MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ » VETEKNOLOJİ.COM TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HABERLERİ

VETEKNOLOJİ.COM TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HABERLERİ

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

 • YouTube, 30 Saniye Atlanabilir Reklamları Kaldırıyor!

  YouTube videoları izlerken en sık karşılaştığımız can sıkıcı sorunlardan biri bildiğiniz üzere zorunlu reklamlar. Eğer YouTube Red hesabınız yoksa atlayamadığınız 30 saniyelik bir reklamla muhtemelen karşılaştınız demektir. Neyseki bu bu uzun reklamlar artık geçmişte kalacak. YouTube, bu can sıkıcı durumun farkına varmış olacak ki 2018 yılında 30 saniyelik reklamlara yer vermeyecek. Bu demek değildir bütün reklamları kaldıracak. Yeni düzenlemesiyle 20 saniyelik ve 6 saniyelik reklam biçimleri için bir planları var.

  YouTube, gerekçesi hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. İnsanlar, YouTube'un ve içerik oluşturucularının istemediği uzun reklamları izlemek zorunda kaldıklarında bir videoyu terk edebiliyor. Bu arada, reklamları tamamen atlamak istiyorsanız, kesintisiz müzik ve reklamsız videolar sunan YouTube Red'e geçmeniz gerekiyor. Bunun için ise aylık 10 dolar ödemesi yapılması gerekiyor. Bir Abone olarak internet bağlantısı olmadan telefonunuzda veya tabletinizde izlemek için videoları kaydedebilir, ayrıca cihazınızda başka şeyler yaparken videoları arka planda oynatabilirsiniz.

  Peki siz yeni düzenleme hakkında ne düşünüyorsunuz? • Xiaomi'nin Mi 6'sı canlı kanlı sızdırıldı!

  Weibo üzerinde yer alan fotoğraflar canlı kanlı Xiaomi Mi 6 modelinden başka birşey değil. Çin merkezli teknoloj devi son dönemlerin popüler firmalarından biri olmayı başarıyor. Bununla birlikte yeni dedikodulara da konu oldu. Çin'in Twitter'ı olarak bilinen Weibo üzerinden görüntüleri sızdırıldı.

  Xiaomi Mi 6'nın sızdırılan fotoğraflarında cihazın ön panelini gördüğümüz için arka kapağındaki kamera hakkında birşey öğrenemiyoruz ancak görsele baktığımız zaman bir önceki modele göre oranla daha büyük bir telefonun bizleri beklediğini net bir şekilde görebiliyoruz. Hatırlarsanız daha önce ortaya çıkan sızıntılar ile birlikte Xiaomi'nin Mi Mix modelinde olduğu gibi seramik bir malzeme yapısına sahip oalcağı bununla birlikte üç farklı varvasyon ile gelecebileceği belirtiliyordu.

  Bu varvasyonların en güçlüsünde ise 6 GB RAM yer alacak olup sızdırılan fotoğraflarda Mi logosonun yer almaması kafamızı karıştırdı. Bu nedenle ya Xiaomi yeni telefonlarında logo kullanmıyor yada bu fotoğraf başka bir cihaza ait olabilir. Ancak telefonun MIUI kullanıldığını görselden açık bir şekilde görebiliyoruz.

  Peki siz Xiaomi Mi 6 için ne düşünüyorsunuz? • Yeni Nokia 3310 netleşiyor!

  Herkesin merakla beklediği Yeni Nokia 3310, Mobil Dünya Kongresi'nde duyurulabilir. Bununla birlikte herkesin merak ettiği hangi özelliklere sahip olacağı oldu. Android işletim sisteminin yer verileceği telefonda bu süpriz olmadı. Beklediğimiz bir durumdu.

  Android'li yeni Nokia 3310, 2000'li yılların başına damga vurmuş günümüzün de fenomen telefonu haline gelmiştir. Yenilenerek tekrar piyasada olması sağlam ve bataryası güçlü bir telefon isteyenlerin isteklerini karşılayacak. Fiziksel tuşlar ile 3310 ile aynı yapıya sahip olacak ancak tuşların boyutları eskisine göre biraz daha farklı olacak.

  LCD ekran ve sadece mavi değil bol renk seçenekler ile gelmesi bekleniyor. Değiştirilebilir bataryasıyla gönlümüze taht kuran Nokia 3310'un da yeni versiyonunda değiştirilebilir bir batarya olması bekleniyor.

  Android'li olsa bile beklediğimiz kadar akıllı bir telefon olacağını düşünmüyoruz çünkü Nokia değerlerine bağlı kalmak istiyor. Belki biraz daha hafif ve ince bir model olabilir..

  Peki siz yeni Nokia için ne düşünüyorsunuz? • NASA: 7 Yeni Dünya Boyutlarında 'Yaşanabilir' Gezegen Keşfettik!

  NASA, bugün resmi internet sitesi üzerinden büyük keşifleri duyuracaklarını belirtmişti. Bununla birlikte güneş sistemi dışında dünya boyutlarında en az 3'ü yaşam şartlarına uygun 7 yeni gezegen keşfedildiği bilgisine yer verildi.

  NASA, bugün çarpıcı bir açıklama yaptı. Bu akşam saatlerinde yapmış olduğu canlı yayında güneş sistemimiz dışında dünya boyutlarında en az 3'ü yaşam şartlarına uygun 7 yeni gezegen keşfedildiğini açıkladı. NASA, resmi sitesi üzerinden büyük keşifler duyuracaklarını açıklamıştı ancak kimse böylesi büyük birşey beklemiyordu.

  Türkiye'de saatler 21:00'ı gösterdiğinde beklenen haber nihayetinde geldi. NASA, güneş sistemimiz dışında bir cüce yıldızın yörüngesinde dönen ve en az 3'ü hayata elverişli 7 yeni gezegenin keşfedildiğini belirtti.

  Dünya'ya uzaklığı yaklaşık 40 ışık yılı uzaklıkta olduğu bilgisine yer verildi. NASA, Twitter üzerinden merak edilen soruları cevapladı. Amerikan Uzay Ajansı'nın açıklamalarınıise binlerce kişi canlı yayında takip etti.

  Peki siz yeni gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? • Instagram'ın çoklu fotoğraf ve video paylaşma özelliği aktif oldu!

  Instagram bir sanat formu haline geldi. Bununla birlikte kullanıcılar birden fazla fotoğraf paylaşmak istiyor olabilir. Bu istekleri artık mümkün. Birden fazla çektiğiniz fotoğraflarda kolaj yapmak zorunda değilsiniz.

  Artık uygulamanın yeni özelliği ile birden fazla fotoğraf paylaşabilirsiniz. Her fotoğraf için ayrı ayrı filtre seçebilir yahut hepsine aynı filtreyi uygulayabilirsiniz. Instagram içerisinde mükemmel filtreyi seçerek ve gelişmiş seçeneklerle ince ayar yaparak ustalıkla görüntüleri düzenleyebilirsiniz. Artık yayın başına yalnızca bir fotoğraf paylaşmanız gerekmiyor.

  Instagram tam olarak, 10 sonrası-up başına birden fazla görüntü ve videolar ile sınırlamaları kaldırıyor. Bu, Instagram'ın aslında iki yıl önce başlattığı bir özelliktir, ancak daha önce yalnızca markalar tarafından kullanılabiliyordu.

  Bir albüm yayını, profil sayfanızda gösterildiğinde bir yığın fotoğraf gibi görünen yeni bir simge ile işaretlenecektir. Arkadaşınızın altındaki mavi noktalı özet akışlarında görünecek ve bu nedenle yayınta birden fazla resim veya video olduğunu öğreneceklerdir. Tüm postayı görüntülemek için soldan sağa doğru hızlıca kaydırın.

  Fotoğraf ve videolar eklendikten sonra, sırayı değiştirmek, her şeye bir filtre uygulamak veya fotoğrafları ve videoları tek tek düzenlemek için dokunup basılı tutabilirsiniz.

  Instagram uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız.

  Peki siz Instagram'ın yeni özelliğini nasıl buldunuz? • Bağış için yaptığı canlı yayın esnasında öldü!

  Arkadaşları ve taraftarları için Poshybrid online olarak bilinen oyuncusu Brian Vigneault Make A Wish Vakfı için para toplamak için bir meydan okuma parçası olarak oyun oynayan 24 saat canlı yayın yapıyordu. Fakat canlı yayın 22 saat sürdü. Vigneault bir sigara içmek için gitti ve dönmedi.

  Canlı yayında yer alanlar uyuya kaldığını düşündü ancak uzun bir süre kendisinden ses çıkmayınca Vigneault'un evine polis gönderildi. Eve gelen polisler canlı yayın üzerinden kötü haberi bldirdi. Aşırı uzun süreli videoları oynamak açıkça yorucudur. Sadece beden değil beyin de yoruluyor. İnsanlar için vücur için sorunlara neden olabilir. Uzun süre oyun oynayan insanların makul düzenli raporları var.

  35 yaşındaki 3 çocuk babası sigara içmek için gitmişti. Make-A-Wish Vakfı için yardım yapıyordu. Bu yüzden canlı yayın yaparak para kazanıyordu. İnsanlar daha önce oyun seansları sırasında öldü. Bununla birlikte Vigneault için ölüm nedeni kesinleşmedi. Ancak uzun süre oynadığı oyunlar beynini yorduğundan hayatını kaybettiği düşünülüyor. 24 saatlik yayınlar yapmak gerçekten tehlikeli bir durum. Siz siz olun uzun süre bilgisayar oyunu oynamayın.. • Steve Jobs'un projesi Apple Park, Nisan'da açılıyor

  Apple'ın fütüristik yani modern çizgiler taşıyan 'Kampüs' Merkezi, nihayet bu Nisan ayında California'nın Santa Clara Vadisi'ndeki 'Apple Park' isimli yeni ismi altında çalışanlarına kapılarını açacak. T-Rex'in olup olmadığı konusunda henüz bir sözü yok, eski Apple patronu Steve Jobs'a yürekten bir saygı duyacak. Sitenin gelişiminin ilk aşamalarında yardımcı olan işler, 175 dönümlük kampüsün kendisinden sonraki 1.000 koltuk salonuna sahip olacak.

  'Yeniliğin evi'

  Apple CEO'su Tim Cook, Apple Park'ın gelecek kuşaklar için yenilikçi bir yer olacağını söyleyerek Steve'ın Apple hakkındaki vizyonu hakkında açıklama yaptı. Tim Cook ayrıca, Çalışma alanları ve park alanları ekibimize ilham vermenin yanı sıra çevreye de fayda sağlayacak şekilde tasarlandı. Dünyanın en enerji verimli binalarından birine kavuştuk ve kampüs tamamen yenilenebilir enerji ile çalışacak sözlerini kullandı. Steve, hayatta olsaydı, bu 24 Şubat’ta 62 yaşına girecekti. Steve’in hatırasını ve Apple’a ve dünyaya yaptığı kalıcı etkiyi onurlandırmak amacıyla, Apple Park’taki konferans binasına Steve Jobs Theater adı verilecek. Apple Park’taki en yüksek tepelerden birinde yer alan Steve Jobs Theater, ana binaya ve yeşil alana bakıyor.

  Apple Park ayrıca, halka açık bir Apple Store ve kafe içeren bir ziyaretçi merkezi, Apple çalışanlarına yönelik 9.290 metrekarelik bir spor salonu, güvenlikli araştırma ve geliştirme tesisleri ve Steve Jobs Theater’ı da içerecek. Halkanın iç bölümündeki park alanları ise çalışanlar için 3,2 kilometrelik yürüyüş ve koşu yolları, bir meyve bahçesi, çim alan ve bir gölet bulunacak. • LG G6'nın kamera özellikleri ortaya çıktı!

  LG G6'nın Snapdragon 835'i içermeyeceği yönünde birçok haber çıkmıştı. Ancak bununla ilgili sınırlı bir kaynağa ulaşılamadı.. LG ve diğer üreticiler bu yıl Snapdragon 835'i kullanmayacak gibi görünüyor. Yine de G6'da öncekilere göre birçok özellik değişecek. Snapdragon 835'e rağmen, LG G6 muhteşem bir cihaz olacak. LG, bir akıllı telefondaki kritik ve yeni özelliklere özel önem veren büyük bir şirkettir. Akıllı telefon, çift kamera, geniş açı ön kamera, toz ve suya dayanıklılık ve geliştirilmiş dayanıklılık özelliklerine sahip olacak. Buna netleşti gözüyle bakabiliriz.

  LG'nin yaklaşmakta olan G6 akıllı telefonu, kullanıcılara hem ön hem de arka kameraları daha geniş açı ve gelişmiş çekimler sunacaklarını bildiriyor. The Verge'a göre haberler Kore dili blog yazısında doğrulandı. Akıllı telefonun arka yüzündeki iki kamera ilavesi 125º açı sağlayacak ve geniş görüntülerin kare 1: 1 oranına sığması için ön kamera 100º görüş alanı sunacak.

  Şirket ayrıca, yeni telefonun 360º panorama modu, renk doygunluğunu artırmak için bir yiyecek modu ve ekranı iki bölünmüş kare kamera özelliği ile gelecek

  Bununla birlikte, LG'nin 26 Şubat'ta Barselona'da bu hafta Mobil Dünya Kongresi'nde resmi olarak G6'yı sergieleyecek. G5'in aksine iki kamerasında çözünürlük aynı olacak. Hatırlarsanız G5'in çift kameralarında aynı çözünürlük bulunmuyordu. Bir kameranın çözünürlüğü daha yüksekti. Ancak LG G6'da aynı çözünürlüğe yer verecek.

  Peki sizce LG, G6'da rakiplerine karşı başarılı olabilecek mi? • macOS Sierra 10.12.4 test sürümü 3. kez yayınlandı

  İkinci genel beta sürümünü ekledikten iki hafta sonra ve geliştiriciler için üçüncü betayı kullanıma sundu. Apple'ın beta test programına kaydolan beta test kullanıcıları Mac App Store'daki Yazılım Güncelleme mekanizması aracılığıyla üçüncü 10.12.4 macOS Sierra beta yayınlandı.

  Apple'ın beta test programının bir parçası olmak isteyenler, kullanıcılara hem iOS hem de macOS Sierra betalarına erişmelerini sağlayan beta test web sitesinden katılmak için kayıt olabilirsiniz. MacOS Sierra 10.12.4, kullanıcılara akşamları mavi ışık pozlamasını azaltmak için Mac'e iOS'un popüler Night Shift modunu getiriyor. MacOS Sierra 10.12.4 ayrıca, Shanghainese dikte desteği, Siri için kriket puanı, iyileştirilmiş PDFKit API'leri ve iCloud Analytics seçeneklerini içerir.

  Apple masaüstü işletim sisteminin üçüncü bir geliştirici beta sürümünü piyasaya sürdü. MacOS Sierra 10.12.4'ün ilk sürümü geliştiricilere açıktır. Night Shift ve benzeri aydınlatma ayarlarının etkinliği tartışma konusu olmaya devam ediyor birçok kullanıcının iPhone'unda veya iPad'inde sevdiği bir özellik bu yüzden masaüstüne sıçramayı hak ediyor.

  Peki siz yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? • iPhone 8 gittikçe netleşiyor!

  Geçtiğimiz hafta birçok sızıntı haber ile iPhone 8'in netleştiğini düşünüyorduk ki bugün yeni raporlar ortaya çıktı. Elbette bunun arkası kesilmeyecek. Beklentilerimiz gittikçe artacak. Ancak Apple kendi çizgisinde kalmak istiyor. Herhangi bir değişiklik ile gelmeyi düşünmüyor.

  Ming-Chi Kuo'nun yayınladığı haber Apple severleri üzecek. OLED ekranın hemen hemen netleştiğini söylememiz mümkün. Verimlilik ve kırılganlık sorunları sebebiyle kavisli bir ekran beklenmiyor. Düz çerçevesiz bir ekranın gelmesi bekleniyor. Raporda 3D algılama özelliklerinin yüz tanıma ve arttırılmış gerçeklik uygulamalarına hizmet edebileceği de belirtilmiş.

  iPhone 8'in normalden daha yüksek fiyata sahip olması bekleniyor. 3GB RAM ve 64 GB hafıza seçenekleriyle gelmesi beklenen telefon iPhone 7 Plus'ta olduğu gibi. 64 GB ve 256 GB depolama seçeneğiyle gelecek. Apple'ın daha rekabetçi fiyatlar ile gelecek olmasıyla umuyoruz ki aynı potansiyeli iPhone modellerinde de görürüz. Yoksa bu gerçekten büyük bir hayal kırıklığı olacak.

  Peki sizce Apple, iPhone 8'in fiyatını yüksek tutarsa yine de alıcısı olur mu? • WhatsApp'ın Snapchat benzeri özelliği bugün yayınlanıyor!

  Snapchat'e benzeyen uygulamalar kervanına şimdi de WhatsApp katıldı. Bununla birlikte Instagram hikayelerde olduğu gibi WhatsApp'ta da hikayeler paylaşmak mümkün olacak. Bugünden itibaren aktif olması beklenen özellik ile birlikte yeni bir durum bölümüne kavuşulacak. Kullanıcılar yeni güncelleme ie düz yazıdan çok artık fotoğraf ve yazılarla hikayelerini paylaşabilecek. Durum güncellemesi yapılacak olan bölüm artık süreli bir alana dönüşecek.

  İlgili: WhatsApp Messenger indirmek için ve güncellemek için buraya tıklayabilirsiniz.

  WhatsApp Status özelliğiyle artık kullanıcılar durum güncellemelerine video, fotoğraf ya da GIF görselleri ekleyebilir. Çizimlerle ve emojilerle kişiselleştirmeniz mümkün. Bir durum güncellemesi yayımladığında ise 24 saat boyunca profilinizde izlenebilir olacak olup ardından da yok olacak.

  Bu özelliğin en güzel yanı ise "görüldü" sayacına sahip olacağını da belirtelim. Bu sayede rehberinizde yer alan kişilere iletilip iletilmeyeceğini öğrenebilir. Durum paylaşımlarınızı listenizde kaç kişiye iletildiğini görebileceksiniz.

  Peki siz WhatsApp'ın Status özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? • Nokia 8'in özellikleri ve fiyatı!

  Nokia'nın merakla beklenen telefonunun nihayet net özelliklerine ulaşıldı. Bununla birlikte Nokia 8 modeline ait ön siparişli satış ve özellikler de ortaya çıktı.

  Ön siparişli satış sayfası ve teknik özellikler ortaya çıktı.Snapdragon 835 işlemcisine yer veren cihaz 5.7 inç boyutlu olup Super AMOLED ekran taşıyor. Bununla birlikte 2560 x 1440 ekan çözünürlüğünün de sunulması bekleniliyor. Ortaya çıkan görüntülere göre kavislinin aksine düz ekrana yer verilecek. Nokia 8'in kamera departmanında ise başarılı olduğunu görüyoruz. 24 Megapiksel çözünürlüklü Super EIS ve OIS desteği bulunduran arka kamera dışında 12 Megapiksel çözünürlüklü ön kamera bulunduruyor. Bu gerçekten iyi bir fotoğraf çekme deneyimi demektir.

  64 GB ve 128 GB olmak üzere iki depolama seçeneğinin yer aldığı modelde ayrıca 256 GB depolama alanına destek sunulacak. Nokia 8'de Android'in en yenisi Nougat'a kesin gözüyle bakılıyor. Nokia 8 cihazının çıkış tarihi henüz açıklanmış değil ancak satış fiyatının 3188 Yuan yani 463 dolar olabileceği düşünülüyor.

  Peki siz Nokia 8 hakkında ne düşünüyorsunuz? • Xiaomi, Mi 6'da iki farklı ekrana yer verecek!

  Amiral gemisi cihazının ana kamaerasının 12 megapiksel olduğu n kapağında ise 8 megapiksellik kamera bulunduğu belirtiliyor. Sony IMX386 sensörü ve ön tarafa bakan kamera için Sony IMX268 8 megapikselli birimi kullandığı söyleniyor. RAM veya depolama alanında farklılaşan akıllı telefon çeşitleri olağandışı değil. Ancak, ekran çözünürlüğündeki bir fark, standart bir Mi 6 varyantına ve Pro Mi 6 varyantına işaret edebilir.

  Akıllı telefonun etrafında sayısız sızıntı bulunuyor. Mi 6'nın Mi Not 2 gibi bir çift kenar eğrisel ekranına sahip olacağı bildirildi ancak yakın tarihli bir raporda aksini iddia etti. Weibo yazılarına göre, Xiaomi Mi 6, daha önce söylenen çift kenarlı kıvrımlı ekran yerine 5.2-inç HD TFT LCD panel olacak düz bir ekrana sahip olacak. Xiaomi Mi 6, 3.000mAh batarya ile güçlendirilebilir ve bağlantı için bir USB Type-C portuna sahip olabilir. Yazılımın ön tarafında Mi 6, MIUI OS'nin üst üste katmanlı olarak Android 7.0 Nugası üzerinde çalışmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

  Söylentiler ayrıca Mi 6 için iki set yonga kümesini işaret ediyor. Helio X30 yonga seti ve Snapdragon 835 ile güçlendirildiği söyleniyor. Bununla birlikte Mi 6'nın 64GB depolama alanına kadar rampa yapacağı ve QHD çözünürlüklü bir ekran sunacağı bekleniyor. Mi 6'nn birinde ise 4GB RAM, 32GB depolama alanı ve bir Full HD panel olmak üzere iki farklı modele sahip olacağını iddia ediliyor.

  Peki sizce Xiaomi, iki farklı ekranla gelir mi? • Nokia 3310'un yeni görüntüsü!

  Telefon tarihinin efsanelerinden biri olan milyonlar satan Nokia 3310'un yeniden üretilmesi eminim sizi de heyecalandırmıştır. Elbette yeni hali nasıl olacak bu da merak konusu olmuştu. Eskisi gibi mi olacak yoksa yeni bir görüntüye sahip olacak hep kafamızda soru işareti oldu.

  Dokunmatik ekrana sahip olup olmayacağı da aynı şekilde kafamızdaki soru işaretlerinden biriydi. Elbette yakın zamanda tanıtıldığında bunların hepsi soru işareti olmaktan kalkacak ama şimdi sızdırılmış olan görüntüler hakkında fikir sahibi olmakla yetineceğiz. Bununla birlikte yeni hali olduğu düşünülen görüntü gündemi uzun bir süre meşgul edecek gibi görünüyor.  Gerçek görüntü olduğunu söylememiz mümkün değil ama internette yer alan ilk gerçekçi konsept olduğunu söylememiz mümkün. Reddit üzerinden yayınlanan görüntüde yeni Nokia 3310'un Android arayüzüne sahip olduğunu görüyoruz. Tasarımsal çizgilerini taşıyan telefonun ince olmadığını düşünüyorum.

  Kalın telefon daha mı sağlam olur tam olarak böyle söylemek istemiyorum ama çok ince bir tasarım göreceğimizi düşünmüyorum ama sağlamlık konusunda Nokia adından konuşturacaktır. Çünkü Nokia 3310'un en belirgin özelliği metrelerce yüksekten düşmesine rağmen hala çalışabiliyor olmasıydı.

  Peki sizce Nokia 3310'un yeni hali paylaşılan görüntü gibi mi olacak? • Kaspersky'ın kurucusundan Türkiye hakkında açıklama!

  Popüler antivirüs yazılım programı Kaspersky'in kurucusundan Türkiye yorumu. Siber savaşlar ile ilgili Türkiye'nin durumunu konuştu. Yaptığı açıklamalarda Türkiye'nin adından fazla söz etmesi dikkat çekti. Siber saldırılardan korunmak adına en çok kullanılan programlardan biri olan Kaspersky günümüzün savaşları olan siber hakkında bilgi verdi.

  Bununla birlikte siber suçların dünya ekonomisine verdiği zarardan bahsetti. Bu ciddi bir rakamdı. Artık profesyonel olarak hacker'ların hareket ettiğini ve onlarla uğraşmanın her geçen gün zor olduğunun altını çizdi. Siber savaşların henüz başlamadığını ancak Türkiye'nin siber saldırılara etkisi hakkında bazı açıklamalar da bulundu.

  Türkiye'nin siber saldırılarda başrol olduğunu belirten CEO, Türkçe'nin siber savaşlar esnasında fazla konuşulan dillerden birisi olduğunu tespit ettiklerini söyledi. Ayrıca Kaspersky'in CEOSU Eugene Kaspersky, ünlü hacker ve yazılım mühendislerinin de Türkiye'de olduğunu vurguladı. Bu nedenle Türkiye'nin gelişmiş ülkeler ile yarışabilecek düzeyde olduğununn altını çizdi.

  Geçen yıl ülkemizde yaşanan elektrik kesintisi hakkında ise bu olayın siber saldırılarla bağlantılı olmadığını belirtti. Türkiye'nin siber güvenlik konusunda daha fazla çalışması gerektiğini belirten Kaspersky, bu konuda devlete çağrıda bulundu. Ülkemizde 3 ofisi ve 20 çalışanı bulunuyor.

  Peki siz Kaspersky'in CEO'sunun yaptığı açıklamalar için ne düşünüyorsunuz? • Ekranların çizilmemesi mümkün mü?

  Biri size cihazınıza artık hiç bir şekilde zarar gelmeyeceğini söylese ve birazdan ekranınıza bir sıvı döküp kırmak istese ne tepki gösterirdiniz?

  IndieGoGo üzerinden kitlesek fonlamaya sunulan cam sıvısı bunu başarabiliyor. Ve hiç bir şekilde cihazınızın ekranı zarar görmüyor. Akıllı telefonlarınızın yahut tabletlerinizin çizilmesinden korkuyorsanız bu konuda endişeniz varsa ProtectPax sıvısı işinizi görecek. Sıvı cam olarak nitelendirilen IndieGoGo projesi olarak karşımıza çıkan cam sıvı ProtectPax tam bir çözüm sunuyor.

  Üstün ekran koruması sunan kitlesel fonlama desteğiyle gelen ProtectPax tüm cam yüzeyler için tam anlamıyla bir koruma sağlıyor. Tahmin edeceğiniz üzere camı daha dirençli hale getiriyor. Dayanıklı hale getiren ProtectPax sıvısı 10 dakika içerisinde kendini gösteriyr. Sıvı kuruyunca cihazınızın ekranı daha güçlü hale geliyor. Çiziklere, çatlaklara ve hatta düşmelere karşı son derece iyi bir koruma sağlıyor.

  Ürünün tanıtım videosu!

  Peki nasıl oluyorda güçlü oluyor?
  Jel içerisinde yer alan titanyum dioksit nano parçacıkları çok iyi bir koruma sağlıyor. Bununla birlikte mikroskobik boşlukları doldururken çiziklere ve darbelere karşı takviye ediyor. Yakut ve safir kadar sert hale getiren sıvı optik bir filtre kullanıyor. 365 gün koruma sağlayan sıvı sadece telefonlarda değil gözlüklerde, e-kitap okuyucularında, dijital kameralarda, TV ekranında, saat, gözlük camı gibi çeşitli ekranlarda kullanılabiliyor.

  ProtexPax cam sıvısı favori beş cihazınıza koruma sağlayacak aile paketi için 39 dolar etikete sahip. Nisan 2017'de satışa sunulacak.

  Peki siz kendi cihazınız için ProtexPax cam sıvısını denemek ister miydiniz? • Apple, daha büyük işler peşinde!

  Yeni nesil iPhone modellerini sunacak olan Apple, yüz tanımlama teknolojisiyle güvenliği arttırmayı planlıyor. Bununla birlikte şirketin kendi bünyesine kattığı girişim bunun kanıtı diyebiliriz. Yüz tanımlama teknolojilerine odaklı olan şirket olan RealFace'i satın alan Apple, bu teknoloji için ne kadar ödeme yaptığını söylemiyor fakat milyon dolarlardan bahsedilen rakalamlar var.

  Aviv Mader ve Adi Echhouse tarafından 2014 yılında kurulan 10 kişilik ekip satın alım sonrasında 1 milyon dolar artış gösterdi. Bununla birlikte şirket yüz tanımlamanın dışında parmak izi tanımlama teknolojilerine de sahip. Son derece güvenilir bir şirket olup şifrelere alternatif sunmasıyla ön plana çıkıyor.

  Firma zaten iOS için Pickeez adında uygulama ile yüz tanımlama teknolojisini kullanmış beraberinde kullanıcıların sosyal medya profillerindeki en iyi fotoğrafını seçme imkanı sağlamıştı Apple daha önce bünyesine İsrail merkezli LinX, Anobit ve PrimeSense'yi katmıştı.

  Peki siz yüz tanıma teknolojileri hakkında ne düşünüyorsunuz? • DM Parmak İzi Okuyuculu Şifreli USB Bellek

  Hepimizin zaman zaman kimsenin görmek istemediği gizli dosyalarımız olabiliyor. Bu dosyalar bazen kişisel hayatımızla ilgili, bazen de bizden başka kimsenin görmemesi gereken önemli iş dosyaları da olsa, gizlemek istediğimiz dosyaları özel bir şifreleme yöntemi olmadan saklamamız çok zor.

  DM Parmak İzi Okuyuculu USB Bellek, normal USB bellekleriyle uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Tüm cihazlarda kullanılabiliyor fakat ilk etapta bu USB belleğe parmak izini tanıtırken Windows işletim sistemli bilgisayara ihtiyaç duyuyorsunuz. Parmak izini tanımladıktan sonra bu USB belleği kullanırken herhangi bir programa gerek kalmadan parmak iziyle şifrelenen dosyalarınıza erişebilirsiniz.

  DM Parmak izi Okuyuculu USB iki farklı depolama olmak üzere 32GB ve 64GB olarak üretilmiştir. • Asus'tan yeni hamle: sanal gerçeklik pazarına hazırlanıyor!

  Sanal gerçeklik gözlüklerine olan ilgi her geçen gün dahada artıyor. Bununla birlikte birçok taşınabilir sanal gerçeklik gözlüğü işlemci gücü yahut ekran sebebiyle akıllı telefonlara ihtiyaç duyuyor olsa da Asus bu algıyı yıkmak istiyor. Bununla birlikte sanal gerçeklik gözlüğüyle piyasaya girmeye hazırlanan Asus, AIO VR adı verilen akıllı telefona ihtiyaç olmadan çalışabilecek bir gözlükle gelecek.

  Cihazın isminde bulunan AIO'nun anlamı ise All in One yani "Hepsi Bir Arada" anlamına geliyor. Bu tanımla birlikte şunu anlıyoruz ki bilgisayar platformu için de kullanılacak, telefon için de. Sanal gerçeklik gözlüğün ihtiyaç duyduğu herşey ile entegre olabilecek.

  Kumaş kaplama ile gelmesi beklenen model oldukça şık görünüyor. Ancak cihaz hakkında tasarımı dışında bir bilgi yer almıyor. Asus'un daha önce Zenfone AR ile bu alanda deneyim kazandığını düşünebiliriz.

  Peki sizce Asus sanal gerçeklik bakımından başarılı olur mu? • Sony Xperia XA2 birkez daha sızdırıldı!

  Sony Xperia XA2, artık netleşti. Gündemden düşmeyen telefon MWC 2017 öncesinde sızdırıldı. Hakkında çıkan sızıntıyla birlikte telefon artık neredeyse netleşti. Kısa bir süre önce duyurulan telefonla ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Tanıtımına çok az kala Sony Xperia XA2 FFC'den geçti. Bununla birlikte son görüntü ortaya çıktı. Telefon için alınan onaylar ise netleşti. Federal İletişim Kurumu'na bildirilen telefon Xperia XX'nin takipçisi olması beklenen cihazın resmi duyurusu dışında tamamen onaylandığını da görmüş olduk.

  Sony Xperia XA2'nin özellikleri!

  Sony Xperia XA2 ismiyle duyurulması beklenen telefonun 5.2 inç boyuta 1920 x 1080 seviyesinde olması bekleniyor. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanının yer aldığı telefonda küçük ekranlı olan modelde ise 5 inç boyutlu HD ekran, 32 GB hafıza ve 3 GB RAM seçenekleri yer almaktadır.

  Sony Xperia XA2 cihazının arka kapağında ise 23 megapiksel çözünürlüğünde kamera eşlik ediyor. Bununla birlikte ön kapağında ise 16 megapiksel çözünürlüklü kameraya yer verilmiş. Sony Xperia XA2'nin sızdırılan videosunda ise telefonun tasarımı Sony'in Xperia serisindeki geleneksel çizgilerin bulunduğu görülüyor. Bunlar elbette telefon tanıtıldığında netleşecek durumlar.

  Bakalım Sony Xperia XA2 bu özellikler ile mi gelecek.. • Bu Yılın En İddalı Telefonu

  Huawei, 26 Şubat düzenlenecek etkinlikte yeni amiral gemisi telefonu huawei P10'u ve bu cihazın en iddalı özelliklerini tanıttı. Büyük ekranlı versiyonu, Huawei P10'un düz ekranına kıyasla kavisli bir ekrana sahip olacak. P10 Plus‘ın parmak izi tarayıcısı ise arka kısımda yer alacak. Huawei P10 Plus'ı resmi olarak tanıtıcak. Tanıtıma sayılı günler kala Huawei P10 Plus'ın basın görselleri ortaya çıktı.

  Siyah renktteki Huawei P10 Plus, iki yana kıvrımlı ekranıyla da dikkat çekiyor.

  Cihazın teknik özellikleri arasında;

  2560x1440 piksel Quad HD çözünürlükte 5.5 inç ekran

  Kirin 960 işlemci, ARM Mali-G71 grafik işlemci

  4/6 GB RAM, 32/64/128 GB depolama alanı

  8 MP ön kamera, Android 7.0 Nougat işletim sistemi Huawei'nin EMUI 5.0 arayüzü yer alacak. • Overwatch karakterlerini konu olan yetişkin dergisi kapatıldı!

  Geçen yıl Deviantart sanatçısı Manusogi, Playboy ve Aşırı Gözlemciliğin eşit bölümlerinden oluşan kurgusal bir erkek dergisi olan "Playwatch" için bir dizi kapak hazırladı. Deviantart üzerinde başlayan macera sonrasında dergiye ilgi büyüktü ancak Playwatch karakterlerin bilindiğine zarar veriyordu. Playwatch dergisi bu noktadan sonra karşısında Blizzard'ı buldu. Bu iki farklı alanda büyük bir sorun demekti.

  Bunlardan en önemlisi telif haklarıydı ikincisi ise Blizzard'ın karakterlerini bu şekilde görmek istememesiydi. Dolayısıyla dha önceleri karakterlerin pornografik videolarına karşı savaş başlatan Blizzard yine boş durmadı. Henüz gelişme aşamasında olan Playwatch sitesini kapattırarak dikkatleri üstüne çekti.

  Böylelikle aşırı Gözlemci Playboy parodisi 'Playwatch Dergisi' bir telif hakkı iddiasıyla kapatıldı. Ancak aynı zamanda sadece bu yetişkinlerin karakterlerini kullanmasıyla rahatlamayan bir Blizzard meselesi de olabilir. Blizzard, geçtiğimiz yaz Canlı Sinema Yapıcıyı animasyonlu Aşırı Gözlem pornosu oluşturmak için kullanan bir kişiye karşı benzer bir tavır takındı.

  Blizzard'ın bu yaptığı hareket hakkında siz ne düşünüyorsunuz? • Sürücülere para kazandıran uygulamaya ne dersiniz?

  Uygulama ile para kazanmaya ne dersiniz?

  Android ve iOS cihazlarınızda kullanabilmeniz için hazırlanmış Kaskopilot uygulamasıyla para kazanmak mümkün. Bununla birlikte en iyi sürücüler ödülleniyor. Kurallara uyduğunuz taktirde para kazanabileceksiniz. Groupama tarafından sunulan uygulama güvenli ve kurallara düşkün olan müşterier için geçerli. Bununla birlikte uygulama kullanıcıları kurallara uygun sürüşü teşvik etmek amacıyla kasko müşterileri için Kaskopilot adında yeni bir mobil uygulama hayat girdi. Daha uygun şartlarda kasko edinmek Kaskopilot ile mümkün.

  GPS üzerindne gidilen mesafe, seyahat haritası ve ortalama hız gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Sigortalıya raporlayan uygulama detaylı bir analiz seçeneği sunuyor. Bununla birlikte yol tahmini, sürüş hızı, ani fren, ani hızlanma, viraj gibi durumları göz önünde bulunduruyor. Böylelikle sürücülerin profil skoru da oluşmuş oluyor. Kaskopilot uygulaması 100 puan üzerinden skora göre puanlama da yapabiliyor. 3 aylık periyotlardaki sürüşleri baz alarak 75 ve üzeri skorları da ödüllendiriyor.

  Kurallara uygun bir şekilde aracı kullanan kullanıcılar kasko poliçe tutarlarının toplam yüzde 25'ine kadar e-para kazanabiliyor. Böylelikle Groupama sanal kartlar üzerinden toplanan e-paralar ile internet üzerinden tüm alışveriş alanlarında kullanılabiliyor. Güvenli ve iyi sürüşü raporlayabilen uygulama trafikte siz ne kadar iyiyseniz size o kadar iyi davranıyor.

  Kaskopilot iOS indir

  Kaskopilot Android indir

  Peki siz Kaskopilot uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz, kullanmayı düşünüyor musunuz? • WhatsApp'a yeni hikayeler özelliği geliyor!

  Instagram, Facebook'un bünyesine katıldıktan sonra büyük değişiklikler göstermiş bununla birlikte Snapchat'e benzerliğiyle eleştiri konusu olmuş bir o kadar da sevilmişti. Şimdi bu hikayeler özelliğini anlaşılan Facebook bünyesindeki tüm uygulamalara getirmek istiyor. Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'a yeni bir özellik geliyor. Elinizdeki uygulamaları genişletmek isteyen şirket şimdi de hikayeler özelliğini WhatsApp'a getirmeye hazırlanıyor.

  Snapchat'i alamayan Faceook rakibine benzer uygulamalar ve özellikler ile gelmeye devam ediyor. Beraberinde Instagram'a getirdiği Hikayeler yani Stories özelliğini yakında popüler mesajlaşma uygulamasına getirecek. WhatsApp üzerinden artık hikaye paylaşmak mümkün olacak. Facebook hem kendisi hemde sahibi olduğu Instagram'a bu özelliği getirmişti. Neden WhatsApp için de getirmesin.

  Bu bizim için pek bir süpriz olmadı aslında benim düşündüğüm neden olmasın dediğim bir özellikti. Artık bunu görecek olmak pek şaşırtıcı değil. Elbette bunun nasıl çalışacağı nasıl bir mantığa sahip olacağı merak konusu. Instagram üzerinden hikayeler özelliğini istediğimiz kişilerden gizleyebiliyorduk mesela bu özellik WhatsApp'ta yer aldığında bu mümkün olacak mı? Bunlar bizim merakla beklediğimiz özellikler. WhatsApp'a özel hikaye oluşturma desteğinin sağlanabileceği ve yakın zamanda bu özelliğin kullanıcılar ile buluşması bekleniyor.

  İlgili: WhatsApp Messenger indirmek için ve güncellemek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Rehberinizde yer alan uygulamaya sahip olan herkesle kolay bir şekilde iletişime geçmeyi kolaylaştırmayı amaçlayan yeni özellik çok alakasız birçok kişiyle hikaye paylaşımında bulunması biraz hoş olmayabilir. Bu önemli bir gizlilik ayarı ile gelmesi bekleniyor.

  Peki siz WhatsApp'ta hikayeler özelliğinin yer almasını ister misiniz? • Pokemon Go'ya önemli yeni güncelleme müjdesi!

  Sanal gerçeklik oyunu olan Pokemon Go için büyük güncelleme nihayet yayınlandı. Bununla birlikte birçok yeni özelliğe kavuşan oyun daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. İlk çıktığı günden bu yana büyük ses getiren oyunun serinin fanları tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmıştı. Yakın zamanda gelecek yeni bir güncelleme ile farklı özellikler kazanak.

  Oyunun dağıtımını ve geliştirici olan firma yetkilileri tarafından yapılan açıklama ile birlikte oyuncuların beklediği müjdeli haber nihayetinde geldi. Oyuncular artık birbiri arasında pokemon ticaretini oyunda yapabilecek. Ayrıca yetkililer düello modunun olacağını bu sayede oyuncuların istediği kişilerle karşılıklı olarak savaşabileceğini de belirtti. Oyun içi rekabetin olması Pokemon Go için gerçekten etkileyici bir özellik olacak.

  Tatlı rekabetler her zaman için oyun devlerini yüceltmiştir. Bununla birlikte Pokemon Go'nun oyuncu kitlesinin de artması bekleniyor. Her ne kadar yetkililer tarafından bu özellikler hakkında detaylı bilgi verilmemiş olsa da söylentilere göre Düello modunda savaşı kazanan kişi aynı zamanda kaybeden kişinin pokemonunu alacak. Ki bu gerçekten mantıklı bir dedikodu. Güncelleme için çalışmaların sonuna gelindiği de yetkililer tarafından belirtilenler arasında.

  Kısa bir süre sonra karşımıza çıkması beklenen Pokemon Go güncellemesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? • Galaxy S7 Edge için Nougat güncellemesinde hangi yenilikler var?

  Sizin için elimizde bulunan Galaxy S7 Edge cihaza Nougat güncellemesini yükledik. Nougat'a ilk aşamada sıcak bakmıyorduk çünkü buradan sizlerle pil testini paylaşmıştık. Önemli ölçüde Marhsmallow'a göre pil ömrü bittiği söyleniyordu. Bunların hepsini yakından öğrenmek istedik. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için sunulan Android 7.0 Nougat güncellemesinin arayüz bakımından ciddi değişiklikler içerdiğini gördük.

  Daha önce Note 7'de yer alan bu arayüzün geldiğini gördük. Bununla birlikte güç yönetimi konusunda da yapılan değişiklikler gözümüzden kaçmadı. Android 7.0 Nougat güncellemesiyle HD-FHD-2K arasında kullanıcının isteğine bağlı olarak değiştirilmesi mümkün oluyor.

  Benim mutlak noktam kamera oldu. Bir telefonda en önemli özellik benim adıma kamera. Nougat güncellemesiyle kamera arayüzünde nasıl değişiklikler yapıldığı benim için büyük bir merak konusu olmuştu. Bununla birlikte Nougat güncellemesinde önemli performans iyileştirmelerinin olduğunu gördüm. Bu gerçekten etkileyici. Güncellemenin en dikkat çeken detayı bu olsa gerek.

  Nougat güncellemsinde pil yüzdesi yüzde 10 geriliyor. Bunu söylemeden geçmeyelim istedim. Nougat'ın güncellenmesinden sonra Galaxy S7 Edge pil ömrü% 10 geriledi.

  Peki siz Nougat güncellemesini yüklediniz mi? Deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz? • YouTube'da PewDiePie'ye kızgın!

  Dünyanın en çok tanınan bilinen Youtuber yıldızı PewDiePie kullanıcı adına sahip Felix Kjellberg, ağır ırkçılık hareketleri sonrasında problemler yaşamaya devam ediyor. Dün Disney, kendilerini ağır ırkçı bulduklarından artık eğlence platformlarında PewDiePie'ye yer vermeyeceklerini yollarını ayırdıklarını söyledi. Bununla birlikte bugün Youtube'dan beklenen hareket geldi. Ünlü yıldızın YouTube'daki şovu iptal edildi. PewDiePie, yaptıklarının bedelini tam anlamıyla şimdi yaşamaya başladı.

  Youtube yıldızı şimdi Youtube tarafından büyük bir şoka uğradı. Bununla birlikte artık YouTube Red üzerinden yayımlanan Scare PewDiePie adındaki şovun ikinci sezonu olmayacak. Youtube tarafından açıklandı. Felix'in kendi yaptığı açıklamaya göre zaten Youtube'un reklamlar konusunda kendisine destek vermediği bilinen birşey. Artık PewDiePie'nin videoları mizah değil rahatsız edici ırkçı hareketler içeriyor. Son gelen haberler konusunda PewDiePie henüz bir video yayımlamış değil. Herkes tarafından PewDiePie'nin ne diyeceği merak konusu oldu.

  Peki siz PewDiePie'nin yaptığı videolar hakkında ne düşünüyorsunuz? • NOKİA 3310 geri dönüyor!

  Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılması beklenen telefonun modern haliyle geri dönmeye hazırlandığı belirtildi.

  Modern dünyaya ayak uydurması beklenen telefon dünya çapında 126 milyon satış başarısı göstermiş Nokia'nın en sağlam telefonlarından biriydi. Şimdi karşımıza nasıl çıkacağı merak konusu. Sağlamlığı bakımından o kadar sağlam olup olmayacağı da beraberinde elbet.

  17 yıl önce piyasaya sunulan telefon dayanıklılığı dışında uzun pil ömrü sunmasıyla hala bile adından söz ettirmeyi başarıyor. Şirket lisans haklarını sattığı HDM Global ile birlikte bu efsane telefonun modern versiyonunu satışa sunmak istiyor.

  Cihazın teknik bilgileri de henüz paylaşılmış değil. Cihazın ismi bile heyecanlanmamız için yeterli oldu. Cihaza dair pek bir bilgi yok. Ancak elimize bilgi geçtikçe buradan sizlerle paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Evan Blass'ın paylaştığı bilgilere dayanarak şunu söyleyebiliriz NOKİA 3310'un modern versiyonu 63 dolar etiket fiyatına sahip olacak olup esas olarak Avrupa pazarında satışa çıkacak.

  26 Şubat'ta MWC 2017 kapsamında Nokia tarafından farklı modellerin tanıtılması bekleniyor. Bakalım bu kongrede efsane telefon tanıtılacak mı bizde merakla bekliyoruz.

  Peki siz NOKİA 3310 efsanesini sevenlerden misiniz? • iPhone 8'deki pil ömrü inanılmaz etkileyici olacak!

  Apple'ın onuncu yılına özel OLED ekrana sahip olması beklenen telefonu için henüz aylar var. Tanıtılmasına ve satışa sunulmasına aylar olan telefon hakkında her gün yeni bir sızıntı geliyor. Bununla birlikte iPhone 8'in bataryası da merak konusu oldu. Apple'ın bir sonraki iPhone modeli için dedikodular durmak bilmiyor. Şimdi de ekranı, işlemci gücü, dokunmatik paneli derken belki de en önemlisine geldik. Elbette batarya. Samsung, Note 7 küçük bir kasaya daha büyük bir batarya yerleştirdiği için maddi manevi kayıplar yaşamıştı. Bununla birlikte milyonlarca ürün toplatılmıştı.

  iPhone 8, şimdiye kadar çıkan sızıntılara göre iPhone 7 ile aynı kasaya sahip olacak. Ancak daha uzun kullanım ömrü sağlayacak olan bir batarya yer verecek. iPhone 7'nin bataryas 2700 mAh olup iPhone 7 Plus'ın bataryası ise 2900 mAh'lik kapasiteye sahipti. Yani bir sonraki telefon büyük ihtimalle 3000 mAh'lik kapasiteye sahip olacak. Peki aynı boyutta olan kasaya nasıl olacakta bu batarya sığacak?

  Bu bilinen birşeydir. Batarya ömrü uzuyorsa cihazın da büyüklüğü oluyor. Apple, bu sorunu çözmüş olarak görünüyor. Eğer iddialar doğruysa teknoloji alanında başarılı olan analist haksız çıkmamış olacak. Ming-Chi Kuo tarafından yayılan bu durumu ciddiye alabiliriz.

  Herşey tamam da Apple nasıl başardı dersiniz?

  Apple'ın iPhone 8 modelinde yeni mantıksal bir çevrim kartına geçiş yapması bekleniyor. Dolayısıyla elemenlerin boyutlarını biraz daha ufaltarak daha yüksek kapasiteli bir bataryaya yer açmış olacak. Elbette tüm bunlar birer iddia, tüm bunlar dedikodu.

  Peki siz Apple cephesinden büyük değişiklikler bekliyor musunuz? • Huawei P10'un kısa tanıtım videosu yayımlandı!

  Huawei tarafından kısa tanıtım videosu yayınlandı. MWC 2017 etkinliğinde tanıtılacak olan telefon için video paylaşıldı. Bununla birlikte artık Huawei P10'un ne zaman tanıtılacağını net bir şekilde öğrendik. Gittikçe büyüyen ve ülkemizde büyük bir ilgi gören Huawei'ın yeni telefonu merak konusu. Yetkililer telefonn tanıtım tarihini ve saatini de paylaştı. Her geçen gün büyümeyi hedefleyen Huawei, oldukça iddialı bir şekilde gelmeye hazırlanıyor.

  'Dünyanın seni gördüğü yolu değiştir''

  Huawei'ın yen tanıtım videosunda iddialı bir slogan yer alıyor. Tanıtım videosunda 'Dünyanın seni gördüğü yolu değiştir'' sloganı dikkat çekti. Yeni telefonun ne zaman tanıtılacağı da netleşti.

  Cihazın muhtemel özellikleri arasında 5 buçuk inçlik bir ekran yer alıyor. 1440x2560 çözünürlüğe sahip olan cihaz 4 GB ve 6 GB'lık modelleriye kullanıcıların karşısına çıkması beklenen Huawei'ın yeni amiral gemisi için belirlenen fiyat etiketi ise 699 dolar olarak tahmin ediliyor olup 8 GB'lık Plus modelinin ise fiyatının daha yüksek olması beklentiler arasında.

  İşte Huawei'in P10 için hazırladığı kısa tanıtım videosu! • Apple'dan ilginç hamle!

  Rakipleri sanal gerçeklik için kolları sıvamışken Apple'dan ilginç bir hamle geldi. Apple tarafından Apple Store'da yer alan iPhone uyumlu ilk sanal gerçeklik başlığı View-Master Virtual Reality satıştan kaldırıldı. Dolayısıyla bu da kafalarda soru işareti oluşturmaya yetti. Hiç birşey söylemeden sessiz sedasız bir şekilde ürünün satışını durduran Apple, neler yapmayı planlıyor da kaldırdı dersiniz?

  Apple Store'de yaer alma şansını elde eden View-Master Virtual Reality dışında piyasada iPhone ile uyumlu sanal gerçeklik gözlükleri bulunuyor. Diğer yandan ürünün mağazadan bilinmeyen sebeplerle kaldırılması şirketin kendi tanıtacağı bir ürünü akıllara getiriyor. Bununla birlikte üçüncü parti bir ürünü unutturmak istiyor olabilir.

  View-Master Virtual Reality ürününe sahip olmak isteyenler resmi web siteden yada ürünün yetkili satıcılarını ziyaret etmesi gerekiyor. Akıllarımıza Apple'ın yeni bir sanal gerçeklik gözlük için hazırlandığı geliyor elbette ancak bilemiyoruz.

  Sizce Apple cephesinden sanal gerçeklik cephesinden bir süpriz görür müyüz? • Google'dan anlamlı Doodle!

  Bu yılda geleneği bozmayarak Google özel bir doodle hazırladı. Sevgililer günü vesilesiyle hazırlanan doodle, günün anlam ve önemini biraz mizahi olarak anlatmış olup biraz da dramatik öğeler kullanılmış. Google tarafından hazırlanmış sevgililer günü özel doodle ile oyun oynamanız da mümkün. Eğlenceli bir oyun getiren Google başrollerinde 2 adet Pangolin bulunduruyor. Oyunun bir diğer amacı ise nesli tükenmekte olan hayvanlara dikkat çekmektir. Gerçekten zekice hazırlanmış bir doodle.

  Benzersiz zırhı ve lezzetli eti bulunan avlanan memeli hayvanın ne yazık ki nesli tükenmek üzere. Günümüzde yasak olmasına rağmen kozmetik ve tıp alanlarında halen kullanılıyor. Yasa dışı yollarla avlayan topluluklar ise hala var.

  Google hem buna değinmeek istemiş hemde sevgililer gününü kutlamak istemiş. Gariban hayvanlara dikkat çekilmesi için de yeni hazırlanmış olduğu Doodle'da Pangolin kullanmayı uygun görmüş.

  Peki siz Google'ın hazırlamış olduğu Doodle'ı sevdiniz mi? • Disney, ünlü Youtuber PewDiePie ile yollarını ayırdı!

  PewDiePie yapmış olduğu videolar ile sürekli gündem olmay başaran bir youtuber olduğu kesin. Bu Youtuber bu kez ırkçı bir video ile gündeme gelince sıkıntılar yaşamaya başladı. Dolayısıyla videoları daha az izleniyor ve artık eleştiriliyor. O sevimli tarafından birşey kalmadı neredeyse. Disney'in video ağında yer alan PewDiePie ile yollar ayrıldı.

  Elindeki en büyük anlaşmaları kaybeden PewDiePie'nin ne yapacağı merak konusu. Disney artık PewDiePie'nin yüzüne bakmayacak. Hazırlamış olduğu videoda "Tüm Yahudilere Ölüm!" isimli pankart ile dikkatleri üstüne çekmişti. Kendisinden böyle birşey beklenmiyordu.

  Youtube'da bu video pek çok kesimden insanın tepkisine maruz kaldı. Bir diğer videosunda ise "Hitler aslında hiçbir şeyi yanlış yapmadı!" demesiyle birlikte artık bardağı taşıran son hamlesini de yaptı. Bununla birlikte eğlence platformu olan Disney, PewDiePie ile artık çalışmayacaklarını bununla birlikte ayrılık sebeplerinin içeriklerin ağır ırkçılık bulundurması olarak gösterdi.

  Peki siz PewDiePie'nin son videoları hakkında ne düşünüyorsunuz? • Apple, Samsung ile 60 milyon OLED için anlaştı!

  Gelecek nesil iPhone için yaklaşık 4.3 milyar dolar değerinde ek 60 milyon adet organik ışık yayan diyot panel tedarik etmek üzere Apple ile anlaşma imzaladı.

  Geçtiğimiz yıl yine anlaştıkları yönünde haberler çıkmıştı ancak bunlar asılsız oldu. Çünkü Apple, yeni modellerinde OLED ekrana yer vermemişti. iPhone 7 modellerinde değişikliğe gitmeyen Apple'ın iPhone 8 için farklı planları olabilir. Onuncu yıla özel iPhone 8 modelinin ekranı için Samsung ile anlaştığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan raporlara göre Apple, Samsung'dan 60 milyon OLED ekran siparişi verdi. Güney Koreli basın tarafından verilen bilgilere göre iPhone 8 için 5 buçuk inç OLED panel için anlaşmaya varıldı.

  Apple'ın bu ürünler için yaklaşık oalrak 4.3 milyar dolar ödemeyi kabul ettiği bildirildi. Pazar araştırmacıları, Samsung ve Apple'ın Samsung Display'in OLED panellerini 2017 amiral gemilerinden yararlanarak endüstride bileşen sıkıntısı yaşatabileceğini düşünüyorlar. Samsung Display şu anda akıllı telefonlarda kullanılan küçük OLED ekranlar için piyasanın yüzde 95'inden fazlasını elinde tutuyor ve LG Display'in önemli miktarda OLED panelleri üretme kapasitesine sahip olduğu halde, Samsung'un yerli rakibi hala akıllı telefonlar yerine akıllı ekranlar için görüntü üretmeye odaklanıyor.

  Apple'ın OLED ekranlarına kademeli olarak geçiş yapmak istediği iddia ediliyor; bu da şirketin modellerini 2019'dan önce tüm modellerinde tam olarak benimseyemeyebileceği anlamına geliyor. Öte yandan, Güney Koreli teknoloji devi zaten OLED ekranlarını çoğunlukta kullanıyor.

  Peki sizce Apple ile Samsung bu konuda anlaşmış olabilir mi? • ABD ajanları, NASA mühendisinin telefonuna el koydu!

  Amerika Birleşik Devletleri ne yazık ki git gide çirkin haberler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Çoğunluğu müslüman olan ülkelere yaptığı yaptırımlar ile çirkin yüzünü göstermeye başlayan Trump şimdi de NASA mühendisine kafayı taktı. NASA mühendisi Texas Havalimanı'ndan çirkin uygulamalara maruz kaldı. Ancak bunun tek suçu ailesinin farklı bir ülkede doğmuş olmasıydı. Telefonuna el konulan mühendis tartışmalı göçmen yasağından sonra ülkeye girmek istei. Açıklanmayan ve akıl sır sermeyen sebeplerden dolayı gözaltına alınan NASA mühendisi sınır ajanları Sidd'in NASA hakkındaki kritik bilgileri içerebildiğini düşündükleri telefonuna da el koyduktan sonra erişim izni istedi.

  Amerika'da doğan ve orada yaşamını sürdüren NASA'nın Jet Motoru Laboratuarı'nda (JPL) çalışanı olduğunu belirtmek istiyoruz. Özellikle de Amerika'da doğduğunu yani bir ABD vatandaşı olduğunu. Ulusal Güvenlik Birimleri tarafından gözaltına alınan Bikkannavar, serbest bırakıldıktan sonra Facebook hesabını kapattı.

  ABD vatandaşı NASA'nın Jet Motoru Laboratuarı'nda (JPL) çalışanı Bikkannavar, tüm bu olaylardan sonra bir açıklama yaptı. Bununla birlikte "Yokluğumdam dolayı özür dilerim. Geçen hafta sonu eve dönerken, 'Ulusal Güvenlik Birimleri' tarafından gözaltına alındım. Görevliler telefonumu zorla aldı ve verilerimi kopyalamaları için erişim PIN'imi verene kadar beni serbest bırakmadı. Başlangıçta reddettim çünkü JPL'nin çıkardığı bir telefon kullanıyordum ve erişimi korumalıydım. Sadece net olmak için vurguluyorum. Ben ABD doğumlu bir vatandaşım ve NASA mühendisiyim, üstelik geçerli bir ABD pasaportuyla seyahat ediyorum. Telefonumu ve erişim PIN'ini aldıklarında verilerimi kopyalamayı bitirene kadar beni, göçmenlerin bulunduğu bekleme bölgesine gönderdiler.

  Ardından eve döndüm Ulusal Güvenlik'in ve Sınır Güvenlik'in cihazıma herhangi bir şey yükleyip yüklemediklerini belirlemek için bir araştırma yaptım. Ayrıca JPL hukuk danışmanıyla birlikte çalıştım. Aşırı güvenlik endişelerimden dolayı Facebook sayfamı kaldırdım. Dostlarımının hepsi endişeliydi. JPL bana yeni bir telefon ve yeni telefon numarası verdi. Bu, nispeten biraz daha rahatlamama neden oldu." ifadelerine yer verdi.

  Özel yaşamına ait sorular sorulan Bikkannavar, telefonun NASA'nın JPL ünitesine bağlı olması sebebiyle Ulusal Güvenlik Birimlerinin erişmesine izin vermedi. Cihaza erişimi korumakla yükümlü olduğunu belirtti. AJanlar ısrar etti ve istedikleri bilgileri zorla Bikkannavar'dan aldı. NASA mühendisi halen verileri kullanarak neden işlem yaptıklarını anlamakta güçlük çekiyor. Tek neden Trump'ın yeni ayrılıkçı politikaları olduğu düşünülüyor.

  Peki siz NASA mühendisinin telefonuna el konulması hakkında ne düşünüyorsunuz? • Samsung'a bak sen!

  Önümüzdeki ay tantılması beklenen Galaxy S8 Plus, yanlışlıkla sitede göründü. Hindistan sitesinin destek sayfasında yanlışlıkla Galaxy S8 Plus ortaya çıktı. Teknoloji devi böyle bir hatayı nasıl yapıyorsa artık. Biz pek inanmadık yanlışlıkla ortaya çıkardıklarına. Samsung Destek sayfasında ortaya çıkan Galaxy S8 Plus’ın model kodu da bununla birlikte ortaya çıktı.

  Kaynak ayrıntılarına göre SM-G955FD modelli Galaxy S8 Plus modelinde çift SIM kart modeli yer alacak. Normal olanı SM-G955F koduna sahip. Bunlar resmi kaynaklara göre birde resmi olmayan kaynakların ortaya koyduklarına göre cihaz gücünü Samsung Exynos 8895'ten alacak olup 4GB/6GB RAM ile gelecek.

  64 GB depolama alanının yanısıra MicroSD kart desteğiyle gelmesi muhtemel olan cihazın parmak izi okuyucusu ce USB Type-C portu bulundurması bekleniyor. QHD yani 2K olarak ayarlanacak olan ekran SUPER AMOLED ekrana sahip olacak. 6.2 inç büyüklüğünde gelmesi beklenen telefon bu büyüklüğe rağmen tercih edilebilir. Yani büyüyen telefon modası devam edecek gibi görünüyor öyle ki daha büyük.

  Muhtemel Galaxy S8 Plus özelliklerini nasıl buldunuz? • Türkiye'de satılan Alcatel’in yeni telefonu Idol 5S geliyor!

  Ülkemizde Idol 4, Pop 4S ve Shine Lite modelleriyle piyasaya giriş yapan şirket 2017 yılında sunacağı yeni telefonla ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Geekbench testlerinde ortaya çıkan orta seviyede konumlandırılması beklenen telefonun performansının son derece iyi olması bekleniyor. Bununla birlikte üst seviye performansına rağmen fazla pahalı olmayacak.

  Alcatel Idol 5S'in özellikleri!

  Ortaya çıkan ayrıntılar göre cihaz MediaTek Helio P20 olarak bilinen MT6757 işlemcisine sahip olacak olup MT6757CH kod adıyla gelecek olması akıllara Helio R20'nin özel bir versiyon olduğunu işaret ediyor. Bununla birlikte 3 GB kapasiteli bir belleğe ve 8 çekirdekli işlemciye sahip olması beklenen Alcatel Idol 5S, 1.7GHz hızıyla gelecek.

  Android 7.0 ile gelmesi beklenen telefon benchmark testinde 824 puan almı durumda. Tek çekirdek 3421 olarak da çoklu çekirdek performansı sergilemektedir.

  Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılması beklenen Alcatel Idol 5S telefonunun microSD kart desteğine, ön kapağında 8 MP, arka kapağında 16 MP kamera detaylar ile gelmesi bekleniyor. 32 GB/64 GB depolama seçenekleri bulunduran cihazın 5.7 inç 2K yada Full HD AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor.

  Alcatel Idol 5S'in fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok ancak elimize bu bilgi geçtiğinde sizlerle paylaşırız. Ancak yüksek bir fiyat beklenmediğini belirtmekte fayda var.

  Alcatel Idol 5S'i siz nasıl buldunuz? • Nougat güncellemesiyle gelen batarya sorunu!

  Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge kullanıcıları, en son Android 7.0 Nougat güncellemesinden oldukça memnun kaldıklarında, ortaya çıkan şikayetlerin bir kısmı heyecanlarına gölge düşürdü. Yükseltme gerçekleşmeden önce yani Android Nougat güncellemesinden önce pil ömrü iyiyidi ancak Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge cihazlarında pil ömrünün daha hızlı tükendiği gözlemlendi.

  Ancak, Android 7.0 Nougat'a Android Marshmallow'dan güncelledikten sonra, iki akıllı telefon kullanıcısı pil ömrü sorunları ile ilgili şikayetleri artmaya başladı. Kullanıcıların bu iddialarını kontrol etmek için bir test yapıldı. Ne yazık ki bu test sonrasında çok hoş olmayan durumlar ortaya çıktı.

  Pil Testi yapıldı!

  Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge cihazları güncellendikten sonra test yapıldı. Testin amacı pil ömrünün durumunu öğrenmekti. Test amacıyla parlaklık ayarlandı iç mekanlar için en iyi bir seviyeye. Ardından Android 7.0 Nougat'a güncellendikten sonra eski telefonların pilinin kıyasla tükenmediği görüldü. Testi yapan ekip, iki akıllı telefonda birkaç batarya testi yaptı. Güncellemeden sonra ne yazık ki kayda değer bir düşüş yaşandı. Bu durum testin sonuçlarına dahil edildi.

  Teste göre Samsung Galaxy S7 -% 9.4 pil azalması görüldü. Android Nougat 7.0 güncellemesinden önce, Android Marshmallow çalıştıran bir Galaxy S7, 6 saat 37 dakika pil ömrü gösterdi.

  Android Nugat 7.0 kurulduktan sonra aynı cihaz 6 saatlik bir pil ömrü gösterdi.

  Samsung Galaxy S7 Edge -% 8.1 azalma görüldü. Android Nougat 7.0 güncellemesinden önce Android Marshmallow çalıştıran bir Galaxy S7 Edge, 7 saat ve 10 dakika pil ömrü gösterdi.

  Android Nugat 7.0 kurulduktan sonra aynı cihaz 6 saat 35 dakika pil ömrü gösterdi.

  Peki siz aynı sorunu yaşıyor musunuz? • Galaxy S7 Edge'de pembe çizgi problemi!

  Note 7'ye rağmen satışları gayet iyi olan Samsung'un kavisli başarılı bir telefonu olarak piyasada yer alan telefonda pembe çizgiler ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde iPhone cihazlarda böyle bir sorun görülmüştü. Şimdi de Galaxy S7 Edge'de bu sorun ortaya çıktı.

  Konuya göre dünya çapındaki çeşitli Galaxy S7 Edge kullanıcılarının ekranlarında pembe çizgiler bulunuyor. Reddit kullanıcısı tarafından açılan konu kısa bir süre içerisinde büyük bir ilgi gördü. Anlaşılan bu durumla karşılaşan tek kullanıcı değil.

  Reddit kullanıcısının iddiasına göre Samsung yetkili servise götürdüğü zaman 350 dolar gibi bir tamir ücretiyle karşı karşıya kalmış. Bununla birlikte diğer aynı problemi yaşayan kullanıcılar da çeşitli garanti ücretleriyle karşı karşıya kaldıklarını söylüyor.

  Pembe çizgi sorunu hakkında Samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil. Galaxy S7 Edge cihazlarındaki bu problem için Samsung gerekli desteği verecek mi, vermeyecek mi merak konusu oldu..

  Peki siz bu sorun hakkında ne düşünüyorsunuz? • Galaxy S7 ve S7 Edge için Nougat güncellemesi çıktı!

  Galaxy S7 ve S7 Edge Nougat güncellemesinin dağıtımı bugün yani 13 Şubat 2017 itibariyle başladı. Bununla birlikte Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge kullanıcıları artık Android'in en yenisini yükleyebilecekler.

  Resmi olarak sunulan güncelleme ile 1.3 GB dosya boyutuna sahip. Bu nedenle cihazınızda 1.3 GB'lık boş alan olması gerekiyor. Bu güncelleme 1 Şubat'ta Android güvenlik yaması olarak kullanıma sunulmuştu. Artık güncellemeyi OTA üzerinden hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

  27 Ocak tarihinde Samsung Türkiye yetkilisinin yaptığı açıklama ile birlikte güncellemenin hızlı bir süre içerisinde paylaşılacağını düşünüyorduk. Samsung Türkiye'den edinilen son bilgilere göre ise önemli bir hata olursa güncellemeler de yaklaşık bir haftalık bir gecikme yaşanacak. Samsung yetkilisi bu konuda çok mesaj aldığı için soruları Twitter üzerinden cevaplamış bunu bekleyen herkesin yüreğine bir nevi su serpmişti.

  13 Şubat itibariyle yayınlanan güncelleme ile birlikte artık yepyeni bir Touchwiz deneyimi de sizleri bekliyor. Genel dağıtıma başlandı. Nougat güncellemesi başladı ancak Güney Koreli teknoloji devi Samsung, test amacıyla çok az sayıda Galaxy S7 ve S7 Edge modellerine dağıtıma başladı.

  Peki siz hangi Android sürümü kullanıyorsunuz? • iOS'un Android'e göre 7 avantajı!

  1) Herkesten aynı gün bir OS güncellemesi alın!

  iOS cihazlarıyla ilgili en iyi şeylerden biri güncellemeyi herkesle aynı gün alıyor olmanızdır. En yeni iOS yazılım güncellemesini herkesle birlikte almanız mümkün. Ancak Android cihazlar ne yazık ki en yeni model bile olsa ne yazık ki güncellemeleri çok geç alıyor.

  2) 3D Touch işlemleri basitleştirir

  Huawei Mate S gibi bazı Android telefonlar etkileşim gibi 3D dokunmasına rağmen, bu özellik hala çoğunlukla iOS'a özgüdür. 3D Touch, telefon ekranında değişen basınç seviyelerini algılar. 3D Touch en sezgisel deneyim değilse de, bazen yardımcı olabilir.

  Örneğin, bir köprüye basabilir ve bir önizleme açar. Metin imlecini herhangi bir yönde hareket ettirmek için klavyede sert'e basabilirsiniz. iOS 10'daki ana ekran widget'ları sayesinde, 3D Touching, hava durumu uygulaması, uygulamayı açmadan geçerli hava durumunu gösterir. Alıştığınız zaman bu özellik çok hoş gelecektir.

  3) Medyanın tek bir yerden oynatılmasını denetleme

  Control Center, iOS'ta genel olarak erişilebilir bir geçiş ve kısayol kümesidir. Bu benzersiz değil. Bununla birlikte, aynı zamanda evrensel medya oynatma denetimleri de içerir. Apple Music, Spotify, Saavn, Gaana ve diğerleri gibi, Control Center tüm medya oynatma işlemleri için kullanılabilir. Android'de her uygulamanın, oynatma kontrolleri bulunuyor. Bu da kafa karıştırıcı hale gelebiliyor çoğu zaman. Ayrıca uygulamanızdan çıktıktan sonra medya denetimleri de kayboluyor. Dolayısıyla birşey dinlemeye devam etmek istiyorsanız uygulamayı tekrar başlatmanız gerekebilir.

  4) VOIP çağrılarını birinci taraf olarak değerlendirin

  Android'de bir WhatsApp çağrısı yaptığınızı ve normal bir çağrı yapıldığını, WhatsApp çağrısının beklemeye alındığını ve telefonunuzun çalması gerçekten hoş değil. Elbette bu kişiden kişiye değişebilir bir istek. Belki Android'deki bu özelliği sevenler olabilir. Ancak bir telefon görüşmesindeyken normal bir görüşmenin kulağımda çalmasını istemezdim. Bu nedenle iOS kullanışlı bir özellik sunuyor ve hatsApp, Facebook Messenger, Skype vb. Gibi popüler uygulamalardaki VOIP çağrıları normal telefon görüşmeleri olarak değerlendiriyor. Bununla birlikte arama kayıtlarında tipik telefon görüşmesi olarak kaydedediliyor. Ve Android'in aksine, bir iPhone'daki bir VOIP çağrısı sırasında normal bir çağrı gelirse, konuşmaya devam edebilmek bence etkileyici.

  5) Diğer gadget'larla en iyi senkronizasyon deneyimi

  Bir iPhone'a sahip olmak size yukarıdaki avantajları verecek olsa da, diğer Apple cihazlarına sahip olmak da başka benzersiz avantajların kilidini açar. Örneğin, Apple bilgisayarınızdaki telefon görüşmelerini cevaplayabilirsiniz. Ayrıca bir iPhone'da bir şey kopyalayıp Mac'e yapıştırabilir veya tersini yapabilirsiniz. AirDrop ile, dosyalarınızı Wi-Fi üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Bu küçük kolaylıklar bugünün Android telefonlarında yerleşik değil.

  6) iMessage

  iMessage, bir dizi kullanışlı özellik içeren, IOS'a özel bir mesajlaşma platformudur. SMS'lerinizi ve iMessage ileti dizilerinizi tek bir uygulamada birleştirdiği için kullanışlıdır. Ayrıca iletileri, sahip olduğunuz tüm Apple cihazlarında sorunsuz şekilde senkronize eder, böylece bir iPhone'da bıraktığınız bir görüşmeyi daha sonra iPad'inizde veya Mac'inizde devam edebilirsiniz. Ayrıca, iMessage'de arkadaşınız varsa, bunları çıkartmalar, havai fişekler ve diğer çarpıcı efektlerle rahatsız edebilirsiniz. Hatta el yazısı mesajlar göndermek sizin için harika bir deneyimin kapılarını açabilir. Sevginizi farklı yollarla gösterebilmenize olanak sağladığını söylemek yanlış olmaz.

  7) Daha fazla uygulama, daha güvenli uygulamalar ve aile paylaşımı

  Android'e göre daha güvenli olduğunu düşündüğüm App Store, biraz da daha üstün. Uluslararası geliştiricilere baktığınızda, iOS'un kesinlikle üstünlüğü var. Benzersiz bazı uygulamalar iOS'ta ilk olarak yer alıyor. Ancak mağazadaki aynı uygulamalar bazen iOS'ta ücretli olabiliyor. Ve elbette Android, kadar esnek olmadığını da itiraf etmek gerekir. Az uygulama ile daha çok işlevsel olmayı amaçladığından kafa karıştırıcı uygulamalar ile karşılaşmak istemeyenlerin tercihi iOS olabilir.

  Peki sizin hangi işletim sistemini daha çok seviyorsunuz? • Facebook'un Sessiz Oda gizemi çözüldü!

  Facebook laboratuarında sessiz oda mı?

  İlk duyduğunuz da biraz garipseyebilirsiniz. Zuckerberg'in yeni projesi sessiz odalar yeni teknolojiler için önemli bir ayak olacak. Oculus Rift'i bünyesine kattıktan sonra farklılıklar ile gelmek isteyen büyük projelere imza atmak isteyen Zuckerberg, Washington'da bir araştırma laboratuvarı kurdu laboratuvarlarda sessiz odalar bulunuyor. Şuanda inşa edilen teknoloji geleceğin daha çabuk gelmesini sağlayan odalar ile sanal gerçekliğin sınırları zorlanacak.

  Zuckerberg sessiz odalar için "Redmond, Washington'daki Oculus Araştırma laboratuvarımızı ziyaret ettik ve dünyanın en iyi bilim adamları ve mühendislerinden bazıları sanal ve artı gerçekliğin sınırlarını zorluyordu. Ekibin başında Michael Abrash bulunuyor ve gelişmiş optik, göz izleme, karışık gerçeklik ve insan vücudunu haritalamak için yeni yollar gibi konular üzerinde duruyor. Hedef, VR ve AR'ı hepimiz istediğimiz şey haline getirmektir. Herhangi bir yere girebilecek kadar küçük gözlükler, her şeyi deneyimlemenizi sağlayan yazılımlar ve fiziksel dünyayla yaptığınız gibi sanal dünyayla etkileşime girmenizi sağlayan teknolojiyi geliştirmeyi hedefliyoruz. Oculus Rift, şimdiye kadar satın alabileceğiniz en iyi VR deneyimi ve bu laboratuarda şu anda inşa edilen teknoloji, geleceğin daha çabuk gelmesini sağlıyor." sözlerini gönderisinde kullandı.

  Yani anlayacağımız şu ki Facebook sessiz odaları göz bebeği Oculus Rift'in ses deneylerini yapmak için kurdu. Oculus Rift'in ses deneylerini yapmak için kurduğu ifadeden bundan başka birşey anlaşılmadığı ortada. Zuckerberg'in bu projeye çok önem verdiği biliniyor. Bizde merakla Facebook'un ilerde Oculus Rift için neler yapacağını bekliyoruz.

  Peki sizce Zuckerberg, istediği devrimsel yenilikleri sunabilecek mi? • iPhone 8'de kablosuz şarj bekleyenlere kötü haber!

  Apple'ın onuncu yılına özel telefonu için çeşit çeşit dedikodular var. Bunlarla birlikte kablosuz şarj özelliği olması bekleniyor. Her ne kadar beklediğimiz birşey de olsa ortaya çıkan yeni raporlar farklı bir durum ortaya koyuyor. Apple'ın kablosuz şarj teknolojisi üzerine çalışıldığı söylense de ortaya farklı bir durum çıktı.

  Bununla birlikte Samsung'un kullandığı teknolojiden farklı bir kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu. Ancak bu iddia anlaşılan havada kaldı. Eğer rapor doğruysa kablosuz şarj özelliğiyle değil Samsung'un Hızlı Şarj standı gibi Apple Watch veya Qi tabanlı şarj yastıklarıyla temassız şarj ile birlikte gelecek.

  Apple sizce şarj pediyle yapılan kablosuz şarj özelliğiyle mi gelecek? • AMD Ryzen'in fiyatları sızdırıldı!

  AMD Ryzen işlemcileri hakkında yeni detaylar gelmeye başladı. Bununla birlikte AMD'nin merakla beklenen Ryzen serisi işlemcilerin tepe modellerine ait ilk detaylar gelmeye başladı.

  Tanıtıldığı günden bu yana hakkında birçok haber çıkan AMD Ryzen işlemcisinin şimdi de fiyat bilgisi sızdırıldı. Kısa bir süre önce modelleri ve model farklılıklarıyla ortaya çıkan işlemcilerin, şimdi de fiyat bilgileri sızdırıldı. Bununla birlikte tepe modellerine ait fiyat bilgileri de ortaya çıktı. Resmi olarak bu bilgiler onaylanmış değil ancak gelen bilgilere göre AMD Ryzen ailesinin en güçlü modeli olan AMD Ryzen R7 1800X modeli 490 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

  Bununla birlikte Ryzen R7 1700X'inde gelmesi bekleniyor. Extended Frequency Range (XFR) özelliğine sahip olması beklenen işlemcinin fiyatı ise 382 dolar olarak görüntülenmiş durumda. Son olarak R7 1700 işlemcisinin de fiyatı listelendi. XFR özelliği olmayan bu yüzden 65 W TDP değeriyle dikkat çeken işlemcinin fiyatı ise 316 dolar olarak görüntülendi.

  Peki siz AMD Ryzen işlemcilerinin fiyatını nasıl buluyorsunuz? • iPhone 8 hakkında inanılmaz iddia!

  Teknoloji devi Apple yeni teknolojiler ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte Apple, iPhone 8'de değişiklikler yapmak istiyor. Elbette haksız sayılmaz. Çünkü şirketin geleceği için değişiklik artık çok önemli bir unsur. iPhone 7'de tasarım değişikliğine gitmemiş bu yüzden fazla eleştiri almıştı. 10'uncu yılına özel iddialı bir şekilde gelmesi bekleniyor. iPhone 8'in kablosuz sarj özelliği doğrulandı bu kez sırada başka bir iddia var.

  iPhone 8, İris Tarayıcıya yani göz okuma teknolojisine mi sahip olacak?

  Parmak izi okuyucularının yerine geçmesine beklenen teknolojinin yer alması bekleniyor. Apple yeni modelinde daha güvenli bir deneyim için iris tarayıcı gibi bir yenilikle gelebilir. OLED ekran, İris tarayıcı, kablosuz sarj özelliği gibi birçok yenilikle gelmesi bekleniyor.

  Eylül ayında tanıtılması beklenen söylentiler hakkında Apple tarafından bir yalanlama gelmiş değil. Elbette ilerleyen günlerde resmi bir açıklama yapabilirler. iPhone 8 söylentilerini buradan sizlerle tanıtılacağı güne kadar paylaşacağımıza benziyor..

  Peki siz Apple'ın büyük bir değişiklikle gelebileceğine inanıyor musunuz? • BlackBerry Mercury'un eli kulağında!

  BlackBerry Mercury, MWC etkinliği kapsamında tanıtılacak. Bununla birlikte BlackBerry Mercury'nin tanıtım tarihi de kesinleşti. Küllerinden doğan yeni telefon için önemli haberler de beraberinde paylaşıldı. Paylaşılan görsele göre BlackBerry Mercury cihazı 25 Şubat 2017 tarihinde tanıtılacak.

  Yeni telefon 19:00'da tanıtılacak olup 3 GB RAM, 3400 mAh'lik batarya ile gelecek. Aynı zamanda parmak izi okuyucuna sahip olup 4: 3 en-boy oranına sahip olup 4 buçuk inçlik bir ekran ile gelecek. Samsung modellerinde göreceğimiz Snapdragon 625 işlemcisine de sahip olacak.

  BlackBerry'in yeni telefonunun arka kapağında 18 megapiksellik bir kamera bulunuyor. Ayrıca 8 megapiksellik ön kameraya sahip olması beklenen cihazda QWERTY klavye ve Tybe-C USB portu da yer alması güçlü ihtimallerden. Elbette tüm bunları net bir şekilde tanıtıldığında öğreneceğiz.

  Peki sizce BlackBerry başarılı olabilecek mi? • Apple, Hoparlöre Dönüştürülebilen Kulaklıkların Patentini Aldı

  , Amerika merkezli bir şirketin geliştirdiği kulaklıkların hoparlör olarak kullabılabilmesini mümkün kılan bir sensör teknoloji patentini satın aldı.

  Bu teknoloji cihazın içerisinde bulunan sensör tarafından otomatik olarak ayalanıyor.Sensör kulaklıları pozisyonunu farklılaştırmasıyla birlikte ses miktarını yükseltiyor. Sonuç olarak kulaklık hoparlöre dönüşüyor. Apple tarafından bu teknolojinin beğenilmesi sonunda gerçekleşen patent alma işlemi gerçekleşti. Ayrıca patentte bulunan teknoloji, birkaç kulaklık türü için özelleştirilmiş gözüküyor.Hangi modda kullanılacağının bir tuş yardımıyla ayarlanabileceği veya cihazın hoparlör kısmının pozisyonuna göre sensörler tarafından otomatik olarak algılanabileceği söyleniyor

  Halihazırda cihazlarındaki hoparlör kalitesini üst seviyelere çıkaran ve AirPods ile de kablosuz kulaklık piyasasına sıkı bir giriş yapan teknoloji devi, hoparlör ve kulaklığı bir araya getiren teknolojinin patentini bünyesine kattı. • iPhone 7'nin mat siyahında boya atıyor!

  Apple'ın iPhone 7 ile birlikte karşımıza çıkardığı siyah mat renk kozmetik problemler çıkartmaya başladı. Bildiğiniz üzere tasarım değişikliğine gitmemesiyle eleştirilen Apple, farklı olarak sadece simsiyah ve mat siyah renk seçenekleriyle karşımıza çıkmıştı. iPhone 7 satışlarına baktığımızda Apple'ın doğru bir strateji izlediğini söyleyebiliyoruz. Tasarımda değişiklik yapmamasına rağmen çok satmıştı. Öyle ki bu telefona sahip olmak için uzun kuyruklar bile oluşmuştu.

  Mat Siyah iPhone 7'de boya atması sorunu ortaya çıktı. Aşınmalar ile birlikte özellikle hoparlör ızgarasının ve ses düğmelerinin yakınındaki bölgelerde ortaya çıkıyor olup kullanıcı cihazın arkasındaki boya atmasıyla ilgili sorunu gösteren bir fotoğraf paylaşarak dikkat çekti.

  Apple'ın bu konuda eli bağlı!

  Kılıf ile korunsa bile bu aşınmaların kısa sürede gerçekleştiği iddia ediliyor. Sorun 2012 yılında iPhone 5'te ortaya çıkmış bununla birlikte Apple pazarlama şefi Phil Schiller, bu tarz durumların olabileceğini aşınma olduğunda gümüş rengin ortaya çıkabileceğini ve bu durumun normal olacağnı söylemişti. Apple bu sorun için değişim yapmış değil. Yani aşınmış bir telefon için tamirin uygun olmadıklarını söylüyorlar.

  Peki siz böyle bir sorun ile karşılaşsaydınız ne hissederdiniz? • Galaxy Note 7 Özellikleri ve Fiyatı

  Samsung, merakla beklenen Galaxy Note 7 modelini tanıttı. Kullanıcıları hayran bırakacak özelliklere sahip olan Galaxy Note 7 fiyatı ve özellikleri nasıl? Bugünkü konumuzda Galaxy Note 7'nin özelliklerine ve fiyatına değineceğiz.

  Galaxy Note 7 Teknik Özellikleri

  Ekran: 5.7 inç, Quad HD ekran, Super AMOLED, Gorilla Glass 5

  İşlemci: Dört adet 2.6 GHz ve dört adet 1.5 GHz hızında çalışan Exynos 8890 işlemci

  Grafik Birimi: Mali-T880 MP12 GPU

  RAM: 4 GB RAM

  Depolama: 64 GB depolama alanı, microSD destekli

  Arka Kamera: 12 Megapiksel f/1.7, 26mm lens, OIS

  Ön Kamera: 5 Megapiksel f/1.7, 22mm lens

  Pil: 3500mAh

  İşletim Sistemi: Android 6.0 Marshmallow, Yenilenmiş TouchWiz

  Bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac, Bluetooth 4.2, NFC, USB Type-C

  Galaxy Note 7 ekranı 5.7 inç büyüklüğünde ve 2K çözünürlüğünde olacak. Note 7 ekranı çizilmelere karşı ekran korumada en yeni Teknoloji olan Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Bu ekran aynı S7edge olduğu gibi iki yana kıvrımlı. İlk alıcılar Gear VR hediyesiyle beraber Galaxy Note 7'ye sahip oluyorlar.

  Galaxy Note 7 Fiyatı

  Samsung Galaxy Note 7, 3599 TL • Intel Core i7-8700K işlemcisinin detayları geldi!

  Cannon Lake Kos isimli işlemcisi ailesinin en tepe modeli hakkında ilk detaylar gelmeye başladı. Çok değil kısa bir süre önce 7. nesil Kaby Lake işlemcisilerini pazara sunan Intel'in Cannon Lake işlemcilerine ait bazı bilgiler her zaman olduğu gibi sızdırıldı. Sızdırılan bilgilere göre yeni model işlemcide Intel işleri daha sıkı tutuyor. Özellikle AMD Ryzen tehditiyle karşılaşan Intel'in bu konuda daha dikkatli olması bekleniyor.

  Cannon Lake işlemcileri ile Moore Kanunları'nı da yeni işlemciyle ilerletecek. Skylake ve Kaby Lake işlemcileri arasında mimari açısından ciddi yenilikler ile gelmiyor. Moore Kanunları ile 2 yılda bir ikiye katlanacak olan transistör sayısı kuramnın bu model işlemcilerede geleceği de beklentiler arasında. Intel Core i7-8700K işlemcilerinin 14 nm üretim sürecinden daha gelişmiş olması bekleniyor.

  Ayrıca Intel Core i7 8000 serisi işlemcilerin 7. nesil işlemcilere göre yüzde 15'lik performans farkı sunacağı da ifade edilenler arasında. Intel'in yeni nesil 8. işlemcilerinin 2017 yılının ortalarında Computex 2017 fuarında resmi olarak açıklanması bekleniyor.

  Intel'in işlemcileri hakkında ne düşünüyorsunuz?NAMAZ VAKİTLERİ