MEDYAJANS.COM

ANASAYFA » EKONOMİ HABERLERİ » TGRTHABER.COM EKONOMİ HABERLERİ

TGRTHABER.COM EKONOMİ HABERLERİ

TGRT Haber - ekonomi

 • New York borsası düşüşle kapandı
  New York borsasında endeksler, haftanın ilk işlem gününü düşüşle tamamladı.

 • Bireysel emeklilikte yeni model! Artık çıkış olmayacak
  Avustralya modelini benimseyen çalışmaya göre ölüm ve ciddi hastalıklar dışında emekli olana kadar BES’ten çıkılamayacak. Diğer koşul ev sahibi olmak. İlk kez ev sahibi olacaklar BES’ten çıkıp birikimini de evin peşinatı olarak kullanacak. Bu durumda ev peşinatının yüzde 25’ini de devlet vermiş olacak. Konu ile ilgili TOKİ ile de çalışılacak.

 • EYT Yasası SON DURUM ERKEN Emeklilikte YAŞA TAKILANLAR ile ilgili SON DAKİKA YASA ÇIKTIMI!!! | EYT ÇIKACAK MI? EYT YASASI SON GELİŞME tıkla
  Emeklilik yaşa takılanlar bugün son haber. EYT YASASI SON Durum, Erken Emeklilikte Yaşa takılanlar ile ilgili son dakika!! | EYT ÇIKACAK MI? EYT YASASI SON GELİŞME... EYT Son durum ve son gelişmeler bu haberde. Eyt ne zaman çıkıyor, teklif meclise sunuldu mu? Milyonlarca emekli adayının heyecanla beklediği 'emeklilikte yaşa takılanlar' için sevindirici haber geldi. MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem kanun teklifi verdi. Emeklilikte Yaşa Takılan Vatandaşlar, EYT 2018 ve erken emeklilik yasası ile ilgili Meclis'ten gelecek haberi bekliyor. Peki erken emeklilik çıkacak mı? 2018 EYT hakkında merak edilen tüm detayları haberimizde sizler hazırladık. İşte son dakika EYT son durum bilgileri ve erken emeklilik yasası ve emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarla ilgili en son haberler... Emeklilikte yaşa takılanlar için yasa çıkacak mı?

 • IHI DALGAKIRAN Turbo Kompresörleri 11 Ekim 2018’de görkemli bir törenle Dilovası/Kocaeli fabrikası üretime geçti
  Türkiye’deki istihdamı artırmak ve ithalat oranını düşürmek amacıyla IHI DALGAKIRAN Turbo Kompresörleri 11 Ekim 2018’de görkemli bir törenle Dilovası/Kocaeli fabrikası üretime geçti.

 • EYT, Emeklilikte yaşa takılanlara bir destek de Türk-İş'ten... EYT'de son gelişmeler, son haberler...
  EYT, Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili partilerin yanı sıra sendikalardan da açıklamalar geliyor. Son olarak Türk-İş konu hakkında beyanlarını iletti. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Bizim için emeklilikte yaşa takılanlar sorununun çözülmesi, asgari ücretin yükseltilmesi ve KİT’lerdeki taşeron işçilerin kadroya alınması kadar önemli." dedi.

 • Bakan Dönmez'den doğalgaz müjdesi!
  İstanbul Yeni Havaalanı'nda gerçekleştirilen ‘Türkiye 2023 Zirvesi’nde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Bu yıl sonuna kadar doğal gaz gitmeyecek hiçbir şehrimiz kalmayacak” dedi.

 • SGK vatandaşlara karşılıksız olarak bir çok ödeme yapıyor! İşte o ödemeler...
  Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından vatandaşlara karşılıksız olarak yapılan bir çok ödeme bulunuyor. Ancak çoğu kişi bu ödemeleri bilmiyor. İşte SGK'nın karşılıksız olarak yaptığı ödemeler.

 • Dolar kaç lira oldu? Dolarda son durum ne? 15 Ekim döviz fiyatları
  Son Dakika... Dolar kaç lira oldu? Dolarda son durum ne? 15 Ekim döviz fiyatları Dolar/TL, yüzde 1,4 değer kaybederek 5,7934 ile yaklaşık son 2 ayın en düşük seviyesine geriledi

 • Elektrik faturalarında üçlü sınıflandırma dönemi! Yeni düzenleme Meclis gündeminde
  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun elektrik faturalarında yaptığı düzenlemeler Meclis gündemine taşındı. Toplam 8.5 milyon aboneyi ilgilendiren elektrik faturalarında Avrupa İstatistik Kurumu'nun "enerji-dağıtım bedeli, vergi ve fonlar" olmak üzere üçlü sınıflandırmaya geçildi.

 • GSM şirketlerinden flaş enflasyon kararı! İndirim geliyor...
  Türk Telekom yıl sonuna kadar açıklayacağı yeni tarifelerde yüzde 10 indirim uygulayacak, Vodafone Türkiye de bazı tarifelerde yıl sonuna kadar yüzde 10 indirime gidecek.

 • Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar
  Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Gerek enflasyon rakamları gerek kur ve faiz oranları açısından kötü bir dönemi geride bıraktık." dedi.

 • İşsizlik rakamları açıklandı
  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Temmuz ayı işsizlik rakamlarını açıkladı. Buna göre Temmuz ayı işsizlik oranı yüzde 10,8 oldu.

 • Devrim gibi! Doları tahtından edecek
  Doların tahtı kripto parayla sallanacak

 • Dünyadan teklif yağıyor
  Bugüne kadar üstlendikleri havalimanı inşaatlarını zamanında ve bütçesi dâhilinde tamamlayan Türk müteahhitlere, Çin başta olmak üzere birçok Uzak Doğu ülkesi ve Rusya’dan ciddi iş birliği teklifleri geliyor

 • Rusya ile ilk yerli para ticareti
  İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu Üyesi Nazım Kanpolat, "Bundan sonra da Rusya ile tüm ticaretlerimizde yerel para birimlerimizi kullanacağız" dedi

 • İl il konut fiyatları açıklandı! Dikkat... 6 ay içinde fiyatlar...
  Türkiye genelinde konut fiyatlarında en yüksek 5 ilin değerleri, İstanbul'da en çok yatırım yapılan ilçeler açıklandı? 6 ayda konut fiyatları artacak mı?

 • Yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor! O maaşları devlet ödeyecek
  Takvim Gazetesi'nden Faruk Erdem'in haberine göre işverenleri ve işçileri koruyacak çalışma ödeneği sürprizi çıktı.

 • Yeniden Yapılandırma Son Tarih Ne Zaman?
  Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların peşin ve ilk taksit ödemesi için verilen süre 15 Ekim Pazartesi günü sona erecek.

 • Tazminatı artırma formülü! Kıdem tazminatını artırmanın yolları nelerdir?
  Milyonlarca çalışan için bir güvence olan kıdem tazminatı hesabında birçok püf noktası var. Bu ayrıntılara dikkat ederek tazminatı artırmak mümkün.

 • İndirim desteği çığ gibi! Sayıları 700'ü buldu
  Salı günü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın başlattığı Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na Türkiye çapında destek hızla artıyor.

 • EYT çıkacak MI? EYT Çıkar Mı | EYT Son Dakika Gelişme Bugün EYT HABERLERİ SON DURUM
  EYT SON DURUM, EYT SON HABER, EYT ÇIKACAK MI?, Binlerce vatandaş bugünlerde EYT ile ilgili Son Durum gelişmelerini merak ediyor ve bu konu hakkındaki açıklamaları takip ediyorlar. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu vatandaşlar tarafından sıkça aratılan ve merak edilen konuların başında geliyor. Özellikle son dönemde yapılan açıklamalar birçok kişiyi heyecanlandandır. Peki EYT'de son durum ne? İşte detaylar.. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu haber üzerinden konu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz...

 • EMEKLİLİKTE Yaşa TAKILANLAR (EYT) 2018 | EYT 2018: İçin SON DURUM, EYT SON HABER!
  EMEKLİLİKTE Yaşa Takılan Vatandaşlar, EYT 2018 ve Erken Emeklilik yasası ile ilgili Meclis'ten gelecek haberi bekliyor. Peki erken emeklilik çıkacak mı? 2018 EYT hakkında merak edilen tüm detayları haberimizde sizler hazırladık. İşte son dakika EYT son durum bilgileri ve erken emeklilik yasası ve emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarla ilgili en son haberler... Emeklilikte yaşa takılanlar için yasa çıkacak mı?

 • Emekliye yeni zam! Güncel emekli maaşları ne kadar olacak?
  SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı netleşiyor. Yüzde 10.65'lik tahmine göre yeni maaşları hesaplandı. Maaşlarda 521 liraya varan artış göründü. Peki Ocak zammı hesabına göre emekli maaşlarında ne kadar artış görülecek? Güncel emekli maaşları ne kadar olacak? İşte detaylar...

 • Eyt YASASI SON HABER | EYT MÜJDELİ HABER| EYT SON YORUMLAR
  EYT Yasası çıkacak mı? 2018 eyt son yorumlar, EYT müjdeli haber, 2018 EYT son dakika haberleri, flaş haberler ve son açıklamalar... Emeklilikte yaşa takılanların merak ettiği tüm gelişmeler burada açıklamalar gibi aradığınız detaylar burada yer alıyor. . Özellikle son dönemde yapılan açıklamalar birçok kişi tarafından araştırılan konu başlıklarının arasında yerini alıyor. Peki EYT'de son durum ne? İşte detaylar.. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu haber üzerinden konu ile açıklamalara erişebilirsiniz...

 • Havacılık sektöründen enflasyonla mücadeleye rekor destek!
  Skytrax tarafından 4 yıldızla ödüllendirilen Türk havacılık sektörünün gururu Atlasglobal Havayolları, “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı”na destek olmak amacıyla tüm iç hat uçuşu biletlerinde 27 Aralık tarihine kadar yüzde 20 indirim yapma kararı aldı.

 • Altın fiyatları düşüşünü sürdürüyor! Altın ne kadar oldu? 13 Ekim 2018
  Düşüşünü sürdüren altının gram fiyatı 230 lira sınırında bulunuyor. Gram altının satış fiyatı 229,97 TL seviyesinde hareket ederken, çeyrek altının satış fiyatı ise 380,54 TL.

 • İŞKUR'dan yüzlerce kişiye güzel haber
  İŞKUR'dan yüzlerce kişiyi ilgilendiren bir haber geldi.

 • Milyonları ilgilendiriyor! Doğalgazda yeni dönem...
  Doğalgaz dağıtım şirketleri tarafından abonelerden talep edilen, abone bağlantı bedeli kapsamındaki sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedelleri bu kapsamdan çıkarıldı.

 • Borsa günü yükselişle tamamladı
  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,02 değer kazancıyla 96.657,42 puandan tamamladı.

 • Üniversitelere 33 milyar lira ödenek ayrılacak
  Yükseköğretim kurumlarına 2019 yılı için verilmesi öngörülen bütçe ödeneği 33 milyar liraya yaklaştı. En fazla ödeneğin yaklaşık 1 milyar 51 milyon lirayla Ankara Üniversitesine ayrılması planlandı.

 • Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum açıkladı! O süre uzatılmayacak
  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başvuru sürecinin 8 Haziran'da başladığı İmar Barışı'na bugüne kadar 6.3 milyon kişinin başvurduğunu belirterek 31 Ekim'de sona erecek olan son başvuru tarihinin uzatılması yönünde bir düşünceleri olmadığını söyledi.

 • Suudi Arabistan'a Cemal Kaşıkçı şoku! Bir milyar dolarlık proje askıya alındı
  İngiliz iş adamı Richard Branson, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ortadan kaybolması nedeniyle, Suudi Arabistan'a yapacakları bir milyar dolarlık yatırım projesini iptal ettiklerini açıkladı.

 • Son Dakika:1 DOLAR KAÇ TL NE KADAR?| Rahip Brunson kararı sonrası dolar ne kadar?
  1 DOLAR KAÇ TL 1 DOLAR NE KADAR? Piyasada gözler Rahip Brunson ile ilgili karar sonucunda dolar fiyatlarını merak ediyor. Vatandaşlar Rahip Brunson kararı sonrası dolar fiyatlarının ne kadar kadar kaç TL olduğunu merak ediyor ve bu konu ile ilgili araştırmalarda bulunuyorlar. İşte Brunson kararı sonrası 1 dolar ne kadar ve kaç TL?

 • Türkiye'de toplam otomotiv üretimi 9 ayda yüzde 5 düştü
  Türkiye'de toplam otomotiv üretimi, bu yılın 9 ayında 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 5 azalarak 1 milyon 167 bin 28 oldu.

 • Enflasyonla mücadele kampanyasına katılan firma sayısı 500'ü aştı
  Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında başlatılan indirim kampanyasına katılan firma sayısı 500'ü geçti.

 • İndirim geldi! İşte isim isim o firmalar
  Enflasyonla mücadeleye destek veren firma sayısı 200'ü aştı. Destek veren firmaların tam listesi enflasyonla topyekün mücadelenin takibi amacıyla hizmete alınan enflasyonlatopyekunmucadele.org.tr sayfasında yer aldı.

 • Enflasyonla mücadeleye destek veren firma sayısı 200'ü aştı!
  "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na ve bu kapsamda başlatılan indirim kampanyasına destek hızla büyüyor. Programın tanıtımının yapıldığı "enflasyonlamucadele.org.tr" internet sitesinden indirim kampanyasına katılan firma sayısı bir günde 200'ü aşarken, çok sayıda dernek, oda ve şirket de açıklamalarıyla programa desteklerini ilan etti. Enflasyonla topyekün mücadele için şu ana kadar 207 firma yılsonuna kadar asgari oranda yüzde 10 indirim yapmayı kabul etti

 • Yerli otomobilde son dakika gelişmesi! Yerli otomobil resimleri ilk kez ortaya çıktı
  Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nda yer alan beş ‘babayiğit’ten biri olan Zorlu Grubu, Vestel Elektronik aracılığıyla bir otomobil tasarımı için tescil başvurusu yaptı. “VEO” adı verilen Zorlu’nun otomobilinin görselleri de ilk kez ortaya çıktı.

 • 7 kömür sahasıyla 15 bin 500 kişiye istihdam sağlanacak
  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 7 kömür sahasıyla Türkiye kömür işletmeleri alanlarında ek 15 bin 500 kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

 • Bir yılda yüzde 1000`in üzerinde değer kazandı
  Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Anonim Şirketi Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu`nda kabul edilerek yasalaştı. Her gün tavan seviyelerden işlem gören ve yüzde 1000`in üzerinde değer kazanan Kalkınma Bankası hissesi banka hisseleri arasında en değerlisi oldu.

 • Türk devi konkordato istedi!
  Türkiye'nin deviydi, konkordato istedi!

 • Son dakika: Yeni Havalimanı'nda THY’nin ilk uçuş fiyatları belli oldu
  Türk Hava Yolları, İstanbul Yeni Havalimanı’ndan kampanyalı ücretlerle, Ankara, Antalya, İzmir’e 59, Ercan’a 179 TL ve Bakü’ye 99 dolara uçacak. THY, büyük göçü gerçekleştireceği 30-31 Aralık’a kadar olan 2 aylık dönemdeki ticari test amaçlı düzenli uçuşlarına ise 1 Kasım’da başlayacak. Yeni havalimanında gerçekleştirilecek uçuş takvimi de belli oldu. 31 Ekim’de ilk uçuş Ankara’ya 11.30’de yapılacak. Ankara Esenboğa’dan İHY’ye dönüş uçuşu da 13.30’da gerçekleşecek.

 • IMF Başkanı konuştu, hisse piyasaları çöktü
  IMF Başkanı Christine Lagarde`ın borsa değerlemelerinin `son derece yüksek` olduğunu söylemesinin ardından uluslararası piyasalarda sert düşüş yaşandı. Küresel düşüş yüz milyarlarca dolar mal varlığını yok etti. Yurt dışında düşüşe geçen dolar içeride de 6 TL`nın altına geriledi.

 • Türkiye 3 yıl sonra ilk kez cari fazla verdi, dolar sert düştü
  Türkiye 3 yıl sonra ilk kez cari fazla verdi Türkiye'nin cari işlemler dengesi Ağustos'ta 2.59 milyar dolar fazla verdi. Cari işlemler hesabının, Ağustos ayında fazla vermesinin açıklanmasıyla dolar/TL paritesi 6 liranın altına indi.

 • Türkiye’nin toplam makine ihracatı Eylül’de yüzde 17 arttı
  Makine İhracatçıları Birliği verileri, üçüncü çeyrek sonunda Türkiye’nin toplam ihracatının yüzde 7 artarak 123 milyar dolara ulaştığını ve makine ihracatının da yüzde 17 artarak 12.4 milyar dolara yükseldiğini ortaya koydu.

 • Türkiye'nin her tarafından indirim haberleri geliyor! Sayı hızla artıyor
  "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na ve bu kapsamda başlatılan indirim kampanyasına destek hızla büyüyor. Programın tanıtımının yapıldığı "enflasyonlamucadele.org.tr" internet sitesinden indirim kampanyasına katılan firma sayısı bir günde 100'ü aşarken, çok sayıda dernek, oda ve şirket de açıklamalarıyla programa desteklerini ilan etti.

 • Türkiye'de ilk kez üretildi!
  Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (Kardemir)Genel Müdürü Ercüment Ünal, Türkiye'nin mevcut demir yolu ağının 12 bin 532 kilometre olduğunu ve bunun 2023 yılında 25 bin kilometreye çıkarılmasının hedeflendiğini söyledi. Ünal, ray üretiminde Türkiye'nin tek milli markası olan Kardemir'in 2023 yılı için demir yolu teker üretiminde 45-50 bin adede kadar çıkacağını da belirtti.

 • Emekliye ek zam! Emekli maaşlarında ek ödeme tutarları da artıyor
  Ocak'ta SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 10.65, memur emeklilerine yüzde 11.15 artış göründü. Ayrıca maaşlarla birlikte ek ödeme tutarları da artacak. Peki emekli maaşına gelen ek zam maaşlara ne kadar yansıyacak? Güncel emekli maaşları ne kadar olacak? İşte milyonlarca emekliyi ilgilendiren detaylar haberimizde...

 • Dizel araçların trafiğe çıkması yasaklandı
  Almanya'nın başkenti Berlin'de dizel motorlu araçların trafiğe çıkması kısmen yasaklandı.

 • Dünyada en çok dolar milyarderine sahip 20 şehir
  Dünya'da en çok dolar milyarderine sahip 20 şehir açıklandı. Listeye dahil olan İstanbul 12'nci sırada yer aldı.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna: Yıl sonuna kadar ulaşımda ve ekmekte zam yapmayı düşünmüyoruz
  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, yıl sonuna kadar ekmekte ve ulaşımda zam yapmayı düşünmediklerini açıkladı.

 • On binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Çalışmadan emeklilik...
  Bu habere dikkat! On binlerce kişiyi ilgilendiriyor...

 • Çin'in en zengini Alibaba'nın Jack Ma oldu
  Çin'in en zengini 270 milyar yuan (39 milyar dolar) kişisel servetiyle e-ticaret devi Alibaba'nın Yönetim Kurulu Başkanı Jack Ma oldu. Öte yandan listede ilk 10'u, iki kişinin eşdeğer serveti nedeniyle 11 kişi paylaştı.

 • Firmalardan indirim kararı! İşte indirim yapılacak 50 ürün! İşte indirimli fiyatlar...
  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Atatürk Orman Çiftliği, Et ve Süt Kurumu ve Toprak Mahsülleri Ofisi'nin fiyatlarda indirime gideceğini duyurdu. Peki indirim yapılacak 50 ürün ne? Ürünlerin indirimli fiyatları ne kadar? İşte tüm detaylar...

 • 2019 asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zammı 2019
  Milyonlarca vatandaş askeri ücret 2019 yılında ne kadar olacak? sorusunun cevabını merak ediyor ve bu konu ile ilgili araştırmalarda bulunuyorlar. İşte 2019 askeri ücret ile ilgili son gelişmeler...

 • MTV 2019 Araç Vergisi Ne Kadar? MTV 2019 Hesaplama Ödeme
  2019 MTV fiyatları, 2019 mtv hesaplama ve ödeme... MTV 2019 ile ilgili yapılan değişiklikleri ve ücretlendirmeleri açıklandığı andan itibaren buradan öğrenebilir ve motorlu taşıtlar vergisi tutarını bu haberimiz aracılılığıyla yapabilirsiniz.

 • 2019 Emlak Vergisi Ödeme ve Sorgulama|2019 Emlak vergisi artışı ne kadar? Ne zaman ödenmeye başlayacak
  Emlak vergisi ödeme 2019... Emlak vergisi sorgulama... 2019 Emlak vergisi ödeme ve sorgulama işlemlerini bu haberimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) İnternet Vergi Dairesi kapsamında online olarak borç sorgulama ve ödeme işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Vatandaşlar emlak vergilerini T.C kimlik no bilgileri ile kolayca öğrenebilirler. İşte konu ile ilgili detaylı açıklamalar...

 • TOKİ Emekliye ucuz ev hangi illerde 2019 ? Emekli vatandaşlar TOKİ'den nasıl konut alabilir?
  2019 yılında TOKİ'den ucuz ev satın almak isteyen emekli vatandaşlar, emekliye ucuz ev hangi illerde veriliyor,emeklilere özel toki başvuru şartları neler araştırması yapıyor. Bu haberimizde tüm bunlar ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.İşte ayrıntılar...

 • Enerjide iki dev hamle... Dışa bağımlılık azalacak!
  Yıllık 10 milyon ton ham petrol işleme kapasitesine sahip Star Rafinerisi haftaya üretime başlıyor. Akdeniz’de ilk sondaj çalışması da bu ay sonunda gerçekleştirilecek.

 • Enflasyona karşı tek yürek
  Hükûmet, Türkiye’nin yaşadığı kur saldırılarının ardından yüzde 25’e dayanan enflasyona karşı çok etkili bir tedbir paketi açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iş dünyasının da katıldığı toplantıda, her kesimi rahatlatacak maddeleri açıkladı. Tedbirlerin “vatandaşın alışverişini ucuzlatan, çiftçilerin giderlerini azaltan, sanayicinin finansman maliyetlerini düşüren” doğrudan etkilere sahip olduğu dikkat çekti. Önlemlere bakıldığında; birçok kurumun fedakârlık yaparak ve elini taşın altına koyarak, enflasyonla büyük mücadeleye doğrudan destek verdiği görüldü. İşte Türkiye’ye nefes aldıracak ve yüksek enflasyonun belini kıracak hamleler.

 • Borsa günü yükselişle tamamladı
  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,67 değer kazancıyla 96.731,76 puandan tamamladı.

 • Huawei de Türkiye'de mağaza açıyor!
  Son dönemde ürünleri Türk tüketiciler arasında büyük rağbet görmeye başlayan Çinli teknoloji devi Huawei Türkiye'de kendi mağazalarını açmaya hazırlanıyor.

 • Enflasyonla mücadeleye özel web sitesi açıldı
  Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında hazırlanan "enflasyonlamucadele.org.tr" internet sitesi faaliyete geçti. "#TürkiyeKazanacak" etiketiyle yayına başlayan sitede, programa katkı sağlamak isteyen firmalar duyurulacak.

 • Bakan Varank açıkladı! KOSGEB ödemeleri 3 ay ertelendi
  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı' kapsamında açıklamalarda bulundu.

 • Bakan Albayrak, Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'nı açıkladı
  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'nı İstanbul Kongre Merkezi'nde açıkladı.

 • Market zincirlerinden 2 ay boyunca indirim kararı
  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Et Süt Kurumu 10 kalem üründe yüzde 10 indirim yapacak." dedi.

 • İl il konut fiyatları açıklandı! 6 ay içerisinde...
  Son dönemde herkes bir şekilde finansman sağlayıp, ev sahibi olmak istiyor. Bu da konu fiyatlarının merak edilmesine yol açıyor. İl il konut fiyatları açıklandı. Ayrıca ev sahibi olmak istiyorsanız uyarılara dikkat!

 • Türkiye'den çok önemli karar! 17 Ekim'den itibaren geliyor...
  Türkiye, Dünya Ticaret Örgütü'ne (WTO) çelik sektörünü ithalattaki artıştan korumak için 17 ekim'den itibaren ithalat kotası uygulayacağını bildirdi. Kotayı aşan çelik ithalatına yüzde 25 ek gümrük vergisi uygulanacak.

 • Milyonları ilgilendiriyor! Bunu bilen çalışanlar daha fazla kazanıyor...
  İş akdinin feshinde işçiye ödenen kıdem ve ihbar tazminatı bordroda görülen brüt ücret üzerinden yapılıyor. Buna "çıplak ücret" deniliyor. Tazminatın, işçiye ayni veya nakdi olarak ödenen ücret dışındaki para veya para ile ölçülebilen menfaatler de dikkate alınarak "giydirilmiş ücret" üzerinden ödenmesi gerekir. Peki " Çıplak cüret" nedir? "Giydirişmiş ücret" nedir? İşte detaylar...

 • Finansal Kurumlar Birliği'nde Adem Duman dönemi | Adem Duman kimdir?
  Finansal Kurumlar Birliği'nin (FKB) 20 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında, Mehmet Cantekin’den boşalan Başkanlık görevine Turkcell Finansman Genel Müdürü Adem Duman getirildi. Peki Adem Duman kimdir? işte detaylar...

 • Son dakika: Enflasyonla mücadele programı yarın açıklanıyor
  Türkiye Bankalar Birliği’nin, reel sektörün kredi borç ödemelerinin yapılandırılmasına ilişkin açıklamada bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Yarın açıklayacağımız Enflasyonla Topyekun Mücadele programı ile bu dayanışmayı çok daha ileri taşıyacağız" dedi.

 • TBB, bankalara yönelik yeni bir tavsiye kararı aldı
  Türkiye Bankalar Birliği'nin tavsiye niteliğindeki kararına göre, bankalar ve diğer finansal kuruluşlara toplam nakit kredi borcu 15 milyon TL’nin altında olan işletmelerden belli şartları sağlayanlar vadesi gelen taksitleri 24 aya kadar vadelendirebilecek.

 • Doğum yapan annelerin hakları neler? 2018 doğum yapan annelerin hakları, işte detaylar
  Çocuğu olanlara 300-600 lira doğum yardımı, 149 lira süt parası ile iş göremezlik ödeneği veriliyor. Yarım gün çalışma ödeneği de dahil edilince çalışan yeni anneye devletin ödediği para 7500 lirayı buluyor.

 • Dolar haftaya nasıl başladı? Dolarda son durum ne? 8 Ekim döviz fiyatları
  Dolar haftaya nasıl başladı? Dolarda son durum ne? 8 Ekim döviz fiyatları ve detaylı bilgi haberimizde.Cuma günü 6.21 seviyelerini test eden, ABD tarımdışı istihdam verileri sonrası 6.1030'a kadar gerileyen Dolar/TL yeni güne 6,1544 seviyesinden başladı. Bu haftanın ana gündemi ev hapsindeki ABD'li rahip Andrew Brunson'ın Cuma günü gerçekleşmesi beklenen mahkeme kararı olacak. ABD ile ilişkilerin bozulmasına neden olan ve halihazırda ev hapsinde tutulan ABD'li Rahip Brunson'ın mahkemesi 12 Ekim'de gerçekleşecek.

 • İŞKUR 2 bin dolar maaşla eleman arıyor
  Hükûmetin istihdam seferberliği ülke sınırlarını aştı. İŞKUR 2 bin dolar maaş ile personel alımı yapacak. İstihdam edilecek işçiler, Almanya, Suudi Arabistan, Libya, Irak, Kuveyt ve Avusturya gibi ülkelerde çalıştırılacak.

 • Milyonlarca emekliye güzel haber
  9 milyonu aşkın SSK ve Bağ-Kur emeklisinin gözü ocak zammında. Temmuz-eylül enflasyonu yüzde 9.34 çıktı. Buna göre, 2000'den önce emekli olan SSK'lılarda en düşük maaş bin 873 liraya yükselecek.

 • 1 trilyon dolarlık proje... Akın akın Türkiye'ye geliyorlar!
  Çin Halk Cumhuriyeti, hazırlıklarını sürdürdüğü bir trilyon dolarlık "Bir Kuşak, Bir Yol" adlı dev ulaşım projesinin geçtiği Türkiye'ye, turizm alanında da iş birliğini her geçen yıl artırıyor.

 • TOKİ'nin indirim kampanyasına büyük ilgi
  TOKİ'nin yüzde 24 indirim kampanyasına 11 günde katılan vatandaşların yüzde 95'i, 217 milyon liralık borçlarını kapatarak tapularını almaya hak kazandı.

 • Berat Albayrak: Ekonomide dengelenme süreci başladı
  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomide dengelenme başladı, bütçe disiplininden taviz yok" dedi. Albayrak, enflasyonla mücadele için güçlü bir program açıklanacağını da söyledi.

 • Denizden palamut fışkırıyor! Fiyatı dibe vurdu...
  Havaların düzelmesiyle Karadeniz'e açılan balıkçılar, denizden kasaları doldurarak döndü. Balık miktarında yaşanan bolluk fiyatlara yansırken, palamudun tanesi tezgahlarda 5 liraya kadar geriledi.

 • Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Tazminat artık garanti...
  Çalışma hayatında önemli değişiklikleri içeren Yeni Ekonomi Programı (YEP) tazminat sorununu da çözüme kavuşturacak. Yeni sistemle birlikte hem işveren hem de çalışan açısından avantajlı bir durum ortaya çıkacak.

 • Milyonların gözü bu haberde! Güncel emekli maaşları ne kadar olacak?
  SSK emeklisine en az bin 873 TL! Güncel emekli maaşları ne kadar olacak?

 • Rusya, Avrupa ile ticarette doları bırakmak istiyor
  Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı ve Maliye Bakanı Anton Siluanov, Avrupa'nın, Rusya ile ticarette dolar kullanımını bırakmak istediğini belirterek, "Avrupa'nın kendi Euro-SWIFT sistemini kuracağına yönelik gelişmeleri takip ediyoruz. Böyle bir girişime biz de katılmaya hazırız." dedi.

 • Tüm dünyaya ilan etti! 'Biz de katılmaya hazırız'
  Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı ve Maliye Bakanı Anton Siluanov, Avrupa’nın, Rusya ile ticarette dolar kullanımını bırakmak istediğini belirterek, “Avrupa’nın kendi Euro-SWIFT sistemini kuracağına yönelik gelişmeleri takip ediyoruz. Böyle bir girişime biz de katılmaya hazırız.” dedi.

 • Bursa'da ekmek zammı iptal edildi
  Bursa'da 250 gram ekmeğe bir ay önce yapılan 25 kuruşluk zammın iptal edilmesi, vatandaşları memnun etti.

 • Yeni dönem başlıyor! Artık e-Devlet'ten yapılacak...
  Adalet Bakanlığı'nın yaptığı çalışmayla, bilirkişi olmak isteyenlerin başvuruları "e-Devlet" üzerinden yapılacak. Uygulamaya, ilk kez 5 Kasım'daki müracaatlarla başlanacak.

 • Ticaret Bakanlığı: 'Yerli Üretim' logosu kullanılması zorunludur
  Ticaret Bakanlığı, Türkiye'de yatırım yapan ve katma değer üreten firmalar tarafından Türkiye'de üretilen ve satışa sunulan her tür mal için fiyat etiketlerinde 'Yerli Üretim' logosu kullanılmasının zorunlu olduğunu açıkladı.

 • Dolar kuru bugün ne kadar? (5 Ekim 2018 dolar - euro fiyatları)
  Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

 • Borsa güne düşüşle başladı
  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,15 azalışla 94.354,64 puandan başladı.

 • Çeyrek altın, tam, gram altın fiyatları bugün (şu an) ne kadar? - 5 Ekim
  Altın fiyatları ile ilgili son dakika hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Döviz kurlarında yaşanan hareketlilik bu piyasaya olan ilgiyi biraz daha arttırmış bulunmakta. "Çeyrek altın bugün ne kadar" sorusu trendlerin başında geliyor. Altına yatırım yapacak olan vatandaşlar internet üzerinden altın fiyatları bugün ne kadar? sorusunu sıkça takip ediyor. Son zamanlarda inişli çıkışlı bir grafik sergileyen altın fiyatları ile ilgili tüm gelişmeler haberimizde. Peki gram, çeyrek, yarım ve tam altın ne kadar?

 • İkramiyede 23 bin, maaşta 650 TL artış
  AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim vaatleri arasında yer alan 3.600 ek göstergenin hayata geçmesi için çalışmalar hızlandı.

 • Milyonların beklediği haber geldi! Ocak zammı belli oldu...
  2018 yılı enflasyon tahminlerine göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 10,65 olacak. Bu tahmin gerçekleşirse, maaşlarda 108,78 lira ile 521,02 lira arasında artış yaşanacak.

 • Doğalgaz faturasını yüzde 35 azaltmak mümkün
  Sıcaklar düştü, yağışlar başladı ve doğalgaz ile elektriğe zam geldi. Son 3 ayda gelen zamların etkisi, gaz kullanımının arttığı kış döneminde iyice hissedilecek. Uzmanlar, alınacak küçük tedbirlerle doğalgaz faturalarında düşüşler sağlanabileceğini ifade ediyor.

 • Merkez Bankası raporu: Fırsatçılar zam yaptı
  Kur artışını bahane edip fırsatçılık yapanlara karşı mücadele devam ederken, Merkez Bankası da, döviz geçişkenliği düşük ürünlerde bile yüksek fiyat artışı yapıldığını tespit etti

 • Gençlere müjde: Bunu yapana aylık 1602 lira verilecek
  Hükümetten gençlere bir müjde daha geldi. Devlet çıraklık eğitimi alanlara hem aylık 1602 lira harçlık verecek hem de gençlerin primlerini yatıracak. Detaylar haberimizde...

 • Milyonlarca lira bankada unutuldu!
  Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bankaya yatırdığı 99 milyon liralık gelir ve aylık, hak sahipleri tarafından bankadan çekilmediği için kuruma geri döndü. SGK’nın ödediği gelir ve aylıkları almak için beş yıllık zaman aşımı bulunuyor. Zaman aşımı dolduktan sonra para kuruma gelir kaydediliyor. Kimler, hakları olduğu halde bankadan para çekmeyi unutuyor? Hak sahiplerinin, parayı almak için ne yapması gerekiyor? Beş yıllık zaman aşımından sonra hak iddia edilebilir mi? İşte cevapları...

 • Borsa günü düşüşle tamamladı
  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,77 değer kaybıyla 94.496,80 puandan tamamladı.

 • Ürdün'e 2,4 milyar dolarlık destek
  Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Kuveyt, Ürdün ekonomisine yaklaşık 2,4 milyar dolarlık destek sağladı.

 • Palamut 5 liranın altına düşecek
  Karadeniz'de, yaklaşık 170 kilometrelik sahil şeridine sahip Kastamonu'da balık sezonunda yaşanan bereket, balıkçıların yüzünü güldürdü.

 • Borsa ilk yarıda düştü
  Borsa İstanbul, günün ilk yarısında yüzde 1,62'lik düşüşle sürekli müzayede işlemlerine verilen araya girdi.