür. Kişisel bakımlarının yanı sıra seçtikleri kıyafetlere, kullandıkları aksesuarlara da oldukça önem verirler. Kıyafetleri tamamlayan en önemli aksesuarlar da takılar ve çantalardır. Online alışverişi sevenlerdenseniz, alanında en çok tercih edilen ve güvenle alışveriş yapabileceğiniz bir e-ticaret sitesi olan www.missshe.com.tr sizler için birçok aksesuar seçeneği sunuyor. Birbirinden şık kadın kolye, küpe, bileklik, yüzük modelleri, bayan saatleri ve çanta çeşitleri yanı sıra trend erkek saat modelleri de bulabileceğiniz her zevke hitap eden geniş bir ürün yelpazesine sahip.

  Sitede alışveriş yapmak hem keyifli hem de oldukça kolay. Missshe.com.tr adresine girdiğinizde, kadınlara hitap eden ürünler için hazırlanmış kadın bölümü, erkeklere hitaben tasarlanmış saat modellerinin bulunduğu erkek bölümü, sevgiliye özel hazırlanmış ürünlerin bulunduğu sevgiliye özel bölümü ile birlikte kışa özel ve gümüş kolye başlıkları ile isimlendirilmiş iki kategori karşınıza geliyor. Başlıklar altında yer alan ürün görsellerine tıklayarak satın almak istediğiniz ürünü detaylı olarak görüntüleyebilir, fiyat ve taksit seçenekleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Kolye, küpe, yüzük, kol saati, bileklik çeşitleri ile birlikte özel tasarımlı halhal ve çanta modelleri bulabileceğiniz kadın bölümünde birbirinden şık ve cazip ürün satışa sunuluyor. Kolyelere meraklıysanız kolye bölümündeki etnik el yapımı tasarım kolyeler, trend kolyeler, tasma kolyeler ve otantik-zamak kolye çeşitleri ilginizi çekebilir. Birbirinden özel tasarımlarda hazırlanmış gümüş kolye modellerine gümüş kolye başlığı altında görüntüleyebilirsiniz. Saatlere düşkünlüğünüz varsa, bayan saatleri modellerini kadın kategorisinin saat bölümünde bulabilir, Ferruci bayan saat modelleri, Modena marka bayan saat modelleri, Slazenger marka bayan saat modelleri ve Miss She’nin bayan saat modelleri arasından hoşunuza giden modelleri inceleyebilirsiniz.

  Yıl içerisinde anneler günü, babalar günü, sevgililer günü, yılbaşı, doğum günü, evlilik, tanışma yıl dönümü gibi birçok özel gün bulunuyor. Bu özel günlerde hem kadın hem de erkek sevdiklerinize hediye alırken de Miss She’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hediye alacağınız kişi erkek ise, Missshe.com.tr’ın erkek bölümüne girdiğinizde, saat kısmını tıklayarak karşınıza gelen sayfalarda kaliteli saat markalarının trend modellerini bulabilir, beğendiğiniz ürünleri inceleyebilir ve hızlıca satın alabilirsiniz. Deri kayışlı ya da çelik kasa, kristal ya da mineral camlı analog erkek kol saatleri arasından hediye edeceğiniz erkeğin hoşuna gidecek bir model mutlaka bulacaksınız.

  Miss She’nin sevgiliye özel kategorisinde hem kadın hem de erkek saat kombinlerini, aynı tasarımlarda hazırlanmış sevgili saat modellerini, gümüş kolye modellerini görüntüleyebilir, sizin ve hediye alacağınız kişinin zevklerine göre tercih edebileceğiniz ürünleri belirleyebilirsiniz. Özellikle sevgililer günü için hediye seçeneği olabilecek birçok şık model sitede bulunuyor.

  İndirimde olan ürünleri de ayrı bir kategoride bulabileceğiniz sitede zevkinize uygun tüm takı ve aksesuar çeşitlerini kolay ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Miss She’nin web sitesinde yaptığınız alışverişler sırasında kişisel bilgilerinizi, fatura ve teslimat bilgilerinizi girerek, ödeme işleminizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz havale ve EFT, kapıda nakit ya da kredi kartıyla ödeme seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Ürününüzü satın alırken hediye paketi seçeneğini “evet” olarak işaretlediğinizde, hediyenizin özel bir paketle teslim ediliyor.

 • Dr. Oetker’den yepyeni bir ürün: Kekburger
  Dr. Oetker küçük büyük herkesin bayılacağı aralarında bol sütlü krema olan kakaolu nefis minik kekleri yani Kekburger’i sunmaktan gurur duyar...

  Lezzeti muhteşem, yemesi çok keyifli olan Dr. Oetker Kekburger’i hazırlamak çok pratik ve eğlenceli. Dr. Oetker Kekburger ile artık mutfaklarda son sözü küçük şefler söyleyecek!

  Dr. Oetker Kekburger paketinin içinde burger kekini hazırlayabilmek için özel un karışımı, ara dolgu için özel krema karışımı ve pişirme kağıdı bulunmakta.

  Dr. Oetker Kekburger’leri hazırladıktan sonra ister buzdolabında kısa bir süre bekletip hemen isterseniz de dondurucuda bekletip dondurarak da yiyebilirsiniz. Kremasına çeşitli kuru veya taze meyve parçaları, fındık, fıstık, badem, çikolata parçası ekleyebilirsiniz. Dr. Oetker Jel renklendiriciler ile kremayı renklendirebilir, Dekor Serisindeki ürünler ile Kekburger’leri süsleyebilirsiniz. Değişik ve esprili süsleme teknikleri ve tarifleri için ambalajın içi yüzüne veya www.droetker.com.tr bakmanız şiddetle tavsiye edilir yaratıcı ve farklı tarifleri hazırlarken hem siz hem de çocuklarınızın çok eğleneceğinin garantisini veriyoruz...

  Dr. Oetker Kekburger’in hazırlık aşamaları, her zaman olduğu gibi ürün paketinin üzerinde fotoğraflar ile desteklenerek anlatılmakta. Bunun yanı sıra Dr. Oetker Deneme Mutfağı tarafından hazırlanmış olan ürün videosunu, paketin üzerindeki QR kodu akıllı telefonunuza okutarak veya Dr. Oetker Türkiye Youtube kanalını ziyaret ederek izleyebilirsiniz.

  Dr. Oetker ürünleri, tarifleri hakkında bilgi almak isteyenler veya hazırlama/pişirme ipuçlarına, püf noktalarına ulaşmak isteyenler 0 800 / 415 98 04 no’lu Ücretsiz Danışma Hattı’nı arayabilir veya www.droetker.com.tr internet adresine başvurabilirler.

 • Çocuklar için kaçırılmayacak teknoloji kampı
  PlayLab Türkiye, alanında önde gelen uzman eğitmenleri ve danışmanlarıyla özel olarak tasarladığı “Sömestr Kampı” kapsamında çocuklara robot programlamayı öğretecek.

  Program içeriğinde; Algoritma ve Akış Diyagramları, Blogger Atölyesi, Hack4Kids/Hack4Teens, Scratch ile Programlama, Mbot Robotik Programlama, Lego Robotik Atölyesi, Arduino ile Robotik Programlama, Mobil Uygulama Geliştirme Atölyesi gibi birbirinden eğlenceli ve öğretici faaliyetleri içeren atölye çalışmaları yer alıyor. Çocukları yeni buluşlar yapmaya, sorgulamaya ve ortak çalışmaya teşvik eden atölye çalışmalarının her biri, çocukların hayal gücünü ve içlerindeki yaratıcı enerjiyi harekete getirmek üzere tasarlanmış oyunlardan oluşuyor.

  Çocukların birlikte eğlenerek öğreneceği atölyelere, 9-16 yaş arasındaki tüm çocuklar katılabilecek. Çocukların yaş grubuna bağlı olarak sahip oldukları farklı ihtiyaçlara göre düzenlenen sömestr eğitimi Ankara Hacettepe Teknokent’te, ÇEKVA (Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı)’nın Kadıköy’de ki merkez binasında ve PlayLab Türkiye’nin Bahçelievler’deki merkez ofisinde gerçekleştirilecek.

  STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) ) eğitim programlarının birarada verildiği PlayLab Türkiye’nin yaratıcı eğitimlerini playlab-tr.com adresinden detaylı inceleyebilirsiniz.

  Eğitimler oyun ve bilimi biraraya getiriyor
  Lego Robotik Atölyesi: Boğaziçi Üniveristesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nde verilecek eğitimde, çocuklar 10’ar kişilik sınıflarda legolarla kendi robotlarını tasarlayıp, programlamayı da öğrenerek robotlarını harekete geçirebilecekler. Eğitim sırasında dişliler, çarklar, farklı tipte sensörler ve tekerlekler ile bağlantı parçalarını kullanarak kendi robotlarını oluşturabilecekler.

  Scratch ile Kodlama Eğitimleri: Dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak tanınan Massachusetts Institute of Technology’nin (MIT) çocuklara yönelik geliştirdiği “Scratch” programı, çocukların bilişsel ve algoritmik becerilerini geliştirmeye yardımcı oluyor.

  Çocuklar bu eğitimde geometrik şekilleri (kare, dörtgen, beşgen vs), yaprak çizme, kendi karakterini çizmek ve dans ettirmek, konuşma balonları, orkestra oluşturma vs. gibi konuları deneyimleyecekler. 10 kişilik gruplar halinde eğitim alacak çocuklar bu eğitimde kodlamanın mantığını öğrenecekler.

  Mbot ile Robotik Programlama: Çocuklar, Scratch programına benzeyen mblock programıyla , mbot robot kiti ile kendi robotlarını yapacak. Örneğin; futbol oynayacak bir robot tasarlayıp, ışık, ses,çizgi ve engel sensörlerini kullanarak, robotlarına şarkı yaptırabilecek, araba yapıp otomatik park ettirebilecek ve hatta kendi aralarında futbol müsabakası yaptırabilecekler.

  Arduino ile robotik programlama: Arduino atölyesi ile çocuklar, bir yandan çok eğlenirken diğer yandan da fiziksel olarak dikkat, odaklanma ve motor becerilerini geliştirecek. Mantıksal ilişki kurmak, problem çözme, eleştirel düşünme ve akıl yürütme becerileri gelişen çocuklar; arduino geliştirme kartı ile model sensörler kullanarak kendi robotlarını programlayabilir, kendi elektronik aletlerini tasarlaryabilecek hale gelecekler..

  Mobil Uygulama Geliştirme Atölyesi: Çocukların temel seviyede mobil uygulama geliştirerek, mobil dünyada içerik oluşturacaklar. Oyun oynamayı sevenler, PlayLab “Mobil Uygulama Geliştirme Atölyesi”ne katılarak, mobil uygulamaların nasıl yapıldığının temel çerçevesini öğrenerek, kendi uygulamalarını geliştirmeleri için gerekli bilgi ve beceriyi kazandıktan sonra kendi oyunlarını tasarlayıp, mobil cihazlarına yükleyeceklerdir.

  Hack4Kids ve Hack4Teens: Çocuklar ve gençler için oluşturulan Hack4Kids ve Hac4Kids eğitim programında; kod yazma ve zararlı yazılımlarla ilgili bilgi verilecek. Uygulamalı senaryoların anlatılacağı programda, çocukların daha bilinçli bir internet kullanıcısı olması sağlanacak.

  Blogger Atölyesi: PlayLab Türkiye Blogger Atölyesi, gelecekte tüm web platformlarında haber ya da makale üretebilecek, kendi web girişimlerini, blog sayfalarını yayınlayabilecek yüksek profilli bireylerin eğitimini esas alıyor. Söz konusu program kapsamında şimdiden internet dünyasında güçlü adımların atılması da mümkün olabilecek. Atölyeye katılanlar, blogger olmak ve internet yazarlığına dair detayları, teorik ve pratik şekilde görüp öğrenenecek, bu alanda ilerlemek için yeni bir zihinsel planlama güdüsüne merhaba diyecekler. Gelecekte ünlü bir blogger olmanın kendilerine neler kazandıracağını, bir meslek olarak çeşitli faydalarını özümserken kendi sınırlarını aşmanın da keyfine varacaklar. Çocuklar için yaratıcı teknoloji atölyeleri

  PlayLab Türkiye’nin alanında önde gelen uzmanlarla hayata geçirdiği ‘teknoloji atölyeleri’ sömestr tatilinden sonra da devam edecek. Bilim, teknoloji ve sanatı biraraya getirerek oluşturulan eğitim programlarında, çocuklar için öğrenmeyi kolaylaştırıcı ve yaratıcılığı arttıran özel programlar sunuluyor. Bunlar arasında; web sitesi tasarlamak, kod yazmak, programlama ve uygulama geliştirmek ,dijital müzik ve film yapımı, drone tasarımı ve profesyonel uçuş deneyimi, 3D yazıcılarla kendi oyuncaklarını yapmak, bilgisayar oyunlarının tasarımı ve kodlaması, blog yazmak ve blogger olmak ve Mine Craft ile hayallerindeki dünyayı yaratmak gibi son dönemin en çok takip edilen gelişmeleri de yer alıyor.

  Kayıt ve bilgi için:
  Sömestr Kampı ile ilgili detaylı bilgiye playlab-tr.com ve https://www.facebook.com/playlabturkiye adreslerinden, 0212 442 07 75 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 • FESPA Eurasia 8-11 Aralık’ta kapılarını 4. kez açtı
  FESPA Eurasia 2016, “Hayal Gücünüzü Uçurun” sloganıyla 8-11 Aralık’ta CNR Expo’da kapılarını misafirlere açtı.

  Avrasya bölgesi açıkhava reklamcılarının uluslararası buluşma noktası FESPA Eurasia’nın dördüncüsü ARED-FESPA işbirliğiyle İstanbul, CNR Expo Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Fuar ziyaretçileri dört gün boyunca geniş format dijital baskı, serigrafi baskı, endüstriyel reklam, tekstil baskı ve konfeksiyon süslemeye dair en son ürün ve trendleri görme imkanı yakaladılar.

  ARED ve FESPA Ortaklığı
  50 yılı aşkın fuarcılık deneyimine sahip FESPA ile ARED’in ilişkisi 2001 yılında ARED’in FESPA üyesi olmasıyla başlamıştır ve bu ilişki 2013 yılında ilki 3-5 Ekim’de gerçekleşen FESPA Eurasia Fuarı ile ortaklığa dönüşmüştür.

  Bir federasyon olan FESPA’nın, “Amaç İçin Kazanç” felsefesi ile sektöre yaptığı küresel boyutlu geri yatırımlar, ARED’in Türkiye’de açıkhava reklamcılığının kar amacı gütmeyen tek sektörel temsilcisi olarak edindiği misyonla yakinen uyuşmaktadır. Sektörel destek amacıyla 2013’te başlayan ARED-FESPA ortaklığı sayesinde ortaya çıkan ve sektörden aldığını sektöre geri yatıran FESPA Eurasia Fuarı’nın beşincisi 7-10 Aralık 2017’de gerçekleştirilecektir.

  FESPA Eurasia 2016 Kurdela Kesme Töreniyle Misafirlerine Merhaba Dedi
  8 Aralık Perşembe günü gerçekleşen açılış töreninde kurdelayı her sene olduğu gibi bu sene de ARED, Genç ARED, FESPA Eurasia ve FESPA Yönetim Kurulu Üyeleri birlikte kestiler.

  ARED Başkanı Halil Eligür kurdela töreni öncesi yaptığı açılış konuşmasında öncelikle süregelen şiddet ortamı ve mevcut siyasi ve ekonomik gerginliklere rağmen fuara katılan ve fuarı ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlere teşekkür etti. Tüm bu olumsuzluklara rağmen çalışmaya ve iş yapmaya devam etmenin öneminin altını çizen Eligür: “ARED’in 16 yılı bulan sektör birikimi ve deneyimi FESPA’nın elli yılı aşkın fuar tecrübesi ile birleşince Eurasia fuarımız rakipsiz bir etkinlik olarak sektörün karşısına çıktı. Fuarımızın büyük bir başarı ile tamamlanacağına olan inancımla tüm çalışan ve destek verenlere teşekkür ediyorum.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

  ARED-FESPA Standı Buluşmaları
  ARED’in güçlü sektörel bağları ve destek verdiği eğitim kurumlarıyla geliştirdiği ilişkileri ARED-FESPA standına da yansıdı. Her sene olduğu gibi FESPA Eurasia 2016’da da ARED-FESPA standı, sektör temsilcilerinin bir araya geldiği, sektörün gelecekteki profesyonelleri olan öğrencilerin sektörü birebir gözlemlediği, çeşitli oda ve derneklerin tanışma imkanı bulduğu hareketli bir alan olmayı başardı. Fuarı; Antalya Reklamcılar Matbaacılar Odası toplam 65 kişilik bir grupla 8 Aralık’ta, İZTO İzmir Ticaret Odası 28, Adana Matbaacılar ve Reklamcılar Odası 45 kişilik gruplarla 10 Aralık’ta ve ETO Eskişehir Ticaret Odası 18 ve ATSO Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 23 kişilik gruplarla 11 Aralık’ta ziyaret ederek ARED’in misafiri oldular.

  ARED’in İstanbul, Ankara ve İstanbul’da açtığı ARED Endüstriyel Reklam Ürünleri Teknik Öğretim Programı öğrencilerinin yanı sıra Beylikdüzü Borsa İstanbul Kavaklı MTAL, İstanbul Kavram Meslek Yüksek Okulları Moda Tasarım Bölümü, İstanbul Zeytinburnu Şehit Büyükelçi Galip Balkar MTAL ve Balıkesir İMKB MTAL’den toplam 236 öğrenci ve öğretmen FESPA Eurasia’yı gezme ve sektöre dair ilk elden bilgi edinme şansı yakaladılar.

  ARED-FESPA standının en ilgi çeken bölümlerinden biri ise “Unutamadıklarımız” duvarı oldu. Sektörümüzün bu günlere gelmesinde büyük emekleri olan, yıllarını sektörümüze ve gelişmesine adayan, 2001 yılından günümüze aramızda olmayan sektör duayenlerimizi anmak amacıyla üyelerimizden gelen bilgiler ve arşivimizdeki kayıtlar ışığında hazırlanan “Unutamadıklarımız” çalışmasıyla, kaybettiğimiz 29 duayenimizi fuar boyunca anma imkanı bulduk.

  FESPA Eurasia Fuarı Etkinlikleriyle Misafirlerini Memnun Etti
  FESPA Eurasia’nın gelenekselleşen Katılımcı Partisi organizasyonu bu sene 9 Aralık’ta WoW İstanbul Hotel’de gerçekleşti. FESPA ve ARED ekiplerinin fuar katılımcılarını ağırladığı etkinliğin açılış konuşmasını FESPA Satış Müdürü Michael Ryan yaptı. Katılımcı Partisi’nde ayrıca başkanlığından günümüze ARED ve FESPA Eurasia’yı kesintisiz destekleyen ARED V. ve VI. Dönem Başkanı Birol Fedai’ye teşekkür plaketi takdim edildi.

  FESPA Eurasia, misafirleriyle sektöre dair önemli öngörü ve yenilikleri paylaşma ve ziyaretçilerini dünyanın dört bir yanından baskı profesyonelleri ile bir araya getirme misyonunu 2016’da eğitim ve konferans etkinlikleriyle sürdürdü. Fuarın en hareketli bölümlerinden olan Endüstriyel Reklam Atölyesi’nde tabela yazımı, neon ve piksel led uygulama ve pleksi kutu harf yapımı başlıklı canlı uygulamalar dört gün boyunca FESPA Eurasia 2016 ziyaretçileri için gerçekleştirildi ve sektörel ve teknik ipuçları meraklılarla paylaşıldı. Fuar alanında üç gün boyunca gerçekleştirilen konferanslarda ise konularının uzmanı sektör profesyonelleri dijital pigment baskı teknikleri, evde serigrafi ve tekstilde nano uygulamalar gibi farklı seviye ve teknikleri kapsayan on iki oturumda zengin içerikli sunumlarını izleyicilerle paylaştılar.

  Profesyonel araç kaplama uzmanı Ole Solskin Ravn’ın düzenlediği araç kaplama atölyesinde; birinci gün temel araç kaplama, ikinci gün orta-ileri seviye araç kaplama uygulaması eğitimleri ile 3 ve 4. Gün World Wrap Masters araç kaplama yarışması düzenledi. Fuarın son günü açıklanan sonuçlara göre Araç Kaplama Yarışması’nın birincisi ödül olarak FESPA 2017 Fuarı’nda düzenlenecek olan World Wrap Masters dünya finaline Avrasya bölgesi şampiyonu olarak katılma şansı yakaladı.

  FESPA Eurasia 2017’nin Tarihleri Belli Oldu
  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından verilen “Uluslararası Fuar” unvanını almaya hak kazanan FESPA Eurasia, beşinci yaşını “Uluslararası Fuar” olarak 7-10 Aralık 2017 tarihlerinde yine İstanbul, CNR Expo’da gerçekleşecek FESPA Eurasia 2017 Fuarı’nda kutlayacak. FESPA Eurasia 2017 katılımcıları yeni unvanı sayesinde fuara katılımlarında daha fazla devlet desteği almaya hak kazanacaklar.

  Fuar ziyaretçi ve katılımcıları bu sene de fuarda baskı teknolojileri, sarf malzemeleri, çözüm ve piyasa öngörülerine dair en güncel gelişmeleri keşfedecek ve geniş format dijital, serigrafi ve tekstil baskının aralıksız gelişimine tanıklık edecek.

  Sektörün fuarı FESPA Eurasia’ya 2016 yılında katılımcı ya da ziyaretçi olup ARED’i ve sektörü destekleyen tüm meslektaşlarımıza sonsuz teşekkürler.

 • 2017 yılında düzenlenecek olan Webrazzi konferanslarının tarihleri belli oldu
  Teknoloji blogu Webrazzi 2017 yılında düzenleyeceği konferansların takvimini açıkladı. Şubat ayında başlayacak konferanslar Aralık ayında sona erecek. 15 Şubat 2017’de başlayacak konferanslarda e-ticaret, dijital pazarlama ve reklamcılık, öne çıkan fintech uygulamaları, internet-teknoloji dünyasından gelişmeler ve genel olarak mobil dönüşümle ilgili konular ele alınacak.

  İnternet alanında Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden Türkiye’nin lider teknoloji blogu Webrazzi her yıl düzenlediği sektörel konferanslarına ara vermeden bu yıl da devam edecek. 15 Şubat Çarşamba günü gerçekleşecek ilk konferans Webrazzi E-Ticaret 2017 ile açılış yapılacak. Her yıl düzenlenen tematik konferanslara ve Webrazzi Summit’e ek olarak takvime 2 yeni konferans daha eklendi. Geleceğin tüm yeni teknolojilerinin konuşulacağı Webrazzi İnovasyon ve yazılım hakkında her şeyin konuşulacağı Webrazzi Developer, 2017 yılının yeni konferansları olacak.

  Yeni konferans konularıyla farklı sektörlerde de odak noktası olacak Webrazzi’nin belirlenen takvimi şu şekilde;
  - Webrazzi E-Ticaret 2017, 15 Şubat Çarşamba
  - Webrazzi Dijital 2017, 8 Mart Çarşamba
  - Webrazzi Mobil 2017, 12 Nisan Çarşamba
  - Webrazzi İnovasyon 2017, 10 Mayıs Çarşamba
  - Webrazzi Summit 2017, 18 Ekim Çarşamba
  - Webrazzi Developer 2017, 15 Kasım Çarşamba
  -Webrazzi Fintech 2017, 6 Aralık Çarşamba

  Webrazzi’nin 2017 yılı boyunca gerçekleşecek tüm konferanslarına Webrazzi VIP ile katılma imkanı bulunuyor. https://vip.webrazzi.com/ üzerinden VIP Pass satın alarak, 2017’nin tüm konferanslarına katılım yapılabilir. VIP Pass’ta 1, 2 ya da 3 kişilik alımlarda ve 4 ve daha üzeri alımlarda indirimli fiyat avantajı bulunuyor.

  Webrazzi’nin tüm konferanslarının içerikleri şu şekilde olacak:

  Webrazzi E-Ticaret 2017: E-ticaret sektörünün öne çıkan oyuncularıyla; tedarik süreçleri, mobil ticaret, dikey e-ticaret, 2. el pazarında yer alan oyuncular, yatırımlar ve optimizasyon.

  Webrazzi Dijital 2017: Pazarlamanın dijital hali, ajans dünyasından son haberler, ilgi çekici kampanyalar, online reklamcılık pazarı, sosyal medyanın son trendleri.

  Webrazzi Mobil 2017: Mobil başlığı altında uygulamalar, ödeme çözümleri, yayıncılık, pazarlama faaliyetleri ve genel olarak mobil dönüşümle ilgili her şey.

  Webrazzi İnovasyon 2017: 'Augmented Reality' yani Artırılmış Gerçeklik, 'Virtual Reality' yani Sanal Gerçeklik, 'Artificial Intelligence' yani Yapay Zeka, 'Internet of Things' yani Nesnelerin İnterneti, 'Drone' yani insansız hava araçları, Blockchain, akıllı otomobiller, büyük veri, gelişen teknolojiden nasibini alan tıp dünyası, akıllı şehirler.

  Webrazzi Summit 2017: Türkiye ve yakın coğrafyanın en etkili internet konferansı olan Webrazzi Summit, bu sene de internet-teknoloji dünyasında gündem belirleyecek.

  Webrazzi Developer 2017: Web ve mobil platformlarda yazılım, yazılım metodolojileri, programlama dilleri ve kütüphaneler, bulut çözümleri ve yazılım testi gibi yazılıma dair her şey.

  Webrazzi Fintech 2017: Öne çıkan Fintech uygulamaları, sektördeki son trendler, Türkiye'deki kanunsal kısıt ve detayları, Fintech yatırımları ve Fintech'e dair neredeyse her şey sektör liderleriyle birlikte ele alınacak.

 • Webrazzi Ödülleri 2016’nın kazananları belli oldu
  İnternet alanında Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden Türkiye’nin lider teknoloji blogu Webrazzi, internet ve teknoloji dünyasında sektörünün en iyilerini bu yıl da ödül sahibi yaptı. 134 bin 232 oy kullanılan Webrazzi Ödülleri her zaman olduğu gibi halk oylamasıyla belirlendi.

  2016 yılı için “Yılın Pazar Yeri” gibi yeni kategorilerle birlikte girişimcilik odaklı bir oylama tasarlayan Webrazzi, 15 kategoride etkili sonuçlar elde etti. 6 Ocak Cuma akşamı sona eren halk oylaması Facebook, Twitter, Linkedin ve e-posta üzerinden gerçekleşti. 15 kategoride toplam 145 farklı adayın yarıştığı Webrazzi Ödülleri’nin tüm kategorilerinde bu yıl 10 bin 470 aday önerisinde bulunuldu. ‘Yılın Girişimi’ kategorisinde birincilik “getir”in oldu. Yılın Fintech girişimi ininal, IoT girişimi Evreka ve yılın SaaS girişimi de Paraşüt oldu.

  29 bin 825 kişinin katıldığı oylama sonucunda internet ve teknoloji dünyasının en iyi 15 ismi şu şekilde:

  Yılın Girişimi
  getir
  Yılın Fintech Girişimi
  ininal
  Yılın IoT Girişimi
  Evreka
  Yılın SaaS Girişimi
  Paraşüt
  Yılın Girişimcisi “Bülent Tekmen
  ininal
  Yılın Yatırım Şirketi
  500 İstanbul
  Yılın Melek Yatırım Ağı
  Galata İş Melekleri (GBA)
  Yılın Melek Yatırımcısı
  Nevzat Aydın 
  Yılın Girişim Hızlandırıcısı 
  İTÜ Arı Çekirdek 
  Yılın E-Ticaret Sitesi 
  Hepsiburada 
  Yılın Pazar Yeri 
  n11.com 
  Yılın İlan Sitesi 
  Sahibinden 
  Yılın En Başarılı YouTube Kanalı 
  OHA Diyorum!
  Yılın Dijital Bankacılık Uygulaması
  Garanti Cep
  Yılın En Dijital Markası
  Turkcell

 • Dr. Oetker ünlü Marlenka tatlısını sunar
  Dr. Oetker yine bir ilke imza atarak ünü sınırları aşan, son zamanların gözde ve eşsiz lezzeti Marlenka’yı tüketicilerinin beğenisine sundu.

  Dr. Oetker’in geliştirdiği Marlenka, bal, süt kreması, tereyağı ve cevizin muhteşem uyumu ile damak çatlatıyor…

  Dr. Oetker Marlenka paketinin içinde özel krema karışımı ve un karışımı bulunmakta. Yemesi çok zevkli hazırlaması çok kolay olan bu özel tatlı ikramların baş tacı olacak. Dr. Oetker Marlenka buzdolabında dinlendirildikten sonra soğuk olarak ya da isterseniz servisten hemen önce buzdolabından alıp fırında veya mikrodalga fırında çok kısa süre ile ısıtılarak servis yapılabiliyor.

  Dr. Oetker Marlenka’nın hazırlık aşamaları, her zaman olduğu gibi ürün paketinin üzerinde fotoğraflar ile desteklenerek anlatılmakta. Bunun yanı sıra Dr. Oetker Deneme Mutfağı tarafından hazırlanmış olan ürün videosunu, paketin üzerindeki QR kodu akıllı telefonunuza okutarak veya Dr. Oetker Türkiye Youtube kanalını ziyaret ederek izleyebilirsiniz

  Dr. Oetker ürünleri, tarifleri hakkında bilgi almak isteyenler veya hazırlama/pişirme ipuçlarına, püf noktalarına ulaşmak isteyenler 0 800 / 415 98 04 no’lu Ücretsiz Danışma Hattı’nı arayabilir veya www.droetker.com.tr internet adresine başvurabilirler.

 • Pet shop ürünlerinin e-ticaretteki tedarikçisi Petzimo.com
  E-ticaret sitelerinden kolay alışverişler yapılabilme özelliği, birçok kullanıcının zamandan tasarruf etmesini sağlıyor. İnternet alışverişi sırasında onlarca marka aynı anda görüntülenebiliyor ve bu sayede her çeşit ürünü hızlı bir şekilde bulmak ve satın almak kolaylaşıyor. Kullanıcı sayısının artmasına bağlı olarak, sektörel anlamda da gelişen e-ticaret siteleri yoluyla, günümüzde evcil hayvan ihtiyaçlarını da karşılamak mümkün.

  Kedi, köpek, kuş ve balık gibi evcil hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak için her an bir pet shop mağazası bulmak mümkün olmayabilir. Bundan hareketle birçok kaliteli markayı bünyesinde bulunduran petzimo.com internet sitesinden; kedi maması, köpek maması, kedi ve köpek bakım ürünleri, evcil hayvanlar için aksesuarlar, kuş kafesleri ve birçok pet shop malzemesi satın alınabiliyor. Güvenilir, istikrarlı ve hızlı hizmet vermeye yönelik olarak ticaret hayatına devam eden petzimo’dan evcil hayvanlarınızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

  Petzimo.com’da alışveriş çok güvenli
  Petzimo.com web sitesine üye olarak, hızlı bir şekilde pet shop malzemeleri kredi kartı yoluyla satın alınabiliyor. Konu kredi kartı olunca kişisel bilgilerin güvenliği de akıllara takılıyor olabiliyor. Bu konuda titizlikle hareket eden petzimo.com, kredi kartı bilgilerini hiçbir şekilde sisteminde saklamıyor. Kredi kartıyla yapılan alışverişlerde güvenlik amacıyla en son teknolojiler ve en iyi servis sağlayıcıları kullanılıyor. Petzimo.com’dan yapılan alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerli.

  Petzimo.com’dan kredi kartıyla yapılan alışveriş sırasında bankadan sözlü olarak telefonda sipariş teyidi istenebiliyor. Hatta müşteriye ulaşılamadığı durumlarda sipariş iptal edilebiliyor. Bu durumda bankada kayıtlı telefon numarası bilgisinin güncel tutulmasında yarar var.

  Petzimo.com “para puan” kazandırıyor
  Petzimo.com’da 1 para puan 1 TL olarak değerlendiriliyor. Web site üzerinden yapılan tüm alışverişlerde para puan kazanmak ve sonraki alışverişlerde bu puanları TL olarak kullanmak mümkün. Petzimo.com’a üye olan herkese anında 10 para puan hediye ediliyor. Üye girişi ile petzimo.com'dan gerçekleştirilen tüm alışverişlerin %2,5'i değerinde puan anında üyelik hesabına yükleniyor. (100 TL değerinde bir alışveriş için, 2,50 TL değerinde 2,5 puan kazanılıyor)

  Evcil hayvanlarınız için birçok pet shop malzemesini aynı anda görüntülenmesini sağlayan Petzimo.com, güvenli alışverişlerde tercih edilebilecek bir e-ticaret sitesi.

 • Bonus'a özel Sonax Car Fresh paketi indirimi
  Yaptığınız alışverişlerde bonus kazandıran, biriken bonuslarınızla bedava alışveriş yapmanızı sağlayan Bonus tüm ihtiyaçlarınızla ilgileniyor. Aracınız için yıkama, sterilizasyon ve klima temizleme işleri için Sonax Car Fresh paketini Bonus kredi kartınıza özel %25 indirimle yaptırabilirsiniz. Hayatın her alanında alışverişlerinizde yanınızda olan Bonus kredi kartınız için internetten kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

  Sonax Car Fresh Paketini herhangi bir ön katılımda bulunmadan Bonus kredi kartınızla %25 indirimle alabilir, aracınız için vip yıkama, ozonla dezenfeksiyon ve sterilizasyon, klima temizleme işlemi yaptırabilirsiniz. 20 Aralık 2016 tarihine kadar geçerli olan kampanya sadece binek araçlar için geçerli olup, başka Sonax kampanyaları ile birleştirilerek kullanılamıyor.

  Vip yıkamada neler yapılıyor?
  - Yıkama makinesi ile araç, dışındaki kaba kir ve çamurdan arındırılır.
  - Konsantre şampuanla aracın dışı yıkanır.
  - Araç ıslakken hızlı cila uygulaması yapılır.
  - Aracın paspasları temizlenir.
  - Aracın iç kısmı süpürülür.
  - Plastik aksamların tozu alınır.
  - Aracın camları temizlenir.
  - Lastikler, lastik parlatıcı jel ile parlatılır.

  Otomotivde kampanyaları devam eden Bonus dünyasında otomobil kiralamada, lastik alımlarınızda ve otomotiv ile ilgili alışverişlerinizde yararlanabileceğiniz fırsatlar bulunuyor. 31 Aralık 2016 tarihine kadar otomotiv sektöründe yer alan Bonus üyesi işyerlerinde yapılan 100 TL ve üzeri taksitli alışverişlere +4 taksit ile ödeme kolaylığı gibi aracınızı kışa hazırlamak için size özel Bonus kampanyaları yer alıyor.

  Bonus’un her sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de ödeme kolaylığı sağlayan kampanyaları bulunuyor. Kış öncesi aracınızın bakımını atlamak istemiyor ve avantajlı fiyatlardan yararlanmak istiyorsanız, size özel kampanyaları kaçırmayın. Bonus’un otomotiv kampanyaları hakkında detaylı bilgilere bonus.com.tr web sitesinden ulaşabilir, Bonus kredi kartları arasından tarzınıza ve ihtiyacınıza en uygun kredi kartı için internetten başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız kredi kartı başvurularınızda gizliliğinizi düşünen Bonus, tüm kişisel bilgilerinizi %100 güvence altına alıyor.

 • ARED Endüstriyel Reklam yarışmasının kazananları belli oldu
  2. ARED Endüstriyel Reklam Ödülleri’nin kazananı, FESPA Eurasia 2016 Fuarı’nın üçüncü günü olan 10 Aralık’ta fuar kapanış saatine kadar kullanılan yaklaşık 350 oy doğrultusunda belirlendi. Finale kalan üç başvuru, jüri üyeleri Ahmet Özdemirel (Duygu Reklam), Prof. Dr. Ali Murat Vural (Bersay İletişim Grubu), Birol Fedai (Sistem Printing Company), Can Bekçi (MEC Global Türkiye), Mehmet Özbakır (Gama Reklam), Volkan Tahmazoğlu (Sütaş A.Ş.) ve Yaşar Güvenen’in (AION) puanlamaları sonucunda: Doğtaş/İstikbal/Bellona Mobilya, Forum Kayseri Alışveriş Merkezi ve Voyage Sorgun için yapılmış projeler olarak belirlenmişti.

  Üç finalistin projeleri, fuar alanında bulunan oylama alanlarında sergilendi ve fuar katılımcı ve ziyaretçileri üç gün boyunca beğendikleri projeleri oyladı. Yarışmanın kazananı 11 Aralık’ta FESPA Eurasia Konferans alanında gerçekleştirilen törende açıklandı. ARED Koordinatörü Şenay İpek’in sunumuyla gerçekleşen törende ARED Başkanı Halil Eligür ve ARED Yönetim Kurulu Üyesi ve projenin mimarı Ahmet Özdemirel tarafından takdim edilen ödüllerde birinciliği Antalya’dan Rekmar Reklam’ın Voyage Sorgun, ikinciliği Kayseri’den Feza Reklam’ın Forum Kayseri Alışveriş Merkezi ve üçüncülüğü İstanbul’dan Yazı Reklam’ın Doğtaş/İstikbal/Bellona Mobilya projeleri elde etti.

  2. ARED Endüstriyel Reklam Ödülleri’nin kazananı olan Rekmar Reklam, Hamburg’da gerçekleşecek FESPA 2017’ye 2 gün 1 gece konaklamalı çift kişilik ziyaret ödülünü kazanmanın yanı sıra FESPA Awards 2017’de ücretsiz yarışmacı olma şansını elde etti. Ödülü Alper Tenşi adına BLZ Reklam’dan S. Reha Opak teslim aldı. 2015 yılı ARED Endüstriyel Reklam Ödülleri’nin kazananı Çizgi Reklam, FESPA Awards 2016’da kendi segmentinde üçüncülük ödülüne erişmişti.

  Endüstriyel reklamcılığın mecra ve malzeme çeşitliliğini, projelerin reklam alanı olarak değerleri dışında yaratıcılık ve ustalık anlamında onurlandırmayı amaçlayan ARED Endüstriyel Reklam Ödülleri’nin üçüncüsü için çalışmalar önümüzdeki sene başlayacak ve kazananlar yine 7-10 Aralık 2017’de gerçekleşecek FESPA Eurasia 2017’de açıklanacak.

 • Şimdi Mondial sahibi olmanın tam zamanı
  Mondial fırsatları, Aralık ayı boyunca da hız kesmeden devam ediyor.

  Türkiye’nin en çok tercih edilen motosiklet markası Mondial, kullanıcılarına daha rahat ödeme imkanı ile motosiklet sahip olma fırsatı sunuyor. 01.12.2016-31.12.2016 tarihleri arasında anlaşmalı bankaların kredi kartlarına özel 9 ve 12 aya varan, %0 faizli taksit fırsatlarını motosiklet severler ile buluşturuyor. Aralık ayı fırsatlarından yararlanıp, bir Mondial sahibi olmak istiyorsanız; Mondial Bayilerine uğramakta acele ediniz.

 • Yılbaşı için hediye seçenekleri Petunyashop.com'da
  Yeni bir yılı karşılamamıza az bir süre kaldı. Yeni yıla girerken alışılagelmiş davranışlardan biri de sevdiklerimize hediye almak. Yılbaşı gününde hediye vermek, hediye almak kadar mutlu eder insanı. Özellikle kalabalık ailelerde ve kalabalık topluluklarda herkesin birbiri ile hediyeleşmesi ayrı bir mutluluktur. Yani yılbaşında herkesin hediye alacağı birileri mutlaka vardır.

  Nasıl bir hediye alınacağına karar vermek konusunda kimi zaman kararsızlık yaşadığımızda olur. Henüz ne tür bir hediye alacağınıza karar vermediyseniz Petunyashop’un renkli dünyasını mutlaka ziyaret edin. Mutlaka hoşunuza gidecek bir hediye alternatifi bulacaksınız.

  Hediye alacağınız kişi çocuğunuz, eşiniz, iş arkadaşınız ve dostlarınız olabilir. Hediye alma işi biraz da hediye alınacak kişiyi iyi tanımakla da şekillenebiliyor. Çocuğunuza hediye alacaksanız ve renkli kırtasiye malzemelerini seviyorsa Petunyashop hediye bulmak için tam da aradığınız adres. Alışılmışın dışında tasarımlar, desenlerde ürünler bulabileceğiniz sanal mağazadaki ürünler çocuklarınız kadar sizin de gönlünü fethedebilir. Renkli kalemler, rengarenk ve desenli tasarım defter çeşitleri, birbirinden şirin kalem kutuları, dosyalar, cetveller, desenli bantlar, etiket ve stickerlar, şirin silgiler, kalemtraşlar hediye alternatifleriniz arasında yer alabilir. Hatta kendinize de hediye olarak alabilirsiniz. Renkli defterler, kalemler çalışma motivasyonunuzu daha da arttırabilir.

  Petunyashop sanal mağazasında tüm ürün çeşitleri ayrı kategoriler altında bulunduğu için hoşunuza giden ürünleri kolaylıkla inceleyebiliyorsunuz. İstediğiniz ürünün bulunduğu alana tıkladığınızda gele görsellerde hem ürünleri inceleyebilir hem de fiyatlarını aynı anda görebilirsiniz. Örneğin defter kategorisine girdiğinizde bloknotlar, tasarım defterler, dikişli, defterler, kumaş kapaklı defterler, metal kapaklı defterler, telli ya da sarmalı defterler farklı başlıklar altında karşınıza geliyor. İhtiyacınıza göre hoşunuza giden defterlerden temin edebilirsiniz. Takvim, organizer ve ajanda kategorisinde ise farklı ve şirin organizer çeşitleri bulunuyor. Günlük, haftalık organizerlar olduğu gibi alışveriş listesi tarzı farklı organizerlar da hem kendiniz için hem de arkadaşlarınız, aile bireyleri için farklı bir hediye etmek seçeneği olabilir.

  Kalem kategorisinde de birbirinden sevimli kalem çeşitleri mevcut. İster kendinize alıyor olun, ister çocuklarınıza ya da sevdiklerinize çikolatalı lolipop kalemler, şapkalı kalemler, makaron kalemler, çilek kalemler ve diğer tüm kalem çeşitleri arasında seçim yaparken kararsız kalabilirsiniz. Hepsi birbirinden cazip kalemler.

  Sitede kırtasiye ürünlerinin yanı sıra şemsiyeler, mousepadler, organizerler, cüzdanlar, ajandalar, renkli ve şirin desenli gözlük ve lens kapları da satışa sunuluyor.

  İster kendinize alıyor olun, ister çocuklarınıza ya da diğer sevdiklerinize http://www.petunyashop.com’u ziyaret edin. Yılbaşı, doğum günü ya da özel günlerde hediye ararken imdadınıza yetişecek birbirinden şirin ürünleri siteye girerek inceleyebilir, fikir sahibi olabilirsiniz. Güvenli bir ödeme altyapısına sahip olması sayesinde sitede yaptığınız alışverişler için ödeme yaparken gönül rahatlığı ile kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

 • 25.000 TL’lik araçta 11.000 TL sigorta avantajı
  Online sigorta brokeri Koalay.com’da trafik ve kasko sigortası poliçesi yaptıran araç sahipleri arasında yapılan analizlerde ilginç sonuçlara ulaşıldı.

  Araç sahiplerinin trafik sigortası ve kasko sigortası için Koalay'dan aldığı teklifler karşılaştırıldı ve trafik sigortası için verilen en uygun fiyat ile en yüksek fiyat arasındaki fark belirlendi. Aynı şekilde aynı aracın kasko sigortası için en uygun kasko ve en yüksek kasko fiyatları arasındaki fark hesaplandı. Trafik ve kasko için oluşan farklar toplandığında araç sahiplerinin karşılaştırma yaparak sigorta yaptırmaları durumunda maliyetlerinin düştüğü görülmekte.

  Koalay'ın yaptığı analizlerde her araç sahibi için farklı maliyet avantajı ortaya çıkmış bulunuyor. Koalay’da aracını sigorta yaptıran bir araç sahibinin 25.000 TL değerinde araçta 11.000 TL sigorta maliyeti avantajı elde ettiği görüldü. Her araç sahibi için oluşan maliyet avantajı farklı olmakla birlikte, kasko ve trafik sigortasında karşılaştırma yaparak avantaj edildiği bir gerçek.

  İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mardin gibi farklı illerde yaşayan, farklı yaş aralıklarında, farklı cinsiyetlerde ve farkı araç kasko değerine sahip araçlara sahip profillerde yapılan araştırmalar, karşılaştırma yaparak sigorta poliçesi satın alanların %362'ye varan avantajlara sahip olduğunu gösteriyor.

  Koalay’ın yaptığı analizlerde elde edilen sonuçlar şu şekilde;

  Ankara’da yaşayan araç sahibi Koalay sayesinde 5.473 TL avantaj eldi etti
  35 yaşında, kadın, Ankara’da yaşayan, kasko değeri 63.961 TL olan 2012 Subaru Xv 1.6 awd cvt premium model bir araç sahibinin Koalay’dan aldığı trafik sigortası teklifleri karşılaştırıldığında 1.155 TL ile 4.518 TL arasında teklifler alındı.

  Bu örnekte, Koalay’da farklı şirketlerin trafik sigortası tekliflerini karşılaştırıp anında satın alan araç sahibi 3.363 TL yani %291 oranında avantaj elde etti.

  Aynı aracın kasko fiyatları karşılaştırıldığında 903 TL ile 3.003 TL arasında fiyatlar alındı. Araç sahibi kasko sigortasında 2.110 TL yani %233.58 avantaj elde etmiş oldu.

  Kasko değeri 63.961 TL olan aracının trafik sigortası ve kasko sigortasını Koalay’dan satın alan araç sahibi toplam 5.473 TL avantaj elde etmiş oldu.

  Gaziantep’te yaşayan araç sahibi Koalay sayesinde 1.375 TL avantaj elde etti
  45 yaşında, erkek, Gaziantep’de yaşayan, kasko değeri 51.110 TL olan 2013 Fiat 500L 1.6 Multijet 105 Popstar model bir araç sahibinin Koalay’dan aldığı trafik sigortası teklifleri karşılaştırıldığında 439 TL ile 989 TL arasında teklifler alındı.

  Bu örnekte, Koalay’da farklı şirketlerin trafik sigortası tekliflerini karşılaştırıp anında satın alan araç sahibi 550 TL yani %125 oranında avantaj elde etti.

  Aynı aracın kasko fiyatları karşılaştırıldığında 570 TL ile 1.395 TL arasında fiyatlar alındı. Araç sahibi kasko sigortasında 825 TL yani %144 avantaj elde etmiş oldu. Kasko değeri 51.110 TL olan aracının trafik sigortası ve kasko sigortasını Koalay’dan satın alan araç sahibi toplam 1.375 TL avantaj elde etmiş oldu.

  İstanbul’da yaşayan araç sahibi Koalay sayesinde 4.459 TL avantaj elde etti
  26 yaşında, erkek, İstanbul’da yaşayan, kasko değeri 61.700 TL olan 2015 VW Polo Comfortline 1.4 model bir araç sahibinin Koalay’dan aldığı trafik sigortası teklifleri karşılaştırıldığında 1.581 TL ile 4.486 TL arasında teklifler alındı.

  Bu örnekte, Koalay’da farklı şirketlerin trafik sigortası tekliflerini karşılaştırıp anında satın alan araç sahibi 2.905 TL yani %183 oranında avantaj elde etti.

  Aynı aracın kasko fiyatları karşılaştırıldığında 1.522 TL ile 3.077 TL arasında fiyatlar alındı. Araç sahibi kasko sigortasında 1.554 TL yani %102 avantaj elde etmiş oldu.

  Kasko değeri 61.700 TL olan aracının trafik sigortası ve kasko sigortasını Koalay’dan satın alan araç sahibi toplam 4.459 TL avantaj elde etmiş oldu.

  Mardin’de yaşayan araç sahibi Koalay sayesinde
  28 yaşında, erkek, Mardin’de yaşayan, kasko değeri 24.982 TL olan 2008 Renault Megane II Sedan A.Tıque 1.5 DCI model bir araç sahibinin Koalay’dan aldığı trafik sigortası teklifleri karşılaştırıldığında 1.878 TL ile 6.725 TL arasında teklifler alındı.

  Bu örnekte, Koalay’da farklı şirketlerin trafik sigortası tekliflerini karşılaştırıp anında satın alan araç sahibi 4.845 TL yani %258 oranında avantaj elde etti.

  Aynı aracın kasko fiyatları karşılaştırıldığında 1.725 TL ile 8.011 TL arasında fiyatlar alındı. Araç sahibi kasko sigortasında 6.276 TL yani %362 avantaj elde etmiş oldu.

  Kasko değeri 61.700 TL olan aracının trafik sigortası ve kasko sigortasını Koalay’dan satın alan araç sahibi toplam 11.121 TL avantaj elde etmiş oldu.

  Sigorta şirketlerinin trafik sigortası ve kasko sigortası teklifleri illere, araç sahibi profiline, araç kaza geçmişine göre değişebilmekle birlikte, aynı araç için sunulan teklifler gün içerisinde bile değişebiliyor. Bu sebeple karşılaştırmalı teklif alındıktan sonra anında en uygun teklifli sigortayı satın alabilme olanağına sahip olmak büyük önem taşıyor.

  Aracınızın zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası için Koalay’dan online olarak teklif alabilir, istediğiniz poliçeyi anında satın alabilirsiniz.

 • Saray Çiftliği ve Türkiye Sektörler Ligi’nden büyük işbirliği
  Aralık ayı boyunca kurumsal firma çalışanlarının 150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedeli alınmayacak. 201-300 TL alışverişlerde 20 TL hediye çeki, 301-400 TL alışverişlerinde 45 TL hediye çeki, 401-500 TL alışverişlerinde 80 TL hediye çeki, 501 TL üzeri alışverişlerinde 100 TL hediye çeki kazanacaklar. Hediye çeklerini bir sonraki 150 TL ve üzeri alışverişlerinde kullanacaklar. Kurumsal firma çalışanlarının bu ayrıcalıklı fırsatlardan yararlanmak için sarayciftligi.online sitesine üye olması yeterli oluyor.

  Türkiye Sektörler Ligi ile yapılan işbirliği ile müşteri deneyiminde fark yaratmayı amaçladıklarını belirten Saray Çiftliği Genel Müdürü Hüseyin Teber, “Türkiye Sektörler Ligi ile yaptığımız bu işbirliği kapsamında sektör devlerine online alışveriş deneyimini yaşatmayı hedefliyoruz. Türkiye’de perakende sektörünün dinamikleri ve tüketiciye ulaşma yolları giderek dijitalleşiyor. Saray Çiftliği olarak müşterilerimizin beklentilerini cevaplamak için değişimi, inovasyonu stratejilerimizin odağına yerleştiriyoruz. Tüketici ihtiyaçları doğrultusunda sunduğumuz alışveriş deneyimini farklılaştırmak amacı ile hayata geçirdiğimiz “Saray Çiftliği Online Alışveriş Sitesi” ile müşterilerimize yenilikçi çözümler yaratarak onlara rahat, keyifli bir alışveriş deneyimi sunuyoruz. Sektör Devlerinin Spor Platformu olan ve ülkemizin lider firmalarının yer aldığı Türkiye Sektörler Ligi bizim için değerli bir iş ortağı. İşbirliğimizi geliştirerek devam ettirmek istiyoruz” dedi.

  Türkiye Sektörler Ligi Kurucu Başkanı Serdar Doğru ise, “Türkiye Sektörler Ligi olarak sektör devlerine ilk günden itibaren fark yaratan ve özel faydalar sunan bir organizasyon olduk. Yardımlaşmadan eğlenceye, yeme içmeden sağlıklı yaşama, spordan iş hayatına kadar birçok alanda özel teklif ve hizmetler sağlıyoruz. Bugüne dek hep en değerli markalarla işbirliğini seçtik. Gıda sektöründe de Saray Çiftliği ile önemli bir iş ortaklığına girerek üyelerimizin günlük yaşantılarında daha çok yanlarında olmayı amaçlıyoruz. Avrupa'nın en büyük entegre tesisi olan Saray Çiftliği ile iş birliğimiz uzun soluklu olacak ve birlikte birçok yeniliğe imza atacağız. Saray Çiftliği Online Alışveriş Sitesi ile üyelerimizin hayatını kolaylaştırmaya ve renklendirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 • Kymco’larda Aralık ayı fırsatı
  Kymco, kaliteli, çevreye duyarlı ve düşük emisyonlu modelleri ile Aralık ayı boyunca da fırsatlarına devam ediyor.

  Scooter, maxi scooter, ATV ve UTV modelleri ile kendi sınıfında lider olan Kymco, 01.12.2016-31.12.2016 tarihleri arasında tüm modellerinde %0 faiz oranı ile anlaşmalı bankaların kredi kartlarına özel 9 aya varan taksit imkanı sunuyor.

  Birbirinden kaliteli ve konforlu modelleri ile sizin ve ailenizin tüm beklentilerini karşılayan Kymco, cazip fiyat fırsatları ve taksit imkanları ile sizleri Kymco Bayilerine bekliyor.

 • E-Mon yedek parça sitesi açıldı
  Uğur Motorlu Araçlar bünyesinde ekonomik ve çevreci ürünleri ile 2015 yılından itibaren hizmet veren E-Mon “Yedek Parça” sitesini açtı. Müşterilerine online olarak orijinal yedek parça siparişi verebilme imkanı sunan E-Mon, www.e-monyp.com/tr web adresi üzerinden yedek parça hizmeti vermeye başladı.

  Çevreye duyarlı, gürültü kirliliğin yol açmayan ve sessiz ürünler sunan E-Mon, yeni açtığı yedek parça sitesi ile de kullanıcılarına daha hızlı bir şekilde hizmet vermeyi amaçlıyor. Yeni açılan sitenin Kurumsal kısmından firma ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Yedek Parça sekmesinden modellere ait yedek parçalara ulaşabilir ve istediğiniz parçayı “Sepete Ekle” özelliğini kullanarak size en yakın bayiyi seçerek siparişinizi verebilirsiniz.

  E-Mon Yedek Parça sitesinin bir diğer sekmesi Bayiler başlığı ise bulunduğunuz il ve ilçedeki E-Mon Yedek Parça noktasına erişme imkanı sağlarken, bayiler hakkında iletişim ve adres bilgisine ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Kullanımı oldukça kolay ve rahat olan E-Mon Yedek Parça sitesinde, Formlar sekmesinden ise Bayilik Ön Başvuru Formuna, Ürün Talep Formuna ve İletişim Formuna ulaşarak, ihtiyacınız olan formu doldurabilir ve taleplerinizi firmaya iletebilirsiniz.

  Kullanıcılarının isteklerine hızlı bir şekilde cevap verebilmek için açılan E-Mon Yedek Parça sitesi, yaygın yedek parça ve servis ağı ile sizlere hizmet verecektik.

 • Avrupa’nın 1 numarası Media Markt
  Tüketici elektroniğinden beyaz eşyaya kadar binlerce ürünü, 1979 yılından bu yana kullanıcılarıyla buluşturan elektronik mağazalar zinciri Media Markt, Almanya’da başladığı müşteri odaklı satış sürecine, Fransa, İsveç ve Hollanda’nın da aralarında bulunduğu 15 ülkedeki 1016 mağazasıyla başarıyla devam ediyor.

  Çok sayıda ürün çeşidi sunması ve iade garantisi gibi müşteri memnuniyetini ön planda tutan yaklaşımı sayesinde, rakipleri arasından sıyrılıp Avrupa’nın bir numarası haline gelen Media Markt, Türkiye’deki faaliyetlerini de 45 şubesiyle 2007’den beri büyük bir başarıyla sürdürüyor.

  Neden Media Markt
  Türkiye ve diğer ülkelerde, sayısı toplamda 65 bini aşan, alanında yetkin çalışanlarıyla elektronik perakende sektöründe fark yaratan Media Markt, müşterilerin, yöneldikleri ürün hakkında bilgilendirilmesi ve kendilerine, en uygun modelleri seçebilmeleri noktasında önemli rol oynuyor. Bunu, hem mağaza bazında çalışanlarıyla hem de online alışverişi tercih eden kullanıcılar için hazırlanan detaylı web sayfalarıyla mümkün kılan Media Markt, kullanıcıların, edinmek istedikleri ürünü, mağazalarda detaylı olarak incelemesine de ortam hazırlıyor. Müşterilerini doğrudan tüketici olarak görmeyip onların gereksinimlerine çözüm sunmak üzere harekete geçen bir dost gibi hareket eden Media Markt, satış sürecindeki desteğine, satış sonrasında da eksiksiz olarak devam ediyor.

  Media Markt’ın Türkiye’de Hizmete Başlaması
  Teknolojinin, dünyada olduğu kadar Türkiye’de de yakından takip edilmesi, Media Markt Türkiye’nin faaliyetlerine başlamasına dayanak oluşturuyor. 50 yıla yaklaşan birikimi ve sektör tecrübesiyle teknoloji hizmet konusunda öncü olan Media Markt, 14’ü İstanbul’da olmak üzere; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İzmit, Kayseri, Samsun, Malatya, Mersin, Kahramanmaraş, Konya ve Şanlıurfa’da toplam 45 şubeyle kullanıcılara hizmet veriyor.

  Media Markt mağazalarının yanı sıra 2013 yılından itibaren online satış kanalı mediamarkt.com.tr aracılığıyla teknoloji hizmetini en iyi şekilde gerçekleştirirken, Türkiye’de en çok alışveriş yapılan online teknoloji mağazası olarak başarılarına devam ediyor.

  Media Markt Türkiye Mağazaları
  Müşterilerin beklentilerine uygun şekilde yapılandırılan mağazaları ve kullanıcıların, aradığı ürünlere rahatlıkla erişebilmelerini sağlayan mağaza konseptiyle dünyanın farklı ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de büyük beğeni kazanan Media Markt, yeniliklere anında uyum sağlıyor. Mağazalarında ve online satış kanalında, daima müşteri odaklı olan ve bu sayede 1 milyara yakın kullanıcıya ulaşan Media Markt, Türkiye’deki kullanıcıların da beklentilerini rahatlıkla karşılıyor.

  Sayısız ürün alternatifi, düşük fiyat, iade garantisi, hızlı gönderi, kapıya teslimat, güvenli alışveriş ve destek hattıyla teknoloji hizmeti alanındaki faaliyetlerini mükemmel bir biçimde sürdüren Media Markt, Türkiye’deki kullanıcıların teknolojiye ulaşmasını sağlıyor.

 • Dr. Oetker iki muhteşem lezzeti bir arada sunuyor: Brownili Puding
  Dr. Oetker, bir kez daha çikolata sevenlerin yüzünü güldürdü… Cezbedici yoğun çikolata lezzeti, yumuşacık yapısı, özel sunumu ve hazırlama kolaylığı ile Dr. Oetker Brownili Puding şimdiden gönüllere taht kurdu. Dr. Oetker Brownili Puding aile üyeleriniz için vazgeçilemez bir tutku, misafirleriniz için de özel bir ikram olacak…

  Dr. Oetker Brownili Puding’in hazırlanış aşamaları, her zaman olduğu gibi ürün paketinin üzerinde fotoğraflar ile desteklenerek anlatılmakta. Bunun yanı sıra Dr. Oetker Deneme Mutfağı tarafından hazırlanmış olan ürün videosunu, paketin üzerindeki QR kodu akıllı telefonunuza okutarak veya Dr. Oetker Türkiye Youtube kanalını ziyaret ederek izleyebilirsiniz.

  Dr. Oetker ürünleri, tarifleri hakkında bilgi almak isteyenler veya hazırlama/pişirme ipuçlarına, püf noktalarına ulaşmak isteyenler 0 800 / 415 98 04 no’lu Ücretsiz Danışma Hattı’nı arayabilir veya www.droetker.com.tr internet adresine başvurabilirler.

 • Zontes yedek parça sitesi açıldı
  Uğur Motorlu Araçlar bünyesine yeni katılan ünlü motosiklet markası Zontes’in “Yedek Parça” sitesi açıldı. Müşterilerine online olarak orijinal yedek parça siparişi verebilme imkanı sunan Zontes, www.zontesyp.com/tr web adresi üzerinden yedek parça hizmeti vermeye başladı.

  Kaliteli üretim prensibiyle koşulsuz müşteri memnuniyetini ön planda tutan Zontes, yeni açtığı yedek parça sitesi ile de kullanıcılarına daha hızlı bir şekilde hizmet vermeyi amaçlıyor. Yeni açılan sitenin Kurumsal kısmından firma ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Yedek Parça sekmesinden “S250” modeline ait yedek parçalara ulaşabilir ve istediğiniz parçayı “Sepete Ekle” özelliğini kullanarak size en yakın bayiyi seçerek siparişinizi verebilirsiniz.

  Zontes Yedek Parça sitesinin bir diğer sekmesi Bayiler başlığı ise bulunduğunuz il ve ilçedeki Zontes Yedek Parça noktasına erişme imkanı sağlarken, bayiler hakkında iletişim ve adres bilgisine ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Kullanımı oldukça kolay ve rahat olan Zontes Yedek Parça sitesinde, Formlar sekmesinden ise Bayilik Ön Başvuru Formuna, Ürün Talep Formuna ve İletişim Formuna ulaşarak, ihtiyacınız olan formu doldurabilir ve taleplerinizi firmaya iletebilirsiniz.

  Kullanıcılarının isteklerine hızlı bir şekilde cevap verebilmek için açılan Zontes Yedek Parça sitesi, yaygın yedek parça ve servis ağı ile sizlere hizmet verecektik.

 • CF MOTO yedek parça sitesi açıldı
  Uğur Motorlu Araçlar bünyesinde yenilikçi ve üstün kalite anlayışı ile hizmet veren CF Moto “Yedek Parça” sitesini açtı. Müşterilerine online olarak orijinal yedek parça siparişi verebilme imkanı sunan CF Moto, www.cfmotoyp.com/tr web adresi üzerinden yedek parça hizmeti vermeye başladı.

  Her ürünü için sıfır hata ilkesiyle çalışan, yüksek seviyede detaya önem veren CF Moto, yeni açtığı yedek parça sitesi ile de kullanıcılarına daha hızlı bir şekilde hizmet vermeyi amaçlıyor. Yeni açılan sitenin Kurumsal kısmından firma ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Yedek Parça sekmesinden modellere ait yedek parçalara ulaşabilir ve istediğiniz parçayı “Sepete Ekle” özelliğini kullanarak size en yakın bayiyi seçerek, siparişinizi verebilirsiniz.

  CF Moto Yedek Parça sitesinin bir diğer sekmesi Bayiler başlığı ise bulunduğunuz il ve ilçedeki CF Moto Yedek Parça noktasına erişme imkanı sağlarken, bayiler hakkında iletişim ve adres bilgisine ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Kullanımı oldukça kolay ve rahat olan CF Moto Yedek Parça sitesinde, Formlar sekmesinden ise Bayilik Ön Başvuru Formuna, Ürün Talep Formuna ve İletişim Formuna ulaşarak, ihtiyacınız olan formu doldurabilir ve taleplerinizi firmaya iletebilirsiniz.

  Kullanıcılarının isteklerine hızlı bir şekilde cevap verebilmek için açılan CF Moto Yedek Parça sitesi, yaygın yedek parça ve servis ağı ile sizlere hizmet verecektik.

 • Motovento online alışveriş sitesi puan kazandırıyor
  Uğurlu Hediyeler, Türkiye’nin öncü grup şirketleri arasında yer alan Uğur Şirketler Grubu bünyesindeki dört markası ile başlattığı ortak bir müşteri sadakat sitesidir. Sitenin amacı farklı Uğur Şirketler Grubu şirketlerine ait e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan tüketicileri ödüllendirmek ve müşterilerini gruba ait diğer markalarıyla tanıştırmaktır.

  Uğurlu Hediyeler sadakat projesine; Uğur Soğutma’nın online satış sitesi https://satis.ugur.com.tr, Uğur Entegre Gıda (Ufresh) online satış sitesi www.ufresh.com.tr, Uğur Motorlu Araçlar (Motovento) online satış sitesi www.motovento.com ve Kuteks online satış sitesi https://satis.kuteks.com.tr internet sitelerinden birinde alışveriş yaptığında www.ugurluhediyeler.com’da üyelikleri olup olmadıkları kontrol edilir. Eğer daha önceden oluşturulmuş bir hesap yoksa hesap açılarak kullanıcı bilgileri cep telefonuna SMS olarak iletilir. Daha önce oluşturduğu bir hesap var ise cep telefonu numarası esas alınarak yaptığı alışveriş karşılığında kazandığı puan hesabına eklenmektedir. Kullanıcı kazandığı puanlarla www.ugurluhediyeler.com adresindeki hediye kataloğuna girerek istediği hediyeyi ücretsiz olarak sipariş edebilir. Hediye kataloğu Uğur Soğutma, Kuteks, Ufresh ve Motovento ürünlerinden oluşmaktadır.

  Sürücülerin güvenliğini ve rahatlığını ön planda tutarak, keyifli bir sürüş sağlamak için tek bir site altında toplayan Motovento, Uğur Şirketler Grubu bünyesindeki markalar ile sadakat programı çerçevesinde toplanarak e-ticaret sitesi üzerinden alışveriş yapan müşterilerine Uğur Puanı kazandırıyor. Derin dondurucudan kuru incire, tansiyon ölçüm cihazından motosiklet kaskına birçok farklı kategoride ve çeşitte ürünleri barındıran Uğurlu Hediyeler size daha iyi hizmet verebilmek için ürün gamını arttırarak daha çok sayıda ürün ile yoluna devam etmeği hedeflemektedir.

 • Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği’ne Genç ARED desteği
  Geçmişte LÖSEV, Tohum Otizm Vakfı ve Kimsesiz Çocuklar Derneği’ne destek amaçlı sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Genç Aredliler’in yeni yardım projesinin adresi Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği oldu. Karaoklar; organik tarımı ülke genelinde yaygınlaştırmayı amaçlayan ve tarım yaparken toprağa ve insan sağlığına zarar vermeyen ekolojik ve bilgi temelli bir çiftlik olarak Manisa, Demirci’de 120 dönümlük bir arazide kuruldu.

  Genç Aredliler’in Kapadokya etkinliği sonrası elde edilen gelirin yeniden değerlendirilmesi amacıyla planlanan proje dahilinde Karaoklar’da 500 ağaçlık kök sertifikalı badem fidanı dikilerek, Genç Aredliler Hatıra Ormanı oluşturulacak.

  ARED Genel Sekreteri Aynur Çakır (Ankara Eray Reklam) ve ARED’in sponsorluğuyla imzalanan protokolü takiben 21 Kasım’da fidanlığın dikim işlemleri başladı. Proje dahilinde dikilen fidanların devir teslim töreni 2017’nin Mart ayında gerçekleşecek.

 • 2016 ARED Endüstriyel Reklam Ödülleri’nin finalistleri belli oldu
  ARED’in, endüstriyel reklam sektörünün yaratıcılık ve yenilikçilik potansiyeline dikkat çekmek ve en başarılı uygulamaları onurlandırmak amacıyla ilkini geçen sene düzenlediği ARED Endüstriyel Reklam Ödülleri’nin bu seneki finalistleri yapılan ön elemeler sonucunda belirlendi.

  Başvuruların jüri üyelerine yarışmacı bilgilerinin gizli tutularak iletildiği ön eleme süreci, jürinin ARED’e bildirdiği bireysel ve objektif puanlamalarının ARED’de değerlendirmesiyle son şeklini aldı. Jüri üyeleri Ahmet Özdemirel (Duygu Reklam), Prof. Dr. Ali Murat Vural (Bersay İletişim Grubu), Birol Fedai (Sistem Printing Company), Can Bekçi (MEC Global Türkiye), Mehmet Özbakır (Gama Reklam), Volkan Tahmazoğlu (Sütaş A.Ş.) ve Yaşar Güvenen’in (AION) puanlamaları sonucunda finale kalan üç başvuru: Doğtaş/İstikbal/Bellona Mobilya, Forum Kayseri Alışveriş Merkezi ve Voyage Sorgun için yapılmış projeler olarak belirlendi.

  ARED Endüstriyel Reklam Ödülü’nin kazananı, jürinin belirlediği üç finalistin FESPA Eurasia 2016 Fuarı süresince, fuar katılımcıları ve ziyaretçilerinin kullandığı oylar ışığında belirlenecek. Ön elemeyi geçen üç endüstriyel reklam uygulaması, 8-11 Aralık 2016 tarihlerinde CNR Expo’da gerçekleşecek FESPA Eurasia Fuarı’nın misafirlerinin oylamasına açılacak.

  Oylama FESPA Eurasia Fuarı’nın üçüncü günü olan 10 Aralık’ta fuar kapanış saatinde sona erecek. FESPA Eurasia 2016 ziyaretçilerinin oylarıyla belirlenecek olan yarışmanın kazananı 11 Aralık’ta açıklanacak. 2. ARED Endüstriyel Reklam Ödülleri’nin kazananı Hamburg’da gerçekleşecek FESPA 2017’ye 2 gün 1 gece konaklamalı çift kişilik ziyaret ödülünü kazanmanın yanı sıra FESPA Awards 2017’de ücretsiz yarışmacı olma şansını elde edecek.

  Tüm FESPA Eurasia 2016 ziyaretçilerini fuar alanında ve ARED-FESPA standında bulabilecekleri, projelerin sergileneceği oy kullanma alanlarına bekliyoruz.

 • Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun yerli BT çözümü geliştirildi
  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na göre kişisel verilerin nerelerde kullanıldığının raporlanabilmesi zorunlu hale gelirken bu yükümlülüklerini yerine getirmeyen şirketleri ağır cezalar bekliyor. METRIC'in geliştirdiği “Monimetric” çözümü ise şirketlerin yasal şartları tamamen yerine getirmesine yardımcı oluyor.

  Türkiye'de 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe giren “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” kapsamında şirketlere uyum çalışmaları için verilen 6 aylık süre 7 Ekim'de doldu. Kanun başta banka, sigorta, sağlık, perakende ve telekom gibi kişisel verilerin çok sık işlendiği ve saklandığı sektörler olmak üzere tüm sektörleri yakından ilgilendiriyor. Yasaya göre kişisel verilerin nerelerde kullanıldığının raporlanabilmesi zorunlu hale gelirken kişisel veriler ile ilgili yükümlülüklerini yerine getirmeyen şirketleri, hapis cezasına varan ağır cezalar bekliyor.

  Şirketlerin bu kanunun ortaya koyduğu şartları karşılayan çözümleri kullanmaları da her zamankinden daha önemli bir hale geldi. Analitik uygulamalar ve iş zekâsı konularında çözümler sunan METRIC'in “Monimetric” isimli çözümü ise bu yönde geliştirilmiş en dikkat çekici çözümlerin başında geliyor.

  Raporlama ortamlarının tek platformdan yönetimini mümkün kılan, regülasyonlara uyumlu sade ve stabil ortamlar sunan Monimetric çözümü, şirketlerin BT altyapılarına denetim, raporlama, veri yönetimi ve yetkilendirme konularında performans ve verimlilik artışı katarken aynı zamanda çoklu iş zekâsı ortamlarında sistemlerin anlık izlenmesini de mümkün hale getiriyor.

  “Kişisel verilerin nerelerde kullanıldığının raporlanabilmesi artık zorunlu”
  Konuyla ilgili açıklama yapan METRIC Genel Müdürü Gökhan Arıksoy, “Şirketler, BT altyapılarında veri gizliliği profillerini Monimetric uygulamamız ile yönetip uçtan uca süreci otomatikleştirebiliyor. Denetim ekibinin istemiş olduğu tüm raporlar istedikleri seviyede anlık raporlanabiliyor.” dedi.

  Yeni kanun ile kişisel verilerin nerelerde kullanıldığının raporlanabilmesinin artık zorunlu olduğunu buna uymayanları ise ciddi cezaların beklediğini belirten Arıksoy, Monimetric çözümleri sayesinde kurumların raporlarının neresinde kişisel verilerin olduğunu, bunların kimler tarafından görüldüğünü tespit edebildiğini söyledi. Arıksoy, “Bu çözüme sahip şirketler, verileri içerisinde yer alan müşteri adı, adresi, telefon numarası gibi kişiler bilgilere kimin erişim hakkı olduğunu, bu bilgilerin hangi raporlara geçtiğini ve kimlerin bu verileri kullandığını görebiliyor. Tüm bunların yanı sıra kişisel verilere erişim yetkisini topluca devre dışı bırakılabiliyor, içinde kişisel verilerin yer aldığı raporlara erişim otomatik olarak engellenebiliyor. Her hangi bir erişim girişimi durumunda ise güvenlik önlemleri anlık olarak devreye girebiliyor. Geliştirdiğimiz bu çözüm sayesinde Türkiye'de faaliyet gösteren şirketler ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanununa' tamamen uygun bir altyapıya sahip oluyor.” dedi.

  Avrupa Birliği (AB) direktifleri çerçevesinde çıkarılan yasada, yasaya göre yükümlülüklerini yerine getirmeyen şirketleri, 5 bin TL'den başlayıp 1 milyon TL'ye kadar çıkabilen para cezası ile 1-4,5 yıl arası hapis cezası bekliyor.

 • Yöresel Organik Ürünler Gurmemarket.com'da
  Katkılı ürünlerin hayatımıza girmesiyle olumsuz sağlık sorunlarına yer açabilecekleri endişesiyle hazır gıda ürünlerini tüketmekten çekiniyoruz. Bu nedenle organik gıda ürünlerine daha çok önem verilmeye başlandı. Marketlerde organik gıda reyonları, bazı semt pazarlarının “organik pazar” temasıyla kurulmasıyla bu ürünlere ulaşmak daha kolay bir hale geldi. Ancak buralarda organik gıda ve yöresel ürün çeşitliliğini her zaman yakalamak mümkün olmuyor.

  Seçkin işletmelerin tedarikçisi konumunda olan Gurme Market birçok yöreden özenle seçilmiş doğal ve katkı içermeyen ürünleri internet üzerinden online satışa sunuyor. Gurme Market organik ürün çeşitlerinin de kolaylıkla bulabileceği ve güvenle satın alınabileceği bir e-ticaret sitesi. Gurmemarket.com’un organik ürünler kategorisinde sabundan hindistan cevizi yağına, arpa şehriyeden acı pul bibere kadar yüzlerce ürün bulunmakta.

  Türkiye’nin birçok yöresinden ve dünyanın seçilmiş bölgelerinden organik ürünlerin tedarik edildiği Gurme Market mutfağınızın ve sağlığınızın ihtiyacı olan geniş bir ürün çeşitliliğine sahip. Gurmemarket.com’un organik ürünler kategorisine girildiğinde ürünler baharat, bakliyat, bal, reçel, marmelat, içecek, kudret narı, sağlık ve güzellik, şifalı bitkiler, şifalı yağlar, tahin, pekmez, helva, tatlı ve zeytinyağı alt kategorileri arasında sıralanıyor. Her yörenin kendine özgü lezzetlerini ve özelliklerini öne çıkaran sağlıklı mağazada ihtiyacınıza uygun her çeşit organik ürünü bulabiliyorsunuz.

  Organik ürünlerin yanı sıra Antep baklavası, Antalya domatesi, Hollanda’nın çedar peyniri, İngiltere’den organik tofu, Amerika’dan fıstık ezmesi, Kars balı, Gemlik zeytini, Tokat çemeni ve daha fazlası için yöresel ürünler mağazası gurmemarket.com’dan alışveriş yapabilirsiniz. Şifalı ürünler ve kişisel bakım ürünlerinde de çeşitliliği bulabileceğiniz sağlıklı gıda mağazası sayesinde çok daha sağlıklı beslenmek mümkün. Bu ürünleri ister kendiniz için ister sevdiklerinize hediye etmek için satın alabilirsiniz.

  Gurmemarket.com sanal mağazasından satın alacağınız ürünleri, dilerseniz siteye üye olarak, dilerseniz üye olmadan da ad soyad, adres, telefon bilgilerinizle birlikte marketin banka hesabına ücreti yatırarak sipariş verebilirsiniz. Sitede kredi kartı ile de ödeme yapabiliyorsunuz. 50 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti Gurme Market tarafından karşılanmakta. En fazla 2 gün içinde kapınızdan teslim alabileceğiniz ürünler titizlikle paketlenerek size ulaştırılıyor.

 • Kredi Kartınızı Bonus.com.tr'den Alın
  Alışverişte, seyahatte, eğlenirken, fatura öderken, akaryakıt alımlarınızda Bonus ayrıcalıkları her an yanınızda. Tüm ihtiyaçlarınızda yanınızda olan Bonus kredi kartınız için buraya tıklayarak başvurabilirsiniz.

  Türkiye’de ve yurt dışında MasterCard / VISA / AmEx amblemi bulunan birçok işyerinde alışveriş yaptıkça bonus kazandıran kredi kartınızın kazandırdığı bonuslarla anında ya da dilediğiniz zaman bedava alışveriş yapabilirsiniz. Kampanyalarına sürekli bir yenisini ekleyen Bonus’un dünyasında siz de yerinizi almak istiyorsanız hemen bonus.com.tr web sitesinden kart başvurunuzu yapın, kartınız evinize gönderilsin.

  İnternetten yaptığınız kredi kartı başvurularınızda gizliliğinizi düşünen Bonus, online başvuru formuna girdiğiniz T.C. kimlik numarası gibi önemli bilgileri %100 güvence altına alıyor.

  Güvenli alışverişin markası Bonus, alışverişlerinizde ve ödemelerinizde de müşterilerine özel güvenlik önlemleri alıyor. Bonus’un tüm kartlarındaki Chip&Pin özelliği ile kendi belirlediğiniz şifrenizle güvenli ve hızlı alışveriş yapabiliyorsunuz. Garanti’nin "Uluslararası Güvenlik Platformu”na katılımı sayesinde, internet alışverişleriniz sırasında size özel doğrulama sorusuyla Bonus kartınızın sizin dışınızdaki kişiler tarafından sanal mağazalarda kötü niyetli kullanımının önüne geçiliyor.

  Kartınızın güvenliği için yapabilecekleriniz

  - Kartınız kaybolduğunda BonusFlaş’ın geçici kart kapama özelliğini kullanabilirsiniz.

  - Kartınızın ATM'de alıkonulması veya sıkışması halinde şifrenizi kimseyle paylaşmadan hemen Alo Garanti’yi arayın. Eğer şube ATM’si ise mesai saatlerinde içeriden yardım isteyebilirsiniz.

  - Şifrenizi, doğum tarihi, nüfus cüzdanı numarası, 5678 gibi ardışık sayılar ya da tuttuğunuz takımın kuruluş yılı gibi kolay tahmin edilebilir bilgilerden seçmeyin.

  - Telefonla aranılarak kartınızın son kullanma tarihi, arka yüzündeki güvenlik numarası ve şifreniz gibi bilgiler isteniyorsa, bu bilgileri paylaşmayın.

  - Kredi kartınızın sizin dışınızdaki kişilerin kullanmasına izin vermeyin.

  - İnternet kafe gibi ortak bilgisayar kullanım alanlarının olduğu kalabalık yerlerdeki bilgisayarlarda, internet aracılığıyla alışveriş yaparken kredi kartı bilgilerinizin güvenliğinden emin olun.

  - Kredi kartınızı imha etmeniz gerektiğinde, üzerindeki kart numarası ve güvenlik kodu gibi bilgilerin yok olmasını sağlayın ve kartınızı kırın. ATM fişi ve kart slip belgesi gibi belgeleri güvenli bir yerde muhafaza edin.

  Türkiye'nin ilk çok markalı ve çipli kredi kartı Bonus ile yapacağınız alışverişlerde taksit yapabilir, fatura ödemelerinizde “Otomatik Ödeme” talimatı verebilirsiniz. Bonus’un çok sayıda finansal çözümü hakkında bilgi sahibi olmak için bonus.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • 50. ARED İl Toplantısı’nın Adresi Bursa Oldu
  2016’nın sonuncu İl Toplantısı 10 Kasım 2016’da “ARED Bursa Toplantısı ve Müzakereci Liderlik Semineri” başlığıyla Bursa Ördekli Hamamı Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. ARED, Bursa’yı Yaşar Güvenen başkanlığında İl Toplantıları’nın ilk senesi olan 2007’de ve ARED Başkanı Halil Eligür’ün başkanlığında 2013’te ziyaret etmişti.

  Şubat ayında İzmir’de başlayan ve Adana, Muğla, Tekirdağ ve Konya ile devam eden 2016 ARED İl Toplantıları’nın altıncısı olan Bursa ziyaretiyle bu seneki toplantılar tamamlanmış oldu. Bu yoğun program sürecinde ARED’i destekleyen sponsorlarımıza ve İl Temsilcilerimiz’e sonsuz teşekkürler.

  ARED Yönetim Kurulu Bursa Üyeleri ile Bir Araya Geldi

  Bursa toplantısı ARED Bursa İl Temsilcisi Mehmet Doğrul’un (Procolor) ev sahipliğinde gerçekleşen, ARED Bursa üyeleri ve Yönetim Kurulu’nun bir araya geldiği organizasyonla başladı. FESPA Eurasia öncesi bölge açıkhava reklamcılarıyla sohbet etme ve sektörel duruma dair yorumları ilk elden dinleme fırsatı bulan ARED Yönetim Kurulu, Procolor ziyareti sonrası Ördekli Hamamı Kültür Merkezi’ne geçerek misafirlerle buluştu.

  Bursa İl Toplantısı, ARED’in “Sektörde İz Bırakan Ustalar” projesi dahilinde ulaşarak onurlandırmayı sürdürdüğü tabela ustalarından Seyfettin Işığıbol’a (Folpa) ARED Başkanı Halil Eligür tarafından takdim edilen plaket ile başladı.

  Halil Eligür, açılış konuşmasında ARED’in geçtiğimiz yıl içinde imza attığı etkinliklere değindi ve bütün bu faaliyetlerin 8-11 Aralık’ta gerçekleşecek ARED’in ortağı olduğu, sektörün fuarı FESPA Eurasia ile taçlandırılacağını belirtti. Meslektaşlarını sektörün geleceğini sağlamlaştırmak ve Türkiye açıkhava reklamcılığına değer kazandırmak için hayata geçirilmiş FESPA Eurasia’yı desteklemeye çağıran Eligür, dinleyicileri 8-11 Aralık’ta CNR Expo, İstanbul’da ARED’in misafiri olmaya davet etti.

  FESPA Eurasia Fuarı’nın Dördüncüsü Kapılarını Açmaya Hazır

  FESPA Eurasia Satış Müdürü Betül Binici konuşmasında fuardan hemen önceki toplantının Bursa’da yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti ve hem sektör hem de ARED için büyük önem taşıyan ilimizin fuara tam destek vereceğine inandığını dile getirdi. Dünya genelinde zorlayıcı bir yıl geçirildiğinin altını çizen Binici, siyasi ve ekonomik engellere rağmen FESPA Eurasia’yı layıkıyla gerçekleştiriyor olmaktan duyduğu mutluluğu misafirlerle paylaştı.

  Toplantının seminer bölümünde ise 2016’nın altı toplantısından beşinde ARED’in davetlisi olarak sektörle buluşan Oğuz Benlioğlu, “Müzakereci Liderlik Semineri” başlıklı sunumuyla dinleyicilere seslendi. Sene boyunca yüksek enerjili ve interaktif eğitimlerle seyircilere ulaşan eğitimci, danışman ve yazar Oğuz Benlioğlu, Bursa’da da ilgi çekici ve hareketli sunumuyla katılımcılar için dinamik bir ortam yaratarak eğitim etkinliğini tamamladı.

  Toplantı dahilinde ayrıca yeni ARED Üyeleri Mehmet Doğrul (Procolor) ve Öznur Eren’e (Hisar Dijital) yaka rozetleri takdim edildi ve ARED Yönetim Kurulu Üyeleri, Kasım Ayı ARED Yönetim Kurulu Toplantısı için bir araya geldi.

  FESPA Eurasia, Folpa, Frimpeks, İstanbul Reklam, SDS ve Unifol sponsorluğuyla gerçekleşen ARED Bursa Toplantısı ve Müzakereci Liderlik Semineri’ne Bursa’nın yanı sıra Ankara ve İstanbul’dan 42 kişi katıldı.

  Tüm açıkhava reklamcılarını 8-11 Aralık’ta CNR Expo’da düzenlenecek FESPA Eurasia’ya davet etmekten büyük mutluluk duyuyor, sizlerle fuarda bir araya gelmeyi ümit ediyoruz.

 • Hızlı ZONTES S250 Türkiye’de
  ZONTES S250’de, tasarım ve geliştirme süreçleri sonrasında motosiklet tutkunları için özgün bir tasarım olarak geliştirilen ve benzersiz bir motosiklet dizaynı elde edebilmek için, gövdede vidasız birleştirme yapılarak eşsiz bir dizayn oluşturma amaçlandı.

  ZONTES S250 modelinin motor bloğundan gövdesine kadar birçok aksamı TAYO firmasının güvencesiyle üretildi. Bir motosikletin dış plastik aksamının kırılmasını hayal etmek bile zorken TAYO, ZONTES S250’de kırılmaz karanej yapısı oluşturularak motosikletin dayanıklılığını üst seviyeye çıkartıldı. Ve tüm karanej parçaları arasındaki boşluklar ise 0,5 mm’den daha az tutuldu.

  Tarzı ile oldukça çarpıcı ve görünümü ile agresif olan ZONTES S250, 4 zamanlı, üstten çift eksantrikli; yüksek performanslı yağ ve hava soğutmalı motor bloğu ile gücü doruklarda yaşatır. ZONTES S250’nin şasisi tamamen otomatik robotlar ile yapılarak kaynakların pürüzsüz olması ve hata oranının sıfır olmasına dikkat ederek, bir kez daha mükemmelliğe ve kusursuzluğu verdiği önemi göstermektedir.

  ZONTES S250’nin bir başka önemli detayı ise; uzun süre güneş ışınlarına maruz kalındığı takdirde oluşabilecek renk değişikliklerini önlemek amacıyla sülfüroz asit verniği atılarak, motosikletin renginin daha uzun ömürlü ve ilk günkü gibi çarpıcı olması sağlandı.

  Spor ve dinamik ön karanej, olağanüstü ışık dağılımı sağlarken, tüm aydınlatma farlarında tamamen akü ömrünü uzatmak ve aydınlatmaya yardımcı olması için LED aydınlatma kullanıldı.

  ZONTES S250 size tüm bu güzellikleri bir arada sunarak, hız ve tutkuyu doruklarda yaşamanız için şimdi Mondial yetkili bayilerinde. Çünkü siz mükemmelliği fazlasıyla hak ediyorsunuz.

 • Parisli Saç Bakım Markası Kerastase Tahtatarak.com'da
  Saçlar çok yıpranmadan ve kurumadan bakım yapmaya başlamak gerekiyor çünkü yıpranmış bir saçı eski haline getirmek daha yıpranmadan önlemini almaktan çok daha zor. Saça uygulanan boya, röfle, fön, maşa gibi çeşitli işlemler zamanla saçı yıpratabiliyor, saçların dökülmesine ya da kırılmasına sebep olabiliyor. Bazı yapısal bozukluklar sonucu da saçta aşırı dökülme, kırılma ve matlık görülebilmekte. Saçlar ayrıca yazın güneşte ve denizde daha çok yıpranabiliyor. Hal böyle olunca sağlıklı saçlara ulaşmak için çeşitli çareler aranıyor. Sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak ve saçlara onarım yapabilmek için saç tipine uygun ve doğru ürünler tercih etmek ve düzenli saç bakımı yapmak gerekiyor.

  Saçta yaşanılabilen diğer problemler de hem erkeklerde hem de kadınlarda rastlanabilen kepek sorunu, saçta yağlanma ve saç dökülmesi. Saçlarda görülebilen bu tür sorunları önlemek ya da var olan sorunu gidermek adına, doğru şampuan ve bakım kremi tercih etmek, bu sorunlara yönelik hazırlanmış özel ürünler kullanmak iyi bir çözüm olacaktır. Yağlanma ve kepek sorununa karşı kullanılabilecek ürünler arasında en çok dikkat çekenler arasında hassas bir şekilde saç derisini dengeleyen, kepeklenme ve yağlanma karşıtı Kerastase Specifique serisi de yer alıyor.

  Banyo, bakım ve şekillendirici bakım olmak üzere 3 adımda saçları güzelleştiren Specifique saçtaki hasara uygun ürünler sunuyor. Hassaslaşmış saç derisi ve kuru saçlar için hipoalerjenik yapıdaki temizleyici ve sakinleştirici saç banyosu Dermo-calm Riche ile saçlar yumuşaklık ve esneklik kazanıyor. Saç banyosu aynı zamanda saç derisini yenilemekte ve kaşıntıyı önlemekte. Kepeklenmeye meyilli kuru saç derisi için kepeğe karşı etkili nemlendirici şampuan Bain Exfoliant Hydratant da kullanılabilir. Düzenli kullanım ile kepeğin 6 hafta içinde yok olduğu ve saçların canlanarak hafiflediği görülüyor.

  Yağlı saçlar ve yağlı saç derisi için uzun süre etkili düzenleyici saç banyosu Bain Clarifiant kullanılabilir. Bu ürün ile saç derinlemesine temizleniyor. Ferahlatıcı etkiyle beraber saça ipeksi bir dokunuş kazandırması, içeriğindeki B6 vitamini sayesinde saçları beslemesi de ürünün diğer artıları.

  Saç kaybı yaşayanlar için de harika bir ürün var. Kerastase Specifique serisi. Bu seri saç kaybını 3 adımda önlüyor. Saç banyosunun ardından uygulanan 2 farklı bakım ürünü ile saçlar güçlenerek doğal saç büyümesi gerçekleşiyor. 1. adımda uygulanan Bain Stimuliste GL saç banyosu, zayıflayarak dökülen ince telli saçların dökülmesini önlüyor ve enerji veriyor. 2. adımda dökülme karşıtı yoğun bakım uzmanı Aminexil Force R sayesinde saç dökülmesi yavaşlıyor, besleyici ve enerji veren yapısıyla foliküllerin güçlenmesi sağlanıyor. İçeriğindeki madecassoside maddesi ile mikro-tahriş önleniyor.

  Her saç problemi için farklı bir ürün grubu sunan Kerastas’ın, pürüzsüzlük ve belirginlik arayan saçlar için Discipline, kuru saçlar için Nutritive, yıpranmış ve aşırı işlem görmüş saçlar için Resistance serileri, saç yoğunluğu ve dolgunluğunu artırmak için Densifique serisi bulunuyor. Densifique, Nutritive, Discipline ve Resistance serileri ve diğer tüm Kerastase ürünleri saç bakımının her aşamasında tahtatarak.com’dan alınabiliyor. Kerastase’nin doğal saçlar, yıpranmış saçlar, asi, kuru ve boyalı saçlar için serileri ve argan içerikli ürünleri, saç şekillendiricileri, bakım setleri de tahtatarak.com’un sanal mağazasında bulunuyor. Kerastase ürünleri arasında kerastase şampuan çeşitleri, maske çeşitleri, bakım kremi çeşitleri, serumlar, spreyler, nemlendiriciler, bakım sütleri yer alıyor.

  Kerastase saç bakım ürünlerine dünyaca ünlü profesyonel saç bakım markalarını, hesaplı fiyatlarla ve kolaylıkla bulabileceğiniz tahtatarak.com web sitesinden ulaşabilir, siparişlerinizi kapınızda teslim alabilirsiniz. Ödemenizi ister internet alışverişiniz sırasında yapabilir, isterseniz kapıda nakit ya da kredi kartı ile ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.

 • Evcil hayvanlarınız için aradığınız her şey petza.com.tr’de
  Evde evcil bir hayvan beslemek oldukça keyiflidir. Bu evcil hayvanlardan en çok tercih edilenleri ise kediler ve köpekler. Sevimli dostların ihtiyaçlarına yönelik hem kullanışlı hem de eğlenceli petshop ürünleri bulunan online alışveriş sitesi petza.com.tr’de, kedi ve köpekler için kuru ve konserve kedi maması çeşitleri, kuru ve konserve köpek maması çeşitleri, oyuncaklar, sağlık ürünleri ve onların tüm ihtiyaçları için gereken tüm malzemeler bulunmakta.

  2010 yılında kurulmuş olan Petza.com.tr, evcil hayvanların ihtiyaçlarına yönelik kullanışlı, hayatı kolaylaştıran, güncel ve ulaşılabilir ürünler sunmayı hedefleyen online alışveriş sitesidir. Çeşitli uluslararası markaların Türkiye Genel Distribütörü olan Petza’da hem kedi hem de köpekler için hazırlanmış farklı çeşitlerdeki kuru ve konserve mamalar, oyuncaklar, seyahat ve temizlik ürünleri ve ihtiyaç duyulabilecek tüm ürünler kedi ve köpek koleksiyonu bölümlerinde ayrı ayrı kategorilerde satışa sunuluyor.

  Sitede yer alan kedi koleksiyonu bölümünde kuru mama, konserve mama vitamin ve besin desteği, kedi ödülleri, şekilli tırmalamalar, mama ve su kapları, WC ürünleri, kedi yatakları, temizlik, bakım ve seyahat ürünleri, kedi tasmaları ve oyuncakları, sağlık ürünleri, kedi kapıları ve kafesleri yer alıyor.

  Köpek koleksiyonu bölümünde ise kuru ve konserve köpek mamaları, vitamin ve besin destekleri, köpek ödülleri, küçük ve orta ırk köpekler , büyük ırk köpekler için kıyafetler, tasmalar, yataklar, mama ve su kapları, köpek aksesuarları, seyahat ürünleri, oyuncaklar, serinletici ürünler, sağlık ürünleri, WC ürünleri, kafesler, köpek kulübeleri ve kapılar, köpek ağızlığı ve köpek künyeleri yer alıyor.

  Petza petshop ile alışveriş yapmak, yüksek kilolu paketler tercih ederek kuru kedi ve köpek maması alındığında taşıma zorunluluğu olmayacağından rahatlık sağlayacaktır.

  Dünya evcil hayvan modasını takip eden ve kaliteli ürünler ile hizmet veren sanal petshop mağazasında alışverişler tamamladıktan sonra ödemeler yapılırken, site 256 Bit Rapid SSL güvenlik sertifikası ile korunmakta olduğundan kredi kartı güvenle kullanabiliyor. Ödeme seçenekleri arasında kredi kartı dışında havale veya kapıda ödeme seçenekleri de bulunuyor.

  Petza’da 200 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz. Ancak belirli dönemlerde promosyon amaçlı, kargo ücretleri ile ilgili kampanyalar yapılabiliyor. Bu kampanyalardan haberdar olmak için siteye üye olunabiliyor.

 • METRIC, Deloitte'un Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji kuruluşları listesine girdi
  METRIC, Deloitte'un Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemek amacıyla yürüttüğü, prestijli Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2016 Programı'nda yer aldı. Kuruluşlar, 2012-2015 yılları arasında net satış gelirlerinde kaydettikleri büyümeye göre programda yer almaya hak kazanıyor.

  METRIC Genel Müdürü Gökhan Arıksoy, şirketlerinin 2012-2015 yılları arasında cirosunda kaydettiği muazzam büyümenin ardında Ar-Ge ve inovasyona verdikleri önemin yattığını belirtti. Arıksoy sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurulduğumuz 2007 yılından bu yana yıllık yaklaşık ortalama %40 büyüme oranı ile yolumuza güçlü şekilde devam ediyoruz. Büyük veri ve iş analitikleri konularındaki uzmanlığımızı iş süreçleri deneyimiyle birleştirerek kuruluşların ihtiyaçlarına özel çözümler geliştiriyoruz. Bu alandaki danışmanlığımızın yanı sıra sektörel bazda verdiğimiz danışmanlık hizmetleriyle de müşterilerimiz için katma değer yaratan projeler üretiyoruz. Büyüme ivmemizi önümüzdeki yıllarda yeni ürünler, yeni pazarlar ve kendi Ar-Ge ürünlerimizle daha da arttırmayı hedefliyoruz. Özellikle yurtdışı pazarlara giriş ve büyüme için bazı global firmalarla iş ortaklıkları yapmayı planlıyoruz.”

  Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Endüstrisi Lideri Tolga Yaveroğlu ise yaptığı açıklamada, “Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı'nda yer alabilmek için bir firmanın son dört yıl içinde cirosunda olağanüstü bir büyüme kaydetmiş olması gerekir. METRIC de Türkiye'deki hızlı büyüme başarı öykülerinden birine imza attı. Vizyonlarını gerçeğe dönüştürdükleri için kendilerini tebrik ediyoruz.” dedi.

  Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2016 Programı'na katılmak isteyen şirketlerin 2012 yılında en az 50.000 Euro, 2015 yılında ise en az 800.000 Euro net satış geliri elde etmiş olmaları, merkezlerinin Türkiye'de bulunması ve bir “teknoloji şirketi” olması gerekiyor. Programda, faaliyet gelirlerinin önemli kısmını sağladığı bir teknolojiye sahip olan ya da gelirlerinin önemli bir bölümünü teknoloji araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran firmalar, “teknoloji şirketi” olarak tanımlanıyor. Diğer şirketlere ait bir teknolojiyi farklı bir şekilde kullananlar ise bu başlık altında değerlendirilmiyor.

  Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki Deloitte Teknoloji Fast 50 programlarında sıralamaya giren firmalar, EMEA'nın en hızlı büyüyen 500 teknoloji şirketinin belirlendiği Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA Programı'na da doğrudan aday oluyor. Deloitte'un Teknoloji Fast 50 Türkiye hakkında daha fazla bilgi için http://fast50.deloitte.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • Bilişim Teknolojileri Zirvesi 2016 için geri sayım başladı
  Her yıl yaklaşık 800 kişinin katılımıyla düzenlenen, 40 bin kişinin internet üzerinden takip ettiği Bilişim Teknolojileri Zirvesi (BTZ) için geri sayım başladı. Sektörün en prestijli etkinlikleri arasında yer alan BTZ, 2-3 Aralık tarihlerinde İTÜ Maçka kampüsünde düzenlenecektir. İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl 9.’su düzenlenecek etkinlikte dijital dönüşüm, geleceğin teknolojileri, yeni nesil pazarlama, dijital ve mobil dünya gibi konular masaya yatırılacak. Oturumlar, Bilişim Teknolojileri Alanı (BT Alanı), İnteraktif Bölüm (Speed Networking - Coffee Time) ve Sosyal Medya Ödül Töreni başlıklı 4 bölümden oluşan zirveye akademik ve profesyonel dünyadan yoğun katılım olması bekleniyor.

  Zirvedeki Oturumlarda, aralarında, Lidyana Kurucusu ve CEO’su Hakan Baş, Paraşüt Kurucusu ve CEO’su Sean Yu, Hürriyet CEO’su Çağlar Göğüs, Microsoft Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç ve Ericsson Ortadoğu ve Afrika Bölgesi, Stratejik Yatırımlardan Sorumlu İş Geliştirme Müdürü Deniz Köylü gibi çok sayıda yetkin konuşmacı yer alacak.

  Geçtiğimiz yıllarda aralarında Microsoft, Vodafone, sahibinden.com gibi 90'a yakın firmanın yer aldığı BT Alanı ise şirketlerin katılımcılarla birebir iletişim kurabildiği, ürün ve hizmetleri hakkında tanıtım olanağı veren fuaye alanı olarak konumlanıyor. İnteraktif Bölümde, gerçekleştirilen Speed-Networking ve Coffee Time tarzı aktivitelerle de katılımcıların birbirleri ile etkileşimi sağlanıyor. Türkiye'de ilk olarak BTZ 2010 kapsamında düzenlenen İşletme Mühendisliği Kulübü Sosyal Medya Ödülleri'nde ise sosyal medyayı en iyi kullanan kişi ve kurumlar halk oylaması sonucunda belirlenerek ödüllendirilecektir.

  Kayıt ve program için: btz.org.tr

  Ayrıca BTZ’yi facebook.com/BTZirvesi ve twitter.com/BTZirvesi sayfalarından da takip edebilirsiniz

 • Mapfre Genel Sigorta, Mapfre Sigorta olarak yenilendi
  Türkiye sigortacılık sektöründe kendisine özel bir yer edinen Mapfre Genel Sigorta’nın temelleri, 1948 yılında kurulup 1975’te Çukurova Holding bünyesine katılan T. Genel Sigorta’ya dayanıyor. 2007 yılında Mapfre’nin %80 oranındaki hissesini satın almasıyla T. Genel Sigorta, faaliyetlerine bugüne değin Mapfre Genel Sigorta olarak devam etti. 2007’den bu yana geçen on yıllık süreçte, ülkemizin en güçlü kuruluşlarından biri olma yolunda dönüşümünü tamamladı. Mapfre’nin T. Genel Sigorta’yı satın aldığı 2007 yılında, sigortacılık sektöründe prim üretme başarısında 11. sırada yer alan Mapfre Genel Sigorta, 2016 yılının son çeyreğinde 4. sıraya yükseldi. Böylece sektörün öncü ve örnek alınan şirketleri arasındaki yerini aldı.

  Mapfre Genel Sigorta'nın Yeni Adı Mapfre Sigorta
  Yoğun ve sistemli çalışmalarla geçen, büyük bir birikim ve deneyimi beraberinde getiren yapılanma sürecinin ardından Mapfre Genel Sigorta, kurumsal kimliğini revize ederek, adını Mapfre Sigorta olarak sadeleştirdi. Ulaştığı başarı düzeyini toplumda sağladığı güvene borçlu olan Mapfre Sigorta, çalışma prensibini, son reklam ve tanıtım filminde “Güven her dilde aynı” sloganı ile özetledi. Oldukça ilgi gören, başarılı reklam filminde, Mapfre Sigorta’nın yeni kurumsal kimliği tüm ruhu ile hedef kitlesine aktarıldı.

  Mapfre Sigorta, güven ilkesini önde tutarak sigortacılığın tüm branşlarında yenilikçi bir yaklaşımla dinamizmi artırıyor. Trafik sigortası alanında; kasko değer listesi hazırlama, kasko değer ve trafik sigortası sorgulama, araç sigortası, araç kasko değeri, araç sigorta sorgulama, trafik sigortası hesaplama hizmeti sunan firma, sektörde yarattığı ivme ile adından söz ettiriyor. Zorunlu trafik sigortası işlemlerinde de güvenilir isim olan Mapfre Sigorta, danışanlarına sigorta sorgulama hizmeti de veriyor. Araç sahipleri için huzur ve güvenli sürüş anlamına gelen, sigorta şirketleri için önemli bir başarı kriteri teşkil eden araba sigortası, Mapfre Sigorta’nın uzmanlık alanları arasında yer alıyor. Trafik sigortası fiyatları, kasko fiyatları, araç sigortası fiyatları, kasko hesaplama, araba sigorta sorgulama ve trafik sigortası teklif bedelleri hizmetleri de, Mapfre Sigorta müşterisinin yüzünü güldürüyor. Yenilenen heyecanı ile geleceğe güvenle bakan Mapfre Sigorta, herkesi gelecek için bir adım atmaya, hizmetlerinden yararlanmaya davet ediyor. Siz de geleceğinizi Mapfre tecrübesiyle tasarlayın, geleceğe güvenle bakın.

 • Sigortacılık sektöründe güvenin adı Mapfre Sigorta
  On yılı bulan bir dönüşüm sürecinin sonunda sektörünün öncü kuruluşlarından biri haline gelen ve kimliğini yenileyen Mapfre Sigorta, benimsediği en önemli kurumsal kavram olarak güven unsurunu ön plana çıkarıyor. Hedef kitlesine hitap eden son reklam çalışmasını da güven kavramı merkezinde hazırlayan Mapfre, güven duygusunun tüm insanlar için ne denli önemli olduğu gerçeğini vurguluyor. Hangi dili konuşuyor olursa olsun, kalpteki güven duygusu aynı derecede önemli ve anlamlı. Ülkemizden, ABD ve İspanya’dan üç farklı kişinin hayatından kesitlerle temayı işleyen reklam filmi, kültürler farklı olsa da güven ihtiyacının temel değerini koruduğunu gözler önüne seriyor. Güven, herkes için ihtiyaçtır. Mapfre, bu ihtiyaca cevap verir. Being Çözüm imzası taşıyan, Bertan Başaran’ın yönetmenliğini üstlendiği reklam filmi, güven temasını çok başarılı şekilde ön plana çıkarıyor.

  Her Dilde Güven: Mapfre Sigorta
  Alanında başarılarıyla adından söz ettiren Mapfre Sigorta, “Her dilde güven” sloganını tanıtım filminde kullandığı gibi, profesyonel faaliyetlerinde kendisine düstur ediniyor. Tüm hizmet ve ürünlerini, güven ilkesi etrafında biçimlendiriyor. Mapfre Sigorta’nın zengin ürünü çeşitliliği içerisinde, her ihtiyaç ve beklentiye hitap eden pek çok seçenek bulunuyor. Güvenli bir trafik deneyimi adına; trafik sigortası, trafik sigortası sorgulama, trafik sigortası hesaplama hizmetleri öne çıkıyor. Ayrıca; kasko değer, araç kasko değeri, kasko hesaplama ve kasko değer listesi hizmetleri ile sürücülerin araç güvenliğini destekliyor. Araç sigortası, araba sigortası, araç sigorta sorgulama ve araç sigortası teklif çalışmalarının yanı sıra Mapfre, zorunlu trafik sigortası uygulamalarını da üstleniyor. Mapfre Sigorta ile sigorta sorgulama uygulamasından yararlanan danışanlar, güvenli bir yaşamın tüm gereklerine kolayca ulaşıyor. Profesyonel sigortacılık anlayışını yansıtan sigorta şirketleri arasında özel bir yeri olan Mapfre Sigorta’nın gerek trafik sigortası fiyatları, gerekse kasko fiyatları, kullanıcı dostu nitelikleriyle daha güvenli bir yaşamı mümkün kılıyor.

  Mapfre Sigorta’nın hizmetlerinde ortaya koyduğu kalite ve gelişmişlik düzeyi; uzun yılların birikimi ile yenilikçi ve dünyayı iyi takip eden bir bakış açısını birleştiriyor. Mapfre’nin başarısı, evrensel bir güven arayışına en çağdaş cevabı veriyor. Farklı ülkelere, farklı renklere ve farklı kültürlere rağmen, her dilden pek çok birey, güven duygusunu aynı isimde buluyor.

NAMAZ VAKİTLERİ