MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ » VETEKNOLOJİ.COM TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HABERLERİ

VETEKNOLOJİ.COM TEKNOLOJİ VE BİLİŞİM HABERLERİ

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

 • Snapchat'e sevimli Pikachu filtresi!

  Snapchat, kullanıcıları yavruya, tavşana veya bal arısına çeviren saçma ama sevimli filtreleriyle bilinir. Snapchat kullanıcıları için yeni fakat tanıtık birkarakter için The Pokémon Company ile ortaklık kurdu. Dolayısıyla bu ortaklıktan ortaya çıkan: Pikachu!

  Sınırlı bir süre için Snapchat'da bir Pikachu filtresi bulunur. Yeni filtre kullanıcılara Pikachu'nun imzalı sarı kulakları ve kırmızı yanaklarını verir ve ağzınızı açtıktan sonra karakterin sesini dinletir. Pikachu kendisi sonra ekrana atlayacak ve poz verecektir.

  Pikachu filtresi Snapchat uygulamasında bugün başlattı. Snapchat, yalnızca "kısa dönem" için kullanılabileceğinizi belirtiyor filtrenin ne zaman kaybolacağını da bilmiyoruz. • Google, sesli arama için yeni diller ekledi!

  Google, bugün erken saatlerde sesli destek duyurdu. Gboard ve Sesli Arama ile uyumlu diğer birçok dili de açıkladı. Google, " daha az yazın, daha fazla konuş " başlıklı bir blog yazısında , artık interneti daha kapsayıcı hale getirme çabalarının bir parçası olarak desteklenen 13 dil üzerinde durdu.

  • Amharice (Etiyopya)
  • Ermenice (Ermenistan)
  • Azerice (Azerbaycan)
  • İngilizce (Gana, Kenya, Nijerya, Tanzanya)
  • Gürcüce (Gürcistan)
  • Cavaese (Endonezya)
  • Khmer (Kamboçya)
  • Lao (Laos)
  • Letonca (Letonya)
  • Nepalce (Nepal)
  • Sinhala (Sri Lanka)
  • Sunda Dili (Endonezya)
  • Svahili (Tanzanya, Kenya)

  Ayrıca, Google ayrıca, ABD'de İngilizce "emoji ile kendini ifade etmek" için sesli dikte kullanabileceğinizi söyledi. Hali hazıda Türkçe dil desteği bulunmuyor. Zamanla Google uygulamalarında ve ürünlerinde genişletmeye gittikçe yeni diller eklenecek. Sesle aramayı gerçekleştirmek için kullanıcıların dillerini Google uygulamasındaki Ses ayarları menüsünde ayarlaması gerekiyor.

  Yeni dil desteği ayrıca Gboard'daki sesli yazmayı da geliştirecek ve kullanıcıların hareket halindeyken e-postalara yanıt vermesine ve mesajlaşma uygulamaları içinde metin göndermelerine yardımcı olacak. Ses Yazma özelliğini etkinleştirmek için kullanıcılar Gboard'u Play Store'dan yükleyebilir ve Dillerini Ayarlar'dan seçebilir. • Google Kamera uygulaması yeni güncellemesiyle etkileyici!

  Google Kamera, harika resimler üretmenize yardımcı olabilecek düzgün bir fotoğraf uygulamasıdır, ancak bunun için destek, şu anda Google'ın Pixel ve Nexus cihazlarıyla hayal kırıklığı yaratan bir şekilde sınırlıdır.

  "Google Kamera" uygulaması, çoğu akıllı telefonun ön kameralarından genellikle eksik olan bir selfie flash özelliğine sahip olacak şekilde güncellendi.

  Bununla birlikte, B-S-G tutamacıyla bağımsız bir geliştirici sayesinde, uygulamanın değiştirilmiş bir sürümü artık diğer son Android el cihazlarına da yüklenebilir.

  Özelleştirilen uygulama, Google Kamera v4.4.012.156195200'ün bir varyantının Snapdragon 820, 821 ve 835 tabanlı Android telefonlarıyla çalışıyor.

  Galaxy S8, OnePlus 5 ve LG G6 gibi (bu hikayeyi ele alan XDA'nın tümünün çalıştığı onaylanmış) telefonlara sahip Android kullanıcılarının Google Kameranın etkileyici HDR + modundan yararlanabileceği anlamına geliyor.

  Bunun XDA'daki fotoğraf makinesinde OnePlus 3'te nasıl göründüğüne aşağıdaki görselden göz atabilirsiniz.
  (HDR + özellikli Google Kamera etkin resim sağda).

  Yukarıdaki resim, Google'ın HDR + modu sayesinde pozlamanın otomatik olarak nasıl geliştirilebileceğini gösteriyor ancak iyi dış mekan görünürlüğüyle çekilen fotoğraflar arasında daha farklı, daha nüansız farklılıklar olması muhtemel.

  Uygulamanın uyumluluğu çeşitli nedenlerle değişebilir tüm Snapdragon 810 cihazlarında düzgün çalışmayabilir. • Moto Z2 Force ekran kayma problemiyle karşı karşıya!

  Kullanıcılar "jelly scrolling" olarak bilinen "istenmeyen" ekran etkisini keşfettikten sonra birkaç hafta önce OnePlus 5 haberlerinde bulundu. Bu, kaydırılabilir bir sayfanın üste veya aşağı kaydırılırken ezilmesine ve gerilmesine neden oldu.

  Şimdi, XDA Developers'te yer alan kullanıcılar, görünüşte Moto Z2 Force'da da aynı etkiyi buldu. Haftasonu boyunca yayınlanan bir yazıda XDA sorunu Moto Z2 Force ile bağlantılı olarak, aşağıda izleyebileceğiniz bir videoda uygulamaya koymadan önce ele aldı.

  Efekt videoda görülürken, her Moto Z2 Force cihazı için geçerli olmayabilir. Ayrıca, etkilenen herhangi bir cihazın bireysel kullanıcısı için bir problem olduğu uzunluklar değişir (bazı insanların cihazlarında görünebilir ve bunların hiçbir şekilde farkında olmayabilir.)

  XDA, OnePlus5 panelleri gibi ters yüzü monte edildiğinden, sorunun ekran panelinin yönlendirmesine bağlı olduğunu önermektedir. Bununla birlikte bu halen doğrulanmamış birşeydir. OnePlus, etkinin "doğal" olduğunu ilan etmeden önce, OnePlus 5 üzerinde jelly scrolling ile ilgili durumu araştırdı. Bu nedenle, garanti kapsamındaki bir yenileme, çözüm isteyen sahipler için mümkün olmayacaktır.

  Jelly scrolling konusunda düşünceleriniz neler? Sizce bu büyük bir sorun mu? • Samsung, Galaxy Note 8'i videoda gösteriyor!

  Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note'i New York'ta düzenlenecek bir etkinlikte dokuz gün içinde açığa çıkaracak. Duyurusunun öncesinde Samsung, telefonunuzdan bekleyeceğiniz şeyleri yeni bir videoda yayınladı. Ancak, teaser standartlarına göre bile, bu detaylara ışık tutar.

  Samsung, daha sonra S Kalemi görüntüsüyle engellenen ve önceki fikirlerin revize edilmiş bir versiyonuyla yerine getirilen terimlerin bir listesini sunuyor. Örneğin, "adım" kelimesi "sıçrama" olur ve "kapalı" kelimesi "açık" olur. Klip, hashtag #DoWhatYouCant ile biter.

  Video, Note 8'in kendisi hakkında neredeyse hiçbir şey söylemese de, görünüşe göre S Pen'i bu büyük yeni özelliklerin sağlayıcı olarak gösteriyor; Videoyu yönlendiren şey bu, "imkansız", "mümkün" olacak.

  Samsung'un tescilli kalemi, ister daha iyi el yazısı tanıma sunmak isterse daha fazla işlev eklemek için olsun, Galaxy Note cihazlarının donanım ve yazılımının geri kalanı gibi yıllık yükseltmeler almaya meyillidir. Note 8'de S Pen'in sunabileceği herhangi bir fikri henüz yok, ancak teaser herhangi bir gösterge ise, önemli bir şey olacak.

  "Samsung'ta ilerlemenin önündeki en büyük engelle yapamadığınızı düşünüyoruz, bu nedenle her yeni cihaz ve serviste, potansiyelinizi açığa çıkarmaya yardımcı olacak, yaratıcı ifade için daha büyük platformlar kullanarak, yakalayacak daha büyük araçlar bulmayı hedefliyoruz. Değerli anlar ve fikirlerinizi hayata geçirmenize yardımcı olan daha büyük yenilikler "olarak nitelendiren Samsung'un iddialı olduğunu net bir şekilde görüyoruz. Samsung, bu sene S Pen teknolojisi ile özel bir şeyler sunmayı düşünüyor.

  Peki sizce Note 8 başarılı olacak mı? • iPhone 8'in yeni rengi sızdırıldı!

  Bu ayın başlarında iPhone 8'e dair birçok görüntü gördük. iPhone 8 ürününün siyah, beyaz ve şampanya altın olarak adlandırılan üç renkte mevcut olacağını önermiş olan Çinki blog sitesi Weibo'da görüntüler dolaşmaya başladı.

  Apple'ın iPhone 8'in yeni bir renk seçeneğiyle piyasaya çıkacağını iddia eden daha önceki bir sızıntının inanmasına pek çok sebep var. Görünüşe göre, Foxconn'dan birisi yeni renk varyantının resmi adını atmış olabilir. Daha önceki raporların iddia ettikleriyle de aynı değil.

  Hafta sonu Benjamin Geskin, yakınlarda bulunan Galaxy S8 / Note 8 rakibi hakkında bir Foxconn içeriden öğrenmiş olduklarını Twitter üzerinden paylaştı. Onun tweet'ine göre iPhone 8'in üçüncü renk seçeneğinin Foxconn'da dahili olarak "Blush Gold" olarak bilinmekte olduğunu belirtti. Geskin, herkese yeni varyantın nasıl göründüğünü göstermek için görüntüler de yayınladı.

  Üçüncü renk seçeneğinin adını paylaşmanın dışında Geskin, yeni rengin iPhone 8'in 64GB ve 128GB modellerinde bulunabileceğini de sızdırdı. Geskin'in tweet'inde 256GB modelinden söz edilmese de, MacRumors Apple'ın bu yeni renk seçeneğinden üst düzey kapasite modelini terk etmesinin pek mümkün olmadığına inanıyor.

  Peki siz iPhone 8 için ne düşünüyorsunuz? • Instagram'ın yeni fırtınası: plandid!

  Basit bir mantığa sahip olan bu yeni akımda uzak bir noktata bakarak poz veriyorsunuz. "Plandid Instagram'daki selfie'nin daha yeni, daha sıcak bir versiyonu gibidir. Instagram'ın kişisel fotoğrafçılarına veya "Instagram koca" larına sahip olan birçok Instagram etkilenenlerle, zahmetsiz görünen kendinize ait bir vücut fotografını postalamanız daha kolaydır "diyen Later, pazarlama müdürü Taylor Loren'in önde gelen Instagram pazarlama platformudur.

  Plandid yapan nedir

  Basit bir mantığa sahip olan bu yeni akımda uzak bir noktata bakarak poz veriyorsunuz. İyi bir plandid, bir fotoğrafın çekileceği hakkında hiçbir fikriniz yokmuş gibi görünmelidir -muhtemelen sayısız çekim yapmak için poz vermiş olsanız bile.

  Çoğu plandid tek başına oluyor çünkü plandid bir gruptan çekildiğinde koordine etmek zor ve neredeyse hiç doğal görünmüyor. Bir plandid fotoğraf önceden tasarlanmış görünmüyor, ancak çok samimi görünmüyor.

  Plandids ya da planlanan fotoğraflar, o kadar çok yer kaplamış ki, feed'iniz boyunca ilerleyince bir tanesinin önüne gelmekten kaçınmak zor. Annelerden blogculara, ünlülere kadar herkesin gözdesi olan bu pozun mantığı oldukça basit.

  Üst plandid pozlar, yürürken,gülümseyerek, bir merdivene çıkarken ya da mesafeye bakarak çekilebiliyor. Fotoğraflarda samimiyeti yakalamak biraz zor gibi birkaç denemek sonucunda başarılı sonuçlar alamıyor.

  En klasik plandids'lerden biri, nesnenin güneş altında parıldayan bikini kaplı gövdesinin fotoğraflarını çekip alamadığının tamamen farkına varmamış gibi görünmesini sağlıyor.

  Bella Hadid başarısız oldu. • Moto X4'ün özellikleri ve fiyatı detaylanıyor!

  Motorola'nın yakında çıkacak olan Moto X4 son birkaç hafta içinde oldukça fazla konuşuldu ve yeni bir rapor sayesinde şimdi X serisinin en son girişi hakkında her şeyi biliyoruz. Tasarımı ve özellikleri dahil olmak üzere birçok şey..

  Dün X4'ün elle çekilen bazı fotoğraflarını gördük ve bu durumda telefona çok uzak olmadığımızı gösterdi. 5.2 inç (1920 x 1080) ekrana (2014 Moto X gibi) ev sahipliği yapacak ve aşağıda, gördüğümüz gibi tek tuşla seyrüsefer sistemi olarak ikiye katlanacak bir parmak izi sensörü olacak.

  Ekranın üstünde X4'ün 16MP önden bakan bir kamerası bulunuyor f/2.0 diyafram, 1.0μm piksel boyutunda ve 30 FPS'de 4K video kaydı bekleniyor. Ayrıca bu sene diğer Moto cihazları gibi ön tarafa bakan kameraya da kendi flaşı eşlik ediyor. X4 ön ve arka cam özellikli bu metal bir çerçeve ile birlikte sunulacak. X4 cephesindeki cam oldukça standart bir olay olsa da, arkadaki cam, şeffaf ve ışığı Honor 8 ve HTC U11 gibi cihazlarda gördüğümüze benzer şekilde şekillendirilmiş. X4, 7.99mm genişliğe ve 163 gram ağırlığa sahip olacak. X4, Z2 Force'daki 2,730 mAh ünitesiyle karşılaştırıldığında daha büyük 3.000 mAh pile sahip.

  Moto X4'ün diğer özellikleri arasında Qualcomm Snapdragon 630 işlemci, 3GB RAM, Kuzey / Latin Amerika ve Avrupa'da 32GB depolama alanı (Asya Pasifik'te 4GB ve 64GB), IP68 toz ve su direnci ve 12MP + 8MP çift renkli depolama alanı bulunuyor. Ana kamera 12MP sensör, 1.4μm piksel boyutuna sahip bir f / 2.0 diyaframa sahipken, 8MP ikincil sensör 120 derecelik görüş alanı ile görüntü yakalamaktan çok geniş açılı olmasıyla dikkat çekiyor. Şu anda telefonun ne zaman piyasaya çıkacağı ya da ne kadar mal olacağı konusunda resmi birşey yok. Daha önceki raporlar, telefonun ABD'de yaklaşık 400 $ fiyat etiketi olacağını ve bu spesifikasyonlara dayanarak bunun halen devam ettiğine inanıyoruz. • Huawei P10 Lite için güncelleme!

  Orta ve üst segment Android kullanıcılarına hitap eden P10 modeli ile büyük bir beğeni toplayan Huawei 5.2 inç'lik ekranlı telefonuyla tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştı. Bununla birlikte kamera açısından başarılı olan telefon PRA-LX1C432B169 yapı numaralı güncellemesi yaklaşık olarak 220 MB boyutunda olup söz konusu güncellemede Google'ın Temmuz ayı için yayınladığı Android güvenlik yamaları yer alıyor.

  Huawei P10 Lite bir 2.5D cam ile korunan bir 5,2 inçlik FullHD ekran, SoC Hisilicon Kirin 658, dahili depolama RAM ve 32GB 4GB. Arka kamera 12 megapiksel ön tarafta, 8 megapiksel kamera ve pil bakımından 3000 mAh'lik pil bulunduruyor.

  Sistem performansında da artış sağlanıyor olup güncellemeye ulaşmak için cihazınızın Ayarlar bölümünden Telefon Hakkında > Yazılım Güncellemeleri bölümünü denetleyip yükleme işini gerçekleştirebilirsiniz.

  Güncelleştirme genel olarak sistem istikrarını ve performansını etkileyebilir iyileştirmeler getiriyor. Ayrıca güncelleme esnasında en az % 50 şarjınızın olmasını öneriyoruz. • WhatsApp'ın filtre özelliği Android kullanıcılarına sunuluyor!

  WhatsApp gelişmiş fotoğraf filtresi araçlarını ileri götürecek. Android için WhatsApp Beta, iOS benzeri fotoğraf filtrelerini test ediyor. WhatsApp, Android içi son beta güncellemesinde uygulama içi fotoğraf kısaca fotoğraf filtreleri özelliği tanıttı. Bu fotoğraf filtreleri bu sene Haziran ayından bu yana iOS'taki WhatsApp kullanıcılarına sunulmuştur.

  Bununla birlikte Android kullanıcıları için herkese açık olabilecek ya da olmayabilecek yeni fotoğraf filtreleme özelliği geliştiricinin güncellemesinden de çekildi.

  iOS kullanıcılarına sunulduğu gibi Android kullanıcıları için de 5 farklı seçenek sunuacak. Aynı zamanda WhatsApp'ın hali hazırda Facebook'ta olduğu gibi durum güncellemelerinde renkli arka planlar eklemeye olanak sağlayan güncelleme üzerinde çalıştığı da belirtildi. • HTC U11 Life geliyor!

  HTC U11, yıllar içinde HTC'nin en iyi telefonudur ve şirket, taşınabilir HTC U11 Life (kod adı Ocean Life) altına girecek daha küçük, 5.2 inçlik bir sürüm üzerinde çalışıyor.

  Elbette IP67 su geçirmez, tıpkı büyük kardeşine benziyor. Ve buna benzer şekilde 3.5mm kulaklık girişi yok. İyi haber şu ki kutuda bulunan gürültü önleme özellikli ABD kulaklıklar alıyorsunuz. Ve kablosuz istiyorsanız Bluetooth 5.0 var.

  U11 Life, orta düzeyde bir yonga setine sahip olacak. Söz konusu söylentiye göre 660 yerine bir Snapdragon 630 yonga seti bulunduracak.. Ekranın 1080p çözünürlüğü ile GPU'nun daha kolay bir zamanı olacak (küçük diyagonal göz önüne alındığında mantıklı geliyor). Telefon bir microSD kart ile genişletilebilir, 32GB depolama alanı ile gelecektir.

  Ön kamera değişmedi 16MP ama mükemmel bir kamera dışında 12MP arka kamera 16 MP'lik bir atıcı için takas edildi. Edge Sense hâlâ gemide olan Alexa hakkında bir kelime bile yok.

  HTC U11 Life, HTC.com ve (ABD'de) T-Mobile üzerinden satışa sunulacak. Fiyatlandırma henüz bilinmiyor, ancak HTC son zamanlarda oldukça rekabetçi davranıyor. • Sony Xperia XZ1'in özellikleri netleşiyor!

  Geleneksel olarak, Sony, akıllı telefonların sonbahar serisini açığa çıkaracağı bu yılki IFA öncesinde bir etkinlik düzenleyecek. Ve bu sadece iddia değildi. Şirket zaten bunun açıklamasını iki ay önce yapmıştı. Bununla birlikte, aynı seri hakkında oldukça fazla bilgi duyduk. En son söylentilere göre Sony, Xperia X1, XZ1 ve XZ1 Compact adlı yeni üç aygıtın bir listesini duyuracaktı. Bununla birlikte, yeni bir söylentiye göre XZ1 Kompakt ürününü yakın zamanda göreceğiz. Öyle ki hemen hemen 10 gün içinde.

  10 gün içinde raflarda olması beklenen telefon muhtemel özellikleri de ortaya çıktı. GFXBench listesine göre, #Sony Xperia XZ1 Android akıllı telefonun , bir Android 8.0 işletim sistemi ve Adreno 540 grafik işlemci birimi (GPU) ile birlikte gelmesi bekleniyor. Yine de, GFXBench akıllı telefonun Qualcomm'un Snapdragon 835 64-bit oktak çekirdeği işlemcisi tarafından güçlendirileceğini ve mobil cihazın, 1920 x 1080 piksel çözünürlük ile 5.1 inçlik Full HD ekran oynayacağını ortaya koydu. Bu cihaz aynı zamanda 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanında da mevcut olacak.

  Kamera özellikleri açısından, GFXBench testlerinde ortaya çıkan özelliklere göre cihaz 19MP arka kameraya ön tarafta ise 13MP'lik kamera bulunduracak. Yakında çıkacak olan kameranın kameraları muhtemelen Xperia XZ Premium'da kullanılan kameraya benziyor.

  Peki siz Sony'in telefonlarını beğeniyor musunuz? • iPhone 7s Plus canlı görüntülendi!

  Apple, Eylül ayında ses getirecek telefon modellerii tanıtacak. Apple'ın yeni iPhone'larının resmi açıklamarından sadece bir ay uzaktayız. Sızdırılmış bilgiler ve görüntüler bilinmeyenleri tamamlamaya devam ediyor. iPhone 7s Plus'ın canlı görüntüleri yakalanmış gibi görünüyor. Apple'ın Eylül ayında duyuracağı akıllı telefonlardan birisi olan iPhone 7s Plus standart alüminyum sırt yerine cam bir sırta sahip görünüyor.

  Amiral geminin ön tarafını da net bir şekilde görüyoruz. Buna göre iPhone 7s Plus'ın genel tasarımının mevcut modelden çok farklı olduğunu söylemek mümkün değil. Apple'ın iPhone 7'leri, iPhone 7s Plus'ı ve iPhone 8'i Eylül'de bir ara ilan etmesi bekleniyor ancak bu sonuncusu en azından Ekim ayına kadar pazarda olmayabilir. • iPhone 8'in renkleri görüntülendi!

  Apple iPhone'un onuncu yıldönümü, daha yakın ve daha yakın çiziliyor. Halen Apple iPhone 8, Apple iPhone X veya Apple iPhone Pro olarak bilinen telefon, endüstrideki en çok beklenen el cihazlarından biri olmuştur. Çok sayıda sızıntı sayesinde iPhone'un gelecek premium sürümünde uçtan-uca ekranla ne yapılacağına dair fikrimiz olduğunu düşünüyoruz.

  Cihazın arka yüzünde arka tarafa dikey olarak monte edilmiş ikili kamera kurulumu, ikonik Apple logosu ve arkaya bakan herhangi bir Dokunmatik ID düğmesine kesinlikle sahip olamıyor olabilir. Ekli resimde gösterilen renkler arasında bakır renkte bir model, alüminyum veya inci içinde bir tane daha var ve parlak siyah bir versiyonu. Güzel görünümlü renk seçenekleri bulunuyor ancak açıkçası bu görüntülere göre fiyatlarda tuzlu olacak.

  Apple iPhone 8'in 1.000 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor. Şimdilik, bu görüntülere oturup küstahça bakabilir ve telefonun açılışından sadece bir ay uzakta olabileceğimizi hatırlatırız. • Facebook renkli durum özelliğini WhatsApp'a getiriyor!

  Geçen yılın sonlarında, Facebook, kullanıcıların durum güncellemelerini renkli bir arka plan, yazı tipi ve emoji kombinasyonu ile yazmasına izin veren renkli Android durumlarını başlatmıştı. Şimdi, aynı özellik WhatsApp'da da görüldü ve şu an beta durumunda, yakında tüm kullanıcılara ulaşması beklenebilir.

  Android Police ilk olarak bu özellik hakkında bilgilendirildi ve Android beta sürüm 2.17.291'de gösteriliyor. Rapor, WhatsApp Android beta uygulamasındaki bu son sürümü kullanıyor olsanız bile, bu özelliği göremeyebileceğinizi belirtiyor. Muhtemelen WhatsApp'ın sonundan gelen bir sunucu tarafı anahtarıdır, bu nedenle yalnızca seçilen kullanıcıları şimdi onu beta olarak görüyorlar. Onu da göremiyoruz Her durumda, az sayıda kullanıcı, ekranın altındaki Durum sekmesinde, kamera simgesinin hemen üzerinde kayan bir kalem simgesi görüyor. Kalem simgesini tıklamak, durum yazma, yazı tipi seçme, emoji ve arka plan rengi seçeneklerini de getirir.

  Durum yazmayı tamamladığınızda ve gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra, şimdi medya içeriğini nasıl gönderdiğiniz gibi, metin durumunu göndermek için yeşil ok tuşuna basabilirsiniz. Durum, daha sonra, tüm kişilerinizin görebilmesi için WhatsApp üzerinde yayınlanacaktır.

  Yenilenen WhatsApp Durum özelliği Şubat ayında piyasaya sürüldü ve Snapchat'ın şu anda sahip olduğu şeylerden çok daha kısa bir sürede 250 milyonun üzerinde günlük aktif kullanıcı edinmeyi başarabildi. Bu renkli metin durumu özelliğini, Android beta programına kaydolup en son sürüme güncelleyerek kontrol edebilirsiniz. • Facebook'un Hikayeler özelliği masaüstüne geliyor!

  Mart ayında hikayeler özelliği ana platformuna entegre oldu. Facebook, Instagram'da hikayeler konusunda başarı gösteremedi. Her ne kadar başarılı olamasa da hikayeler özelliğini masaüstü için kullanıma açıyor.

  Geçtiğimiz günlerde söz konusu özelliğin test sürecine başlandı. İlk olarak sadece arkadaşlar ve onların alt kümeleriyle paylaşılabilen hikayeler geçtiğimiz günlerde de herkese açık paylaşımları desteklemeye başladı. Hikayeler'in masaüstü kullanımı şimdilik bazı kullanıcılar tarafından test ediliyor.

  Masaüstü versiyonu mobil ile aynı şekilde çalışma gösterecek. Hikayeler özelliği Facebook sözcüsünün açıklamalarına göre test sürecinin bitirmesinin ardından tüm Facebook kullanıcıları için aktif olacak.

  Peki siz Facebook'ta hikayeler özelliğini kullanıyor musunuz? • Nokia 2'nın canlı fotoğrafları sızdırıldı!

  Nokia şimdiye kadar yalnızca çizimlerde görüldü şimdilerde ise görüntüler ne bekleyeceğimiz konusunda daha iyi fikir sunuyor. Enstantane, Federal İletişim Komisyonları'nın (FCC) portalından alındı. Site, smartphone'u Nokia 2 için eşleşen TA-1029 adı altında listeledi. Resimler, temel görünümlü giriş seviyesi bir telefonun gösterildiği yukarıda belirtilen eskizlerle aynı çizgide.

  Spekülasyon şimdiye kadar Nokia'nın bir Snapdragon 210 veya 212 işlemcisi ile güçlendirileceğini ima etti. SoC, en az 1GB RAM ile desteklenebiliyordu. 5 inç büyüklüğündeki 720p ekran muhtemelen yolunu bulacak.

  Nokia 2, görünüşe göre Nokia 3 ile aynı boyutta ancak kapasitif olanların yerine ekrandaki navigasyon düğmeleriyle aynı. Ayrıca tasarım açısından Lumia 620 ile karşılaştırılmıştır. 8 MP'lik bir arka kamera ve 5 MP'lik selfie kamerası bulunduracak. HMD Global muhtemelen Nokia 2'yi 16 Ağustos'ta Nokia 8 ve 3G uyumlu Nokia 3310'un yanında duyuracak. • Samsung Galaxy Note 8 ne zaman çıkıyor?

  Galaxy Note 8 hemen hemen burada ve alkışlayan leaker Evan Blass (aka @evleaks) Samsung'un sürprizlerini mahvetmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Blood, bu haftanın başında ayrıntılı basın görüntüleri ortaya çıkardığı için şimdi tam ve nihai şartnameyi yayınladı.

  Yaklaşan IFA 2017 fuarıyla önümüzdeki bir kaç hafta, akıllı telefon dünyasında oldukça yoğunlaşmaya başlıyoruz. Samsung, 23 Ağustos'ta New York'ta gerçekleşecek olan Galaxy Note 8'in devamı olan Galaxy Note 8'i piyasaya çıkaracaktı.

  Samsung Galaxy Note 8 çıkış tarihinin beklenenden daha geç olacağı ileri sürüldü. Bugün analistler tarafından ortaya atılan iddiaya göre Samsung Galaxy Note 8'in çıkış tarihi ertelendi.

  Peki siz Note 8'in başarıya ulaşacağını düşünüyor musunuz? • Android O, önümüzdeki hafta tanıtılabilir!

  Google, Android O için nihai geliştirici önizlemesini yayınladı. Geçtiğimiz birkaç güncelleme meraklı Android hayranlarının yeni özelliklerinde kısa sürede yer almasına rağmen, API'ler geliştiriciler için tamamlandı ve her şey resmi sürüm için hazırlandı.

  Android O'nun serbest bırakılmasını bizde bu yakın zamanda bekliyoruz. Çünkü onun için hemen herşey hazır. Bazı kaynaklar en azından Pixel'e düşmesini beklemenin sadece bir hafta uzakta olduğunu söylüyor. Android O, bu Yaz'ı piyasaya sürmek için Google'ın mega popüler mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümüdür. O zamana kadar açık beta sürümüne katılabilirsin. Başlamak için bir Google Pixel, Google Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X veya Pixel C'ye sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

  2017 yılına yönelik bu büyük Android güncellemesi, Google IO 2017 sunumunu takiben devam edecek ve muhtemelen Google Pixel 2'de ilk başta başlayacak .Google markalı bir telefonunuz yok mu? Şirket , Android O'nın önceki işletim sistemi güncellemelerinden çok daha fazla cihaza gelmesini sağlayacak bir girişim olan Project Treble'i duyurdu.

  Yeni sürüm, Android Lollipop'taki Malzeme Tasarımı gibi çığır açan değişiklikler yapmasa bile, hem görsel hem de performansa dayalı beta görünümünden yeni özelliklerin sağlıklı bir listesini gördük.nGoogle'ın Android O'yu yayınlaması önümüzdeki haftalarda gerçekleşebilir. Ancak şimdi hepsi beta halinde mevcut. • Samsung'tan 88 inç'lik büyük ekranlı televizyon!

  Samsung, 20.000 $ 'a mal olan muhteşem bir 88 inç TV çıkarttı. Samsung, büyük ekranları seviyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Elektronik devi oyuncular için devasa 49 inçlik monitör üretmeyi planladıktan birkaç hafta sonra şirket şimdilerde etkileyici 88 inçlik bir ekranı öne çıkartan devasa yeni bir TV çıkardı.

  Çok geniş ultra geniş ekrana ek olarak, tamamen yeni olan Q9, şık bir QLED paneline sahip. Bu panel, en azından ilk 10 yıl boyunca yanık piksellerine karşı koyacağını garanti ediyor. 4K Ultra HD çözünürlüğü ve HDR'yi de destekleyecek. Söylemeye gerek yok, Samsung'un hepsi bir arada akıllı uzaktan kumandaları ile uyumlu olacak.

  TV'nin gerçekte ne kadar büyük olduğunu daha iyi bir fikir edinmek için, genişliği yaklaşık 200 cm (78 inç) uzar ve 170 cm'den (66 inç) daha kısa bir mesafede durur. Bağlam için bu, cihazın dört adet 43 inç TV'den (veya 200 Galaxy S8'den) daha büyük olduğu anlamına geliyor. Q9, şirketin şu an daha küçük 55 inç, 65 inç ve 75 inçlik daha küçük modelleri içeren mevcut QLED TV serisini hemen hemen genişletiyor.

  TV, mağazalarını Kuzey Amerika'da ve Kore'de sınırlı bir şekilde piyasaya sürdü ancak bu ayın sonlarında Avrupa'da da perakende satış yapılması planlanıyor.

  Peki siz büyük ekranlı televizyonları nasıl buluyorsunuz? • Snap, Drone üreticisini satın alıyor!

  Snap Inc.'in bugün Pekin merkezli bir drone üreticisi olan Zero Zero Robotics'i satın almayı düşündüğü söyledi. Doğruysa, bu, Snap'ın kameraları sizi takip etmek için şirketin izleme yazılımı kullanabileceği anlamına geliyor. Snap, bir drone şirketiyle bağlantılı ilk defa değil - bu yılın başlarında Ctrl Me Robotics'i satın aldı. Elbette, belirtildiği gibi, Ctrl Me kameraları makinelerin her ikisinden de üretmek yerine, makinelere taktı. Snap'ın kameraları olduğunu zaten biliyoruz.

  Zero Zero Passport’u satın alma girişimi aslına bakarsanız süpriz değil. Snap adına aniden alınmış bir karar gibi değil. Çünkü şirket geçtiğimiz yıldan bu yana drone üreticilerini satın almaya yönelik görüşmelere devam ediyor. Snap'in söz konusu bu hedef doğrultusunda Los Angeles'taki küçük bir üreticiyi satın aldığı bunun beraberinde kendi drone'unu geliştirdiği de iddia edilmişti.

  Peki siz Snap'in drone pazarına girmesi için ne düşünüyorsunuz? • Firefox'tan kendini imha eden şifrelenmiş dosya aracı!

  Firefox tarayıcısının arkasındaki şirket olan Mozilla, yeni aracını duyurdu. Tarayıcıların çalışma biçimini değiştiecek faydalı bir araçla kendinden bahsettiren Mozilla'nın yeni özelliği Mozilla Send, 1GB'a kadar silinebilen güvenli dosyalar göndermenize izin verir. Tarayıcı tabanlı paylaşım özelliğinin adı Send'dir ve 1 GB'a kadar herhangi bir dosyayı yüklemenize izin verir. Ardından dosya sunucuda şifrelenir. Bağlantı yoluyla indirilebilir.

  Mozilla, bu pilot özelliğin "modern" tarayıcılarda erişilebilir olduğunu söylese de, nedense Safari'de çalışmadı. Bu, sunucunun bulunduğu bir dosya için bir URL oluşturulduğu yerde WeTransfer gibi hizmetlere benzer şekilde çalışır.

  Kişiye özel şifrelenmiş dosya paylaşımını yapmanıza olanak sağlayan yeni araç ile dosyalarınızı size özel şifrelenmiş, güvenli ve otomatik olarak silinen bağlantıyla gönderebiliyorsunuz. Bu sayede özel dosyalarınız sunucularda kalmıyor.

  24 saat sonra..

  Firefox test pilot web deneyi Send ile dosya bir kez indirildikten 24 saat sonra yok oluyor. Bu bağlantıyı istediğiniz kişiyle paylaşabiliyorsunuz. Dosyanızı ilgili kutucuğa sürükleyip bırakmanız paylaşmak için yeterli oluyor. Ardından sonra anında şifreleniyor. Size bir bağlantı adresi veriliyor. Bunu istediğiniz kişiyle paylaştıktan sonra o kişi bunu indirdikten sonra 24 saat sonra yok oluyor.

  Dilerseniz söz konusu araca buraya tıklayarak ulaşabilir hemen denemeye başlayabilirsiniz.

  Peki bu özelliği siz nasıl buluyorsunuz? • Simli iPhone kılıfları toplanıyor!

  Simli iPhone kılıfların kadınların gözdesi. Doğrusu sadece iPhone kılıflarda değil diğer tüm telefonların kılıflarında simli süslü püslü gözde oluyor. Simli iPhone kılıfları deride farklı sorunlara ve tahrişe yol açtığı için piyasadan toplatılıyor. Genellikle akıllı telefonlarımızı darbelere karşı korumak için kullandığımız kılıflar koruyucu özelliği kadar farklı tasarımıyla görsellik açısından büyük bir öne taşıyor. Genellikle kadın kullanıcılar arasında simli kılıflar bir hayli popüler.

  Fakat görünüşe göre simli telefon kapları sağlık için tehdit olabiliyor. MixBin firmasının iPhone cihazlar için tasarladığı kılıflar sıvıyla birlikte simlerin hareket ettiği kılıflar sağlığa zararlı olması nedeniyle toplatılıyor.

  Şimdiye kadar 19'u ABD'de olmak üzere24 sağlık sorunu yaşayan kişi tespit edildi. Sözü edilen vakalarda derinin tahriş olmaması bununla birlikte sıvının sızması sonucunda cildinde yanık oluşanlarda var. Sözünü ettiğimiz bu kılıflar aslında tüm dünyada satılıyor.

  Peki siz süslü püslü kılıfları nasıl buluyorsunuz? • iPhone 8 beklenilenden daha büyük olabilir!

  Akıllı telefonlarla çok fazla vakit geçiren biri olarak, yeni bir akıllı telefonla gerçekten heyecanlandım son kez hatırlayamıyorum. En yakın geldiğim şey muhtemelen ilk kez bu yılın başında duyurulmadan önce Samsung Galaxy S8 ve S8 + 'e baktığım zamandı. Her telefonun ön yüzünün% 83'ünü alan bu büyük, güzel Infinity Ekranları sadece şaşırtıcı. Hiçbir akıllı telefon daha fazla sürükleyici değildir. Ekranın ve zarif tasarımın ötesinde Galaxy S8, esasen çıkacak her amiral gemisi telefonu ile zaman harcayan benim gibi birisi için tekrarlanan bir güncelleme.Belki de üç yıl içinde Apple'ın ilk yeni iPhone tasarımı olması gerçeğidir. Belki de neredeyse çerçeve gerektirmeyen bir OLED ekranın yükseltmesi.

  Belki de dünyanın gördüğü en gelişmiş mobil özellikli gerçeklik özelliklerinin sözüdür. Veya belki de Touch ID'nin kaderini kuşatan gizem budur. Durum ne olursa olsun, Apple'ın gelecek yeni iPhone 8'i heyecan verici.

  Resimde gösterilen cihaz bir iPhone 8 değil. Bu hiç de akıllı bir telefon değil. Bunun yerine, Apple'ın yeni nesil iPhone'unu inşa edecek fabrikalardan sızdırılmış gerçek şemaları kullanarak inşa edilmiş bir ölçek modelidir. Bu iPhone 8 modeli cam ve metal kullanılarak üretildi ve hatta elinde gerçek bir akıllı telefon gibi hissettiriyor.

  iPhone 8 ile ilgili yeni bir iddia cihazın 6.5 inçlik bir ekran ile geleceğini belirtiyor. Çerçevesiz OLED ekran ile karşımıza çıkması beklenen telefon bugün ortaya çıkan rapora göre beklenenden daha büyük bir en boy oranı sunacaktır. HomePod yazılımında ortaya çıkan bu söz konusu detay iPhone 8, 3x Retina ekrana 1125 x 2436 çözünürlüğünde olacak.

  Peki sizce büyük ekranlı bir iPhone 8 tercih edilir mi? • OnePlus 5 için yeni güncelleme yayınlanıyor!

  OxygenOS 4.5.7 şimdi OnePlus 5'e sunuluyor. Güncelleme bugün erken saatlerde OnePlus forumlarında ilan edildi ve bazı hata düzeltmeleri ve geliştirmelerine ek olarak bazı yeni özellikler de sunuyor.

  Yeni sürüm, OnePlus 5 sahipleri için estetik bir değişiklik sunan OnePlus Slate adında yeni bir font sunuyor; ancak yazılım aynı zamanda kullanışlı bir işlevsel yükseltme ile geliyor. Electronic Image Stabilization (EIS) artık 4K video kaydı sırasında kullanılabilir. Bu arada Temmuz güvenlik düzeltme eki de OxygenOS 4.5.7 ile birlikte verilmektedir.

  Optimizasyon açısından, OnePlus geliştirilmiş Wi-Fi bağlantısı ve bekleme pil performansına sahiptir. Hata düzeltmeleri ise hepsi de sesten ibaret:

  • Kulaklıklar kullanılırken hoparlörlerde bazen ses sızıntıları oluşması
  • Hint bölgesi için sessiz modda sabit kamera deklanşör sesi hatası
  • Videolar kaydedilirken eksik ses kanalları düzeltildi.

  Her zamanki gibi OTA güncellemesi bugünün az bir yüzdesine ulaşacak ve geri kalanı önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Mobil cihazınızda şu anda mevcut olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar > Sistem güncellemeleri sayfanıza gidin.

  Peki siz OnePlus güncellemeleri için ne düşünüyorsunuz? • Google, Bluetooth pil göstergesi ekliyor!

  Google'ın mobil işletim sisteminin sinir bozucu yönlerinden birisi, Android'in bahçesinde çitlerle dolaştığımda Bluetooth pil seviyesi göstergesi bulunmaması. Evet, BatON gibi üçüncü parti çözümler var, ancak bunlar sınırlı sayıda aygıtla çalışırlar. Bununla birlikte, Google, bu göstergelerin Android'e dahil edilmesiyle çözülecek.

  XDA Geliştiricileri'nin ilk bildirdiği gibi gelecekteki güncelleme, bağlı Bluetooth aksesuarınızın pil miktarını size gösterir. Samsung, LG ve OnePlus telefonları olanlar için bu yeni bir gelişme değildir. Söz konusu yeni özellik Android'e entegre edilecektir. Ancak güncelleme bu özelliği sistem seviyesinde birleştiriyor olup yani stok Android'li millet en çok fayda sağlayacaktır. Bu özelliğin zaten Bluetooth standardının bir parçası olduğunu ve bu pil göstergelerinin görüntülenmesi için Google'ın yalnızca onu sonuna kadar birleştirmesi gerektiğini unutmayın.

  Daha önce de belirtildiği gibi, Bluetooth aksesuarınızın pil düzeyini gösteren üçüncü parti çözümler var, ancak Google'ın entegrasyonu geliştiricilerin belirli pil yüzdelerini durum çubuğunun dışında görüntülemesine izin verecek. Daha spesifik olarak, Bluetooth aksesuarınızın pil düzeyini ana ekranınızda bir bildirim veya widget olarak görebilirsiniz.

  Bunlardan herhangi birinin tek kötü yanı, beklemeniz gereken şey var. Güncelleme yakın zamanda gelmeyecek gibi görünüyor. Ne zaman olursa olsun bu durum memnuniyetle karşılanacaktır.

  Peki siz Bluetooth pil seviyesi göstergelerini görmek istiyor musunuz? • Samsung'tan kapaklı telefon!

  Orta segment telefonlarıyla ünlü olan Samsung'un yeni amiral gemisi için geri sayım başlarken Güney Koreli teknoloji devi farklı serileri için yeni cihazlar çıkarmayı da ihmal etmiyor. Bununla birlikte Samsung'un geçmiş ile günümüz arasında bir köprü olan kapaklı akıllı telefon ailesinin yeni üyesi bugün ortaya çıktı.

  TENAA açıklarında onay alan W2018 telefonu serinin diğer telefonlarında olduğu gibi çift taraflı ekrana sahip. Çin'de gerçekleştirilecek tanıtım öncesinde yeni kapaklı akıllı telefon W2018 sızdırıldı. Sızdırılan görsellere yakından baktığımız zaman yeni kapaklı bir telefon görüyoruz.

  Ekranlardan dış tarafta konumlandırılmış olanı normal Android arayzüne ek olarak Always-On Display özelliğini desteklerken iç ekranı ise eski kapaklı telefonlar gibi. Basit bir kullanıcı arabirimine sahip olan telefonda cihazın üst kısmında ortalanmış kamera sensörünün yanında bir adet çift tonlu LED Flaş yer alıyor. Bununla birlikte kamera sensörünün alt tarafında parmak izi tarayıcısı yer alıyor.

  Çin pazarında satışa sunulacak olan yeni Samsung W2018'in bilinen teknik özellikleri arasında 4 GB RAM, 12 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera yer alıyor. 4,2 inç boyutunda olan telefon FullHD olup (1920x1080) çözünürlüğünde çift ekrana sahip olan telefon Snapdragon 821 yonga serine sahip.

  Peki siz Samsung'un yeni telefonunu nasıl buldunuz? • Nokia 3, Android 7.1.1 güncellemesi ne zaman geliyor?

  Rakiplerine güncelleme konusunda gözdağı veren Nokia, aradığı kanı adeta Android'de bulundu. Windows Phone ile piyasadan silinen Nokia, küllerinden doğuyor. Android 7.0 Nougat ile kutusundan çıkan Android'li Nokia modellerinin Android 7.1.1 güncellemesini dealacağı açıklandı.

  Söz konusu firma tarafından yapılan açıklamaya göre Nokia 3, Android 7.1.1 Nougat güncellemesi Ağustos ayının sonlarına doğru alacak olup güncelleme OTA üzerinden sunulacak. Söz konusu bu güncelleme direkt olarak ülkemizde satılan Nokia 3 modellerine de geliyor.

  Nokia 3'ün en güncel Android sürümünü alacak olmasının yanı sıra ülkemizde Nokia'ya göre daha pahalı olarak satılan amiral gemisi modellerin halen güncellemeyi almıyor olması kullanıcılarıı birkez daha düşündürüyor. • İşletmeler için WhatsApp'ta onaylı profil zamanı!

  Geçtiğimiz yıllarda işletmeler için girişimlerin olacağını biliyorduk. Şimdi de bunun için ilk adımlar atılmaya başlandı. Standart kullanıcılar için tamamen ücretsiz olduğunu dile getiren şirket işletmeler arası mesajlaşmada kullanılacak yeni özellikleri duyurdu.

  Windows Phone platformundaki Beta sürümünde ise ilginç bir detay keşfedildi. WhatsApp işletmeler için çalışmalarına onaylı profiller ile başladı. Bunun beraberinde artık kullanıcılar işletmeler için iletişime geçmek istedikleri zaman şirketin direkt olarak onaylı WhatsApp profiline mesaj gönderme işini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek.

  İşletmeler için dolandırıcılığın ve olumsuzlukların önüne geçmek isteyen şirket WhatsApp'ın onaylı hesap işaretiyle korunacak olup küçük ve orta büyüklükte işletmeler için gelecek olan bu özellik Android, Windows Phone ve iOS platformlarında aktif edilecek.

  Peki siz WhatsApp'ın işletmeler için olan yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? • PlayStation Plus abonelerine kötü haber!

  PS Plus aboneleri ve abone olmak isteyenleri de ilginç bir sürpriz bekliyor. Ne yazık ki bu güzel bir süpriz değil. Ağustos sonu itibariyle abonelik fiyatlarına zam uygulanacak.

  PlayStation Plus sahipleri için yapılan önemli duyuru ile birlikte 1 aylık, 3 aylık ve 12 aylık paketlerin bu zamdan etkilendiği açıklandı. PS Plus fiyatlarına yapılan zam tüm kullanıcıları etkiliyor. 31 Ağustos 2017 itibariyle zamlar geçerli olmaya başlayacak. PS Plus abonelik ücretleri aşağıdaki gibi olacak.

  - 149,99 TL olan yıllık PS Plus abonelik ücreti 179,99 TL olacak.

  - 57,99 TL olan üç aylık PS Plus abonelik ücreti 74,99 TL olacak.

  - 19,99 TL olan aylık PS Plus abonelik ücreti 23,99 TL olacak.

  Söz konusu bu fiyat artışından PS Plus kullanıcıları etkilenecek. Hali hazırda eğer sizde PS Plus abonesiyseniz bu artıştan 31 Ağustos'tan sonra yeni alacağınız üyelik ile birlikte zamlı ücreti ödeyeceksiniz.

  Peki abonelik fiyat artışı için ne düşünüyorsunuz? • Samsung Galaxy S8 Active'ın özellikleri netleşiyor!

  Samsung Galaxy S8 Active'ın özellikleri Çinli mikroblog sitesi Weibo'da sızdırıldı. Weibo mesajı, yaklaşmakta olan amiral gemisini ayrıntılarıyla anlatan Galaxy S8 Aktif için tanıtım materyalleri gibi görünen görüntüleri içeriyor. Galaxy S8 Active, önceki modelleri gibi IP68 su ve toz direnci sertifikasına sahip olsa da MIL-STD-810G dayanıklılık özelliklerine sahiptir.

  Geçtiğiz günlerde Galaxy S8 Active'ın prototip görselleri ortaya çıkmaya başladı. Bu sızıntıdan sonra telefonun hangi özelliklere sahip olacağı da kesinleşmeye başladı. Samsung'un dayanıklılık sunan önemli telefon serisinden olup serinin en güçlü modeli olması bekleniyor. Dikkat çekici özelliklere sahip olması muhtemel olan telefonun kırılmaya karşı güçlendirilmiş cama sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

  5.8 inçlik ekrana sahip olması beklenen telefon 2960 x 1440 ekran çözünürlüğü sunacak. Beklenen telefonun kavissiz olacağı da söylentiler arasında. Galaxy S8 Active, 256GB'a kadar kapasiteli bir microSD kart ile genişletilebilen 4GB RAM ve 64GB dahili flash bellek içeriyor. Yazılım açısından, Samsung'un kişisel asistanı Bixby, Galaxy S8 Active'e önceden yüklenmiş olarak gelecektir. • LG V30'un tasarımı 1 dakikalık videoda!

  LG V30'un tasarım ve özellikleri hakkında çok şey konuşuldu. Şu ana kadar, LG'nin bir sonraki amiral gemisinin konsept videolarını gördük. Yine, Concept Creators, resmi tasarıma dayalı olduğunu iddia eden yeni bir LG V30 renderını hazırladı. YouTube videosu cihazı neredeyse her açıdan gösterir. Gördüğünüz gibi, tasarım önceki sızıntılarla uyuşuyor.

  Bunun sadece bir konsept video olduğunu hatırlatmak istiyoruz. LG V30 resmi olarak açılıncaya kadar bunu hafife almamız gerekiyor. Arka kısma gelince, LED flaş eşliğinde ve lazer otomatik odaklamalı görünen yatay olarak çifte kamera kurulumunu görüyoruz.

  Bunun dışında, LG V30'un konsept modeli düzgün bir metal sırt ve konturlu metal çerçeve sergiliyor ve bu da LG G6'ya benziyor. Cihaz ayrıca USB Tip C bağlantı noktası ve 3,5 mm standart ses çıkışı ile birlikte geliyor. Bu arada LG V30, Geekbench'i ziyaret ederek kilit özelliklerinden bazılarını ortaya koydu. Karşılaştırma listesine bakarsanız, akıllı telefon Snapdragon 835 SoC'yi bu yılki diğer amiral gemisi akıllı telefonları gibi alacak. İşlemci 1.9GHz hızında çalışıyor gibi görünüyor. Ayrıca 4GB RAM ve 64GB yerel depolama alanı da olacak.

  Yazılıma gelince, akıllı telefonun Android 7.1.2 OS ile önceden yüklendiği söyleniyor. Optik cephesinde, LG V30, spora 13MP sensörlerden oluşan çift bir kamera kurulumuna sahip olduğu iddia ediliyor. Akıllı telefonun 3200mAh'lik bir pilden güç çekmesi bekleniyor. • PornHub videolarını izlemek için pasaport numarası gerekecek!

  Dünyanın en büyük yetişkin içerik sitesi olmasıyla bilinen site ilginç bir uygulamayı Rusya vatandaşları için başlatmaya hazırlanıyor. Bunun beraberinde Rusya üzerinde siteye girerken telefon numaraları, sosyal medya hesapları ve pasaport bilgileri girmek zorunlu olacak.

  Peki neden böyle birşey yapılıyor?

  Geçtiğimiz yıl Eylül ayında bu yana Pornhub yasaklandı. Yasağın sebebi ise çocukların gelişimini kötü etkiliyor olması. Bu gerekçe ile yetişkin içerik sitesi yasaklıydı. Premium hesaplar hediye ederlerde yasağın kalkıp kakmayacağını site kurucuları Rusya hükümetine sordu. Karşılarında Rusya hükümetinin "hayır" cevabını aldılar. Yaşanan bu durumdan sonra politik bir entrika yaşandı.

  Devlet başkanı Vladimir Putin'in rakipleri, onun uzun zamandır müttefiki olan Dmitry Medvedev'i hedef alan yasaklı bir belgeseli Pornhub yayınlayınca durum değişti. Bir kez daha site kurucularıyla masaya oturuldu. Söz konusu yasak belli oranda kaldırıldı. Böylelikle Ruslar eğer yetişkin içerikler izlemek istiyorsa siteye üye olmak için pasaport numaralarını da vermeleri gerekiyor.

  Hali hazırda bu iş nereye gider bilmiyoruz ancak söz konusu site bir nevi propoganda aracı olarak kullanılacak gibi. Porno sitesi artık milyonlarca kullanıcının pasaportlarına ve cep telefonlarına bağlı sosyal medya hesapları aracılığıyla giriş yapmasını gerektiriyor. Neyse ki, şok kararı yalnızca Rusya'daki kullanıcıları etkileyecektir.

  Peki siz Rusya ile yetişkin sitesinin yaşadığı bu durum için ne düşünüyorsunuz? • LG V30'un tasarımında çift kamera bulunuyor!

  LG'nin bu yıl tanıtması beklenen telefonu hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Artık hemen hemen neye benzeyeceğini biliyoruz. Söz konusu bu görüntüler tasarım hakkında bazı şeyler ortaya koyuyor.

  Parmak izi sensörü yine arka tarafta ve LG, tutarlı, minimal bir tasarım dili üzerine oturmuş görünüyor - bu hiç kötü bir şey değil. V30, flaş artık onun yerine oturarak fotoğraf makinesi modülünün bir parçası olmadığı için ayırt edilebiliyor. Arka taraftan hem G6 hem de selefi V20'ye aşina olduğunu söylememiz mümkün. Görebildiğimiz şey çok küçük çerçeveler, G6'dan bile daha fazla ve iki kameralı bir telefon.

  Görünüşe göre v30'un boyutları 151.4 x 75.2 x 7.4 mm civarında olacak ve bu da V20'den önemli ölçüde daha küçük olduğu anlamına geliyor. Söylentilere göre Snapdragon 835 SoC, 3,200mAh batarya, IP68 toz ve su direnci ve kablosuz şarj özelliğiyle birlikte gelecek. V30'un muhtemelen Daydream'e hazır olacağını biliyoruz, yani bir AMOLED ekran olması gerekiyor. Yakın zamandaki bir başka raporda bunun doğrulanması üzerine LG'nin nihayetinde LCD panellerinden çekip çıkacağını düşünüyoruz.

  Aşağıda yer alan videoda telefonu yakından inceleyebilirsiniz: • Fidye yazılımlarıyla ilgili ilginç oran!

  Son yıllarda yaşanan çeviri içi tehditler kullanıcılarda güvenlik endişelerini arttırmaya başladı. Özellikle fidye yazılımlarıyla hackerlar buldukları kurbanların dosyalarına şifre koyuyor tekrar erişime açılması adına bitcoin para talep ediyorlar. Bu durumlar son yıllarda çok sık yaşanmaya başlandı.

  AV-Test'in yayınlamış olduğu bir araştırma sonucuna göre rakamlar tehditin küçük bir boyutta olduğunu gösteriyor. Ayrıca rakamlar tehditin küçük boyutta olduğunu gösteriyor olsa da bu dosya şifreleyen trojan'ların aslında göründüklerinden daha tehlikeli olduklarını ortaya koyuyor.

  Windows işletim sistemi en çok saldırıya uğrayan işletim sistemi durumunda olup Android tehditleri de her geçen gün artıyor. 2015 yılına oranla iki katına çıkarak 4 milyon virüs örneği bulundu. Bu durum piyasanın da düzenini sarsmaya yeterli oldu. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında sistemleri Android için 643,476 yeni malware programınının bulunduğunu keşfetti.

  Her ne kadar tehditin küçük boyutta olduğu gösterilse de bu dosya şifreleyen trojan'lar aslında göründüklerinden daha tehlikeliler. Söz konusu bu araştırma şirkerinin raporlarından sonra Google, Android'de yer alan 100'den fazla hatayı çözdü. • Google Pixel 2 Tasarımı Karşımızda!

  Google geçen sene ilk defa telefon sektörüne giriş yaparak Google Pixel ve Pixel XL modelleri ile büyük beğen, toplamayı başardı. Google'ın bunu bir gelenek haline getirmesi ve bu yılda yeni Pixel modellerin tanıtması bekleniyordu. bugün ise bir süredir heyecanla beklenen Google Pixel 2 kılıfları ile beraber ortaya çıktı.

  Sızdırılan görselde cihazın tek kamera kurulumu kılıfın genişliğine bakacak olursak oldukça büyük bir lens ile gelmesi bekleniyor. Fotoğraf konusunda DxOMark'ta liderliğini HTC U11'e kaptıran Google'ın tahtı geri alması Pixel 2 ile uzun sürmeyecek.

  Telefon Android 8.0 işletim sistemi, Snapdragon 835 yonga seti ve 4GB RAM ile gelmesi beklenen Pixel 2 yıl sonuna doğru resmi olarak tanıtımı gerçekleşecek.


  Siz Google'ın yeni telefonu Pixel 2'yi merak ediyor musunuz? • Öğrencilere Müjdeli Haber Sonunda Geldi!

  Üniversite'ye hazırlanan öğrencilerin YGS sonuçları geçtiğimiz aylarda açıklandı. ÖSYM'nin verdiği tarihe göre LYS 2017'nin sonuçlarının 23:59'a kadar açıklanması bekleniyordu. Geçtiğimiz yıllarda LYS sonuçlarının öğleden sonra açıklanacağını gördük fakat bu yıl ise 23:59'da açıklanacak ibaresi öğrencilerin kafasını karıştırdı.

  Birkaç dakika önce, öğrencilerin büyük bir merakla bekledikleri Lisans Yerleştirme Sınavı'nın (LYS) sonuçları açıklandı.
  Sistem bu dakikalarda biraz yoğun olabilir, çünkü şu anda herkes sonuçları görmek için aynı anda siteye giriş yaptğı için biraz beklemeniz gerekebilir.


  Veteknoloji ailesi olarak dileğinizin gerçek olmasını diliyoruz. • Google, Torrent Siteleri Ön Plana Çıkarıyor!

  Google geçtiğimiz aylarda almış olduğu karar ile torrent sitelerini arama sonuçlarına dahil etmemeye başladı. Torrente yapılmış en büyük darbe olarak nitelendirilen bu girişimin ardından Google bugün süpriz bir şekilde geri adım atmayı bırakın, Torrent sitelerini ön plana çıkarak bir girişimde bulundu.

  Google'a "Best Torrent Sites" yani en iyi torrent siteleri yazdığınız vakit Google'da ayrı bir bölümde torrent siteleri listelenmektedir. Hala yasal olup olmadığı tartışılan Torrent kültürüne Google'dan böyle bir jest gelmesi bütün dikkatleri firmanın üzerine çekti.

  Fakat Google'a "Best Streaming Sites" yazıldığında da yasal servislerin yanında yasadışı yayın yapan servislerin de bulunması kafaları karıştırdı.


  Bakalım Google, önümüzdeki günlerde torrent ile olan mücadelesinde nasıl bir tutum sergileyecek? • PlayStation 4'e Güncelleme Verildi!

  Sony bugün PlayStation 4 için yeni bir güncelleme yayınladı. Sistem Yazılımı Güncellemesi 4.72 olarak isimlendirilen güncelleme ile sistemde yaşanan sıkıntılar ve performansını arttırmayı hedefliyor.

  PlayStation 4 oldukça güçlü bir konsol olmasına rağmen hala menü geçişlerinde kasılmalar yaşıyor. Sony bunun önüne bir türlü geçemedi. Fakat tahminlere göre PS4 sistem güncellemesi 5.00 ile çok farklı bir PlayStation 4 bekliyor.

  Neredeyse 341 MB boyutunda olan 4.72 güncellemesinin Ayarlar>Sistem Yazılımı Güncelleme bölümünden yükleyebilirsiniz. 4.72 güncellemesinin içeriği ise aşağıda yer alıyor.

  "Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansının kalitesini arttıracak" • ZenFone 3 Deluxe güncellemesiyle kamera performansı artıyor!

  Paket yazılım sürümü 5.15.44.2494 ile birlikte geliyor ve iki ASUS ZenFone 3 Deluxe modeline, ZS570KL 8996 ve 8996 PRO'ya itiliyor. Tayvanlı firma tarafından yayınlanan yayın notuna göre, bu güncelleme akıllı telefonun kamera performansını artıracak. Ayrıca, Bluetooth bağlantıları artık daha dengeli olacak ve ZenUI'nin kararlılığı iyileştirildi.

  ZenUI, ASUS'un çok özel kullanıcı arabirimidir ve şirket tarafından üretilen el cihazları üzerinde çalışır. Güncellemede firmanın en son Android güvenlik düzeltme ekini içerip içermediği henüz bilinmiyor. ASUS, güncellemeyi Kablosuz Üzerinden (OTA) üzerinden kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılar önümüzdeki hafta içinde güncellemeye ulaşacak.

  Ancak, o zamana kadar almazsanız, güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için, Ayarlar uygulamasına gidin ve Telefon Hakkında'ya dokunun. Bunu yaptıktan sonra, System Update'i (Sistem Güncellemesi) seçin; sistem, telefonunuz için gerçekten hazırsa, güncelleme dosyasını indirip yüklemenizi ister.

  ASUS ZenFone 3 Deluxe, bu yıl Mart ayında Android 7.0 Nougat'a atladı, bu nedenle en son güncelleme işletim sistemini değiştirmeyecek. Bir Wi-Fi şebekesine bağlıyken paketi indirmek ve cihazınızda pil ömrünün en az % 50 olması en iyisidir.

  ASUS ZenFone 3 Deluxe, geçen yıl piyasaya sürüldü ve şirketin şimdiki amiral gemisi akıllı telefonu. Teknik özellikler açısından, 5.7 inç Super AMOLED ekrana sahip ve Qualcomm Snapdragon 820 veya Snapdragon 821 işlemcisi ile güç sağlıyor. Hafızada akıllıca olan, hepsi genişletilebilen 64GB / 128GB / 256GB dahili depolama ile birleştirilmiş 6GB RAM. Optik için arkasında, 4 eksenli optik görüntü sabitleme ve çift tonlu bir LED flaş yardımı ile 23 megapiksel bir kamera bulunuyor. Ön tarafta ise 8 megapiksellik bir kamera bulunuyor. • LG Q6 yani G6 mini için video yayınlandı!

  İlk olarak Nisan ayında LG'nin yeni telefonuyla ilgili varyantılar ortaya çıktı. Spekülasyon, ekran-vücut oranı % 80'in biraz altında olan 5.4 inçlik bir ekran ile geleceği yönündeydi. Sanırım bu iddialar yarın kesinleşecek. En-boy oranı ise 18: 9 oranında kalır. Blass telefonun 3GB RAM'e sahip olduğunu arka tarafında 13MP'lik tek kamera olduğunu da söyledi.

  Sızdırılmış özellikler doğruysa, bir "mini" ahizede 5.4 ekran yer alması müşterileri mutlu edecektir. 2010-2011 yılları arasında Motorola DROID X ve HTC HD2 gibi telefonlar o zamanlar çok büyük görünen 4.3 inçlik ekranlara sahiplerdi. LG tarafından yayınlanan bir video teaser 11 Temmuz'u işaret ediyor.

  Daha önce LG G6 mini olarak bilinen LG Q6, 18: 9 en-boy oranını destekleyen bir 5.4 inç QHD ekranına kesin gözüyle bakılıyor. Akıllı telefonun kalbinde 1,4 GHz'de saat hızına sahip 8-çekirdekli Snapdragon 430 yonga seti bulunuyor. LG, telefonu Android 7.1.1 Nougat OS ile birlikte gönderiyor.

  Arka çift kameralarla birlikte gelen birinci sınıf kardeşi G6'nın aksine, Q6 sırtında tek bir 13MP kamera barındıracak. LG, LG Q6 ile bu yıl da amiral gemisi telefonunun mini versiyonunu başlatma eğilimini sürdürdü. Geçtiğimiz yıl LG, LG G5 SE olarak bilinen LG G5'in tonlamalı bir sürümünü yayımladı. Bunlara rağbet gayet iyi olduğu için LG, mini versiyonlarını bol bol çıkaracak gibi görünüyor. • Samsung'dan Bixby hamlesi!

  Samsung, geliştiricilerin Galaxy S8 ve S8 +' de Bixby özel düğmesini kişisel dijital asistandan başka herhangi bir şey için kullanılmasını istemiyor gibi görünüyor .

  Her iki amiral gemisi piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra, birkaç geliştirici akıllı telefon sahiplerinin diğer kullanımlar için Bixby düğmesini yeniden eşleştirmesine izin verecek ücretsiz Android uygulamaları piyasaya sürdü. Dolayısıyla Samsung bu durumdan rahatsız.

  Görünen o ki, Samsung Galaxy S8 ve S8 + için bu Bixby uygulamalarını engellemek istiyor. Bunun bir yolunu buldu ve T-Mobile'ın resmi kanalları aracılığıyla satın alınan telefonları etkiliyor. Birkaç gün önce, T-Mobile'ın Haziran güvenlik düzeltme ekini ve bazı küçük düzeltmeleri ekleyen Galaxy S8 ve S8 + için yeni bir güncelleme sunduğunu bildirdik. Ancak, taşıyıcının resmi değişiklik günlüğünden çıkardığı şey, güncellemenin Bixby yeniden eşleştirme uygulamalarını engelleyeceği gerçeğidir.

  İyi haber, geliştiriciler bir geçici çözüm bulmak için kolları sıvadı. Bulmazlarsa telefonunuzda Bixby tuşu işe yaramaz düğme olarak kalacaktır. • Android ve iPhone kullanıcıları için önemli güvenlik sorunu!

  Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir güvenlik açığı Android ve iOS kullanıcıları etkileyebiliyor. Bu güvenlik açığından dolayı şirketlerin güncellemeleri hemen yayınlaması gerekiyor. Dünyanın en büyük işletim sistemi olan iOS ve Android'in belli bir kitlesi var. Kimi iOS'a hayran, kimi de Android'e. Her birinin özel avatajları olsa da bu kez durum farklı. Yeni ortaya çıkan keşfedilen bu güvenlik zafiyeti dünyanın en büyük iki işletim sistemini doğrudan etkiliyor.

  Wi-Fi çiplerinde bulunan güvenlik zafiyeti Black Hat 2017 konferansında ortaya çıktı. HTC, LG, Apple, Samsung gibi üreticilerin cihazlarını işletim sistemi hacklemek oldukça kolay hale geliyor.

  Peki nasıl?

  BroadPwn adındaki güvenlik açığı Broadcom'un BCM43xx seri WiFi çiplerinde bulunan bir güvenlik zafiyetinden yararlanıyor. Kullanıcılar birşey yapmasa ile hackerın en yüksek yetkilere işletim sistemine müdahale etmesine olanak sağlayan bu açık güvenlik dünyasını etkinledi. WiFi çiplerinde bulunan güvenlik açığıyla kullanıcıların cihazlarına tamamen ele geçirmek mümkün oluyor.

  Her ne kadar Google, geçtiğimiz ay yayınlamış olduğu güvenlik güncellemesinde bu açığı kapatmış olsa da düzenli bir şekilde güncellemeleri almaayan milyonlarca cihaz hala tehlike altında.

  Apple ise yapmış olduğu açıklama ile birlikte önümüzdeki günlerde işletim sistemi güncellemesiyle söz konusu açığı kapatılacağını belirtti.

  Peki siz yaşanan bu güvenlik açığı için ne düşünüyorsunuz? • Apple, iPhone 8 için aynaya benzer tasarım hazırlıyor!

  Apple için yoğun bir hafta sonu oldu. iPhone 8 söylentileri biran olsun durmadı. Apple'ın kablosuz şarj teknolojisinden tutun parmak okuyucusu özelliğine kadar birçok şey ile ilgili iddialar ortaya atıldı. Şimdide amiral gemisi telefon için özel "ayna benzeri" kaplama olduğuna dair iddialar götüyoruz.

  Apple ile ilgili yaptığı sızıntılar ile bilinen Benjamin Geskin, Twitter'de paylaştığı gönderide iPhone 8 için 4 farklı renk seçeneği olacağını iddia etti. Bununla birlikte birinin ayna yüzeyine sahip olduğunu öne sürdü. Geskin'e göre, iPhone 8 için dört renk var, diğerleri beyaz, siyah ve altın rengidir. Geskin tarafından yapılan paylaşıma göre aynaya benzer bir yüzey de yer alacak.

  iPhone 8'in kavisli cam OLED ekran, kablosuz şarj ve daha çok fazlasıyla yenilenmiş bir cihaz olmasını bekliyoruz. Şimdi, tasarımcılardan biri olan sızdırmazlık uzmanı Benjamin Geskin, iPhone 8'in dört renkte olacağını ve bir tanesinin ayna benzeri bir görünüme sahip olacağını iddia ediyor. Bu iddialar önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı kazanacaktır.

  Peki sizce ayna benzeri kaplama iPhone 8 için güzel bir tercih olur mu? • Twitter, o konsepti Galatasaray için getirdi!

  Bir odadan canlı yayın imkanı tanınan konsept ülkemize Galatasaray sayesinde geldi. Bununla birlikte konsept loca için tasarlandı. Galatasaray’ın Ali Sam Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’ndaki loca için tasarlanmış olan Blue Room konseptinde Twitter ve Galatasaray logoları yer aldı. Twitter'ın rengi olan maviden adını alan bu konsept ile birlikte Galatasaray, Twitter üzerinden taraftarlarıyla direkt olarak iletişime geçebilecekler.

  Sarı kırmızılı taraftarlar takımlarıyla ilgili önemli gelişmeler hakkında doğrudan Twitter üzerinden bilgi sahibi olabilecek. Futbolcularla kısacası takımın bünyesinde bulunan herkes Twitter üzerinden doğrudan iletişim kurabilecekler. Ayrıca taraftarlar etkinlik öncesinde belirlenecek olan bir hashtag üzerinden Blue Room'da yapılacak canlı yayın etkinliğine katılarak soru sorma imkanına da sahip olacaklar. Beraberinde tüm gelişmelerden anında haberdar olabilmeleri de sağlanacak.

  Görünen o ki Twitter'ın nimetlerinden Galatasaray'da yararlanmak istiyor. Geçtiğimiz yıl da Moments özelliğini kullanarak taraftarlarıyla etkileşim sağlamıştı.

  Peki siz bu konsepti nasıl değerlendiriyorsunuz? • Samsung Galaxy Note FE Satışa Çıktı!

  Samsung, 2016 yılının son aylarında hem maddi hemde manevi olarak bir çöküş yaşamıştı. Galaxy Note 7'de yaşanan pil sorunu nedeniyle şirket, tüm cihazları toplamak zorunda kalmıştı.

  Samsung'un Note defterini kapatacağı konuşulurken şirket, Galaxy Note 7'yi tekrardan piayasaya süreceğini açıklamıştı. Öyle ki Samsung, geçtiğimiz hafta Galaxy Note FE(Fan Edition) adıyla tanıtımını yaptığı Note 7'yi Kore'de satışa çıkardı.

  Note FE, pil ve işlemci dışında Note 7 ile tasarım ve donanım olarak hemen hemen aynı özelliklere sahip. Samsung Galaxy Note FE, 4 GB RAM, 64 GB depolama alanı, 5.7 inç AMOLED ekran, Exynos 8890 işlemci, microSD kart desteği ve son olarak 8 aşamalı pil testinden geçirilmiş 3200 mAH gücünde bir pil sahip.

  Cihaz, işlemci olarak Snapchat 821 kullanıyor. Her ne kadar Note FE, Bixby tuşuna sahip olmasa da yeni amiral gemi Samsung Galaxy S8'e göre sınırlı da olsa Bixby desteğine sahip. Android Nougat güncellemesiyle gelecek olan Galaxy Note FE, Güney Kore'de 699.600 KRW (617 dolar) fiyat etiketi ile satışa çıktı. • Samsung'tan çift ekranlı kapaklı telefon!

  Samsung'un SM-G9298 telefonu iki ekran kullanıyor. Kapaklı olan bu telefonun ne zaman çıkacağı bilinmiyor olsa da bugün TENAA onayını aldı. Yeni amiral gemisi akıllı telefonuna odaklanan Samsung, görünen o ki yenilikler arıyor. Öyle ki artık akıllı telefonlardan bizde farklı birşeyler görmek istiyoruz. Samsung, rakiplerine göre daha yenilikçi birşeyler yapmak istiyor.

  Samsung'tan çift ekranlı telefon!

  Bugün onay alan SM-G9298 numaralı model Samsung telefon TENAA'da listelendi. Söz konusu bu telefonun en büyük özelliği ise çift ekran bulunduruyor olması. Eğer takip ediyorsanız biliyorsunuzdur LG ve Meiuzu'da arka kapağında ekran olan telefonlar üzerinde çalışıyor. Ancak Samsung'un kapaklı bir telefon üzerine çalıştığını görüyoruz.

  Bununla birlikte, bunun henüz resmi olarak başlatılmamış bir cihaz olmasına rağmen şimdiye kadar fark edilmeyen biri değil. Aslında Samsung SM-G9298, FCC, TENAA ve hatta sızdırılmış görüntü formunda olmak üzere birçok kez görülüyor. Özellikle TENAA listesi, bir dizi spesifikasyonu teyit ettiği için bilgi verici olduğu kanıtlanmış bir listedir. Sonuç olarak ve önceki sızıntılardan ötürü, Samsung SM-G9298 hakkında daha fazla bilgi edinmek için çok az şey kaldı.

  TENAA listesine göre Samsung SM-G9298, 4.2 inç ekrana sahip ve her ikisi de 1920 x 1080 çözünürlükten yararlanan iki ekranla birlikte geliyor. Samsung SM-G9298'de 4GB RAM, 64GB dahili bellek ve dört çekirdekli bir işlemci (2,15 GHz hızında) olduğu söyleniyor. Samsung SM-G9298 kameralar açısından, 12 megapiksellik arka kameraya ve 5 megapiksel öne bakan bir kamera ile birlikte geliyor.

  Her ne kadar teknik açıdan cihazın ön tarafında konumlandırılmamasına rağmen, bunun bir çevirme telefon olmasının doğası gereği olduğunu düşünüyorum. Kullanıcının kendine dönük görüntüleri çekmeden önce telefonun kapağını açması gerekiyor. Dikkate değer diğer özellikler arasında 2.300 mAh pil, çift SIM desteği, 4G LTE desteği ve Android 6.0.1 (Marshmallow) yer almasıdır.

  Peki siz kapaklı telefon modeli için ne düşünüyorsunuz? Demode mi oldu yoksa rağbet görür mü? • Arka kapaklarında ekran olan telefonlar mı?

  LG'nin, LG V10 ve V20 ile akıllı telefonlara ekstra ekran koyma çalışmalarını daha önce gördük. Bunların, daha fazla işlevsellik sağlamak için ana panelin üst kısmına yerleştirilmiş küçük, ekstra bir ekrana sahip olması kullanıcılarda nasıl yorumlanacağı ise henüz bilinmiyor. Görünüşe göre, yeni sızıntılar önümüzdeki telefonların ek bir ekrana sahip olacağını öne sürdüğü için Meizu da bu fikri sürdürmek istiyor gibi görünüyor.

  Sırtlarında ekran olan telefonlar mı?

  Meizu Pro 7 ve Pro 7 Plus, bugün OnLeaks ve CompareRaja.in'den bir CAD render'da daha önce sızdırılmış ve kesinlikle benzersiz görünüyorlar. CompareRaja, daha önceki söylentiler aslında bir LCD olduğunu öne sürmekle birlikte, artı ekranın YotaPhone'da olduğu gibi bir E-Mürekkep sunumu olacağını öne sürüyor.

  Gizmochina (GSMArena aracılığıyla), ekranın renkli Pacman benzeri bir oyun oynamak için kullanılmakta olduğunu gösteren telefonun fotoğraflarını yayınladı. GSMArena, ekranın arka tarafındaki kameraların için vizör olarak da kullanılabileceğini belirtti.

  Bu arada, CAD render cihazların USB Tip-C, çift arka kamera, öne bakan bir home düğmesi (ve muhtemelen parmak izi tarayıcı), ayrıca bir alt monte kulaklık girişi ve hoparlörü ile başlatılacağını belirtiyor.

  Söylentilere göre çeşitli diğer özellikler de bulunuyordu. Meizu Pro 7, 5.2 inç, 1080p ekran ile dolaşmaya başlarken, Pro 7 Plus 5.5 inç ekran veya daha büyük bir ekranla gelir. Ayrıca, 12 MP arka kamera sensörlü (IMX386 ve IMX286) MediaTek Helio X30 yonga setinin de bulunduğu da söyleniyor.

  Arka ekran fikri elbette oldukça çirkin ama buna karşı değilim: akıllı telefonlardan her zaman yenilik arıyoruz ve kesinlikle yeni bir yaklaşım. Beni rahatsız eden şey, onun fikri değil, uygulaması. Telefon kullanımında nasıl bir deneyim sunacak? Yani, bu pozisyonda küçük bir ekran hangi işlevsel amaca hizmet edebilir? Kamera algılayıcılarıyla birleştirildiğinden etkileyici olabileceğini düşünüyorum. Ancak bunun ötesinde, ekranın ne gibi bir değere sahip olacağını gerçekten değerlendiremiyorum.

  Telefonun arkasında küçük bir LCD ekran kullanmanın hangi koşullarda ön taraftaki büyük (muhtemelen daha yüksek kalitede) ekrandan daha iyi olabilir mi? Pacman oyunu 2 inçlik bir panelden daha eğlenceli midir?

  Meizu bu noktada henüz bir şey doğrulamamış olsa da yine de şu anki düşünceleriniz neler? Bizimle paylaşabilirsiniz. • Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için güvenlik güncellemesi Sprint'ten!

  Haziran ayı için Android güvenlik düzeltme ekini içeren paket 299MB civarında ve ek küçük hata düzeltmeleri ve kararlılık ve performans iyileştirmeleri getiriyor..

  Beklendiği gibi, Sprint şu anda güncelleme yayınını (OTA) dağıtıyor ve stok durumu, önümüzdeki bir hafta içinde her Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge birimini kapsayacak şekilde kademeli olarak genişletilecek..

  Sprint'deki Samsung Galaxy S7 serisinin en yeniyazılım güncellemesi, sürüm numarasını standart model için 'G930PVPU4BQF3' ve bir Edge ekranına sahip model için 'G935PVPU4BQF3' e gönderiyor. Her zamanki duruma göre, güncellemenin kullanılabilirliği önümüzdeki günlerde artacak ve OTA sürümünün öncesinde bir bildirim olacak.

  Bununla birlikte, uygun iki cihazdan birine sahip olan Sprint müşterileri, ana ayarlar menüsüne gidip 'Cihaz Hakkında' başlığının altındaki 'Yazılım Güncellemeleri' bölümüne erişerek güncelleme işlemini manuel olarak yapmayı deneyebilirler Bunu yapmak için akıllı telefonun en az yüzde 50 oranında pil ömrü kaldığından ve her zamanki gibi, faturanızdaki ekstra masraflardan veya yavaş indirme hızlarından kaçınmak için yazılım paketini etkin bir Kablosuz ağ üzerinden indirmeniz önerilir.

  Samsung Galaxy S7 serisi Mart 2016'da Android 6.0 Marshmallow'ı kutudan çıkararak piyasaya sürüldü. Amerika'nın Sprint üzerinden piyasaya sürülen iki model, Şubat 2007'de Android 7.0 Nougat'a güncellendi ve kullanıcı arayüzüne yeniden yapılandırılan unsurlar, yeni çoklu görev araçları ve daha iyi performans, kararlılık ve pil ömrü getirildi.

  Teknik olarak, Samsung Galaxy S7 serisi Birleşik Devletler'de bir Qualcomm Snapdragon 820 sistem çipi (SoC) ile güçlendirilirken, global varyant Exynos 8890 yongasetini kullanıyor. • Apple'ın ARKit uygulamaları geliyor!

  Sanal gerçeklik hepimiz için artık önemli bir noktada. iOS 11'in geliştiriciler için yayınlanmasıyla birlikte ortaya çıkan raporlara göre ARKit artırılmış gerçeklik fazlasıyla etkileyici. Ciddi manada gelecek vadeden bir platform olup iOS 11 ile birlikte çıkacak. Sonbaharda çıkacak olan iOS 11 ile kısa bir süre daha bekleyeceğiz.

  iOS cihazlarda artırılmış sanal gerçeklik günleri ilk olarak muhtemelen App Store'un lik günlerinde benzeyecek olup ilk açıldığı zamanlarda popüler olan uygulamalar öyle şuanki uygulamalar değildi. Yani Facebook ve Instagram gibi popüler uygulamalar değil iBeer, iFart Mobile gibi en çok parayı kazandıran uygulamalar vardı. Öyle ki bir geliştirici hiçbir şey yapmayan ama 999,99 dolara satılan "I Am Rich" adında bir uygulama yayınlamıştı. Bu uygulamayı birkaç kişi satın almıştı. Benzer bir durumun iOS 11'de yaşanması söz konusu.

  ARKit'in bu nedenle ciddi anlamda elden geçmesi gerekiyor ve bazılarının öne çıkması gerekiyor. Google'ın AR platformu çok yaygın olmasa ile Play Store'da bir deste AR oyunu yer alıyor. iOS 11 ile bu AR oyunların olması kesin zaten. Hatta öyle ki Pokemon Go'nun geliştirilmiş bir sürümünün de hazırlandığı bilinenlerden.

  ARKit uygulamalarının çoğu zaman zaman güldürebilir. Mesela arkadaşlarınızın yüzleriyle oynayacağınız uygulamalar olabilir, köpeğinizi süsleyecek bir başka uygulama. ARKit alıştırma sürecinde biraz Instagram ve Snapchat lensleri filtreleri görebiliriz.

  Peki siz sanal gerçekliğin gelişimi için düşünüyorsunuz?NAMAZ VAKİTLERİ