MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » ÇEŞİTLİ KAYNAKLAR » TRMİLİTARY.COM SAVUNMA HABERLERİ

TRMİLİTARY.COM SAVUNMA HABERLERİ

TRMilitary

 • Ulusal Güvenlik ve Türk Dış Politikası • Türkiye'nin Mülteciler ve Göcmenler sorunu
  Dunya uzerindeki butun strateji dehalarini bir araya getirebilir, ordular kurabilir, devasa lojistik zincirleri olusturabilirsiniz.

  Buna karsilik baska birileri sadece cocuk yapar. Tek yaptigi bu.

  Siz oturur 5 yillik planlar , 10 yillik planlar yaparsiniz, fabrikalar kurarsiniz, universiteler, uzmanlar.....

  Baskalari cocuk yapmaya devam eder. 5 cocuk, 10 cocuk. Sonra boynunu buker ve aciz der.

  Sizin butun stratejileriniz, fabrikalariniz, o fabrikalari ayakta tutabilmek icin kurdugunuz sehirler, o sehirlerde yasadiklari icin kadin erkek calisan ve cocuk yapamayan insanlariniz sasirip kalirlar. Ne yapmali simdi?

  "Modern" kadinlariniz cocuk yapmamalarina ragmen kadinlik icgudulerini unutmazlar. Kendilerini 3. Dunyanin annesi olarak gormeye karar verirler.

  Women invite, men invade.

  Kadinlariniz ya sizin cocuklariniza annelik eder ya da dunyanin geri kalanina.

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen erdem334 — 22 Tem 2017, 09:17
 • Ulusal Güvenlik ve Türk Dış Politikası • Türkiye'nin Mülteciler ve Göcmenler sorunu
  Hic bir konu insan psikolojisinden bagimsiz okunamaz.

  Ulkenizi isgal eden ve kanunlari tanimayan insanlara ses cikarmamak o insanlarin gozunde "zayiflik" demektir.

  Zayif olan var olmaya devam edemez.

  Turkiye demografik olarak zaten yokolusta. Etnik Turklerin kadin basina dogum oraninin coktan 2.2'nin altinda oldugunu biliyoruz.

  Bu rakam eger 1.7'nin altina dusmusse artik geri donus yoktur. Bir daha toparlanamaz. Ancak ve ancak yalitilmis bir ulke olsaydik, yani Japonya gibi yabancilarin milyonlarla ithal edilmedigi bir toplum olsaydik, o zaman, zaman icinde toparalanabilme olasiligi olabilirdi.

  Bizim icin yok.

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen erdem334 — 22 Tem 2017, 08:09
 • Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri • Ana Muharebe Tankı Projesi-Altay
  QUOTE:
  An itibari ile Almanya'da geçici olarak akademik düzeyde bulunan biri olarak söyleyebilirim ki üniversitelerde işler daha vahim. Genellikle akademik personelin kafası Avrupa basının üzerilerine endokrine ettiği bilgiler eşliğinde çalışıyor ve daha çok Türkiyeyi tekrar liberal düzene sokmanın gerekli olduğunu ve bu durumda her yolun mubah olduğunu savunuyorlar. Lakin savundukları şeyin kendisinin demokratik olmadığını belirmeye çalışınca da sizi Erdoğan yandaşı İslamist statüsüne koyuyorlar. İşin daha sakatı ise Almanya'da kendilerine statü ve yer kazanmak için Türkiye'den gelip Türkiye aleyhine propaganda yürüten nerdne mezun olup doğru dürüst hangi üniversitende diploma aldığı belli olmayan eğitim elemanları, Brandenburg/Berlin eyaletindeki nereyse her üniversitenin sosyoloji ve politik bilimler departmanında anlattığım sınıfta en az birer ikişer tane Türk akademik personel bulmak mümkün...
  Üstadim sizinde konuya deginmeniz cok iyi oldu, arkadaslar isin ciddiyetini biraz daha anlayabilirler. Ben artik haber bakmiyorum cunku hepsi Turkiye uzerine. Bu isin sonu hic iyi degil. Biz hatayi zamaninda multeci anlasmasiyla yaptik, hic o ise girmeyecektik kazigin buyugunu yedik. Birakacaktik AB'nin cokusunu izleyecektik.

  AB'nin durmasi bizim cikarimiza degil. Bakin Ingiltere ile iliskilere cok daha iyi durumda. En aci olanda bizim Almanya'ya karsi atacak adimimizin olmamasi. Elimizde multeci karti var, onunda tarihi gecti artik kimse Turkiye'deki duzenini bozup oralara gitmez. Gazigin okkalisini yedik, yemeyed devam. Bu arada 1000Ali R yapmis.


  Almanya'yla sorunları konuşarak çözelim

  Başbakan Yıldırım, "Ben Alman yetkililere buradan sesleniyorum. Daha sakin, daha teenniyle hareket edelim. Aramızdaki bütün meseleleri konuşarak, görüşerek çözebileceğimize inanıyoruz" dedi.

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen bitliprens — 22 Tem 2017, 05:02
 • Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri • Ana Muharebe Tankı Projesi-Altay
  QUOTE:
  Ben Almanya'da yasayan biri olarak soylemek istiyorum. Tum türk tatil kampanyalarinin altinda hakaret, asagilama, kucumseme iceren yorumlar dolu. Erdogan'i seven ulkesine gitsin, türkleri geri gonderelim vs vs. Samimi soyluyorum tepkiler asiri yuksek. Hergun haberler, gazeteler Türkiye haberi yapiyor. Bu isin sonu iyi degil ortalik dahada karisacak.
  An itibari ile Almanya'da geçici olarak akademik düzeyde bulunan biri olarak söyleyebilirim ki üniversitelerde işler daha vahim. Genellikle akademik personelin kafası Avrupa basının üzerilerine endokrine ettiği bilgiler eşliğinde çalışıyor ve daha çok Türkiyeyi tekrar liberal düzene sokmanın gerekli olduğunu ve bu durumda her yolun mubah olduğunu savunuyorlar. Lakin savundukları şeyin kendisinin demokratik olmadığını belirmeye çalışınca da sizi Erdoğan yandaşı İslamist statüsüne koyuyorlar. İşin daha sakatı ise Almanya'da kendilerine statü ve yer kazanmak için Türkiye'den gelip Türkiye aleyhine propaganda yürüten nereden mezun olup doğru dürüst hangi üniversitende diploma aldığı belli olmayan eğitim elemanları. Başka yerlerin bilemem ama Brandenburg/Berlin eyaletindeki nereyse her üniversitenin sosyoloji ve politik bilimler departmanlarında anlattığım sınıfta en az birer ikişer tane Türk akademik personel bulmak mümkün...

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen DENO — 22 Tem 2017, 04:50
 • Genel Askeri Konular • Suriye'de iç savaş
  Son günlerdeki Ahrar ve HTŞ gerginliğine dair değerlendirmelerim;

  Hem HTŞ hemde Ahrar uzun süredir Suriyedeki muhalif hareketin önemli aktörleriydi. Ahrarın ÖSO bayrağına dönmesi, bazı kanaat önderlerinin HTŞ karşıtı ve ÖSO'ya ılımlı beyanatlarda bulunması gerginliği dahada büyütmüştü. Bunun hemen arkasından mevcut çatışmalar meydana geldi İdlib çevresi ve Türkiye sınırına yakın olan pek çok bölgede Ahrar uş Şamın elinden çeşitli köyleri alan HTŞ bu zamana kadar gerginliklerde izlediği dengeli tavrı daha fazla sürdürmeyeceğini belli etti. Ancak HTŞ Ahrar uş Şamın gördüğünü ya göremiyor, yada görüyor bu gerçeğe iştirak ederse tabandan tepki göreceğini düşünüyor. O gerçek şudurki; Suriyede muhalifleri temel alan çözüme odaklanan birkaç ülkeden biri Türkiye ve Türkiye İdlib ve çevresinde kontrolü sağlarsa muhalif grupların ve herşeyden önce şehirlerinde yaşamlarını sürdürmek isteyen sivillerin hayatı güvende olacak. Ancak demokrasi ile hükmeden devletle anlaşma yapılmaz, tağut düzeni kendine öncelik edinmiş liderler ile masaya oturulmaz gibi ucuz bahanelerle her seferinde masadan uzaklaşan HTŞ bu dik kafalılığının bedelini olası bir siyasi hamlede masadışında kalarak ve sürece müdahil olmayarak ödeyecek. Eğer öncelikleri Suriye halkına yardımcı olmak ise neden bu tarz hareket ediliyor anlamak mümkün değil.

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen KIZILYURTLU — 22 Tem 2017, 04:48
 • Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri • Ana Muharebe Tankı Projesi-Altay
  Ben Almanya'da yasayan biri olarak soylemek istiyorum. Tum türk tatil kampanyalarinin altinda hakaret, asagilama, kucumseme iceren yorumlar dolu. Erdogan'i seven ulkesine gitsin, türkleri geri gonderelim vs vs. Samimi soyluyorum tepkiler asiri yuksek. Hergun haberler, gazeteler Türkiye haberi yapiyor. Bu isin sonu iyi degil ortalik dahada karisacak.

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen bitliprens — 22 Tem 2017, 04:23
 • Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri • Ana Muharebe Tankı Projesi-Altay
  Enseyi bukadar karatmayalim. Okadar ileri giderlerse ya uzun Putin'e yaptigi gibi bir ozur diler olay hallolur, yada eksen kaymasi gercekten olur. Ama 1000Ali beyin tweetlerine bakarsak ufaktan bir R var gibi.

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen bitliprens — 22 Tem 2017, 04:20
 • Tanışma • Sohbet
  QUOTE:
  Vakıfların eğitim ve yurtlarının faaliyetlerinde kontrol MEB'den Diyanete geçmiş. Böylelikle tevhid-i tedrisat kanunu fiili olarak delinmiş oluyor. O vakıflarda, o vakıf yurtlarında ne FETÖler, ne İŞİDler yetişecek.
  Bu karara imza atanlar tam hıyanet işlemekteler, sn Sanchez'in de dediği gibi en büyük tehlike 100 sene önce olduğu gibi bugünde 100 sene sonrada bu oluşumlar olmuştur.

  Hangi aklı selim ile kimse mi ses çıkartmaz? kimse mi karşı çıkıp engelleyemez? bu kadar mı körü körüne insanlar bu ülkenin düşmanı olabilir? anlaşılır gibi değil, cidden artık her geçen gün biraz daha yaşanmayacak bir ülke olma yolunda emin adımlar ile ilerliyoruz.

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen brhn — 22 Tem 2017, 04:07
 • Tanışma • Sohbet
  Bunlardan ve yaratabilecekleri yıkımdan daha büyük bir tehlike yok Türkiye için.

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen Sanchez — 22 Tem 2017, 03:10
 • Genel Askeri Konular • Suriye'de iç savaş
  Batıcılığı unutmuşsunuz. Bugün işler aynen bu akımlar üzerinden yürüyor ama o kadar da basit değil. AKP Osmanlıcılığa oynadığı kadar İslamcılığa da oynuyor. Yani hibrid bir siyaset izliyor. Yeri geliyor ilk iktidara geldiklerindeki gibi en azman batıcı oluyorlar. Açılım sürecinden sonra, FETÖ darbesinden sonra birden milliyetçi oluyorlar. Yani genel olarak Osmanlıcılık ve islamcılık siyaseti yapıyor olsalar da omurgasız oldukları için sıkıştıklarında köprüyü geçene kadar her yol mübah diyorlar. Aslında bu davranış tarzı takiyyedir ve islamcıların tümünde ortaktır. Hocaları Erbakandan tutunda cemaat imamlarına. Bu işin en kralını ise FETÖ lideri yapar. O bu takiyyeleri çok ince örer konjonktüre uydurur. Bir islamcının ne kadar tehlikeli olduğu bence takiyyede ne kadar uzman olduğuyla doğru orantılıdır. Çünkü yapı olarak islamcıların hepsi zamanla radikalizme kayar. Ancak pek azı takiyyeyi kullanarak radikal fikirlerini uygulayabilecek kadar güç elde edebilir.

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen StrategyMaster — 22 Tem 2017, 03:09
 • Tanışma • Sohbet
  Vakıfların eğitim ve yurtlarının faaliyetlerinde kontrol MEB'den Diyanete geçmiş. Böylelikle tevhid-i tedrisat kanunu fiili olarak delinmiş oluyor. O vakıflarda, o vakıf yurtlarında ne FETÖler, ne İŞİDler yetişecek.

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen StrategyMaster — 22 Tem 2017, 02:49
 • Diğer Birimler • SAT ve SAS Birlikleri
  QUOTE:
  Ahahahahahahahahha hani şu geçen yıldan beri bir türlü gelmeyen tüfekler mi :lol: :lol: :lol: :lol:
  hocam ne diyeyim ki? açıkcası sıkıştırdım biraz adamı da en sonunda bizim zaten sayımız az dediler konu kestirildi daha da bir şey denmedi. :D Halbuki yan taraflarda dediğiniz üzre birkaç firma vardı. Hani sanırım oraya dahi bakılmadı. Velhasılı yazık olur öyle olacaksa. Gereksiz olarak tasnif ediyorum silahı bizimkiler için.

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen akıncılevent — 22 Tem 2017, 01:49
 • Avrupa Bölgesi • Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri
  iframe

  Dünyada faal en büyük krüvazör olan nükleer taakatli Kirov sınıfı Piotr Velikiy. Danimarka kıyılarından geçerken Danimarka silahlı kuvvetleri tarafından resim bugün çekilmiş.

  Bu Ruslar üst güvertelerini neden hep kırmızıya boyar? Koyu kavuniçi mi desem?

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen musti — 22 Tem 2017, 01:32
 • Tanışma • Sohbet
  Otobüste askerleri darp edenler hakkında karar verilmiş, 7 kişi tutuklanmış, 2 kişi serbest kalmış Link

  Adliyeye getirilirken zanlıların yakınları bunlar vatan evladı, vatan için canını verir diye slogan atmışlar, daha sonra jandarma ile kavga evip bir subayı yaralamışlar, bununla da kalmamış ilçe jandarma komutanının kolunu çıkartmışlar, bu neyin sevgisi nasıl vatan sevmek,

  Oradaki olaya karışan herkesi toplayıp neden işlem yapmazlar anlaşılır gibi değil,

  Bir insan nasıl askere saldırabilir, vatan hainliğinden yargılanması lazım askere saldıran kişilerin, bu kadarda olmaz artık, adliye önünde zaten komutana, jandarmaya, subaya saldıranlar direk idamlık benim gözümde.

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen brhn — 22 Tem 2017, 01:27
 • Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri • Ana Muharebe Tankı Projesi-Altay
  Arkadaşlar mesele birtek motor değil, o hiçbirşey adamlar ekonomini çökertmeye çalışacaklar, birçok baba evine ekmek götüremiyecek, sohbet bölümündede yazmıştım bu adamlarla bozuşursak üretimde zorlanacağız çünkü aramallar onlardan geliyor, hiçbir askeri proje yürüyemiyeceği gibi araba filanda üretemiyeceğiz üretsekte satamıyacağız.
  Bu birtek Almanya'nın değil aynı zamanda abisininde arzusu zaten Almanya abisi izin vermeden birşey yapamaz.

  Katar meselesindede gördük hedefde Türkiye var.
  Almanlar Türkiyeye gelmeyen turisten memnuniyet duydu çünkü Avrupalı turistler Yunanistan'a felan gitti Almanya'nın kasasından güneyli AB ülkelerine daha az ödenek çıkıyor çünkü adamlar aşırı para kazanacak ve borçlarını ödeyebilecekte.
  Uzun vadede Türkiyedeki yabancı yatırımcı Ford,Renault, Hundai gibi bunlarında Romanya, Bulgaristan, Macaristan, Sırbistan gibi ülkelere kayması amaçlanıyor.

  Peki neden?

  Çünkü abisine birileri kazık atdı, Bob projesinin ortağıdır felan birtakım sözler verildi belki kurdistane kurulması felani, belki söz veren sözünü tutamayacağını anladı ve bu fikirden caydı çünkü Türk milletinin gücünün gezide filan farkına vardı, belkide bu gibi durumlarda fetoş plan b idi çünkü kurdistane israilin güvenliği için gerekliydi.
  Eş başkan bu planı sezdi ve fetoş u yok etmek için harekete geçti, ama fetoşun abiside harekete geçti ve o abinin bir çok kurumu ve A B C D ve hatta e f g planlarıda mevcut, belki planlardan biride CB yi tek adam yapmak ve Türk milletinin Ecevit i ekonomik sebeplerden dolayı indirdiği gibi CB yine indirmek ile tehdit edipte inersen maruz kalacağı davaları hatırlatıp tek adam olduğu için artık Kıbrıs da ve kurdistane mevzusunda onları dinlemesine sebeb olmak.

  Nedense bu olaylardan önce Kıbrısdada savaş gemisi filan yolladık.
  Ve akabinde bu olay, zaten bahane gibi bir şey.

  Şimdi ne olacak?

  İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen Kafkasya — 22 Tem 2017, 01:11
NAMAZ VAKİTLERİ