MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » DÜNYA HABERLERİ » MYNET.COM DÜNYA HABERLERİ

MYNET.COM DÜNYA HABERLERİ

Mynet dunya Haberler

www.mynet.com/haber/

 • Donald Trump'ın ekibi hakkındaki Rusya soruşturmasında 5 kilit isim
  ABD Başkanı Donald Trump'ın ekibi ile Rusya arasında bağlantılar bulunduğuna yönelik iddialar üzerine başlatılan soruşturma, ABD gündeminin ilk sıralarında yer almaya devam ederken soruşturmayla ilgili 5 kilit isim hakkında bilinenleri derledik.

 • İngiltere'deki katliamcının yeni görüntüleri ortaya çıktı
  İngiltere'nin Manchester kentinde, Ariana Grande'nin konserini sonunda konser salonu girişinde düzenlenen terör saldırısında 22 kişi ölmüş, 59 kişi yaralanmıştı. O saldırıyı düzenleyen Salman Abedi’nin yeni görüntüleri ortaya çıktı. İngiliz medyasının paylaştığı görüntülerde saldırgan, içinde patlayıcı düzeneğin olduğu tahmin edilen siyah bir sırt çantası takıyor.

 • Trump'ın damadına FBI soruşturması
  ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner'in, Rusya'nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile yaptığı görüşmelerden dolayı Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) soruşturmasına takıldığı bildirildi. FBI'ın eski patronu James Comey'nin görevine 10 Mayıs'ta son veren Trump, Rusya soruşturması nedeniyle zor günler geçiriyor. Bu durumun da Beyaz Saray ile FBI arasındaki gerilimi iyice artıracağı yorumları yapılıyor.

 • ABD'nin en zengin kadınları arasında bir Türk
  ABD'de uzay ve savunma şirketi sahiplerinden Türk iş kadını Eren Özmen, Forbes dergisinin ABD'deki "Servetini Kendi Yapan En Zengin 50 Kadın Listesi"nde 16'ncı sırada yer aldı. Özmen, önceki yıllarda Forbes'ın listesinde daha alt sıralardaydı. Eren Özmen'in eşiyle sahibi olduğu SNC, NASA ve Avrupa Uzay Ajansı ile çalışma başarısı dışında dünyanın en yenilikçi 10 şirketi arasında yer alıyor.

 • Washington'daki kavga: Kongre'de Türkiye kınandı, Ankara tepki gösterdi
  ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında, Washington'daki Türk Büyükelçilik Konutu önünde yaşanan kavgayla ilgili Türkiye'yi kınayan tasarıyı kabul etti. Türk Dışişleri ise tasarıya tepki gösterdi.

 • Senato Komisyonundan İran’a Yeni Yaptırım Kararı
  Senato Dış İlişkiler Komisyonu, uluslararası teröre desteği ve balistik füze programı nedeniyle İran’a yeni yaptırımlar uygulanması yönündeki kararı oy çokluğuyla onayladı.

 • Brüksel'deki Protestocuların Hedefi Hem Trump Hem NATO
  Brüksel’den bildiren Amerika’nın Sesi Avrupa Muhabiri Luis Ramirez’e göre Avrupa’daki son terörist saldırılar, Trump’ın terör karşıtı çabalarını arttırması için Avrupalı müttefiklerin gerek duyduğu desteği sağlayacağı anlamına geliyor.

 • Gazeteciler Türkiye’yi Paris’te Protesto Etti
  Sınır Tanımayan Gazeteciler örgütü Paris’te Türk Büyükelçiliği önünde Türkiye’de açlık grevine başlayan fotoğrafçı Mathias Depardon’un serbest bırakılması amacıyla gösteri düzenlendi.

 • Temsilciler Meclisi Başkanı Ryan da Erdoğan’ın Korumalarını Kınadı
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Washington ziyareti sırasında Büyükelçilik Konutu önünde yaşanan olaylara Amerika içinden gelen tepkiler giderek büyüyor. Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan Erdoğan'ın korumalarının müdahalesini kınadı, Kongre'de de kınama tasarısı kabul edildi.

 • ABD'den koruma kavgasına kınama
  ABD'de Dış İlişkiler Komitesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumalarının karıştığı kavgayı kınayan bir tasarıyı onayladı.

 • ABD Kongresi'nin 'Türkiye' kararına Dışişleri'nden sert tepki
  Dışişleri Bakanlığı ABD Temsilciler Meclisi'nde alınan kararla ilgili sert bir açıklama yayımladı. Açıklamada, "ABD Temsilciler Meclisi'nin Dış İlişkiler Komitesinin kabul ettiği karar tasarısını reddediyoruz" denildi. Açıklamada ayrıca "ABD güvenlik görevlilerince sebep olunan ve Bakanlığımızca resmen protesto edilen bir gelişmenin yaşanmasına yol açan aşırı ve saldırgan davranışların da henüz izahı yapılmamıştır." ifadeleri kullanıldı.

 • Zarrab hakkından vazgeçti
  ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamaları ile 19 Mart 2016’da tatil için gittiği Miami’de gözaltına alındıktan sonra tutuklanan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab yine yargıç karşısına çıktı. Türkiye saati ile 16:30’da başlayan duruşmaya güvenlik görevlileri eşliğinde getirilen Reza Zarrab, mahkeme salonuna girer girmez izleyiciler arasında bulunan aile avukatı Şebnem Eriş’e ‘Kötü mü’ diye sordu.

 • NATO, IŞİD'e karşı koalisyona katılacak!
  Brüksel'de toplanan NATO zirvesi sona erdi. Son dakika habere göre, zirvenin sonunda konuşan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, NATO'nun IŞİD karşıtı koalisyona katılacağını açıkladı. Stoltenberg ayrıca, NATO'nun savaşta etkin muharip rol üstlenmeyeceğini de bildirdi. Stoltenberg, zirve öncesi yaptığı konuşmada "Bu, NATO'nun terörizme karşı mücadelesine bağlılığı hakkında güçlü bir mesaj verecektir" ifadesini kullanmıştı.

 • TürkiyeAB hattında ihtiyatlı adımlar
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de AB liderleriyle buluşmasında "Türkiye AB'den vazgeçmedi" mesajını verdi.

 • İngiltere'ye net göç 2016'da 248 bine düştü
  İngiltere'ye net göç, 2016'da 2015'e kıyasla 84 bin düşerek 248 bine geriledi. Düşüşün İngiltere'den AB'den ayrılma kararıyla bağlantılı olduğu düşünülüyor.

 • ‘Musul’daki Hava Saldırısında IŞİD Cephanesi Patladı’
  ABD ordusu, Musul’da iki ay önce düzenlediği hava saldırısı sonrası 105 sivilin ölmesini, binadaki IŞİD silahlarının kazara patlamasına bağladı.

 • ABD Kongresi'nden flaş Türkiye kararı
  ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korumalarının Washington’daki Büyükelçilik Konutu önünde protestoya müdahalesini kınayan karar tasarısını kabul etti. Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı Ed Royce, Cumhuriyetçi Parti Çoğunluk Lideri Kevin McCarthy ile Demokrat Partili Üye Whip Steny Hoyer tarafından hazırlanan tasarı Dış İlişkiler Komisyonu’nda görüşüldükten sonra onaylandı.

 • 25 Mayıs Perşembe Gününden Fotoğraflar
  Günden Fotoğrafa Yansıyanlar.

 • NATO zirvesine Trump damga vurdu
  Brüksel'de düzenlenen NATO zirvesine ABD Başkanı Donald Trump'ın yaptığı hareket damga vurdu. Dünya liderlerinin bir araya geldiği zirvede, aile fotoğrafı çektirilirken ABD Başkanı Trump, Karadağ Başbakanı Duşko Markoviç'i omuzundan tutarak itti. ABD Başkanı ardından mağrur bir ifadeyle en ön sırada poz verirken, Karadağ Başbakanı Markoviç hiçbir şey olmamış gibi davrandı.

 • Uyuşturucu tacirlerinden pes dedirten yöntem
  Ecstasy hapıyla yakalanan güvercin, tutuklandı. Akıllara durgunluk verecek olayda, güvercinin sırtına yapılan küçük gizli cepte 200 hap ele geçirildi. Kuveyt'te yaşanan olayda, yüz yıllar boyunca haberleşme aracı olarak kullanılan güvercin, bu kez yasa dışı bir olayla anıldı. Kuveytli yetkililer, sırt bölgesine küçük gizli bir cep yapılmış bir güvercin ele geçirdi. Güvercinin arka tarafında bulunan gizli cebin, fark edilmemesi için güvercinin rengine yakın bir kumaşla yapıldığı görülüyor.

 • Protest müziğin babası Martin Luther mi?
  We Shall Overcome, Give Peace a Chance gibi protest şarkılar ile Protestanlığın babası olarak bilinen Martin Luther arasında nasıl bir bağlantı var?

 • Manchester Bombacısı İstanbul’dan Geçmiş
  Konuyla ilgili olarak bilgi veren Türk yetkili, Salman Abedi’nin 18 Mayıs’ta İstanbul’a gittiğini daha sonra da Düsseldorf’a geçtiğini belirtti.

 • Yunanistan'da eski başbakana bombalı mektup
  Eski Başbakan Lucas Papademos bir zarfa yerleştirilen patlayıcının infilak etmesiyle yaralandı.

 • NATO, IŞİD karşıtı koalisyona katılmaya hazırlanıyor
  NATO, bugün Brüksel'de başlayan toplantıda alınacak kararla, Irak Şam İslam Devleti'ne karşı ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyona katılmaya hazırlanıyor. ABD Başkanı Donald Trump toplantının başında yaptığı konuşmada NATO'nun özellikle odaklanması gereken konulara ilişkin görüşlerini açıklamış ve "NATO'nun geleceği, terörizm, göç ve Rusya'dan gelen tehditlerle NATO'nun doğu ve güney sınırlarına odaklanmalı" demişti.

 • Erdoğan ve Bahçeli Arasında 'Darbenin Siyasi Ayağı' Tartışması
  Bahçeli, darbeyle ilgili sadece askerlerin yargılandığına dikkat çekerken, Erdoğan, MHP’ye seslenerek “Önce bunlar kendi içlerindeki işleriyle uğraşsınlar, onları temizlesinler” dedi.

 • Merkel İncirlik'ten çekilmekle tehdit etti
  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Alman askerlerini ziyaret izni verilmediği takdirde İncirlik'ten çekileceklerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise dün Brüksel'e hareketinden önce Ankara'da yaptığı açıklamada, "Giderlerse biz ‘güle güle' deriz, başka bir şey değil" ifadesini kullandı.

 • Kanlı örgüt Eş Şebab'ın seks köleleri ortaya çıktı
  Somali'deki Eş Şebab örgütü militanlarının kaçırdığı, tecavüz ettiği ve bir ormanda tuttuğu kadınlara ulaşıldı. Zorla seks kölesi yapılan kadınlar, kirli tuzakta neler döndüğünü tek tek anlattı. İşte talihin bir türlü gülmediği, iğrenç oyunlara alet edilen o kadınlar... Kimi ormanda her akşam iki, üç erkeğin tecavüzüne uğruyordu, kimi ise çocuğunu kendi başına doğurmak zorunda kaldı. Bazıları kaçıp kurtuldu peki ya kaçamayanlar! Hikayelerini okurken gözyaşlarınızı tutamayacaksınız...

 • Güvercinin sırtında '178 adet uyuşturucu hap bulundu'
  Kuveyt'te gümrük görevlileri, bir güvercinin sırtına bağlanmış kumaş bir cepte 178 adet uyuşturucu hap buldu. Roma Dönemi'nde mesajları taşımalarıyla ünlü güvercinler, birçok ülkede hapishane mahkumları tarafından bu amaçla kullanılıyor.

 • Eski Yunan başbakanın arabasına zarflı patlayıcı
  Yunanistan'ın eski başbakanı Lucas Papademos'un arabasında bir zarfın içine yerleştirilen patlayıcı infilak etti. Devlet ajansı ANA'nın haberine göre ciddi bir şekilde yaralanan Papademos ve şoförü acil bir şekilde hastaneye götürüldü.

 • Erdoğan ile Merkel İncirlik'i görüştü
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya Başbakanı Merkel ile Brüksel'de yaptığı görüşmede İncirlik meselesi gündeme geldi.

 • Chobani CEO’su Hamdi Ulukaya’dan gençlere tavsiye
  ABD merkezli yoğurt devi Chobani’nin kurucusu ve CEO’su Hamdi Ulukaya, 19 Mayıs’ta Georgetown Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Yüksek Lisans mezuniyet töreninde bir konuşma yaptı. Erzincan’ın İliç ilçesinde geçen ilkokul yıllarında kendisine ne olmak istediği sorulduğunda “büyükelçi” yanıtını verdiğini söyleyen Ulukaya, konuşmasında sosyal adalet kavramının altını çizdi.

 • Eski Yunan başbakanı bombalı saldırıda yaralandı
  Eski Yunan başbakanı bombalı saldırıya uğradı. Eski Yunanistan Başbakanı Lukas Papadimos aracında uğradığı bombalı saldırıda yaralandı. Papadimos 2011- 2012 yılları arasında Yunanistan Başbakanlığı görevini yürüttü. 1994—2002 yılları arasında Yunanistan Merkez Bankasında Müdürlük 2002-2010 yılları arasında Avrupa Merkez Bankası'nda Başkan yardımcılığı yaptı.

 • Kongre’de Erdoğan’ın Korumalarını Kınayan Tasarı Kabul Edildi
  ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korumalarının Washington’daki Büyükelçilik Konutu önünde protestoculara müdahalesini kınayan bir karar tasarısını kabul etti.

 • Manchester bombacısı İstanbul üzerinden mi uçtu?
  Manchester'da 22 kişiyi öldüren intihar bombacısının İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden saldırıyı gerçekleştirdiği İngiltere'ye gittiği bildirildi.

 • Merkel'den 'İncirlik tehdidi
  Almanya Başbakanı Angela Merkel, NATO zirvesinin düzenlendiği Brüksel'de Türkiye ile yaşanan krizle ilgili açıklamalarda bulundu. Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yapacağı görüşmenin öncesinde Türkiye'nin Alman vekillere İncirlik ziyaretine izin vermemesi durumunda Alman ordusunun İncirlik'i terk edeceğini söyledi. İki lider, Merkel'in açıklamasının ardından bir araya geldi. Görüşme, yaklaşık yarım saat sürdü.

 • NATO Zirvesi 28 Ülkenin Liderini Biraraya Getirdi
  Zirveye aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu 28 hükümet ya da devlet başkanı katılıyor. Zirve dolayısıyla liderler ikili görüşmeler de yapıyor.

 • 25 Mayıs Amerikan Basınından Özetler
  Amerikan basınında haftaiçi her gün öne çıkan başlıkları Amerika'nın Sesi'nde bulabilirsiniz.

 • Erdoğan'dan Brüksel'de kritik AB temasları
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi için gittiği Brüksel'de ikili temaslarda da bulundu. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Steigenberger otelinde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'la bir araya gelmesinin ardından Avrupa Birliği Konseyi'nin yeni binasında AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker ile görüştü.

 • Cezaevlerinde Vardiyalı Uyku Dönemi
  Türkiye’deki cezaevleri tamamen doldu. Sorun, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Basri Bağcı’nın, Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda yaptığı sunumla gündeme geldi.

 • Manchester saldırısında olay yaratan iddia!
  Financial Times gazetesi, Manchester'daki Arena konser salonunda 22 kişinin hayatını kaybettiği, 64 kişinin de yaralandığı terör saldırısının zanlısı olduğu açıklanan 22 yaşındaki Salman Abedi'nin olaydan dört gün önce Türkiye'den İngiltere'ye döndüğünü gittiğini iddia etti. Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, Abedi'nin, yabancı bir havayolu şirketinin transit yolcusu olarak Türkiye üzerinden Almanya'ya gittiğinin belirlendiğini bildirdi.

 • Üç Aylığına Çıkan OHAL10 Aydır Yürürlükte
  En son 18 Nisan’da üç ay daha uzatılan OHAL’in süresi 19 Temmuz’da sona ermiş olacak. Ancak iktidar üyelerinin arka arkaya yaptığı açıklamalara bakılırsa Türkiye bir süre daha OHAL’le yaşamaya devam edecek.

 • VOA 60 25 Mayıs
  60 Saniyede Dünya Turu.

 • Almanya ve Türkiye Arasında Yeni Bir Kriz
  Türkiye ile Almanya arasında aylardır süren “İncirlik krizine” bu kez, suçluların iadesi krizi eklendi. Diyarbakır’da AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Yunus Koca cinayetinin azmettiricisi olarak aranan, M.

 • ‘İngiltere ABD’yle İstihbarat Paylaşımını Durdurdu’
  BBC ve France 24 kanalının haberlerine göre Manchester saldırganı Salman Abedi'nin kimliğinin saatler sonra ABD’li yetkililer tarafından basına sızdırılması İngiltere hükümeti ve polisi tarafından öfkeyle karşılandı.

 • Obama Berlin’de Brandenburg Kapısı’nın Önünde Konuştu
  Amerika eski Başkanı Barack Obama, Almanya'nın başkenti Berlin'de Brandenburg Kapısı'nda Kilise Günü kapsamında Başbakan Angele Merkel ile yaklaşık 50 bin kişinin önünde yapılan ikili sohbet oturumuna katıldı.

 • Manchester'da insan avı!
  Manchester polisi ve İngiliz gizli servisi başlattığı insan avını genişletiyor. Gözaltına alınanların sayısı 8'e yükseldi. Kent merkezinde düzenlenen operasyonların görüntüleri ortaya çıktı. İngiltere'de Manchester'da 22 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili İngiliz istihbaratı ve polisi insan avına başladı. Bir çok eve düzenlenen baskınlarda polis bombanın yapımında rol alan kişileri arıyor.

 • Fransız Bakan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı şaşırttı
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO zirvesi için gittiği Brüksel'de Fransa'nın yeni Cumhurbaşkanı Macron ile bir araya geldi. Bu görüşmenin ardından Erdoğan'ın Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile görüşmesi başladı. Erdoğan, Macron'un kendisini tanıştırdığı Fransa'nın Savunma Bakanı Sylvie Goulard karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

 • Türkiye'de üretilen 1000 ton makarnaya İtalya'da el kondu
  İtalya'da Yargıtay tanınmış makarna markalarından biri olan Garofalo'nun Türkiye'de ürettiği 1000 tona yakın makarnaya el konulmasını onadı.

 • Rusya'dan ABD'ye komünist şairi okuma tavsiyesi
  Rusya Dışişleri Bakanlığı, Donald Trump yönetimiyle Rusya'nın ilişkisini eleştirmek için Amerikan öğrencilere, "Yönetim üzerinde söz sahibi olmak istiyorsanız Rusça öğrenin" diyen eski ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'ye tepki gösterdi. Sözcü Zakharova, Kerry Bolşevik şair Mayakosvki'yi okumasını önerdi.

 • Tusk: Erdoğan ile insan haklarını görüştük
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile görüşmesi sona erdi.

NAMAZ VAKİTLERİ