MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ » VETEKNOLOJİ.COM TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HABERLERİ

VETEKNOLOJİ.COM TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HABERLERİ

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

 • Galaxy S8'de iki borulu soğutma sistemi yer alabilir!

  Galaxy S7 ailesi için özel bir ısı borusu kullanan Samsung, böylelikle daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Yeni nesil telefonlar güçlü olduğu için daha fazla ısınabiliyorlar. Isının işlemcilere olan olumsuz etkileri için hazırlanmış ısı borusu Galaxy S8'de tekli değil çiftli olarak kullanılabilir. Bu ince termal borular sayesinde telefon daha serin kalıyor. Bununla birlikte telefon kullanıcılarının oyun deneyimi de daha iyi hale getiriliyor. 

  İddiaya göre Samsung, iki borulu bir tasarıma geçmeyi planlıyor. Buda akıllara Galaxy S8'in çok güçlü bir işlemciye sahip olabileceğine işaret ediyor. Görünüşe göre LG'de G6 için benzer bir boru düşünüyor. Anlaşılan iki firma da boruları döşeyecek. İkisi de iyi bir oyun deneyimi sunmak için en iyi işlemciyi kullanacak.. 

  Peki siz ısı borularının ısınma problemini giderebileceğini düşünüyor musunuz?  • Apple'ın eski çalışanı: şirket sıkıcı!

  Apple'ın eski yazılım geliştirme başkanı Bob Burrough, çarpıcı söylemlerde bulundu. Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Bob Burrough, Apple'ın heyecan verici bir şirket olmadığını belirtti. Ayrıca Apple'ı daha heyecan verici bir şirket haline getirmek için daha fazla çatışma ortamı olduğunu vurguladı. 

  Apple, 10 yılını doldurdu. Şüphesiz ki peşinden gelecek tüm akıllı telefonlar için bir standart belirledi. Bugün bazıları iPhone'a benziyor. Ekran boyutu, inceliği ve pil toleranslarının sınırlarına yaklaşıyoruz. En önemli değişiklikler yazılımda bulunabilir. Donanım artık sadece kademeli olarak artar. Radikal değişiklikler Apple'ın eleştiri almasına sebep verebileceğinden cesurca bir hareket yapıp farklı bir tasarıma gitmeyi düşünmüyor. Bildiğiniz üzere kulaklık jakı çıkarılması, Apple'ın bol bol eleştiriye maruz kalmasına sebep olmuştu.

  Eski Apple çalışanına göre yenilikçi bir şirket olmaması bazı şeylerin iyi gitmediğini gösteriyor. Apple'ın son zamanlarda sıkıcı olduğunu düşünenler yalnız değil. Apple yenilikçi olmazsa yazılımdan sorumlu eski Apple çalışanı Bob Burrough'ın bu söylediklerinde haklı olacak. 

  Peki sizce Apple, Steve Jobs'tan sonra sıkıcı bir şirket haline dönüşmüş olabilir mi?  • Moto G5 Plus'ın özellikleri ortaya çıktı!

  Çok kısa bir süre önce tasarım detaylarının sızdırıldığı Moto G5 Plus modeli bu kez CPU-Z uygulaması üzerinde yakalandı. Bu ortaya çıkan CPU-Z uygulamasının ekran görüntülerne göre Moto G5 Plus cihazı 5 buçuk inç ekran boyutlarına sahip. 4 GB RAM'e sahip olan cihaz 32 GB dahili hafızaya sahip olup Snapdragon 625 işlemcisinden gücünü alıyor. 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip bir ekranın yer alması bununla birlikte ekranın DPI değerinde 403 seviyesinde olması bekleniyor. 

  Qualcomm MSM8953 kod isimli cihazın Moto G5 Plus'a olmasına kuvvetli bir ihtimal ile bakılıyor. Ayrıca Android Nougat sistemiyle üretilen Moto G5 Plus'ın 3150 mAh kapasiteli pile, 12 megapiksel arka kameraya sahip olup 5 megapiksel ön kamera gibi donanımsal özellikler yer alması bekleniyor. 

  Peki sizce Moto G5 Plus bu özelliikler ile gelirse almayı düşünür müsünüz?

    • Türkiye'nin ilk yerli şifreleme yazılımı Eluvium’un yayınlandı!

  Eluvium şifreleme yazılımı askeri standartlarda 256 bit şifreleme yaparak önemli verilerinize erişimi, üçüncü taraflar tarafından düzenlenmesini ve görüntülenmesini engelliyor. Veri hırsızlığının önüne geçmek için geliştirilen Eluvium ile artık tamamen yerli bir şifreleme yazılımımızın olması özellikle ülke siber güvenliği açısından dışa bağımlılığı ortadan kaldıracak bir uygulama. Eluvium şifreleme yazılımı AES, Serpent, CAST6 ve Twofish gibi güvenilir şifreleme algoritmalarını kullanarak veri güvenliğini sağlayabilmektedir.

  Ayrıca Eluvium şifreleme yazılımıyla kombo şifreleme özelliğini kullanarak dosyalarınızın güvenliğini arttırabilirsiniz. Eluvium şifreleme yazılımının en güzel özelliklerinden birisi de herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan şifreleme yapabilme ve dosyaların güvenliğini sağlayabilmek.

  Eluvium‘un diğer özellikleri de yazılımın kendi içinde bulunan güncelleme eklentisiyle Eluvium‘a gelen güncellemeleri kolayca yükleyebiliyorsunuz ve Eluvium‘un sahip olduğu dosya koruma modülü de hırsızlık gibi durumlarda veri güvenliği için karşı önlem alabiliyorsunuz. Eluvium şifreleme yazılımında bulunan Disk Wipe özelliği size diskinizde silinmiş olan dosyaları geri kurtarma ve veri kurtarma işlemleri gibi durumların önüne geçme şansı veriyor. • Galaxy, S8'de Siri'ye benzer Asistan: Bixby!

  Galaxy S8'in tanıtımına birkaç ay kala Bixby adında yeni bir kişisel asistana sahip olacağı akabinde konuşulmaya başladı bile. Siri'ye benzer kişisel bir asistanla gelmesi beklenen Bixby, rakiplerinden farklı bir şekilde karşımıza çıkabilir. Note 7'den sonra büyük bir titizlik ile çalışmalarını sürdürmeyi amaçlayan Samsung, başarılı olmak için elinden geleni yapıyor. Galaxy S8 ile ilgili haberler ise gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Samsung, Galaxy S8'de kişisel asistan Bixby'e yer verecek. 

  Standart kamera uygulamasına Bixby'in doğrudan entegre edilmesi bekleniyor. 

  Peki ya fotoğraflar üzerinden arama yapmak mı?
  Kamera uygulamasına yerleştirilen tuş ile akıllı asistan ile çektiğiniz fotoğraflar üzerinde nesneleri kolay bir şekilde arama yapılabilecek. Görsel üzerine kurulu olduğu düşünülen Bixby uygulaması kullanıcıların tüm stok uygulamaları kontrol etmesine ve Apple'ın sevimli kızı Siri gibi ödemeleri yapmasına izin vereceği düşünülüyor. 

  Bixby'in kamera uygulamasında yer alması bekleniyor. Bixby tuşuna dokunulduğu zaman kameraya gösterdiği herşeyi analiz edip işlemeniz de mümkün olacak. Tanına metin, nesneler ve standart aramalar yapmak adına Galaxy S8'in fiziksel bir tuş ile Bixby'e doğrudan ulaşılması bekleniyor. 

  Peki sizce Galaxy S8'de kişisel asistan Bixby yer alır mı?  • Samsung'un Patronu Tutuklama Kararını Bekliyor!

  Bu haftanın başında özel savcılar Güney Kore'deki bir mahkemeden Samsung'un şefi Jay Y. Lee'ye tutuklama çıkardı. Araştırmacılar, Güney Kore başkanı ve onun ortaklarıyla ilgili rüşvet, yolsuzluk iddialarına bakıyor. Bu sabah Lee, mahkemeye tekrar çıktı. Ardından tutuklu yargılanmasına karar verildi. 

  Lee, tutukluluk halinin kabul edilmesi halinde hapishanede kalacak aksi halde serbest bıraklacak. Lee, rüşvet, para aklama gibi suçlamalardan yargılanıyor. Lee'nin Güney Kore Başkanı ile yakın arkadaşlığı olduğu bununla birlikte 36 milyon dolarlık rüşvet teklif ettiği de iddia ediliyor. Samsung'u etkileyen bu konu hakkında Lee, basına herhangi bir açıklama yapmadı. İfade verdiği ilk gün böyle bir olay ile gündeme geldiği için sadece özür dilemişti. Lee, tüm suçlamaları reddetti. Lee'nin avukatı ise mahkemenin akıllıca bir karar vereceğini umuyoruz sözlerini kullandı. 

  Samsung'un avukatları, Lee tarafından yapılan bağışların karşılığında hiçbir zaman hükümetten ticari tercihlerde bulunmadığını belirtti. Savcılık, bu arada, Lee'nin tutuklanmasının yasayı ve adaleti korumak için gerekli olduğunu ve tutuklu olmasının soruşturmayı etkileyeceğini söyledi.

  Peki sizce Lee, tutuklanır mı? • Instagram Hikayeler Bölümünde Yeni Özellik!

  Artık Instagram deneyiminiz tamamiyle değişecek. Peki yeni Instagram Hikayeler özelliği işletmeler için hangi özelliği beraberinde getiriyor? 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan Instagram Story özelliği bugün farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. 

  Artık hikayelerde bağlantı adresi verebileceksiniz. Instagram'da linkleri yorumda paylaşmak mümkün değildi. Ancak yeni özellik Instagram Hikayelerde internet tarayıcısına yönlendiriyor. Tek yapmanız gereken şey sayfayı yukarı kaydırmak. Bu hareketi yapınca Instagram'dan ayrılıp kullanıcının eklemiş olduğu sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Bu sayede artık takip ettiğiniz bloggerların sayfalarına hızlı bir şekilde ulaşabilir yahut işletme internet sayfalarına anında ulaşabilirsiniz. 

  Her geçen gün büyüyen hikayeler özelliğine ne yazık ki reklam da geliyor. Yani artık hikayalerde reklamlara yer verilecek. Hikayelerden direkt olarak link alma ve direkt olarak mesaj gönderme ile firmalarla iletişim kurabileceksiniz. 

  Buse Terim kullanmaya başladı bile. Tek yapmanız gereken diğerlerini gör yerine dokunmak. İlgili sayfaya Instagram sizi yönlendirecektir. 

  İşletmeler için kolaylık!
  Global olarak kullanıma sunulan Instagram'ın yeni özelliği özellikle butik sayfaların işini kolaylaştıracak. Kullanıcı anında ilgili linke ulaşabilecek.

  Instagram'ın bu yeni özelliğini kullanmak için uygulamayı güncellemeniz gerekmektedir. 

  Peki siz Instagram'ın yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?  • Galaxy S8 Plus'ın Kılıfı Sızdırıldı!

  Galaxy S8'in kılıfı geçtiğimiz haftalarda görüntülenmişti. Yaklaşan Galaxy S8 Plsu'ın bazı özelliklerine dair yeni sızıntılar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Henüz tanıtımına aylar var ancak telefon piyasasındaki iddialar durmak bilmiyor. 

  Galaxy S8 Plus için hazırlanmış aksesuar ile cihazın neye benzeyeceğini az biraz tahmin etmemiz mümkün. Telefonun parmak izi sensörü, kamera, 3.5 mm kulaklık girişi gibi temel özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabiliyoruz. Online mağaza MobileFun'un edindiği görüntülerde önceki görüntülerle eşleşecek gibi görünüyor. Belirli olan özelliklere gelince şunu söyleyebiliyoruz. 

  Galaxy S8 Plus'ın alt tarafında hoparlör 3.5 mm kulaklık girişi yer almasının yanısıra S kalem için açıklık görünüyor. MobileFun'un iddiasına göre Galaxy S8 Plus'ın S kalemine yer verecek. Bu daha önce duyduğumuz bir söylenti. Ancak bu söylentiyi doğrulayacak herhangi bir açılış yok. Olan açıklığın USB-C sarj portu için olduğu düşünülüyor. Galaxy S8'in kablosuz sarj desteğine sahip olacağı yönündeki iddialar için şuan için birşey söylemek mümkün değil.

  Çünkü yeterli bir delil yok. Samsung'un USB-C bağlantı noktasını tamamen çıkarması cesurca bir hareket olacak ancak bu kadar cesur olması ihtimal dahilinde değil. Özellikle telefonu bilgisayara yada televizyona bağlamak için USB-C portuna ihtiyaç olduğunu düşünen bir şirket için.. 

  S Pen'in açılması, USB-C'nin açılma olasılığından daha yüksek; bu diğer sızıntıların öne sürdüğü bir iddia. Son sızıntı ayrıca Galaxy S8 Plus'ın arka kapağında çift kamera olmadığını da belirtiyor. Görünüşe göre Samsung bu özelliği düşündü ama bırakmaya karar verdi. Ayrıca arkadan bakan bir parmak izi algılayıcısı için telefonun arkasında bir açıklık yok. Bu cihazın ekranının altına yerleştirildiğine bir işaret olabilir. Bildiğiniz üzere HOME tuşunun yer alması beklenmiyor. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'un hemen hemen benzer özelliklere sahip olması bekleniyor. Ekran boyutu ve pil boyutunda farklılıklar görünebilir.

  Peki sizce Samsung, cesurca bir hareket olarak kablosuz sarj özelliğiyle gelir mi? • Adidas Android akıllı saat mi geliyor?

  Android Wear'ı yapmak isteyen tasarımcılar büyük markaların bir sonraki adımlarını izliyor. Google'a bazı öneriler sunuldu. Daha önce Amerikalı spor giyim markası New Balance, Intel ile işbirliği yaparak CES 2017 etkinliğine koşu temelli bir akıllı saat duyurmuştu. Tasarım olarak beğenilen bu saatlere bir yenisi eklenir mi?
  Neden olmasın.. 

  Adidas bir saat rekabet ortamı için fena bir fikir sayılmaz.. Samsung, LG, Motorola ve Sony'in akıllı saatleri ilk dalgası satış açısından başarılı sonuç vermedi. Adidas akıllı saatleri konusunda konuşan spor elektroniği başkan yardımcısı konu ile ilgili bir süre Adidas'tan akıllı bir saat görmeyeceğiz dedi ancak bununla birlikte "Gelecekte bir miktar ek donanım olacak" sözlerini kullanınca kafaları karıştırdı. 

  Bu bir Adidas Android akıllı saat anlamına gelebilir mi? 
  Retro görünümü Adidas koleksiyonu Gogole'un bir sonraki hedefi olabilir. Tasarım bakımından gerçekten etkileyici görünüyor. 

  Peki siz Adidas imzasının da yer aldığı bir akıllı saat kullanmak ister miydiniz? • Atari giyilebilir oyun sistemiyle geliyor!

  Oyun dünyasının şüphesiz ki efsane markalarından biri olan Atari, oyunseverlerin karşısına farklı bir ürünle geliyor. Peki Atari GameBand adındaki yeni oyun donanımı ile oyuncular nasıl bir deneyime kavuşacak? 

  Tam anlamıyla bugün gelişen teknolojinin gerisinde kalmaması için GameBand ile klasik oyunlara farklı bir deneyim sunulacak. Atariyi seviyoruz ama konsollara bu kadar alışmışken çok basit gelebilirdi. Konsol yerine giyilebilir bir oyun cihazıyla gelen Atari uzun zamandan sonra kendi donanımıyla karşımıza çıkıyor. GameBand adındaki yeni teknoloji ürünü farklı bir oynama olanağı sunmayı amaçlıyor. 

  GameBand ne zaman çıkacak?
  Giyilebilir oyun donanımın resmi çıkış tarihi 1 Şubat. 

  Peki GameBand ürünü ile bağlantı nasıl kurulacak?
  Windows, Mac, Linux bilgisayara bağlamak mümkün. Portatif bir sürümü ve mod başlatıcılarının yer aldığı GameBand ayrıca animasyonlar gösterebilen küçük bir LED ekrana sahip. 

  Ürünün tak oyna sisteminin üzerine kurulu olması bekleniyor. Herhangi bir bilgisayara bağlayarak Atari oyunlarını GameBand ile mümkün olacak. Ancak tüm ayrıntıları 1 Şubat'ta göreceğiz.. 

  Peki siz GameBand'i denemek ister miydiniz?  • Facebook, canlı yayında intihar eden kızın videosunu kaldırmadı!

  Popüler sosyal ağlardan biri olan Facebook üzerinden paylaşılan 12 yaşındaki genç kızın intihar videosu tüm şikayetlere rağmen kala kaldırılmadı.

  Genellikle uygunsuz olan içerikler Facebook'un yapay zekası tarafından yanıt alıyor. Ancak şikayetler öyle az değil. Facebook'a intihar videonun uygunsuz olduğu bildirildiği halde halen bir düzenleme yapılmadı. 

  Anlaşılan Facebook uygunsuz olan içeriklere yetişmek konusunda sorun yaşıyor. İçerik şikayetlerine otomatik yanıt veren sistem genç kızı intihar videosunun uygunsuz olmadığını düşünüyor. 

  Peki ne olmuştu?
  ABD'nin Georgia eyaletinde yaşayan ailesinden birinin kendisine tecavüz ettiğini canlı yayından bu olaydan bahsetmesinden sonra 12 yaşındaki genç kız intihar etmişti. Facebook canlı yayın esnasında intihar etmesinin hemen ardından polisler olay yerine geldi fakat herşey için geç olmuştu. Bu durum üzerinde yayın sosyal ağlardan kaldırıldı ancak yayın diğer kullanıcılar tarafından paylaşılmaya devam ediliyor. 

  BuzzFeed'in yaptığı habere göre bu video YouTube ve Facebook gibi ağlarda da yer alıyor. Şikayetler üzerine YouTube üzerinden kaldırıldı ancak söylenene göre Facebook'ta yayın halen duruyor. Bu sözlerin üzerine videoyu bakma arayışına girdiğimde YouTube üzerinde halen olduğunu gördüm.. 

  Facebook şikayet üzerine Facebook Topluluk Koşullarını ihlal etmediğini savunuyor. Muhtemelen bu sistemin otomatik olarak verdiği cevapalardan biri. Bu görüntülere hala ulaşılıyor olması oldukça üzücü.. 

  Peki siz Facebook'un uygunsuz içerikler konusunda ne yapmasını istiyorsunuz? • iPhone'un 10. yılına özel iPhone 8 konsepti!

  Tanıtımına henüz aylar var ancak şimdiden iddialar geliyor. Tasarımcıların hazırlamış olduğu konseptlerin hepsi neredeyse birbirinden güzel. Şimdi bir başka iPhone 8 konsepti var.. 

  iPhone'un 10. yılına özel olarak hazırlanmış olan konsept Apple hayranlarını heyecalandırıyor ancak telefon piyasasını yakından takip edenler Apple'dan fazla yenilik beklemenin boş bir beklenti olduğunu biliyor. Farklı bir konseptin fotoğrafları aşağıda yer alıyor. 

  iPhone 8'in konsept özelliği arasında 5.8 inçli kavisli OLED ekran yer alıyor. Ekranın dışında konseptin dikkat çeken bir diğer tarafı ise seramik gövdeye sahip olması. Dayanıklı ve hafif olmasına dikkat edilmiş. 

  Konseptin videosu

 • Youtube, porno içeriklerini gizleyemiyor!

  Dünyanın en popüler video paylaşma platformlarından biri olan YouTube bugünlerde porno içeriklerini gizleyemediği için yetişkin video üretici şirketiyle karşı karşıya. Sınırsız sayıda videonun yer aldığı dünyanın en güçlü sunucusuna sahip olan YouTube  ile istediğiniz tüm içerikleri paylaşmanız mümkün elbette bu içeriklerin yasal olması gerekiyor. 

  Amacı farklı olan kişiler tarafından paylaşılan yetişkin videoları gizli tutulamıyor. YouTube'un hali hazırda kullandığı gizli link sistemi aracılığıyla paylaşılan linkler farklı platformlarda çalıştırılabiliyor. 

  Gizli linkler aracılığıyla kendisine özel olarak paylaşılan videoların linklerini kendi sitelerinde kullanabilenlerin önüne geçemeyen YouTube'un bu durumu nasıl engelleyeceği ise bilinmiyor. Yapılan bu emek hırsızlığın önüne geçebilmek için Kaliforniya'lı bir porno şirketi YouTube'un kapısını çaldı Gizli video paylaşım özelliğinin kaldırılmasını istedi. 

  Peki sizce Youtube bu özelliği kaldırır mı?  • Galaxy S6 ve Note 5 için Nougat güncellemesinin tarihi!

  Samsung'un daha önce Nougat güncellemesinde sıkıntılar yaşadığı bu nedenle Nougat güncellemesini durdurduğu söylenmişti. Ancak Samsung bu konuda bir açıklama yapmamıştı. 17 Ocak'ta Nougat güncellemesini dağıtacağının sözünü veren Samsung bu sözünü tuttu. Çin ve İngiltere'de güncelleme başladı. 

  Peki Galaxy S6 ve Note 5 cihazlara Android 7.0 Nougat güncellemesi ne zaman gelecek?
  Güncellemenin Şubat'ın son haftasında gelmesi bekleniyor. Kullanıcılara güncellemenin ne zaman geleceği büyük bir merak konusu olmuştu. 

  Peki Nougat güncellemesinde neler var?

  Android 7.0 Nougat'ın Tüm Özellikleri!
  Yeni işletim sistemlerinin her biri yeni özellikler ve iyileştirmeler ile geliyor. Daydreams ekran koruyucusu, uygulamalar hızlı geçişler sunuyor. Mesela; Chrome'u açabili hızlı bir bağlantı bulup kopyalayabilir ve uygulamalar düğmesine çift dokunarak Gmail'e dönebilirsiniz.

  Aynı anda iki uygulama kullanın!
  Nougat ile Google, Android 7.0 çalıştıran tüm Android cihazlara çoklu pencere desteği desteği resmen ekliyor.  Çoklu pencere modunu etkinleştirmek için, son uygulamalar düğmesine uzun basın. Halihazırda kullandığınız herhangi bir uygulama, alt kısımda gösterilen son uygulamalarla birlikte ekranın üst kısmına (bir telefonda veya bir tabletteki sola) gidecektir. Listeden kullanmak istediğiniz ikinci uygulamayı seçin. Uygulama pencerelerini yeniden boyutlandırmak veya etkin uygulamalardan birini en üst düzeye çıkarmak için bölmeyi sürükleyin.

  İki Chrome sekmesini aynı anda görüntüleyin!
  Apple'ın iPad kullanıcıları için Safari'de bölünmüş ekran sekmesi görüntülemeyi tanıtmak için bir yıl sürdü ancak Google, Android için çoklu pencere özelliğini aktif etti. Chrome'u çoklu pencere modunda kullanırken, Menü düğmesine hafifçe vurun ve "Başka bir pencereye taşı" nın süper kullanışlı seçeneklerinden birini seçin. iOS kullanıcılarına bu özelliği göstermek keyifli olabilir. 

  Çoklu pencere modunda metin, resimler sürükleyip bırakın
  Aynı anda iki uygulama kullanırken, iki pencere arasında metin sürükleyip bırakabilirsiniz. Metni vurgulayın, sonra metni yüzmeye başlayana kadar metni uzun basın. Başka bir penceredeki bir metin alanına sürükleyin ve bırakın. Aynı şey, Google'ın ürünlerinin en son sürümleri için güncellendiğini varsayılarak iki uygulama arasında resim paylaşımı yapabilirsiniz. Büyülü, değil mi?

  En son çıkan tüm uygulamaları temizle
  En son uygulamalarınızı görüntülerken ekranınızın altına yerleştirmek yerine, kullanışlı Tümünü Temizle metnini bulacağınız listenin başına gelmeniz yeterli olacaktır. 

  APK nereden geldi?
  Uygulamalar'ı açın ve listelenen herhangi bir uygulamaya dokunun. Uygulamanın yüklemesinin kaynağını göreceğiniz sayfanın altına kaydırın. Örneğin, Play Store'dan yüklendiyse, o kadar çok diyecek. Yan yüklediğiniz bir şeyse, "Paket Yükleyiciden Yüklendi" ifadelerini kullanacak. 

  Hızla yanıtla
  Artık bildirimde doğrudan Facebook Messenger, Hangouts veya Messenger gibi uygulamalardaki iletilere yanıt verebilirsiniz. Elbette, bu, mesajlaşma uygulaması ile başka bir uygulama arasında girmeden yapmadan konuşma yapabileceğiniz anlamına gelir. Unutulmamalıdır ki, bu mesajlaşma uygulamaları ile sınırlı değildir. Örneğin, Twitter, Facebook uygulamalarına da cevap yazabilirsiniz. Bu iOS kullanıcılarının yükünü hafifleten güzel bir özellik. 

  Bildirim önem düzeyi
  Artık, bir uygulamanın özel kullanımınıza uyacak şekilde bir uygulamanın bildirimlerinin önem seviyesini ayarlayabilirsiniz.

  Veri Tasarrufu
  Fazla veri ödemekten bıktınız mı?
  Android Nougat cihazı kullanırken, belirli uygulamaların arka planda veri kullanmasını engellemek için Veri Tasarrufu'nı etkinleştirebilirsiniz. Veri Kullanımı menüsü altında Veri Tasarrufu'nu açın ardından, cihazınızda yüklü olan bir uygulama listesini gezebilir ve istediğiniz her biri için arka plan verilerini etkinleştirebilirsiniz. 

  Önerilen ayarlar
  Ayarlar uygulamasını açtığınızda, cihazınız ayarlamanız gereken çeşitli ayarlar ve özellikler için bazı tavsiyeler sunar.

  Yeni Emojiler
  Gülen yüzler artık daha insani bir görünüme sahip. 

  Uygulama indirmeleri için İptal düğmesi
  Artık Google Play'e girmeden indirme işlemini iptal edebilirsiniz.  • Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için Nougat güncellemesi yayınlandı!

  Samsung'un Nougat güncellemesini Ocak ayında kullanıcılara sunması bekleniyordu. Sözünü tuttu ve bugün o güncellemeyi yayınladı. Kısa bir süre önce güncellemenin durdurulacağı iddiaları vardı ancak bu güncelleme ile onların birer yalan olduğu da ortaya çıkmış oldu. 

  Peki güncelleme nasıl yapılır?
  Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge cihazlarınıza Nougat güncellemesini yapmak için 1.2 GB boş alana ihtiacınız var. 

  Nougat Türkiye'ye ne zaman gelecek?
  Şuan için  Çin ve İngiltere'de genel kullanıma sunulan güncellemenin görüntüleri de yayınlandı. Nougat beta programının sunduğu ülkere öncelikli olarak dağıtılan Android 7.0 güncellemesine önümüzdeki günlerde ülkemizdeki kullanıcıların da ulaşması bekleniyor. 

  Peki Nougat güncellemesi yapılır mı?
  Android'in yeni güncellemesi Nougat dağıtımı başladı. Güncelleme ile birlikte Nougat bulunan cihazlar yeni arayüze kavuştu. Performans iyileştirmelerinin de yer aldığı güncellemede çoklu ekran kullanım sisteminin yanısıra pek çok yeni özellikte dahil edilmş durumda. AOD yani Always on Display sürekli açık ekran özelliği ile gelen Nougat güncellemesiyle farklı bir deneyim yaşamanız mümkün olduğundan cihazınızı güncellemenizi tavsiye ediyorum.  • Samsung Galaxy C7 Pro'nun özellikleri ve fiyatı!

  Çok fazla söylentiden sonra nihayet Güney Koreli üretici telefonu resmn duyurdu. Web sitesinde resmen tantılan telefon Kasım ayında AnTuTu'da göründüğü gibi.. Dilerseniz cihazın özelliklerine göz atalım..

  Samsung Galaxy C7 Pro'nun özellikleri

  • 5.7-inch 1080p Super AMOLED (daima açık ekran)
  • 2.2 GHz octa-core Cortex-A53 Snapdragon 625 işlemci
  • 4GB RAM
  • 64GB dahili bellek
  • microSD ile 256GB'a kadar arttırılabilir hafıza 
  • Android OS
  • 16 megapiksel LED flaş, f/1.9 açıklığında arka kamera
  • 16 megapiksel ön kamera
  • Çift SIM
  • Parmak izi sensörü
  • 3300 mAh pil
  • 2.2 GHz octa-core Cortex-A53 Snapdragon 625 işlemci 

  Çift tonlu LED flaşlı f/1.9 diyaframlı 16 MP'lik kamera bulunduran telefon hem ön hem arka kapağında aynı kamerayı taşıyor. Parmak izi sensörünün yanısıra Samsung Pay sistemi ile birlikte gelen cihaz altın, gül-altın, koyu mavi renk seçenekleriyle geliyor. 

  Çin'de ön siparişe çıkacak!
  Samsung Galaxy C7 Pro'nun 16 Ocak'ta ön siparişe sunulması bekleniyor.

  Samsung Galaxy C7 Pro'nun Fiyatı!
  Şirket henüz Samsung Galaxy C7 Pro'nun fiyatını açıklamış değil. Daha fazla ayrıntı bulduğumuzda size haber vereceğiz.  • Rise of the Tomb Raider Efsanesi Türkçe Oldu!

  Rise of the Raider yani Tomb Raider Yükselişi oyunu aksiyon ve macera yapısına sahiptir. Dünya çapında sevilen oyunun ülkemizde de hayranları oldukça fazla. Lara Croft ounun bu serisinde ölümsüzlüğün sırrını keşfetmek için mücade ediyor. Heyecan verici bulmacaların yer aldığı oyunda antik yazıların şifrelerini çözmemiz gerekiyor. Oyun İngilizce olduğu için ne yazık ki bazı kullanıcılar tam olarak keyif alamıyordu. Ancak oyunun %75'lik çevirisi geçtiğimiz günlerde bir oyuncu tarafından yayınlandı. Oyunun çevirisinde oyunun senaryosu hakkında daha iyi bilgi alabiliyoruz. 

  Tomb Raider Yükselişi Türkçe yama neler getiriyor?
  Oyunun Türkçe yaması menü, altyazı ve senaryo modunda etkileşimleri sunuyor. Kitap, belge gibi uzun metinler halen İngilizce olarak bu yamada yer alıyor. Çünkü oyunun %100 Türkçe yaması değil %75'lik kısmı Türkçe. 

  Kısmen Türkçe olan Rise of the Tomb Raider oyununu Türkçe olarak bitirmek isteyenler bu yama ile bu isteklerini gerçekleştirebilecekler. Henüz kontrol aşamasında olan İngilizce kısımlar yamada mevcut. 

  Rise of the Tomb Raider Türkçe yama nasıl kurulur?
  İndireceğiniz dosya v1.0 build 668.1_64 sürümü ile uyumlu olup 3 GB büyüklüğündedir. Türkçe yama ile lgili tüm detaylara aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. 

  Rise of the Tomb Raider Türkçe yamasını indirmek için buraya TIKLAYINIZ

  Peki siz oyunu Türkçe olarak oynamayı düşünüyor musunuz? • Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7'nin Özellikleri ve Türkiye Fiyatı!

  Samsung Galaxy A serisi ile ilgili uzun zamandan beri sızdırmalar yapılırken nihayet Samsung Galaxy A3, A5 ve A7 için resmi özellikler, çıkış tarihi ve telefonların fiyatları paylaşıldı. Yapılan paylaşımlarda telefonların özellikleri şöyle açıklandı;

  Samsung Galaxy A3 Özellikleri

  4.7 inç HD Super AMOLED ekran

  1.6 GHz sekiz çekirdekli işlemci

  2 GB RAM

  16 GB depolama alanı

  13 megapiksel arka kamera

  8 megapiksel ön kamera

  2.350 mAh batarya

  Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi

  Samsung Galaxy A5 Özellikleri

  5.2 inçlik Full HD Super AMOLED ekran

  1.9 GHz sekiz çekirdekli işlemci

  3 GB RAM

  32 GB dahili depolama alanı

  16 megapiksel ön ve arka kamera

  Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi

  Hızlı şarj desteği ve 3000 mAh batarya

  Samsung Galaxy A7 Özellikleri

  5.7 inçlik Full HD Super AMOLED ekran

  1.9 GHz sekiz çekirdekli işlemci

  3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı

  16 megapiksel arka kamera

  3600 mAh batarya

  Samsung Galaxy A3 2017 modelinin Türkiye fiyatı 1598 TL.
  Samsung Galaxy A5 2017 modelinin Türkiye fiyatı 1999 TL.
  Samsung Galaxy A7 2017 modelinin Türkiye fiyatı 2299 TL.  • Google, Pixel ve Pixel XL Ses Sorununu Kabul Etti!

  Google'un Pixel telefonlarındaki ses sorunu geçtiğimiz ay kullanıcılar tarafından belirtildi. Google'un bu sorunu doğrulaması biraz zaman aladı ama nihayet bunu onayladı. Google hatalı Google Pixel ve Pixel XL telefonlarında geri ödeme yerine garanti kapsamında değişiklik öneriyor. 

  Geçtiğimiz ay Google Pixel telefon sahibi Mark Buckman, bir video ile ses sorunlarını bildirmişti. Bununla birlikte yalnızca ses sevileri max değerine ayarlandığında bozulma duyulabiliyor. Bunu takiben Google Destek ekibi Buckman'a geri ödeme verdi. 

  Ayrıca bir yazılım programı kullanarak giderilmediğini kabul eden cihazı iade etmesini Buckman'dan iade etmesini istemişti. Dolayısıyla bu diğer binlerce kullanıcıyı da tetiklemişti. Cihazın bir yazılım yamasını kullanarak giderilmediğini kabul eden Google cihazın iadesini kabul etti. 

  Google, donanımla ilgili sorun yüzünden sorunun kırıldığını belirtti. Ve düzeltmenin en iyi  yolu hala garanti altındayken değiştirilmesini istemek. Google, donanım sorunun yalnızca belirli birimleri gurubunda olduğunu düşünüyor. 

  Peki siz Google Pixel veya Pixel XL telefonlarınızda ses bozulması gibi bir sorunla karşılaştınız mı?   • Facebook, Sahte Haber Filtresini Aktif Etti!

  Facebook, Almanya ile daha önce sahte haberler sebebiyle yüz göz olmuştu. Öyle ki Facebook'un Almanya'da yasaklanabileceği bilgileri yer almıştı. Bunun yanısıra sahte haberler sebebiyle Almanya'nın Facebook'a ciddi ceza yaptırım uygulayabileceği söz konusuydu. Alman milletvekilleri de seçim öncesinde internet üzerinden olabilecek gerçeği yansıtmayan sahte haberler konusunda endişelerini sosyal ağ devi Facebook'a bildirdi. 

  Geçtiğimiz günlerse ise yapılan Angela Merkel, vatandaşları sahte haber konusunda uyanık olmaları konusunda uyarmış olabilecek sorunların önüne geçmek için elinden geleni yapmıştı. Seçim sürecinde yaşanabilecek sahte haberler ile ülkenin geleceğinin sabotaj olacağını bildiren Merkel'in bu sert uyarıları sonuçlandı. Facebook, Almanya için sahte haber filtresi özelliğini duyurdu. 

  Peki sahte haber filtresi nedir?
  Facebook kullanıcılarının kullanabileceği bu özellik aracılığıyla sahte haberleri bildirebilirsiniz. Kullanıcılardan gelen şikayetlerin tamamı Berlin'de yer alan ve kar amacı gütmeyen haber kuruluşu tarafından bu haberler değerlendirilecek olup bu şekilde sahte haberlerin önüne geçilecek. Facebook'un bu konuda iyi bir ekiple çalışması Almanya ile karşı karşıya gelmemesi adına oldukça önemli. 

  Facebook'un sahte haber filtresini Almanya için aktif etmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?  • Apple, ABD'de Üretime Başlayacak!

  Trump, seçim kampanyası neredeyse bitane kadar Apple'a üretimini ABD'de yapmasını istemişt. Başkan seçildikten sonra da bu sözünün üzerinde durdu. Sadece Apple değil diğer otomobil, teknoloj şirketlerinin üretimlerini de ABD'ye kaydırmak istiyor. Bunun üzerine hazırlıklar ise başlamış durumda.. 

  Apple'dan şimdiye kadar bu ABD konusu hakkında bir cevap gelmemişti. Öyle ki Apple'ın Hindistan ile anlaştığı yönünde haberlerde ard ardına geldi. Ancak şimdi iPhone'ların taşeron üreticisi Foxconn'un Şubat 2016'da 6,2 milyar dolar ödeyerek satın aldığı Sharp ile ABD'de LCD fabrikası kuracağı bilgisi geldi. 

  OLED ekranların ABD'de üretilmesi bekleniyor.

  Apple'ın 2017 yılında Samsung'tan 100 milyon OLED ekran satın aldıktan sonra yeni bir iPhone modelini satışa sunması bekleniyor. Firmanın bunu rakibinden satın alması yerine taşeron firmadan ürettirmeyi planladığı iddia ediliyor. 

  Bunun yanısıra Sharp markasıyla ABD'de açılacak ekran fabrikasının ABD'de önemli sayıda yeni iş yapacağı ve Trump'ın bu üretimden memnun olacağı söyleniyor. iPhone cihazların önemli bir bölümü ABD'de üretilmesi bekleniyor. Bununla birlikte şirketin Trump ile arasını bozmak istemediği iddia ediliyor. 

  Apple üretimi eğer ABD'ye kaydırırsa fiyatlara nasıl yansır?
  ABD'de işçilik ücretleri elbette Çin'e göre çok pahalı. Fakat Apple'ın ekranları rakibinden alması yerine Foxconn'un ABD fabrikasından satın alması daha düşük bir maliyete varacağı için fiyatların hemen hemen aynı seviyede kalabileceği de beklenilenler arasında.. 

  Peki sizce ABD'de Apple'ın üretim yapması fiyatlara nasıl yansır?  • Samsung Patronu Rüşvetten Tutuklanabilir!

  Güney Kore Cumhurbaşkanı Park Geun-hye'ye yapılan geniş çaplı soruşturma Pazartesi günü, dünyanın en büyük holdinglerinden biri olan Samsung'un fiili başkanının kendisine rüşvet vermeye çalıştığı suçlamasıyla tutuklandı. 

  Savcının Samsung başkan yardımcısı Lee Kun-hee'nin tek oğlu olan Jay Y. Lee'nin tutuklanması çağrısı üzerine hareketlilik başladı. Yetkililer, Bay Lee, Samsung yan kuruluşlarına, Bayan Park'ın güvenini kazanmış olan Choi Soon-sil ailesine ve Bayan Park'ın siyasi tercihleri ​​karşılığında Bayan Choi'ye yaptığı milyonlarca dolarlık bağışta bulunma talimatı vermekle suçlanıyor.

  Güney Kore'de şu günler hareketli geçiyor. Siyasi skandalın perde arkasında Samsung'un başkan yardımcısı da yer alıyor. Güney Kore'de Devlet Başkanı Park Geun-hye'nin yetkilerinin elinden almasına yol açan rüşvet skandalı kapsamında rüşvet vermekle suçlanan Samsung şirketinin Başkan Yarıdımcısı şüpheli sıfarıyla mahkemede ifade verenler arasındaydı. 

  Mahkemeye çıkmadan önce gazeteciler ile bir araya gelen Samsung Başkan Yardımcısı Lee, "Olayla ilgili olumlu tarafımızı gösteremediğimiz için Güney Kore halkından özür dilerim" sözlerini kullandı. Mahkeme binasının önünde sadece gazeteciler yoktu. Başkan Yardımcısını protesto etmek isteyenler de oradaydı. Eylemciler Samsung yetkilisinin Devlet Başkanı Park ile işbirliği yapması sebebiyle tutuklanmasını istedi. 

  Devlet meseleleri hakkında bilgi verdi!
  Güney Kore'deki siyasi kriz Devlet Başkanı Park'ın yakın arkadaşı Choi Soon-sil'e yetkisi olmadığı halde devletin kritik meseleleri hakkında konuşma metinlerinin verildiği ortaya çıkmıştı. Güney Kore'deki büyük şirketler ile yakınlık kuararak milyonlarca doları spor ve kültür alanında faaliyet gösteren vakıfa aktarmakla suçlanan Choi Park, şuanda tutuklu ve davası devam ediyor. 

  Güney Kore seçime gidebilir!
  Skandaldan sonra Güney Kore Parlamentosu geçici olarak Park'ın yetkililerini almıştı. Eğer Anayasa Mahkemesi tutuklu olmasına karar verirse yeni seçim tarihi belirlenecek. Yasa gereğince devlet başkanının istifa etmesinden yahut görevden alınmasından 60 gün içinde seçim yapacak..  • Drone ile Kargo Dönemi Başlıyor!

  Bir dönem önce söylense komik gelebilirdi ancak muhtemelen artık başımızın üstünde uçuşan dronelar göreceğiz. Tabi bizim ülkemizde böyle bir dönem ne zaman yaşanır bilinmez ama İngiltere ve Fransa'dan sonra Kanada'da kurye dönemi değişiyor. 

  Drone dağıtım sistemi Kanada için diğer uluslar için olduğundan daha önemli olabilir. DDC, diğer ülkelerde olduğu gibi hem hükümet hem de kurumsal müşterilerin birbirlerine ve müşterilere (örneğin çevrimiçi mağazalardan) paketler dağıtmasına yardımcı olacak. Bununla birlikte, firma özellikle Kanada'nın kuzey tarafına odaklanıyor; çünkü orda yollar pek iyi değil kasabalar ise oldukça uzak. Yaşam kalitesini arttırmak için kullanılacak.

  Kırsal yerleşim yerlerinde yaşayan kişilere sıklıkla teslim edilemeyen malları tedarik edebilecek.. Dolayısıyla Kuzey Kanada önümüzdeki dönem drone cennetine dönüşebilir. Kırsal bir bölge olduğu için yetkililerin burada test uçuşları yapacağı karşılaşacakları sorunları görmek için bu bölgeye gitmeleri bekleniyor.

  Açık yol bulmanın zor olduğu Kuzey Kanada bölgesinde halkın ihtiyaçlarının karşılanması bekleniyor. Söz konusu yasa için gerekli olan adımlar da atılacak. Kanada'nın bu konuda önemi planları var. Ülke yönetimi yeni hazırlamış olduğu yasa ile birlikte kargo taşımacılığında farklı bir deneyim yaşatacak.. 

  Peki siz dronelar ile kargo hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz? • Galaxy S8 Tasarımı En Net Hali Görüntülendi!

  Samsung'un Nisan ayında özel bir etkinlikte tanıtması beklenen amiral telefonu için iddialar hala devam ediyor. Galaxy S8 nasıl olacak, Galaxy S8 fiyatı ne olacak, Galaxy S8 çift kenarlı mı olacak, su geçirmez mi olacak gibi soruların cevapları kullanıcılar tarafından merak ediliyor. İlk kez bu kadar net görüntüsüne yaklaştık diyebilirim. 

  Telefon tanıtılana kadar hakkında çıkan iddiaları burda sizlerle paylaşıyoruz. Bugün Samsung'un yeni telefonu için artık kasanın kavisli olması kuvvetle muhtemel. İnternet düşen tasarım görüntüleri resmi kaynaklara yakın görseller olarak kabul edilebilir. Telefon kılıfı üreticisi olan bir firma Galaxy S8'e ait olan görselleri yayınladığı iddia edildi. Bununla birlikte söz konusu firma 3 görsel yayınladı. 

  Note 7 faciasından sonra sızıntılarla başı belada olan Samsung büyük bir titizlik ile çalışmalarını sürdürdüğünü iddia etmişti ancak yeni görseller hepimziin kafasını karıştırmaya yetti. Görsselde sadece kavisli yapı değil daha farklı bir yapıda yer alıyor. 

  Bununla birlikte Galaxy S8'de ekran kasa oranı home butonunun yokluğunda yükselmiş görünüyor. Telefon ise tamamn ekran kaplı. İddialarda olduğu gibi Galaxy S8 home tuşunu kaldırmış parmak okuma sensörünü Galaxy S8'in camı altına konumlandırmş. 

  Bir diğer sevindirici özelliği ise iPhone 7'nin izinden gitmemiş olması. Stereo hoparlörler ile gelen telefon 3.5 mm jak girişini kaybetmemiş görünüyor. Galaxy S8'in açılardan baktığımızda ise Micro-USB'ye yer verdiğini görüyoruz. Cihazın arka kapağında çift kamera yer alıyor.  

  Peki sizce Galaxy S8'in tasarımı gördüğünüz gibi midir? • YouTube, Canlı Yayınlarda Ücretli Dönem Başlatıyor!

  Youtube bugün içerik oluşturuculara canlı yayın yaptıklarında para kazanmalarına yardımcı olacak yeni bir özelliği duyurdu. Super Chat özelliği ile canlı yayın akışlarında yorumların öne çıkması için kullanıcılar ödeme yapmak zorunda. Yakında birisi canlı yayın akışına geçtiği zaman sohbet penceresinde bir dolarlık banknot sembolü görebilirsiniz. Bu düğmeyi tıklayarak Youtube'a gndermek istedğiniz dolar tutarını ayarladıktan sonra ne kadar öderseniz yorum o kadar uzun süre sabitlenir. Ayrıca mesajınız için birkaç karakter daha alma hakınız olur. 

  Youtube'a gerekli ödemeyi yaptıktan sonra canlı yayınların ücretli bir mesajı işaretlemelerine yardımcı olmak için yorum farklı bir renkte vurgulanıyor. Yorum sohbet akışından çıkarılırsa içerik oluşturucuları ücretli iletileri sohbet penceresinin üst kısmındaki renkli pimleri tıklayarak görebilir. 

  Super Chat sitenin içerik oluşturuculara ödeme yapma izleyicilerinin önceki aracı olan Hayran Bağışının yerini alacak. Konu ile ilgili Youtube ürün yöneticisi Barbara Macdonald, Süper Sohbet'in amacının hayranların sevdikleri Youtube kullanıcılarına gerçek zamanlı olarak ulaşmalarına yardımcı olmak. İçerik oluşturucular mesajlarına bakabilir ve akış sırasında en büyük hayranına öncelik verebilir sözlerini kullanan Barbara Macdonald, ayrıca sohbet sözcüklerini YouTube içerik üreticilerin ayarlamasına izin verdiklerini belirtti. Standart topluluk kurallarına uygun bir şekide yorumları öne çıkaracak sistem ile gelecek.. 

  Youtube'ın bu özelliği seçkin kullanıcılar için bugün beta olarak küresel çapta piyasaya çıktı. 31 Ocak'ta daha geniş kapsamlı yayınlanacak olup daha iyi bir ebevyn kontrollerin gerekli olabileceği düşünüyorsanız önümüzdeki iki buçuk hafta içinde YouTube'a geri bildirim gönderebilirsiniz. 

  Peki siz Youtube'un ücretli yorum özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?  • PewDiePie, Bu Kez Yahudilere Hakaretten Ban Yedi!

  PewDiePie her zaman çektiği videolar ile gündeme gelmeyi başaran bir isim. Son videosunda büyük bir olaya sebep oldu. Bununla birlikte sevilen YouTuber, yahudilere hakaret etti. 

  YouTube'un en büyük kanalına sahip olan PewDiePie son zamanlarda yaptıklarıyla gündemden düşmüyor. Şimdilerde ise videonun içeriğinde yer alan nefret söylemi sebebiyle Fiverr platformundan uzaklaştırılan PewDiePie'in bu siteden uzaklaşması önemli bir durum çünkü bu istede 5 dolara istediğiniz herşeyi yaptırabiliyorsunuz. Sadece 5 dolara şarkı söyletebilir, logo tasarlatabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. 

   

  Youtube viddeosuna konu olan bu site uzun uğraşlar sonunda 5 dolara yazdırmı olduğu bir metin yayınlandı. PewDiePie'nin yazdırdığı şey sorun oldu çünkü bu pankartta "Bütün Yahudilere Ölüm!" yazıyordu.. YouTube'un bu konudaki kararı ne olur bilinmez ancak Fiverr buna hızlı bir şekilde tepki gösterdi. PewDiePie'nin hesabını süresiz bir şekilde banladı. 

  PewDiePie ise bu konuda böyle bir söylemi videosunun yayınlanacağından emin olmadığı için talep etmiş. Ancak işin sonunda ban yemekten kurtulamadığı ortada.. 

  Peki siz PewDiePie'nin yaptığı bu hareket hakkında ne düşünüyorsunuz?  • Apple, iOS 10.2.1 Beta Sürümünde Yenilik Yine Yok!

  . Üçüncü sürüm haftanın başında yayınlamıştı. Kayıtlı geliştiriciler dördüncü  iOS 10.2.1 beta'yı Apple Developer Center'dan veya kablosuz olarak uygun yapılandırma profili yükleyerek indirebilirler.

  iOS 10.2.1'e hangi özelliklerin tam olarak dahil edildiği henüz bilinmiyor. Ancak dışa dönük değişiklikler yerine bu güncelleme hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerinin yer aldığı belirtiliyor. İlk üç betada yeni bir özellik keşfedilmedi ancak dördüncü beta sürümünde değişiklik olması bekleniyordu. 

  iOS'un yeni güncellemesinde ne yer alacak?
  Muhtemelen iOS'un yeni güncellemesinde farklı emojiler yer alacak. Bununla birlikte günlerdir üzerine konuşulan tiyatro modunun gelmesi bekleniyor. Apple'ın yeni TV uygulamasının yanısıra Mesajlar bölümünde ekran efektlerinde değişiklik yapması müzik geliştirmeler ve tamamen hata düzeltmeleri topluluğunu izlemektedir. 

  Herhangi bir yenilik içermeyen sürüm 1 aydır test ediliyor. Apple bu konuda kullanıcıları şaşırtıyor. Test programına katılan kullanıcılar ve geliştiriciler için yayınlanmış olup aynı hafta içerisinde ikinci güncelleme yayınlanmıştı. Performans iyileştirmelerin yanısıra hata düzeltmeleri bulunduran güncellemenin hata düzeltmelerine odaklı bir güncelleme olduğu ortada.. 

  Peki siz Apple'ın beta güncellemelerini deniyor musunuz? • Chrome , FLAC Oynatma Özelliğine Kavuşuyor!

  Müzik için en iyi formatlardan birini seçmek için yeni bir yol sunan FLAC desteği artık Google Chrome'a ekleniyor. Kitlelere çok yaında yayılması bekleniyor. FLAC desteği zaten Chrome'un beta yapısında yer alıyordu ancak şuanki sürümünde yer almıyordu. Yerel FLAC dosyalarınız varsa artık açmanıza izin sağlayacaktır. 

  Google Chrome, popüler koşullar sunarak tarayıcılar arasında lider olmaya devam ediyor. Bununla birlikte sadece tarayıcıda müzik dinleme tüm kullanıcıların çoğu taktir edecek yeni bir özelliğini başlattı. FLAC formatını destekleyecek olan Chrome uzun zamandır beklenen desteği nihayatinde sunmaya başladı.. 

  MAC sürümünde FLAC dosyalarını Windows bilgisayarınızda kayıtlı dahi olsa doğrudan tarayıcı üzerinden oynatmanıza olanak sağlayacak. Google Chrome 56 sürümünün genel kullanıma başlamasıyla birlikte kayıpsız ses formatı olarak bilinen FLAC formatı artık akıcı bir şekilde tarayıcı üzerinden oynatılabilecek.. 

  Peki siz Chrome'a FLAC desteğinin gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? • Google, O Projeden Vazgeçti!

  İnternet devlerinden biri olan Google, internetin olmadığı kırsal bölgelere insansız hava araçlarıyla kablosuz erişim imkanı sunan Titan projesin sonlandıracağını duyurdu. 

  "9to5google.com"'un haberine göre 2014 yılında İHA üreticisi Titan Aerospace isimli olan şirketi satın alan internet devi Google'un İHA'larla dünyanın internet erişimi olmayan yerlere internet sağlayacağı Titan projesine son verdiğini açıkladı. Ancak Facebook'un bu yöndeki çalışmaları devam ediyor. 

  Deneme uçuşlarının başlamasından sonra Titan ekibi bazı teknik sorunlarla karşılaştıktan sonra proje için ayrrılan bütçede azalmaya doğru gitmişti. En son Arizona çölünün ardından İnsansız Hava Araçları kanadından kaynaklı bir kaza da yaşanmıştı.. 

  Peki siz Google'un Titan projesini sonlandırması hakkında ne düşünüyorsunuz?  • Samsung'dan Katlanabilir Telefon!

  Ortaya çıkan bir rapor telefonun piyasaya ne zaman çıkacağı ile ilgili. Bununla birlikte Samsung'un yaklaşmakta olan Galaxy X katlanabilir akıllı telefonuyla ilgili ayrıntılar da gelmeye başladı.. Business Korea tarafından hazırlanan yeni rapora göre Samsung, Galaxy X katlanabilir akıllı telefonunu gelecek yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürecek. Şirketin bu yıl Galaxy X prototipi sunabileceği ayrıntılarına da raporda yer verildi. 

  5 inç ekrana sahip telefon 7 inçlik bir tablet boyuna dönüşebilecek!
  Söylentilere göre katlanabilir telefon 5 inçlik iken 7 inç ekrana dönüştürülebilecek. Fakat Samsung bu teknolojide çalışacak tek akıllı telefon üreticisi değil. Görünüşe göre Apple'da böyle bir telefon tasarımları için patent aldı ve piyasada ilk katlanabilir telefonu üretmek için Güney Koreli dev ile mücadele edebilir. 

  Peki siz katlanabilir telefonlar için ne düşünüyorsunuz? • MSI'ın Yeni Bilgisayarları Oyuncuları Mutlu Edecek!

  Las Vegas'ta düzenlenen CES kapsamında bilgisayalarını tanıtan MSI, teknik özellikleri bakımından dikkat çekmeyi başardı. Yeni nesil oyun bilgisayalarını tanıtan markalar arasında yer alan firma geliştirmiş oldukları bilgisayarlarda Kaby Lake işlemcisinin yanısıra Nvidia GTX 1050Ti ve GTX 1050 modellerine yer vermesiyle ön çıkıyor.

  Intel'in 7. nesil Kaby Lake asilesinin modellerine yer veren MSI'ın GT83VR, GT73VR, GT72VR, GT62VR, GS73VR, GS63VR, GS43VR, GE72VR, GE62VR, GP62VR, GP72VR, GP62MVR, GP72/GP62 ve GL72/GL62 olarak adlandırdığı modeller, 4K seviyesinde oyun deneyimi sunmayı amaçlayan modellerde VR sanal gerçeklik için özel teknoloji bulunuyor. 

  Yeni teknolojilere uyum sağlayan yeni nesil MSI bilgisayarlarının görüntü ve performansı ise en iyi durumda. Önemli geliştirmelerin bulunduğu MSI serisinde ESS SABRE HiFi çözümü yer alıyor. Bununla birlikte 32bit/384 KHz desteğinin yer aldığı model bu güçlü özellikleriyle dikkat çekerken serinin diğer modeli MSI GT73VR'de ise 24bit/192 ses desteği yer alıyor.

  Peki siz MSI bilgisayarlarını seviyor musunuz?  • Oyunlarda Çok İyi Oynadıkları İçin Ban Yediler!

  Bildiğiniz üzere oyunlarda hile yapmak ban yeme sebeplerinden biri. Çok iyi oldukları için ban yiyen oyuncular da vardı. Çünkü sistem bu oyuncuların hile yaptığını düşünüyor. Yani tam anlamıyla oyuncuların bu kadar iyi olduğunu kabul etmiyor. 

  Battlefield oyununda oyuncuların başı şu sıralar yapımın anti hile modülü ise dertte. Oyuncular hile yaptıkları gerekçesiyle oyundan ban yediler. Tek suçları ise oyunda çok iyi olmaları. Oyuncuları zor duruma koyan bu modüle nasıl bir çare bulunacağı ise bilinmiyor. Hile yazılımlarını saptayan ve oyunculara bildirmekle görevli olan FairFight, Battlefield 3'ten beri EA Games'e gerçek zamanlı koruma sağlamakt.

  Oyunda oyuncuların istatistiklerini, performanlarını ortalamalar ile sürekli olarak karşılaştıran kontrol eden sistem uygunsuz bir durum gördüğü anda oyuncuyu yapımdan uzaklaştırabiliyor. Ancak sistemin en büyük açığı ise gerçekten iyi oyuncular ile karşılaştığında su yüzüne çıkıyor. Çünkü sistem iyi oyuncuların bu kadar iyi olmalarını anlamıyor  ve banlıyor. 

  Bu gerçekten oyuncular için büyük bir sıkıntı çünkü en iyi oyuncular zaman zaman canlı yayın esnasında ban yemiş bununla birlikte iyi iş çıkartığı bilinen kL-Spazmo da oyun esnasında süresiz ban yedi. 

  Olay 17. dakikada gerçekleşiyor.. 

  Peki sizin oyun hileleriyle karşılaşma durumunuz ne sıklıkta oluyor? • Samsung, Galaxy S7 ve S7 Edge için Nougat Güncellemesini Dağıtmaya Başladı!

  Bir süredir Galaxy S7 ve S7 Edge kulllanıcıları Nougat güncellemesini bekliyordu. Güncelleme beta için dağıtılmaya başlandı. Bununla birlikte Türkiye'ye ne zaman Nougat güncellemesi gelecek soruları da beraberinde geldi.. 

  Galaxy S7 için Nougat ne zaman Türkiye'de olacak?

  Galaxy S7 Edge ve Galaxy S7 için Nougat güncellemesi en geç Ocak ayında Türkiye'de olabilir. Güncelleme ardından Note 5 ve Galaxy S6 modellerine de gelecek.. 

  Samsung önemli güncelleme için 12 yenilik olacağını belirtti. Bununla birlikte 17 Ocak tarihinde sunulması beklenilen güncelleme nihayet kullanıcılara ulaşmaya başladı. İlk olarak her zaman olduğu gibi beta kullanıcıları için çıkış gerçekleşti. Beta kullanıcıları için yaklaşık olarak 215 MB alana duyan güncelleme tahmin edeceğiniz üzere diğer kullanıcıların bu güncellemeyi alması için daha büyük bir alana ihtiyaç duyuyor. Mobil operatörlerin güncellemeyi ne zaman sunacağı hakkında henüz net birşey olmasa bile buna yakında olduğuna kesin gözüyle bakmamız mümkün.

  Yeni güncellemeye dair Samsung tarafından yapılan açıklama göre 12 yenilik sunulacak. Bununla birlikte Samsung uygulamaları için kısayollar, çeşitli performans modları, çoklu pencere modu daha fazla kullanılabilirlik bildirim özellikleri yeni kullanıcı arayüzü ve hızlı ayarlar gibi çeşitli özelliklerin eklenmesi bekleniyor. 

  Peki sizde Nougat güncellemesini mi bekliyorsunuz? • HTC U Play'ın Özellikleri ve Fiyatı!

  HTC U oyna ve HTC U Ultra  hem ikinci 5.7-inç 2560 x 1440 Süper LCD ekran ve bildirimler ve diğer bilgiler için üst kısmında ikinci bir şerit benzeri ekran ile amiral gemisi modeli olmasa bile gayet güçlü özelliklerde olan telefonunu tanıttı. 

  Neden U Play?
  Gelişmiş bir kulaklıkla gelecek olmasıyla U Play adını alan telefon Hi-Res desteği ile kullanıcılara güzel bir ses deneyimi sunmayı amaçlıyor.

  Amiral gemisi seviyesinin altında konumlandırılmış olan model HTC U Play, HTC U Ultra'ya benzer bir gövde tasarımına sahip. 

  • MediaTek Helio P10, 3GB RAM, 32GB depolama + microSD
  • 5,2 inç, 1920 x 1080 piksel, 423 ppi
  • 2500mAh pil

  Qualcomm'un MediaTek Helio P10 yonga setinden gücünü alan cihaz 3 GB RAM'e sahip olup 32 GB depolama alanının yanısıra microSD ile arttırılabiir hafızaya sahiptir. 

  Ön tarafında SUPER LCD 5.2 inçlik ekrana sahip telefonu 2500 MAh'lik pil kapasitesine sahip. Bu boyuttaki bir cihaz için büyük bir batarya değil ancak HTC hızlı sarj sunabilir. 

  HTC U Play: Kameralar

  • 16 megapiksel, PDAF, OIS, flaşlı F / 2.0 arka kamera
  • UltraPixel modlu 16 megapiksel, f / 2.0 ön kamera

  HTC U Play'de bir çift 16 megapiksel kamera yer alıyor. Arka kısım, f / 2.0 diyafram ile optik görüntü sabitleme ve otofokus özellikleri sunmaktadır. Bu kadar iyi olmasına rağmen sadece 1080p video çekimi sunuyor.
  Ön kamera, aynı zamanda 16 megapiksel çözünürlükte düşük ışıkta bile iyi çekim deneyimi sunmayı amaçllıyor. Dört pikseli bir araya getiren UltraPixel modu yer alıyor. 

  HTC U Play: Yazılım

  • HTC Sense ile Android Nuga
  • Google Assistant
  • HTC Sense Companion uygulaması 

  Android NOUGAT işletim sistemine yer verilen telefonda  Google Assistant ve HTC Sense Companion uygulaması birleşik olarak geliyor. 

  HTC U Play: Yayın tarihi
  12 Ocak'ta lanse edildi
  Şubat ortasında piyasaya çıkacak.. 
  HTC U Play HTC'nin 12 Ocak ilan edildi. U Play Şubat ayı ortalarında Avrupa'da satışa sunulacak. 

  HTC U Play Fiyatı!
  Fiyatlandırma henüz teyit edilmedi. Ancak bu bilgi elimize ulaştığı zaman sizlerle buradan paylaşacağız. 

  Peki nasıl buldunuz HTC'nin U Play modelini?  • HTC U Ultra Özellikleri ve Fiyatı!

  HTC U Ultra modeline 5.7 inç boyutlu ekran verilmesi dikkatlerden kaçmadı. Büyük ekranına ek olarak cihazın V10 ve LG V20 modellerinde gördüğümüz ikinci ekranıyla tüm dikkatleri üstüne toplamayı başaran model gücünü Snapdragon 821 işlemcisinden alıyor. Bununla birlikte HTC U Ultra'ya 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızanın yanısıra microSD ile arttırılabilir hafıza eşlik ediyor. 

  HTC U Ultra'nın kamerası!
  Arka kapağında f/1.8 diyafram açıklığı sunan 12 megapiksellik bir kamera bulunduran telefonun ön kamerası ise 16 megapiksel. Özçekim severleri ve fotoğraf çekmeyi severleri mutlu edecek kameraya sahip olduğunu söylemek mümkün. 

  HTC U Ultra'nın ekranı!
  5.7 inç boyutunda bir ekrana sahip olan telefonun ekran çözünürlüğü ise 2560 x 1440 seviyesinde olup ön kısmında 2.05 inç boyutlu ikinci ekranı ise 160 x 1040 çözünürlüğünde olup ekran güçlü Gorilla Glass 5 ile korunuyor.. 

  Parmak izi teknolojisi!
  Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, USB Type-C ve parmak izi okuyucu gibi teknolojilere de yer verilen HTC'nin yeni telefonu da iPhone 7 izinden gidiyor. Kulaklık girişi yok. 3000 mAh'lik güçlü bir bataryaya sahip. 

  Always On
  HTC U Ultra telefonunun bir dize özelliği ise dört mikrofon. Bu Always On özelliği sayesinde telefon uyku halindeyken bile dinleme yapabilecek ve komutlarınızı yerine getirebilecek. Biyometrik ses kontrol özelliği de bu modele dahil edilmiş durumda. 

  Genel olarak kamerası bakımından HTC'nin en iyi kamera deneyimine sahip olacağı açıklamasının yanısıra ön kamerasının ultra geniş açılı yapıya sahip olması öne çıktı. HTC U Ultra'nın teknik detayları ise heüz açıklanmış değil.  

  Farklı farklı renk seçenekleri!
  Siyah, mavi, beyaz ve pembe olmak üzere farklı renk seçeneklerine sahip olan HTC U Ultra şimdilik 4 renk seçeneğiyle satışa sunulacak. 

  HTC U Ultra'nın fiyatı!
  HTC U Ultra'nın fiyatının 749 dolar olması bekleniyor. Bakalım telefonun fiyatı Türkiye'de nasıl olacak.. 

  HTC U Ultra modelini beğendiniz mi? • Sony'de OLED Ekrana Geçiyor!

  Japon teknoloji devi olan Sony televizyonlarında bir süredir kullanmakta olduğu OLED ekran teknolojisini akıllı telefon ekranlarına da taşıma kararı aldı. Bu kararın elbette en büyük etkisi rakiplerinin birer birer OLED teknolojiyi kullanıyor olması. Sony'in en geç 2019 yılında OLED ekrana geçme işini tamamlayabileceği konuşuluyor. 

  Sony'in bu kararı raporarda ortaya çıktı. 2018 yada en geç 2019 yılında OLED ekran teknolojisine yeni amiral gemi modellerinde yer vermesi bekleniyor. Bununla birlikte Samsung'un yaptığı gibi OLED ekranlar ile donatılacak. Bu nedenle Sony'in amiral telefonu kullanıcılar farklı bir deneyim yaşatmak istiyor. 

  OLED ekran üreticisi olan Samsung'un Apple ve Sony markalarından alacağı siparişleri karşılamak adına Güney Koreli firmanın yeni tesisler kurmayı planladığı da belirtildi. 

  Peki siz Sony'in OLED teknolojine yer verecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz?  • Steam'da Anlık Oyuncu Rekoru Kırıldı!

  7 Ocak tarihi itibariyle Steam üzerinden oyun oynayan kişi sayısı 14 milyon 200 bin 039 olarak tespit edildi. Dünya genelinde oyun oynama noktasında kullanıcıların en çok tercih ettiği platform Steam olurken pek çok farklı oyun da sadece Steam üzerinden erişilebilir durumda. Güvenlik ve pek çok farklı avantajı sunan Steam, bu açıdan geliştiriciler için de en iyi iş ortaklarından bir tanesi olurken 7 Ocak tarihinde yakalanan rakamlar Steam için rekor getirdi.

  Rekor Kırıldı!

  125 milyon aktif kullanıcısı bulunan dev platformda ulaşılması güç bir rekor kırıldı. 7 Ocak günü 14 milyon 200 bin 039 oyuncunun aynı anda oyun oynadığı tespit edilirken bugüne kadar böylesine yüksek bir rakama çıkış yapılamamıştı. Konu ile ilgili yapılan paylaşımlarda en çok ilgi gören oyunlar da detaylı bir şekilde paylaşılırken listenin ilk sırasında Counter Strike Global Offensive yer aldı.

  İkinci sırada yer alan yapım farklı bir MOBA olan Dota 2 oldu. Theft Auto V gibi pek çok farklı oyun sıralamada yer alırken yapılan resmi paylaşma göre il on şöyle oluştu; • Aracı Olanlar Dikkat!

  Kar yağdığı zamanlarda genelde nostaljik ve estetik görüntüler sosyal medyada dolaşsa da araçlarınız için bazı önlemleri almanız gerektiğini biliyor musunuz?

  Araçlar Kar Altında!

  Kar yağışı nedeniyle günlerden beri kar altında kalan araçlar için uzmanlar uyarıyor. Özellikle kar yağışının etkisinin azaltılması ve araçlarda ciddi zararların yaşanmaması adına mutlaka araçların yıkanması gerektiğini belirtilirken karın erimesinin beklenmemesi önerildi.

  Boyanızı Koruyun

  Karların sürekli araç üzerinde kalması özellikle boya üzerine ciddi bir zarar yaparken araç sahiplerinin bu konuda dikkatli olması istendi. Karlı yollarda yolculuk yapan kişiler için de yapılan uyarılarda yollara atılan tuzların araçlar için asit etkisi yarattığı ve özellikle araç boyasında kolay bir şekilde zarar verebileceği belirtildi.

  Tuzlar Boyanızı Dökmesin!

  Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar sosyal medyada da oldukça yüksek oranda paylaşım alırken havaların soğuk olması ve araç ile yolculuk yapılmaması nedeniyle çok kişi araçlarını temizlemede dahi ihmalkar davranabiliyor. Fakat araçların sürekli kar altında kalması pek çok farklı soruna yol açabileceğinden araçların zarar görmesini önlemek isteyen kişilerin bu konuda mutlaka zamanında temizlik yapması gerekiyor.  • 2016'da Google'da Ne Arandı?

  2016-17 yılının ilk haftasını geride bıraktığımız şu günlerde özellikle Google üzerinden en çok hangi aramaların yapıldığı Google tarafından paylaşıldı. Yapılan araştırmalarda özellikle gündeme bağlı olarak yoğun bir şekilde son dakika araştırmalarının yapıldığı belirtilirken özellikle Türkiye'de yaşanan terör ve patlama olayları nedeniyle çok kişinin son dakika gelişmelerini öğrenmek istediği görüldü.

  Son Dakika Arandı!

  Yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul Reina adlı eğlence mekanında yaşanan patlama ve daha sonrasında İzmir gibi bölgelerde yaşanan terör saldırıları Türkiye'nin yeni yıla da terör ile birlikte girmesine neden oldu.

  Tüm bu Kaos döneminde en çok arananlar listesinde Barbaros Şansal da yer aldı. Yeni yılda Türkiye'ye ve Türklere yönelik hakaret dolu sözleri ile dikkat çeken Barbaros Şansal, yine Google'da bir milyonun üzerinde arama aldı.

  TEOG Es Geçilmedi

  Yeni haftanın en çok arananlar listesinde üçüncü sırada ise TEOG sonuçları yer aldı.3 Ocak salı günü açıklanan TEOG sonuçları, 500 bin üzerinde arama alarak en çok arananlar listesine girdi. Diğer aramalarda ise İzmir terör saldırısı bulunuyor. İzmir'de yaşanan terör saldırısı sonrasında yine Google üzerinden yapılan aramalarda İzmir yoğun bir şekilde sorgulandı.

  Son olarak ise Açık Öğretim Lisesi için yapılacak sınavların kar nedeniyle iptal edilip edilmeyeceği hakkında detaylı sorgulamalar gerçekleştirildi. Google'da ilk hafta itibariyle kişilerin Türkiye'nin gündemine bağlı olarak ne kadar çok bilgili olduğunu ve sorgulama yaptığını gösterdi.  • Microsoft ve Apple Yarışı Kızışıyor

  2016 yılı içerisinde gerçekleştirilen operasyonlar hem Apple hem de Microsoft adına beklentileri tam olarak karşılayamadı. Yaşanan bu durum 20147yılında markaların daha iddialı bir şekilde pazara gireceğini kesinleştirirken 2017 yılına yönelik yapılan tahminlerde Apple'ın cihaz satışlarında Microsoft’u geride bırakacağı açıklandı.

  Cep telefonu pazarında Android işletim sisteminin üstünlüğü bariz bir şekilde ortada olurken işletim sistemi sektöründe ikinci sırada yer almayı amaçlayan Apple ve Microsoft bu alanda kıyasıya bir rekabet içerisinde giriyor.

  Microsoft Düşüyor!

  Özel bir araştırma firması tarafından yapılan araştırmalarda 2017 yılında Microsoft’un Apple’ın gerisinde kalması yüksek ihtimali görülüyor. Özellikle 2016 yılına dair yapılan analizlerde 2.3 milyar cihaz satılırken bu cihazların sadece 11.2’sinde Windows işletim sistemi kullanılıyordu. Bu istatistiklerde en önemli detay Windows işletim sisteminin giderek düşüş göstermesi ve Apple'ın ise yükselmesi. Bu açıdan iki işletim sistemi arasındaki fark giderek kapanırken Apple’ın bundan sonraki süreç içerisinde Microsoft’u geçerek aradaki farkı daha da açması bekleniyor. Bu açıdan 2017 yılında takip edilecek önemli yarışlardan bir tanesi de Apple ile Microsoft arasında yaşanacak işletim sistemi yarış olacak. • Samsung 120 milyon Galaxy J ve A Satmayı Hedefliyor!

  Samsung için sızdırlan yeni bir rapor, şirketin 2017'de 20 milyon Galaxy A telefonu satmayı hedeflediğini gösterdi. Üstelik sadece bu değil. Galaxy J serisinin satış hedefi çok daha yüksek ve beklentiler 100 milyon satış.

  Bunlar Samsung'un iç satış hedefleri olsalar bile, kesin olarak tutturulması noktasında garanti verilmesi mümkün değil. Şirketin amiral gemisi olmayan cihaz serileri için bu kadar güçlü iddialarda bulunması da oldukça dikkat çekti.

  A Ve J Serisi Yüksek Satışa Ulaşabilir!

  Galaxy A (2017) serisi telefonlar geçen hafta piyasaya sürüldü ve özelikle su ve toz direncine sahip olmaları ile dikkat çekti. Ayrıca Galaxy S7'i anımsatan bir tasarım dili ile birlikte AMOLED ekranlar ve parmak izi tarayıcıları da cihazları cazip hale getiren detaylar arasında yer aldı.

  Bugüne Kadarki Satışlar Tatmin Edici!

  Galaxy J telefonlarının özellikle Hindistan ve Güney Amerika gibi gelişmekte olan pazarlarda çok başarılı olduğunu söylemek mümkün. Bu açıdan daha da geliştirilen ve donanımlı hale getirilen J ve A serisinde yüksek satış rakamlarına erişim sağlanabilmesi mümkün. Samsung özelikle Note 7 sonrasında çıtayı daha da yükseltirken, gözler yeni satış yılına çevrildi. • Asus ZenFone 3 Max ZC553KL Önizlemede

  ZenFone 3, Deluxe ve Ultra gibi üst düzey versiyonlara sahip uygun fiyatlı telefon serisi olarak ön plana çıkarken, yeni bir alt versiyon daha piyasaya sunuluyor. ZenFone 3 Max her ne kadar serinin en altında olsa da oldukça iyi özelliklere sahip. Yeni telefonda, özelliklere ve performansa odaklanma, pil ömründe biraz handikap yaratmış durumda fakat yüksek kapasiteli pil ile durum iyileştirilmiş.

  Zenfone 3 Max ZC553KL İncelemesi

  4100mAh bataryası dikkat çeken telefonda dikkate değer özellikler arasında 5.5 inç 1080p ekran, 16 megapiksel arka kamera ve parmak izi sensörü var.

  Zenfone 3 Max (ZC553KL) temel özellikleri

  Asus ZenFone 3 Max için tüm özelliklere bakıldığında ise liste şöyle;

  5.5-inç 1920 x 1080 çözünürlüklü IPS LCD; 2.5D cam

  Qualcomm Snapdragon 430; 1.4GHz oktav çekirdekli Cortex-A53 CPU; Adreno 505 GPU

  3GB LPDDR3 RAM ile 32GB depolama; MicroSD desteği

  16 megapiksel arka kamera; F2.0 açıklık; Lazer + faz algılama otofokus; Çift LED flaş; 3 eksenli EIS ile 1080p video kaydı

  8 megapiksel ön kamera; F2.2 diyafram

  FM radyo

  Çift SIM çift bekleme (nano + mikro hibrid), VoLTE'ye sahip 4G LTE

  Wi-Fi 802.11b / g / n; Bluetooth 4.1; GPS / GLONASS / BeiDou

  MicroUSB konektörü; 3.5 mm kulaklık girişi

  4,100mAh batarya

  ZenUI 3.0 ile Android 6.0 Marshmallow • WhatsApp'a GIF Arama Ve Medya Paylaşım Limiti

  Geçen sene Kasım'dan bu yana iPhone kullanıcılarına sunulan GIF arama özelliği Android için de geldi. WhatsApp 2.17.6 beta sürümü ile birlikte görmeye başladığımız GIF arama, artık kişilerin daha kolay bir şekilde GIF göndermesini sağlayacak.

  Önceki Sistem Nasıldı?

  Daha önce, Android'teki WhatsApp kullanıcıları, cihaz üzerinde depolandıkları sürece GIF gönderip alabiliyordu. Şimdi ise WhatsApp, GIF aramasını doğrudan uygulamaya entegre etti. WhatsApp içindeki metin giriş çubuğunun yanındaki emoji simgesi üzerinden GIF seçeneğine erişebilir. Böylece farklı GIF içerikleri içni arama yaparak sonucu bulabilirsiniz.

  Dosya Gönderme Sınırı 30’a Çıktı!

  WhatsApp'ın en yeni güncellemesi aynı anda 30 dosya gönderilmesine de olanak tanıyor. Bu, özelikle kullanıcıların medya paylaşmak adına bir veya iki fotoğraf göndermek için yeniden kaynak dosyasını açması zorunluluğunu ortadan kaldırdı.

  Güncelleme Geliyor!

  WhatsApp resmi olarak güncellemeyi henüz başlatmadı ancak yakında güncellemenin geleceği biliniyor. Şu ana kadar yapılan kontrollerde en yeni WhatsApp sürümünü çalıştıran tüm kullanıcıların yeni özelliklere erişmedikleri net bir şekilde görüldü. Bu açıdan güncelleme herhangi bir bölgede henüz dağıtılmadı. En son beta sürümünü Google Play Store'dan indirebilirsiniz.( Beta kaydınız varsa)  • Pixel XL Siparişleri İki ay Sonra Teslim Ediliyor!

  Geçmişte, Nexus serisinin satışlarında da benzer sorunlarla karşı karşıya kalan Google, Pixel serisinde de yine benzer sevkiyat sorunları yaşıyor gibi görünüyor. Her ne kadar Pixel için şartların farklı olması beklense de Google bu konuda herhangi bir ilerleme kaydedebilmiş değil.

  Pixel ve Pixel XL Siparişleri Mart Başında Yapılacak

  Pixel ve Pixel XL, birkaç ay önce resmen satışa çıktığından beri sevkiyatlar geç tarihlerde yapıldığı için eleştirilmişti. Üstelik mevcut duruma bakıldığında işlerin daha iyi olacağına dair hiçbir işaret yok.

  Öyle ki şu anda Verizon'dan bir Pixel XL sipariş edildiğinde seçilecek renk ve depolama kombinasyonuna bağlı olarak, 21 Şubat ile 10 Mart'a kadar sevk edileceği ifade ediliyor. Üstelik ön siparişte olmayan bir telefonun teslimatı için iki ay beklendiği düşünüldüğünde Google için durumun cidden zorlu olduğu görülebiliyor.

  Verizon gibi sektör devi, en çok satış yapan firmalardan birisi olduğu için daha çok dikkat çekiyor. Sitede güncel verilere göre teslimat süreleri şöyle;

  32 GB siyah Pixel XL 21 Şubat'a kadar

  32 GB gümüş Pixel XL 3 Mart'a kadar

  32 GB mavi Pixel XL 10 Mart'a kadar gönderilebilecek. 128GB versiyonlarda da yine aynı tarihler geçerli.

  Google Pixel serisinin farklı ülkelerden neden satışa çıkmadığı oldukça merak edilirken, bu konuda mevcut durum çoğu şeyi net bir şekilde ortaya koyuyor.  • Microsoft'un Next Lock Screen Uygulamasını Duydunuz Mu?

  Next Lockscreen adı verilen Microsoft uygulaması hoş özelliklere sahip ve giderek daha fazla popüler hale geliyor. Microsoft kararlı bir şekilde uygulama üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü gibi geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme daha yayınlandı.

  Pil Ömrü Uzatılıyor!

  Next Lockscreen için yayınlanan güncellemede yeni özellikler yok. Fakat çok daha iyisi var: gelişmiş pil ömrü. Microsoft'a göre, bu güncelleme, pil kullanımında ciddi bir düşüşe neden olan sorunu ortadan kaldırıyor. Öyle ki uygulamada pil tüketimi arttıran GPS yerine artık Wi-Fi kullanılıyor ve böylece pil ömründe artış sağlanıyor.

  Next Lock Screen, meşgul kişiler için en etkili kilit ekranı uygulamalarından birisi ve yapılan bu güncelleme de kullanıcıların uygulamaya daha fazla bağlanmasını sağlayacak kapasitede. Üstelik telefonun başkaları tarafından istenmeyen erişime karşı koruma noktasında da Next Lockscreen oldukça yardımcı.

  Next Lockscreen Özellikleri Neler?

  Güvenli açma: Telefonu bir PIN veya desen kodu ile açabilmek mümkün. Parmak izi kilidi, tarayıcı olduğu cihazlarda da destekleniyor.

  Bildirimler: Cevapsız aramalar, kısa mesajlar ve Facebook, Gmail ve WhatsApp gibi uygulamalardaki bildirimler de ekranda görülebiliyor.

  Kolay Arama: Kilit ekranından en sevdiğiniz kişileri kolayca arayabilir ya da mesaj gönderebilirsiniz.

  Uygulamalar: En sevdiğiniz uygulamaları yerleşik uygulama başlatıcısı üzerinden açabilirsiniz. • Dell XPS 13 Developer Edition İncelemesi

  Dell'in son derece popüler olan XPS 13 Developer Edition modeli oldukça dikkat çekiyor. Dell, büyük Linux makineleri üreten birçok üreticiden biris i olduğu gibi Dell XPS 13 Developer Edition  ile birlikte bu alanda ne kadar iddialı olduğunu da gösterdi.

  Dell XPS 13 Developer Edition Özellikleri Neler?

  2016 yılının sonlarında piyasaya sürülen ve geçen ay itibari ile test edilmeye başlanan Dell XPS 13 Developer Edition, olağanüstü derecede iyi. Üstelik tasarım noktasında da harika görünümü dikkat çekiyor.

  Kaby Lake Yongasıyla Geliyor

  Dell'in en yeni Linux dizüstü bilgisayarı, saatteki hızı yaklaşık yüzde 10 artıran Intel'in yeni Kaby Lake yongasını kullanıyor. Yongaseti yükseltmesinin etkileyici yanı, 3B grafik ve 4K video performansını artırması. Oynatma, özellikle 4K video sırasında inanılmaz derecede pürüzsüz. Üstelik tüm bu kaliteye karşın pil ömründe de ciddi bir iyileştmre yapılmış durumda. 4K video oynatımı sırasında dahi pilin aşırı tüketilmesi söz konusu değil.

  7. nesil Dell XPS 13 DE, 13 inçlik bir ekranı olsa da tasarımdaki küçük detaylar ile 11 inç'lik bir dizüstü bilgisayar gibi görünüyor. Üstelik InfinityEdge ekranı ile birlikte Dell XPS 13 Developer Edition modelinde fark yaratılıyor. 3200x1800 IPS dokunmatik panel ve 1920x1080 IPS dokunmatik olmayan bir sürümü piyasaya sunulmuş durumda. Fakat iki versiyon arasında fiyat farkı göz önünde tutulmalı. • LeEco ilk 4K Aksiyon Kamerasını Tanıttı: Liveman C1

  Çinli firma giderek daha da popüler hale gelen hareketli kamera pazarına giriş yapmaya karar verdi. Sadece birkaç gün önce Xiaomi tarafından da benzer bir tanıtım yapılırken, LeEco açık bir şekilde Xiaomi ve pazardakilere meydan okuyarak Liveman C1 tanıtımını gerçekleştirdi.

  Liveman C1 Özellikleri Neler?

  LeEco'nun hareketli kamerası Liveman C1, 30fps'de 4K video çekebiliyor. Hareket algılandığında otomatik kaydı desteklemek için Liveman C1'de 16 MP'lik bir kamera sensörü, 140 derecelik görüş alanı ve bir G sensörü tercih edilmiş durumda. 1.8 inç dokunmatik ekran vizör görevi göreceği gibi pek çok ek özellik ve destek de Liveman C1  ile sunuluyor. Tanıtımda paylalşılan bilgilere göre yerleşik Wi-Fi, microSD kart yuvası, mikro HDMI bağlantı noktası ve 1,050 mAh batarya da Liveman C1  özellikleri arasında. 40 metre su altında dahi Liveman C1 çekimi destekliyor. Üstelik su geçirmez yapısıyla oldukça etkileyici olduğunu da gösteriyor.

  Liveman C1 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

  Liveman C1, 28 Ocak'ta Bahar Şenliği öncesinde Çin'de satışa sunulacak. Fiyat noktasında ise henüz konuyla ilgili detaylar paylaşılmadı. Fakat Liveman C1 için tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda yüksek bir etiket fiyatının belirlenmesi bekleniyor. • Windows 10 Creators Update Neler Getirdi?

  Görünüşe göre, Windows 10'un İçerik Oluşturucu Güncellemesi hoş sürprizlerle geliyor. Microsoft, bazılarını her gün kullanabileceğiniz birkaç yeni özelliği içeren Windows Insider önizlemesini yayımladı. Birincisi, Edge tarayıcısı artık sekme önizlemelerini içeriyor. Bu yeni bir kavram değil fakat özellik Edge için ancak sunulabildi. Ancak sekmelerde sekmeleri açmadan kısa bir bakış atmak istiyorsanız bu yeni özellik sizin için cazip olacaktır.

  Flash Engelleniyor!

  Microsoft'un Flash önlemi de artık tam olarak geçerli. Edge güvenilmeyen Flash içeriği engelliyor ve içerik için kullanıcıların tıklayarak izin vermesini zorunlu kılıyor.

  Daha Düşük Mavi Işık Seçeneği

  Güncellemede Edge’deki yeniliklerden çok daha fazlası var. Karanlık alanlarda cihazların kullanılması için daha düşük mavi ışık seçeneği de artık sisteme eklendi. Ayrıca Başlat menüsünü klasörler halinde organize etmek de artık çok daha kolay. Özelikle fazla sayıda uygulama kısa yollarını elinizin altında istiyorsanız bu yeni özellik hoşunuza gidecek.

  Diğer İyileştirmeler Ne?

  Yeni sistem ile birlikte gelen bazı önemli detaylar ise şöyle;

  Cortana iyileştirmeleri ve OneNote entegrasyonları,

  İşletim sistemini yeniden yüklemek için isteğe bağlı bir Windows'u yenileme seçeneği

  Çok yüksek çözünürlüklü görüntüler için daha iyi ekran yakalama modu  • Moto G5 Plus Fotoğrafları Paylaşıldı

  Lenovo'nun Moto G4 ve Moto G4 Plus ile elde ettiği başarıyı göz önüne aldığımızda, gelecek nesil Moto G serisinin daha erken bir tarihte gelmesi şaşırtıcı olmayacak. İddialar gerçekten doğruysa, bu yılki G5 Plus büyük bir önceki versiyonlara göre daha hızlı bir şekilde gelmesinin yanı sıra pek çok farklı özellik içerebilir.

  Model Numarası XT1685!

  Yeni sızdırmalarda cihazın XT1685 model numarasına sahip olduğu belirtildi. Üstelik yeni cihaz için özellikler dahi paylaşıldı.

  XT1685 model numaralı ve Moto G5 Plus olduğu iddia edilen cihazda yer alacak özellikler şöyle;

  5,5 inç FHD (1080p) ekran

  Snapdragon 625 işlemci (octa-core),

   Adreno 506 grafik birimi

  13 MP arka kamera

  5 MP ön kamera

  4 GB RAM

  32 GB depolama alanı

  3080mAh batarya

  Parmak izi sensörü

  Android 7.0 Nougat

  Özelliklerde gördüğünüz gibi, geçen yılki Plus modeline kıyasla, performans ve işlemcilerde gelişme yaşanmış durumda. 32GB depolama alanı yapılandırmasında ise bu sefer 3GB yerine 4GB RAM tercih edilmiş durumda.

  Sızdırmaya göre cihaz için en çok heyecan verecek detay Android Nougat. Sızdırma sonrasında cihazın resmi ismi şu ana kadar doğrulanmadı.  • AirPods Bulucu App Store'dan Gizemli Şekilde Yok Oldu!

  iPhone'daki kulaklık jakını öldürme planlarını resmen uygulamaya başlayan Apple, bu aralar kulaklıklar üzerinde farklı çalışmalar yürütüyor.

  Kaybola Riski Fazla!

  Küçük görünümlü kablosuz kulaklık setleri ile ilgili asıl endişe, kaybetmenin çok kolay olduğu. Üstelik Apple ekibi bir kulaklığı kaybeden müşteriler için değiştirme ücretinde 70 Dolarlık bir ücret istiyor. Bu bakımdan kulaklığın kaybedilmesi kişilere maddi sorun yaşatabilir.

  Finder Uygulaması Neden Kaldırıldı?

  Bu sorunların giderilmesi ve kaybolan kulaklığın bulunabilmesi adına “AirPodslar için Finder" uygulaması kullanıma sunulurken, uygulama Apple'dan açıklama yapılmaksızın App Store'dan kaldırıldı.

  Uygulama, kullanıcılara kayıp AirPodslarını bulmalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturuldu. Bluetooth sinyalini ölçerek ve bir kişiyi kayıp kulaklığa yönlendirmede başarılı olan uygulama bu noktada oldukça ilgi çekti. Bluetooth üzerinden yapılan bu işlemlerde uzak bölgelerde kaybedilen kulaklıklar için destek sağlanamasa da Bluetooth çekim alanı içerisinde bu durum oldukça kolay.

  22 Aralık’ta Sisteme Yüklendi 

  Uygulama 22 Aralık tarihinde incelenmek üzere Apple’a gönderildikten sonra, geliştirici tarafından uygulamanın yayınlandığı resmen duyuruldu. Üstelik yayıncı App Store'daki başvuruyu kutlamak için Reddit üzerinden promosyon kodu yayınladı. Fakat uygulama kalktı.

  Apple’ın Gizli Bir Planı Mı Var?

  Uygulama, gizemli bir şekilde App Store'dan kayboldu ve Reddit'e göre Apple, insanların kayıp AirPodslarını bulmalarına yardım etme fikrinden pek hoşlanmadı ve bu nedenle bu tip uygulamaların önünü şimdiden kesti.loading...

NAMAZ VAKİTLERİ