MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » DÜNYA HABERLERİ » MYNET.COM DÜNYA HABERLERİ

MYNET.COM DÜNYA HABERLERİ

Mynet dunya Haberler

www.mynet.com/haber/

 • Türkiye en güçlü pasaportlar listesinde 42. sıraya geriledi
  Dünyada en güçlü pasaporta sahip ülkelerin Almanya ve Singapur olduğu açıklandı. Türkiye ise geçen yıla göre bir basamak gerileyerek 42 sırada yer aldı.

 • Erdoğan: AKPM'nin kararı siyasi, tanımıyoruz
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin Türkiye'yi yeniden denetime alma kararını tanımadıklarını ifade etti ve AB üyelik süreci için "Bizi oyalamaya devam ederlerse millete gideriz" dedi.

 • ABD Rusya sınırına F-35 konuşlandırıyor
  ABD'nin geçen haftalarda İngiltere'ye gönderdiği iki F-35 uçağının Estonya'ya gönderildiği bildirildi. Hava Kuvvetleri'nden yapılan yazılı açıklamada, “Konuşlandırma bir süredir planlanıyordu, mevcut olaylarla ilgisi yok" denildi. Söz konusu uçakların 15 Nisan’da İngiltere’ye gönderildiği belirtilen açıklamada uçakların hem müttefik kuvvetleri hem de ABD unsurları ile birlikte tatbikatlara katılacağı vurgulandı. ABD F-35 uçaklarını A, B ve C serisi olarak üretiyor.

 • Erdoğan: Sincar operasyonu ABD ve Rusya'ya bildirilmişti
  Reuters'a kapsamlı bir mülakat veren Cumhurbaşkanı, Irak ve Suriye'deki son askeri operasyonlara da değindi. Erdoğan, "Bizim buralardan oluşan tehdidi ortadan kaldırmaya yönelik böyle bir operasyonumuz olacak denilmiştir" diye konuştu.

 • Hollande oy verirken kendi partisini unuttu
  Fransa Cumhurbaşkanı Françoise Hollande, cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy kullanırken, ilginç bir görüntüye imza attı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, seçimler için oy kullanırken kendi partisinin pusulasını almadığı fark edildi. Hollande'ın oy işlemi, Fransa'da "acaba kendi partisine oy vermedi mi?" dedikodularına neden oldu. Hollande, eski sosyalist Bakan Macron'a ikinci turda destek olacağını açıkça bildirmişti.

 • Yunanistan Askerleri İade Etmiyor
  Yunanistan Türkiye’nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bu ülkeye helikopterle kaçarak iltica başvurusunda bulunan 8 askerden üçüyle ilgili iade isteğini geri çevirdi.

 • Amerikan Denizaltısı Güney Kore’de
  Bir Amerikan denizaltısı Kuzey Kore ile gerilim yaşanan bir dönemde Güney Kore’ye ulaştı. Füze yüklü USS-Michigan Güney Kore’ye gelmekte olan Carl Vinson uçak gemisinin liderliğini yaptığı gruba katılacak.

 • Koalisyon TSK'nın operasyonlarını onaylamadı
  ABD yönetimi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak'ın kuzeyinde Sincar Dağı bölgesinde ve Suriye'nin kuzeydoğusunda Karaçok'ta terör örgütü PKK ve Suriye uzantısı PYD'ye karşı düzenlediği hava harekatında "koordinasyon sorunu yaşandığını" öne sürerek operasyonlardan kaygı duyulduğunu açıkladı. Türkiye, söz konusu bölgelerde sabaha karşı hava harekatı düzenlemiş ve Genelkurmay Başkanlığı 70 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklamıştı.

 • 'Bay Goril' Londra maratonunu bitirebilecek mi?
  Goril neslinin korunması için çalışmalar yürüten bir yardım kuruluşuna para toplamak amacıyla Londra maratonunu goril kostümü içinde emekleyerek bitirmeye çalışan bir adam, yolun yarısına kadar geldi.

 • Erdoğan: AKPM’nin kararını tanımıyoruz
  Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKPM’nin kararının siyasi olduğunu belirterek kararı tanımayacaklarını açıkladı.

 • VOA 60 25 Nisan
  60 Saniyede Dünya Turu.

 • Macron "Rus hackerların" hedefi oldu
  Fransa’da cumhurbaşkanı adaylarından Macron’un Rus hackerlar tarafından hedef alındığı öne sürüldü.

 • Lavrov: Artık kural yok
  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, uluslararası politika konusunda Esquire dergisine konuştu. Soğuk Savaş dönemi ile bugünü kıyaslayan Lavrov, "Bugün hiçbir kural yok" dedi. Öte yandan Rusya-ABD ilişkilerini tek bir kelimeyle ifade etmesi istenen Lavrov'un verdiği yanıt, 'beklenti' oldu. Rusya'nın, ABD'nin ricası üzerine, tarafların uçaklarının Suriye hava sahasında karşı karşıya gelmesini önleyen memorandumu yeniden yürürlüğe soktuğu iddia edilmişti.

 • ‘Flynn Federal Yasaları Delmiş Olabilir’
  Temsilciler Meclisi Denetim Komisyonu’nun en kıdemli iki üyesi, Başkan Donald Trump’ın eski ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn’in federal yasaları ihlal etmiş olabileceğini söyledi.

 • ABD: Türkiye'nin Irak ve Suriye'deki hava saldırılarından kaygılıyız
  ABD Dışişleri Bakanlığı, TSK'nın Irak'ın Şengal (Sincar) ve Suriye'nin kuzeydoğusundaki Karaçok Dağı bölgelerine düzenlediği belirtilen hava harekâtını 'koalisyon güçlerinin onaylamadığını' ve Türkiye hükümetine kaygılarını ilettiklerini açıkladı.

 • Akdeniz'de ölüm yolculuğunun bilançosu
  Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Akdeniz’de 2017 yılı başından bu yana Avrupa’ya ulaşmaya çalışan 1089 mültecinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

 • Washington’dan Türkiye’nin Hava Harekatına Tepki
  Amerika Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mark Toner, Türkiye’nin Pazartesi günü Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyine yönelik hava harekatından derin endişe duyduklarını kaydetti.

 • Yunanistan ve İtalya’ya yardım çağrısı
  Avrupa Sayıştayı raporuna göre sığınmacıların Avrupa’ya geçişteki ilk durakları olan Yunanistan ve İtalya’nın acil yardıma ihtiyacı bulunuyor.

 • ABD'den Türkiye açıklaması: Endişe duyuyoruz!
  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Mark Toner, TSK'nın Suriye ve Irak'a yönelik düzenlediği hava operasyonuyla ilgili açıklama yaptı. Son dakika habere göre, açıklamada "Suriye'nin kuzeyi ve Kuzey Irak'a yönelik Türk hava saldırılarından dolayı derin endişe duyuyoruz. Saldırılar koalisyon tarafından onaylanmadı." denildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, bölge terörden arındırılana kadar operasyonların devam edeceğini söyledi.

 • Sınır dışı edilen Del Grande: Kafkaesk bir hikaye yaşadım
  9 Nisan'da Reyhanlı'da gözaltına alınmasının ardından sınır dışı edilen İtalyan gazeteci Gabriele Del Grande, yaşadıklarını "Ben İtalya'da yıllarca bu merkezlerdeki gözaltı koşullarını ifşa etmek için çalıştım. Benim yaşadıklarım Kafkaesk bir hikaye" diye anlattı. Roma'dan Övgü Pınar'ın haberi.

 • Türkiye demokraside küme düştü
  Türkiye, AKPM tarafından yeniden siyasi denetime alınarak Avrupa Konseyi’nde “geri kalmış demokrasi” kategorisine girdi.

 • Halep'te bir çocuğu kurtaran Suriyeli fotoğrafçı
  Son günlerde çokça paylaşılan bir fotoğrafta Suriyeli bir fotoğrafçının makinesini bir kenara bırakarak bombalanan bir yerde yaralı bir çocuğu kurtarışını gördük. Bu fotoğraf bir başka resmi hatırlattı bize.

 • Facebook'taki intihar görüntüsü şoke etti
  Tayland'da yer alan Phuket adasındaki terk edilmiş otelde kalan bir adam, Facebook Live'de önce kızını öldürdü daha sonra da intihar etti. Eşiyle kavga ettiği söylenen adamın videosunun olayın ardından internette uzun bir süre kalması tartışma yarattı. Facebook ve Instagram'da aynı zamanda çok sayıda cinsel saldırı, hayvan istismarı ve intihar videolarının olduğu belirtiliyor.

 • Merkel'e göre AB Türkiye konusunda tek ses olmalı
  Almanya Başbakanı Merkel'in, partisinin Federal Meclis‘teki toplantısında AB'nin Türkiye'deki referandum sonucuna tek ses halinde tepki vermesi gerektiğini söylediği bildirildi.

 • İsrail istihbaratı: Musul'un IŞİD'den alınması an meselesi
  İsrail istihbaratının değerlendirmesine göre, Musul'un IŞİD'den alınması an meselesi. Ancak İsrail, IŞİD liderinin kentte bulunmadığını düşünüyor.İsrail istihbaratının, Irak'ın IŞİD'le mücadelesinin güncel durumuna ilişkin değerlendirmeleri yayımlandı. İsrail istihbaratı, IŞİD'in Musul ve Rakka'da yenildikten sonra nereye gideceğini konusunda değerlendirmeler yaptıklarını, bu noktada en yüksek ihtimalin Irak-Suriye sınırı olduğunu iddia etti.

 • Yemen'de "zamana karşı yarış"
  BM başta çocuklar olmak üzere Yemen’de 19 milyon kişinin acil gıda yardımına muhtaç olduğunu açıkladı.

 • Rus bilgisayar korsanları 'Macron'u hedef aldı'
  Güvenlik uzmanları, Rus bilgisayar korsanlarının Fransız Cumhurbaşkanlığı adayı Emmanuel Macron'ın seçim kampanyasını 'hedef aldıklarını' söyledi.

 • Dünya Penguen Günü: Bilim insanlarından 'Antarktika'yı koruyun' çağrısı
  Bilim insanları, penguenlerin iklim değişikliğinin sonuçlarına uyum sağlamakta zorlandığı uyarısı yaparak, Anktartika'daki vahşi yaşamın korunması için uluslararası çabaların artırılması çağrısı yaptı.

 • Avrupa’dan Sert Türkiye Kararı: ‘Siyasi Denetim Sürecine Dönüş’
  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi, Türkiye'nin siyasi denetim sürecine geri dönmesini öngören “Türkiye'de demokratik kurumların işleyişi" raporunu ve karar tasarısını kabul etti. Bu kararla Türkiye, demokratik ülkeler kümesinden düşerek, 2004 yılı öncesindeki denetim sürecine geri dönmüş oldu.

 • Uğur Kurt'u öldüren polise para cezası
  İstanbul Okmeydanı'nda bir yakınının cenaze törenine katılmak için gittiği cemevinin avlusunda Uğur Kurt'u öldüren ve 25 yıla kadar hapsi istenen polise 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi, ceza 12 bin 100 TL para cezasına çevirildi

 • YSK, AYM ve AİHM'ye başvuruları reddedilen Mansur Yavaş referanduma ne diyor?
  3 yıl önce yapılan yerel seçimleri 32 bin 187 oy farkla kaybeden Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın YSK, AYM ve AİHM'e yaptığı başvurular reddedilmişti. BBC Türkçe'ye konuşan Yavaş, yaşadıklarını anlattı ve son referandumu yorumladı. Yavaş'a göre AİHM referandumu incelemeli.

 • Ivanka Trump: Babam "kadın düşmanı" değil
  ABD Başkanı Trump'ın kızı ve danışmanı Ivanka Trump Berlin'de Women20 Diyalog Forumu'na katıldı.

 • Çin'deki Müslümanlara yönelik isim yasağına tepki
  Uluslararası İnsan Hakları İzleme Örgütü Çin hükümetinin ülkede yaşayan Müslümanların ön adlarına getirdiği yasağı sert bir dille eleştirdi.

 • Kars, Şırnak ve Bitlis'te 5 asker yaşamını yitirdi
  Kars, Şırnak ve Bitlis'te beş asker yaşamını yitirdi.

 • Baba Le Pen'den kızına eleştiri
  Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Cephe’nin kurucusu Jean-Marie Le Pen, pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kızı Marine Le Pen’i “gevşek bir kampanya“ yürüttüğü gerekçesiyle eleştirdi.

 • Yunanistan'dan Türkiye'ye bir olumsuz yanıt daha
  15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan sekiz askerin iadesini talep eden Türkiye'ye Atina'dan bir olumsuz yanıt daha geldi.

 • Ivanka Trump Kadın Zirvesi İçin Almanya’da
  Kadınların ekonomide güçlendirilmesini ele alan W20 (Women 20 - Kadın 20) Zirvesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump’ın katılmıyla Berlin’de başladı.

 • Netanyahu Gabriel'le görüşmesini iptal etti
  İsrail Başbakanı Netanyahu Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel'le yapacağı görüşmeyi son anda iptal etti.

 • AKPM'deki Türkiyeli üyelerin verdiği oylar
  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) muhalif görüşlerin bastırılması ve hak ihlalleri nedeniyle Türkiye'yi tekrar izleme sürecine almaya karar verdi. Avrupa Birliği ile bağlantısı bulunmayan ve insan haklarını koruyup ilerlemek amacıyla kurulan Avrupa Konseyi'nin Parlamenterler Meclisi'nde yapılan oylamada Türkiye'nin izlemeye alınması teklifi 113 lehte oya karşı 45 aleyhte oy ile alındı. 2 karşı oy var; Peki AKPM'nin Türkiyeli üyeleri ne oy kullandı?

 • 25 Nisan Amerikan Basınından Özetler
  Amerikan basınında haftaiçi her gün öne çıkan başlıkları Amerika'nın Sesi'nde bulabilirsiniz.

 • Türkiye yeniden AKPM denetiminde
  AKPM, Türkiye’nin yeniden siyasi ve hukuki 'denetim sürecine' dahil edilmesini kararlaştırdı.

 • 'Avrupa'daki Erdoğan yanlıları dönsün!'
  Avusturyalı aşırı sağcı ve göçmen karşıtı Avusturya Özgürlük Partisi’nin (FPÖ) lideri Heinz-Christian Strache, Facebook hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan destekçisi Avusturyalı Türklerin ülkeyi terk etmesini talep eden bir açık mektup yayınladı. Aşırı sağcı FPÖ partisinin lideri Christian Strache, Avusturya’da ve Avrupa genelinde yaşayan Cumhurbaşkanı Erdoğan yanlısı Türkler için ‘ülkelerine gitsinler’ dedi.

 • Yunanistan, Türkiye'nin 3 askerin iade talebini yine reddetti
  Türkiye'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan askerlerle ilgili iade talebi bir kez daha reddedildi.

 • Çelik'ten Avrupa'nın Türkiye kararına tepki
  AB Bakanı Ömer Çelik, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin Türkiye'nin 'siyasi denetime' alınmasına yönelik kararıyla ilgili açıklama yaptı. Çelik, alınan kararın siyasi ve yanlı bir karar olduğunu vurgulayarak "Türkiye ile dayanışma sergilenmeliydi. Haksız ve yanlı bir karar. Bu kararla Türkiye'nin gerçekliğinin ilgisi yok" ifadelerini kullandı.

 • ABD Dışişleri Bakanlığı'na 'Trump'ın kulübünün reklamını yapıyor' suçlaması
  Demokratlar, ABD'nin İngiltere Büyükelçiliği'nin internet sitesinde Başkan Trump'a ait özel Mar-a-Lago kulübünün reklamının yapılmasından şikayetçi oldu.

 • Wikipedia'nın kurucusundan yalan haberlere karşı site
  İnternet ansiklopedisinin kurucusu Jimmy Wales, bu kez "yalan haberleri yayanlar ile mücadele için" insanların katkılarıyla oluşacak bir site açıyor. Wikitribune adlı haber girişimiyle profesyonel gazeteciler ve topluluğa katkı sağlayanlar, küresel haberlerin teyit edilmesini sağlayacak.

 • Kuzey Kore'ye karşı üçlü ittifak
  ABD, Japonya ve Güney Kore Pyongyang yönetiminin tahriklerine karşı güç birliği yapacaklarını ilan etti.

 • Avrupa’dan Türkiye’ye Tekrar Denetim Kararı
  Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde Salı günü yapılan oylama sonrasına 45 ret ve 113 kabul oyuyla Türkiye’nin ‘siyasi denetim sürecine’ yeniden alınmasına karar verildi. Türkiye, 2004 yılında denetim sürecinden çıkarılmıştı.

 • Reuters: Iraklı Kürt yönetimi PKK'nın Sincar'dan çekilmesini istiyor
  Reuters'tan servis edilen son dakika haberine göre Irak'taki Kürt yönetiminin, PKK'nın Sincar'dan çekilmesini istedi.

 • 24 Nisan Pazartesi Gününden Fotoğraflar
  Günden Fotoğrafa Yansıyanlar.

NAMAZ VAKİTLERİ