MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ » VETEKNOLOJİ.COM TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HABERLERİ

VETEKNOLOJİ.COM TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HABERLERİ

veteknoloji.net - Teknoloji Haberleri

veteknoloji.net - Teknoloji Haberleri

 • WhatsApp Yükle - Yeni Gif Desteği Güncellemesi Yükle

  WhatsApp ile dilediğiniz kadar mesaj gönderimi ve alımı yapabilirsiniz. Uygulama yıllık çok düşük ücretle kullanabilirsiniz. İlk 6 ay ücretsiz olmak üzere daha sonraki her yıl için 1.50 TL gibi ücret almaktadır. 

  :: İNDİR ::

  WhatsApp daha önce sadece mesajlaşma özelliği bulunurken daha sonra Facebook tarafından 19 milyar dolar gibi bir ücretle satın alındıktan sonra yeni özellikler eklenerek geliştirildi ve popülerliğini korudu.

  WhatsApp Nasıl İndirilir?

  WhatsApp Android indir (Ayrıca Samsung için uygundur) linkine tıklayarak Android akıllı telefonunuza WhatsApp yükleyebilirsiniz. WhatsApp iPhone indir linkine tıklayarak iOS işletim sistemine cihaz cihazlarınıza uygulamayı yükleyebilirsiniz.

  Uygulamayı yükledikten sonra telefon numaranızı girmeniz gerekiyor. Telefon numaranızı girdikten sonra bir doğrulama kodu tarafınıza gönderilecek bu kodu girdikten sonra arkadaşlarınız ile sınırsız bir şekilde mesajlaşabilirsiniz.

  WhatsApp Android Cihazlara Nasıl Yüklenir?

  Sitemizden indirme bağlantısına tıkladığınızda otomatik olarak Google Play'e yönlendirileceksiniz. Yönlendirildiğğiniz sayfadan WhatsApp'ı yükleyin. Ardından aşağıdaki işlemleri sırası ile yapmalısınız.

  WhatsApp'ı telefonunuza yükledikten sonra Lisans Sözleşmesini kabul etmeniz gerekiyor. Kabul Et ve Devam et butonuna dokunun daha sonra devam ettikten sonra aşağıdaki ekranda göreeğiniz gibi Türkiye’yi seçin ve cep telefonu numaranızı yazıp doğrulama kısmına geçeceksiniz.

  whatsapp whatsapp indir

  Numara doğrulama işleminden sonra isim belirliyoruz.

  whatsapp yükle

  İsminizi de belirleyip devam edince karşınıza hoş geldin ekranı gelecektir.Ve işlem tamamdır. 

  Yorum yazmayı unutmayınız! • Maxhton Chrome’a Rakip Olabilir Mi?

  Google Chrome piyasada pek çok farklı tarayıcı olsa da üstünlüğünü oldukça arttırıyor ve diğer tarayıcılara göre ulaşılması zor bir rekora koşuyor. Bu konuda özellikle Maxhton gibi tarayıcılar oldukça iddialı bir şekilde piyasaya giriş yaparken yapılan son açıklamalarda önümüzdeki aylarda piyasaya sunulacak yeni bir modelin çok daha gelişmiş özelliklere sahip olacağı belirtildi.

  Üstelik Maxhton için Chrome başta olmak üzere Firefox gibi pek çok tarayıcıya göre çok daha fazla kişi tarafından tercih edilerek kullanılacağı belirtildi. Maxhton bulut sunucularının yenileneceği ve daha da geliştirileceği belirtirken yenilenen bu özellikler ile birlikte tarayıcıdan beklenen pek çok özellik Maxhton ile birlikte sunulabilecek.

  Kullanım Oranları Artıyor!

  Maxhton piyasaya sunulduğu ilk günlerden itibaren bulut sistemi ile entegre bir şekilde çalışması sayesinde bilgilerin her yerden erişilmesine imkan sağlıyor. Şifre senkronizasyonu ya da yer imleri gibi tüm detayların farklı bir cihazdan dahi alınabilir durumda olması pratik bir kullanım sağlarken önümüzdeki dönemlerde yapılacak yenilikler ile birlikte tarayıcı daha etkin bir hale getirilecek.

  iOS, Android ve masaüstü versiyonları ile piyasaya sunulacak olan yeni versiyon kullanıcıların tarayıcıdan olan beklentilerin tamamını karşılayabilecek durumda. Tarayıcının özellikleri yüksek olsa da kullanıcıların bu yeni tarayıcıya ne kadar ilgi göstereceği Maxhton’un başarısını belirleyecek.

  Google Chrome her ne kadar yüksek tüketimleri nedeniyle eleştirisilse de pek çok kişi eleştirilere rağmen Google Chrome kullanmaktan da vazgeçmiyor. Bu bakımdan piyasaya girecek olan yeni tarayıcı her ne kadar iddialı olsa da Google Chrome'a karşı zorlu bir yarışa girecek. • iPhone 7'de Modem Sorunu Başladı

  Apple önümüzdeki dönemlerde yüksek satış rakamlarına ulaşmayı amaçladığı iPhone 7’ler için pek çok farklı sorun ile karşı karşıya kalmaya başladı. Telefon için bugüne kadar pek çok farklı sorunun bildirildiği ifade edilirken yaşanan sorunların modem kaynaklı olduğu belirtildi.

  Sorun Intel’de

  Hem Qualcomm hem de Intel ile ortak bir çalışma yürüten Apple, bu doğrultuda farklı modemlere telefonlarda yer vermişti. Kullanılan modemlerde herhangi bir sorun yaşanması beklenmese de yapılan pek çok bildirimde özellikle Intel modemlerde sıkıntıların yaşandığı öğrenildi. Sorunun kaynağı ise operatörler ile modem arasındaki uyumsuzluk. Öyle ki Intel modemlerde kullanılan teknolojinin operatörler tarafından desteklenmemesi performans farkının yaşanmasına yol açıyor ve bu bakımdan Intel modellerinin kullanıldığı telefonlardaki bağlantılar diğer verilere göre çok daha düşük oranlarda kalıyor.

  Testlerde Ortaya Çıktı

  Yapılan testler ile birlikte bu aradaki fark çok daha net bir şekilde ortaya çıkartılırken henüz konu ile ilgili Apple cephesinden herhangi bir açıklama yapılmış değil. Yapılan testlerde Qualcomm ile Intel modemleri arasındaki fark detaylı bir şekilde ortaya konulurken yüzde 30’a varan bir hız farkının olduğu belirtildi. Bu bakımdan mobil sektörün en güçlü üreticilerinden birisi olan Qualcomm donanımları ile ne kadar iddalı olduğunu gösterirken Intel'in iPhone 7 modelleri için sorun yaratması da bundan sonraki süreç için Intel'in pazardaki payını düşürebilecek durumda. • Canlı Yayınlar Bu Sefer Instagram'a Geliyor

  Son dönemlerde Periscope gibi farklı uygulamalar ile birlikte kullanıcılar canlı yayın yapma fikrine sıcak bakarken bu durum pek çok farklı uygulamada da canlı yayın özelliğinin yer almasını sağladı. Özellikle Facebook'ta yapılan değişiklikler ile birlikte canlı yayın konusunda önemli bir imkan sağlanırken şimdi ise sırada Instagram'ın olduğu belirtildi.

  Instagram'da Etkileşim Artacak

  Instagram'da kullanılacak canlı yayın özelliği milyonlarca kişinin takip edilmesini sağlayacak. Instagram için son olarak sunulan Beta versiyonda canlı yayın özelliğinin olduğu belirtilirken bu özellik ile birlikte kullanıcılar takipçilerine canlı yayın yapabilecek. Aynı zamanda keşfet bölümünde olacak canlı yayınlar sekmesinde kişiler dünya genelinde yayınlanan canlı yayınlara eşlik edebilecek.

  Ne Zaman Gelecek?

  Özelliğin güncelleme ile birlikte kullanımı ne zaman sunulacağı net bir şekilde belirtilmemiş olsa da önümüzdeki aylar içerisinde güncellemenin kesin bir şekilde sunulması bekleniyor. Bu bakımdan 2016 yılı bitmeden önce Instagram'da canlı yayınlar özelliğini görebilmeniz mümkün.

  Instagram için geliştirilen bu özellik Facebook'un ardından en iyi canlı yayın servislerinden birisinin de Instagram olmasını sağlayabilecek. Bu açıdan canlı yayınlar giderek daha fazla ilgi görürken Instagram'da şimdiden bu konuda önemli bir avantaj elde etmiş durumda. • Tesla Otomotiv Sektöründe Zirveye Oynuyor

  Otonom ve elektrikli araçları ile kullanıcıların dikkatini çeken ve yüksek bir ilgi gören Tesla gösterilen bu ilgiyle birlikte sektörün en güçlü firmalarını dahi geride bırakmayı başardı. Özellikle firma tarafından piyasaya sunulan Tesla Model S modeli, Audi ve BMW gibi pek çok markayı geçerek Tesla’nın ön plana çıkmasını sağladı.

  Yeni Modeller Yolda

  Önümüzdeki dönemlerde piyasaya sunulacak yeni modeller ile birlikte Tesla gücünü daha da artırabilecek durumda. 2016 yılını oldukça parlak bir dönem yaşayan Tesla bir önceki döneme göre yüzde 59 bir artış yaşamış durumda. Bu bakımdan marka tarafından binlerce aracın satıldığı belirtilirken çeyrek tahminlerinde dahi her zaman beklentilerin üzerinde bir satışa ulaşılmıştı.

  Gösterilen ilgi ve yapılan satışlar ile birlikte Tesla için şu anda her şey yolunda gözükürken 2017 yılında yapılacak yatırımlar ile birlikte markanın otomotiv sektöründeki gücünü daha da artırması bekleniyor. Tesla tarafından özellikle 2017 yılında piyasaya sunulacak yeni bir modelin olması da kullanıcıların markaya daha fazla ilgi göstermesini sağlayacak. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde yönelik yapılan araştırmalarda en çok sipariş alan ve ilgi gören markanın Tesla olduğu belirtildi.

  Mercedes’i Geçti

  Mercedes ve BMW gibi yıllardan beri sektörde var olan firmaların Tesla tarafından geçilmesi ise oldukça dikkat çekti. Bu bakımdan Tesla'nın yeni üretimler ile birlikte herhangi bir sorun yaşanmadan piyasaya çıkacak olması kullanıcıların bu araç modeline olan ilgisine daha da artırabilecek durumda. • Şok: iPhone 7 Patladı!

  Ağustos ayında sunulan telefon modellerinin patlaması Samsung için ciddi bir tehlike yaratırken tüm telefonların geri toplanması ile birlikte bu tehlikeli süreç sonlandırılmaya çalışıyor. Tüm bu konuşmalar ve dedikodular gündemde hala yer bulurken yeni patlama haberleri de gelmeye devam ediyor.

  iPhone 7 Patladı!

  Paylaşılan son bilgilerde Apple tarafından piyasaya henüz yeni sunulan telefon modelinin patladığı açıklandı. Avustralya'da yaşanan örnekte bir kullanıcının telefonunu pantolonu ile birlikte aracında bıraktığı ve geri döndüğünde telefonun patladığını gördüğünü söylediği. Arabanın içindeki dumandan dolayı kısa süre içerisinde panik yaşayan kullanıcı olay aydınlandıktan sonra yangının iPhone 7 nedeniyle gerçekleştiğini öğrendiği.

  Sorun Lityum Pil Mi?

  Lityum pil kullanılan iPhone 7’de telefonun darbe aldığı düşünülse de kullanıcı tüm iddiaları yalanladı. Orijinal şarj cihazı kullandığını ve telefonda hiçbir darbenin bulunmadığını belirten kullanıcı iPhone 7 modellerinde yaşanan patlama olaylarının telefonun üretiminden kaynaklandığını iddia etti.

  Bu konudaki tüm suçlamalar bu nedenle Apple'a yönelmiş durumda. iPhone 7 patlaması ile birlikte Apple da bu konuda ciddi bir itham altında kalırken konuyla ilgili yapılacak araştırmaların tamamlanmasıyla birlikte patlamanın neden gerçekleştiğinin netleştirilmesi bekleiyor.

  Apple Onayladı

  Aynı zamanda Apple müşteri ile görüşmenin sağlandığını ve olayla ilgili araştırmanın kısa süre içerisinde sonuçlandırılacağını açıklayarak durumu  kabul etmiş oldu. • ZTE Yeni Modeliyle Geliyor

  Çin'de yayınlanan son afişte ZTE tarafından yeni bir tanıtımın yapılacağı belirtilirken BÖYLECE telefonun özelliklerine ulaşmak da mümkün oldu. Özellikle Axon ailesinin yeni bir üyesinin tanıtılacağı ifade edilirken, 27 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan tanıtım ile birlikte ZTE mobil sektöre yeni bir model daha katmayı başarmış olacak.

  Axon 7 Max Geliyor

  Yeni tanıtılacak telefonun adını Axon 7 Max olacağı belirtilirken telefonun özellikleri şimdiden sızdırılmış durumda. Telefon ile ilgili yapılan açıklamalarda 6 inç boyutunda bir ekranın kullanılacağı belirtilirken cihaz Snapdragon 625 ile yonga seti ile tamamlanacak. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı ile gelecek olan telefon böylece performans için de oldukça yeterli durumda.

  Arka tarafta yer alan çift kamera ve aynı zamanda led gibi önemli donanımlar telefonun kamerasının da oldukça tatmin edici durumda olmasını sağlayacak. Telefon için en önemli özelliklerden bir tanesi ise Android 7.0 Nougat işletim sistemi olacak. Bu bakımdan telefondaki performans daha üst düzeylere çıkartılırken özel bir ara yüz ile kullanılacak Android 7.0 böylece çok daha hızlı bir kullanım sağlayacak. Axon 7 Max etiket fiyatı ile ilgili bugüne kadar resmi bir açıklama yapılmazken 27 Ekim tarihinde yapılacak tanıtımın ardından tüm soru işaretleri de giderilmiş olacak. • Peugeot 3008 Lansmanı Yapıldı

  Türkiye pazarında da yer alan ve pek çok farklı modeli gecikme yaşanmadan sunulduğu Peugeot cephesinde yeni bir modelin heyecanı yaşanıyor. SUV tarzında üretilen yeni otomobilin adı Peugeot 3008 olurken Türkiye'ye özel lansman toplantısı yapıldı.

  Toplantıya geniş bir katılım olurken otelde gerçekleştirilen tanıtım oldukça ilgi gördü. SUV Peugeot 3008 adı ile adlandırılan otomobilde oldukça güçlü motorlar ve farklı tasarım ilk başta dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

  LED Farlar Geldi

  Yeni far tasarımı ile birlikte Peugeot bugüne kadarki çizgisinin dışına çıkmayı tercih ederken 12 inç jantları ve krom kullanımları ile birlikte otomobil özellikle ön paneli ile oldukça etkileyici durumda.LED  ışıklandırmanın kullanılması daha keskin ve net bir aydınlatma sağlarken tavanın tamamen siyah olması da oldukça farklı bir görünümün elde edilmesini sağlamış.

  İç mekanda da farklı özelliklerini yer aldığı Peugeot 3008, sürücünün tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda. Öyle ki ortadan yer alan 8 inçlik ekran sayesinde aracın kontrolünün sağlanmasının yanı sıra kablosuz şarj özelliği, Apple ve Android işletim sistemleriyle uyumlu bir yazılım, aracın kullanımına daha da kolay hale getiriyor. Farklı versiyonlar ile sunulacak olan araç Türkiye'de 87 bin 900 TL’den başlayan fiyatlar ile satılacak. • Samsung'un Hedefindeki Video Tekrar Yayında!

  Galaxy Note 7 ile ciddi bir sorun yaşayan ve bu nedenle pek çok farklı espriye de maruz kalan Samsung son dönemlerde oldukça ilgi çeken ve milyonlarca izlenme oranına ulaşan GTA 5 bomba videolarına karşı önemli bir çalışma başlatmıştı. Yapılan bu çalışmalarda Galaxy Note 7 modelinin böyle bir oyun içerisinde yer almasının firmanın haklarını zedeleyeceği ve prestij kaybı yaratacağı belirtilerek videonun kaldırılması adına YouTube üzerinden telif hakkı gönderimi yapılmıştı. Bu girişimlerin ardından video kısa süreli olsa da sistemden kaldırılırken bugün itibariyle yeniden videonun yayınlanmaya başladığı görüldü.

  Video Yayında

  Bu konuda telife karşılık olarak video yayınlayan kişinin itirazının etkili olduğu ve YouTube tarafından kabul edildiği belirtilirken önümüzdeki günlerde Samsung tarafından konu ile ilgili yeni bir hamle daha bekleniyor. Öyle ki video Samsung'un ciddi bir tepkisini çekmişti ve bu nedenle olay burada kapanmayacak gibi duruyor. Samsung, bugüne kadar piyasadaki tüm modelleri toplamaya çalışarak iade sürecini başarılı bir şekilde sürdürmek istese de kullanıcılar nezdinde de bu istekler çok fazla ilgi görmedi. Öyle ki şu anda telefonların yarıya yakını piyasada hala kullanımda ve patlama riski ile karşı karşıya. • DDoS Saldırı Nedir?

  Tüm dünyada internet siteleri yavaşladı. Yapılan açıklamada henüz kimin yaptığı belli olmayan bir DDoS saldırısı düzenlendiği söylendi. İnternet kullanıcıları Twitter dahil birçok internet sitesine girmekte zorlandı. 

  DDOS SALDIRISI NEDİR?

  DDoS saldırısı (Distributed Denial of Service attack), çoklu sistemlerde hedef sistemin kaynakları ya da bant genişliği istilaya uğradığı zaman oluşur, bunlar genellikle bir veya birden fazla web sunucusudur. Bu sistemler saldırganlar tarafından çeşitli yöntemler kullanılarak bağdaştırılır.

  Kötü amaçlı yazılımlar Ddos saldırı mekanizması taşıyabilir; en iyi bilinen örneklerden biri MyDoom virüsüydü. Onun Dos mekanizması belirli bir saat ve tarihte tetiklenirdi.

  Bir sistem, saldırgan bir zombi adı verilen ajanları indirmeyi sağlayan bir trojan virüsü ile bozulabilir. Saldırganlar aynı zamanda uzak konaklardan host bağlantıları dinlemek için program içindeki hatalardan faydalanan otomatik araçları kullanarak sistemlere zarar verebilir. Bu senaryo aslında web sunucuları gibi davranan sistemlerle ilgilidir.

  Stacheldraht, Ddos aracının klasik bir örneğidir. Bu araç, saldırganların işleyicilere bağlanmak için istemci programın kulanıldığı Ddos saldırısını kolaylaştıran katmanlı bir yapıdan faydalanır. Ajanlar, hedeflenen uzak bilgisayarda uzaktan bağlantıların çalıştırılmasını kabul eden programlarda, açıklardan faydalanmak için otomatik rutinleri kullanarak saldırganlar tarafından işleyiciler üzerinden tehlikeye sokulabilir. Her işleyici bin ajanı kontrol edebilir.

  Bu sistem bozucuların bütünü botnet olarak bilinir. Stacheldraht gibi Ddos araçları hala smurf (smurf attack) ve fraggle saldırıları gibi amplifikasyon ve IP spoofing (sahtekarlık) merkezli klasik Dos saldırı metotlarını kullanır. Syn saldırısı da kullanılabilir. Dos amaçlar için yeni araçlar DNS sunucularını kullanabilir.

  Syn saldırıları gibi basit ataklar, Ddos görünülürlüğünü veren geniş bir kaynak IP adres aralığı ile oluşabilir. Bu flood (akış) saldırılar TCP’nin üçlü el sıkışmasının bitmesine gerek duymazlar, hedef Syn kuyruğunu ya da sunucunun bant genişliğini tüketmek için girişimde bulunurlar. Çünkü kaynak IP adresleri taklit edilebilir, kaynak kümesi sınırlı olan bir saldırı gelebilir hatta tek bir bilgisayar kaynaklı saldırı olabilir.

  MyDoom’un Ddos mekanizması aksine, herhangi bir IP adresi aleyhine çevrilebilir. Script kiddie bunları iyi bilinen web sitelerinin geçerli kullanımını yasal kullanıcılardan yoksun bırakmak için kullanır. Daha gelişmiş saldırganlar gasp yapmak amacıyla Ddos araçlarını kullanırlar.

  Eğer saldırganlar saldırıyı tek bir ana bilgisayardan düzenlerse bu bir dos saldrısı olarak sınıflandırılır. Diğer taraftan, bir saldırgan aynı anda uzaktaki bir bilgisayara yönelik saldırılar için birçok sistem kullanıyorsa, bu bir Ddos saldırısı olarak sınıflandırılır.

  Ddos kullanan saldırganlar için başlıca avantajlar şunlardır: çoklu makineler bir makineye göre daha fazla saldırı trafiği oluşturabilir, çoklu saldırı makinelerini kapatmak tek bir saldırı makinesini kapatmaya göre daha zordur, çoklu saldırı makinelerinde her saldırı makinesinin davranışını izlemek zordur. Bu saldırgan avantajları savunma mekanizmaları için zorluklara neden olur.

  Bazı durumlarda makine, sahibininin rızasıyla Ddos saldırısı parçası haline gelebilir. Bunun bir örneği WikiLeaks destekçileri tarafından büyük kredi kartı şirketleri aleyhine 2010 yılında düzenlenen Ddos saldırısıdır. Bu gibi durumlarda akımın destekçileri Ddos yazılımını yüklemeye ve çalıştırmaya onay verir. • BTK'dan DDoS Saldırısı için Uyarı!

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Amerika'da yaşanan bir siber saldırı vakası nedeniyle Twitter, Spotify, Netflix gibi birçok sitede dünya genelinde sorun yaşandığını bildirerek, "Siber saldırılar konusunda tüm operatörlerimizi, kamu kuruluşlarımızı, SOME'leri ve vatandaşlarımızı siber saldırılara karşı duyarlı olmaları hususunda uyarıyoruz." dedi.

  AA'ya konuşan Sayan; Amerika'da yaşanan siber saldırı vakası nedeniyle Twitter, Spotify, Netflix gibi birçok sitede dünya genelinde sorun yaşandığının gözlemlendiğini belirterek, "Vatandaşlarımız da bu sorundan etkileniyorlar. Whatsapp uygulamasında yazılı mesajlar iletilebilmekte ancak resim ve video gönderiminde sorun yaşanabilmektedir." diye konuştu.

  İki farklı kuşak halinde Twitter, Reddit gibi siteler için bugün 14.00-17.00 saatlerinde ve saat 20.00 dolayında kesintiler gözlemlendiğini anlatan Sayan, çeşitli illerdeki bazı servislerin lokal bazlı kesintilerinin de yurt dışı çıkış noktalarındaki farklılıklardan dolayı kaynaklandığının tespit edildiğini bildirdi.

  Siber saldırılar konusunda tüm operatörleri, kamu kuruluşlarını, Siber Olaylara Müdahale Ekiplerini (SOME) ve vatandaşları siber saldırılara karşı duyarlı olmaları hususunda uyaran Sayan, şunları kaydetti:

  "Atakların, bu sitelerin birçoğuna hizmet veren DYN IPM DNS servis sağlayıcısına yapılan DDOS ve benzeri saldırılar sonucunda, bu hizmeti alan Twitter, SoundCloud, Spotify, Netflix, Reddit, Disqus, PayPal, Basecamp, Business Insider, CNN, Esty, Github, Guardian.co.uk, Imgur, HBO Now, Pinterest, Recode, The Verge ve Wired gibi servislerin de etkilendiği tespit edildi. Halihazırda söz konusu global servis sağlayıcıların ilgili hizmetlerinden yararlanılabilmekle birlikte ABD menşeli olası yavaşlamaların tekrar yaşanması ihtimal dahilindedir." • iPhone 7 30 Milyona Ulaştı!

  iPhone 7 için yapılan son resmi açıklamalarda satışların beklenenden çok daha iyi olduğu belirtildi. Öyle ki yapılan açıklamalara göre beklentilerin üzerinde satışlara hızlı bir giriş yapan iPhone 7’nin 75 milyon satış yapması bekleniyor. Üstelik 2017 yılının sonuna kadar hedef 100 milyon iPhone 7 satışı yapmak.

  Ön Sipariş Dönemi Etkili Geçti

  Yapılan açıklamalarda ön siparişleri itibari ile birlikte iPhone 7’ye oldukça yüksek bir ilginin olduğu belirtilirken bu ilgi doğrultusunda cihazın satış rakamlarında rekor kırılabileceği belirtildi. Yıl genelinde rekorun kırılacak olması Apple'ın iPhone 7’de dahi yüksek satış rakamlarına ulaşabilme ihtimalini göstereceğinden dolayı markanın teknoloji sektöründe ne kadar güçlü olduğu bu sayede görülebilecek. Zira bugüne kadar beklentilerin altında kalan iPhone 7 pek çok açıdan eleştirilmiş ve kullanıcılar bu konuda tepki göstermişti. Fakat buna rağmen yüksek satış rakamlarına ulaşabilir durumda olan cihazın kullanıcıların iPhone ve Apple’a olan bağlılığı önemli bir etken olarak görülüyor.

  Ne Kadar Sattı?

  iPhone 7’nin bugüne kadarki ulaştığı satış rakamı 30 milyon adet.  • Facebook Yavaş Bağlantılarda Çalışacak

  İnternet bağlantı zayıf olan kişilerin özellikle haber kaynağını görüntülemede sorunlar yaşaması pek çok kişi için olumsuz bir durum yaşatıyor. Bu konuda gerekli çözümleri sunmak isteyen Facebook önemli bir güncellemeye sunduğunu duyurdu. Şu anda beta versiyonlarda denenmekte olan bu güncellemeyle birlikte kullanıcıların internet bağlantı hızı yavaş olsa da herhangi bir sorun yaşanmadan haber akışının görüntülenebileceği belirtildi. Bu bakımdan haber akışının kolay bir şekilde görüntülenecek olması kullanıcıların internet bağlantı sorunu yaşamasını önleyecek.

  Facebook Gelişiyor

  Facebook'a giriş yapmak isteyen fakat bağlantı konusunda sorunlar yaşayan kişiler önümüzdeki günlerde yapılacak yeni güncellemeler ile birlikte artık bu konuda sorun yaşamaktan kurtulabilecek. Facebook için yapılacak bu geliştirme kuşkusuz internet hızı yüksek olan kişiler için de daha iyi bir performansın elde edilmesini sağlayacak. Yapılacak yenilikler ile birlikte kullanıcıların bu imkândan sadece güncelleme yaparak yararlanabileceği belirtildiğinden dolayı kullanıcıların herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan imkandan yararlanabilmesi mümkün olacak.

  Önümüzdeki günlerde yapılacak güncellemeyle birlikte bu özelliğin kullanıcılara sunulması beklenirken güncellemeyi alacak kişiler özellikle yavaş bağlantı olduğu durumlarda sorunsuz bir şekilde bu hizmetten yararlanma imkanı elde edebilecek. • Google Play Store İndir - Hızlı ve Güvenli Oyunlar Yükle

  Google Play Store Android işletim sistemi için geliştirilen bir market uygulamasıdır. Bir çok kişi uygulamaları internet üzerinden ararken bazen karışıklıklar oluşabiliyor. Bu yüzden Google Play uygulaması ile bu karışıklıkları ortadan kaldırabilirsiniz.

  .:: İNDİR ::.

  Google Play Store Nasıl İndirilir?

  Öncelikle Google Play indir linkine tıklayarak indirme sayfasına gidin. İndirme sayfamızdan Adrese git linkini tıkladıktan sonra Google Play indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Buradan uygulamayı cihazınıza yükleyin, yükleme işlemi bittikten sonra uygulama cihazınıza başarı ile yüklenmiş demektir.

  Peki Google Play Store Nasıl Kullanılır?

  Öncelikle Google Play uygulamasından akıllı telefonunuza veya tabletinize uygulama yüklemej için Gmail hesap bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Gmail hesabınız ile giriş yaptıktan sonra Google Play'ın arama bölümünden istediğiniz uygulama veya oyunu arayarak rahatlıkla indirebilirsiniz.

  Play Store İndir • WhatsApp İndir - iOS ve Android Akıllı Telefona Yükle

  WhatsApp ile dilediğiniz kadar mesaj gönderimi ve alımı yapabilirsiniz. Uygulama yıllık çok düşük ücretle kullanabilirsiniz. İlk 6 ay ücretsiz olmak üzere daha sonraki her yıl için 1.50 TL gibi ücret almaktadır. 

  :: İNDİR ::

  WhatsApp daha önce sadece mesajlaşma özelliği bulunurken daha sonra Facebook tarafından 19 milyar dolar gibi bir ücretle satın alındıktan sonra yeni özellikler eklenerek geliştirildi ve popülerliğini korudu.

  WhatsApp Nasıl İndirilir?

  WhatsApp Android indir (Ayrıca Samsung için uygundur) linkine tıklayarak Android akıllı telefonunuza WhatsApp yükleyebilirsiniz. WhatsApp iPhone indir linkine tıklayarak iOS işletim sistemine cihaz cihazlarınıza uygulamayı yükleyebilirsiniz.

  Eğer Windows 8 ve üstü masaüstü veya laptop kullanıyorsanız WhatsApp Bilgisayar indir bağlantısına tıklayarak bilgisayar için olan sürümü yükleyebilirsiniz.

  Uygulamayı yükledikten sonra telefon numaranızı girmeniz gerekiyor. Telefon numaranızı girdikten sonra bir doğrulama kodu tarafınıza gönderilecek bu kodu girdikten sonra arkadaşlarınız ile sınırsız bir şekilde mesajlaşabilirsiniz.

  WhatsApp Android Cihazlara Nasıl Yüklenir?

  Sitemizden indirme bağlantısına tıkladığınızda otomatik olarak Google Play'e yönlendirileceksiniz. Yönlendirildiğğiniz sayfadan WhatsApp'ı yükleyin. Ardından aşağıdaki işlemleri sırası ile yapmalısınız.

  WhatsApp'ı telefonunuza yükledikten sonra Lisans Sözleşmesini kabul etmeniz gerekiyor. Kabul Et ve Devam et butonuna dokunun daha sonra devam ettikten sonra aşağıdaki ekranda göreeğiniz gibi Türkiye’yi seçin ve cep telefonu numaranızı yazıp doğrulama kısmına geçeceksiniz.

  whatsapp whatsapp indir

  Numara doğrulama işleminden sonra isim belirliyoruz.

  whatsapp yükle

  İsminizi de belirleyip devam edince karşınıza hoş geldin ekranı gelecektir.Ve işlem tamamdır. 

  Yorum yazmayı unutmayınız! • Ücretsiz WhatsApp İndir - Yeni Çıkan Özellikleri Yükle

  WhatsApp ile dilediğiniz kadar mesaj gönderimi ve alımı yapabilirsiniz. Uygulama yıllık çok düşük ücretle kullanabilirsiniz. İlk 6 ay ücretsiz olmak üzere daha sonraki her yıl için 1.50 TL gibi ücret almaktadır. 

  :: İNDİR ::

  WhatsApp daha önce sadece mesajlaşma özelliği bulunurken daha sonra Facebook tarafından 19 milyar dolar gibi bir ücretle satın alındıktan sonra yeni özellikler eklenerek geliştirildi ve popülerliğini korudu.

  WhatsApp Nasıl İndirilir?

  WhatsApp Android indir (Ayrıca Samsung için uygundur) linkine tıklayarak Android akıllı telefonunuza WhatsApp yükleyebilirsiniz. WhatsApp iPhone indir linkine tıklayarak iOS işletim sistemine cihaz cihazlarınıza uygulamayı yükleyebilirsiniz.

  Eğer Windows 8 ve üstü masaüstü veya laptop kullanıyorsanız WhatsApp Bilgisayar indir bağlantısına tıklayarak bilgisayar için olan sürümü yükleyebilirsiniz.

  Uygulamayı yükledikten sonra telefon numaranızı girmeniz gerekiyor. Telefon numaranızı girdikten sonra bir doğrulama kodu tarafınıza gönderilecek bu kodu girdikten sonra arkadaşlarınız ile sınırsız bir şekilde mesajlaşabilirsiniz.

  WhatsApp Android Cihazlara Nasıl Yüklenir?

  Sitemizden indirme bağlantısına tıkladığınızda otomatik olarak Google Play'e yönlendirileceksiniz. Yönlendirildiğğiniz sayfadan WhatsApp'ı yükleyin. Ardından aşağıdaki işlemleri sırası ile yapmalısınız.

  WhatsApp'ı telefonunuza yükledikten sonra Lisans Sözleşmesini kabul etmeniz gerekiyor. Kabul Et ve Devam et butonuna dokunun daha sonra devam ettikten sonra aşağıdaki ekranda göreeğiniz gibi Türkiye’yi seçin ve cep telefonu numaranızı yazıp doğrulama kısmına geçeceksiniz.

  whatsapp whatsapp indir

  Numara doğrulama işleminden sonra isim belirliyoruz.

  whatsapp yükle

  İsminizi de belirleyip devam edince karşınıza hoş geldin ekranı gelecektir.Ve işlem tamamdır. 

  Yorum yazmayı unutmayınız! • Google Pixel'i Zorladılar! Peki, Sonuç?

  Yapılan testlerde Google Pixel’in nasıl bir performans sunacağı merak edilirken tüm testlerden başarılı sonucun alınması da dikkatlerden kaçmadı.

  Pixel Dayanıklılık Testinde

  Google'ın yeni çıkardığı model için yapılan testler öncelikli olarak dayanıklılık üzerine gerçekleştirilirken son olarak cihazın suya karşı ne kadar dayanıklı olduğu gözler önüne serildi. Yapılan testlerde tüm zorlu darbelere rağmen telefonun oldukça iyi bir performans sergilemesi oldukça beğenildi.

  Pixel Dayanıklı!

  Google yeni telefonu ile birlikte dayanıklılığı oldukça üst seviyelere çıkarmış durumda ve bu bakımdan telefon alacak kişilerin telefonun sert darbelere maruz kalması halinde dahi çok fazla sorun yaşamayacağı görülüyor. Google piyasaya sunduğu modellerde yüksek donanımları tercih etmesinin yanı sıra dayanıklılık konusunda da üstün performans sunabilecek bir model üretmesi kullanıcıların ilgisini çekti. Sadece bu özelliği ile bile telefonun yüksek satış rakamlarına ulaşması konusunda önemli bir ipucu sunuyor.

  Suya Karşı Beklentilerin Üzerinde

  Konuyla ilgili yapılan paylaşımlarda Google'ın aynı zamanda telefonu suya dayanıklılık konusunda da önemli bir avantaj sunduğu görülüyor. Her ne kadar telefonun suya karşı çok fazla dayanıklı olmadığı belirtilse de 30 dakika boyunca suda bekleyen telefonun sorunsuz bir şekilde kullanılabilir durumda olması suya dayanıklılık konusunda beklenenden çok daha üstün bir performans sergilediğini de gösteriyor.

  Bu bakımdan telefon suya dayanıklılık konusunda söylenenlerden çok daha iyi bir durumda. Fakat buna rağmen kullanıcıların telefonumuzu güvenliğine karşı dikkatli olması gerekiyor. Zira Google yaptığı açıklamalar ile birlikte suya dayanıklılık konusunda garanti vermediğimi söylemesi garanti kapsamında çeşitli sorunların yaşanmasına yol açabilir. Bu bakımdan kullanıcıların tüm bu testlere rağmen cihazların suyla temasında dikkatli olması gerekiyor. Cihaz için yapılan dayanıklılık ve su testi ile ilgili detaylı aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz.

    • Microsoft Mobilde Gülemiyor!

  Microsoft bugüne kadar mobil sektörde daha yüksek bir pay almak için yoğun bir şekilde çalışma gösterse de bu çalışmalardan şu ana kadar sonuç alabilmiş değil. Öyle ki Nokia satın alması sonrasında firma tarafından piyasaya sunulan pek çok model kullanıcılar tarafından ilgi görmedi. Düşük satış rakamları nedeniyle firma bu modellerden dolayı zarar etme aşamasına kadar gelmişti.

  Düşüş Fazla!

  Konuyla ilgili yapılan son paylaşımlarda Microsoft tarafından piyasaya sunulan telefonların ciddi bir zarar getirdiği belirtilirken özellikle 2016 yılı itibariyle telefon satışlarında yüzde 72’ye varan bir düşüşün yaşandığı belirtildi. Yaşanan bu düşüş kuşkusuz Microsoft’un mobil sektörde olması halinde firmanın giderek daha fazla zarar edebileceğini de gösteriyor. Bu bakımdan Microsoft önümüzdeki günlerde alacağı radikal bir karar ile birlikte telefon bölümünü tamamen kapatabilir.

  Mobil Dönem Kapanabilir

  Yaşanan tüm bu gelişmeler de sektörde bu şekilde yorumlanmış durumda ve Microsoft’un mobil sektörde pek fazla şansının olmayacağı yönünde genel bir düşünce bulunuyor. Üstelik Nokia ile yapılan anlaşmanın sona ermesiyle birlikte artık Nokia'nın da kendi telefon modellerini üretebilecek olması Microsoft’un sektördeki işini daha da zorlaştırıyor.

  Yakalanamayan başarı nedeniyle Microsoft'un özellikle diğer cihazlara ağırlık vermesi beklenirken 2017 yılı itibariyle bu konuda farklı ve radikal bir karar alınabilir. • Google'da Arama Geçmişiniz Kabarık Olabilir! İşte Çözüm!

  Google servislerini kullanan kişilerin özelikle arama motoru üzerinden yapılan sorguları kayıt altına alması, çoğu kullanıcının farkında olmadığı bir durum. Fakat bu ciddi bir tehlike de oluşturabilecek durumda. Öyle ki hesabın başka birileri tarafından ele geçirilmesi halinde tüm bilgilere erişim sağlayabilecek olması ve üstelik kayıtlı şifrelerin dahi Google sunucularında açık bir şekilde yayınlanması bu konuda güvenliğin de göz ardı edilmeyeceğini gösteriyor.   İsteyen kişiler ise bu konuda Google ayarları üzerinden gerekli işlemleri yaparak, daha güvenli bir kullanım sağlayabilirsiniz.

  Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

  Google arama geçmişi için Google’da oturum açarak etkinliğim sayfasına gidin. Burada tüm detaylar yer alacaktır ve geçmişe yönelik olarak da inceleme yapabilirsiniz. Sayfaya giriş yaptığınızda sağ üst köşede yer alan üç noktadan gerekli ayarları açabilirsiniz.

  Etkinlik bölümünden tümünü silebileceğiniz gibi belirli günler için de silme işlemlerini yapabilirsiniz.  

  Google Arama Geçmişini Kapatma

  Eğer bu durum sizi rahatsız ediyorsa, kalıcı olarak bu izlemeyi kapatabilirsiniz. Bunun için yine aynı bölümden etkinlik kontrolü sayfasını ziyaret edin ve burada yer alan Web ve Uygulama Etkinliği seçeneğini pasif duruma getirin.  • Android 7.1'de Neler Yok Ki!

  Google, Android işletim sistemi için 7. Versiyon ile birlikte büyük bir gelişim sergilerken, Android 7.1 Nougat versiyonu ile birlikte işletim sistemine pek çok yeni özellik de eklendi. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda Android 7.1 Nougat için ön izleme sürümünün yayınlandığı belirtilirken, ön izleme sürümü için şu anda sadece Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel, Pixel XL ve Pixel C telefonlarından inceleme yapılabiliyor. Peki, Android 7.1 Nougat ile gelen önemli yenilikler neler?

  3D Touch

  Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen 3DTouch, Android 7.1 Nougat ile birlikte gelmesi kesinleşen özellikler arasında yer alıyor. Uygulama uzun süreli basınca çıkacak seçenekler sayesinde artık daha kısa yoldan işlemlerin yapılması mümkün.

  Hızlı Ayarlar

  Bildirim ekranında değişikliğe giden Google, Android 7.1 Nougat ile birlikte hızlı ayarları ekrana taşımış durumda. Böylece yapılacak ayarlara kısa yoldan erişim sağlanabilecek.

  Yeniden Başlatma

  Telefon kapama tuşuna uzun süreli basıldıktan sonra artık ekranda yeniden başlat seçeneği de yer alacak.

  Destek Bölümü

  Android 7.1 Nougat ile artık destek bölümü de aktif halde. Google destek birim ile telefonunuz üzerinden görüşebilir ve böylece destek alabilirsiniz.  • THY'den Note 7 Duyurusu!

  Dünya genelinde pek çok ülkede yasaklamalar getirilen Samsung Galaxy Note 7 modeli için bir yasaklama da Türkiye’den geldi. Dün yapılan resmi açıklamalar ile birlikte THY tarafından konuyla ilgili önemli bir bildiri yapılırken, bundan sonraki süreç içerisinde Samsung Galaxy Note 7 modellerinin hiçbir şekilde yolculuk sırasında alınmayacağı ifade edildi.

  Kabul Edilmeyecek!

  Açıklamada “kabin bagajında, kayıtlı bagajlarda veya kargo olarak uçaklarda” dahi Samsung Galaxy Note 7 modellerinin kabul edilmeyeceği ve bu nedenle kişilerin bu telefonlar ile yolculuk yapamayacağı belirtildi. Telefonların patlama riski olması, uçuş güvenliğini tehlikeye atacağından dolayı böyle bir karar alınmasına neden olurken, dünya genelinde Note modellerinin geri toplanması için hala çağrılar yapılıyor.

  Çağrılar yapılmasına karşın kullanıcılar telefonlarını iade etmek istemezken, tehlikeli olmasına karşın Samsung Galaxy Note 7 modellerini kullanmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Samsung tarafından konuyla ilgili yeni bir hamlenin yapılması beklenirken, telefonların iade edilmemesi tehlikenin sürekli devam etmesine neden oluyor. Özelikle Samsung iade işlemleri için pek çok seçenek sunarken, kullanıcılar bu konuya çok sıcak bakmıyor.  • Twitter ve Spotify DDoS Saldırısı Nedeniyle Açılmıyor!

  İnternet dünyasının en önemli DNS hizmeti sağlayıcılarından Dyn, hackerların saldırısına uğradı. DDoS (dağıtılmış hizmet reddi) saldırısından büyük oranda ABD’nin doğusundaki kullanıcılar etkilendi. Dyn’den yapılan açıklamada da şu ifadeler kullanıldı: “21 Ekim 2016 Cuma, UCT 11.10’dan başlayarak Dyn DNS altyapısına yönelik DDoS saldırılarını takip etmeye ve hafifletmeye başladık. Müşterilerimizden bazıları bu süreçte artan DNS sorgu yavaşlığı ve gecikmeli alan yayılımı yaşamış olabilir. Yeni bilgi geldikçe güncel bilgilendirme yapılacaktır.”

  Söz konusu DDoS saldırısından etkilenen bazıları şunlar:

  Twitter, Reddit, Spotify, Esty, Box Wix, Customer Sites, Squarespace Customer Sites, Zoho CRM iheart.com (iHeartRadio), Github The Verge cleveland.com, hbonow.com, PayPal, Big cartel, wired.com, people.com, urbandictionary.com, Basecamp, ActBlue, zendesk.com, Intercom, Twillo, Pinterest, Grubhub Okta Starbucks, rewards/gift cards, storify.com, CNN, Yammer, Playstation, Network Recode, Business Insider, guardian.co.uk, Weebly, Yelp, Airbnb • Google'ın Kamera Uygulaması Komutla Çalışacak

  Google, Pixel ve Pixel XL modelleri için Android 7.1 versiyonunu daha erken bir tarihte piyasaya sunarken yeni versiyonda pek çok farklı değişikliğe de yer verildiği görülmüştü. Değişiklikler ile ilgili her gün yeni bir bilgi gündeme gelirken yapılan son açıklamalarda kamera uygulamasında değişiklik yapılacağı belirtildi.

  Kamera uygulamasında yapılacak bu değişiklikler ile birlikte artık komutların uygulama tarafından algılanabileceği ve kişilerin komutlar yardımı ile kamera üzerinden çekimler yapabileceği açıklandı. Sunulan imkanlar kullanıcıların daha kolay bir kamera uygulamasını kullanmasını sağlayacak.

  “Selfie Çek”

  Selfie çek ya da fotoğraf çek gibi farklı komutların kullanılabileceği uygulama komutu algıladıktan 3 saniye sonra fotoğraf çekecek. Üstelik kullanıcı takibi olan kamera uygulaması kullanıcıların en iyi pozisyonunun net bir şekilde çekilmesi de sağlayacak. Kullanıcılar istedikleri zaman zamanlama da yapabilecek.

  30 saniyeye kadar ayarlanabilen bekleme süresi sayesinde kullanıcıların vereceği komutlarına göre uygulama başarılı bir şekilde fotoğraf çekebilecek. Komutlar oldukça farklı şekilde verilebileceği gibi 10 saniye sonra fotoğraf çek komutu gibi farklı komutlar da uygulama tarafından algılanabilecek. • Google'dan Kadın Ve Erkeklere Özel Emojiler Geliyor!

  Android 7.1 versiyonu ile birlikte pek çok konuda yenilikler yapılan Google bu konuda emojileri de değiştiriyor. Emojiler için yapılan son açıklamalarda kadın ve erkeklere özel olarak ifadelerin yer alacağı belirtirken bu sayede kullanıcılar emoji kullanımını daha da kişiselleştirebilecek ve cinsiyete göre de uygun bulduğu bir emojiyi kullanabilecek.

  Android 7.1 İle Gelecek

  Konuyla ilgili yapılan bu açıklamaların ardından Android 7.1’de yer alacak ifadelerin neler olacağı daha da merak edilmeye başlandı. Erkek ve kadınlara özel gülücüklerin hazırlanacağı Belirtilirken bu kullanımların nasıl olacağı önümüzdeki günlerde görülebilecek.

  Yapılan resmi açıklamalarda konuyla ilgili hiçbir örneğe yer verilmezken yapılacak tanıtımlar ile birlikte bu konudaki tüm soru işaretlerinin giderilmesi bekleniyor. Bu açıdan Google tarafından önümüzdeki günlerde yapılacak yeni tanıtımlar ile birlikte emoji konusundaki değişikliklerin hazırlanması ve kadın, erkeklere yönelik geliştirilen ifadelerin neler olduğu ve tasarım noktasında ön planda tutulan detayların net bir şekilde belirtilmesi bekleniyor. Fakat bu değişiklik sadece kullanıcıların yeni emojleri kullanmasını sağlamayacak. Öyle ki bu noktadan hareketle pek çok üretici de yine emojiler üzerinden kadın ve erkek ayrımı yapabilir. • Galaxy A Serisinde İkinci Ürüne İndirim!

  Türkiye'de kullanıcıların telefon almak için tercih ettiği önemli merkezlerden bir tanesi Türk Telekom olurken Türk Telekom yaptığı yeni kampanya ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Türk Telekom tarafından yapılan resmi açıklamalarda Galaxy a 2016 serisi telefonlardan herhangi birini alan kişilerin ikinci cihaz kampanyası dahilinde ikinci cihazı büyük bir indirim ile alabileceği açıklandı.

  24 Ay Taksit İmkanı Var!

  Özellikle 2 telefon almak isteyen kişiler için Galaxy A serisi ile çok iyi bir fırsat yaratılmış durumda. Üstelik telefon satın alma işlemlerinin 24 ay taksitle bir şekilde yapılacak olması da hem düşük ücretler ile telefon alınmasını sağlayacak hem de piyasaya göre çok uygun bir fiyat üzerinden iki cihaza sahip olmak mümkün olacak. Türk Telekom tarafından yapılan açıklamalarda ikinci telefon için telefonun modelinin önemi olmaksızın 384 TL'lik bir indirim kazanacakları belirtilirken bu sayede telefonlar çok daha uygun bir fiyat ile alınabilecek.

  Üstelik 2 telefonun da aynı model olması gerekmiyor. Öyle ki kullanıcılar Samsung Galaxy A3, A5 ve A7 modellerinden dilediklerini tercih ederek bu telefon modellerini satın alabilecek. Türk Telekom tarafından başlatılan bu kampanyaya ilginin olması beklenirken özellikle Samsung tarafından geliştirilmiş A serisi telefonların yüksek performans sunabilecek olması da bu konuda önemli bir seçenek yaratıyor. • Galaxy S7 Edge Ve Pixel XL Karşılaştırmada!

  Samsung Galaxy S7 Edge modeliyle uzun zamandan beri piyasalarda yüksek satış rakamlarına ulaşırken Google tarafından piyasaya sunulan Google Pixel XL ile karşılaştırıldı. 2 telefon için ilk olarak fiyat karşılaştırması yapılırken Pixel XL modeli 769 dolarlık etiket fiyatı ile 790 dolar üzerinden satılan S7 Edge modelini geçmeyi başardı.

  Pixel XL Yarışa Geç Katıldı

  Mart’ta tanıtımı gerçekleştirilen S7 Edge, bu bakımdan daha kısa erken bir süre içerisinde piyasaya sunulurken Google Pixel XL ancak piyasaya giriş yapmaya başlamış durumda. Bu açıdan kullanıcılar için Samsung Galaxy S7 Edge bir adım daha ön planda.

  Ekranlar Aynı

  Galaxy S7 Edge modelinde 5.5 inçlik bir ekran kullanılırken ekrandaki kalite ve tasarımda kullanılan özel detaylar tek el kullanımı oldukça kolaylaştırıyor. Google Pixel XL modelinde de 5.5 inçlik bir ekran olsa da tasarımda yapılan değişiklikler tek elle kullanılmasını oldukça zorlaştırıyor. Daha pratik bir kullanım sağlayan Galaxy S7 Edge bu testte ön plana çıkmayı başarıyor.

  Teknik Detaylarda Küçük Farklar Var

  Telefonun teknik özelliklerinde birbirine oldukça yakın tercihler yapılırken teknik özellikler de özellikle Android 7.0 Nougat işletim sistemini kullanan Google Pixel XL, bu özelliği ile ön plana çıkmayı başarıyor.

  Bataryada Fark 150mAh

  Batarya konusunda ise Google Pixel XL 3450mAh, Galaxy S7 Edge ise 3600mAh bir batarya ile geliyor ve bu bakımdan S7 Edge küçük bir farkla olsa daha daha uzun bir kullanım sağlayabilecek durumda Kamerada ise fark ön kamera da. Google Pixel 8 MP ön kamera ile gelirken Galaxy S7 Edge modelinde 5 megapiksellik bir ön kamera kullanılmış. Fakat Samsung'ta kullanılan diyafram açıklıkları ve diğer detaylar kameranın daha kaliteli olmasını sağlıyor.

  Tüm bu özellikler doğrultusunda 2 telefonun da kendine has özellikleri bulunurken kişiler özellikle Türkiye'de Google Pixel’in satışı yapılmayacağından dolayı Galaxy Edge S7 Edge’den yana tercihini kullanabilir. • Piyasada Kullanılan Galaxy Note 7 Sayısı Ne Kadar?

  Samsung, Ağustos tarihi itibariyle piyasaya sunduğu telefon modellerinin bataryalarındaki problemler nedeniyle kullanılmamasını isterken şu an için tüm üretimler durdurulmuş durmda. Telefon üretimlerinin durdurulma kararı alınmasının ardından Samsung tarafından tüm kullanıcılara resmi bir açıklama yapılırken açıklamada kullanıcıların telefonları iade edilmesi gerektiği belirtilmişti. Fakat dünya genelinde yoğun bir şekilde satışı gerçekleştirilen cihazlar için kullanıcılar iade işlemleri için çok istekli değil.

  İadede Son Durum Yüzde 50!

  Bugüne kadar yapılan iade işlemlerinde sadece yüzde 50 oranında bir geri toplamanın yapılabildiği belirtildi. Bu açıdan dünya genelinde şu anda bir milyon cihaz hala aktif bir şekilde kullanımda. Üstelik iade işlemlerinde kullanıcıların herhangi bir zarar yaşaması söz konusu olmasa da kullanıcılar yeni telefonlar almak yerine sorunlu Galaxy Note 7 modellerini kullanmak istiyor. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde telefonlar ile ilgili gelecek yeni patlama olayları farklı önlemlerin alınmasına da neden olabilecek durumda.

  Kullanımı Yasak!

  Samsung ve pek çok hükümet tarafından yapılan çağrılara rağmen kullanıcıların telefonlarını iade etmesi istememişti. Önümüzdeki günlerde bu konuda resmi olarak adımların atılması ve telefonu iade etmeyen kişilerin çeşitli yaptırımlar ile iade yapmasına zorlanması da söz konusu olabilir. • Nokia MWC'ye Hazırlanıyor!

  Son dönemlerde Microsoft’tan ayrılan ve böylece hızlı bir şekilde yeni telefon modellerinin üretimi için çalışmalara başlayan Nokia, birden fazla modelle gelebileceğinin ilk sinyallerini verdi. Nokia tarafından yapılan son açıklamalarda Nokia'nın Mobil Dünya Kongresi'nde yer alacağı ve farklı telefonları bu kongrede görücüye çıkarılacağı ifade edildi.

  Eski Günlerini Özlüyor!

  Uzun zamandan beri Nokia'nın yeni telefonlar üzerinde çalışmalar yapıldığı bilinse de bugüne kadar kesin ve net bir sızdırma yapılmamıştı. Bu bakımdan yeni telefon modelleri ile ilgili bilgilerin gündeme gelmesinin ardından çalışmaların ne yönde olduğu ve hangi özelliklere sahip telefonların piyasaya sunulacağı merak ediliyor. Mobil Dünya Kongresi 2017 yılında Barcelona şehrinde gerçekleşecek ve etkinlik 2017 Mart ayında kapılarını açacak. Bu bakımdan yeni telefon modellerinin tanıtılması adına Mart 2017 tarihinin beklenmesi gerekiyor.

  Telefonların piyasaya sunulduğu ilk yıllarda özellikle farklı telefon modelleriyle pek çok ülkede büyük bir ilgi gören Nokia, ardından düşüşe geçtiği gibi Microsoft dünyasına girerek üretimlerini Microsoft çatısı altında yapmaya başlamıştı. Fakat bu üretim sırasında işletim sisteminin Windows olması pek çok kullanıcının Nokia'dan vazgeçmesi neden olmuş ve kullanım oranları giderek düşmüştü. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda ise piyasaya sunulacak yeni telefon modellerinin Android işletim sistemini kullanacağı belirtildi. • Galaxy Note 7 LG'ye Ders Oldu!

  Galaxy Note 7 modelinin hazırlık aşamasında güvenlik önlemlerinin çok iyi bir şekilde alınmaması ve aynı zamanda test işlemlerinin çok sınırlı tutulması bu konuda kısa süre içerisinde patlamaların yaşanmasına neden olmuştu. Bu konu ile ilgili gelen son bilgilerde ise durumun diğer firmalar tarafından yaşanmak istemediği ve bu nedenle de yoğun olarak test işlemlerinin yapılmaya başlandığı görüldü.

  Note 7 Bir İlk Oldu!

  Samsung, Galaxy Note 7 modeline kadar herhangi bir sorun yaşamayan Samsung'un test aşamalarında ciddi bir problem yaşadığı ve terslere gerekli ilgi göstermediği nedeniyle patlama olaylarına sebebiyet verdiği belirtilmişti. Bu açıdan telefonlarda yaşanan patlamanın sorumluluğu Samsung’a yüklendiği için tüm üreticiler de bu sorun nedeniyle Sorumlu davranmak zorunda kaldı.

  LG’den 60 Bin Test!

  Konu ile ilgili elde edilen son bilgilerde LG tarafından yapılacak üretimlerde 60 bin testin yapıldığı belirtildi. Özellikle LG V20 modeli için özel bir çalışma yürüten marka, 60 bin test gerçekleştirerek telefondaki güvenliği sağlamaya çalışmış. Bu yaşanan olaylar kuşkusuz LG müşterileri tarafından oldukça takdir topladı. • Google Pixel Launcher Tüm Android Cihazlara Geldi!

  Google Pixel modelleri farklı özellikler ile piyasaya çıkarılırken, telefonda en çok dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de Launcher adı verilen özel uygulama oldu. Daha hızlı ve stabil bir şekilde çalışma imkanı sunan Pixel Launcher bu bakımdan Android işletim sistemi telefonlarına da gelerek özellikle performans konusunda sorun yaşayan kişileri daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde telefonlarını kullanması mümkün hale getirdi.

  Resmen Kullanıma Sunuldu

  Yapılacak güncellemeler ile birlikte isteyen herkes bu yeni uygulamayı kullanma imkanı edebilecek. Bu bakımdan yapılacak değişiklikler ile birlikte isteyen herkesin bu yeni imkândan yararlanarak telefonlarını daha iyi bir hale getirmesi mümkün olacak.

  Android 5.0 Üzerini Kapsıyor

  Yapılan açıklamalarda ücretsiz bir şekilde sunulan uygulamanın Android 5.0 üzerindeki tüm versiyonlarda sorunsuz bir şekilde çalışabileceği belirtilirken bazı özelliklerin kısıtlı olacağı belirtildi. Özellikle yeni simge gibi özellikler için Android 7.1 versiyonuna sahip olunması gerekiyor. Kullanıcıların bazı özellikleri tüm telefonlarla kullanabilmesi şu an için mümkün görünüyor. • Windows 10 Sürücü Yüklemelerine Sınırlama Geldi

  Windows 10 işletim sistemi için özel olarak çalışmalarını sürdüren Microsoft, yaptığı son güncelleme ile birlikte özellikle sürücüler için önemli bir kriter getirdi. Belirli sertifikalara sahip olmayan uygulamaların bilgisayarlara kurulmasını önleyen Microsoft, böylece kullanıcıların güvenlik açığı yaratabilecek uygulamaları bilgisayarlarında kullanmasını önleyecek.

  Resmen Açıklandı

  Konuyla ilgili resmi olarak yapılan açıklamalarda özellikle güvenlik konusunda kriterleri karşılayamayan uygulamaların Windows 10’da artık kullanılmayacak olması pek çok kullanıcının işine yarayacak uygulamaları ve sürücüleri kuramamasına neden olacak. Fakat başlangıç olarak bu her ne kadar can sıkıcı bir durum olarak görülse de kullanıcıların güvenliğinin sağlanabilmesi adına büyük bir avantaj sağlayacak.

  Microsoft tarafından yapılan son hamle Windows 10 işletim sisteminin güvenliğinin daha iyi bir hale getirilmesi için olurken sürücü ve diğer uygulamalarda gerekli kriterlerin sağlaması adına üreticilerin de gerekli düzenlemeleri yapması gerekiyor. İşletim sistemlerinin kırılması ve güvenlik duvarlarının aşılması noktasında uygulama ve sürücülerdeki açıklar büyük bir önem taşırken yapılan hamle bu konuda büyük bir önlem getiriyor.

  Yapılan bu gelişmeyle birlikte kullanıcıların güncellemeyi alması istenirken yapılacak güncelleme işlemleri sonrasında güncellemeyi alan tüm cihazlarda benzer güvenlik sağlanmış olacak. • Microsoft'ta Surface Desteği

  Microsoft son dönemlerde yeni modelleri ve uygulamaları ile sektörde yer almaya devam ederken özellikle Surface serisi ile birlikte sektörde önemli bir yere sahip olmuştu. Microsoft tarafından yapılan çalışmalar ile birlikte aynı zamanda ofis için de pek çok önemli yenilik geliştirilirken paylaşılan son bilgilerde firmanın 4.7 milyar dolar gibi oldukça yüksek bir kar oranına ulaştığı belirtildi.

  Gelir 20 Milyar Doları Geçti

  Yapılan açıklamalarda 20.5 milyar dolarlık bir gelirin elde edildiği belirtilirken bu gelirin dörtte bir oranındaki bölümü ise net kar olarak aktarıldı. Geçtiğimiz dönemlere göre özellikle akıllı bulut servislerinin daha fazla kullanıldığı görülürken bu alanda yaşanan artış yüzde 8 olarak belirlendi ve bu da gelirlerin artmasına önemli bir katkı sağladı.

  Ofis gelirlerinde de bireysel ve kurumsal olmak üzere iyi bir artış yaşayan Microsoft, bu gelişmeler ile birlikte gelirlerini arttırma imkanı elde etti. Microsoft’un gelirlerini attıran diğer kalemler arasında Xbox adı verilen oyun konsolu ve piyasaya sunulan yeni bilgisayar modelleri yer aldı. En büyük artış SurFace adı verilen bilgisayar serisinde yaşandı.

  Tüm bu bilgiler doğrultusunda Microsoft son dönemlerde yaptığı hamleler ile birlikte önemli bir atılım gerçekleştirirken 2017 yılının 2016 yılına göre çok daha etkin bir şekilde geride bırakılması bekleniyor. • Galaxy C9 Pro Artık Daha Net!

  Samsung özellikle 8 çekirdekli işlemci ve 6 GB RAM ile donattığı yeni telefon modeli ile uzun zamandan beri gündemde kalmayı başarırken yeni telefon modeli için internet üzerinden yapılmaya başlanan satışlar ile tüm teknik özellikleri ulaşılması mümkün oldu.

  Telefon ile ilgili bugüne kadar gelen bilgilerde özellikler büyük bir dikkat çekerken, Samsung bugüne kadar ilk defa 6 GB RAM ile üreteceği telefonla sektörde fark yaratmayı amaçlıyor. Samsung tarafından yapılan bu hamle aynı zamanda Galaxy Note 7 ile yaşanan sorunların da bir an önce çözümlenmesi ve piyasadaki bu haberlerin ortadan kaldırılması yönünde yorumlaıyor.

  Yapılan paylaşımlar ile birlikte yeni telefon modeli ile ilgili tüm teknik detaylar görüntülenirken uzun zamandan beri gündemde yer alan tüm özelliklerin de doğru olduğu görüldü. Telefonda 6 inç büyüklüğünde bir ekran, 6 GB RAM ve depolama alanında 256 GB’a kadar artırılabilir destek olması telefonun yüksek performans sunması için oldukça makul görünüyor. Telefonda yer alan diğer teknik özellikleri ise şöyle;

  8 çekirdekli Snapdragon 653 işlemci ve Adreno 510 grafik işlemcisi

  Android 6.0.1 Marshmallow

  Çift SIM kart

  16 MP LED flaş arka kamera

  16 MP ön kamera

  Parmak izi sensörü

  4G LTE bağlantı desteği

  Hızlı şarj ve 4000mAh batarya

  162.9×80.7×6.9 mm boyutları

  185 gram ağırlık • Samsung Köşeye Sıkışıyor!

  Samsung piyasaya sunduğu Galaxy Note 7 serisinde yaşanan batarya patlamaları nedeniyle her ne kadar işlemleri zamanında yapmış olsa da olaylar hala kapanmış değil. Üstelik marka tarafından alınan üretimi durdurma kararı sonrasında piyasadaki tüm cihazların iade edilmesi istemişti. Fakat tüm bu yaşanan gelişmelere rağmen Amerika'da yüzlerce davanın Samsung aleyhine açılmaya başladığı belirtildi.

  Kullanıcılar yaşanan zararların daha farklı bir şekilde karşılanması adına mahkeme sürecine başvururken mahkemede görülecek olan davaların nasıl sonuçlanacağı Samsung'u ciddi bir şekilde etkileyebilecek. Öyle ki bu durum sadece Amerika'da ve şu an başlangıç düzeyinde.

  Mahkemelerin Devamı Gelebilir!

  Dünya genelinde satışa çıkartılan telefon modelleri için benzer davaları açılmaya başlanması Samsung'un bir anda binlerce dava ile karşı karşıya kalmasına neden olabilecek durumda. Mahkemelerde alınacak olumsuz kararlar Samsung'un daha yüksek tazminatlar ödemesine neden olabilir. Note 7 için her ne kadar defterler kapanmış olarak görülse de şu anda açılan davalar ile birlikte süreç yeniden başlatıldı.

  Bugüne kadar Note 7 modellerinde yaşanan sorunlar ve iade işlemlerinde gerçekleştirilen ödemeler ile birlikte Samsung'un çok yüksek bir zarar gördüğü belirtilirken yaşanan son dava olaylarının ardından bu zarar daha da artacak. • 3D Touch Android Nougat'a Geliyor

  Android Nougat için yeni bir versiyon daha piyasaya sunulurken, yeni versiyon ile birlikte kullanıcılar 3D touch özelliğini de kullanabilecek.  Google tarafından yapılan son açıklamalar ile birlikte Android Nougat Beta versiyonunun kullanıcılara sunulduğu belirtilirken, Beta versiyon ile birlikte yeni versiyonda yer alan önemli özellikler de görülmeye başlandı.  

  Android Nougat Gelişiyor

  3D Touch özelliği daha çok Apple ile özleşirken, iPhone, MacBook cihazlarıyla kullanılan 3D Touch özelliği, Android Nougat ile birlikte artık Android işletim sistemini kullanan cihazlarda da kullanılacak. Android Nougat 7.1 Beta versiyonu ile birlikte gelen bu özellikler kuşkusuz işletim sistemini çok daha etkin bir hale getirecek.

  Şu Anda Kullanılabilir!

  Android Nougat 7.1 versiyonunu kullanma imkanı bulunan kişiler, 3D Touch özelliğini de deneyebilir. Şu anda kısıtlı modellerde kullanılabilen güncelleme için kullanıcıların Nexus 6P, Nexus 5X ve Pixel C modellerinden birisine sahip olması gerekiyor.

  3D Touch Nasıl Kullanılacak?

  Daha basit bir yapıda düzenlenen 3D Touch özelliği kişilerin herhangi bir nesneye ya da bağlantıya 1 saniye boyunca basması ile aktif hale geliyor. Böylece pek çok yan işlem de kolay bir şekilde Android Nougat ile yapılabiliyor.  • Pokemon Go'da Yenilikler Var!

  Pokemon Go 2016’nın yaz aylarında piyasaya sunulurken, kısa süre içerisinde 40 milyon oyuncu barajı dahi aşılmıştı. Bu yüksek ilgi kısa süre içerisinde kaybedilirken, oyun içerisinde yenliklerin yapılması oyuncuların oyunu bırakmasına neden olmuştu. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda ise Pokemon Go için yeni bir güncellemenin yapılacağı belirtildi.

  Pokemon Go’da Neler Değişecek?

  Pokemon Go için yapılacak güncellemede 50 kilometreye kadar destek sağlanacağı belirtildi. Bu bakımdan bisiklet ya da benzeri bir ulaşım aracı ile gezen kişiler Pokemon Go oynayabilecek. Fakat araba ile gezen kişilerin herhangi bir şekilde Pokemon Go oynaması mümkün değil.

   Oyun için en öneli detaylardan birisi Pokemon Go sunucularının iyileştirilmesi daha iyi bir şekilde oyunun oynanmasını sağlayacak. GYM’de özel eğitimlerin yapılabileceği de belirtilirken, XP’de de iyileştirmeler gelmiş durumda. 20 level sonrasında level atlamak giderek zorlaşırken, bu konuda da iyileştirmeler yapılmış durumda.  

  Takip Sistemi Değişti

  3 adımlı takip sisteminde de değişiklik yapılmış durumda. Daha önce sunucuları zorlayan özellik yenilenen haliyle oyuna dahil edilecek.  Aynı zamanda kullanıcılar arasındaki takas özelliği ilde pokemonların değiştirilmesini sağlayacak.  • Simsiyah iPhone Kullanıcıları Üzüyor!

  Apple tarafından tanıtımı gerçekleştirilen ve piyasaya sunulduktan sonra büyük ilgi gören iPhone 7 versiyonlarının özellikle simsiyah olarak tanımlanan rengi pek çok farklı soruna da yol açıyor.

  İlgi Çok Yüksek!

  Apple piyasaya çıkardığı iPhone 7 modelleri ile oldukça ilgi görürken telefonlarda yaşanan pek çok sorun son dönemlerde can sıkmaya başladı. Telefon kullanıcıları tarafından yapılan raporlamalarda telefonun çizilmelere karşı söylenenden çok daha dayanıksız olduğu ve bu nedenle pek çok sorunun yaşandığı belirtildi. Telefonu kullanan kişilerin özellikle kılıf kullanmaları Apple tarafından önerilirken kılıfın da sorunlara çare olmadığı belirtildi.

  Sorunlar Artıyor!

  Telefonu kullanan kişiler özellikle su teması gibi durumlarda dahi telefonda ciddi sorunların yaşanabileceğini, ekran ile kılıf arasına giren suyun çeşitli sorunlara yol açabileceğini söylerken yapılan son açıklamalarda koruyucu kılıfın temizlenmesi amacıyla çıkarılmasında görülenler şok etkisi yarattı. Öyle ki telefon kılıfını çıkaran bir kullanıcı telefonun arkasında yazan tüm yazıların silindiğini ve kılıfa yapıştığını belirtti. Bu açıdan bakıldığında simsiyah modelinin tasarımında kullanılan malzemelerin telefon için aslında çok da uygun olmadığı ve bu nedenle kullanımda çeşitli sorunlara yol açabileceği de görülmüş oldu.

  Apple tarafından bu konuda herhangi bir savunma yapılmasa da kullanıcılar ciddi bir rahatsızlık duymuş durumda. Bu bakımdan bundan sonraki süreç içerisinde iPhone 7 serisinin simsiyah modellerini çok fazla ilgi görmesi bekleniyor. • Nvidia'dan Yeni Model: GTX 1050

  Ekran kartı konusunda dünya genelinde en büyük üreticilerden birisi olan Nvidia, yeni teknoloji ile ürettiği ekran kartlarının tanıtımını yaptı. GTX 1050 ve GTX 1050Tİ olarak adlandırılan iki farklı versiyonu piyasaya sunan Nvidia, yeni ekran kartlarında yaptığı en büyük yenilik 14 nm ile üretilmesi oldu.

  AMD’ye Cevap Geldi!

  Polaris mimarisi ile üretimi yapılan AMD’ye yanıt olarak Nvidia 14nm ile üretim yaparken, GTX 1050 ve GTX 1050Tİ ekran kartları sektördeki rekabette yeni bir dönem başlattı.

  Daha önce marka tarafından tanıtımı yapılan GTX 1080 büyük bir ses getirirken, yeni ekran kartları bir önceki versiyona göre çok daha iyi bir performans sunabilecek durumda. 14 nm’lik performans ile birlikte ekran kartlarının yüksek performans sunması sağlanırken, üstelik bu sırada güç tüketiminin azalması ve daha az ısınması da sağlanıyor. Bu açıdan GTX 1050 ve GTX 1050Tİ ile birlikte sunulan bu yeni teknoloji iyi bir performans sunabilecek durumda.  

  GTX 1050Tİ Teknik Özellikler

  GTX 1050 teknik özelliklerine bakıldığında ise Full HD çözünürlükte 60 fps oyun oynamak mümkün. 4 GB GDDR5 belleği 128-bit veri yolu saniyede 112 GB bant genişliğine ulaşabiliyor. Etiket fiyatı ise 139 dolar.

  GTX 1050 Teknik Özellikler

  2 GB GDDR5 belleğe ve 1.8 TPLOPS işlem gücü ile sunulan yeni ekran kartı sahip Tİ versiyonuna göre daha düşük özelliklerde.  • Google Play Store İndir! Yeni Tasarım ve Özellikler Yükle

  Google Play Store Android işletim sistemi için geliştirilen bir market uygulamasıdır. Bir çok kişi uygulamaları internet üzerinden ararken bazen karışıklıklar oluşabiliyor. Bu yüzden Google Play uygulaması ile bu karışıklıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Play Store ile cihazınıza dilediğiniz ücretli ve ücretsiz oyun ve uygulamaları tek yerden yükleyebilirsiniz.

  :: İNDİR ::

  Google Play Store Nasıl İndirilir?

  Öncelikle Google Play indir linkine tıklayarak indirme sayfasına gidin. İndirme sayfamızdan Adrese git linkini tıkladıktan sonra Google Play indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Buradan uygulamayı cihazınıza yükleyin, yükleme işlemi bittikten sonra uygulama cihazınıza başarı ile yüklenmiş demektir.

  Peki Google Play Store Nasıl Kullanılır?

  Öncelikle Google Play uygulamasından akıllı telefonunuza veya tabletinize uygulama yüklemej için Gmail hesap bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Gmail hesabınız ile giriş yaptıktan sonra Google Play'ın arama bölümünden istediğiniz uygulama veya oyunu arayarak rahatlıkla indirebilirsiniz. • Samsung Galaxy On Nxt Tanıtımı Yapıldı!

  Galaxy Note 7'nin piyasadan temizlenmesi çabalarının arasında, Samsung piyasaya yepyeni bir telefon sürüyor. Firmanın "Galaxy On Nxt" başlığıyla paylaştığı tanıtım materyallerinin ardından, aynı ismi taşıyan telefon, resmi olarak tanıtıldı.

  Samsung, telefonun "tam ihtiyacınız olan bir tasarımla" geldiğini söylüyor. İlk aşamada Hindistan'da satışa sunulan telefonun, Galaxy On8'in hemen ardından tanıtılıyor olması da dikkatlerden kaçmıyor.

  3GB RAM ve 8 çekirdekli işlemci ile gelen telefonun ekranı 5.5 inç ve Full HD çözünürlük sunuyor. Kameralar 8 ve 13 megapiksel çözünürlüğe sahip. 32GB dahili depolama alanı sunan On Nxt, parmak izi okuyucusuna da sahip... • Oyun ve Uygulama Yükleme Google Play Store İndir!

  Google Play Store Android işletim sistemi için geliştirilen bir market uygulamasıdır. Bir çok kişi uygulamaları internet üzerinden ararken bazen karışıklıklar oluşabiliyor. Bu yüzden Google Play uygulaması ile bu karışıklıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Play Store ile cihazınıza dilediğiniz ücretli ve ücretsiz oyun ve uygulamaları tek yerden yükleyebilirsiniz.

  :: İNDİR ::

  Google Play Store Nasıl İndirilir?

  Öncelikle Google Play indir linkine tıklayarak indirme sayfasına gidin. İndirme sayfamızdan Adrese git linkini tıkladıktan sonra Google Play indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Buradan uygulamayı cihazınıza yükleyin, yükleme işlemi bittikten sonra uygulama cihazınıza başarı ile yüklenmiş demektir.

  Peki Google Play Store Nasıl Kullanılır?

  Öncelikle Google Play uygulamasından akıllı telefonunuza veya tabletinize uygulama yüklemej için Gmail hesap bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Gmail hesabınız ile giriş yaptıktan sonra Google Play'ın arama bölümünden istediğiniz uygulama veya oyunu arayarak rahatlıkla indirebilirsiniz. • Dünyanın En Küçük Ekranlı Telefonu: Vphone S8

  Akıllı telefonlarda ekran boyutları 5 inç ile 6 inç arasında değişirken daha küçük ekranların kullanım konusunda sorun çıkarması telefon üreticilerini bu konuda genelde ortalama bir ekran boyutu tercih edilmesini sağlıyor. Fakat yapılan son tanıtımlarda 1.5 inçlik bir ekrana sahip olan akıllı telefon oldukça dikkat çekti.

  Vphone S8 olarak adlandırılan yeni telefon modeli küçük ekrana rağmen oldukça etkili bir kullanıma sahip. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda yeni telefon modelinin Micro SIM portuna takılacak farklı depolama kartları ile depolama ihtiyacının karşılanabileceği belirtilirken 380mAh batarya kapasitesi ile iyi bir kullanım süresinin de sunulacağı belirtildi.

  Radyo Ve Kulaklık Desteği Var!

  Üstelik radyo ve kulaklık girişinin olması da kullanıcıların müzik ve radyo dinleme ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda. Yapılan açıklamalarda bir telefon ve giyilebilir teknoloji ürünlerinden olan saatler ile oldukça benzer bir şekilde tasarlandığı görülen yeni modelinin Çin'de satılacağı ve Çin dışındaki satış işlemlerinin yapılmayacağı belirtildi. Fakat yapılan tanıtım dünya genelinde büyük bir ilgi gördü.

  Bugüne kadar benzer bir örneği bulunmayan telefonun küçük ekrana rağmen etkili bir kullanım sunması, bundan sonraki süreç içerisinde telefon sektöründe de farklı değişikliklerin yaşanmasına neden olabilir. • .Google Geliyor!

  Google internet dünyasının en önemli markalarından birisi olmayı başarırken yapılan son açıklamalarda Google'ın çok önemli bir yenilik ile kullanıcılara ulaşacağı belirtildi.

  Google Uzantısı Kullanılacak

  Bugüne kadar Google uzantısı ile herhangi bir domain alma imkanı olmazken önümüzdeki günlerde yapılacak değişiklikler ile birlikte Google uzantısının da kullanıma sunulacağı belirtildi. Geçtiğimiz günlerde Google tarafından yapılan bir yenilik aslında bunun en önemli işaretçisi durumundaymış. Öyle ki yapılan açıklamalarda tüm Google resmi bloglarının blog.Google uzantısı üzerinde toplanması bu domain uzantısının da geleceğine işaret olmuş. Fakat yapılan açıklama o dönemde fark edilmemiş ve normal bir gelişme olarak değerlendirilmişti.

  Fakat yapılacak yeni çalışma ile birlikte artık kullanıcılar .Google uzantısına da sahip olabilecek. Yapılan resmi açıklamalar ile birlikte resmen sunulan bir imkan internet dünyasında farklı bir durum yaratabilir. Öyle ki Google kendi uzantısını kullanan internet sitelerini arama sayfalarında daha ön plana çıkararak hem kendi marka değerini arttırabilir hem de kullanıcıların bu uzantıyı kullanmasına teşvik edebilir.

  Önümüzdeki günlerde yapılacak bu yenilik ile birlikte kullanıcıların internet üzerinden Google uzantısına sahip olabileceği belirtilirken şu an için domain hakkında daha detaylı bilgi paylaşılmadı. Özellikle uzantının kaç paradan satılacağı, popülerlik noktasında büyük bir önem arz ediyor .  • Samsung Artık “Güvenilir” Pil Kulanacak

  Samsung ile ilgili gündeme gelen en son haberlerde özellikle Galaxy S8 modeli için bataryada özel önlemlerin alınması ve güvenilirliği ile tanınan pillerin telefonda kullanılacağı belirtildi. LG tarafından üretilen özel pilleri yeni telefon modelinde kullanacak olan Samsung böylece daha fazla sorun yaşama ihtimalini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

  Galaxy S8 İle Durumu Toparlayacak

  Konuyla ilgili bugüne kadar pek çok farklı iddia gündeme getirilirken Samsung bu konuda özellikle S8 modeli için ciddi bir önlem almış duruyor. Gündeme gelen iddialar her ne kadar marka tarafından onaylanmamış olsa da Galaxy S8’i üreterek piyasaya sunmak isteyen ve bu yeni modelde hiçbir hatayı kabul etmeyen Samsung'un bu konuda güvenebilir donanımları tercih etmesi oldukça makul görünüyor.

  Galaxy S8 modeli ile ilgili son günlerde pek çok farklı iddia gündeme gelirken bu konuda resmi olarak yapılan bir açıklama bulunmuyor. Fakat buna karşın Samsung'un oldukça üst seviyelere ulaşacak yeni telefon modeli üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde daha farklı iddiaların gündeme gelmesiyle birlikte S8 hakkındaki tüm özellikler netleşebilir durumda.

  Bugün itibariyle pil hakkında önemli detayların sızdırıldığı Samsung Galaxy S8 yapılacak yeni geliştirmeler ile birlikte oldukça iddialı bir şekilde piyasaya giriş yapabilir. • Huawei P9 Lite İle Türkiye Pazarına Girdi!

  Türkiye pazarı için önemli markalardan bir tanesi Huawei olurken, Huawei tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte sektöre yeni bir modelin sunulacağı belirtildi. Bugüne kadar farklı modelleri ile piyasaya giriş yapan ve böylece yüksek satış rakamlarına ulaşma imkanı da elde eden Huawei yeni sunacağı telefon modeli ile yine sektörde bir pay almaya çalışacak.

  Yapılan resmi açıklamalarda yeni telefon modeli ile ilgili detaylar paylaşılırken, Huawei P9 Lite modelinin Türkiye'ye hangi özellikleriyle geleceği de öğrenilmiş oldu. Türkiye pazarına 2016 yılı bitmeden Huawei P9 Lite modeli ile giren Huawei, böylece yıl sonuna kadar elde ettiği satış rakamlarını daha da arttırmayı hedefliyor.

  2016 İyi Geçiyor!

  Türkiye ile birlikte pek çok farklı merkezlerde satılacak olan yeni telefon modelinin yakalayacağı başarı 2016 yılının rekor seviyelerde satış ile kapatılmasını sağlayabilir. Bugüne kadar marka tarafından yapılan çalışmalar ciddi bir ilgi görürken kullanıcıların da marka ürünlerine ilgi göstermesi yüksek bir gelişmenin yaşanmasını sağlamış durumda.

  Huawei P9 Lite Özellikleri Neler?

  Huawei P9 Lite teknik özellikleri ise şöyle;

  Boyutlar: 146.8 x 72.6 x 7.5 mm

  Ekran: 5.2 inç dokunmatik IPS LCD ekran

  Ağırlık: 147 g

  Arayüz:  UI 4.1

  İşletim Sistemi: Android 6.0 işletim sistemi

  İşlemci: HiSilicon Kirin 650

  Grafik Birimi: Mali-T830MP2

  Depolama: microSD desteği ve 16 GB depolama alanı

  RAM: 2 GB ya da 3 GB RAM

  Kamera: 13 MP arka kamera ve 8 MP ön kamera  • Twitter'ın Başına Troller Musallat Oldu!

  Twitter için bugüne kadar pek çok farklı marka satın alma girişiminde bulunurken yaşanan son gelişmeler sonrasında pek çok markanın bu teklifinden geri çekildiği belirtilmişti. Markaların teklifini geri çekme sebebi olarak herhangi resmi bir açıklama yapılmazken bugün gündeme gelen bilgilerde internet trollerinin bu konuda etkili olduğu belirtildi.

  Troller Devrede

  Yayınlanan haberlerde ve özel içerikler ile internet üzerinden farklı bir algı oluşturan internet trolleri yaptıkları bu çalışmalar ile birlikte Twitter'ı almak isteyen firmaları kararlarından vazgeçirmeye başarmış durumda.

  Kötü Bir İmaj Çizildi!

  Twitter için kötü bir imaj çizen kötü niyetli kişiler bu konuda masadan anlaşma sağlanamadan ayrılmasına neden olmuş durumda. Bu açıdan yapılan kötü imajın yarattığı olumsuz durumlardan kurtulmak isteyen Twitter, şu anda farklı bir strateji geliştirmeye çalışıyor. Fakat milyon dolarlar ile ifade edilen satın alma işlemlerini internette dolaşan spekülasyonlara nedeniyle iptal edilmiş olması da internetin ne kadar önemli bir güce sahip olduğunu da gözler önüne seriyor.

  Öyle ki firmalarının yapacakları yeni satın alma işlemlerinde da internette yayınlanan bilgilere göz önünde bulundurmak ihtimali bundan sonraki süreç içerisinde hem avantaj hem de ciddi bir dezavantaj olarak görülüyor.  • Samsung Note 7 Alanları Unutmayacak!

  Ağustos ayı içerisinde piyasaya sunduğu modeller ile çeşitli sorunların yaşanmasına yol açan Samsung bu konuda oldukça mahcubiyet duymuş gibi görünüyor. Konuyla ilgili yapılan son paylaşımlarda Galaxy Note 7 alan müşterilere özel olarak pek çok farklı imkanı sunulacağı belirtilirken bu imkanlardan birisi de özel bir indirim olacak.

  İndirim Sunulacak

  2017 yılında piyasaya sunulacak olan Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 modellerinde Galaxy Note 7 alan kullanıcılara özel olarak indirim yapılacak. Bu indirimden sadece Galaxy Note 7 sahiplerinin yararlanabileceği belirtilirken bu sayede piyasa şartlarının çok daha altında bir ücret ile yeni telefon modellerini satın alınabilmesi mümkün.

  Gündeme gelen bu bilgiler ile birlikte Samsung'un kullanıcılarına ne kadar önem verdiğini de gözler önüne serildi. Samsung’a karşı olan bir takım grup tarafından ise yapılan çalışmalar büyük bir eleştiri topladı. Öyle ki kullanıcılarına elinde tutmak isteyen Samsung'un çeşitli yöntemler ile imkanlar sunarak daha cazip seçenekler yaratmaya çalıştığı ve kullanıcıların tekrar Samsung'tan yana tercih yapmasını amaçladığı belirtildi.

  Her ne olursa olsun Samsung tarafından yapılacak çalışmalarda kullanıcıların büyük bir indirim alacağı ve telefonları daha uygun fiyatlar üzerinden satın alabileceği kesin. Bu bakımdan telefonların piyasaya sunulmasının ardından pek çok kullanıcının bu fırsattan yararlanmasını da bekleniyor. Zira bugüne kadar yapılan anket çalışmalarında da kullanıcıların büyük bir bölümünün Samsung'tan herhangi bir şüphesi olmadığı ve yeni telefon modellerini de alabileceği görülmüştü.  • Facebook'tan Yemek Siparişi Verilecek!

  Kullanıcıların pek çok ihtiyacını sosyal medya üzerinden gidermek isteyen Facebook yönetimi, bu konuda farklı özellikleri sisteme ekleyerek daha kapsamlı bir hale gelmeye çalışıyor. Bugüne kadar özellikle mobil uygulamaya yönelik yapılan geliştirmeler ile birlikte çok daha kullanışlı bir hale gelen Facebook, yapılacak son yenilik ile birlikte bu konuda adeta yeni bir dönem başlatacak.

  Yemek Sipariş İçin Özel Yazılım Geliştiriliyor!

  Gündeme gelen son bilgilerde Facebook kullanıcılarının yemek siparişi verebilmesi adına özel bir sistemin geliştireceği belirtilirken, özellikle sosyal medya kullanan firma sayısının çok olması daha etkin bir servisin ortaya çıkmasını sağlayacak. Kullanıcılara ulaşmak ve firma ile ilgili bilgilerin sunulmasını sağlamak isteyen pek çok işletme, Facebook üzerinden bir sayfa oluşturarak hizmetlerini sunarken kullanıcılar bu sayede daha kolay bir şekilde markaya erişim sağlayabiliyor. Bu durumu bir adım daha ileriye götürmek isteyen Facebook, özellikle yemek siparişlerini vermek isteyen kullanıcıların Facebook kullanılmasına imkan sağlayacak.

  Yapılan son açıklamalarda geliştirilecek özel bir yazılımın sayfalara ekleneceği ve böylece işletmelerin yemek siparişi almaya başlayabileceği belirtildi. Facebook üzerinden yemek siparişi vermek kuşkusuz kullanıcıların çok daha pratik bir şekilde yemek siparişi vermesini sağlayacak. Farklı bir uygulama sayfasına ya da siteye giriş yapmaya gerek kalmadan direkt internet sitesi üzerinden sohbet yoluyla yapılacak işlemler böylece kullanıcıların yemek siparişi konusunda işlerini biraz daha kolaylaştıracak.

  Gündeme gelen bu bilgilerin ardından özellikle sektördeki çok önemli yemek siparişi sitelerinde farklı bir endişe oluşurken Facebook'un bu alanda başarıya ulaşması pek çok servise olan ilgiyi de azaltacak. Bu bakımdan şu anda sektörde oldukça ilginç ve farklı bir bekleyiş mevcut. • Apple'dan Sürpriz: MWC'ye Katılacak!

  Apple bugüne kadar yoğun katılımının gösterildiği etkinliklere katılmayarak bu alanda farklı bir tutum sergiliyor. Apple tarafından alınan bu kararlar aynı zamanda firmanın teknoloji dünyasındaki önemli kriterlerinden birisi olarak görülürken tüm bu yaşanan gelişmelere rağmen oldukça farklı bir karar alan Apple Mobil Dünya Kongresi'ne katılacağını duyurdu.

  Resmen Açıklandı!

  Konuyla ilgili gündeme gelen son bilgilerde Apple'ın Mobil Dünya Kongresi'nde katılmak için özel başvurularını ilettiği ve şimdiden yerini ayırttığı öğrenilirken bu durum adeta sürpriz bir etki yarattı. Zira bugüne kadar hiçbir şekilde etkinliklere katılmayan ve bu konuda ciddi bir özen gösteren Apple, yapılan etkinliklere katılmak için şimdiden girişimlerde bulunmaya başlaması farklı şekillerde yorumlandı.

  Neden Katılıyor?

  Konuyla ilgili yapılan değerlendirmelerde marka tarafından özel bir cihazın geliştirildiği ve sürpriz bir cihaz ile piyasaya giriş yapılacağı iddia edilse de pek çok kişi bunun aksi yönde görüş belirtti. Son dönemlerde sektörde artan rekabetin Apple’ı ciddi bir şekilde etkilediği ve bu nedenle artık etkinliklere katılarak diğer markalara karşı etkinliklerde üstünlük kurmak istediği şeklinde genel bir görüş de bulunuyor.

  Şu an için elimizde bulunan verilerde tek bilinen Apple'ın 2017 yılında gerçekleştirilecek olan mobil Dünya Kongresi'nde katılacak olması. Bunun dışında şu ana kadar herhangi bir bilgi elde edilemedi. Fakat yapılacak etkinlik ile birlikte Apple'ın neden böyle bir karar aldığı daha net bir şekilde görülebilecek. Bu açıdan Apple tarafından yapılan başvuru ile birlikte Mobil Dünya Kongresi için yaşanan heyecan daha da artmış durumda. Marka tarafından gerçekleştirilecek olan tanıtımlar ile birlikte Mobil Dünya Kongresi’nde neler olacağını hep birlikte görme fırsatı elde edebileceğiz. • Galaxy S8'de İris Tarayıcısı Olabilir

  Samsung 2017 yılı içerisinde piyasaya sunacağı amiral gemisi için planlarını giderek daha erken bir tarihe alırken son gelen bilgilerde özellikle telefondaki iris tarayıcısının olma ihtimali giderek daha da artmış durumda.

  Gelen bilgilerde telefondan yer alacak özellikler arasında en önemlisinin iris tarayıcısı olduğu belirtilirken iris tarayıcısı ile birlikte gelecek telefon, böylece güvenlik konusunda işleri bir adım daha ileriye taşıyacak. Konu ile ilgili yapılan paylaşımlarda bilgiler Samsung’a yakın kaynaklara dayandırılırken bu bilgiler kısa süre içerisinde teknoloji dünyasında oldukça ilgi gördü.

  S7’deki Başarı Sürdürülebilecek Mi?

  Özellikle Galaxy S7 serisiyle yüksek bir satış rakamına ulaşmayı başaran de sektörde oldukça ilgi görme imkanı elde eden Samsung'un, 2017 yılında da aynı başarıyı sürdürmesi ve piyasadaki gördüğü ilgiyi artırması bekleniyor. Bu bakımdan şu anda telefon için özel çalışmaların sürdürüldüğü Samsung fabrikalarında telefonun yüksek güvenlik önlemleri ile gelebilmesi de mümkün görünüyor.

  Samsung tarafından yapılacak çalışmalar ile birlikte telefonda güvenlik konusunda parmak izi ile yeterli kalınmayacağı ve bu bakımdan Parmak izinin yanı sıra iris tarayıcısının da geleceği son günlerin en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. İris tarayıcısı özellikle Note 7 ile birlikte kullanıcılara sunulmak istenirken Note 7’nin piyasadan çekilmesi bu konuda Samsung'un önemli bir gelişme yapmasını da önlemiş durumda.