MEDYAJANS.COM

MEDYAJANS.COM : ANASAYFA » BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ » LETSGODİGİTAL ANASAYFA HABERLERİ

LETSGODİGİTAL ANASAYFA HABERLERİ

LetsGoDigital Turkish Edition

 • Samsung'un amiral gemisinin küçüğü Galaxy S8 mini
  Samsung Galaxy S8 mini Android cep telefonu : Çeşitli kaynaklarda Samsung'un yakında Galaxy S8 mini modelini duyuracağı ile ilgili haberler ve söylentiler dolaşmaya başlamış durumda. Telefonun modeli isminden de anlaşılacağı gibi, yeni model popüler Galaxy S8 akıllı telefonun kompakt bir versiyonu. Çin kaynaklı bir internet sitesi olan ITHome yeni modelin bir resmini ve oldukça güçlü görünen teknik özelliklerinden söz eden bir yazıyı ziyaretçileri ile paylaştı. Söylentilerin mutlaka gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini söylemek her zaman için zordur ancak Samsung'un S5 modelinden bu yana geçen üç senelik süre içerisinde mini bir Galaxy S telefon modelinin çıkmadığını ifade etmek gerek. Bu nedenle S8 mini modeli ile ilgili beklentiler oluşması da gayet normal görünüyor.

 • Vodafone Smart Tab N8 Android tablet
  Yeni Vodafone tablet bilgisayar : Vodafone kendi markasını taşıyan yeni bir Android tablet bilgisayarı tanıttı. Ekonomik bir model olan Vodafone Smart Tab N8 4G bağlantı özelliği taşıyor. 10.1 inç büyüklüğünde WXGA (1280 x 800 piksel) çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip olan yeni Vodafone Smart tablet Android Nougat 7.0 işletim sistemi ile çalışıyor. Vodafone Smart tablet bilgisayarda 1.1Ghz dört çekirdek MediaTek işlemciye ve 2GB RAM bellek kapasitesine sahip. Kullanıcılar Vodafone tablet bilgisayar aracılığı ile aile bireyleri ve sevdikleri ile kolayca içerik paylaşabiliyor. Vodafone Smart Tab N8'de aynı zamanda iyi bir ses kalitesine sahip çift ön hoparlör bulunuyor. Ayrıca yeni Vodafone tablet bilgisayar ile çoklu kullanıcı profilleri oluşturmak da mümkün.

 • Nikon AF-P Nikkor 70-300mm objektif
  Nikon AF-P Nikkor 70-300mm ED VR telefoto zum objektif : Nikon, yeni Nikon AF-P Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR objektifi ile spor, vahşi doğa ve seyahat meraklısı fotoğrafçılara cihaz elde gerçekleştirilen telefoto çekimlerde daha güçlü bir performans vaat ediyor. Daha hızlı AF otomatik odaklamaya ek olarak SPORT VR titreşim azaltma modu hareketli sahnelerde keskin netlikten ödün vermeden çekim yapma imkanı tanıyor. Objektifin hafif ve suya dayanıklı yapısı her yerde kolayca taşıma ve kullanma konforu getiriyor. Yeni Nikon telefoto objektif bir müsabakada kazanın yakın plan yüz ifadesinden uçan bir kuşlara kadar sıradışı fotoğraf ve videolar çekmeyi kolaylaştırıyor. Nikon'un Adımlama Motoruna sahip olan AF-P Nikkor objektif nesneleri netleme alanına hızla ve sessiz bir biçimde getiriyor.

 • Canon EOS DSLR örnek resimleri
  Canon EOS 6D Mark II DSLR örnek resimleri : Canon, popüler EOS 6D modelinin devamı niteliğindeki yeni fotoğraf makinesini üç seneden uzun bir sürenin ardından geçtiğimiz hafta duyurdu. Canon EOS 6D Mark II DSLR fotoğraf makinesi Full Frame fotoğraf makinelerinin etkileyici görüntü kalitesinin ayırdında olan yarı profesyonel fotoğraf meraklılarına yönelik olarak tasarlanmış olan bir model. Canon'un yeni EOS DSLR fotoğraf makinesi çözünürlük, hız ve hassasiyet alanlarında geliştirilmiş bir model. Canon'un ürün ailesindeki en ucuz fiyat etiketine sahip Full Frame dijital SLR fotoğraf makinesi olan 6D Mark II 26.2 megapiksel çözünürlüklü görüntü sensörüne ve güçlü Digic 7 görüntü şilemciye sahip. Geçtiğimiz günlerde birtakım EOS 6D Mark II test fotoğrafları yayınlamıştık. Üretici firma Canon yeni cihazı ile çekilmiş yeni düğün ve şehir fotoğrafları da yayınladı.

 • Samsung Soundbar Sound+ ses sistemi
  Yeni nesil Samsung Sound+ Soundbar : Samsung Electronics, sinema ses sistemlerinin kralı olarak tanıtılan Samsung HW-MS650 Sound+ ürününü Türkiye’de satışa çıkardı. Tek bir gövdeyle bütün ses sisteminin işlevini görebilen HW-MS650, ev sinema sistemlerinden beklentiye seviye atlatacak nitelikte bir ses kalitesi sunuyor. Sound+, harici subwoofer hoparlörüne gerek olmaksızın tek bir gövdeden bütün bir ses sisteminin işlevini görüyor. HW-MS650’nın öne çıkan özelliklerinin başında, küçük boyutuna karşın tek bir üniteden bütün bir odayı doldurabilecek kadar güçlü bir bas sesi verebilmesi geliyor. Maksimum ses kalitesiyle en düşük frekans aralıklarını bile duyabilmeyi sağlarken kirli/bozuk sesi minimuma indiriyor.

 • Canon 2017 model dijital SLR fotoğraf makineleri
  Canon'dan iki yeni EOS fotoğraf makinesi : Canon ABD'nin yeni duyurduğu günümüz nesli yeni EOS 6D Mark II ve EOS Rebel SL2 D-SLR premium dijital SLR fotoğraf makineleri sırasıyla ileri seviyen amatör ve giriş seviyesi fotoğraf tutkunları için tasarlanmış ürünler. Canon EOS 6D Mark II, full frame bir model ile loş ışıklı ortamlarda bile yüksek kalitede portre ve nefes kesen manzara çekimleri çekerek yaratıcı fotoğrafçılık yeteneklerini bir üst seviyeye taşımak isteyen fotoğraf tutkunları için son derece iyi bir seçenek oluşturuyor. Canon EOS Rebel SL2 ise kullanıcıların mutlu aile anlarını ve seyahat deneyimlerini yaratıcı şekilde kaydetmelerine imkan veren yüksek performans özelliklerine sahip küçük, hafif ve kompakt bir dijital fotoğraf makinesi.

 • Canon EOS 6D Mark II test fotoğrafları
  Canon 6D Mark II ile çekilmiş örnek resimler : Canon fotoğraf tutkunları ve profesyonel fotoğraf meraklılarına yönelik tasarlanan ve uzun zamandır beklenen EOS 6D Mark II fotoğraf makinesini geçen gün tanıtmıştı. Serinin üç yaşındaki bir önceki modeli olan EOS 6D'nin devamı niteliğindeki bu gelişmiş özellikteki fotoğraf makinesi 26.2 megapiksel çözünürlüklü yeni bir full-frame görüntü sensörüne ve Digic 7 hızlı işlemciye sahip. Güncellenmiş görüntü işlemcinin inanılmaz veri işleme hızı hızlı sahnelerin yer aldığı hareketli çekimlerde saniyede 6.5 kare hızında çekim yapabilme imkanı sunuyor. Canon, yeni full frame fotoğraf makinesinin görüntü kalitesini merak edenler için EOS 6D Mark II ile çekilmiş test görüntüleri yayınladı.

 • Canon EOS Rebel SL2 örnek resimleri
  Canon Rebel SL2 ile çekilmiş örnek resimler : EOS Rebel SL2, Canon'un Avrupa ülkelerinde EOS 200D olarak tanıttığı giriş seviyesi yeni SLR fotoğraf makinesi. Güçlü, küçük boyutlarda ve hafif bir DSLR fotoğraf makinesi olan bu model teknoloji meraklılarının akıllı telefon ya da bas-çek türü bir fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekmekten DSLR fotoğrafçılık dünyasına adım atarak yaratıcılıklarını ifade etmeyi amaçlayan teknoloji meraklılarına yönelik olarak tasarlanıp geliştirilmiş. Kullanıcı dostu yapıya sahip Canon EOS Rebel SL2 giriş seviyesi fotoğrafçılar için geliştirilmiş olan bir Özellik Yardımcısı kullanıcı arayüzüne sahip. Bu özellik acemi kullanıcıların fotoğraf makinesinin sunduğu çekim özelliklerini kolay öğrenebilmesini amaçlıyor.

 • Canon 200D örnek fotoğrafları
  Canon EOS 200D test fotoğrafları : Canon'un önceki gün giriş seviyesi bir dijital SLR fotoğraf makinesi modeli duyurmuştu. ABD'de EOS Rebel SL2 modeli adı ile tanıtılan yeni EOS 200D artık üç yaşına ulaşmış olan EOS 100D modelinin takipçisi niteliğinde ve 24.20 megapiksel çözünürlüklü yeni bir CMOS görüntü sensörüne sahip. Cihazın diğer önde gelen özellikleri ise yeni Digic 7 görüntü işlemcisi ve hızlı Dual Pixel CMOS otomatik netleme sistemi. İnce ve kompakt bir SLR fotoğraf makinesi olan Canon 200D yaratıcılıklarını yeni bir seviyeye taşıma isteyen akıllı telefon fotoğraf tutkunlarına yönelik olarak tasarlanmış. Canon, alan derinliği kontrolü ile arka planları bulanık güzel görüntüler elde etmeye imkan tanıyan 200D modeli ile çekilmiş test fotoğraflarını yayınladı.

 • Canon EOS 6D Mark II fotoğraf makinesi duyuruldu
  Canon yeni EOS 6D Mark 2 dijital SLR fotoğraf makinesini duyurdu : Canon merakla beklenen EOS 6D Mark II modelini tanıttı. EOS 6D Mark II, ileri amatör kullanıcıların profesyonel fotoğrafçılığa geçiş yapmasını sağlıyor. 765 gramla dünyanın en hafif full frame DSLR fotoğraf makinesi olan EOS 6D Mark II, nem ve toz geçirmeme özelliğiyle her türlü koşulda mükemmel fotoğraflar yakalama imkanı sunuyor Canon’un en yeni nesil teknolojileriyle donatılan bir full frame DSLR fotoğraf makinesi olan EOS 6D Mark II, fotoğrafçılıklarını bir üst düzeye taşımak isteyen fotoğrafçılar için tasarlandı. Canon’un EOS 6D fotoğraf makinesinin takipçisi olan EOS 6D Mark II seyahatten portrelere kadar oldukça geniş bir uzman fotoğrafçı profiline hitap eden son derece becerikli bir full frame DSLR fotoğraf makinesi.

 • Canon EOS 200D dijital SLR fotoğraf makinesi
  Canon EOS 200D DSLR fotoğraf makinesi tanıtıldı : Canon Europe, en son DSLR fotoğraf makinesi olan EOS 200D modelini tanıttı. Fotoğraflarınızı yaratıcılık ve görüntü kalitesi açısından bir üst düzeye taşımak amacıyla tasarlanan EOS 200D, akıllı telefonlarıyla çekim yapan ancak artık bir fotoğraf makinesi kullanmak isteyen hevesli fotoğrafçılar için mükemmel bir seçenek. Canon’un EOS 200D modeli şık, hafif ve kullanımı kolay bir yükseltme modeli arayışında olan kullanıcılar için tanıtıldı. Gerek fotoğraf gerekse video çekimiyle, yaşamlarının her anına ait hikayeler çekmek ve paylaşmak isteyen kullanıcılar için ideal bir model. İster Taj Mahal’in üzerinden gün batımının çekimi, ister ev ortamında aile ve arkadaşlarla yapılan çekimler olsun, EOS 200D’nin kompakt boyutu onu her ortama uygun bir seçenek haline getiriyor.

 • Samsung Gear 360 dijital kamera ile 4K içerik
  Samsung Gear 360 4K video ve 360 derece içerik sunuyor : Yeni Samsung Gear 360 hafif ve kompakt tasarımıyla teknoloji severler için video üretimi ve paylaşımında sınırları kaldırıyor. 4K video ve 360 derece içerik yaratılabilen Gear 360, kullanıcılarına canlı yayın yapma ve uyumlu cihazlarla içeriği düzenleme imkanı da sunuyor. Samsung Electronics, daha kolay kullanım için yenilenmiş tasarımı ve 4K çözünürlüklü 360 derece kamerası ile yeni Samsung Gear 360’ı teknoloji severler ile buluşturuyor. Hafif ve kompakt Gear 360, yüksek kaliteli içerik için geliştirilmiş özellikleriyle Samsung VR (virtual reality – sana gerçeklik) ekosistemini zenginleştiriyor. Gear 360, sürükleyici ve gerçekçi dijital içerikler oluşturmak için ilk kez 4K video çekim özelliği sunuyor.

 • Panasonic Lumix FZ80 incelemesi
  Panasonic Lumix DC-FZ80 / FZ82 incelemesi : ABD dışındaki ülkelerde ve bölgelerde FZ82 olarak pazarlanan Panasonic FZ80 Las Vegas'ta düzenlenen bu seneki CES 2017 Fuarı'nda tanıtılan süperzum bir fotoğraf makinesi. Çok yönlü bir model olan cihaz 60x optik zumlu objektifi ile doğa fotoğrafçıları ve outdoor meraklıları için dikkat çekici bir ürün. Lumix DC FZ80 çıplak gözle görülemeyen detayları kolaylıkla kaydedebiliyor. Panasonic'in en ucuz fiyatlı köprü fotoğraf makinesi olan FZ80 buna rağmen 4K fotoğraf ve video kayıt fonksiyonuna sahip. Panasonic Lumix FZ80 aynı zamanda 3 inç büyüklüğünde dokunmatik ekrana ve 1.170k nokta çözünürlükte Live View canlı ön izlemeli vizöre sahip. Lumix FZ80'i sizin için mercek altına alıp inceledik.

 • Canon EOS 6D Mark II resmi duyurusu yarın
  Canon yeni modeli EOS 6D Mark II'yi yarın duyuruyor : Önceki aylarda Canon'un full frame sensörlü kompakt bir SLR fotoğraf makinesi modeli olan EOS 6D Mark II haberini yapmıştık. Japonya kaynaklı üretici firma Canon'un yarın (29 Haziran) düzenleyeceğini açıkladığı basın etkinliğinde uzun zamandır beklenen bu fotoğraf makinesini resmi olarak duyurması bekleniyor. Bu giriş seviyesi Full Frame SLR fotoğraf makinesi ile ilgil beklentiler neler diye sorulduğunda ise çeşitli kaynaklarda 24 megapiksellik bir görüntü sensörü karşımıza çıkıyor. Cihazın otomatik netleme sistemi de arttırılan odaklama noktaları ile dahada hassas hale getirilerek toplamda cross tip 45 odaklama noktasına sahip olacak. Ayrıca cihazda hareket edebilen bir dokunmatik monitör ve full ekran bir vizör olması da tahminler arasında.

 • Nikon 10-20mm ultra geniş açılı zum objektif
  Nikon AF-P DX Nikkor 10-20mm ultra geniş açılı zum objektif : Nikon, ultra geniş açılı özelliği eşliğinde DX-format dijital SLR fotoğraf makineleriyle uyumlu yeni AF-P DX Nikkor 10-20mm f/4.5-5.6G VR objektifini tanıttı. Nikon AF-P DX Nikkor objektifin ultra geniş 10 - 20 mm odak uzaklığı, alanı genişletmeyi, perspektifleri abartmayı ve çarpıcı kompozisyonlar yaratmayı kolaylaştırır. Uçsuz bucaksız manzaralar çekmek için geri adım atmaya son. 0,22 m'lik minimum netleme mesafesi, konularınızın kadrajı doldurduğu yakın çekimler yapmanızı sağlar. Nikkor 10-20mm ultra geniş açılı zum objektif gideceğiniz her yerde göz alıcı bir şekilde resmedilmiş fotoğraflar ve filmler çekmenizi sağlar.

NAMAZ VAKİTLERİ